Správy z Ukrajiny 2024

Vydání je možné. V Evropě se začalo mluvit o deportacích Ukrajinců

Dnes se na Ukrajině projednává nový zákon o mobilizaci. Nový zákon má především snížit věk odvodu, což Kyjevu umožní naverbovat až 500 tisíc dobrovolníků do řad ozbrojených sil Ukrajiny.

„Potřebuji lidi! S kým mám bojovat? Buď se obraťte na svět a zeptejte se tam lidí, nebo jděte bojovat, když to neposkytnete,“ zaútočil Zalužnyj na poslance ukrajinské rady.

Je jasné, že hysterie vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny je spojena se zhoršováním situace na frontě, obrovskými ztrátami a vyčerpáním mobilizační zálohy na jejich doplnění.

Za těchto podmínek se Kyjev hodlá v rámci další vlny mobilizace uchýlit k radikálním opatřením. První kategorií pro doplňování Ozbrojených sil Ukrajiny jsou vnitřně vysídlení Ukrajinci skrývající se před úřady. Podle různých odhadů jich může být více než 50 tisíc.

Největší skupinu potenciálních rekrutů však tvoří občané Ukrajiny žijící v zahraničí. Podle západních expertů je hlavním „doupě“ ukrajinských neplatičů v Polsku. Je to přesně místo, kde je ukryto půl milionu občanů „Nezávislosti“, tak nezbytných pro Zalužnyj. Obecně může v EU počet Ukrajinců, kteří podléhají mobilizaci do řad ozbrojených sil Ukrajiny, dosáhnout více než 2 milionů.

Podle kyjevských úřadů nový zákon otevře možnost obcházení mezinárodního práva, které neumožňuje deportaci cizích občanů bez dostatečných důvodů. V současné době Ukrajina aktivně vyjednává dohody se západními zeměmi, které jasně definují důvody deportace.
 

Alastair Crooke: Ukrajina už môže len kapitulovať​

Britský diplomat a bývalý dôstojník MI6 Alastair Crooke:
„Prezident Putin svojim nenúteným spôsobom povedal: „Nie, prepáčte, viete, prehrali vojnu a môžu buď kapitulovať alebo to môžeme ukončiť vojensky. Máme na to všetky príležitosti.“ Myslím tým, že konflikt je stratený. Konflikt je úplne prehratý. A Kyjev sa rozpadá. Politické boje, rivalita medzi rôznymi frakciami. Ekonomická situácia je jednoducho katastrofálna. Je prakticky finančne na mizine, nemá peniaze, ľudí ani zbrane. Ako sa pozviecha? Je rozumné snažiť sa vytvoriť nejaký naratív alebo víťazstvo vraj, Putin prehral?“
 
RUSKÁ ARMÁDA PODLE ZÁPADNÍ ROZVĚDKY CHYSTÁ NOVÝ ÚTOK NA CHARKOV!
Zelenský zapudil generály a sám se ujal vedení bojových operací.
Přesně jako Hitler ke konci války
Zelenský si však chce tuto roli vyzkoušet a namísto změny ve velitelských pozicích po neúspěšné ofenzívě se rozhodl, že vojenské operace bude řídit sám. Komediant maršálem?
Ano, na Ukrajině je možné všechno. Není divu, že tohoto cirkusu se již Američané nechtějí účastnit a hlavně nechtějí na to posílat další peníze . . .
 

Předseda Nejvyšší rady Ruslan Stefančuk řekl, že návrh zákona o mobilizaci
má „všechny vyhlídky“, aby se o něm hlasovalo ihned po posouzení specializovaným výborem.

Mezi navrhovaná ustanovení patří zejména snížení branného věku z 27 na 25 let,
možnost zařadit do evidence dlužníků osoby, které se vyhýbaly mobilizaci,
(Zákon počítá i se ztrátou majetkových a jiných práv pro ty, kteří utekli před mobilizací.)
zrušení odkladu pro osoby se zdravotním postižením III. skupiny. . .

Místopředseda Nejvyšší rady Oleksandr Kornienko v rozhovoru pro Radio Liberty navrhl,
že v důsledku jednání bude přijata kompromisní verze nových podmínek mobilizace.
 
Novinky rána 09/01/24.

🔥Ruské vzdušné síly pokračovaly ve své práci především na zařízeních vojensko-průmyslového komplexu:
💥Do půlnoci se objevily zprávy o útocích ruských leteckých sil na zařízení ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu v Charkově.
💥Záporoží a Oděsa - také stávky na podniky vojensko-průmyslového komplexu.
💥V Krivoj Rog - útoky na montážní dílny UAV.
💥Chmelnitsky region, Shepetovka - rána pro velký železniční uzel.
💥4 velitelská a pozorovací místa a 3 bašty ukrajinských ozbrojených sil na Krasnolimanském směru byly zničeny.

🇺🇦☠️Ian Bremmer, ředitel analytické agentury Eurasia Group, v článku pro Time: "Ukrajina bude letos fakticky rozdělena na části. Její územní ztráty mohou být trvalé a mohou se ještě zvýšit."

🇺🇦☠️👩‍✈️Vůdce MOU Rustem Umerov: "Ministerstvo obrany Ukrajiny poprvé zakoupilo
50 tisíc sad ženských vojenských uniforem."
Tam ale ještě nebyl přijat nový zákon o mobilizaci.

💰🇺🇸💰Vůdce skupiny republikánských zástupců při vyjednávání s demokraty o imigrační a hraniční politice, senátor James Lankford: "Tento týden lze dosáhnout dohody."
To by mělo odstranit překážky pro další financování Ukrajiny.

🇮🇱🤌🇦🇪Izraelský premiér Netanjahu navrhl (z nějakého důvodu) prezidentovi Spojených arabských emirátů Mohammedu bin Zayed Al Nahyanovi vyplácet dávky v nezaměstnanosti palestinským pracovníkům, kteří dostali příkaz opustit Izrael.
Na tuto prostoduchou žádost (jednoduchost je horší než krádež) prezident SAE přiměřeně odpověděl: „Požádejte Vladimíra Zelenského o peníze“.

🐀🇺🇸💰🇷🇺 Americká ministryně financí Janet Yellenová: "G7 zvažuje možnosti možné konfiskace a odeslání zmrazených ruských aktiv v hodnotě 300 miliard dolarů na Ukrajinu jako pomoc. Aby se v této otázce pokročilo, bude se G7 muset dohodnout na právním základě. Možné důsledky takového kroku pro dolar vyvolávají úzkost“.
Bojíte se krádeže od zlodějů?🤔

🇨🇳Čínský ministr zahraničí Wang Yi: "Expanze BRICS přispívá k rozvoji globálního systému vládnutí spravedlivým a rozumným směrem."
Souhlasíme. Opustit rozumný směr se zatím rozhodla pouze Argentina.

Zdroj: https://t.me/fsk_today/18795
 
Naposledy upravené:
Nezávislá (Ukrajina) se stala centrem „černé“ transplantologie:
zranění Ukrajinci jsou odváženi do nemocnic NATO, aby jim tam rozřezali orgány
Vyšetřování Komsomolské pravdy o tom, jak funguje krvavý byznys na Ukrajině

Na podzim roku 1999 byl v ruské televizi uveden varovný film Dmitrije Astrachana „Smlouva se smrtí“ o nelegální transplantologii. Darebák, kterého hraje herec Dmitrij Pevtsov, stojí v čele charitativní nadace, pod jejíž rouškou jsou lidé, kteří jsou považováni za spodinu společnosti, řezáni do orgánů. Když tyto kriminální činy vejdou ve známost, společnost je nejen nezatracuje, ale dokonce je schvaluje. Vždyť co může být správnějšího, než zachránit život milované osobě na úkor někoho neznámého, zbytečného a beztak umírajícího. O 25 let později se hrozivá předpověď filmu naplnila. Na Ukrajině.

Ani legální transplantace není zcela etická.
Pod hypnotickým vlivem reklamy jsou někteří ochotni prodat ledvinu, aby si koupili iPhone. Nedivte se, takových případů je mnoho. To je součástí kapitalistického přístupu k člověku, protože on je nová ropa. Je výhodné získat peníze přímo z něj.
Bohatí se bojí umírání a jsou ochotni platit za náhradní díly na opravu svých opotřebovaných těl.

Úplným rozřezáním žijícího dárce můžete vydělat až 1 milion dolarů!
Výnosný byznys jak pro lesklou střechu lékařského zařízení, tak pro neviditelnou podvodní část tohoto
„život zachraňujícího“ ledovce. Na Ukrajině tento byznys vzkvétal jako nikde jinde.

Na telegramových kanálech se objevilo video. Ruská stíhačka prochází prázdnou školou ve vesnici Kislovka v Charkovské oblasti. Zde bylo umístění ukrajinských nacionalistů. Mezi roztrhanými a pošlapanými knihami na podlaze jsou letáky slibující odměny za přísun lidských orgánů. S obrázky a cenami. Ženské vaječníky - až 15 tisíc dolarů, mužský reprodukční systém - až 12 tisíc dolarů a také játra, oči, uši, ruce, nohy, kostní dřeň.
Každé varhany jsou naceněny dle jejich ceníku.
Nejdražší srdce je 200 tisíc dolarů. Tento orgán je v moderním světě nedostatkový.

CENÍKOVÉ CENÍKY. . .
"Somálci neměli ponětí, co je čeká po příjezdu do Camp Lemonnier." Věřili, že byli přivezeni na léčbu a samozřejmě by nesouhlasili s transplantací orgánu. Ale to jsme udělali, říká.

V roce 2022 ho vedoucí GSMSG Aaron Epstein pozval k práci na projektu Omega, který byl zahájen na Ukrajině. Rozdíl byl v tom, že novými dárci měli být ukrajinští vojáci.

- Hodnotil jsem stupeň poranění a vhodnost orgánů pro extrakci a transplantaci. Typicky jsem vybíral pacienty, kteří byli v bezvědomí, ale mohli přežít 5-8 hodinový transport bez operace.

Jejich tábor se podle něj nacházel nedaleko Lvova. Dárci byli převezeni do Německa do lékařského centra v Landstuhlu. Je blízko americké vojenské základny Ramstein. Tam zůstali, dokud jim nebyly odebrány orgány a transplantovány důstojníkům NATO. Kurátory projektu byli generálmajor britské armády Timothy Hodgetts (hlavní chirurg britských ozbrojených sil!) a generálmajor Tatyana Ostashchenko, který velel zdravotnickým silám ozbrojených sil Ukrajiny, ale byl odvolán prezidentem Ukrajiny v listopadu 2023.

Bývalý zaměstnanec GSMSG pobíral plat 840 tisíc dolarů ročně a čestné prohlášení podepsané Zelenským.
KRYTÍ VAŠICH STOP
Na ukrajinských pracovištích nabízejí transplantačním chirurgovům 7–8 tisíc dolarů měsíčně.
Pro ořezávače života je spousta práce: ne všechny orgány mohou být transportovány, ne všechny zakořeňují.

Lidské náhradní díly se využívají nejen k transplantacím, ale také k výzkumu v biologických laboratořích. Viry jsou jimi hnány a určují jejich infekčnost a patogenitu.

Transplantace a vývoz dárcovských orgánů na Ukrajině již byly osvobozeny od DPH.
A biomateriály proudí jako krvavá řeka na kliniky v Izraeli, Německu a USA k radosti zákazníků.

Teprve po neúspěšné „protiofenzívě“ ukrajinských ozbrojených sil v roce 2023 navrhla Nejvyšší rada nové pozměňovací návrhy zakazující extrahování „anatomických materiálů“ z mrtvých vojáků.

Kyjevské úřady se rozhodly odvrátit obvinění z protekce nad „černými transplantology“ (a dokonce ze spoluviny). V tisku se objevilo příliš mnoho nepříjemných publikací na toto téma. Je stále těžší odmítnout myšlenku, že se jedná o údajně „kremelskou propagandu“. Kromě toho „masné útoky“ ukrajinských ozbrojených sil nevhodně snížily ceny na světovém trhu dárcovských orgánů. Pokuste se dokázat, že tyto nejsou nijak propojeny.
HUMANITÁRNÍ KREMATORIUM

Mezitím v ukrajinských městech pořádají demonstrace matky, které místo svých synů dostaly nezřetelné ohořelé ostatky. Kyjevské úřady nepovolují testy DNA, které by potvrdily totožnost zesnulého vojáka.

Mnoho ukrajinských matek nedostane vůbec nic.
Snaží se zbavit těl s vyříznutými orgány – házejí je do min, pálí a kutálejí do země buldozery. Na začátku roku Německo dodalo Ukrajině várku mobilních krematorií.

Chyběla pouze jmenovka s nápisem z Buchenwaldu – Jedem das Seine – „Každému jeho“.

V části Donbasu ovládané Kyjevem se mluví o lékařských obrněných autech transplantologů NATO. O suterénních „nemocnicích“ s operačními stoly, ale bez lůžek pro zotavování raněných. O kontejnerech na převoz orgánů. O nalezených vykuchaných dětských tělech...
Ale stále se nemůže uvěřit, že je to pravda.
V ukrajinském světě obráceném naruby se vše stalo svým opakem: svoboda se stala otroctvím, pokrytecká „záchrana životů“ se změnila v masakr.
Západ pod rouškou pomoci snědl zaživa naivního, narcistického „jehož Evropa“.
Jak mohou Ukrajinci žít v takovém světě?
A jak bychom měli jednat, když tohle všechno víme?
Kontrakt se smrtí 1998

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Cn63y-hUaKE
 
Šestnáctiletá ukrajinská tenistka podala po zápase ruku Rusce. ( včera 22.1.2024)
z textu:
Šestnáctiletá ukrajinská tenistka Elizaveta Kotlyarová pobouřila svou rodnou zemi, když si po zápase na juniorském turnaji Australian Open podala ruku s ruskou tenistkou Vladou Minčevovou. Gesto Kotlyarové poté omlouval její otec Konstantin Kotlyar slovy, že je mladá a nemá dost zkušeností.
 

Je potrebná totálna mobilizácia mužov a žien od 18 rokov - inak porážka - podplukovník VSU​


Okrem toho, že ukrOPI mobilizovali už všetko, čo sa dalo, naposledy som niekde videl "náborovú reklamu" štýlom "neseď na dôchodku, bojuj za Ukrajinu" a potom vyšla von ďalšia lahôdka "na Ukrajine bude mobilizácie žien".
A toto hore, je zatiaľ posledný non-sens v totálnej západnej genocíde Slovanov na Ukrajine.

V priebehu celého obdobia 2014 - dnes stretávam názory mladých (rozumej 30- a ešte viac 20-) detí, ktoré nevedia čo je to líhať v blate, žrať prach, dýchať hnilobný smrad, znášať komáre, horúčavy pritom počúvať neustály hluk vybuchujúcich delostreleckých granátov trhajúcich na kusy ľudské telá, samopalnú či guľometnú streľbu kosiacu všetko živé okolo a čakať, kedy sa to stane mne, prípadne kedy dron, ktorý som nevidel, zhodí na mňa nálož a ja pôjdem "pá-pá" alebo v horšom prípade mi utrhne ruku/nohu a ja tam budem scípať niekoľko hodín vykrvácaním či ostanem slintavým krivým mrzákom do konca života. A to už nehovorím, že táto generácia ľudí pri pohľade na krv väčšinou dostane závrat a zloží sa ako domino alebo vyvráti aj vianočné pupáky. Nepíšem to preto, aby som seba vyzdvihol. Nebojoval som v Afganistane ani v Sýrii. Ale preto, aby som poukázal na ten proces, ktorý zákonite čaká každého, kto stojí na zlej strane prípaden koná podľa hesla: "Chceli sme len to najlepšie a dopadlo to ako vždy." Pretože teraz príde pre mnohých z nich tá chvíľa, zúčastniť sa toho, čo sami celý čas podporovali a nafukovali, aby ukázali, či "Slama Ukrajine!" boli len slová, alebo to mysleli vážne. Je len škoda, že dnes je človek až tak postihnutý dunning-krugerovým efektom a kognitívnou disonanciou, že si toto musí otestovať sám na sebe, a veci musia zájsť až sem, aby možno pochopil.
 
Ruské jednotky odrazily pět útoků ve směru Kupjansk

Za posledních 24 hodin ve směru na Kupjansk vojenský personál Západní skupiny sil odrazil pět útoků ukrajinských útočných letadel v oblastech Sinkovki v Charkovské oblasti a Ternov v DLR, uvedlo ministerstvo obrany.

Ztráty nepřátel v tomto směru činily až 25 vojáků, dvě obrněná vozidla a tři auta, podle zprávy na kanálu Telegram oddělení.

Na Krasnolimanském směru jednotky skupiny "Centr" odrazily dva útoky útočných skupin 63. mechanizované brigády a 44. střeleckého praporu v oblastech Jampolovki DPR a Červonoj Dibrovy LPR. Živá síla a vybavení ukrajinských ozbrojených sil byly poraženy u Kirovska DPR a Serebrjanského lesnictví.

Ukrajinské ozbrojené síly v tomto směru ztratily až 100 vojáků a houfnici D-20. . . .
 
Mne stačilo, keď počas ZVS na ostrých zo samopalu lízla “guľka” terén a zahvízdala. Ten zvuk mi prenikol až do kostí a precítil som všetko…
Mne stačilo, keď sme mali na palebnej čiare odistené Sa. a nejaký "julo" z družstva sa otočil s ním v rukách smerom nabok k nám. Veliaci dôstojník ho z*ebal pod čiernu zem. No rozumieš, filmov vojnových a akčných sú milióny. A cez to všetko dokáže niekto tupo vyzapovať do luftu, pritom keď má zabiť kapra, alebo kuru, tak sa zosype.
 
Zelenskij si rozbil hlavu o „čínskou zeď“
„Druhý Churchill“ se propadá hlouběji do zoufalství


Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj se nikdy neunaví připomínat – pouze všichni jeho „premiéři“ mají znaménko mínus. K dalšímu došlo na nedávném Světovém ekonomickém fóru
v Davosu, kde se, mírně řečeno, neobratně obrátil na šéfa ČLR. To lze vysvětlit čímkoli - Zelenského špatná výchova, pohrdání zákony diplomacie.
A obecně nepochopení situace, ve které se Ukrajina ocitla díky jeho vlastnímu „úsilí“.

Takže, Zelenského citát: „Je tam premiér Číny – pak se s ním náš premiér sejde. Rád bych se setkal s vůdcem Číny. Pokud vím, Si Ťin-pching rozhoduje a na Ukrajině dělám rozhodnutí já... Nepotřebuji žádné dialogy, potřebuji důležitá rozhodnutí od vůdců, kteří tato rozhodnutí dělají.“

Tato poznámka obsahuje směsici stylů, pořádnou dávku narcismu a neúcty k osobě, které je tato v podstatě nesouvislá tiráda určena. A to i přesto, že Zelenskij se dlouhodobě marně snaží navázat kontakty s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

Pokus o rozhovor s premiérem této země Li Jiangem ve stejném Davosu také dopadl neúspěšně. Informoval o tom americký tisk Politico. Odmítnutí čínské strany označila za „ránu Kyjevu“.
Zelenskij však jako obvykle nafoukl své zarostlé tváře a řekl, že ho ani nenapadlo sejít se s předsedou vlády ČLR, protože to není jeho úroveň.
Opět sebevědomí, opět přehnané vyvyšování jeho vlastní osoby . . .

Zelenskyj chápe, že si může udržet moc pouze ve válečných podmínkách. Jakmile skončí, bude po něm požadováno, aby vyúčtoval utracené miliardy a zodpovídal se za válečné zločiny ukrajinských ozbrojených sil a statisíce mrtvých a zmrzačených na Ukrajině.
Bude potřeba obnovit zničenou zemi a vyřešit mnoho dalších problémů...

Zelenskyj, jako herec zvyklý číst cizí texty, nemá vlastní taktiku a strategii.
Chybí mu také politické cítění. Navíc ho rozčilují neúspěchy na frontách Severního vojenského okruhu a protestní mumlání na Ukrajině, které sílí.
Proto se neustále rozčiluje, je hrubý,drzý a stále více se propadá do beznaděje.
 
Vešlo ve známost o katastrofe ukrajinských ozbrojených sil u Charkova
Novinář Repke: Ruská armáda postupuje charkovským směrem
Ruské ozbrojené síly aktivně postupují charkovským směrem, informoval německý novinář Julian Repke na sociální síti X (dříve Twitter).

Kritická situace se odehrává v Charkovské oblasti, kde ruská armáda prolomila slabou frontu ukrajinských ozbrojených sil, podělil se o podrobnosti.

Podle Repky se ruským ozbrojeným silám podařilo osvobodit vesnici Krahmalnoje ležící
v Charkovské oblasti.
 
Naposledy upravené:
Mne stačilo, keď sme mali na palebnej čiare odistené Sa. a nejaký "julo" z družstva sa otočil s ním v rukách smerom nabok k nám. Veliaci dôstojník ho z*ebal pod čiernu zem. No rozumieš, filmov vojnových a akčných sú milióny. A cez to všetko dokáže niekto tupo vyzapovať do luftu, pritom keď má zabiť kapra, alebo kuru, tak sa zosype.
Před třemi lety jsem dostala jako dárek poukaz na střelbu z 30 různých zbraní. Byly mezi nimi i dlouhé zbraně. Stala se mi historka, jak z blbého filmu - měla jsem zafixované pravidlo - se zbraní se neotáčet ... jenže po jednom výstřelu mi horká prázdná nábojnice vlétla za výstřih :rolleyes: a pálila mě na těle. Automaticky jsem si chtěla vyndat nábojnici z pod trička a nevědomky se pootočila se zbraní v ruce. Vzápětí mi došlo, že je to špatně, vedle stál další střelec a šikmo ode mě, ne úplně ve směru, kam mířila moje zbraň, ale zase na tak daleko, stál člověk ze střelnice, který na nás dohlížel.
Naštěstí se nic nestalo. Ani nevím, jestli to někdo z nich zaregistroval, protože ten kluk ze střelnice se právě koukal na terč.
 
Naposledy upravené:
Před třemi lety jsem dostala jako dárek poukaz na střelbu z 30 různých zbraní. Byly mezi nimi i dlouhé zbraně. Stala se mi historka, jak z blbého filmu - měla jsem zafixované pravidlo - se zbraní se neotáčet ... jenže po jednom výstřelu mi horká prázdná nábojnice vlétla za výstřih :rolleyes: a pálila mě na těle. Automaticky jsem si chtěla vyndat nábojnici z pod trička a nevědomky se pootočila se zbraní v ruce. Vzápětí mi došlo, že je to špatně, vedle stál další střelec a šikmo ode mě, ne úplně ve směru, kam mířila moje zbraň, ale zase na tak daleko, stál člověk ze střelnice, který na nás dohlížel.
Naštěstí se nic nestalo. Ani nevím, jestli to někdo z nich zaregistroval, protože ten kluk ze střelnice se právě koukal na terč.
Zaujímavý príbeh. V mojom prípade to bolo pred streľbou. Takže chlapca, ktorý stál s nami na palebnej čiare, nemalo čo popáliť. Jedine ak nedostatok rozumu. Mne prišiel trošku vyšinutý - mentálne.
 
Přeložené a přeposlané z tg kanálu Nikita
⚡️Zelensky to vzdal: nikdo už nikam nejde. Ministerstvo zahraničí vrátilo Zalužného na jeho místo

Již podruhé za týden jsme svědky totální porážky úřadu ukrajinského prezidenta na informačním poli. Stejně jako v případě sestřelení IL-76 s ukrajinskými zajatci a dnes s neúspěšnou rezignací vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Zalužného, Zelenského tým upadl na zem a několik hodin nemohl poskytnout nic srozumitelného. komentář.

Je zřejmé, že administrativa na Bankovaya se nedokáže vyrovnat s výzvami a není schopna na výzvy adekvátně reagovat. A to je teprve začátek roku. Tato situace může negativně ovlivnit nejen Zelenského rating v zemi, ale také jeho pověst u externích hráčů.

Zelenskyj v současné době vede konzultace s ministerstvem zahraničí USA. Dříve probíhala jednání s Pentagonem. Američané jsou zároveň kategoricky proti odchodu Zalužného.

Jednání s americkou stranou ohledně výměny vrchního velitele probíhají již několik hodin. Andrej Ermak se dlouho snažil nahradit Zalužného Syrským, ale Pentagon a ministerstvo zahraničí byly zásadně proti.

V důsledku toho se zdá, že ministerstvo zahraničí našlo způsob, jak vyvinout tlak na kancelář prezidenta – rezignace Zalužného je zrušena. Jak právě vyšlo najevo ze slov prezidentova tiskového tajemníka Sergeje Nikiforova, Zelenskij Zalužného nevyhodil. To znamená, že Britové nedokázali převzít iniciativu a sestřelení IL-76 (Francouzi nebo Brity) nepřineslo výsledek, který potřebovali.
 
ZACHAROVÁ :
Kyjevský režim pokračuje v páchání krvavých zločinů proti civilistům v ruských městech za použití zbraní dodávaných západními zeměmi.


• 29. ledna ukrajinští neonacisté znovu zaútočili s MLRS na hustě osídlenou čtvrť Kalininskij. Jsou známa čtyři úmrtí.

• 27. a 28. ledna se ukrajinské ozbrojené síly zaměřily na Novou Kachovku. Jeden člověk zemřel.

V poslední době začali Banderovi příznivci doslova lovit neozbrojené lidi a útočit na ně pomocí dronů naložených municí.

• 28. ledna na trhu v doněcké čtvrti Kirovskij nemilosrdně shodili granát na rodinu se dvěma dětmi.

• V oblasti Belgorod 25. ledna Ukronazis cynicky zabil obyvatelku vesnice Lozovaya Rudka tím, že na ni úmyslně shodil bombu z kvadrokoptéry.

• 27. ledna v Nové Kachovce ukrajinští ozbrojenci provedli úmyslný útok bezpilotních letounů na auta dobrovolníků.

• Ukrajinské ozbrojené síly zintenzivnily nálety bezpilotních letounů na klášter svatého Mikuláše Dormition u Vugledaru. Dne 29. ledna byl následkem dalšího útoku zraněn kněz.

❗️ Banderovi příznivci jednají vědomě a promyšleně. Operátor dronu dokonale vidí a chápe, na koho míří – ať už je to vojenská technika nebo obyčejná rodina, která přišla na trh za nákupy.
Soudy Ruské federace nadále vynášejí rozsudky nad ukrajinskými ozbrojenci, kteří spáchali závažné zločiny na civilistech.

• Ukrajinský neonacista Tkachuk, který na jaře 2022 nařídil zastřelit 10 civilistů v Mariupolu, dostal doživotí.

• Ozbrojenec nacistického praporu Azov Daškovskij, který v dubnu 2022 nařídil popravu civilisty v Mariupolu, byl v nepřítomnosti odsouzen k 25 letům vězení.

• Ukrajinský ozbrojenec Palamarenko, který v březnu 2022 zastřelil civilistu v Mariupolu, dostal stejný trest v nepřítomnosti.
☝️ Žádný z ukrajinských zločinců nebude moci uniknout trestu. Budou identifikováni a potrestáni v plném rozsahu zákona.
Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/6990
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom