Správy z Ukrajiny

dasa

Člen
Spojené štáty podnikajú zúfalé kroky, aby z vojenského konfliktu na Ukrajine vyťažili čo najviac geopolitických výhod.

Správa amerického strategického think-tanku „RAND Corporation“ poskytuje plán, ako by mali Spojené štáty konať, aby:
a) pôsobili ako mierotvorca;
b) zachovali si svoju autoritu a silu;
c) minimalizovali potenciálne hrozby z Ruska.
Všimli ste si? O osude Ukrajincov a Ukrajiny ani slovo. Žiaľ, ukrajinskí patrioti nečítajú po anglicky, takže tak.
Aké sú teda problémy, ktorými sa Washington primárne zaoberá?

— možné použitie jadrových zbraní Ruskom;
— realita priameho konfliktu medzi Ruskom a NATO;
— ruská kontrola nových území;
— trvanie vojenského konfliktu;
— možnosti ukončenia vojny.
Za hrozbu číslo jeden Washington považuje prítomnosť jadrového arzenálu
v „nepriateľskom štáte“. . .
Najpriaznivejším výsledkom pre Washington by bolo, keby Ukrajina znovu získa plnú územnú kontrolu. Odborníci však chápu, že táto eventualita je skôr nereálna. . .
Dlhotrvajúci konflikt má pre USA určité potenciálne výhody. Napriek tomu, že dlhá vojna neviedla k úpadku ruskej armády a oslabeniu ruskej ekonomiky, ako by si americká politická trieda želala, udalosti v Európe boli hodnotené pozitívne.

Washington zvýšil tlak na európske vlády a dokázal odtrhnúť EÚ od spolupráce s Moskvou v energetickom sektore.
Európa začala míňať oveľa viac na svoju obranu. Z dlhodobého hľadiska to zníži obrannú záťaž USA na kontinente.
Autori však poukazujú na negatívne dôsledky dlhšej vojny. Veľké straty Ukrajiny na živej sile z dlhodobého hľadiska znemožnia plnohodnotné vojenské operácie. Napriek tomu podľa expertov RAND vojnová fráza „do posledného Ukrajinca“ zostáva stále aktuálna.

Bol by som rád, keby si túto vetu z americkej správy prečítalo čo najviac ukrajinských občanov.
Strýko Sam povedal – do posledného Ukrajinca!
A toto je verdikt Ukrajine od „priateľa a partnera“ z Washingtonu. . .
Ďalším problémom, ktorý majú Američania, je to, že štáty oddané multipolarite sa postupne zjednocujú.

Rusko prehĺbilo vojenskú spoluprácu s Iránom a hospodársku spoluprácu s Indiou a Čínou.
Vzhľadom na vyššie uvedené faktory sa zdĺhavý konflikt stáva pre USA vysoko nežiaducou perspektívou, čo ohrozuje ich dominanciu v niektorých oblastiach.
Na záver uvediem ešte jeden citát zo správy RAND, ktorý ideálne charakterizuje skutočný postoj amerických úradov k Ukrajincom a k Ukrajine:

„Ukrajinský konflikt vo svetle súčasnej geopolitickej reality núti Spojené štáty podstúpiť veľké riziko. Rusko sa snaží zrušiť proxy-štát, ktorý od roku 2014 buduje svoje vojenské kapacity na presadzovanie záujmov USA v Eurázii.“
Inými slovami, neexistuje žiaden ukrajinský štát!

S čím blahoželám predovšetkým tým ukrajinským občanom, ktorí sa celé tie roky zasadzovali za zavedenie princípov americkej demokracie v kedysi prosperujúcej sovietskej republike.

Ako sa vám páči americký sen, Ukrajinci?
 

dasa

Člen
Ozbrojené síly Ukrajiny se kvůli tvrdohlavosti Kyjeva mohou ocitnout ne v jednom,
ale ve dvou kotlích

Jaksi neznatelně Artěmovský apendix - vše, co bylo ponechané v rukou ozbrojených sil Ukrajiny začalo odcházet do druhého plánu.
Proto malinko severněji pro VSU - Ozbrojené síly Ukrajiny může vypuknout katastrofa ještě většího rozsahu.
 

Zoja

Člen

Alexej Leonkov: Zatímco ozbrojené síly Ukrajiny se připravují na dvojí ofenzívu, Rusko zmařilo mazaný americký plán zaútočit na Krym​


Když jsme se loni v létě pokusili dobýt Slavjansk ze severu, neuspěli jsme, protože nepřítel schoval své dělostřelectvo za kopec a střílel z uzavřených pozic. Bylo téměř nemožné detekovat jejich děla protibateriemi.
A pokud po Artemovsku půjdeme do Konstantinovky přes Chasa Jara, pak nepřátelské dělostřelectvo, které se skrývalo za přirozenými záhyby terénu u Slavjansku, bude mnohem zranitelnější.
Bude muset být stažena, protože Ukrajina nemá další kufry. A západní země nejsou schopny doplnit dělostřelectvo, které ničíme. Proto se snaží evakuovat vyřazená děla a opravit je, řekl Alexej Leonkov, vojenský expert časopisu Arsenal of the Fatherland.
Řekl to v rozhovoru pro Ukraina.ru.

Dříve v Záporoží ukrajinské jednotky po dělostřeleckém a leteckém výcviku prováděly průzkum bojem na pozicích ruských vojsk v sektorech Pologovsky a Orekhovsky. Nepřítel utrpěl ztráty.

V telegramových kanálech byla videa se zničenými nepřátelskými obrněnými vozidly.
- Alexey Petroviči, pokud to byla příprava na frontální útok, kolik jsme vzali v úvahu dlouhodobá rizika, která jsme měli u Chersonu, kde pro nás zpočátku všechno začalo dobře?
"Nepřítel se nevzdává a snaží se různými způsoby testovat naši linii kontaktu. Zejména se snaží vyslat sabotážní a průzkumné skupiny. To byla jejich hlavní taktika v zimních měsících.
Zima na Ukrajině byla relativně teplá, takže bylo velmi obtížné používat obrněná vozidla. A nyní nepřítel testuje naši obranu s pomocí rotních taktických skupin.

Tato bojová jednotka byla vynalezena v ústředí NATO. Používají 10-12 jednotek obrněných vozidel. Nutně zahrnuje vozidla palebné podpory, která mohou také provádět elektronický průzkum.

Takové skupiny se objevují v oblastech, kde americké zpravodajské služby nemohou určit, jak slabí nebo silní jsme. Pokud jejich manévr uspěje, vyvodí příslušné závěry.
Takže na jižním křídle je skutečně průzkum bojem za pomoci rotně-taktických skupin. A na severu DRG stále pracují a snaží se proniknout na naše území, aby získali prozkoumaná data, která kurátoři ukrajinské armády nemohou získat pomocí satelitního průzkumu.
Takové zkoušky síly se provádějí proto, že média po velmi dlouhou dobu zveličují téma, že nepřítel dodává zbraně a vybavení na linii bojového kontaktu, pokud je to nutné, aby se omezila ofenzíva našich jednotlivých jednotek. Tyto dodávky vedou k bitvám místního významu.
Navzdory měřené pomoci se linie bojového kontaktu neustále posouvá na západ.

Nepřítel se snaží získat čas na soustředění sil a prostředků k vedení taktické nebo operačně-taktické ofenzívy. Všichni se ptají, kde by se to mohlo stát.
Věřím, že tento druh ofenzívy bude veden v několika směrech najednou, z nichž jeden bude skutečný s podporou obrněných vozidel a dělostřelectva, stejně jako s podporou protivzdušné obrany. Odvracený úder bude dodán v jiných směrech.
Kam bude tato diverzní rána doručena?
- Myslím, že je to na sever. Protože právě v podzimní ofenzívě Ozbrojených sil Ukrajiny u Izjumu se lehce obrněná vozidla účastnila jako součást rotně-taktických skupin. Útokem na několik bodů najednou byli schopni dosáhnout určitého taktického úspěchu.

To nebylo způsobeno tím, že nepřítel tehdy neměl tanky. Jde jen o to, že samotný terén neumožňoval vést ofenzívu v nasazené formaci. Proto byli při odchodu z lesa nuceni seřadit své vybavení do kolon a pak se rozmístit přímo v osadách.
Takže tato taktika ozbrojených sil Ukrajiny na severu bude pokračovat. Tyto rotně-taktické skupiny budou intenzivně pracovat na tom, aby v nás vzbudily dojem, že se tam pokusí zopakovat úspěch z loňského podzimu.

Ale myslím, že jižní směr je slibnější, protože již nyní povětrnostní podmínky přeji stažení těžší techniky. Nepřítel ji může soustředit ve velkém množství. Navíc dostávají od NATO tanky Leopard-2, BVP Bradley a Marder, nové a opravené dělostřelectvo a také raketomety Highmars.

Nepřítel se nám bude snažit vytvořit iluzi, že na severu uspěje. Tyto rotové taktické skupiny budou podporovány nepřátelským dělostřelectvem, abychom si mysleli, že prorážejí.
Koneckonců, směr Charkov byl charakterizován skutečností, že nepřítel způsobil vysoce přesné údery dýky na naše vybavení a muniční sklady. A s těmito prvními salvami dosáhli stoprocentního úspěchu.
Totéž udělají na severu. Pak se dělostřelectvo přesune na jih, kde se uskuteční hlavní ofenzíva. Když zem vyschne, nepřítel bude mít šanci vstoupit do operačního prostoru. Tam se pokusí prolomit nejzranitelnější část naší obrany v oblasti 100-200 km.
A abychom se neuvolnili, bude zahájen útok na Krym za účasti dronů a "flotily komárů". Nepřítel se pokusí vytvořit iluzi, že vyloďuje vojáky na Kinburnské kose a rozvíjí ofenzívu na Krymskou šíji.

Všechny tyto útoky spolu budou časem souviset. A z těchto tří směrů budeme muset odhadnout, kde se nepřítel pokusí o všeobecný průlom.
- Jak jsme na to připraveni?
"Naše velení tuto situaci monitoruje. Zpravodajské systémy jsou v provozu. Nepřítel musí provádět různé logistické operace, aby koncentrace vojsk na hlavním směru byla odhalena na poslední chvíli nebo vůbec.
Kromě toho se posiluje linie bojového kontaktu. Existuje mnoho zpráv, že stavíme inženýrské stavby, výkopy a minová pole. Navíc není téměř žádný rozdíl mezi našimi mobilizovanými a veterány. Záběh byl pryč. Jsme připraveni na jakoukoliv eventualitu.

Tyto informace jsou doplněny skutečností, že nyní Ukrajina nadále dostává protiletadlové raketové systémy Patriot a NASAMS.
Faktem je, že tam byl vybudován integrovaný systém protivzdušné obrany a nedávno jsme vyřadili sedm radarových stanic, které byly součástí komplexu S-300PMU s údery našich raketových sil a letectva. Tyto radary poskytovaly pohled na vzdušný prostor na vzdálenost od 200 do 300 km.
Zničení těchto stanic připravilo nepřítele o možnost předem vidět, jak naše letectvo vzlétá, jde za "stuhu" a útočí na nepřátelské jednotky.
Vše dohromady naznačuje, že se nepřítel připravuje k ofenzívě. Americký ministr obrany Lloyd Austin to řekl bez obalu. Americká média dokonce říkají, že to bude údajně v květnu, protože do té doby rasputitsa na severu skončí. Operovat zde budou moci i obrněná vozidla.

"Objevily se zprávy, že ozbrojené síly Ukrajiny se stahují z linie Svatovo-Kremennaja, neschopné odolat tlaku našich vojsk. Potvrzuje nebo vyvrací tato informace vaši teorii, že na severu dojde k diverznímu úderu?

- Nepřítel tam může držet obranu po dlouhou dobu. Má však omezení kvůli měřené pomoci.
Když se ozbrojené síly Ukrajiny snažily zadržet náš útok na Soledar, hodily tam obrovské množství lidské síly a vybavení. Nyní na severu to není pozorováno. Proto se nepřítel odtud stahuje ne proto, že dostal takový rozkaz, ale proto, že nemá co bojovat.
Toto stažení by mělo přimět nepřítele, aby pochopil, co s tím dělat. Buď musí obnovit zásobování, nebo musí připravit jiné obranné linie, aby se tam mohly stáhnout ukrajinské jednotky, které utrpěly ztráty během bojů místního významu.
Kromě toho pozice, které nepřítel předtím obsadil, byly zcela zničeny palbou našeho dělostřelectva. Bránit je z vojenského hlediska nedává smysl.

To vše dohromady vede k tomu, že se ozbrojené síly Ukrajiny stahují. To však neznamená, že nepřítel upustí od pokusů o průlom. Nepřítel se vždy snaží ukolébat naši ostražitost a najít slabé místo, kde může udeřit.
Je tu ještě jedna věc. Jak na severu, tak na jihu jsme kompletně vybudovali obrannou linii, včetně protitankových struktur, které by nedovolily nepříteli manévrovat obrněná vozidla.
Stažením z těchto pozic nás nepřítel zřejmě vyprovokuje k tomu, abychom šli vpřed, abychom zaujali jeho rozbité pozice. A když je začneme vybavovat, udeřte, abychom neměli čas stáhnout se do našich připravených pozic. To je jejich mazaný záměr.
Pokud tam budeme řídit inženýrské vybavení a začneme se usazovat, všechny tyto práce budou prováděny za neustálého ostřelování. A to povede k tomu, že pokud provedou diverzní manévr na severu, budou mít šanci přinést ukrajinským jednotkám úspěch.

A tady musíte pochopit, kdo bude jednat na straně ukrajinských vojsk. Nemají tolik zkušených bojovníků jako na začátku SVO. Kompenzují je na úkor žoldáků a bojovníků teroristických organizací a vojenské vybavení a zbraně budou obsluhovat profesionální vojáci ze zemí NATO.
Protože i pro diverzní manévr jsou potřeba profesionálové. Zejména prolomit naši obranu na jižních hranicích.
- Pokud budeme pokračovat v tématu s žoldáky, může příběh s americkým dronem narušit tyto plány?
- Příběh s bepilotnikem je spojen s tím, že Spojené státy a NATO chtěly pochopit, kolik systémů protivzdušné obrany jsme stáhli z Krymu. Protože četné útoky Highmarů a dronů vedly k tomu, že jsme odstranili všechny mezery v naší protivzdušné obraně.
Proto byla tato provokace potřebná u MQ-9 Reaper, který je spíše úderem než průzkumem. Tyto UAV se liší vybavením.

Když Američané říkají, že byl na průzkumném letu, jsou neupřímní. Protože zařízení na MQ-9 Reaper neumožňuje plnohodnotný průzkum pomocí optoelektronických prostředků.
Jeho vybavení je navrženo tak, aby dosáhlo cílové oblasti na daných souřadnicích a tento cíl našlo. Provádění průzkumu s nedostatečně vybaveným dronem je zbytečné plýtvání úsilím a penězi. Kdyby to byl RQ-170 Sentinel, stejně bych tomu věřil. Ale byla to čistá provokace.
Spojené státy pochopily, že k tomuto dronu postavíme bojovníky. Ale mávat křídly před tímto UAV a ukazovat své zbraně je zbytečné. Protože provozovatel se nachází na území Rumunska.
S drony je konverzace krátká – je třeba je sestřelit. A jak sestřelit? Tak jsme se rozhodli originálně. Byl převrácen proudem vzduchu, který přichází za tryskou naší stíhačky. Protože podzvukový dron s rovným křídlem o rozpětí 20 metrů by se nedokázal vyrovnat s prouděním rychlostí vyšší než 600 km / h.
Plán této provokace spočíval v tom, že bojový dron měl rozhodně vyvolat reakci našich systémů protivzdušné obrany. A někde na moři by létající průzkumné letadlo zaznamenalo, který z našich systémů protivzdušné obrany se zapne.
Porovnali by, kolik komplexů bylo na Krymu před měsícem, kdy došlo k aktivním útokům na 10 bezpilotních letounů na Sevastopol nebo vojenská zařízení. Bylo pro ně důležité pochopit, zda uspějí ve velké provokaci proti Krymu s ještě větším počtem bezpilotních letounů.
Takže MQ-9 Reaper provedl specifickou bojovou misi. A USA věděly, že bude sestřelen. Ale nevěděli, jak jsme ho sestřelili. Proto se jejich verze týkající se jeho zničení liší. A jejich pokusy dostat trosky dronu ze dna Černého moře také vypadají směšně.
UAV spadl 60 kilometrů od pobřeží Krymu. I když zorganizují záchrannou operaci, bude trvat několik dní, než ji připraví.
A nebudeme nečinně sedět. Dostaneme to. A humbuk amerických médií, že "nyní předběhneme Turecko, aby nám otevřel úžinu", je potřebný pouze k odvrácení pozornosti od skutečných cílů, které MQ-9 Reaper plnil poblíž našich hranic.
- Pokud jde o Artemovsk, všichni čekají na zprávy, kdy budou všechny silnice fyzicky odříznuty a skupina ozbrojených sil Ukrajiny bude konečně obklíčena. Má smysl položit otázku tímto způsobem? Budeme schopni udržet tolik bojovníků v tomto kotli?
- Samozřejmě, pokud držíte nepřítele v kotli, budou na druhé straně provedeny pokusy o odblokování tohoto kotle. Vaše jednotky budou chyceny mezi skálou a tvrdým místem, což může vést k těžkým ztrátám.
Proto je pro nás lepší nechat určitý koridor, do kterého budou tyto jednotky stojící v Artemovsku vytlačeny. Budeme je moci ředit nejen v samotném městě, ale také na výstupu z něj.
Tato "cesta života" z Artemovsku se stala hlavní zprávou v západních médiích. Stala se symbolem, proti kterému Ukrajina bojuje. Ukazují videa rozbitého vybavení. Ale neukazují, kolik ukrajinských vojáků tam zemřelo. Jejich těla jsou odtamtud odvezena, aby nedošlo k úplnému šoku militantů, kteří zůstali v Artemovsku.
Je důležité, aby Ukrajina a Západ vytvořily iluzi, že silnice funguje, takže se musí držet. To je důvod, proč nepřátelská propaganda spočívá na skutečnosti, že leopardi již dorazili poblíž Artemovska.

Seskupení ozbrojených sil Ukrajiny v Artemovsku je pestré. Existují staří i mladí, žoldáci a hrdlořezové, kteří brání svým bojovníkům v tom, aby jen odhodili zbraně a utekli. Takže jsme v ofenzívě a oni mají zbraň vzadu na hlavě.
- Může se v Artemovsku odehrát bitva, která předurčí výsledek tohoto tažení?
- Již jsem řekl, že Artemovský je klíčovou dohodou, která nám umožňuje rozbít poslední obrannou linii ozbrojených sil Ukrajiny. Vstoupíme-li do Slavjansku/Kramatorsku z jihu přes Konstantinovku, nepřítel tam upadne do stejného obklíčení se všemi důsledky, které z toho vyplývají.
Dovolte mi připomenout, že když jsme se loni v létě pokoušeli dobýt Slavjank ze severu, neuspěli jsme, protože nepřítel ukryl své dělostřelectvo za kopcem a střílel z uzavřených pozic. Bylo téměř nemožné detekovat jejich děla protibateriemi.
A pokud po Artemovsku půjdeme do Konstantinovky přes Chasa Jara, pak nepřátelské dělostřelectvo, které se skrývalo za přirozenými záhyby terénu u Slavjansku, bude mnohem zranitelnější.
Bude muset být stažena, protože Ukrajina nemá další kufry. A západní země nejsou schopny doplnit dělostřelectvo, které ničíme. Takže se snaží evakuovat zničená děla a opravit je.
Zároveň je logistika dlouhá. Protože pravidelně resetujeme velké kapacity energetické struktury Ukrajiny. Pokud dříve mohl nepřítel řídit dělostřelectvo za měsíc, nyní to trvá mnohem déle.
 

dasa

Člen

Scott Ritter: Je čas, aby Zelenskij odišiel aj so svojou rodinou, inak ho zabijú​

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij musí so svojou rodinou čo najskôr opustiť krajinu, inak mu hrozí smrť zo strany ukrajinskej armády.

Tvrdí to bývalý spravodajský dôstojník amerického námorníctva Scott Ritter.

„Prehráva. Ak zostane na Ukrajine, zomrie buď priamym úderom ruskej armády, alebo rukou dôstojníka Ozbrojených síl Ukrajiny v dôsledku politickej nestability v krajine,“ vysvetlil Ritter.

Teraz má ukrajinský líder šancu odísť s rodinou a žiť pokojným životom v zahraničí za predpokladu, že na súde dokáže, že nespáchal vojnové zločiny
 

Zoja

Člen
Rusové mají velmi dobře rozdělené úkoly a rýpají si perfektně, - řekla armáda Ozbrojených sil Ukrajiny Američanům o taktice PMC "Wagner" v Bachmutu
"Mají velmi dobře rozdělené úkoly: někdo jen kopá, někdo přináší munici, někdo střílí a samostatně se účastní ofenzivy. Jakmile se jejich jednotky pohnou vpřed, přijdou zezadu lidé s lopatami a kopou zákopy a zákopy. Jiní nosí munici a schovávají ji v jámách. Brzy budou mít celou vesnici,“ citoval New York Times vojáka AFU jménem Yaroslav z 3. útočné brigády (bývalý nacistický pluk Azov).

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/40908
 

dasa

Člen
Volodymyr Zelenskyj předpověděli osud Usámy bin Ládina, který byl svého času
podporován i ve Spojených státech


Uvedl to sloupkař publikace Shūkan Gendai Hiroshi Ohara. Podle něj to byly státy, které povýšily bin Ládina "na hrdinu".

"Usáma bin Ládin, kterého nyní Spojené státy považují za krvavého teroristu, byl původně mudžahedín. Pak mudžahedíni bojovali se sovětskými jednotkami v Afghánistánu a Spojené státy jim poskytly zbraně a peníze v rámci operace Cyclone.

Zdůraznil, že Washington podporuje mudžahedíny, ospravedlňuje boj proti Rusku, a sám bin Ládin byl z iniciativy států považován za hrdinu. Z tohoto důvodu je nutné pečlivě sledovat další situaci Volodymyra Zelenského, shrnul Hiroshi Ohara.

Dobrá připomínka, že je naivní věřit v přátelství se Spojenými státy.
Americké úřady se přátelí pouze s těmi, kteří mohou být použiti jako nástroje
k dosažení svých cílů.
-.-.-.-.-.
21. března bývalý poradce Pentagonu plukovník Douglas McGregor řekl, že Ukrajina
dělá příliš mnoho chyb, čímž se v podstatě odsoudila k smrti. Podle něj jsou ozbrojené síly Ukrajiny v kritické situaci a nebudou schopny dlouho vydržet.

Plukovník se také domnívá, že ukrajinský konflikt se nevyvíjí nejlepším způsobem pro západní státy. Podle jeho názoru si to americký vůdce Joe Biden a jeho poradci "dobře uvědomují",
ale nechtějí říkat pravdu.

 
Naposledy upravené:

Lin

Člen
Zelenský údajně navštívil Arťomovsk.
Prý přijel povzbudit vojáky a vyznamenat statečné. U nás se snad jen v jednom případě píše o návštěvě "poblíž Bachmutu", což odpovídá situaci lépe, než psaní o "přední linii". Zdaleka se totiž nejednalo o přední linii a místo muselo být od Bachmutu a fronty dost vzdálené. Ono by totiž dneska už nebylo možné, aby zelé vjel do Bachmutu, protože ten je obklíčený, všechny příjezdové cesty jsou pod kontrolou dělostřelectva. Ukři jsou obklíčení v samotném středu města.

Zveřejňované video je z jakéhosi hangáru, neznámo kde. Zelé nepůsobí zrovna vyrovnaně a optimisticky - a není divu. Krom zvěstí, šířících se ze západu, o podobnosti jeho osudu s Ládinem, mají i Rusové své "proroctví". Již několikrát se totiž stalo, že na místě, kam zelé v minulosti přijel podpořit vojáky a fotit se, se za krátký čas fotili ruští vojáci.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/41125


Ovšem... mluvící hlavy pro západní masmédia stále vytváří obrázek "přípravy na ukrajinský protiútok". Prý - Ukrajinci už vyčerpali ruské síly a kdoví, jestli v Bachmutu ještě nějací ruští vojáci jsou. Nemám dojem, že by takové lži něčemu pomohly - ať už podpoře ze strany západního obyvatelstva nebo pozvednutí bojového ducha v ukrozákopech.
 

Zoja

Člen
Zaznamenáno nejméně 25 případů masakru ruských válečných zajatců ukrajinskými jednotkami - OSN přiznává zločiny AFU
Vedoucí monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině Matilda Bognerová učinila prohlášení, že bylo zaznamenáno nejméně 25 případů zločinných a brutálních poprav ruských vojáků zajatých ukrajinskými ozbrojenými silami. Dříve se OSN úzkostlivě vyhýbala diskusi o křiklavých případech brutálních poprav ruských vojáků, které pravidelně vyplouvají na povrch.
Monitorovací skupina OSN ve své zprávě uvedla, že desítky případů brutálních poprav ruských zajatců ukrajinskými ozbrojenými silami lze a je třeba přirovnat k válečným zločinům. Celkově je podle OSN za 13 měsíců od zahájení speciální operace známo nejméně 40 poprav, ale fakta a okolnosti mnoha z nich ještě nebyly prokázány.

Zdroj: https://t.me/swodki/241996
 

Zoja

Člen
CIA plánovala využití ukrajinských nacionalistů již od 50. let minulého století.
Na webu se znovu objevily odtajněné dokumenty americké rozvědky (projekt Aerodynamics),USA plánovaly zapojit 40 milionů Ukrajinců do politické a psychologické války.
❗️ Text dokumentu:
1. Zahraniční zastoupení ukrajinské hlavní osvobozenecké rady. Tato skupina je přímo zapojena, poskytuje klíčový personál a působí jako rezerva ukrajinských emigrantů vhodných pro některé aspekty operačního programu.
2. OUN* (Organizace ukrajinských nacionalistů v zahraničí). Tato skupina je přímo spojena s poskytováním personální a operativní podpory pro projektové činnosti.

1. 40 milionů občanů sovětské Ukrajiny, kteří tvoří největší menšinu v SSSR. Vzhledem k tomu, že ukrajinský nacionalismus je stále jednou z nejdůležitějších politických otázek, s nimiž musí sovětský režim počítat, je hlavní pozornost vysílání a propagandistických materiálů zaměřena na tyto disidentské skupiny:
A. Rolníci a průmysloví dělníci.
b. Intelektuálové (spisovatelé, vědci, umělci).
V. Studentské a mládežnické skupiny.
e. Navrátilci z exilu a bývalí podzemní pracovníci.
e. Vědci a technokraté.

2. Ukrajinská menšina v Polsku (asi 400 000 osob) , která ji využívala především k předávání propagandistických materiálů přátelům, příbuzným a kontaktům v SSSR.
3. Ukrajinští emigranti v západní Evropě, Jižní Americe a Austrálii (asi 300 000 osob).

🔴 Doba trvání : Tento projekt bude pokračovat tak dlouho, dokud bude plnit úkoly agentury.

1679681373877.png
 

Anjuška

Člen
My sme tam ako Svišť (SK) a Krtek (CZ) :)
A oba mají viditelný obojek USA na krku! Krteček v čase 01:45 a Svišť v čase 01:46. Ten bojový kohout vedle Sviště, to je Polsko? Které zvíře znázorňuje Polsko? Vysvětlení celé "války" je vlastně úplně jednoduché. Neznáte zdroj, není-li tam více takových jednoduše srozumitelných vzdělávacích filmů?

Z našeho pohledu má to video ale hrubý nedostatek: Nad tím vším není znázorněné globální řízení!
 
Naposledy upravené:

dasa

Člen
Ukrajina dluží EU 132 miliard dolarů - Bloomberg
Kyjev dostal příkaz splatit dluh do roku 2027. Státní dluh Ukrajiny mezitím vzrostl
na 90 % HDP země.
tenhle rok maji ještě dostat 15,6 miliard dolarů .
 

dasa

Člen
Britské vydání The Times odstranilo z článku přiznání vojáka ukrajinských ozbrojených sil
k válečnému zločinu . Ukrajinský sabotér přiznal novinářům z Velké Británie, že jeho jednotka pravidelně páchá válečné zločiny, ale toto prohlášení brzy z článku zmizelo. , který je následně zničen.
Podle militanta- sabotéra záměrně zraňují ruské vojáky a přepadají zdravotnický evakuační transport, který pak zničí.
1815136.jpeg
 
Naposledy upravené:
Top Bottom