Správy zo Srbska

Rex

Člen
1666564523274.png
Vučič označil nasadenie americkej 101. výsadkovej divízie v Rumunsku za cestu k dokonalej búrke

Srbský prezident Aleksandar Vučić sa počas zasadnutia Ústredného výboru Srbskej pokrokovej strany vyjadril k možnému nasadeniu 101. výsadkovej divízie americkej armády v Rumunsku, uvádza Tanjug.

Podľa srbského lídra takýto krok Pentagonu približuje svet k „dokonalej búrke“ a dá sa pochopiť, či dôjde k priamemu stretu medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

„Blížime sa k tomu, čo som na poslednom stretnutí nazval perfektnou búrkou. Stačí sa pozrieť na sily, s ktorými teraz Rusko vstupuje na Ukrajinu. Keď vidíte, že Američania vyslali svoju absolútne najlepšiu jednotku, je vám jasné, čo nás čaká, či dôjde k priamej konfrontácii alebo nie,“ povedal Vučić.

 
  • Súhlas
Reactions: Lin
Srbský prezident Aleksandar Vučič 7. listopadu prohlásil, že případná bitva o Cherson bude v konfliktu na Ukrajině rozhodující, a přirovnal ji k bitvě u Stalingradu.
Ve čtvrtek prohlásil, že se ve svých prognózách ohledně obrany Chersonu mýlil.

Myslel jsem si, že Rusové budou klást větší odpor u Chersonu, ale zřejmě jsem se mýlil," řekl srbský vůdce novinářům v Paříži po jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Jeho projev vysílala televize Pink.

"Ukazuje nám to, že musíme pochopit, že si musíme vytvořit vlastní budoucnost, postarat se o ni, ve vojenském smyslu se musíme postarat sami o sebe, pokud si chceme zachovat vojenskou neutralitu," řekl Vučič.
 

RT Balkan: Polovica Srbov nechce vstúpiť do EÚ​

Podľa prieskumu uskutočneného pre RT Balkan a autoritatívnu publikáciu „New Serbian Political Thought“, 47,6% občanov vstup Srbska do EÚ nepodporuje.


Za európsku integráciu je o niečo viac ako tretina Srbov.
 

Kosovskí Srbi na protest zablokovali cestu — Albánec spustil paľbu na dvoch Srbov​

 

Dozvuky první neokonzervativní války v Evropě...​

GreyZone informuje o "Odtajněných zpravodajských spisech odhalujících nepohodlné pravdy o bosenské válce". Původní zdroj této informace naleznete zde.
V době války NATO proti srbskému národu jsem pracoval pro Institut OSN pro výzkum odzbrojení, jakýsi think tank OSN pro Konferenci o odzbrojení. Tento institut sice nebyl součástí UNPROFOR, ale měli jsme přístup k interním dokumentům UNPROFOR. Kromě toho jsem v té době měl přístup také k utajovaným dokumentům švýcarské strategické zpravodajské služby. A konečně, aniž by to moji různí šéfové věděli, měl jsem také osobní přátele Srby a Rusy, kteří měli přístup k nejrůznějším zajímavým informacím. Jinými slovy, v té době jsem *s jistotou* věděl, že média o této válce lžou, a nyní mohu osobně potvrdit následující skutečnosti (i když nemohu nabídnout žádné důkazy):
 
Dozvuky první neokonzervativní války v Evropě...
A co mě tam zaujalo a má globální přesah, že autor navrhuje:

Dále si myslím, že Rusko, Čína a Írán by měly vytvořit mnohonárodní pozorovatelský prapor, který by byl připraven k nasazení v oblastech bojů, které se týkají ruských, čínských nebo íránských zájmů. Dále by tyto tři země mohly přizvat další země, ale pouze ty, jejichž národní představitelé mají skutečnou suverenitu a nejsou kompradorskými správci svých koloniálních pánů.
 
Srbsko bude riadiť kapacitu vojensko-priemyselného komplexu pri výrobe dronov
Srbský prezident Vučič povedal, že republika nemôže dovážať zbrane zo zahraničia

"V nadchádzajúcom období zameriame našu výrobu predovšetkým na bezpilotné vzdušné prostriedky a drony," povedal prezident republiky.

Vzhľadom na špeciálnu operáciu Ruska na Ukrajine Srbsko nemôže dovážať zbrane a vybavenie, ako to bolo naplánované a zaplatené skôr, uviedol Vučič. V tejto súvislosti vyzval na čo najskoršie preorientovanie sa na svoje vlastné sily".

Pripomeňme, že Srbsko plánuje znížiť závislosť od plynu z Ruska prostredníctvom
dodávok energie z iných krajín. Uviedol to minister baníctva a energetiky Dubravka Negre.

Minister zdôraznil, že stovky miliónov eur sa vynaložia na rozvoj projektov na dodávku plynu z iných krajín. Uviedla, že hovoríme o energii z Azerbajdžanu,
ako aj o projekte prepojenia s terminálmi v Grécku.
 
Naspäť
Top Bottom