Tábory smrti Terezín a Talerhof pro Rusy za 1. sv. v.

Jura

Člen personálu
Pjakin několikrát zmiňoval tyto koncentrační tábory a způsoby, jakými byli vytváření svidomí Ukrajinci (zabij souseda)

Zajímalo by mě, jestli je možné najít nějaký odkaz, kde je to zabíjení sousedů ukázáno. Odkaz třeba z nějakého filmu, kde je podobná scéna.
 
Naposledy upravené:
Polský film Volyň z roku 2016
Není to ale dokument, mým záměrem bylo trochu více vysvětlit Benderovce mé mládeži. Zvládli jsme to do stahování z kůže zaživa, nevím jak to pokračuje. Asi nemám vždy dobré nápady.
PS: Vhoz na levanetu o Talerhofu považuji za naprosto zásadní k pochopení UK-ruiny. Velké poděkování Lin.
 
Naposledy upravené:
Volyň je již dobře popsaná Poláky - to znám, to mi připomínat nemusíte. Jenže tam již "Ukrajinci" existují.
Mě jde o 1. světovou válku a konkrétně o to, jak Pjakin tvrdí, že všichni byli Rusíni, Lemkové, Malorusové, ... a Ukrajinec se stal z toho, který zabil svého souseda v těch koncentračních táborech.
 
Volyň je již dobře popsaná Poláky - to znám, to mi připomínat nemusíte. Jenže tam již "Ukrajinci" existují.
Mě jde o 1. světovou válku a konkrétně o to, jak Pjakin tvrdí, že všichni byli Rusíni, Lemkové, Malorusové, ... a Ukrajinec se stal z toho, který zabil svého souseda v těch koncentračních táborech.
To je dosti podrobně pospané právě v knize Bůh synergie - jsou tam stati Rusové za hranicemi říše a Stalinova noční můra. Je to i s odkazy na prameny.
 
Pjakin několikrát zmiňoval tyto koncentrační tábory a způsoby, jakými byli vytváření svidomí Ukrajinci (zabij souseda)

Zajímalo by mě, jestli je možné najít nějaký odkaz, kde je to zabíjení sousedů ukázáno. Odkaz třeba z nějakého filmu, kde je podobná scéna.

Zdroj: https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2022-06-30-Talerhof:b


článek v audio verzi od pí Rychtaříkové
 
Moc děkuju za připomenutí - nejen tématu. Velmi mě překvapilo, že je vůbec mé povídání ještě uchováno a v kolika formách. Já sama totiž ten článek uchovaný nemám, protože jsem ho tenkrát brala jako osvětu. Prostě - přišla jsem na něco, co mě překvapilo a chtěla jsem se podělit. A já nejsem spisovatel a nemám zkušenosti s publikováním - natož "vědecky" ztvárněných textů. Já možná umím povídat, vyprávět. Proto i tato forma, dokonce plná mých uvozovek, což se pak opravdu blbě čte.
Děkuju paní Rychtaříkové, že měla tu trpělivost text vůbec přečíst. Krásně ho načetla, moc mě to překvapilo a potěšilo. Vyposlechla jsem si to a místy i žasla, že jsem právě tohle dala dohromady. A nejvíc mi trhaly srdce citace Vavrika. Jsou totiž tak nadčasové, že to až děsí. Uvědomila jsem si, že kdyby pán dosud žil, přidal by k svým utrpením Talerhofu a Terezína ještě i utrpení zajateckých táborů dneška. Mučili by ho a trýznili úplně stejně jako tehdy - a za ty samé myšlenky, za ten samý světonázor.
 
Naspäť
Top Bottom