Takové dájà vu z výrazem dezolát

manticus

Člen
Nevím zda-li jsem to zařadil pod správnou kategorii. Nedávno jsem na youtube narazil na tuto písničku. Slyšel jsem ji už dříve někdy okolo puberty. Tehdy byla mezi levicověji smýšlející mládeží poměrně populární tato hudební skupina ´´Vypsaná fixa ´´. Její texty jsou především drogovou inspirací. A povětšinou nemají nijak zvlášť informační hodnotu.
Přesto mě až zamrazilo v kontextu naší doby znovu si písničku poslechnout. I videoklip sestříhaný z filmu ´´Václav´´je velmi znepokojivý.

Co si o tom myslíte. Upřímně nevím jak s tím naložit.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=ascEL_ZX60M&ab_channel=vypsanafixaVEVO
 
Začnu tím, že slovo dezolát není nové. Nevymysleli ho dnešní vládní zastánci a rádoby intelektuálové. Od těch se myšlení nevyžaduje ani nečeká.
Dezolát se používal už od socíku a bylo to označení hlavně pro drogově závislé. Nejen pro alkoholiky - i pro feťáky a jiné konzumenty chemických drog.
Když je něco v dezolátním stavu, je to zničené, na odpis, rozpadající se. A takto přesně vypadají drogově závislí a mnohaletí alkoholici. Tělo i zdraví v dezolátním stavu, stěží drží pohromadě.
To, že v současnosti kdosi zcela nesmyslně použil toto slovo jako urážku protivládně smýšlejících, není o slovu samotném. Možná si ten chytrák nevzpomněl na slovo deprivant - proto zcela nesmyslně použil dezolát. Těžko říct.
Myslím si, že ze skutečného významu slova vycházela i skupina Vypsaná fixa, která - jak se píše - měla k drogám velmi blízko.
 
Naposledy upravené:
Nevím, asi jsem to měl více rozvinout.
Čteme-li Plútarcha, především jeho spisek ´´Proč už Pythie nevěští ve verších´´ nebo ´´O delfském E´´, je možno vyvodit, že lidé omámení psychotropní látkou při správném naladění mysli se mohou napojovat jak na egregory ke kterým mají blízko, tak i skrze své podvědomí nahlížet věci příští.
Četbu Plútarchových spisů všem vřele doporučuji. Mnohé ve své zpupnosti prozradil (byl to delfský žrec - zřec a Apollónův velekněz )

No abych se vrátil k tématu. Zaujaly mě především tyto dva úryvky písně:


třeba se to povede
vytáhnem tvý múzy
a hodíme je za tebe
kdo ty múzy zachytí
ten bude mít záruku
opravdový kvality

a


A celý prostor
je sledovaný
příjemnými lidmi kteří olizují
šťávu tekoucí
z konečků prstů

První docela poeticky vyjadřuje ničení Božské inspirace deprivací lidského stáda. Druhý je trochu matoucí ale konce prstů jsou s temenem hlavy nejsilnějšími zářiči lidského biopole (proto také nejčastěji přírodní léčitelé používají tzv. vkládání rukou). Naznačuje to podle mne upírskou povahu tohoto okamerovaného, všekontrolujícího systému, který postupně znemožní Člověku svobodně se nadechnout. A umožňuje si představit entity, které z této energie o kterou je lidstvo připraveno tyjí.
 
Začnu tím, že slovo dezolát není nové. Nevymysleli ho dnešní vládní zastánci a rádoby intelektuálové. Od těch se myšlení nevyžaduje ani nečeká.
Nejlepší teoretik v v Československu na deprivaci: František Koukolík: O špatných lidech
Přednáška ze semináře Povaha změny aneb jak a kam směřujeme


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=u68WfG1srfk
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom