Valerij Pjakin

Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 19.06.2023 CZ titulky​


zdroj ripu s titulky paní Ireny v matrošce: Velikost souboru : 1,78 GiB​

ke stažení na uložto s titulky v obraze: Velikost souboru : 513 MiB​

free online na odysee s titulky v obraze:​


Zdroj: https://odysee.com/@Ladi%C4%8D:6/Ot%C3%A1zka---Odpov%C4%9B%C4%8F-V.-V.-Pjakina-ze-dne-19.06.2023,-720p-RU,-CZ-titulky-v-obraze:0

online na bitchute s titulky v obraze:​


Zdroj: https://www.bitchute.com/video/bLzp0R9kz1Hr/
 
Malé shrnutí wagnerovské vzpoury částečně dle nejnovějších informací od Pjakina

Protivník (kolektivní západ)
to měl "dobře vymyšlené" v intrikování je jednička:
Způsobí pomocí zrádců vojenský konflikt wágnerovci versus armáda. Toho využije k průlomu na frontě a tyto události by pak vedli k svržení Putina. Toliko plán. Ale musel být dle Pjakina spuštěň předčasně jak teče západu do bot. (Pjakin: Původně tato akce nebyla naplánována v souvislosti s ukrajinským čili NATOvským protiútokem, byla naplánována na začátek r. 2024 k narušení prezidentských voleb v Rusku a zabránění znovuzvolení Putina, kdy mělo být ukázáno, že Putin se kamarádí s teroristou. Protože ale spěchají, protože se Západ dostává stále více do krize, tak akci uspíšili)

Putin
(ne nadarmo mistr judo) využívá energii protivníka a v optimální chvíli, když protivník akci rozeběhne spustí protiakci a pak je vše pro protivníka vyhůru nohama: Stalo se něco co v dějinách nemá obdoby "urovnaná vzpoura": Co si vybavuji neznám příklad, aby vzpoura skončila urovnáním (egregory to nedovolují) buďto byla tvrdě potlačena bez ohledu na ztráty pro zemi a panovníka nebo úspěšná.

Prygožin
je spíš asi "politruk" než vojenská hlava uskupení wagner, ale rozhodně není hlupák nebo šílenec. A je to skutečný vlastenec a to je něco co západ absolutně nechápe. Pro Rusy je vlast více než peníze a uspěch. Rus i při kruté smrti umírá s písní rtech, pokud je to za vlast, viz. román Taraz Bulba. To je výhoda spojení s Bohem, s něčím vetším, proto se říká, že Rusko řídí samotný Bůh - je to prostřednictvím těchto lidí, kteří se neváhají pro vlast obětovat.
Vsuvka:
Může udělat chybu (šachový příklad Alexandr Aljechin jednou nastavil dámu, ale soupeř to neuviděl, protože se to u něj nepřepokládalo). Nicméně nebude dělat kraviny (jako podlehnout emocím), to by se do nejvyšších pater řízení nedostal (jako velmistr Vlastimil Horst, když se mohl dostat mezi světovou špičku, tak se kochal, kochal a kochal až na čas prohrál snadno vyhratelnou partii - emočně to nezvládl a mezi spičku se již nikdy nedostal i když techniku hry na to měl více než dostatečnou).

Media:
Nejdůležitější je to co říkají na začátku nepřípaveni, stejně co u začátku speciální operace. Dále a dále to bude více a více kalení vody a méně a méně srozumitelné (pokud nemáte paměť a metodu práce s informacemi a znalosti jak funguje sss). Mě zaujalo, že někteří komentáři byli opatrní, museli sice přitakávat moderátoru (je tu již čistý fašismus), ve smyslu: "ano je to směšné a Rusko je slabé, ale stejně je to nějaké divné a nedává to smysl musí být něco pod povrchem".

Výsledek a pokračování:
Další výstřel koletivního západu minul cíl a zdroje na další výstřely již rychle ubívají. Přišel o spoustu skrytých zrádců a možností realizovat změnu režimu (svrhnout Putina) a pak rozdrobit Rusko na malé státečky. Putinova pozice a pozice Ruska byla upevněna (media tvrdí opak to to jenom potvrzuje). Proces vymanění Ruska z područí západu se urychluje a očištění státní správy od zrádců započalo. Nyní je na tahu západ a přes svůj monopol na media a s pomocí zrádců v Rusku bude ohýbat informační pole, tak aby snížil a bagatelizoval význam této výhry a dál bude pokračovat ve svých špinavostech, ale s méně zdroji.

Jaderný úder:
Je pořád ve hře (západ se neštítí ničeho, viz. Hirošima), ale snad je nyní uskutečnění více ztíženo. Byli i příspěvky, že to bylo součástí plánu akce, ale moje hodnocení je, že to nebylo v hlavním plánu, ale asi byl západ byl připraven, kdyby byla příležitost toho je použít.

Ještě jeden střípek do skládanky:
Pjakin uvadí: Šojgu oznámil západu, že po útocích zbraňovým systémem Himars nebude z Ruska odveta, takže by se muselo čekat až ty útoky provedou a až pak Šojgu pohnat k odpovědnosti. Moje otázka zní: Šlo čekat až budou značné ztráty na civilních obětech a západ jako každý psychopat si dodá ještě více odvahy po úspěchu k násilnému řešení a způsobený chaos bude vyuzžit k pokusu o převrat ?
 
Naposledy upravené:
Pokusila bych se ještě o jiný scénář, který se mi jeví jako logický.
K tomu podotýkám, že jsem Pjakina neposlouchala - takže nevím, co kde říkal.

Prigožin se mi nezdá tak gramotný, aby ho zapojovali do takto velké a nebezpečné šarády. Je to obyčejný chlap, který se hned tak něčeho nezalekne a kterému jde o to, aby vyplnil, co slíbí a aby před bojovníky neztratil tvář.
Takže - mohl být klidně podfouknutý a narafičený do scénáře, o kterém věděl houby.
V tomto scénáři by nejen v Rusku nastartoval puč (jehož cílem bylo odstranit Putina), ale dost možná i občanská válka. A Wagneři by byli zničení - tedy aspoň ta část, která chtěla táhnout na Moskvu. Tím by se ulevilo všem nepřátelům Ruska.

Připomenu to, co se dělo před pochodem:
Spor s velením a MO již delší dobu, v posledních dnech vytáhl Prigožin i takové kalibry, které by si rozumný a zasvěcený nechal pro sebe - aspoň do určité doby, kdy už jsou nepřátelé pod kontrolou. Z toho vyplývá, že jakási "šedá eminence" Prigožinov hecovala k neuváženým činům.
Je tu rozhodnutí MO, kde všichni, kteří se chtějí bojů účastnit, musí mít podepsanou smlouvu. A tu Wagneři s Prigožinem v čele odmítli podepsat. A co jim sdělilo MO? Dobře - ale musíte ze zóny odejít do civilu, bez smlouvy tam být nemůžete.
Však už to, že odešli "odpočívat" do luganských lesů, je důsledek tohoto rozhodnutí MO a odmítnutím podepsat smlouvy ze strany Wagnera!
A pak je jen logické, že se nespokojení vojáci obraceli na Prigožina s tím, jak s nimi MO vydupalo, jak je to nespravedlivé, že přece vybojovali mnohá vítězství a mnoho jich umřelo... atd.
A Prigožin se možná snažil obracet na MO nebo generální štáb - ale buď ho "usadili" tím, že zákon je zákon - nebo se s ním úplně odmítli bavit.
Takže "šedá eminence" zapracovala a "vnukla" nápad jít si to všechno vyřešit z očí do očí - do Rostova na štáb, kde se měli zdržovat Šojgu i Gerasimov.

A teď vložím do hry ruské zpravodajské služby - a je celkem jedno, z jakého resortu - ale prostě zpravodajce. Myslím, že pořád ještě patří k nejlepším na světě. A nikdo v tomto případě o nich nemluví. Tak se zeptám řečnickou otázkou já:
Je vůbec možné, aby o záměru Prigožina jet si osobně "řešit věci" do Rostova nevěděla zpravodajská služba?!
Dost nepravděpodobné.
Jenže je tu otázka, zda si zpravodajská služba splnila povinnost a se vším seznámila Putina - nebo zda si to nechala pro sebe, protože určití lidé patří k "šedé eminenci".
Pak si (osobně) myslím, že Prigožin byl varovaný právě Surovikinem. Varovaný ve smyslu "co to děláš, takhle se dostaneš leda na hřbitov a kluci s tebou, rozstřílí vás při první příležitosti".
Putin buď mohl o všem vědět - nebo nevěděl, ale dozvěděl se až od loajálních lidí, co za tím vším je. Proto byl pro Prigožina a muzikanty připravený velmi přijatelný trest.
Prigožin si pak pospíšil souhlasit s baťkovou nabídkou, protože v určité fázi pochodu pochopil, že v tom všem jede sám.

Proč si to myslím?
Hlavně kvůli tomu, že se o Wagnerech Putin rozhodl jako chytrá horákyně. Nikoho nedal popravit (a taková volání od politiků i od lidí byla), ale přece jen následky nesou. Tj. - nikdo se nemůže Putinovi postavit, že Wagnery zvýhodnil a "zradu" jim nechal projít (o zradě se v mediálních prohlášeních mluví dodnes).

Jestliže je Surovikin v pořádku, pak to přece jen vidím nadějněji - hlavně do budoucna.
A dneska - po tom všem, co vyplavalo - si už ani nejsem jistá, že Šojgu je zrádce.
 
@Lin skús pochopiť jednu vec:
Prigožin reálne nevelí Wagnerovcom.
Wagnerovcov riadi a zadáva roskazy úplne niekto iný.
Prigožin je len verejna figúrka - frontmen.
 
Pokusila bych se ještě o jiný scénář, který se mi jeví jako logický.
K tomu podotýkám, že jsem Pjakina neposlouchala - takže nevím, co kde říkal.

Prigožin se mi nezdá tak gramotný, aby ho zapojovali do takto velké a nebezpečné šarády. Je to obyčejný chlap, který se hned tak něčeho nezalekne a kterému jde o to, aby vyplnil, co slíbí a aby před bojovníky neztratil tvář.
Takže - mohl být klidně podfouknutý a narafičený do scénáře, o kterém věděl houby.
V tomto scénáři by nejen v Rusku nastartoval puč (jehož cílem bylo odstranit Putina), ale dost možná i občanská válka. A Wagneři by byli zničení - tedy aspoň ta část, která chtěla táhnout na Moskvu. Tím by se ulevilo všem nepřátelům Ruska.

Připomenu to, co se dělo před pochodem:
Spor s velením a MO již delší dobu, v posledních dnech vytáhl Prigožin i takové kalibry, které by si rozumný a zasvěcený nechal pro sebe - aspoň do určité doby, kdy už jsou nepřátelé pod kontrolou. Z toho vyplývá, že jakási "šedá eminence" Prigožinov hecovala k neuváženým činům.
Je tu rozhodnutí MO, kde všichni, kteří se chtějí bojů účastnit, musí mít podepsanou smlouvu. A tu Wagneři s Prigožinem v čele odmítli podepsat. A co jim sdělilo MO? Dobře - ale musíte ze zóny odejít do civilu, bez smlouvy tam být nemůžete.
Však už to, že odešli "odpočívat" do luganských lesů, je důsledek tohoto rozhodnutí MO a odmítnutím podepsat smlouvy ze strany Wagnera!
A pak je jen logické, že se nespokojení vojáci obraceli na Prigožina s tím, jak s nimi MO vydupalo, jak je to nespravedlivé, že přece vybojovali mnohá vítězství a mnoho jich umřelo... atd.
A Prigožin se možná snažil obracet na MO nebo generální štáb - ale buď ho "usadili" tím, že zákon je zákon - nebo se s ním úplně odmítli bavit.
Takže "šedá eminence" zapracovala a "vnukla" nápad jít si to všechno vyřešit z očí do očí - do Rostova na štáb, kde se měli zdržovat Šojgu i Gerasimov.

A teď vložím do hry ruské zpravodajské služby - a je celkem jedno, z jakého resortu - ale prostě zpravodajce. Myslím, že pořád ještě patří k nejlepším na světě. A nikdo v tomto případě o nich nemluví. Tak se zeptám řečnickou otázkou já:
Je vůbec možné, aby o záměru Prigožina jet si osobně "řešit věci" do Rostova nevěděla zpravodajská služba?!
Dost nepravděpodobné.
Jenže je tu otázka, zda si zpravodajská služba splnila povinnost a se vším seznámila Putina - nebo zda si to nechala pro sebe, protože určití lidé patří k "šedé eminenci".
Pak si (osobně) myslím, že Prigožin byl varovaný právě Surovikinem. Varovaný ve smyslu "co to děláš, takhle se dostaneš leda na hřbitov a kluci s tebou, rozstřílí vás při první příležitosti".
Putin buď mohl o všem vědět - nebo nevěděl, ale dozvěděl se až od loajálních lidí, co za tím vším je. Proto byl pro Prigožina a muzikanty připravený velmi přijatelný trest.
Prigožin si pak pospíšil souhlasit s baťkovou nabídkou, protože v určité fázi pochodu pochopil, že v tom všem jede sám.

Proč si to myslím?
Hlavně kvůli tomu, že se o Wagnerech Putin rozhodl jako chytrá horákyně. Nikoho nedal popravit (a taková volání od politiků i od lidí byla), ale přece jen následky nesou. Tj. - nikdo se nemůže Putinovi postavit, že Wagnery zvýhodnil a "zradu" jim nechal projít (o zradě se v mediálních prohlášeních mluví dodnes).

Jestliže je Surovikin v pořádku, pak to přece jen vidím nadějněji - hlavně do budoucna.
A dneska - po tom všem, co vyplavalo - si už ani nejsem jistá, že Šojgu je zrádce.
Lin, ja neviem, píšeš tak, akoby všetko stálo na Prigožinovi. No reálne to na ňom nestálo, ani nestojí.
Wagnerovým jednotkám velí zbor veliteľov. A tí nie sú naivní. Do vopred prehratých bitiek by nešli. (kokšo, tiahnuť sa na Moskvu 40km kolónou, kde ich mala armáda ako na dlani a mohla plošne ostreľovať. Okrem toho, neizolovali vopred ani ministra obrany ani náčelníka štábu, čo predurčovalo akciu na neuspech. Ale v takom prípade by museli zaistiť a izolovať aj prezidenta, ktorý je vrchný veliteľ. Skrátka nonsens z hľadiska vojenského plánovania.)
A okrem toho, ak by Putin a MO nemalo k týmto vrchným veliteľom dôveru, nikdy by im nezverili toľko techniky, munície, lietadlá, dokonca satelit.

To, že bolo úplne zrušená žaloba na Prigožina, to svedčí skôr o tom, že nebol aktérom vzbury, ale inej operácie. Nedáva mi žiadny zmysel, aby veliteľstvo wagnera šlo do reálnej vzbury a to ešte takto amatérsky prevedenej bez nádeje na úspech.
 
Lin, ja neviem, píšeš tak, akoby všetko stálo na Prigožinovi. No reálne to na ňom nestálo, ani nestojí.
Jardobe - sice umím být pitomá - ale ne zas tolik, abych toto nechápala. Já si naopak myslím, že tu nechápete vy - a to dost. Proto jsem to napsala. Vždyť už z mého prvního odstavce je patrné, že na samotném Prigožinovi nic nestavím.
O Prigožinovi se tu ví velký kulový a dokonce se tu tvrdí, že to je kuchař.
NIKDY nebyl kuchařem!
Ale není ani ve vedení Wagnera příštipkářem bezmocným. Naopak - on jako "hospodář" má k velitelům i bojovníkům nejblíž, má jejich důvěru. Tak koho jiného navrtat do pochodu a k rozmluvě " z očí do očí"?
A proč by měli izolovat Gerasimova a Šojgu? Co je to za smyšlenky?
Přece - když si jedu s někým promluvit, nepotřebuju ho "izolovat", ne? Však z tohoto důvodu se Wagneři rozjeli a vypravili - a podle info, které měli, měl být v Rostově Šojgu i Gerasimov.
Psala jsem snad někde, že vyjeli na cestu, aby udělali převrat či nějak izolovali štáb RF?
To se tu sice často objevuje - ale ne v mých komentářích.
Všechno jsem napsala na začátku = že Prigožin není tak gramotný, aby se dal bez rizika zapojovat do takovéto akce.
Tak mi, prosím, nepodsouvejte, co si myslíte vy sami - ne já.
 
si už ani nejsem jistá, že Šojgu je zrádce.
Já si naopak stále myslím, že je zrádce. A proč? Podle praxe. Minulý ministr (teď si nevzpomenu na jméno) dokázal zařídit, že ruská armáda vyvíjela drony, bojové roboty... a to s Medveděvem za zády.
Šojgu má za zády Putina, ale vše pohřbil. Takže drony a munice se musely vozit z Iránu a Severní Koreje.
Rusko němelo ani potřebné vojenské satelity. Někde jsem četl, že generál Petrov tvrdil, že Šojgua (mimochodem, maltézského rytíře) do funkcí jmenovala Rodina, že je člověk Jelcinova klanu. Ostatně, průbeh SVO tou napovídá.
A rovněž jsem někde na TG četl - ale prý to není ověřené - že před "pučem" přiletěl z Izraele Abramovič a vyloženě odmítl, že by Šojgu měl jít z funkce.
Navíc, rodina Šojgu, děti na Západě, majetky zřejme taky. Nevěřím, že by hrál stejnou roli "zrádce" jako Prigožin. On zrádce s nejvyšší pravděpodobností skutečně je.
 
Každý se zde snaží popsat to , co při manévru "Prigožin" sám pochopil a nebo to , co si myslí , že pochopil .
Skutečnost je taková , že tímto manévrem se uzavřela řada možných procesů v RF a tím i v táboře nepřátel RF .
A naopak , řada procesů zde dostala zelenou , kde se tyto potůčky budou sbíhat , do mohutné řeky .
V podstatě je to matrjoška , která postupně odhaluje své nitro s tím rozdílem , že po otevření nevykoukne jen jedna , ale celá řada . Nevěřím tomu , že by kdokoliv dokázal popsat to , co může připomínat větvení tunelů budoucnosti .
Vzpomínáte si na matrici procesu , kdy bolševik převzal řízení rozvrácené země a ten zbytek se přidal , protože to byla jediná cesta , jak zachovat ROD ? Mnoho potůčků , často mělkých , se spojilo do společného mohutného toku .
V určitém okamžiku došlo ke zlomu , kdy už to nešlo zastavit . Ani zpětně není možné určit ten okamžik , kdy se to stalo a to proto , že se spojilo mnoho okamžiků a přešlo tím do jiné kvality .
Nemáte pocit , že jsme právě svědky něčeho , co už v minulosti proběhlo ? Takový zlatý klíč - informace , který odemkl dveře a ty dveře se otvírají a odhalují jiný svět .
 
Já si naopak stále myslím, že je zrádce. A proč? Podle praxe. Minulý ministr (teď si nevzpomenu na jméno) dokázal zařídit, že ruská armáda vyvíjela drony, bojové roboty... a to s Medveděvem za zády.
Máš přece nárok myslet si, co uznáš za vhodné. Já si myslím své - a taky podle praxe.
Vím o tom, co jeho dcery nebo rodina (hlavně partner té mladší dcery je pěkný kretén, co má raději peníze než svou ženu). Šojgu už je moc dlouho ve "státní službě" - a tak by nebylo divu, kdyby přebral ty byrokratické manýry včetně rozkrádání.
Ale - nebyl takový vždy. Na funkci se dostal hlavně proto, že rozkrádal Serďukov (jeho předchůdce). Ty drony a roboty spíš byly jako papíroví čerti - ale fakt nevím, jak moc se v tom Rusko angažovalo.
O Šojgu jsem naopak četla, jak došlo ke kamarádství s Putinem. Protože mu byl doporučený jako spolehlivý, důvěryhodný. Spolu s ním "odkláněli" peníze ze státního rozpočtu místo na mimořádné události na ruskou armádu. Ta měla být totiž "utlumena" až tak, že se pomalu rozpadla. Proto tam seděl třeba ten Serďukov.
Já zpočátku taky pochybovala, jak jsou možné takové věci na frontě, jak je možná taková neschopnost. A podezírala jsem ho. Jenže - co když je to opravdu neschopnost? To si myslím nyní. Ale v podstatě je to jedno, protože směrodatné je, že se fronta nezhroutila. :)
 
Já si naopak stále myslím, že je zrádce. A proč? Podle praxe. Minulý ministr (teď si nevzpomenu na jméno) dokázal zařídit, že ruská armáda vyvíjela drony, bojové roboty... a to s Medveděvem za zády.
Šojgu má za zády Putina, ale vše pohřbil. Takže drony a munice se musely vozit z Iránu a Severní Koreje.
Rusko němelo ani potřebné vojenské satelity. Někde jsem četl, že generál Petrov tvrdil, že Šojgua (mimochodem, maltézského rytíře) do funkcí jmenovala Rodina, že je člověk Jelcinova klanu. Ostatně, průbeh SVO tou napovídá.
A rovněž jsem někde na TG četl - ale prý to není ověřené - že před "pučem" přiletěl z Izraele Abramovič a vyloženě odmítl, že by Šojgu měl jít z funkce.
Navíc, rodina Šojgu, děti na Západě, majetky zřejme taky. Nevěřím, že by hrál stejnou roli "zrádce" jako Prigožin. On zrádce s nejvyšší pravděpodobností skutečně je.
Čo sa týka Šojguho detí, tak nežijú na Západe. Júlia a Xénia žijú a pracujú v Rusku na celkom dobrých pozíciách. Nemanželský syn sa dal na dráhu speváka. A nemanželská dcéra je ešte maloletá, mama sa vydala za litovského podnikateľa, ktorý si ju osvojil, preto mala chvíľu litovské občianstvo, ale po začiatku SVO jej bolo anulované. Tiež žije s rodičmi v Rusku.

To o tom Abramovičovi môže byť len podhodené informácie, aby Šojgu a Putinovi uškodili. Niečo na spôsob toho, čo teraz západ roztáča okolo Surovikina.

Áno, Šojgu pochádza z klanu Jeľcinovej "rodiny", ale veď Putin tiež patril do petrohradského klanu, to ešte nič nemusí znamenať. Mohol otočiť kabát, a jednoducho nie je efektívny minister.

Možno sa mýlim, ale osobne si nemyslím, že Serdjukov alebo Šojgu riadili celý VPK, hlavne vývoj nových zbraní. Toto mohlo byť organizované na inej úrovni. Serďukov bol riaditeľ obchodného domu s nábytkom pretým, než z neho spravili ministra. Kde by mal skúsenosti s tým, čo obnáša práca ministra obrany. Vtedy bolo cieľom, aby to navonok pred Západom vyzeralo, že sa armáda RF rozpadá (a západ mal v Rusku agenta na agentovi). Takže vývoj nových zbraní musel byť veľmi utajený. Určite to nezavesili na nos obchodníkovi s nábytkom.

Putin bol agent KGB, neskôr šéfom FSB. S utajenými projektmi mal osobné skúsenosti. Podľa mňa on osobne sa postaral o utajený vývoj zbraní vo VPK.
 
Jardobe - sice umím být pitomá - ale ne zas tolik, abych toto nechápala. Já si naopak myslím, že tu nechápete vy - a to dost. Proto jsem to napsala. Vždyť už z mého prvního odstavce je patrné, že na samotném Prigožinovi nic nestavím.
O Prigožinovi se tu ví velký kulový a dokonce se tu tvrdí, že to je kuchař.
NIKDY nebyl kuchařem!
Ale není ani ve vedení Wagnera příštipkářem bezmocným. Naopak - on jako "hospodář" má k velitelům i bojovníkům nejblíž, má jejich důvěru. Tak koho jiného navrtat do pochodu a k rozmluvě " z očí do očí"?
A proč by měli izolovat Gerasimova a Šojgu? Co je to za smyšlenky?
Přece - když si jedu s někým promluvit, nepotřebuju ho "izolovat", ne? Však z tohoto důvodu se Wagneři rozjeli a vypravili - a podle info, které měli, měl být v Rostově Šojgu i Gerasimov.
Psala jsem snad někde, že vyjeli na cestu, aby udělali převrat či nějak izolovali štáb RF?
To se tu sice často objevuje - ale ne v mých komentářích.
Všechno jsem napsala na začátku = že Prigožin není tak gramotný, aby se dal bez rizika zapojovat do takovéto akce.
Tak mi, prosím, nepodsouvejte, co si myslíte vy sami - ne já.
Lin, prepáč, ak správne nechápem tvoje slová. Preto to neber príliš osobne. Ja som tvoj text pochopil ináč, a podľa toho som reagoval. Som teraz v pomykove, a nechápem, ako to myslíš. Snažím sa tomu len porozumieť.

Ak by sa šiel Prigožin len porozprávať do Rostova so Šojgu a Gerasimovom, tak predsa nemusel posielať celú kolonu vojakov smer Moskva... Pritom podľa informácií, ktoré mám, tak jedna skupina s Prigožinom šla do Rostova, a všetky ostatné skupiny šli na Moskvu...

Čo sa týka Šojgu v Rostove. Tak púšťam si jeho nahrávky na telegrame. Tie citáty sú krátené a zostručnené. Vyplýva z nich, že Prigožin už na začiatku cesty vedel, že Šojgu z Rostova ušiel, ale oni aj tak pokračovali na Rostov a Moskvu. Načo, ak sa chceli len porozprávať so Šojgu? Inak z tých nahrávok je zrejmé, že im nešlo o pokec, ale o potrestanie "zločincov: Šojgu a Gerasimova". A toto je to chytanie "rybky v mútnej vode", keďže išli niekam, kde Šojgu ani Gerasimov nebol, hoci Prigožin o nich hovoril ako o zločincoch, ktorých treba potrestať. To jest, išli naslepo, to nie je žiadna taktika...

#1833 21:09 Moskovského času (MČ) hovorí o tom, že napadly ich tylové tábory

#1834 21:25 MČ - oznamuje, že rada veliteľov Wagnera rozhodla o tom, že "zlo, ktoré prináša vojenské veliteľstvo krajiny musí byť zastavené... Tí, ktorí zničili desiatky tisíc životov ruských vojakov, budú potrestaní... Prosím, nestavajte sa na odpor"

#1835 21:41 MČ - "Šojgu práve utiekol z Rostova... o 21:00 utiekol zbabelo ako baba, aby nemusel vysvetľovať, prečo poslal vrtuľníky a nechal likvidovať našich chlapcov..."

#1836 21:49 MČ - "Nás je 25000 a ideme si vyjasniť, prečo sa v krajine tvorí bezprávie..."

#1837 22:15 MČ - "Objavujú sa podrobnosti. Minister Šojgu špeciálne prišiel do Rostova, aby vykonal operáciu na zlikvidovanie ČVK Wagner. Využil artileristov a pilotov vrtulníkov naslepo"

#1838 22:29 MČ - "Toto nie je vojenský prevrat, je to pochod spravodlivosti. Nijako neprekážame vojskám "

#1839 22:39 MČ - "Väčšina vojakov armády nás vrele podporuje... Prišla informácia, že v rostovskej márnici nechal Šojgu odložiť 2000 tiel, aby nebolo vidieť straty".

#1840 02:03 MČ - "V tejto chvíli sme vo všetkých miestach prekročili štátnu hranicu. Pohraničníci nám šli naproti a objímali sa s našimi bojovníkmi... Práve vchádzame do Rostova... Šojgu nám do cesty postavil 18 ročných povolancov (sročnikov), ustúpili nabok. My s deťmi nebojujeme..."

#1841 02:30 MČ - "Náčelník štábu vydal rozkaz aby vzlietli lietadlá a strieľali po kolóne, medzi ktorou sú civilné autá... Ďakujem tým pilotom, ktorí neposlúchli..."

#1842 03:20 MČ - "Náčelník generálneho štábu sa neskľudnil, chyba ľubovoľného afrického diktátora, útočí letectvom na obytné zóny. Práve teraz sú vo vzduchu dve lietadlá s číslom 523 a 546, ktoré sa snažia naniesť tieto útoky. Vlasť vám neodpustí. My neprekážame nikomu bojovať na fronte. My prekážame zachrániť si svoj zadok zločincom, ktorí zlikvidovali okolo 100 000 ruských vojakov - Gerasimov a Šojgu"

#1843 03:43 MČ - "Vrtulník, ktorý začal páliť po civilnej kolóne aut, bol zostrelený ČVK Wagner"

#1844 05:13 MČ - "Na moskovskej trase bola na jeden z útočných (šturmovych) oddieľov spustená paľba. Vrtuľník zostrelený, jednotke sa nič nestalo. Ešte raz vás varujem, budeme to brať ako hrozbu. Sme pripravení zomrieť, všetkých 25000 a potom ešte ďalších 25000, pretože máme ciele, umierame za vlasť, za ľud, ktorý treba oslobodiť od tých ľudí, ktorí útočia na civilov"

#1845 06:59 MČ - "K bojom dochádza tam, kde vojenské velenie dáva vojakom lživú informáciu. Tam , kde nás stretajú vojaci, ruská garda a milícia, tak rozhadzujú radostne rukami a hovoria, my chceme ísť s vami. Už sa k nám pridalo 60-70 ľudí, hoci sme zatiaľ prešli len kúsok cesty. Ja myslím, že sa k nám pridá pol armády."

#1846 07:42 MČ - Tu je Prigožin na videu z priestorov generálneho štábu v Rostove. Vraví, že všetko prevzali pod kontrolu, aby nikto po nim neútočil. Nikomu nebránia pracovať. Hovorí, že zistili nové informácie z bojiska na UA: ruské vojská stratili obrovské územia, zabitých ruských vojakov je 3-4x viac, než posielajú zvodky Putinovi, a v televízii sa uvádza 10x menej než v týchto zvodkách.
 
Naposledy upravené:
Lin, prepáč, ak správne nechápem tvoje slová. Preto to neber príliš osobne. Ja som tvoj text pochopil ináč, a podľa toho som reagoval. Som teraz v pomykove, a nechápem, ako to myslíš. Snažím sa tomu len porozumieť.
Taky se omlouvám, Jardobe. Nebylo to osobní, jen z mé strany blbě napsané - protože zrovna u tebe nemám jediný důvod si stěžovat ohledně snahy o vysvětlování, pochopení, pomoc.
Jen mě naštvalo (a nebyl to jen Dobroděj), že když nesdílím nějaký zdejší "kolektivní názor", jsem usazena tím "zkus pochopit". Nikde jsem přece nepsala, že nechápu!
A naopak - když napíšu "nechápu, prosím o vaše názory" - tak se neozve nikdo, možná tak ty a několik málo dobráků.

Pročetla jsem si celé toto vlákno a protože ve většině nesouhlasím, napsala jsem názor svůj, Pjakinem neovlivněný.
Tobě děkuji za tvůj názor a jeho zdůvodnění. Cením si toho. I když - nesouhlasím. :)
Chápu, že možná píšu dost nesrozumitelně, ale srozumitelněji to nejde.
Co jsem si vyčetla já, tak se Prigožin dozvěděl o nepřítomnosti Š + G při cestě na Rostov. Proto je poslal směrem k Moskvě (i když ne hned, ale až po prošetření situace, jak je to v Rostově). Mění to něco na možnosti - a vlastně i Prigožinově tvrzení - že nechtěl tyto pány svrhávat, ale chtěl je přimět k odpovědnosti?
Tedy aspoň do té doby, než se rozlítil, že se neví, kde vlastně jsou.
A co považuju za hodně špatné ve zdejších rozborech:
- nikdo nepočítá s rolí tajných služeb?
A kdo vzešel ze zpravodajských služeb a je ve velení Wagnera? :)
- nikdo nekalkuluje s vyřváváním Strelkova, že "Putin ohrozil bezpečnost Ruska, protože nevyhlásil válečný stav (či jak se tomu říká)?

Dále se tu počítá s Prigožinem jako s bezmocným "nástrojem", o ničem nerozhodujícím. To je zásadní omyl. Zatím stále platí, že kde jsou peníze, je i moc. Prigožin je možná z velení Wagnera ten nejméně "konceptuálně zdatný", ale rozhodně není bezmocný. Mohli ho hravě přesvědčit, že když se objeví v Moskvě, Putin odvolá Š + G. Také mohl podlehnout utvrzování v tom, jak je u ruských vojáků oblíbený a milovaný hrdina, takže po Wagnerech střílet nebudou.

Samozřejmě - Prigožin ani Wagneři by do Moskvy nedojeli. Byli by zničeni - ale ne proto, že jedou na Moskvu, ale proto, že "chtěli použít smrtící zbraň a zabránila jim v tom hrdinná rozvědka".
No... a pak už by to jelo... Putin by mohl být sesazen kvůli tomu, co vyřvával Strelkov, zhruba polovina Wagnerů i s Prigožinem by nebyla - a zbyla by jen ta část, která se k pochodu nepřidala. A ta může být nejméně stejně velká, jako ta, co jela na Moskvu.
A tato část - protože je soukromá - by se přidala na stranu zájmů svých majitelů.

Tož tak - a už mlčím...
Víc tu k tomu psát nebudu. Čas stejně ukáže...
 
Naposledy upravené:
Jenže - co když je to opravdu neschopnost? To si myslím nyní.
Čo sa týka Šojguho detí, tak nežijú na Západe.
S tou rodinou jsem se spletl, ale faktem je, že žijí životy zlaté mládeže a „elit“.

Ty zbraně a jejich nedostatek či úplná absence, to je fakt. Serďukov možná rozkrádal, ale za jeho mandátu se vyvíjely a vyzkoušeny byly v Sýrii. Šojgu vše zadupal do země.

U Prigožina dává hra na „zrádce“ smysl. Potřebovali „vlastence“ k rozpoutání převratu, tak si vlastenec na „vlastence“ zahrál a převrat proběhl podle úplně jiných not.

U Šojgu naopak hra na „zrádce“ smysl nedává. Hrál by jí v podstatě od nástupu do funkce. To, co mu vyčítal Prigožin, v podstatě potvrzovali (nejen) vojenští zpravodajové. A jsem přesvědčen, že zrovna Pjakin, pokud by si nebyl jistý, by Šojgu za zrádce jmenovitě neoznačil, dávno před "pučem".

V případě Šojgu by hra na zrádce dávala smysl, pokud by v určité chvíli „prozřel“ a začal se chovat jinak. Ale v takovém případě by ta hra musela vědomě zahrnovat zbytečné desetitisíce mrtvých, neustálou hrozbu úderu na Rusko a hromadu lží, které většinou skrze mluvčího Konašenkova MO pustilo do světa.

Nebyly by ani nutné manuální zásahy Putina do operace. Vzpomeňte si, bez Wagnera a Putinova zasahování by Rusko dávno prohrálo. Mimochodem, pokud by byl Šojgu jen nehorázně neschopný a nestála za ním Rodina, tak by byl zřejmě již dávno vyhozený. Takhle byl zapotřebí k eliminaci zrádců a ke zúžení manévrovacího prostoru Šojgu „puč“. To asi hovoří samo za sebe.
 
Pjakin, pokud by si nebyl jistý, by Šojgu za zrádce jmenovitě neoznačil, dávno před "pučem".
Na toto pozor... Nie je dobré sa spoliehať na um a úsudok druhých... Nikto nie je neomylný.

Mimochodem, pokud by byl Šojgu jen nehorázně neschopný a nestála za ním Rodina, tak by byl zřejmě již dávno vyhozený.
To by sa dalo povedať aj o Nabyuline, Siluanovi a mnohých ďalších, ktorí škodia v tak kritickej pre Rusku situácii. Za Putina som nevidel rázne akcie proti podpindosníkom vo vláde.

Nebyly by ani nutné manuální zásahy Putina do operace. Vzpomeňte si, bez Wagnera a Putinova zasahování by Rusko dávno prohrálo.
Môžeš menovať, prosím? Aspoň niekoľko príkladov. Netvrdím, že nie sú, ale patrilo by to sem. U Putina je jasné, že sa snaží nedopustiť pád Ruska. Ak by niečo také hrozilo, tak vždy zasiahne.
Ale v takovém případě by ta hra musela vědomě zahrnovat zbytečné desetitisíce mrtvých, neustálou hrozbu úderu na Rusko a hromadu lží, které většinou skrze mluvčího Konašenkova MO pustilo do světa.
Ak si videl to video Putina s vojenskými korešpondentmi, tak veľa naznačuje... Putin už v odpovedi na prvú otázku vysvetľuje, čo chápe pod demilitarizáciou - skrátka ničenie zásob vojenskej techniky a nábojov v živom boji (čo ale znamená aj stratu životov)

Úryvok: " Putin: Ach ano, k té demilitarizaci. Tou se postupně a metodicky zabýváme. A čím bojují ukrajinské ozbrojené síly? Vyrábějí si snad Leopardy nebo co? Nebo obrněnce Bradley, nebo dokonce F-16, které ještě nedostali? Ani ťuk z toho nevyrábějí. Jejich vojensko-průmyslový komplex brzy přestane existovat úplně. Tak co vyrábějí? Munici jim dovážejí, techniku jim dovážejí, děla i všechno ostatní jim dovážejí. S tímto dlouho nevyžijí, neutáhnou to. Takže ta otázka demilitarizace je pro nás samozřejmě praktickou záležitostí."
Tým chcem povedať, že nevidíme úplne všetky parametre procesu, tak ako ich vidí Putin. Nevieme s istotou, akú taktiku si v rámci stratégie vybrali. Oni neriešia len Ukrajinu a to, aby aby nikto nezomrel. Veď ak by to bolo inak, tak by nedopustili 8 rokov genocídy ruskojazyčných na Donbase zo strany Ukrov. Ja som presvedčený, že Putin si vyberá scenár, ktorý z dlhodobého hľadiska prinesie dlhodobú mierovú stabilitu pre Rusko, aj keby takáto taktika mala stáť desaťtisíce životov ruských vojakov a civilov... Rýchle riešenia zamerané na lokálne problémy (miesto hlbkových globálnych riešení: vytrhnúť burinu aj s koreňom, zbaviť sa jadra neustálych problémov a konfliktov) bývajú často nanič, a v konečnom dôsledku prinesú kumulatívne ešte viacej krvi.

Prezident nemôže byť pestúnkou svojho ľudu. Vždy a všade platí, že ľud má takú vládu, akú si zaslúži. A ak niekde prišla vojna, tak to vo väčšine prípadov znamená, že ľud sa nezaujímal dostatočne o politiku a nechal si zapleveliť hierarchiu štátnosti, ktorá zanedbala dôležité opatrenia, v dôsledku čoho prišla na územie vojna.
A presne to vidím aj u Putina. On nerobí žiadnu nadprácu voči ľudu. Nerobí to, čo môžu a majú robiť samotní ľudia. Len im v tom trochu pomáha, povzbudzuje ich k aktivite, sebavzdelávaniu, patriotizmu. Aktívny a politicky gramotný národ nebude tolerovať žiadne špinavosti ani podpindosníctvo v politike. Tí sú tam preto, lebo ľudia to tolerujú a vo všetkom sa spoliehajú na "cára". No Putin sa snaží najmä o to, aby Rusko nepadlo, dáva ľuďom čas k tomu, aby sa sami zapojili a zdvihli ho. Len ľudia sami môžu očistiť Rusko od vnútorných nepriateľov, nikto iný to za nich nespraví. Respektíve štát to bude robiť až vtedy, ak budú tak nastavení samotní ľudia. Lebo vláda je len určitým zrkadlovým odrazom samotných ľudí, ich mravnosti a mentality.
To znamená, že ak v štáte hromadne hynú ľudia, vojaci, civili, tak platia svoju daň za to, čo predtým zanedbali. A o to viac si to budú pamätať a robiť všetko preto, aby sa to neopakovalo. No bohužiaľ, často sa stáva, že pravnuci si už nepamätajú, a začnú robiť tie isté chyby, čo ich pradedovia. A tak si koledujú o ďalšie nešťastie pre štát. Ak by dostatočne nepoučený národ dostal zadarmo do rúk raj, tak o to rýchlejšie by ten raj zničil, lebo nepozná jeho cenu, nevie, ako si ho má chrániť a podobne... Prípadne by sa mohlo aj stať, že ten raj by vnímal za väzenie národov, a možno by mu bolo aj ľuto potláčanie rôznych sexuálnych, kriminálnych a vlastizradných menšín. Za neznalosť historie sa kruto platí...
 
Naposledy upravené:
Môžeš menovať, prosím? Aspoň niekoľko príkladov. Netvrdím, že nie sú, ale patrilo by to sem. U Putina je jasné, že sa snaží nedopustiť pád Ruska. Ak by niečo také hrozilo, tak vždy zasiahne.
Domnívám se, že ty příklady jsou více než známé, ale dobrá. Wagner - zejména Arťomovsk, ale i Mariupol (spolu s Kadyrovci)... a kromě samotných bojových operací vytváření tlaku nejen na podpindosy v armádě, ale zejména tvorba potřebného infopole.

Putin: osobní návštěvy nejen velení operace, ale dokonce jednotek na frontě. Konfrontace lží Šojgu a Gerasimova na místě.
On sám potvrdil, že je s jednotkami i v pravidelném telefonickém kontaktu. A jako vrchní velitel může udělovat rozkazy. Kdo dal třeba před ofenzivou rozkazy vybombardovat sklady zbraní, paliva a samotné žoldáky? Žeby se po více než roce ti dva pochlapili? Já jsem přesvědčen, že se museli hodně vztekat.
To by sa dalo povedať aj o Nabyuline, Siluanovi a mnohých ďalších, ktorí škodia v tak kritickej pre Rusku situácii. Za Putina som nevidel rázne akcie proti podpindosníkom vo vláde.
Jistě, oni tam, stejně jako Šojgu s Gerasimovem jsou právě proto, aby škodili. Vysláni klany, ovládáni Západem. Bohužel klany byly tak silné, že Putin mohl jen - opět v manuálním režimu - korigovat ta nejhorší zvěrstva.
Ale nyní, po "puči", se to změní. Pomalu, ale jistě. Nicméně, pojďme spíše diskutovat jinam, toto je téma "Pjakin".....
 
Respektíve štát to bude robiť až vtedy, ak budú tak nastavení samotní ľudia. Lebo vláda je len určitým zrkadlovým odrazom samotných ľudí, ich mravnosti a mentality.
Súhlasím, len mám podotázočku na to zrkadlo :). Nakoľko "zrkadlo" deformuje odraz spoločnosti vplyvom masmédií? Zrejme to bude parametrická funkcia času (v percentách), kde jeden z parametrov budú samotní ľudia.

Ináč z môjho pohľadu celkovo Vynikajúci príspevok.
 
Naspäť
Top Bottom