vzájomné zabíjanie sa Slovanov

Autor: popolvar67 (oracle911blog.wordpress.com | RSS odber)

Už pár dní mi jedna vec neustále tlačí na psychiku.

Premiér Róbert Fico opakovane verejne doma aj v zahraničí vyhlasuje, že nebude podporovať vzájomné sa zabíjanie Slovanov v konflikte na Ukrajine. A preto Slovensko ako štát, teda slovenská vláda viac nebude dodávať zbrane na Ukrajinu… No, zároveň jedným dychom dodáva, že vláda nebude brániť zbrojným firmám na Slovensku v komerčných dodávkach zbraní Ukrajine. Poľská vláda takisto v posledných dňoch prehlásila, že dodávky zbraní z Poľska na Ukrajinu už tiež nebudú zadarmo.

A tak jediným rozdielom medzi Poľskom a Slovenskom sú verejné vyhlásenia premiéra a ďalších predstaviteľov vládnej koalície na Slovensku, že podporujú mierové riešenie konfliktu.

…a v reáli budú rovnako napomáhať zbrane jak zo Slovenska tak z Poľska vzájomnému vyvražďovaniu sa Slovanov.

Mnohí diskutéri to vyhlásenie premiéra SR R.Fica o nekladení prekážok v komerčných dodávkach zbraní zbrojných firiem zo Slovenska Ukrajine môžu a isto budú snažiť sa obhájiť.

Ja to nebudem obhajovať, ani viac vysvetľovať. Aj keď tých dôvodov, prečo R.Fico ako premiér SR nezastavil všetky dodávky zbraní zo Slovenska na Ukrajinu, môže byť veľa: prázdna štátna pokladnica, práca pre ľudí v zbrojárskych firmách, tlak zákulisia, niečo za niečo (napr. pokračovanie v tranzite plynu…) Pravdivo ozrejmiť to môže len R.Fico sám. My sa môžme len dohadovať.

Avšak ja osobne som kategoricky proti, aby slovenské ruky vyrábali a dodávali zbrane do zóny konfliktu, v ktorom sa nielen vzájomne kántria vojaci – Slovania (navyše tieto zbrane sú dodávané strane, ktorá v sebe a v okolí zabíja všetko ruské, slovanské a ľudské), ale zabíjaní sú aj nevinní civilisti, a žiaľ aj ženy a deti. Som kategoricky proti tomu, aby zbrane zo Slovenska zabíjali ženy a deti v Donecku, v Belgorode…

Som kategoricky proti, pretože “niečo za niečo…” bude zaplatené krvou nevinných obetí. A tá krv zostane na slovenských rukách a na Slovensku
, pretože pravdivé sú slová generálmajora vo výslužbe Borisa Ratnikova: “…už skôr nás odtiaľ (z informačného poľa) varovali: Dnes máte na Zemi veľmi nízku úroveň spoločenskej kultúry, celkovo nízku úroveň rozvoja svojho vedomia. A podľa celkovej úrovne rozvoja vedomia sú vám daní takí vodcovia, ktorých si zaslúžite, a tí povedú váš národ, váš ľud… Chcete, aby všetko u vás bolo dobré, záleží vám na Rusku, ale ani sami vo svojich rodinách nedokážete nájsť spoločný jazyk. Každý rok predáte vražedné zbrane v hodnote 52 miliárd dolárov, a potom chcete, aby vám bolo dobre. Jestvujú dobré pravidlá. Svet je tak usporiadaný – všetko sa nám vracia. To, čo sme dali, sa nám vracia – neodpúšťa sa. Dobré sa vráti dobrému, svetlo svetlému. A dostať odvetný balíček od seba samého je prirodzené a samozrejmé. Svet je spravodlivý, tak žite zodpovedne. Celý svet, vrátane nás, žije podľa konkrétnych zákonov a pravidiel, ktoré sme nevymysleli my, ale boli vymyslené pre nás. A tieto zákony a pravidlá sa odrážajú v našej ľudovej múdrosti, v prísloviach a porekadlách, ktoré sa potom zmenili na životné zákonitosti. … Jadrom všetkých týchto zákonov rozvoja je etika – duchovne mravné princípy. …. Správanie sa ľudí neurčujú zákony, ale svedomie – mravná ladička od samotného Boha. A vy ste toto svedomie stratili! ” (
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=74qQeFMmhto
od 30:33)

A mne svedomie vraví: Žiadne zbrane zo Slovenska na Ukrajinu!

A svedomie nás všetkých rozhodne, či sa aj tak stane.

Zdroj článku...
 
Autor: popolvar67 (oracle911blog.wordpress.com | RSS odber)

Už pár dní mi jedna vec neustále tlačí na psychiku.

Premiér Róbert Fico opakovane verejne doma aj v zahraničí vyhlasuje, že nebude podporovať vzájomné sa zabíjanie Slovanov v konflikte na Ukrajine. A preto Slovensko ako štát, teda slovenská vláda viac nebude dodávať zbrane na Ukrajinu… No, zároveň jedným dychom dodáva, že vláda nebude brániť zbrojným firmám na Slovensku v komerčných dodávkach zbraní Ukrajine. Poľská vláda takisto v posledných dňoch prehlásila, že dodávky zbraní z Poľska na Ukrajinu už tiež nebudú zadarmo.
Zdroj článku...

Presne to som tiež mal na mysli (https://ksb-csr.net/threads/spravy-zo-slovenska-2024.1350/page-4), ale v ďalších komentoch mi to kolegovia vysvetlili - obchodné zmluvy atď. ...
 
Naspäť
Top Bottom