Zima

Ferry

Člen
Dosť veľa vidím, v dnešných časoch, článkov o tom, že existuje niečo ako globálne otepľovanie, že likvidujeme planétu a podobne. ja mam na to trochu iný názor.
Iste si ešte pred 20 timi rokmi pametáte 2 - 3 metrové záveje. Ako deti sme sa sánkovali, robili bunkre. A dneska? Dneska trošku snehu padne a to je tak asi všetko.
Aj napríklad v tomto článku sa píše, že arktída sa otepľuje.
https://sk.news-front.info/2022/12/30/co-znamena-pre-usa-pritomnost-ciny-v-arktide/
Dnešná mapa zimy vyzerá asi takto.
View attachment 487
Ako vidíme, tak v eúrópe ako tak teplo ale smerom na východ to je kvalitná zima.
Ale poďme sa pozrieť do minulosti.
Mapa Tartárie z roku 1757
1672472813175.png

Mapa toho územia dneska.
View attachment 489
Nedá si nevšimnúť, že mapa z roku 1757 je oveľa detailnejšia. Ale ako ju mohli spraviť takú detailnú keď v tých miestach už vtedy muselo byť -50 - 60 stupňov teploty (vzhľadom na to, že dneska je tam -40). Azda tam odkopávali sneh a hľadali niečo pod metrami snehu?

Podobne existuje aj mapa Antarktídy bez ľadu.
Nie len mapy hovoria o tom, že niekedy taká zima nebola. Stačí sa pozrieť na zachované stavby antiky. Všetko vysoké stropy, obrovské sály. Azda vtedy boli ľudia duraky, že nemysleli na to, že aj zimné obdobie príde? Alebo zimné obdobie vtedy znamenalo teplotu okolo 15 stupňov? Neskôr sa dá vidieť ako v podobných stavbách nasilu vybíjali komíny pre piecky, prípadne stavali predsiene. Predsieň, ktorá slúžila na to aby sa nevyvetral všetok ohriaty vzduch pri otvorní dverí. A aj tu sa črtá otázka, a to vtedy nevedeli, že je taká zima a predsiene začali stavať až po tom čo bola postavená stavba?
1672473422663.png

A tak študujeme, sledujeme, až prídeme po rok 1816. Zaujímavé, je to, že to bol rok kedy skončil napoleon. Ale aj neskôr po roku 1840 už žiadne nové bohaté mapy tartárie neexistujú. Sú vačšinou skopírované zo starých máp.
Podľa môjho bádania, sa muselo stať niečo v rozmedzí rokov 1816 - 1850 čo spôsobilo zimné obdobie a totálnu likvidáciu bývalej tartárie, keďže na jej dnešnom území sú mrazy -40. Žiť sa tam nedá.
To čo dneska vidíme, by sa nemalo nazývať globálne otepľovanie ale návrat k prirodzeným podmienkam života z pred 200 rokov. Na niektorých mapách sú zobrazené ťavy tam kde je dneska -40. No ako tam tá ťava vydržala pri -40? Mala termo oblečenie? :)
1672474328959.png
A ľudia tam akože žili v stanoch. Vonku -40 a oni v stane?
 
Naposledy upravené:
Dosť veľa vidím, v dnešných časoch, článkov o tom, že existuje niečo ako globálne otepľovanie, že likvidujeme planétu a podobne. ja mam na to trochu iný ná

Dosť veľa vidím, v dnešných časoch, článkov o tom, že existuje niečo ako globálne otepľovanie, že likvidujeme planétu a podobne. ja mam na to trochu iný názor.
Mám takový pocit , že si tento přírodní kotrmelec , vyzkoušíme na vlastní kůži . Problém je i v tom , že oteplení může být příznakem ochlazování . Doby ledové , zda Malé , která trvá několik se let , nebo Velké , která může trvat 10 000 let , to je vše otevřená otázka .
V každém případě je změna na spadnutí . Kdo má zahradu a chodí do lesa , ten ty přírodní veletoče nemůže přehlédnout .
Je to cca 3 roky , kdy jsem začátkem září viděl jabloň , padanku , která byla obalena jablky a zároveň kvetla . Letos v září , kaštany plné dozrálých plodů a vedle nich laty květů .
Strkat hlavu pod peřinu a dělat mrtvého brouka nepomůže . Příroda se dává do pohybu .
 

Bilbao v severnom Španielsku dosiahlo 24,9 °C, čo je najvyššia teplota zaznamenaná v tomto meste v januári a pripomína skôr letný deň ako začiatok roka. Rekordy boli prekonané v celom Nemecku vrátane Drážďan na východe, kde bolo 13,5 °C. Teploty vo Švajčiarsku dosiahli 20 °C. Česká republika zaznamenala januárový národný rekord 19,6 °C v meste Javorník.

Denník Washington Post uviedol, že najmenej sedem krajín – Bielorusko, Česká republika, Dánsko, Lotyšsko, Litva, Holandsko a Poľsko – zaznamenalo doteraz najteplejšie januárové teploty.

Poľský Inštitút meteorológie a vodného hospodárstva (IMGW) v nedeľu uviedol, že “priemerná denná teplota v Słubiciach za posledný deň bola 15,3 °C a vo Varšave a Vroclave 15 °C”.

“To znamená, že uprostred zimy máme jednodňové teplotné leto,” dodal IMGW. “Teplotná anomália je viac ako 15 °C. V našich klimatických podmienkach je to bezprecedentná situácia.”

Bystré komentáre
To že prebieha cyklus opakujúci sa každých 12 000 rokov, to zrejme klimatologov nezaujíma. Systém prikázal šíriť ekofašizmus, tak sa šíri. Za šicko može človek a kravy bo veľo sereme ta še ocepľuje.

Keď na každom rohu je nejaká Tepláreň, tak sa ani nečudujem.

Kde sú tí vedci, čo očakávali katastrofu a malu dobu ľadovú v jewrope, lebo začali šíriť bludy o tom, že golfský prúd zanikne.
Darmo, darmo, v budúcnosti sa nebudú stavať zateplené paneláky a domy, ale také ako v 16 - 17 storočí, pekné z kameňa s vysokými stropmi a oknami.
 
Je dosť možné, že nad Európou anglosasi zapli klimatickú zbraň.
Neobviklé teplo v Európe im totiž zabezpečuje hneď 3 veci:
1. Plyn v európe sa nemíňa až tak rýchlo, vydrží oveľa dlhšie.
2. Na Ukajine stále pretrváva rasputica, zem nezamrzne, nemôže sa presúvať ťažká technika. Nepomrznú tam ľudia.
3. Do hláv Európanov môžu tlačiť rozprávky o greendeale a globálnom oteplovaní.

To, že sa táto zima presunula do severnej Ameriky sa radšej zamlčuje.
 
To, že sa táto zima presunula do severnej Ameriky sa radšej zamlčuje.
Minule som sa tak bavil s matkou o tom ako sesternica v roku 1991 odišla do ameriky - New York. Len čo tam sesternica dorazila, tak povedala, že tam je iná klíma, že tam nie sú také zimy ako u nás, že pár metrové záveje v zime. Teraz už pár rokov si všímam, že to je opačne. Majú tam pravidelne poriadne zimy a u nás v jewrope nič.
 
Naspäť
Top Bottom