Zpravy z Australie

Yori

Člen
Australie odstrani z australskych bankovek britske monarchy
Austrálie již nebude mít na bankovkách britské panovníky. Po smrti Alžběty II. se její nástupce Karel III. na bankovkách neobjeví, oznámila včera centrální banka. Místo toho bude na pětidolarové bankovce vyobrazen motiv domorodého obyvatelstva. Drive na ni byla vyobrazena zesnulá královna Alzbeta II..
Centrální banka uvedla, že toto rozhodnutí bylo dohodnuto s vládou. Zároveň uvedla, že přechod a tisk na nove bankovky potrvá několik let. Především je třeba konzultovat se zástupci původního obyvatelstva, jak by mohl návrh vypadat. Po zavedení nové pětidolarové bankovky již nebude na žádné australské bankovce britský panovník.
V současnosti je hlavou státu Austrálie stále příslušný britský panovník. O možném odloučení od královského rodu se však v zemi diskutuje již delší dobu.
Smrt Alžběty II. v září loňského roku vyvolala veřejný smutek i v Austrálii. Zároveň proti královské rodině protestovaly skupiny domorodců, které tvrdily, že monarchie je spoluzodpovedna za koloniální zločiny. zde
 
kamaradka z australie me upozornila na pochod nacku v melbourne. udajne to chtela vlada ututlat, ale uz to neslo. hledala jsem nejake video z mainstreamu, ale prikladam i video z FB, ktere prave mi bylo poslano.
[
To je strašné to takhle vidět. Chápu dobře, že lidé, kteří byli zadržováni policií se na ně chtěli vrhnout?

Doplnění: Tak jsem našla článek, který o tom mluví.
 
Naposledy upravené:
Nemajú si čo vyčítať. Už som to písal dávnejšie - Austrália bola policajný štát už rokov nazad, keď som tam žil. Všade samé kamery a kontrola. Plus kombinácia s Kafkovým Zámkom, tak tam fungovali štátne úrady.
Ide im to len preto, lebo žijú ako králi vďaka nerastným surovinám, v ktorých vedú mnohé svetové rebríčky nálezísk. Rovnako ako Nórsko a ďalšie fyzicky bohaté, ale duchovne biedne štáty.
 
Naposledy upravené:

Hvězdný veterán spáchal válečné zločiny, žádný trest mu nehrozí​


Případ populárního válečného veterána Bena Robertse-Smitha sledovala celá Austrálie. Soud v Sydney ve čtvrtek potvrdil, že na své misi v Afghánistánu vraždil civilisty a šikanoval kolegy.

Když se australský voják Ben Roberts-Smith vrátil v roce 2012 z Afghánistánu, byl v podstatě národní hrdina. Za své zásluhy v boji získal mimo jiné nejvyšší australské vojenské vyznamenání Viktoriin kříž. Zasloužil se o něj, když sám přemohl tálibánské bojovníky, kteří útočili na jeho elitní četu.

Nejoceňovanější žijící veterán v zemi se také pyšnil titulem Otec roku a byl jmenován do významných funkcí, přibližuje případ britská BBC.

Novináři tehdy přišli se zjištěním, že v rozmezí let 2009 až 2012, kdy sloužil v Afghánistánu, byl Roberts-Smith přímo pachatelem nebo iniciátorem šesti vražd neozbrojených vězňů a civilistů. Něco takového zakazují Ženevské úmluvy a jde tak o válečné zločiny. Veterán nicméně tato obvinění odmítl a rozhodl se zažalovat média pro pomluvu.
---
více viz článek, nepříjemná zpráva pro britské dominium...
 

Hvězdný veterán spáchal válečné zločiny, žádný trest mu nehrozí​


Případ populárního válečného veterána Bena Robertse-Smitha sledovala celá Austrálie. Soud v Sydney ve čtvrtek potvrdil, že na své misi v Afghánistánu vraždil civilisty a šikanoval kolegy.

více viz článek, nepříjemná zpráva pro britské dominium...
V Austrálii jsou vojáci - veteráni velmi vážení, mají neuvěřitelnou prestiž, společnost je na ně kolektivně velmi hrdá. Zřejmě je potřeba tento názor změnit.
 
V Austrálii jsou vojáci - veteráni velmi vážení, mají neuvěřitelnou prestiž, společnost je na ně kolektivně velmi hrdá. Zřejmě je potřeba tento názor změnit.
aj tak ozvučili ,že je to zločinec

Poprvé v historii

Přestože soud potvrdil, že se zjištění novinářů zakládají na pravdě, Robertsi-Smithovi žádný trestní postih nehrozí. Bude nicméně muset vyplatit miliony dolarů za soudní náklady žalované strany.
„Dnes je den spravedlnosti,“ reagoval na čtvrteční rozhodnutí soudu novinář McKenzie. „Je to den spravedlnosti pro statečné muže SAS, kteří se postavili a řekli pravdu o tom, kdo je Ben Roberts-Smith: válečný zločinec, tyran a lhář,“ cituje jeho slova BBC.
 
dokument z roku 2008 o generaci, ktera zije na dluh, o generaci, pro kterou je kreditka nejlepsi kamarad. mladi lidi si kupuji veci, ktere nepotrebuji. plati si z kreditky drahe dovolene. rikaji, ze chteji zit a byt stastni. vsichni musi zit u rodicu, jelikoz nemaji na to, aby si zaplatili byt. nakonec maji velke dluhy, ktere musi splacet. jak tam rekl moderator jedne mlade zene, ve 40 zaplati na urocich z kreditky 80K dolaru. ta generace si to nepripousti. je to 15 let stary dokument, ale nemyslim, ze by se to zmenilo.


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=V1Xld0Bl-aw
 
ale nemyslim, ze by se to zmenilo.
Ukradli nám novou generaci, ale i dříve to tak bylo. Zvýšený oběh informací ve společnosti umožňuje na to lépe vidět. Je to klasický experiment "myší ráj", kde "staří samci" zneužijí svého postavení a obsadí vše jako žába na prameni, mladí za to "úplně" nemohou jsou to oběti. Největší vinu na tom nesou ty "staří samci" a ne jenom v elitách, ale všude (znám dost příkladů, kdy rodiče nepodpořili mladší generaci, i když šla správným směrem a rodiče si nahrabali (nebylo po jejich a konec, kontinuita života a předání kormidla chybí). Je potřeba se kriticky podívat na předky, jediné kriterium hodnocení, které považuji za opravdu průkazné je jak vychovali své děti, jak byla vychována nastupující generace a to v mnohých případech nic moc. Často jsou mladí lepší ne díky rodičům, ale navzdory nim.
 
Naposledy upravené:

Austrálie by mohla být bezhotovostní do tří let: Finanční expertka Sarah Wellsová vydala naléhavé varování poté, co Commonwealth Bank, Westpac, NAB a ANZ přijaly změnu​

Hotovost předpovědí by mohla zmizet do roku 2026
Finanční expert varoval, že Austrálie by se mohla stát bezhotovostní společností již za tři roky s tisíci lidí, kteří se kvůli tomu budou mít hůř.

Mezi těmi, kteří by mohli trpět v bezhotovostní společnosti, jsou lidé v regionálních oblastech, ti, kteří se ocitli v nouzi, domorodí Australané, noví přistěhovalci, sexuální pracovníci, starší lidé a dokonce i děti.

Mladí lidé budou podle finanční komentátorky Sarah Wells trpět, protože se nedozvědí skutečnou hodnotu peněz a ztratí cenné sociální interakce, když budou všechny transakce digitální.
„Věřím, že pro děti je lepší používat hotovost,“ řekla paní Wellsová pro Daily Mail Australia.
„Dáte-li dítěti 20 dolarů a vezmete ho do nákupního centra nebo do kina, pomůže mu to naučit se rozpočet a lépe se rozhodovat . . .
 
Policajný štát to bol už pred 19 rokmi, keď sme tam žili. Všade mali kamery a policajtov skoro nebolo vidno. Ale keď sa niečo zomlelo, do pár minút tam bolo kopa zásahových áut. A z nich povyskakovali 2m chlapi, žiadne tintítka. Zažil som naživo.
 
australsky premier albanese rekl, ze navstivi cinu zacatkem listopadu a setka se s cinskym prezidentem xi jinpingem. cinane navstevu potvrdili. tematem jednani ma byt revize cel, uvalenych na australske vino. vysoka cla od roku 2020 blokuji obchod s vinem.

(bude rvat mainstream, ze albanese navstivi cinu nebo australsky premier muze? jak jde o penize, jde vsechno stranou.)


1698040627396.png
 
australska znacka RIP CURL, vyrabejici obleceni pro surfare udelala stejnou chybu, jako americky vyrobce piv BUD LIGHT, kdyz uvadel na trh novy napoj a tvari byla transzena. tato reklamni kampan byla povazovana za nejvetsi omyl v reklamni kampani.
RIP CURL se nepoucila a v jeji nove reklamni kampani vystupuje transzena Sasha Jane Lowerson.
World Surf League (svetova surfarska liga) se rozhodla prijmout pravidla International Surfing Association (ISA), nechat zavodit trans lidi na surfarskych zavodech.
Bethany Hamilton, americka surfarka, ktera byla napadena zralokem a prisla o levou pazi, rekla, ze pokud bude umozneno soutezit biologickym muzum na zenskych zavodech, ona odmita se techto soutezi zucastnit. Hamiltonova je legendou a tento jeji vyrok z ni dela jeste vetsi legendu.
australane reaguji tak, ze pali obleceni RIP CURL.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=9iIG7Cd-jLc


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Sxbr4hNCyqg

1707286121877.png
 
Naspäť
Top Bottom