Zprávy z USA

JS

Člen personálu
Donald Trump (76) oznámil v Mar-a-Lago na Floridě svoji kandidaturu na prezidenta Spojených států pro volby v roce 2024.


 

Video: Nejsilnější raketa odstartovala k Měsíci​

"Raketa SLS s modulem Orion odstartovala k měsíci. Rekordně silná i drahá loď NASA, která má vrátit lidi na Měsíc, měla letět už v srpnu. Roky zpoždění ale následovaly další odklady a technické potíže"

V následujícím textu je menší logický rozpor. Proč nová výkonnější a lehčí raketa nese o třetinu nižší náklad než Apollo?: "Raketa SLS (Space Launch System) měří na výšku přes 98 metrů a k přirozené družici Země dokáže vynést skoro 27 tun nákladu. Je to o třetinu méně, než kolik zvládl její předchůdce z dob misí Apollo – legendární nosič Saturn V měřící více než 110 metrů. Oproti němu ale váží 2600 tun, tedy o 300 tun méně, a má o 15 procent větší tah".
+ další informace o nutnosti testů na figurínách (to už by přece NASA měla dávno vědět).
Zní to jako takové specifické doznání, že projekt Apollo byl jen jako.

Nicméně je to pozoruhodný pokus o návrat USA k řízení (pokus o znovu nabytí ztracené prestiže).
Možná o pokus o obnovení bipolárního světa (davo-elitarizmus vs. ruská koncepce). Zda se zdaří nebo ne - to bude záležet na tom, kým je projekt ve skutečnosti řízen a s jakými cíli (deep state nebo patrioti). Napadá mě souviset s ohlášenou Trumpovou kandidaturou na prezidentský post 2024.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/...&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
 
photo_2022-11-18_13-57-24.jpg

V USA sa zľakli, že Rusko obsadí Aljašku​


Ak Rusko vyhrá na Ukrajine, tak jeho ďalším cieľom môže byť pokus vrátiť Aljašku do "rodného prístavu". Takéto vyhlásenie urobil na Kyjevskom bezpečnostnom fóre bývalý predstaviteľ USA pre ukrajinské záležitosti Kurt Walker.

"Isteže, ľudia na Aljaške veľmi podporujú Ukrajinu, pretože ak Ukrajina prehrá, tak Aljaška bude u Putina ďalším bodom programu. Tiež ju bude chcieť vrátiť, o tom niet pochýb..." - myslí si bývalý americký úradník.

Zdroj: FKT
 
V Americkom meste San Francisco vytvorili program Garantovaného príjmu pre transrodové osoby, pomocou ktorého im budú vyplácať 1200 dolárov až 18 mesiacov. Vraj sú na tom biednejšie ako heterosexuálny obyvatelia. Tí, ktorí sa uchádzajú o tento program, si môžu vybrať z 97 pohlaví...
 
Tiež ju bude chcieť vrátiť, o tom niet pochýb
(bývalý predstaviteľ USA pre ukrajinské záležitosti Kurt Walker o Aljašce)
Nevím jak to zní v originále, ale takhle je vypovídající. Rusové ji budou chtít vrátit (neřekl zabrat či dobýt), čili není jejich (nepatří USA). Takže, když nebyla Aljaška ukradena, tak minimálně zapůjčena a ve skutečnosti spíše darována zrádci Ruska. No a nepřímo říká, že Ukrajina také není jejich a Rusové si ji berou zpátky.
 
(bývalý predstaviteľ USA pre ukrajinské záležitosti Kurt Walker o Aljašce)
Nevím jak to zní v originále, ale takhle je vypovídající. Rusové ji budou chtít vrátit (neřekl zabrat či dobýt), čili není jejich (nepatří USA). Takže, když nebyla Aljaška ukradena, tak minimálně zapůjčena a ve skutečnosti spíše darována zrádci Ruska. No a nepřímo říká, že Ukrajina také není jejich a Rusové si ji berou zpátky.
Ono, keď sa rozprávajú lotri medzi sebou, tak môžu byť úprimní. Ale keď hovoria smerom k verejnosti, tak zvolia inú reč. Budú klamať a prekrúcať.
 

Za miliardový podvod s krevními testy dostala Holmesová 11 let vězení​


Když byla Holmesová na svém byznysovém vrcholu, často promlouvala na světových...
Dalších 13 fotek
Kalifornský soud poslal Elizabeth Holmesovou, zakladatelku farmaceutické společnosti Theranos slibující revoluci v medicíně, za podvod vůči investorům, zákazníkům i pacientům do vězení na na 11 let
a tři měsíce. Firma slibovala metodu výrazně zjednodušující krevní testy, která se však později ukázala jako vadná.
Uzavřel se tak jeden z největších skandálů v historii amerického Silicon Valley. Obvodní soudce Edward Davila v kalifornském San José, kde byla Elizabeth Holmesová porotou uznána vinnou už v lednu, odsoudil osmatřicetiletou podnikatelku ve třech bodech investičního podvodu a v jednom bodu spiknu
https://www.lidovky.cz/byznys/podvo...zsudek-vezeni.A221119_101112_ln_ekonomika_hma
 

Rastúci dolár približuje svet k recesii​

realny efektívny výmenný kurz amerického dolára (jeho hodnota voči obchodne váženému košu mien, upravený o infláciu) vzrástol tento rok o 18 %
a v septembri dosiahol 20-ročné maximum podľa benchmarku ICE US Dollar Index.x.
Pravdou je, že zostáva nadhodnotený a nahor ho ťahali najmä americké úrokové sadzby – nie menové manipulácie iných krajín. Navyše, nadhodnotený dolár poškodzuje finančné trhy a poškodzuje globálne kapitálové toky a obchody.
V Európe má po prvýkrát za dve desaťročia jedno euro hodnotu menej ako jeden dolár a britská libra sa oproti predchádzajúcemu roku prepadla o 18 %. V súčasnom scenári nemôžu krajiny na celom svete skutočne ťažiť z klesajúcich mien (čo robí ich produkty lacnejšími a konkurencieschopnejšími), pretože ekonomický rast globálne kríva.
Analytici Paul Wiseman, Kelvin Chan, Samy Magdy a Ayse Wieting píšu , že rastúci americký dolár stláča vlády a spoločnosti, ktoré si požičiavali v dolároch. Tvrdia, že to zdražuje dovoz iných krajín, a tým zvyšuje inflačné tlaky.
To tiež núti centrálne banky všade zvyšovať úrokové sadzby (aby peniaze neopúšťali krajinu), čo podľa nich poškodzuje ekonomický rast a generuje nezamestnanosť.
Do septembra už americké úrokové sadzby vzrástli cez noc o 300 bázických bodov za predchádzajúcich 12 mesiacov, čo je najrýchlejší nárast od roku 1989 (a predtým od roku 1981).
Navyše, výnosy benchmarkových 10-ročných amerických dlhopisov vzrástli na 3,80 % (čo je najvyššia úroveň za posledných 12 rokov) – očakáva sa, že sadzby budú musieť zostať vyššie, aby bolo možné kontrolovať infláciu.
A obchodníci odhadujú, že do apríla 2023 americká centrálna banka zvýši svoj cieľ pre sadzbu federálnych fondov o ďalších 150 báz.
Americká centrálna banka dvíha úrokové sadzby rýchlejšie ako súčasť snahy kontrolovať zvyšovanie cien. V každom prípade,
 
Whitney Webb & Iain Davis:
Udržitelné dluhové otroctví aneb skutečné cíle agendy OSN
Ve zkratce...
Jak otevřeně uvádí OSN, "udržitelný rozvoj" je především o transformaci, nikoli nutně o "udržitelnosti", jak si ji většina lidí představuje. Jeho cílem je přeměnit Zemi a vše, co se na ní nachází, včetně nás, na zboží, jehož obchodování bude základem nové globální ekonomiky. Ačkoli je nám prodáván jako "udržitelný", jediné, co tento nový globální finanční systém "udrží", je moc dravé finanční elity.
V tomto prvním díle nového seriálu Iain Davis a Whitney Webbová zkoumají, jak politika OSN v oblasti „udržitelného rozvoje“ (SDGs) nepodporuje „udržitelnost“, jak si ji většina lidí představuje, a místo toho využívá stejný dluhový imperialismus, který již dlouho používá angloamerické impérium k tomu, aby uvěznilo národy v novém, stejně dravém systému globálního finančního řízení.

Agenda OSN pro udržitelný rozvoj 2030 je rozdělena jako „společný plán pro mír a prosperitu lidí a planety, nyní i v budoucnosti“. Jádrem této agendy je 17 cílů udržitelného rozvoje (SDGs). . . .
-Vlády budou zdaňovat své obyvatelstvo a v případě potřeby zvyšovat deficity a státní dluh, aby vytvořily finanční fondy, do nichž budou mít přístup soukromé nadnárodní korporace, dobročinné nadace a nevládní organizace,
-„Zelené” dluhové pasti
-OSN vznikla v nemalé míře díky úsilí soukromého sektoru a „filantropických“ odnoží oligarchů. Například díky rozsáhlé finanční a provozní podpoře Rockefellerovy nadace (RF) Ekonomickému, finančnímu a tranzitnímu oddělení (EFTD) Ligy národů (LNO) a jejímu značnému vlivu na Správu OSN pro pomoc a obnovu (UNRRA) se RF pravděpodobně stala klíčovým hráčem při přeměně LNO v OSN.

Kromě toho rodina Rockefellerů, která dlouhodobě podporuje „internacionalistickou“ politiku, jež rozšiřuje a upevňuje globální správu věcí veřejných, darovala OSN pozemek, na němž se nachází sídlo OSN v New Yorku, a v průběhu let poskytla OSN další významné dary. Nemělo by být překvapením, že OSN má jednoho ze svých hlavních dárců obzvlášť v oblibě, dlouhodobě spolupracuje s RF a chválí tuto organizaci jako vzor „globální filantropie“.
- Partnerství veřejného a soukromého sektoru: Ideologie
-Žádná komunita není osvobozena od „globálního finančního řízení“.
-Udržitelnost pro koho?

Agenda 2030 je bodem na cestě k Agendě 21. Oddíl 8, který byl veřejně představen na Summitu Země v Riu v roce 1992, vysvětluje, jak bude „udržitelný rozvoj“ začleněn do rozhodování: . . .
 
Naposledy upravené:
Trump sa vracia na Twitter
Trump vyhral prieskum Elona Muska, ktorý bude obnovený na Twitteri – odovzdalo sa viac ako 15 miliónov hlasov.
photo_2022-11-20_05-15-11.jpgphoto_2022-11-20_05-17-34.jpg
 
V nočním gay klubu v USA střelec zabil 5 lidí a 18 zranil. Byl zatčen. A čin je opět demokraty využit k protlačování zákazu zbraní. Biden vystoupil s proslovem, že "je třeba udělat víc a zakázat prodej útočných zbraní". Tím se - podle něj - stanou americké ulice bezpečnější.
J8 si to na rozdíl od Bidena nemyslím, protože útočnou se může stát i lžíce na boty nebo propiska. Pokud kdo bude chtít útočit nebo zabíjet, vždycky si něco najde. Amerika by měla hlavně nabídnout jako společnost nějakou perspektivu. Zatím nabízí jen beznaděj.
 
Dědouch Biden se opět rozjel, nejprve se prohlásil za extrémistu a pak řekl:
"Myslím, že jsme vytvořili nejrozsáhlejší a nejkomplexnější organizaci volebních podvodů v historii americké politiky."
To se trefil, co? Jak píše Jakov Kedmi, dědouch vyzrazuje jedno státní tajemství za druhým a slívá politickou moc USA jak vnitřní, tak vnější. Není většího agenta Kremlu, než je americký prezident Biden (říkám já).
 
V nočním gay klubu v USA střelec zabil 5 lidí a 18 zranil. Byl zatčen. A čin je opět demokraty využit k protlačování zákazu zbraní. Biden vystoupil s proslovem, že "je třeba udělat víc a zakázat prodej útočných zbraní". Tím se - podle něj - stanou americké ulice bezpečnější.
Zakázat američanům volný přístup ke zbraním , je jistá cesta k otevřené revoluci .
Jen není tak úplně jisté , zda si zrůdy ze státní elity USA myslí , že už to ustojí , nebo zda je to výstřel z Aurory .
Přikláním se k druhé možnosti .
 
Tucker: Tato lež mohla zabít miliony lidí
Moderátor Fox News Tucker Carlson reaguje na falešné zprávy o zásahu Polska ruskými raketami: Zelenský v televizi dál lhal, i když se už veřejně vědělo, že za útoky na Polsko nestojí Rusko, ale Ukrajina.
Tucker se dále vyjadřuje ke krachu krypto burzy FTX a jejího napojení na Ukrajinu a Demokratickou stranu.
 

Video: Nejsilnější raketa odstartovala k Měsíci​

"Raketa SLS s modulem Orion odstartovala k měsíci. Rekordně silná i drahá loď NASA, která má vrátit lidi na Měsíc, měla letět už v srpnu. Roky zpoždění ale následovaly další odklady a technické potíže"

V následujícím textu je menší logický rozpor. Proč nová výkonnější a lehčí raketa nese o třetinu nižší náklad než Apollo?: "Raketa SLS (Space Launch System) měří na výšku přes 98 metrů a k přirozené družici Země dokáže vynést skoro 27 tun nákladu. Je to o třetinu méně, než kolik zvládl její předchůdce z dob misí Apollo – legendární nosič Saturn V měřící více než 110 metrů. Oproti němu ale váží 2600 tun, tedy o 300 tun méně, a má o 15 procent větší tah".
+ další informace o nutnosti testů na figurínách (to už by přece NASA měla dávno vědět).
Zní to jako takové specifické doznání, že projekt Apollo byl jen jako.

Nicméně je to pozoruhodný pokus o návrat USA k řízení (pokus o znovu nabytí ztracené prestiže).
Možná o pokus o obnovení bipolárního světa (davo-elitarizmus vs. ruská koncepce). Zda se zdaří nebo ne - to bude záležet na tom, kým je projekt ve skutečnosti řízen a s jakými cíli (deep state nebo patrioti). Napadá mě souviset s ohlášenou Trumpovou kandidaturou na prezidentský post 2024.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/...&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Štart rakety k mesiacu je len PR akcia aby sa im to doma úplne nezrútilo/nerozsypalo. To čo cituješ je už len paródia na vesmírny priemysel v USA. Američanom došli trofejní Nemci z vojny a s nimi skončil aj vesmírny priemysel niekedy v 70-80 rokoch 20.st. Následne prišiel na rad spoločný projekt Sojuz/Apolo kde im Rusi vo veľkom predávali technológie. To sa tiež skončilo. V 90.tých rokoch im začali Rusi predávať motory RD-180 (nie sú schopní si spraviť svoje vlastné vypovedá veľmi veľa o stave ich vesmíru. ) a ak Rusi postavia vlastnú vesmírnu stanicu tak v USA budú radi ak budú môcť lietať obyčajnými lietadlami.
 
Výborná knihu aj s faktami o stave vesmírneho priemyslu v USA napísal Pjakin. Svet krivých zrkadiel 1 . Odporúčam. To okienko do stavu vesmírneho odvetvia v USA ti "odstrelí dekel" :).
Nebiť zrady v najvyšších mocenských kruhoch ZSSR tak dnes sú Amíci na úrovni Burkina Faso.
 
View attachment 147

V USA sa zľakli, že Rusko obsadí Aljašku​


Ak Rusko vyhrá na Ukrajine, tak jeho ďalším cieľom môže byť pokus vrátiť Aljašku do "rodného prístavu". Takéto vyhlásenie urobil na Kyjevskom bezpečnostnom fóre bývalý predstaviteľ USA pre ukrajinské záležitosti Kurt Walker.

"Isteže, ľudia na Aljaške veľmi podporujú Ukrajinu, pretože ak Ukrajina prehrá, tak Aljaška bude u Putina ďalším bodom programu. Tiež ju bude chcieť vrátiť, o tom niet pochýb..." - myslí si bývalý americký úradník.

Zdroj: FKT
Pán Kurt Walker asi veľmi dobre pozná reálnu históriu predania Aljašky a jeho obavy sú oprávnené :)
 
Naspäť
Top Bottom