Správy z Čiech 2024

Co mají společného stávky v Německu, protesty bavorských zemědělců a snaha generál-prezidenta Petra Pavla o zavedení eura v České republice? Proč na propad německého průmyslu doplatí nejvíce český důchodce a hned po něm česká rodina?
Zatím není třeba hovořit o kolapsu, ale jedná se o propad průmyslu, který je teprve na svém začátku a bude se prohlubovat. Hlavní příčiny propadu německého průmyslu jsou v podstatě dvě. Prvním důvodem je nástup Číny jako technologického a průmyslového lídra ve světě, který převzal iniciativu se zaváděním elektromobilů do praxe. Německé automobilky zjistily, že o jejich elektrická auta není zájem.
Druhou příčinou bylo těsné navázání německého průmyslu na levný ruský plyn, levnou ropu a pokud jde o strojírenský průmysl, tak především na levný hliník a levnou ocel z ruské Sibiře. Odstřižení Německa od ruských zdrojů a energií na nátlak místní americké okupační správy, která má od roku 1945 sídlo tady ve Frankfurtu, tedy odstřižení Německa po ruské invazi na Ukrajinu, vyvolalo doslova kolaps v německém průmyslu. Ten se doslova otřásl v základech, protože od okamžiku odstřižení od ruských zdrojů už nejsou německé průmyslové podniky v konkurenci s Čínou nijak konkurenceschopné.. .
Německé fabriky utlumují výrobu, propouští a přesunují výrobu do USA, Číny a Jižní Koreje
První obětí propadu německé ekonomiky je Česká republika,
země s negativním růstem HDP za celý uplynulý rok
Appendixová ekonomika ČR po 35 letech v dojezdu, který odskáčou hlavně důchodci a rodiny s dětmi . . .
Propad českého průmyslu se bude prohlubovat a ČR bude potřebovat pomoc od EU a jeho Eurovalu, proto ta frenetická snaha o urychlený vstup ČR do Eurozóny . . .
 
photo_2024-01-09_00-45-17.jpg
Pokračujeme v zeštíhlování státu. Jde mi o to, aby zde skončil dotační byznys. Není to jednoduché, jsou na to všichni zvyklí desítky let, a to nejen firmy, ale i úředníci. Musíme škrtat dotaci po dotaci,“ pokračoval Petr Fiala
 
Co mají společného stávky v Německu, protesty bavorských zemědělců a snaha generál-prezidenta Petra Pavla o zavedení eura v České republice? Proč na propad německého průmyslu doplatí nejvíce český důchodce a hned po něm česká rodina?
Zatím není třeba hovořit o kolapsu, ale jedná se o propad průmyslu, který je teprve na svém začátku a bude se prohlubovat. Hlavní příčiny propadu německého průmyslu jsou v podstatě dvě. Prvním důvodem je nástup Číny jako technologického a průmyslového lídra ve světě, který převzal iniciativu se zaváděním elektromobilů do praxe. Německé automobilky zjistily, že o jejich elektrická auta není zájem.
Druhou příčinou bylo těsné navázání německého průmyslu na levný ruský plyn, levnou ropu a pokud jde o strojírenský průmysl, tak především na levný hliník a levnou ocel z ruské Sibiře. Odstřižení Německa od ruských zdrojů a energií na nátlak místní americké okupační správy, která má od roku 1945 sídlo tady ve Frankfurtu, tedy odstřižení Německa po ruské invazi na Ukrajinu, vyvolalo doslova kolaps v německém průmyslu. Ten se doslova otřásl v základech, protože od okamžiku odstřižení od ruských zdrojů už nejsou německé průmyslové podniky v konkurenci s Čínou nijak konkurenceschopné.. .
Německé fabriky utlumují výrobu, propouští a přesunují výrobu do USA, Číny a Jižní Koreje
První obětí propadu německé ekonomiky je Česká republika,
země s negativním růstem HDP za celý uplynulý rok
Appendixová ekonomika ČR po 35 letech v dojezdu, který odskáčou hlavně důchodci a rodiny s dětmi . . .
Propad českého průmyslu se bude prohlubovat a ČR bude potřebovat pomoc od EU a jeho Eurovalu, proto ta frenetická snaha o urychlený vstup ČR do Eurozóny . . .
Je to od pana VK z aeronetu.
VK v závěru uvádí: "Řešení to přitom má jenom jedno jediné – Česká republika a její ekonomika by se musela přeorientovat na export do rozvojových zemí, tedy do zemí skupiny BRICS, které jsou nenasycené a je na nich dostatečně volný prostor pro uplatnění českého pokročilého průmyslu."
VK opět pracuje jako strašilka, ale má pravdu, že čeští podpindosové nás vedou záměrně k Výmaru (to samé činí ti z Brusele s celou Evropou). S řešením celkem souhlasím, i když to určitě není jediné řešení, ale pouze jedna z dílčích cest. Nikdy se nevyplácí dávat všechna vejce do jednoho košíku. Obnovení spolupráce v regionu V4 (nejme v průšvihu zdaleka sami) a obnovení dodávek surovin od tradičního partnera je možné, ale je nutné si nejprve vykydat domácí politický Augiášův chlívek.
 
Je to od pana VK z aeronetu.
Pan VK navíc už v asi druhém článku sugeruje, že Pavel chce Euro proto, aby se zabránilo rozvalu financí tím, že se schováme za Euroval(!!). On to tak šikovně podsouvá (aby si lidi řekli - no jo, to bude lepší se té Koruny vzdát), ostatně, dělá to tak s různými tématy prakticky v každém článku.
 
Emirátský pár zraněný při střelbě v Praze bude letecky převezen k dalšímu ošetření do Mnichova
Manželé Ahmed Ibrahim Obaid Ali Al Ali a Rowdah Al Mehrizi jsou oba ve stabilizovaném stavu, ale zůstávají na jednotce intenzivní péče.
Ahmed Ibrahim Obaid Ali Al Ali a jeho manželka Rowdah Al Mehrezi byli na dovolené v českém hlavním městě se svými dvěma dcerami, když byli před téměř dvěma týdny zraněni při masové střelbě.
Na FB se objevila tato informace ke střelbě na UK FF v Praze ( uživatel Aleš Kováč)
Upozorňuji, že je to bez záruky. Neznám ani uživatele ani zdroj
.Kopíruji celý text.
Už je to i v mejnstrýmu.
9.1.2024
"Ranění Ahmad Ibrahím Ubajd Alí al-Alí a jeho manželka Rowda Al-Mahrazíová patří ve své vlasti k vysoce postaveným úředníkům.
...
Dvojice patří k vysoce postaveným úředníkům, zatímco muž stojí v čele magistrátu zhruba padesátitisícového města Umm al-Kuvajn, jeho manželka je šéfkou marketingu dubajského úřadu pro komunikace a dopravu.
...
Postřelenému páru osobně volal i dubajský korunní princ Hamdan bin Mohammed bin Rašíd al-Maktúm."

S otazníkem je akorát ten "Mnichov", to by mohlo být prestitutí "ztraceno v překladu", protože máme tady "MUNICH MEDICAL & REHABILITION CENTER L.L.C.", který ovšem neleží v Německu, ale v SAE.
:- )

Vzhledem k tomu, že >občané< SAE tvoří pouhých 11.48 % obyvatelstva, počítám, že platí to, co jsem četl v různých diskusích. Tj. "občan s funkcí" = automaticky (minimálně) prominent, pokud ne rovnou člen vládnoucích rodů.
 
Naposledy upravené:
S tou střelbou v Praze se mi ještě vybavila bizarní akce z minulého týdne - pochod "Přenesení světla", kdy chodili s lucernou a následně na náměstí zapálili rituální oheň. Akce měla "vyhnat zlo" z fakulty.
Fotky se zde nezobrazují, tak na klik...
 
Naposledy upravené:
9.1.2024
Článek obsahuje video, které je sestřihem několika dílčích policejních videií.
Některá jsem už viděl, jiná ne.
Ale zcela jistě si vybavuji, že jsem ve starších článcích viděl video, které obsahovalo pasáž, co je na aktuálním videu od času cca od 02:00. Tehdy i teď je ten úsek videa "záhadně" >celkově< neostrý. Jak už to tak při podobných příležitostech bývá zvykem.
Ale video v článku má ještě něco, co počítám opravdu za zarážející.
Je sice taky >celkově< neostré, ale navíc (viz od času 02:35) má střelec dodatečně rozostřený obličej.
Proč? Když byl jeho fotek plný mejnstrým?
Vím to určitě, protože na tom původním videu šlo rozeznat, že zobrazená osoba má brýle - proti spánku byl vidět nejasný obrys "pacičky" brýlí (tzv. stranice, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Brýle ). A to už teď nejde.
Ještě jsem propočítával, jestli jsou to střelecké brýle nebo dioptrické brýle, protože mi to úplně nesedělo na dioptrické brýle, které jsem viděl na "civilních" fotkách DK. (ano, mohl mít čočky + střelecké brýle)
Taky se mi - i přes tu neostrost - už tehdy úplně nezdála barva a tvar vlasů střelce (tmavší + kratší) v porovnáním s DK na fotkách (světlejší + ohon)...
 
S tou střelbou v Praze se mi ještě vybavila bizarní akce z minulého týdne - pochod "Přenesení světla", kdy chodili s lucernou a následně na náměstí zapálili rituální oheň. Akce měla "vyhnat zlo" z fakulty.
A nebyla to lucerna, byla to petrolejka.
:- )
Detaily zde
Egregoriálně-matriční poznámka k pietní akci.
 
Detaily zde
Mně uniklo, že se to tady už řešilo....
ale petrolejka, lucerna... já myslím, že šlo o symboliku: nosiči světla... kruh okolo ohně....
Poslední linkovaná fotografie, nevím proč, ale působí na mě zneklidňujícím dojmem.
 
ale petrolejka, lucerna... já myslím, že šlo o symboliku:
Právě proto, že šlo o symboliku, hraje roli i to, že vzali petrolejku místo lucerny.
Navíc jsem ještě v mém původním příspěvku nezmínil jednu věc: procesí nezačalo z budovy Karolina, ale z vedlejší budovy, z budovy Stavovského divadla.
 
Naposledy upravené:
S tou střelbou v Praze se mi ještě vybavila bizarní akce z minulého týdne - pochod "Přenesení světla", kdy chodili s lucernou a následně na náměstí zapálili rituální oheň. Akce měla "vyhnat zlo" z fakulty.
Fotky se zde nezobrazují, tak na klik...
V předvánočním shonu a vánočním čase vše jako by ztichlo. Tématu teroru a tragédie se mnoho lidí vyhýbalo případně ho ignorovalo (pozoroval jsem ve svém okolí). Když ale vidím fotografie z pochodu (Vstup do budovy Karolina, u které se lidé před pochodem sešli, pokrývají tisíce svíček, na místě jsou také květiny, plyšová zvířátka, vzkazy po oběti a fotografie. Svíčky by se měly z místa sebrat v pátek dopoledne, zároveň by z nich měla vzniknout trvalá připomínka tragédie na FF UK.), dlouhodobý psychologický dopad na společnost a zejména studenty (mladé lidi) bude značný.

Kromě studentů a vyučujících se v procesí často objevovaly i maminky s dětmi a starší lidé. „Pro mě je dnešní akce důkaz toho, že se nenecháme zlomit. Jde o podporu lidí, kteří trpí a trpěli, a možnost uzavření toho všeho,“ uvedla pro portál iDNES studentka Filozofické fakulty (FF UK) Julie.
„Přišla jsem vyjádřit podporu a solidaritu všem dětem, které na fakultě byly, a hlavně těm, co bohužel zemřely, a jejich rodinám.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/f...eta-strelba-naff-uk.A240103_155145_domaci_zof

Jaké budou psychologické dopady ve srovnání s sebeupálením se Jana Palacha? Opět studenti, opět UK, to nejcennější co společnost má - pokračovatele, budoucnost. Kdosi se pokusil přehodit výhybku na ruskou stopu (asi Koudelka), ale nezabralo to. Media se toho sama lekla a moc to nerozmazávala (asi aby to nesmetlo režim hned), jenže možnost v tichosti chvíli přemýšlet bez mediální nápovědy a řevu je k nezaplacení. Je to vzkaz, kam až jsme došli s liberální podpindosnickou prozápadní koloniální polistopadovou politikou. Jako s Palachiádou - teď už se jen odpočítává čas, jak dlouho to ještě udrží silou.
 
9.1.2024 v 13:56, aktualizovano 10.1.2024 v 9:53
Petr Fiala na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat Global Summit v indickém státě Gudžarát
Na akci se podle jejích webových stránek letos přihlásilo více než 45 000 delegátů a přes
48 000 firem. Summit se kona kazde 2 roky.
Česká republika musí v důsledku války na Ukrajině hledat spolehlivé demokratické partnery ve světě a Indie hraje v tomto ohledu klíčovou roli, uvedl ve středu premiér. ČR a Indie dnes uzavřou strategické partnerství v inovacích.
Inovace a nové technologie, vyspělý průmysl a aplikovaný výzkum označil český premiér Petr Fiala (ODS) za klíč k úspěšné budoucnosti. Spolupráce s Indií v inovacích bude zahrnovat oblasti, jako je energetika či infrastruktura, podotkl Fiala.
Indicky premier Narenda Modi se privital s P. Fialou i napr. s prezidentem Východního Timoru a nositelem Nobelovy ceny za mír José Ramos-Hortou či prezidenty Spojených arabských emirátů a Mosambiku.
Fórum se koná v komplexu Mahátma Mandir v Gándhínagaru. Město, které je správním centrem západoindického státu Gudžarát, je pojmenované po zakladateli samostatného indického státu a rodákovi z Gudžarátu Mahátmovi Gándhím.
Indie je po Číně a Japonsku třetí největší ekonomikou v Asii a patří k nejdůležitějším asijským obchodním partnerům ČR. Hodnota vzájemného obchodu ČR a Indie v posledních letech stoupá. Z České republiky se loni do Indie vyvezlo zboží za 25,2 miliardy korun, opačným směrem plynulo zboží za 48,9 miliardy korun, vyplývá z informací ministerstva průmyslu a obchodu.
Fiala přicestoval na návštěvu nejlidnatější země světa v úterý. Vládní speciál dosedl na letiště v západoindickém městě Ahmadábád ve státě Gudžarát přibližně v 21:45 místního času (17:15 SEČ).
Avizoval, že chce jednat o posílení česko-indických vztahů a také o obchodní, obranné a vědecké spolupráci.
Svou návštěvu premiér zakončí ve čtvrtek ve městě Džajpur, které je metropolí státu Rádžasthán. Navštíví tamní soukromou univerzitu NIMS a také stavbu Maříkova centra umělé inteligence, robotiky a kybernetiky, které nese jméno českého vědce Vladimíra Maříka. V Džajpuru se setká se zástupci univerzity, místní vlády, podnikatelské komunity a start-upů.
„Moje návštěva je zaměřena na rozvoj vědecké a výzkumné spolupráce, proto mne doprovází skupina předních akademiků a vědců. V posledních letech se nám daří vytvářet řadu úspěšných projektů. Ty se týkají třeba digitálních technologií, umělé inteligence či nanotechnologií. Spolupráci chceme dál rozvíjet a na tyto projekty navazovat,“ uvedl po příjezdu Fiala na síti X.
„Abychom zajistili dostatek dobře placených pracovních míst pro občany a posunuli Česko mezi nejúspěšnější země světa, musíme vsázet právě na vědu, výzkum a inovace a hledat silné a spolehlivé partnery,“ dodal premiér.
Cely text shora.
 
Naposledy upravené:
Všímáte si kauzy okolo hokejisty Hudáčka? Když to začalo, nevěnovala jsem tomu až takovou pozornost, ale zdálo se mi, že se to tlakuje až moc.
Pak mi došlo - hokej - a Jágr je Čech ( hráč, který hrál v NHL) a Hudáček je Slovák ( hráč, který který hrál ve Švédsku a v Kazachstánu). A nyní to začíná být dost velké. Včera (10.1.24) vydal Hudáček prohlášení, že se bude bránit právní cestou ( trpělivost přetekla po tom, co se mu dcera ( budoucnost?) vrátila ze školy s pláčem).
Hejtři údajně zahltili Němce nenávistnými komentáři o tom, jak můžou Hudáčka brát - no a školáci to dceři Hudáčka dali vědět.
Lidé jsou ve většině na straně Hudáčka ( co čtu na diskusích ) a jak to vypadá, tak ani Jágr z toho všeho není příliš nadšen ( viz. titulek např z Expresu - Jágr zaútočil na novináře z ČT kvůli Hudáčkovi. Následně komentář smazal - nebudu sem dávat odkaz-název je přesný, pokud někdo bude hledat)

Július Hudáček napsal na FB
Otvorený list
V súvislosti s udalosťami posledných dní a negatívnou mediálnou kampaňou, ktorá je proti mne vedena, chcem týmto stanoviskom uviesť veci na pravú mieru a vyvrátiť tie najhoršie lži a nezmysly. Robím tak najmä kvôli svojej rodine a mojim deťom, ale aj s ohľadom na kohokoľvek iného, kto by sa mohol v podobnej situácii veľmi ľahko ocitnúť.
V prvom rade chcem jasne a dôrazne prehlásiť, že som a vždy som bol úplne jednoznačne proti vojne na Ukrajine. Rovnako tak chcem úplne jednoznačne zdôrazniť, že som nikdy, verbálne, ani žiadnym gestom ani ničím iným nevyjadril podporu ruskému režimu. To je holý fakt a snaha podsúvať mi čokoľvek iné, je účelová manipulácia. Samozrejme, v niekoľkých rozhovoroch som sa vyjadroval k môjmu osobnému životu v Rusku, ktorý som tak ako hokejista (spolu so stovkami ďalších hokejistov z Česka, Slovenska, Fínska, Švédska, Kanady atď.) viedol. Bol to život kvalitný a normálny, ktorý sa odohrával primárne v klube a s vlastnou rodinou, ako to v živote hokejistu býva všade na svete.
Napriek tomu som sa, bohužiaľ, stal obeťou nenávistnej kampane, v ktorej si ľudia typu pána Koreisa či Radosy vybíjajú svoje frustrácie na mojej osobe a pod zástavou strážcov falošnej morálky ničia životy a kariéry normálnych hokejistov. Keby išlo len o mňa, asi by som nad tým mávol rukou. Ja som svojím pôsobením dokázal, že hrať hokej viem, že sa vždy bijem za svoj tím, na ľade aj mimo neho odovzdávam to najlepšie, čo vo mne je a hlavne ctím zásady fair play. V športe aj v živote.
Bohužiaľ útoky na mňa prerástli z hokejového prostredia do celej spoločnosti a stali sa ukážkovým prípadom, ako je možné zničiť kariéru človeka a napríklad mu ukončiť pracovnú zmluvu, aj keď ju nijako neporušil. A to len kvôli domnelým názorom a evidentnému ohováraniu v médiách. V mojich 35 rokoch si s tým už viem poradiť, ale čo by niečo podobné urobilo s kariérou 20-ročného hokejistu, je zrejmé. Doba, keď ľudia boli za svoje i len domnelé názory vyhadzovaní z práce, nie je tak vzdialená a ja sa do nej určite nechcem vracať.
V roku 1989 si naši rodičia vybojovali demokraciu, slobodu slova a tak isto slobodu cestovať a žiť a pracovať v krajine podľa svojho rozhodnutia. Ja rešpektujem názory ostatných a veľmi si prajem, aby sa s podobným rešpektom pristupovalo ku všetkým. Aj k tým, ktorí na hranie v KHL či akúkoľvek inú prácu v Rusku majú odlišný názor. Osobne poznám mnoho ľudí, ktorí aj v momentálnej situácii pracujú v Rusku – doktori, učitelia, právnici či podnikatelia. Síce nie sú pod takým mediálnym lynčom ako my hokejisti, ale bol by som veľmi nerád, keby napríklad doktor, ktorý lieči pacientov v Rusku, bol vyhodený z práce keď sa po nejakej dobe vráti na Slovensko či kamkoľvek inam. Pretože je to rovnaké, ako keby ste niekoho vyhodili len kvôli jeho rase, náboženskému presvedčeniu alebo sexuálnej orientácii, čo je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd.
V mojom prípade je situácia o to absurdnejšia, pretože v roku 2022 som odišiel hrať do Kazachstanu, do tímu Barys Astana. Kazachstan je samostatným štátom, Astana jeho hlavným mestom. Samozrejme, klub hrá súťaž KHL aj proti množstvu ruských klubov. Ide však o kazašský klub a môj život v Kazachstane. Ak je toto dôvod k verejnému lynčovaniu, potom si myslím, že svet nie je v poriadku.
Preto prosím novinárov, hokejových odborníkov, komentátorov a významné hokejové osobnosti, aby dôkladne zvážili, čo píšu a hovoria, pretože to má obrovský dopad. Slovo mnohokrát raní viac ako fyzické násilie. Využite svoju verejnú silu na šírenie pozitívnych vecí a nie na šírenie nenávisti, lží a ohovárania.
Pôvodne som chcel nad celou touto podivnou mediálnou kauzou mávnuť rukou a nekaziť si čas podobnými toxickými fanatikmi, ako sú páni Koreis či Radosa. Ale po tom, čo prišla s plačom domov aj moja malá dcéra, som svoje rozhodnutie zmenil a rozhodol sa brániť. Ako týmto verejným prehlásením, tak aj právnou cestou. Zlu, ohováraniu aj obyčajným lžiam a manipuláciám je nutné sa brániť. A ubezpečujem pána Radosu, že vysúdené peniaze venujem na dobročinné účely.
Július Hudáček
 
Naposledy upravené:
Otevřený dopis pana Hudáčka je velmi dobře napsaný - na hokejistu a cca 30ti letého muže.
Jaroslav Jágr ( nikoliv Jägr) hrál nejen v NHL ale také KHL za ruský Omsk, právě tady velmi přilnul k pravoslaví.
Volme prosím slova přesně.
 
Otevřený dopis pana Hudáčka je velmi dobře napsaný - na hokejistu a cca 30ti letého muže.
Jaroslav Jágr ( nikoliv Jägr) hrál nejen v NHL ale také KHL za ruský Omsk, právě tady velmi přilnul k pravoslaví.
Volme prosím slova přesně.
Děkuji za opravu ( vůbec nevím proč mi tam ta chyba ve jménu skočila) - jméno již upraveno.
I za doplnění.
 
Pak mi došlo - hokej - a Jägr je Čech ( hráč, který hrál v NHL)...
Jaroslav Jágr ( nikoliv Jägr)
vůbec nevím proč mi tam ta chyba ve jménu skočila
Tak tomu říkám matriční překlep (podle vzoru Freudovský přeřek).
- - -
Hejtři údajně zahltili Němce nenávistnými komentáři o tom, jak můžou Hudáčka brát
Tak musíme si přiznat, že za německé okupace na těch shromážděních někdo ty pravice procvičoval. Zdá se, že se nevypařili.

Rozbor >všech< jmen a příjmení, která tady padla, rozepisovat nebudu, ale bylo by to vysvětlující, proč se objevily takovéto psycho-trockistické tahy.
Pokud se Jardy Jágra týká, tak počítám, že nemá cenu čurat proti větru. A zatím to vypadá tak, že to (ve vztahu k Jágrovi) chápe i Hudáček.
 
Naposledy upravené:

Fialovi v Indii mohutně tleskali a udělili mu čestný doktorát. Pojmenují po něm institut Pokracovani

Petr Fiala na ekonomickém fóru Vibrant Gujarat Global Summit v indickém státě Gudžarát
od zdejší významné NIMS Univerzity, kde si převzal čestný doktorát za potlesku stovek místních studentů.
„Vaše vedení je inspirací pro nás všechny… jako lídr jste umetl cestu progresu a inovaci,“ řekl dnes Fialovi rektor NIMS Univerzity Balvis S. Tomar, když mu předával čestný doktorát z literatury. „Inspirujete naše studenty mířit výš, snít víc a pracovat tvrději, aby dosáhli svých cílů,“ dodal v aule plné studentů. „Nechápu to jako osobní hodnocení, ale chápu to, jako výraz úcty k České republice a také ocenění té spolupráce, která tady dlouhodobě je,“ řekl k ocenění sám Fiala.
Univerzita následně po šéfovi vlády pojmenovala nově vznikající Institut zdravotního výzkumu a inovace, jehož budova se teprve staví. Za spolupráci s českými školami pak univerzita staví další budovu - Centrum pro umělou inteligenci, robotiku a kybernetiku. Tu prozměnu pojmenovala po vědci Vladimíru Maříkovi (71), který Fialu na cestě do Indie doprovázel.
Fotogalerie a cely clanek - link shora
 
...řekl dnes Fialovi rektor NIMS Univerzity Balvis S. Tomar...
Takže buď mají v Indii zbytečné univerzity
...ale chápu to, jako výraz úcty k České republice a také ocenění té spolupráce, která tady dlouhodobě je...
nebo Fijala sklízí cizí ovoce.
:- )
Fotogalerie a cely clanek - link shora
Článek vyšel 11.1.2024 a fotek ve fotogalerii je 22.
:- )
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom