Ako liečiť dnu?

Snáď to sem dávam správne.Mám otázku.
V našej rodine sa minulí týždeň objavila choroba dna.Vedel by niekto poradiť liečbu s postupným vyradením pharmaká?Bolo povedané že sa to nedá vyliečiť,len zaliečiť a je to dedičné.Sondovala som v rodine no nikto si nepamätá že by ju niekto v rodine mal v minulosti alebo teraz.
 
Prvni, co doporucuji homeopati pri dne je srovnat si prekyseleni organismu sodou bicarbonou a rovnovahu stale udrzovat.
Dale doporucuji jist s mirou a nebo vynechat potraviny, ktere zvysuji hladinu histaminu. U kazdeho cloveka individualni. Mohou to zpusobovat koreni, uzeniny, syry, kakao, cokolada, cervene vino, ale i lusteniny (bilkoviny), nektere byliny, ale i leky atd. Vysledovat a nepriteli nedat moznost akce.
Hladovet homeopate nedoporucuji.
Nadmerne mnozstvi kavy a koureni zvysuje prekyselenost organismu.

Proste vseho s mirou.
 
Nielen ze se cplala zverinou, ale este to aj zapijali vinom. Alkohol je silnejsi spustac dny ako samotna strava.

Spravne, bol tam navyse dalsi faktor alkohol ako som uz pisal vyssie. Navyse vino obsahuje aj kvasnice, ktore maju tiez vela purinov.

To sa kludne moze stat, ale taky jedinec to ma v prirode rychlo zratane. Masozravec nemoze drzat bezmasitu dietu. Clovek ano preto aj s takou predispoziciou dokaze prezit.

Je to silny antioxidant, ktory ciastocne nahradzuje stratenu schopnost syntezy kys. L-askorbovej (vitaminu C) u vyssich primatov aj cloveka.

Su to organicke kyseliny t.j. vo vode maju schopnost uvolnovat proton (H+). Su to slabe kyseliny (oproti anorganickym, ale kyseliny to su).
Vždyť to píši, chovají se/reagují jako kyseliny, tj. uvolňují proton, ale strukturně(!) to organické kyseliny nejsou. V daných případech jde o deriváty purinu a laktonu.
 
doporučujem Pôst, ktorým sa liečim už veľa rokov...pravidelný pôst stačí aj jeden do týždna a piť iba vodu...s času na čas viac dní...pôstari si dávajú každý rok 40dni pôjst na vode a od kedy to robia neboli chory...
veľa chorôb ktoré nazývame chrípky, virozy atď môžu byť len zvyšky mrtvych buniek, ktorých sa teľo zbavuje...môže byť že je to len detox tela...porovnajte si príznaky detoxu a príznaky chrípky :)
viac info na www.pust.cz je tam toho dosť so skúseností pôstarov...
Tak tak, když jsem tu napsala, že viry neexistují, tak mne tu "sežrali".
 
je to reakcia tela na sucasnu technokraticku spolocnost (smog, zlá strava, dýchanie, stres, rozne jedy). S Vasim dovolenim sem dam odkaz na Vas clanok, kde to podrobne popisujete :)
Co jw teda potrebné zmenit, aby sa prestala produkcia zastupneho antioxidantuns vedľajšími účinkami?
 
Prvni, co doporucuji homeopati pri dne je srovnat si prekyseleni organismu sodou bicarbonou a rovnovahu stale udrzovat.
Dale doporucuji jist s mirou a nebo vynechat potraviny, ktere zvysuji hladinu histaminu. U kazdeho cloveka individualni. Mohou to zpusobovat koreni, uzeniny, syry, kakao, cokolada, cervene vino, ale i lusteniny (bilkoviny), nektere byliny, ale i leky atd. Vysledovat a nepriteli nedat moznost akce.
Hladovet homeopate nedoporucuji.
Nadmerne mnozstvi kavy a koureni zvysuje prekyselenost organismu.

Proste vseho s mirou.
vseho s Mírou?
No verim, ze Mira nebude potesený.

Po prve, čo je to prekyslenie organizmu? Ako ho definujete? Ako a cim sa da zmerat? A cim je spôsobené? Nie primarne a sekundarne symptomy, ale obraz slova prekyslenie, ako také. Mozete prosim rozviesť?
 
Co jw teda potrebné zmenit, aby sa prestala produkcia zastupneho antioxidantuns vedľajšími účinkami?
No jest ovocie a zeleninu bohatu na vitamin C, ved som to pisal uz vo svojej prvej reakcii, ze vitamin C znizuje hladinu kys. mocovej a moderna strava (maso, konzervy, alkohol atd. ) ju zvysuju. Zaciname sa pohybovat v kruhu. Navrhujem vyhodnotit spravnu odpoved na otazku
aka je funkcia kyselinynmočovej v tele? Kto toto popiše spravne dostane zlateho bobríka pre hladaca informacií..
odovzdat zlateho bobrika a az potom to rozvadzajme dalej 😄
 
@ Pleistocen
Myslím to tak jak píši. Dle systematického názvosloví jsou kyselinami jen sloučeniny s -COOH. V praxi se však používají tzv. názvy triviální, které už reakci sloučenin reflektují. Triviální názvosloví se používá proto, že systematické názvy jsou složité a mnohdy i dlouhé, a v případě komplikovanějších heterocyklů je možných systematických názvů několik. Příkladem je ta askorbovka. U anorganických sloučenin se názvosloví zjevně tvořilo podle reaktivity dané sloučeniny. Mluvím o českém názvosloví, samozřejmě.
 
odovzdat zlateho bobrika a az potom to rozvadzajme dalej 😄
:) gratulujem kolegyni a kolegovi ku zlatemu bobrikovi. Presne toto je potreba urobit,totižto dnesny svet je plny odporúčaní. Jedzte nizkosacharidovo, jedzte nizkotučne, jedzte ráno, postire sa az do poobedia, nejedzte divinu, nejedzte to, hento, tamto. Ľudia maju naucene frazy, ako, vitamin c poskodzuje oblicky, jest a pit sa da a má všetko s mierou atď atď.
A ľudia sú naučení na alopqticku medicínu, teda liecenie zalozené na farmakologických prípravkoch.
Mnohí napriek, nie kvôli ale napriek svojmu vzdelaniu, nie su ochotní pochopit, ako funguje ich vlastne telo (a psychika). a toto všetko má este jeden zakerny mechanizmus a to je strážny mechanizmusnv podvedomí, ktorý stále porovnáva prichodzie informacie a pokiaľ tieto nie sú v sulade s videnim jeho sveta, automaticky ich dava do karantény a nepusti ich dalej..

Preto analyza a nasledna synteza je dobrá. Co je dna? Metabolické ochorenie. Je to zapalovŕ metabolicke ochorenie. Telo sa ho snaží potom v najbyššej možnej miere neutralizovať. Ako? Vid hore. Je to to isté, ako diabetes melitus. Zápalove ochorenie. a rezistencia...
Tak dovolte Joxovi kratke zamyslenie:
- dna je zapalove metabolicke ochorenie.
- rizikove faktory su nedostatok vitaminov, nedostatocny prijem tekutin, obezita, DM II typu a ukladanie krystalickych latok v miestach, kam nepatria.

Čo je teda potrebné na to, aby človek po takejto diagnoze sa uzdravil?
- v prvom rade je to zniženie kortizolovej rezistencie spôsobenej neustalym stresom bez prechyľovania na uvoľnenie, ktoré spôsobuje potom potrebu navyšovania (rokmi) mnozstva kortizolu v krvi na odstránenie zapalov (vymente si kortizol za inzulin a zapal za cukor a máte definiciu DM II typu)
- zápal ale znamena aj permanentne ložisko toxinov, alebo inych OXIDANTOV v tele. Teda namieste je aj ocistna detoxikácia, ktora pomôže sa ložísk zbaviť, vratane skontrolovania zubov a ložisk zapalu v nich.
- zapal znamena nedostatok esencialnych vitaminov, hlavne D3 (a K2), ktorý riadi vypinanie procesov zapalu, ako aj Vitaminu C, co je jednoduchy antioxidant rozpustny vo vode. Vitaminy A ako aj E su tiez na mieste.
Neverte Joxovi, dr. Linus Pauling mal o 2 individualne nobelove ceny viac, ako Jox, dožil sa 96 rokov a jedol tisícnasobné dávky, podla vlaatnych slov, toho, co odporuca slávna (sic) FDA
- No a ako znižite vseobecne zapalové procesy v tele? Jedna z možnosti je znižit inzulin v krvi a kortizol v krvi. A Inzulin sa znižuje, ked clovek neje nič a iba pije vodu. Stačí 16 hodin denne nejesť a 8 hodin jesť a už po 2 týždňoch sa to prejaví na znížení inzulinovej rezistencie a hlavne nebezpečny tuk uložený v organoch (a nie v tukovych bunkách, kam patri, no už sa tam nezmestí) zmizne a tým sa zníži zapalová záťaž tela....

A športom, už len miernou chôdzou sa vyplavuju endorfíny (bez mobilu, so zenou za ruku, s deťmi....) a znižuje sa stres. Po case cinky a pohľad do zrkadla, u mužov zvyseny testosteron, urobi pozitivne divy....

Chapete, preco som to naťahoval? Telo sa nás nesnaží zabit. My ho zabijame a oxidujeme a telo sa brani a do poslednej chvíle hladá antioxidačne plany A,B,C,D až omega, po ktorej nasleduje exitus.
No ludia konecne musia zapnúť guku na krku a zacat aspon sa zaujimat, preco doprdele stale ten doktor melie o tom, znizit stres....
A to je popisany len naozaj na povrchu mechanizmus, co je treba aspon na zaciatok. Jo a B-komplex plis navyse vitsmin B1 na energiu a B3 na obr9vsku energiu este separatne....

Koniec hlasenia dedinskeho rozhlasu. Podtrzeno, sečteno, budte zdravi, no za zdravie ste zodpovedni každý sám....
 
ako znižite vseobecne zapalové procesy v tele?
Napadla ma este jedna drobnost vo vyzive, na ktoru je dobre si dat pozor a to su omega-6 mastne kyseliny. Tie maju okrem strukturnej funkcie aj funkciu signalizacnu. Ich zvyseny prijem (nepomer oproti omega-3 mastnym kyselinam) podporuje vznik zapalovych procesov v tele. Najvacsi zdroj omega-6 kyselin je z beznych potravin slnecnicovy olej. Odporucam radsej uzivat repkovy olej, ktory ma viac omega-3 a menej omega-6 kyselin ako slnecnicovy. Dalsia moznost je olivovy olej, ten nema takmer ziadne omega-3 ani 6.
 
Napadla ma este jedna drobnost vo vyzive, na ktoru je dobre si dat pozor a to su omega-6 mastne kyseliny. Tie maju okrem strukturnej funkcie aj funkciu signalizacnu. Ich zvyseny prijem (nepomer oproti omega-3 mastnym kyselinam) podporuje vznik zapalovych procesov v tele. Najvacsi zdroj omega-6 kyselin je z beznych potravin slnecnicovy olej. Odporucam radsej uzivat repkovy olej, ktory ma viac omega-3 a menej omega-6 kyselin ako slnecnicovy. Dalsia moznost je olivovy olej, ten nema takmer ziadne omega-3 ani 6.
suhlasim a samozrejme pit dost vody, drzat sa ďalejnod cukru, hlavne fruktózy, takze ziadne ovocie ako jablka, hrušky a ine sladke veci. Metabolicka porucha vyžaduje opravu toho, co clovek roky ak nie desatrocia robil zle a potom to pojde
 
My ho zabijame a oxidujeme a telo sa brani a do poslednej chvíle hladá antioxidačne plany A,B,C,D až omega
Dalsi z tychto detoxikacnych planov, ktore telo vyuziva je aj zvysena hladina bilirubinu v krvi. Bilirubin je odpadny produkt pri odstranovani hemoglobinu z tela a jeho hladina sa zvysuje pri chorobach, strese, alkohole, otrave, liekoch a pod. Tiez ma mierne antioxidacne vlastnosti cim chrani telo pred stresom, toxinmi, volnymi radikalmi a pod. Jeho vyssia hladina v krvi moze byt aj dedicna (hlavne stredomorske populacie). Vypada to, ze HNR vybralo ozaj viacero mechanizmov ako sa vysporiadat s nastrahami modernej doby.
 
Dalsi z tychto detoxikacnych planov, ktore telo vyuziva je aj zvysena hladina bilirubinu v krvi. Bilirubin je odpadny produkt pri odstranovani hemoglobinu z tela a jeho hladina sa zvysuje pri chorobach, strese, alkohole, otrave, liekoch a pod. Tiez ma mierne antioxidacne vlastnosti cim chrani telo pred stresom, toxinmi, volnymi radikalmi a pod. Jeho vyssia hladina v krvi moze byt aj dedicna (hlavne stredomorske populacie). Vypada to, ze HNR vybralo ozaj viacero mechanizmov ako sa vysporiadat s nastrahami modernej doby.
dokonca ten stále omieľaný pôst je dalsi z mechanizmov, ako nahradit stratu antioxidantu numero uno a to je Kyselina L-Askorbová, kde rna udajne nie vsetkych, ale 99.99xxx% populacie je prepisana dvoma retrovírusmi. podobnost s modernym aplikovaním genovej terapie cisto náhodná.... Lebo ludoa sa po tom prepise zmensili a boli kratko žijucu. A chorí... A potom HNR, Allah, Najvyšší.... zasa siahol do programovacieho balika a vyriesil to, ako vždy, po svojom
 
Mozes mi prosim k tomuto tvrdeniu uviezt zdroj? A co potom sulfonove kyseliny, ktore maju funkcnu skupinu -OSO2H?
Anglicka aj ceska wikipedia definuje organicke kyseliny nasledovne, pricom anglicka tam priamo uvadza ako priklad aj kyselinu mocovu
Nemohu :). Ale zkus se podívat do skript/učebnic organické chemie pro SPŠ chemickou, třeba to tam ještě bude :). Také ve skriptech pro kurz OCH pro VŠCHT by něco mohlo být, ale asi ne od základu. Ohledně sulfonových kyselin, ty jsou brány jako deriváty/analoga karbonových. Jinak by ale měla existovat publikace o tvorbě českých systematických názvů organických sloučenin. Je to docela složité, kdysi jsem si jako výukovou pomůcku vymyslela sloučeninu (=napsala vzorec) a pak se to pokoušela pojmenovat (systematicky).
 
Osobne si myslím, že samotné mäso nemôže byť problém. Veď je to prirodzená potrava a nielen človeka oddávna. Ak by bol problém rozklad zvieracích buniek, tak by DNOU trpeli aj zvieratá mäsožravce.
Já si myslím, že je to otázka míry. Co se týká těch masožravců, ale nejen nich, v podstatě většiny savců, u těch metabolismus purinových bází kyselinou močovou nekončí. Ta se transformuje na allantoin, který je ve vodě rozpustnější a snáze se vylučuje. Proto dnou netrpí. Vyšší primáti včetně člověka mají v genomu mutaci, která způsobuje defekt enzymu, který u jiných zvířat uskutečňuje přeměnu kyseliny močové na allantoin. Podobně jako lidé na tom jsou psi plemene dalmatin, ti trpět dnou mohou.
 
Osobne si myslím, že samotné mäso nemôže byť problém. Veď je to prirodzená potrava a nielen človeka oddávna. Ak by bol problém rozklad zvieracích buniek, tak by DNOU trpeli aj zvieratá mäsožravce.
Ten problém bude spôsobovať nejaký iný faktor, vďaka ktorému sa mäsitá potrava netrávi správne. DNU nemajú všetci jedáci mäsa, ale iba niektorí.
To není tak úplně pravda. Pokud je mi známo, tak bílý člověk pochází ze severu (dnešního Ruska a Sibiře - panenkoskákavá) a vybělení kůže bylo mutací, aby UV záření mohlo v těle vytvořit více vitamínu D. To znamená, že to byl BÝLOŽRAVEC. (Doplnění: tehdy bylo více druhů lidí, některé byly býložravé, jiné všežravé, ale to, co se dnes [podle mě nesprávně] nazývá "Člověk rozumný" pochází z těch býložravých.) Tomu ostatně má dodnes odpovídat trávicí trakt. Zásadní potíž, pokud si to pamatuji z doby, kdy jsem s tím dost bojoval, bylo to, že živočišná buňka má jen buněčnou blánu a nikoliv stěnu a ihned po smrti nastává její rozpad za rychlého vzniku látek, majících povahu jedů (zřejmě poněkud nesprávně se označují jako puriny) - a my nemáme prostředky na to jejich působení omezit. Pokud prostě máte potíže s ledvinami (a dna je právě tento případ), přestaňte jíst maso - to je to moje výše uvedené schéma stravy, jak mi ho svého času vysvětlila Miluše Kubíčková. Trvalo mi to dost dlouho, ale povedlo se a potíže s ledvinami mi ustoupily. Abych to trošíčku časově vyjasnil: maso jsem opouštěl asi 10 let a potom po několika letech daly ledviny pokoj. Ale bez jakýchkoliv prášků a operací. Tak asi tak k tomu teoretizování.
 
Naposledy upravené:
Odporúčam tento čaj: DNA , moja mama si s ním za 2 mesiace počistila organizmus myslím že 1 mesiac, potom prestavka 7dní a druhý mesiac...
.a nakoniec prichádza jar, pučí a kvitne breza, utobit si tinktúru a pozbierat mladé lístky
IMG_20230415_160128.jpg
 
Naspäť
Top Bottom