Chazin

Víme, co je nyní na vahách…​


Blízký a Střední Východ:
Dron, který zaútočil na americkou základnu v Jordánsku, letěl z iráckého území, z íránského území k žádným přímým útokům na americké základny nedošlo. Poslední, co si americká administrativa přeje, je konflikt s Íránem. Írán uvedl své ozbrojené síly do plné pohotovosti.
Húsíté prohlásili, že pokud dojde k úderům na Jemen, přeruší internetové kabely, které vedou úžinou Bab el-Mandeb. Mají k tomu všechny prostředky, včetně podvodních dronů. Za stav mezinárodních podmořských internetových kabelů jsou zodpovědni Britové a mají k tomuto účelu speciální flotilu. Írán se stal plnoprávným členem BRICS, stejně jako Emiráty a Saúdská Arábie. BRICS nabírá na síle a vytvoření seriózních institucí na tomto formátu se stane předobrazem budoucí OSN, včetně vytvoření mírového kontingentu.

Izrael stahuje vojáky z pásma Gazy a soustřeďuje své ozbrojené síly na hranici s Libanonem. Netanjahu nemá cesty zpět, protože jakmile přestane bojovat, bude v Izraeli jednoduše “zničen”. On i jeho manželka jsou vyšetřováni kvůli korupci a zpronevěře. Počet izraelských vojenských obětí v konfliktu v Gaze je vyšší než počet obětí ve všech dosavadních konfliktech dohromady. Zahájit nový konflikt s Libanonem, pokračovat v úderech na Damašek a na Sýrii je pro Izrael velmi riskantní.

Izrael přesto nadále intenzivně zásobuje Ázerbájdžán svými zbraněmi (má na území Azerbajdžánu svoje základny). Írán už prohlásil, že nedovolí územní změny v Zakavkazsku.
Velká Británie je, dle vyjádření ministra zahraničí Davida Camerona (někdejší britský premiér) za určitých podmínek připravena uznat stát Palestina.
Katar se rozhodl pomoci zastavit nepřátelské akce mezi Izraelem a Palestinou.

Situace a perspektiva Ruska:
Západ má schopnost a touhu vytvářet Rusku problémy po celém obvodu jeho hranic Polska a pobaltských států se snaží využít jako nástrojů k vytvoření vážných problémů pro Rusko, které mohou vést k vojenským akcím. Blokování obchodní komunikace s Kaliningradem je vlastně vyhlášením války Rusku a oni na to přistupují.

Ázerbájdžán vždy počítá s podporou Turecka a silně zbrojí – nejspíše pro útočné akce. Pro jeho spojence Turecko není problém převléknout své vojáky do azerbajdžánských uniforem a nikdo to pořádně nepozná. Arménie se také vyzbrojuje, ale nemá mobilizační zdroje pro válku a vedení Arménie není dostatečně kompetentní.

Celková úroveň vzdělání sovětské mládeže byla mnohem vyšší než u dnešních mladých lidí. Naše generace však nevytvořila bystré a talentované osobnosti. Dnešní mladí lidé jsou kritičtí, kreativní a nadanější. Pokud 10 % uvědomělé části naší společnosti pochopí, co se děje a co je nyní na misce vah, stačí to k vytvoření podmínek, za nichž máme budoucnost.

Pokud jde o kulturu, nevidím opravdu jasná a talentovaná díla, která by zaujala – jako ta, která vznikla za Velké vlastenecké války. Víme, co je nyní na miskách vah: život nebo smrt všem, které milujete, co je za vámi, co vám svírá srdce a pěsti. Kdy je třeba sebrat všechnu odvahu.
A když se to řekne tak, že se lidé zmobilizují a vyvinou mimořádné úsilí, tehdy se stane zázrak.

To je okamžik pravdy.
 
CHAZIN O ROLI STARÝCH ARISTOKRATICKÝCH ELIT V DNEŠNÍM PROCESU GLOBÁLNÍCH ZMĚN A DALŠÍCH TÉMATECH

Likvidace brettonwoodského modelu znamená vážnou věc – znamená to narušení systému legalizace vlastnictví.
Jde o to, že celý systém, ve kterém něco vlastníte, reálně znamená, že máte možnost to vyměnit za dolary, prodat nebo naopak máte možnost něco koupit. Když s tím nastanou problémy, pak to znamená, že váš majetek není tak zcela váš.
Příklad – ruští oligarchové v Londýně, teoreticky měli majetek, ve skutečnosti nemohou dostávat výnosy, může dojít ke konfiskaci,..
Nebo to, co se děje v Pobaltí – nejdříve Rusům tam žijícím znemožnili zaplatit za komunální služby a zaplatit daně a poté jim za porušení pravidel ( ze neplacení daní,..) konfiskovali majetek.

V podmínkách současné krize takového rozsahu vznikají u jakéhokoliv státu 2 problémy:
1) pád životní úrovně lidí - jediné, co se dá dělat, je kompenzovat ze státního rozpočtu
2) umírání národního průmyslu, je třeba průmysl podporovat.
V USA i v Evropě vidíme proces deindustrializace.
V této situaci je klíčovým momentem to, nakolik jsou mocné síly, které kontrolují nemovitosti v zemi, protože nejjednodušší způsob, jak získat další příjmy, je zdanit ty, kteří svůj majetek nemají kam schovat. Tedy půdu a nemovitosti.

Je všeobecně známé, že v podmínkách krize se vždy zvyšují daně z půdy a z nemovitostí.
Jakákoliv moc je konkurenční interakcí malých organizovaných skupin, mocenských skupin. Mocenské skupiny, které mají podobné zájmy, se spojují do velkých elitních skupin a jednou z elitních skupin v západní Evropě je stará zemská šlechta. Ta má velké problémy, protože půda je velmi konzervativní aktivum, s kterým nelze rychle hýbat.
Když jste majiteli takového konzervativního aktiva jako půda, můžete být velmi bohatí, ale nemůžete se účastnit různých spekulativních aktivit.

Když se ve 20. století objevily „fiat money“, význam půdy se velmi zmenšil, a to proto, že na tu půdu už peníze byly dříve vytištěné.
Celý model rozvoje ve 20.století spočívá v tom, že se objevila nová třída aktiv a k ní se tisknou peníze. A na základě nich probíhá rozvoj.
Navíc podíl zemských aktiv a cenností se stále zmenšoval a zmenšoval, půdy je pořád stejné množství, ale různých jiných aktiv přibývalo. Z toho důvodu se role staré zemské šlechty stále zmenšovala.

A teď je před námi zajímavé dějství. Bude docházet k pádu nových finančních aktiv, aktiv, jejichž kapitalizace spadala pod „fiat money“, pod natištěné peníze. To neznamená, že se zvýší hodnota půdy. Znamená to, že podíl těchto starých aktiv, půdy, zlata,.. bude velmi růst. Znamená to, že stará zemská šlechta v Evropě začíná růst. Koordinátorem této aristokracie je z dávných dob Vatikán. Vatikán šlechtu neřídí, jen ji koordinuje.

Ve výsledku máme 2 protikladné faktory – jeden, který oslabuje zemskou šlechtu, tj. faktor postupného zvyšování daní.
Mimochodem, většina rolníků v západní Evropě nejsou majitelé, ale pronajímatelé. V souvislosti s tím vzniká u majitelů půdy otázka: pronajímatelé nemohou platit za pronájem více peněz. Pokud daně porostou, tak vznikne kritická situace pro majitele půdy.

Na druhé straně politická váha aristokracie bude objektivně růst. Podle všeho všechny ty projevy zemědělců, které teď vidíme, jsou prvním projevem politické činnosti staré zemské šlechty.

Chazin nevylučuje, že financují i něco jiného, např. pravicové konzervativní strany jako AFD v Německu, Marie Le Pen ve Francii,..
Z politického hlediska starou zemskou šlechtu minimálně do zničení západního globálního projektu a židovského globálního projektu je možné považovat za spojence. Ale zároveň jejich koordinační centrum – Vatikán – je velmi nebezpečná struktura a je třeba být před ní na pozoru.

Liberální elity nemají zdroje zůstat u moci. K moci mají přijít staré zemské elity, ale ty nemají žádný konstruktivní model. Ten model je u nás ( v Rusku ), říká Chazin.
"Jinými slovy, teoreticky, my jim můžeme pomoci, ne jen tak, ne za peníze, ale za přičtení nějaké strategické linie. Teoreticky k tomu může dojít, pokud přistoupí na naši ekonomickou koncepci."

K Orbánovi Chazin říká: ty síly, které vytváří na Orbána tlak, ty slábnou. Samotný Orbán – to není maďarský lídr, to je představitel těch starých zemských elit, které jsou koordinovány Vatikánem. I na Slovensku jsou teď takoví lidé. Je nutné chápat strategické úkoly, které teď před nimi jsou.

Kapitalismus je podle Chazina ekonomický systém, kde na rozdíl od předchozích systémů, jsou do výrobních nákladů na jakýkoliv výrobek automaticky zahrnuty náklady na inovaci. Proto na jedné straně oproti jiným alternativním modelům kapitalismus vyhrává v rychlosti, ale prohrává v oblasti zdrojů. Pokud jsou zdroje, tak všechny obehrává. Jakmile ale zdroje docházejí, začíná prohrávat ve vztahu ke konzervativnějším systémům, což vidíme dnes. Nyní vkládají naděje do umělé inteligence, ale to jim nepomůže, naopak to zhorší situaci, protože novou přidanou hodnotu umělá inteligence nedává, protože se zabývá tím, co už existuje.
Hlavní je, že v souvislosti s umělou inteligencí se uvolní velké množství lidí, kteří se stanou nadbytečnými, hrozí nezaměstnanost, snížení celkové poptávky.

Všeobecně platí, že jakýkoliv systém, který koncentruje bohatství v rukách malého počtu lidí, začíná prudce snižovat zdroje své reprodukce. Ne nadarmo se říká, že čím rovnoměrněji je rozdělen zisk mezi všechny lidi, tím efektivnější je ekonomický systém. Současný finanční kapitalismus s finančními technologiemi je absolutně neefektivní ve srovnání s jinými variantami, i ve srovnání s klasickým kapitalismem. Socialismus je z pohledu zdrojů více efektivní, což zní směšně, protože socialismus v 70. a v 80.letech byl obviňován z neefektivního využívání zdrojů, ve skutečnosti byl kvůli rovnoměrnému rozdělení přidané hodnoty efektivnější.

Klasický kapitalismus umírá, ale pokud se náhle objeví nové zdroje, např. volná energie, může se na nějakou dobu reprodukovat.

K situaci ve vojenské oblasti Chazin říká: pokud by Rusko rychle vyhrálo, např. už před dvěma lety, ukrajinská moc by se rozpadla, teoreticky to bylo možné, ale vytvořilo by to Rusku obrovské problémy. Každý den SVO výrazně usnadňuje ty úkoly, které před Ruskem budou stát poté co převezme kontrolu nad tímto územím. Dnes je jasné, že Ukrajina v současné podobě už nebude existovat.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=r2hJfAM3xMo
 
Na druhé straně politická váha aristokracie bude objektivně růst. Podle všeho všechny ty projevy zemědělců, které teď vidíme, jsou prvním projevem politické činnosti staré zemské šlechty.
Prvým politickým prejavom tejto zemskej šľachty, a konkrétne starej nemeckej šľachty, bol nástup V.V.Putina k moci v Rusku.
Pokiaľ budete pobúrene reagovať, tak porozmýšľajte nad tým, kde za čias ZSSR Putin slúžil (Nemecko), odkiaľ pochádza (Petrohrad). A Petrohrad - tam vždy víťazil vplyv nemecký, a nie ruský…
Slovami jedného ruského žreca, s ktorým som rozprával, za Putinom pri jeho vzostupe boli tzv. starí Nemci (dohitlerovskí). Noví Nemci, ktorí v Nemecku ”vládnu” teraz, prišli k moci až s Hitlerom.
A starí Nemci vedia, že bez pomoci Ruska nových Nemcov od moci nedostanú.
Toť vsjo/das ist alles… zbytok je už len proces.
 
To, že Putin působil v Německu a pak v Petrohradu nemusí nutně znamenat, že za jeho vzestupem byli Němci.
Jedna verze hovoří o tom, že Putin měl být obětním beránkem. Dám sem úryvky z článku.
Další verzí bylo, že zapracovala matrice ruského lidu - když vyšla v nějakém tisku anketa, jakého by si lidé představovali prezidenta a spojili to s nějakým filmovým hrdinou, tak lidé hlasovali pro STIERLITZe. Rozvědčíka působícího v Německu.
Chazina beru jako určitého představitele euroasijského křídla GP ( Vatikánu, šlechty ) a v tom smyslu jsou i jeho analýzy.

Teď ten článek z Leva-netu:
Putin v r.1999 pracoval jako pomocník primátora Petrohradu Sobčaka, t.j. patřil ke křídlu Pitěrských, před jmenováním pracoval chvíli jako šéf ochranky Jelcina (tehdy byly 2 hlavní mocenské skupiny - moskevská "semja" okolo Jelcina a petrohradský klan, pozn.).
Situace v Moskvě a ve vládě byla taková, že moc ve státě vlastnila skupina 7 oligarchů, která se přikrývala věčně opilým Jelcinem. Tomuto klanu se říkalo "semja"(rodina). V tomto klanu byla hodně zaangažována i dcera Jelcina se svým manželem.
K roku 1999 touto "rodinou" Rusko už bylo zbaveno suverenity a byly připraveny podmínky na rozčlenění Ruska na několik nezávislých států - Chasavjurtský mír v Čečně, a dokonce v některých autonomních oblastech byli natištěny vlastní peníze (uralský frank např.).
Klanu "semja" bylo jasné, že až národ pochopí, jakou hru s nima sehráli, tak veškerý hněv se vyleje na ně a na Jelcina.
Začali usilovně hledat "obětního beránka", za vlády kterého proběhne rozpad Ruska. Bylo přijato rozhodnutí, že veškerou vinu za stav věcí svalí na petrohradské křídlo, které v té době reálnou moc ve státě nemělo.
Putina doporučil Berezovský, jako skromného a nevýrazného pracovníka. Nejdříve ho prosadili do funkce předsedy vlády, a potom po pár měsicích mu Jelcin předal moc.
Fjodorov třeba říká opak. A to, že Jelcin poznal v Putinovi schopnosti státníka a proto ho prosadil do funkce prezidenta.
Vzhledem k tomu, že Jelcinova "rodina" měla největší "zásluhu" na přípravě země k rozpadu, přikláním se spíše k verzi Pjakina, a to, že Putin byl vybrán jako "obětní beránek". Dokonce Berezovský několikrát prohlásil, že Putin byl jeho největším životním omylem a nejhorším rozhodnutím. Čímž přiznal, že se v osobě Putina šeredně zmylil, a že ten nesplnil úlohu, která se od něho očekávala.
Takže shrnu. Putin dostal zemi, která byla zbavena suverenity, bylo téměř všechno rozkradené, armáda nefungovala, zbraně sešrotované (ponorky, lodě, zastavena výroba). Národ byl v naprosto nesvépravném postavení - měsíce až roky se nevypláceli mzdy, důchody, soc. dávky, a navíc byly připraveny podmínky k rozčlenění země. Rusko jako země, mělo HDP na úrovni Dánska a žádné postavení ve světě. Zemi v takovém stavu mohl převzít jenom sebevrah. Putin to udělal.
----
Jelcin byl loutkou (zástupcem) moskevského klanu oligarchů, kterému se říká "Rodina" (Sem'ja), když měl na kahánku a nenávist národa k Jelcinovi a tomu klanu byla maximální, rozpad Ruska už byl na spadnutí a některé oblasti už měly vytištěné vlastní peníze a nikdo nevěřil, že Rusko přežije, tehdy jelcinův klan vymyslel operaci: Jelcin určí zástupce petrohradského klanu jako svého nástupce a lidé si to vyřídí s ním a s petrohradským klanem, a jelcinům klan vyvázne +- nepoškozený a uchová si moc. Tím někým byl Putin, který to vzal, přestože to byla sebevražedná mise - tehdy 99% procent analytiků předpovídalo, že ten, na koho Jelcin ukáže jako na svého nástupce je politická mrtvola, a časem i skutečná mrtvola. Odhady analytiků na to, jak dlouho Putin vydrží ve funkci, nebo vydrží obecně, se pohybovaly od několika měsíců do jednoho roku.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/o-putinovi/
 
Na druhé straně politická váha aristokracie bude objektivně růst.
Zlaté voči!
Prvým politickým prejavom tejto zemskej šľachty, a konkrétne starej nemeckej šľachty, bol nástup V.V.Putina k moci v Rusku.
Pokiaľ budete pobúrene reagovať, tak porozmýšľajte nad tým, kde za čias ZSSR Putin slúžil (Nemecko), odkiaľ pochádza (Petrohrad). A Petrohrad - tam vždy víťazil vplyv nemecký, a nie ruský…
Slovami jedného ruského žreca, s ktorým som rozprával, za Putinom pri jeho vzostupe boli tzv. starí Nemci (dohitlerovskí). Noví Nemci, ktorí v Nemecku ”vládnu” teraz, prišli k moci až s Hitlerom.
A starí Nemci vedia, že bez pomoci Ruska nových Nemcov od moci nedostanú.
Toť vsjo/das ist alles… zbytok je už len proces.
Jsi si tím jist? Já ne.
Spíš si myslím o Chazinovi, že svými teoriemi (balónky) ověřuje průchodnost různých variant budoucího vývoje. Jednou z ověřovaných variant je i návrat/převzetí moci aristokracií. Variant je více a bude záležet hlavně na lidech, který směr podpoří. Putin podle mého hlavně brání rozdělení ruské společnosti (sjednocuje), což by mohlo být v podmínkách západem kolektivně vedené války proti Rusku dost nebezpečné.
 
Prvým politickým prejavom tejto zemskej šľachty, a konkrétne starej nemeckej šľachty, bol nástup V.V.Putina k moci v Rusku.
Pokiaľ budete pobúrene reagovať, tak porozmýšľajte nad tým, kde za čias ZSSR Putin slúžil (Nemecko), odkiaľ pochádza (Petrohrad). A Petrohrad - tam vždy víťazil vplyv nemecký, a nie ruský…
Slovami jedného ruského žreca, s ktorým som rozprával, za Putinom pri jeho vzostupe boli tzv. starí Nemci (dohitlerovskí). Noví Nemci, ktorí v Nemecku ”vládnu” teraz, prišli k moci až s Hitlerom.
A starí Nemci vedia, že bez pomoci Ruska nových Nemcov od moci nedostanú.
Toť vsjo/das ist alles… zbytok je už len proces.
Ještě jedna poznámka. Nechce se mi to hledat, ale doporučuji se vrátit k Putinovu vyhlášení nové ruské koncepce (nejsem si teď jistý, pravděpodobně na Petrohradském fóru). To je myslím program, podle kterého bychom ho měli zařazovat. Minulost rozvědčíka v Německu ho jistě ovlivnila, ale takový anachronismus jako je návrat k monarchismu...
Co říkáš tvrzení Chazina, že se to týká i Orbána a Slovenska?
 
CHAZIN O ROLI STARÝCH ARISTOKRATICKÝCH ELIT V DNEŠNÍM PROCESU GLOBÁLNÍCH ZMĚN A DALŠÍCH TÉMATECH
Aristokracie: to je stará uschlá větev GP a i v době kdy měla ještě mízu nebyla schopná zavést stabilitu SSS, spíš úplný opak vést vše rychle do katastrofy (potměšici, ale i jinde - sám jsem potkal "malého statkáře" a je to druh lidí, s kterými se nelze domluvit, jsou zcela pod vlivem egregoru vlastnictví).

Mízu se tam nedaří zavést i když se to v kultuře cpe až to leze i nosem (samá impéria a vládci). Nemají žádné kádry a žádné kádrové výtahy, jak si zdegenerované linie oživit. Neví jak oslovit mladou generaci a získat další vrstvu kádrů, která by zajišťovala jejich plány.

Nicméně Chazin je chytrý a dobře vyjádřil algoritmus vztahů mezi majiteli peněz a majiteli pozemků a nemovitostí (ovšem o GP nemluví, nemluví o majiteli obou majitelů peněz i pozemků a nemovitostí).

Mluví tedy pouze o parazitech, kteří nic nevyřeší, nějak zapomněl na ty, na kterých stojí SSS, na těch, kteří neparazitují, ale skutečně řídí výroby a jiné organizace ve státě nebo v korporacích, sice jsou jako by podřízení majitelům, ale není to tak jednoznačné, protože bez nich nebude nic fungovat (kádry řeší vše). Majitel může mít pouze otroky (lidské kádry ne), jenže mentální otrok nezajistí stabilitu SSS, proto GP se snaží kádry oklamat a nutit zotročovat ostatní lákavou ideou, která maskuje nelidskou koncepci.

Majitelé jsou bezcenní, bez nich se obejdeme, Ti žádný sociální problém nevyřeší, pouze se snaží udržet své vlastnictví a nutí ty kteří skutečně řídí pracovat v mantinelech, které nastavil systém zvýhodňující majitele (parazity). Majetek jakkoliv velký nezajistí sám o sobě majiteli stabilitu SSS (Cimrman: Co je důl? To je díra v zemi, tu Vám nikdo ukrást nemůže - smrtka se uchichtne).

Odkrytí konceptuální moci a vysvětlení bezstrukturního řízení, dává k dispozici možnost těm, co nevědomě otrocky pracovali pro majitele se majitelů zbavit. Nadměrné vlastnictví v rukou jednotlivce končí, větší celky budou řídit kolektivy ve formě souborných intelektů, naopak mafie vlastníků jsou na smetišti dějin a nelze to nijak obejít a ani velmi chytrý Chazin nemůže něco vymyslet, aby oživil uschlou aristokracii (která si ho asi platí). Jistě sebevraždu lidstvo spáchat může, ale jinak nelze sociální pokrok zastavit.
 
Naposledy upravené:
Majitelé jsou bezcenní, bez nich se obejdeme, Ti žádný sociální problém nevyřeší, pouze se snaží udržet své vlastnictví a nutí ty kteří skutečně řídí pracovat v mantinelech, které nastavil systém zvýhodňující majitele (parazity). Majetek jakkoliv velký nezajistí sám o sobě majiteli stabilitu SSS (Cimrman: Co je důl? To je díra v zemi, tu Vám nikdo ukrást nemůže - smrtka se uchichtne).

Odkrytí konceptuální moci a vysvětlení bezstrukturního řízení, dává k dispozici možnost těm, co nevědomě otrocky pracovali pro majitele se majitelů zbavit. Nadměrné vlastnictví v rukou jednotlivce končí, větší celky budou řídit kolektivy ve formě souborných intelektů, naopak mafie vlastníků jsou na smetišti dějin a nelze to nijak obejít a ani velmi chytrý Chazin nemůže něco vymyslet, aby oživil uschlou aristokracii (která si ho asi platí). Jistě sebevraždu lidstvo spáchat může, ale jinak nelze sociální pokrok zastavit.
Souhlasím. Jen dodávám:
Dotknul jsi se základů současné koncepce a ty jsou hluboce zakořeněny a vychází z psychické podstaty lidí a faktoru tlaku prostředí, kterému musí každý z nás ve fyzickém světě čelit (strach z budoucnosti a změn/neznáma, lenost, sobectví, touha po luxusu bez obtížné práce...).
SSS (psychika většiny) není nastavena na to, abychom mohli soukromé vlastnictví zcela zrušit. Proto jak jsi napsal, podstatná je míra.
Nadměrné vlastnictví v rukou jednotlivce končí
Nejdál v tomto procesu postoupili komunisti (znárodnění), ale proces byl trockisty (GP) záměrně dotlačen do extrému (znárodnění prakticky všeho od drobného průmyslu až po živnostníčky + místy násilná kolektivizace). Učinili to s vědomím, že se to "komunismu" vrátí jako bumerang. Dnes je to jeden z hlavních argumentů v hlavách reálně řídících kádrů proti rekonstrukci socialismu jako varianty budoucího vývoje (řešení současné krize). Je to podstatné, protože v řadě případů (hlavně u nezávislých menších firem) se nedá oddělit vlastník a management (jsou to stejné osoby). Těmto lidem to brání volit správný směr, volit ve svém zájmu. Nedochází jim, že dnes jim nehrozí znárodnění zespoda (komunistické), ale naopak postupné vyvlastnění (krachy nebo výkup za hubičku) od financ(faš)istů, kteří nastavují pravidla tak, aby shrábli vše (NWO).
Znárodnění přirozených monopolů (banky, energetika, voda...) a pro stát a národ strategických priorit řízení (školství, zdravotnictví, věda, kultura, masmédia...) je naopak nevyhnutelné, nezbytné.
 
Proč administrativa Bílého domu uzavírá americké dodávky LNG? Michail Chazin

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=43l2c4LFjDs

00:00
Proč jsou evropské sankce nesmyslné
07:10 Rozdíl mezi liberály a globalisty
10:02 Jak Fed zakrývá stopy globálního podvodu
12:25 Jak může EU pohřbít svou měnu
16:33 Proč by státy měly omezovat dolar mimo USA?
18:23 Jak souvisí tisk dolarů s touhou odstranit Trumpa?
24:40 Jak jsme na tom s prodejem našich energetických zdrojů do zahraničí?
30:33 Rozsah nadprodukční krize v Číně
34:15 Skončí vznik turecko-ruské banky úspěchem?
36:18 Proč Biden vypíná americké dodávky LNG
 
Petkus s Chazin: Hranice – co bude s penězi a nemovitostmi
RUSKO odpoví . . . i Trump to pochopil


Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=r2P5s6i7dXM
- o přednášce v Moskvě s Karine Alexandrovnou Georgiyan kterou raz za
rok pořádá Michail Chazin Foundation for Economic Research
hlavním tématem roku byli jsou vztahy mezi USA a Čínou .Mluvily sme o mezinárodním obchodu v době krize . Blízký východ je nyní neuvěřitelně důležitý .
- po rozhovoru Vladimira Vladimiroviča Putina, teď slyšíme všechny dvorní psy na každém rohu a pudly štěkat , kteří vyskočili na tuto řeč a obviňují nebo odsuzují
- Jaké budou finanční ekonomické a politické důvody, proč jsme navštívili?
- Trump řekl ,že nebude USA chránit členy NATO, kteří neplní dohody s NATO
( a dávají málo peněz) ať si snimi dělá Rusko co chce
- Tucker řekl po rozhovoru s prezidentem : ,, Rusko odpoví když bude třeba jadernýma zbraněma "
-Chazin : za 5 ,8 nebo 10 let neručím za to , že hranice budou takové jak je známe dnes .
- Kdo navštívil Putina hned druhý den po rozbovoru s Tuckerom ? Vrchním rabín Ruska Berel Lazar a prezident Federace židovských obcí Ruska Alexandrem Boroda. . .
- Oni by nepřišli jen tak. A když je tady člověk, co bude rýsovat hranice a on tady je , tak půjdou za ním aby kde přidal nebo ubral .když rýsuje .
Je takový film mrtvá sezóna. Muž nese dokumenty k lékaři "ale nic není zadarmo " .
A veřte tomu, že oni přišli další den po rozhovoru s prezidentem o tomhle debatovat.
A ským se oni přátelili dříve ? A proč se rozhodli že dál už nepůjdu . . .
- Litevci , ne všichni zapomněli na rok 1990, Sovětský svaz
- Téměř během jednoho dne se legitimizace rublu změnila v legitimizaci dolaru, všichni zapomněli a myslí si, že se to nějak nevrátí. Otázka zní: Kdy se to stane?
- Co bude až se hranice se změní a až lidé a národy dostanou k tomu nové doklady
i instituce se změní
- A tí co mají v zahraničí nemovitosti nebo tam žijí Španělsku ,Portugalsku, USA je ten majetek jejich jak to bude ? Když se dokumenty budou lišit a pni jestli tam sedí ti co utekli a doklady se změní a budou ty jejich neplatný ?
To znamená, že běží, neběží, tedy peníze, peníze v pokladnách peníze v offshore peníze všude
Jak prokážou, že jsou stále jejich ?
- Podíváme se na další zábavu , tak pojďme se podívat, co se tam za poslední týden a půl dělo
v Evropské unii. Zemědělci a traktory všude kolem sypou kravský hnůj a zasypou hlínou traktory
i dálnice
- Kdo to potřebuje a oni potřebujou někoho, kdo je bude koordinovat, že jsou všichni zároveň na silnicích po celé Europě. Existuje taková síla, která to dnes může udělat veřejně
politická síla v Evropě.
No, v Evropské unii takovou sílu nevidím, neexistuje .
Navíc, kdyby se o to EU pokusila, byla by tam za tyhle věci rozdrceny.
- Odbory už neexistují, tedy oni říkají, že formálně existují,
- Byly to 2 roky těžké krize, deindustrializace Evropy jde dolů i životní úroveň obyvatel ,
daně se začínají zvyšovat všude, a otázka je, komu můžou ještě brát . . .
- nemohou vybírat daně, boháčům kteří hned utečou do Dubaje, Hong Kongu nebo USA či do Ruska
- co pak zbývá ? Pozemky nemovitostí, tedy jiné.
- Bude docházet k pádu nových finančních aktiv, aktiv, jejichž kapitalizace spadala pod „fiat money“, pod natištěné peníze. To neznamená, že se zvýší hodnota půdy. Znamená to, že podíl těchto starých aktiv, půdy, zlata,.. bude velmi růst. Znamená to, že stará zemská šlechta v Evropě začíná růst. Koordinátorem této aristokracie je z dávných dob Vatikán.
Vatikán šlechtu neřídí, jen ji koordinuje.
- Čekáme na silné zvýšení daní z nemovitostí a půdy dnes pro starou pozemkovou aristokracii kontroly západního eura na pokraji ziskovosti v Anglii
To mimochodem vedlo k různým obtížným . . .
- Pamatujte, že byl takový film,, Čistě anglická vražda " Je tam toto téma
porazit neschopné a udržet staré .
- vzpomínáte, byl takový příběh ,, Cantervillský duch"
ve kterém Američané začali již v 10. století kupovat anglické hrady, protože šlechta neměla peníze na jejich údržbu , tak toto je moderní evropská pozemková aristokracie, tedy ty staré
elity na hranici rentability, a většina farmářů si od nich pronajímá pozemky . . .
Nyní když se neudělá nic , abychom zabránili zvyšování daní, ale abychom to dokázali, musíme to zbourat , pak současné liberální politické elity i staré elity velmi ztratí . . .
- Co má společné Vatikán a staré pozemkové elity . . .
- Ale pokud se změní hranice, pak liberální strany zmizí a začne se od nuly
- Co chce převzít v Europě Vatikán a co Londýn ?
- Velká Británie, která si již dlouho brousí zuby na západní Evropu
Američané, kteří jsou divoce rozhořčeni tím, co Velká Británie dělá, a kterým se divoce nelíbí pokusy Velké Británie . . .
- Jedině Rusko m§že být garantem bezpečnosti v Europě
- USA, Biden a tajné dokumenty ( právnik řekl demence)
 
Naposledy upravené:
Kde jsou hranice ruské a americké ekonomiky? Michail Chazin

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=cXKPsMmpSsc

00:00 Kde vezmeme naše ohromující pracovní rezervy?
04:10 Zvýšení platu může zlepšit produktivitu
08:50 Co je podstatou nového mezibankovního systému
12:30 Kde je hranice pro americkou ekonomiku
15:37 Co znamená miliarda zhlédnutí pro Putinův rozhovor?
20:56 Kde je záruka, že Trump nebude řízen z hlubokého státu?
22:54 Do jaké míry je zákaz amerického vývozu LNG správným rozhodnutím?
26:33 To hlavní, co SVO pro státy předvedl
29:00 Proč ta zpráva o tom, že Rada bezpečnosti kontroluje činnost centrální banky
35:49 Problémy s aktivy exportovanými do Dubaje
36:40 Jak správně centrální banka alokuje zdroje?
42:16 Zavřeme obchod s dodávkami uranu na Západ?
 
Proč se přesun západní výroby do Ruska stává reálným. Michail Chazin

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=DoAYF2EmWpI

00:00 Úvod
03:07 Obchodní revoluce, kterou můžete prospat
07:29 Problémy podnikatelů u nás i v zahraničí
10:37 Jak ta západní stagnuje
12:40 Čínský způsob investování
16:40 Životní úroveň v Itálii
19:06 Proč podniky v Itálii souhlasí s přesunem do Ruska
že něco není v pořádku si všimli , a tentokrát to byl nějaký bod obratu, protože
co po letošní zimě, kdy byl klid a v tržbách došlo k útlumu ve výrobě, když cítili hrozby z Číny, když slyšeli a viděli, co se děje v Německu, slyšeli a viděli, podívali se na své rozvahy,
najednou všichni najednou začali doufat a dívat se jinam ,podívejte se na Rusko říkají
Pojďme snimi spolupracovat . Zorganizujme společnou výrobu, kupme náš podnik
Přepravme je do Ruska a chápu, začne konstruktivnější dialog . . .
Zdá se, že skutečný život, řekněme, psychologie a zájmy se změnily
protože stav lednice se jim změnil . . .
Specifika Itálie Itálie v tomto smyslu velmi podobná v této části je
Česku. Logiku každého Čecha popisuje geniální kniha Osudy dobrého vojáka Švejka, který říká, že byste se nikdy neměli hádat se svými nadřízenými . A musíte si hrát na blázna . . .
22:12 Na co musí ruští podnikatelé myslet jako první?
24:57 Proč samotné investice nestačí
27:20 Další nebezpečí pro ruský byznys
30:16 Jak specialisté porážejí majitele
33:40 Odkud pochází vysoce výkonná kultura?
35:34 Jaký je současný základní směr rozvoje průmyslu?
38:50 Proč se technologické průlomy nevyplácejí
46:20 Proč se stává reálný přesun západní výroby do Ruska
50:10 Ruský zdroj, který je lepší než ropa
51:29 Jak střední Asie postupuje v produktivitě práce
 
Ulice pravdy
Setkání Klubu Pravdy Street 15. února 2024
První část. Zpráva A.M. Ilnitsky "duševní válka"

Klubový host - Andrei Michajlovič ILNITSKIJ generálporučík, poradce ministra obrany Ruské federace, člen Rady pro zahraniční a obrannou politiku, skutečný státní poradce Ruské federace 3. třídy

Účastníci setkání:
- Michail Leonidovič CHAZIN, ekonom;
- Karine Aleksandrovna GEVORGYAN, učitelka InRPK;
- Yuri Vladimirovich BARANČIK, učitel na InRPK;
- Dmitrij Vladimirovič RODE, rektor InRPK.

• Objednávatelem naší destrukce je nadnárodní hluboký státní systém vlivu.
• Vítězem není ten, kdo přemůže, ale ten, kdo změní názor nepřítele.
• Válka bude vedena o mysl a hodnoty prostřednictvím ovládání informačního pole a utváření dovedností vnímat svět.
• SSSR byl zničen bleskovou válkou psychologické války – obsazením informačního pole, zničením hodnot a kolonizací elity.
• Tři úrovně mentální války: taktická informační, kognitivní operační, strategická mentální.
• Na Ukrajině byla část ruského světa podrobena všem třem úrovním.
• Globalisté vštěpují lidem a Bohu neoliberální hodnoty a nezodpovědnost.
• Většina světové populace vyjadřuje naději, že Rusko přežije a že všichni budou v budoucnu
s námi. Tradiční společnosti intuitivně cítí Boží prozřetelnost a respektují ji.
• Pokud Boha nelze zrušit, musí být nahrazen.
To se stane základní mentální platformou globální oligarchie po celém světě.
• Ve střetu dobra a zla na polích Severního vojenského okruhu bojujeme za ruský svět proti protikřesťanskému Západu. A budoucnost celého světa závisí na našem vítězství.
• Musíme zlomit téměř 500 let starou vůli Západu k vojenskému vítězství nad Ruskem,
zbavit je tohoto pokušení.
• Posvátnost a Boží vyvolenost jsou naší odpovědností za svět.
• Abychom získali Západ, musíme spoléhat na Boha a stát se pevností světa - míru .
Zdroj: https://t.me/khazinml/7588
 
Naposledy upravené:
Jurij Barančík
Co je zde za překvapivé? Jde jen o to, že konečně vyšlo najevo něco, co odborníci věděli už dlouho. Proč se skrývat? Proč skrývat tyto blízké rodinné vztah, když Západ již zašel tak daleko, že legalizoval Satanovu církev?
Tímto tempem KATolíci brzy dosáhnou bodu, kdy uspořádají fórum se Satanovou církví
v rámci „mezináboženského dialogu“.


Na tomto pozadí je odhalení skutečnosti, že římskokatolická církev a svobodní zednáři jsou dvojčata a synové jejich rohatého otce, zajímavé pouze jako další datum legalizace ideologie Antikrista na Zemi.

Ukazuje se, že na Zemi existovaly dvě verze křesťanství, ale zůstala jen jedna – ta pravoslavná. A její síla vůbec nespočívá v církevních hierarchech, ale v nositeli víry, tedy lidech, kteří reprezentují pravoslavnou víru, jsouce pravou Kristovou armádou – Rusy. A válka se Západem v podobě Severního vojenského okruhu na Ukrajině je v tom nejdoslovnějším slova smyslu válkou Světla a Temnoty.

Už jsem o tom psal, že naše ideologické rozpory (otázky legalizace LGBT lidí, transgender lidí, genderová politika, politika v oblasti hudby, kinematografie, obnova fašismu v Itálii atd.) se Západem dospěly tak daleko. rozsahu, že druhé helsinské dohody nebo dokonce Jalta -2, protože v Helsinkách už to byla koncepční ztráta, ale v Jaltě jsme se ještě dohodli na rovných podmínkách, nikdo podepsat nechystá. Buď oni, nebo my. A není možné jednoduše žít ve světě, kde na jedné straně vládne satan a na druhé my žijeme a údajně si ničeho nevšímáme.

Satan je již vlastní, takže se nezastaví jen u částí. Z podsvětí už vykročil do světa dostatečně zeširoka, aby se zastavil mezi světy. Je příliš hladový a fascinován duchem svého vítězství, protože je tak blízko – zbývá jen prolomit Rusy, tuto poslední bariéru, která ho oddělí od moci na Zemi, tuto poslední baštu Víry a Boha na Zemi.

Proto je na Západě taková hysterie - jako upíry
je celá tato situace vtáhne do světla a pak je začne pálit a zplošťovat světlem víry vycházejícím z našeho srdce.

Proto, ať se nám to líbí nebo ne, v této souvislosti se aktuální SVO týká všech. A pokud se to ještě nikoho nedotklo, brzy se to stane. Nikdo nebude moci stát stranou a sledovat, co se děje. Protože mluvíme o spáse duše. A nejen o vítězství nad kyjevskou juntou, ale o zabránění temnotě ve vstupu do světa, který vše spolkne. A to, že KATolická církev dlouho přísahala věrnost druhému, už není tajemstvím.
Zdroj: https://t.me/barantchik/15134


Vatikán spojí katolické hodnoty se zednářskými.
Dne 6. února v Miláně uspořádají italští svobodní zednáři a zástupci ŘKC konferenci na téma „Katolická církev a zednářství,“ uvádí web infovaticana.com.
Akce se bude konat v sídle Kulturní nadace Ambrosianum. Zúčastní se jí milánský arcibiskup Mario Delpini, předseda Papežské teologické akademie, Monsignor Francesco Stagliano a kardinál Francesco Coccopalmerio, čestný předseda Papežské rady pro legislativní texty.

Organizátoři akce věří, že „toto je setkání, které lze označit za historické a prozkoumá staletí starý a složitý vztah mezi katolickou církví a zednářstvím“.

Šéf zednářů Itálie Stefano Bisi vystoupí s prezentací na téma „Svobodné zednářství mezi Ratzingerem a Bergogliem“.
Podle zednářů je konference „důležitým momentem dialogu, který umožní řeholníkům a svobodným zednářům svobodně diskutovat o smíření zednářských hodnot s katolickými“.

Zdroj: https://t.me/Varjag2007/83231
 
Naposledy upravené:
2.část referátu genpor. Ilnického Setkání Klubu Pravdy Street 15. února 2024 . Část 2

K. Gevorgyan, A. Ilnitsky, M. Khazin, Y. Baranchik, D. Rode. Protože hraničíme s Bohem, pak je naše vítězství Jeho vítězstvím!

• Náš vliv na svět je zcela určen naší vnitřní situací. Musíme vyhrát, zachránit Rusko a ruský svět a zbytek bude následovat.
• Pokud nyní budeme bránit ruský svět, pak se vše ostatní začne rozhodovat v náš prospěch. Jak řekl V.V Putin – na polích Severního vojenského okruhu probíhá osvobozovací světová válka za mír.
• Účastníci SBO jsou ve školách velmi potřební. Jejich příběhy dětem o tom, co viděly, budou samotným očkováním ruského ducha.
• Musíme si udělat pořádek v hlavě a porazit našeho civilizačního nepřítele, a k tomu musíme ještě hodně pracovat.
• Pro ty, kteří nebyli ve válce, nebojovali jako děti, neprošli vojenským výcvikem nebo skutečným kontaktním bojem, je lepší o válce nemluvit.
• Orwell si vypůjčil myšlenku fráze „mír je válka“ od Hérakleita, který dodal, že „válka je otcem všeho“, neboť skrze ni jsou všechny věci stvořeny.
• Vidíme zničení paradigmatu řízení vytvořeného na základě anglické civilizace. Základním přístupem této civilizace je dichotomický přístup.
• A jsme třífázoví, pro nás existují: Ano, Ne a Syntéza.
• Nadávají nám stejně jako teenageři v pubertě, když protestují proti dospělým. A my se s nimi i s Ukrajinci snažíme mluvit rozumně, jako s dospělými. Neslyší nás právě proto, že jsme starší.
Jsou to strašně krutí lidé, experimentovali na sobě. A my jsme žalostní až k nemožnosti.
• Jelikož sousedíme s Bohem, pak je naše Vítězství Jeho vítězstvím.
• Nepřátele nepotřebujeme, hledáme přátele. Snažíme se pochopit, kde je Kaščejova jehla.
• V jejich dichotomickém obrazu světa jsme my jejich stín a Čína je jejich druhý. Chci zabít stín. Chtějí nás zabít, protože jsme jejich stín.
Západ je pro ně Západ, Východ Východ a nemohou se spojit. A pro nás tam není místo. Vypadneme z tohoto obrazu světa, zasahujeme do něj. A proto musíme být zničeni.
• Abychom vyhráli, musíme ukázat Západu, že jsme zcela mimo tento dichotomický formát. Úplným šťastným vítězstvím je donutit nepřítele opustit své cíle bez sebemenší újmy na sobě. Tehdy dostaneme tuto kaščejskou jehlu.
• Musíme mluvit o významech. Ne každá civilizace je axis mundi jako my. Právě proto, že vypadneme z dichotomie Východ-Západ, jsme kolmí, jsme osa.
• Evropa není jednotná, vždy tu byly dvě civilizační společnosti. Jeden je západního, konvenčně katolického původu. Odtud vzešla současná západní civilizace, která i v jistém smyslu popírá katolicismus. Druhá civilizace je byzantská.
• Aby mohla západní civilizace zvítězit, potřebuje z lidí vyřadit konzervativní základnu. Chtějí eliminovat rodinu jako hlavního nositele konzervativních hodnot.
• Všechna zkreslení, která nyní máme, jsou způsobena skutečností, že naše logika je zcela západní. Musíme to opustit a formulovat svou minulost a naši budoucnost.
• Anglosaská civilizace v londýnské verzi není křesťanská, ale židovská, je veskrze rasistická. Pokud je váš původ špatný, pak jste tvor druhé kategorie.
• Navíc to byl judaismus, který jako první zavedl abrahámské hodnoty. A navíc logika židovského projektu říká, že Židé budou pást národy jako stáda v abrahámovských hodnotách. Ale pouze „my jsme ti hlavní a vy nám sloužíte“.
• Západ nás mohl rozdrtit v roce 1991, ale přeludy o vznešenosti tomu zabránily. Když si vzpomněli na podobenství o babylonské věži, neměli vyhrát, protože to byl přímý Boží zásah do osudu lidstva.
• Naše druhotná povaha, naše prvenství technologie nad smyslem, vypůjčené ze Západu, způsobilo nedostatek naší vlastní strategie.
• Každý z našich důstojníků by měl znát historii Ruska o nic hůř, než ji zná náš prezident!

Zdroj: https://t.me/khazinml/7592
 
Naposledy upravené:
Proč státy musí učinit osudovou volbu nejpozději do června.
Michail Chazin, Vladimir Levčenko

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=5mm8A-oPgZ4

00:30 Buduje nyní Rusko sovětskou ekonomiku?
03:35 Proč jsou informace o vyšetřování centrální banky vážné
10:24 Jak byla v Rusku účelově nafouknuta úvěrová bublina
12:37 Jak oprávněná je logika nákupu zboží, které zdražuje?
16:22 Jak úrokové sazby vytvářejí zombie ekonomiku
20:33 Jak souvisí kladná obchodní bilance s devalvací rublu
23:46 Kdo je zastáncem nízkých úrokových sazeb
25:55 Co dělat s penězi, které si lidé naspořili na hypotéku
29:00 Hlavní brzdící faktor rozvoje naší ekonomiky
33:05 Proč musí státy učinit osudovou volbu nejpozději do června
40:50 Proč americká ekonomika vkládá takové naděje do umělé inteligence
46:42 Jak praskne bublina finančních aktiv
49:05 Proč všechno, co se děje, není vše černá labuť
51:40 Co koupí JP Morgan po kolapsu trhu
 
Setkání Klubu Ulice Pravdy 22. února 2024
M.Chazin, K. Gevorgyan, B. Kostenko.

Bezpodmínečně potřebujeme rozhodovat nyní – na úrovni konceptualistů

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=yk5JCjSv2Xg

• Současný ekonomický a politický model, který se objevil v roce 1991, se zdál být vítězstvím západního globálního projektu – úročení bankéři jsou nadnárodní silou.
Tento model je ale konečný, má krátkou životnost.
• Vítězství se zdálo tak zdrcující, že nikoho z nich nenapadlo tento model nějak bránit a vymýšlet schémata „měkkého přistání“.
• V 70. letech se ještě připravovali na prohru a tak se báli, že každý rozumný člověk může přejít do jiného týmu, že začali přitahovat lidi se spíše specifickým psychotypem, jejichž energie a fanatismus myšlenek zcela zastínily jakékoli kritické myšlení.
Koncem 70. let také spustili ekonomický model, který jim umožnil prodloužit krizi, poskytnout iluzi růstu a zničit SSSR.
• V důsledku toho je nová generace finančníků a manažerů hluboce nedostatečná.
Byli vychováni a vycvičeni v logice, že k tomuto systému neexistuje žádná alternativa.
A každý, kdo se postaví, je nepřítel, který musí být zničen.
Dnes je každému zřejmé, že žádná eurozóna nebude. S největší pravděpodobností zde nebude žádná latinskoamerická zóna - zde hrála roli mañana, tj. tradiční psychologie odkládání všeho na zítřek.
• Na východě máme Čínu, která má vlastní měnovou zónu, a která k nám nepřijde, protože má problémy na jihu této zóny, kde bude muset bojovat se Spojenými státy o země jihovýchodní Asie. , které jsou pro ni mnohem zajímavější než Sibiř.
• Na jihu máme Indii a euroasijskou zónu. Vše je zde klidné a vše jasné, zóna rupií je naše zóna.
• Ale na západních hranicích získáme zónu volného lovu, kde nebude žádná systémová moc. To velmi připomíná obraz, který existoval ve středověké Evropě, když se srazila s Osmanskou říší.
Euroasijská zóna je všude tam, kde se jedí knedlíky, včetně severní Itálie.
• Spojené státy mají stále zbytky systému administrativní a vojenské kontroly.
Jejich politické vládnutí již bylo zničeno. Ale ve Velké Británii byl celý řídicí systém zničen.
• Musíme nyní bezpodmínečně učinit nějaká rozhodnutí.
Ne na úrovni prezidenta a vlády, ale na úrovni konceptualistů.
• Víceméně si již představujeme, co se s námi stane.
Navíc otevřeně a upřímně říkáme, že jsme připraveni přijmout každého,
kdo je připraven s námi spolupracovat.

Z tohoto důvodu nijak nepomůžeme těm bývalým republikám SSSR, které se rozhodly hrát si na nacionalismus a další negativní „nezávislost“.
• Výroky významné části lídrů zemí Evropské unie nám připadají divoké a neodpovídají okolní realitě. Nevidí realitu, jsou vychováni v paradigmatu totálního fanatismu.
• Není možné jim vysvětlit základní proces destrukce, který pod tím vším má objektivní ekonomický charakter. Pro ně je to konspirační teorie, esoterika.
Ale Evropa má stále síly, které tam opravdu chtějí nastolit alespoň minimální pořádek. To je pro nás dobré.
• Kapitalistická protestantská část se vyvíjela mnohem rychleji než katolická část.
Zejména ve 20. století byla mnohem bohatší. A v důsledku toho přešlo na finanční kapitalismus a pak se přirozeně dostalo do stavu sebezničení.
• Máme tři projekty: americký, londýnský a domácí – půdní, paternalistický.
• Byrokraté vyškolení ve staré škole nemohou apelovat na významy, které jsou základem motivace lidí, kteří dnes jdou na frontu. To není jejich oblast, ani jejich názory.
• „Byla to éra, která potřebovala titány a zrodila titány.“ Éra a situace spojená se Severním vojenským okruhem dá vzniknout nejen možnosti vytvoření nové elity, ale také přechodu na tu novou koncepční úroveň, která je nyní tak žádaná, od úplně jiných lidí.
 
Naspäť
Top Bottom