Digitální měna = digitální koncentrák

Jakýkoliv podobný trend má velký potenciál v tom, že přináší velká pozitiva. Za prvé zdrcující většina peněz v oběhu není emitována centrální (národní) bankou dané země, ale vniká přirozeně na základě peněžního multiplikátoru (přirozeně v systému, netvrdím, že systém je přirozený nebo v pořádku). Za druhé zdrcující většina peněz je tak jako tak virtuálních, tj. tiskne se jich jen málo, většina nové vydaných je jen naťukani nul v počítači a stiskne se enter.
Totální digitalizace je formálně v pořádku, protože přináší nepopiratelné obrovské výhody všem. Bohužel to přinese i větší možnosti pro kontrolu občanů, což je pochopitelně hlavní důvod, proč se to dělá. Terorismus nebo kriminální činnost to stejně nezastaví, ta si vždy cestu najde.

Závěr je ten, že se tomu bohužel asi nevyhneme. Bude to jako s mobilními telefony. Přinesly spoustu výhod, ale i větší kontrolu nad tím, co děláme a odmítat je kvůli tomu nám nepomůže.
Ano souhlas, velký potenciál, ale ne pro držitele peněz. Pokud se svět nevrátí k zlatému standartu, bude to stále stejná výroba peněz z ničeho a jejich cena určována politickými kecy. Gianis Varoufákis to odhalil jasně jednou větou: "Euro nejsou peníze , ale dluhopisy a je to tak popsané dokonce v základních listinách ECB."
Tiskne se daleko více, než je třeba a tím se měna znehodnocuje, respektive snižuje se její kupní síla. Tady nesouhlasím.
Totální digitalizace přinese jen neštěstí a to všem a po všech stránkách, je technicky velmi snadné propojit databaze a je "GAME OVER"
Mobilní telefony jsou jistě téma na diskusi, ale první vlna nadšení již opadla a nové modely kupují jen lidé, kteří se nechtějí odpojit od systému. Nevím jak v Čechách, ale na Kypru starší tlačítkové telefony jdou na dračku, jakmile se někde objeví a v mnoha případech dřáž než iPhony. To se netýká mládeže, ale všech nad 30 spolehlivě. Používám Sony Ericcson W995i z roku 2010 a později jsem si koupil dalších 5 za cca 100 Euro kus. Dnes tady nelze koupit tlačítkový telefon levněji než 300 Euro. Lidé chtějí soukromí!
 
Tlačítkový ("nechytry") tel zvýší úroveň soukromí (sníží kontrolu), zároveň sníží užitnou hodnotu. Další zvýšení soukromí může být úplne odmítnutí mobilu, internetu atp. Nevím, zda je to cesta, podle mě ne. Ale nevnucuji to. Zlatý standard (nebo něco podobného) přináší obrovské výhody právě kvůli věrohodnemu krytí peněz, což omezí například inflaci (dle KSB je ale zcela nezamezi). Za mě se najde ale i vhodnější systém, který nebude mít nevýhody zlatého standardu. Viz systém na emisí peněz vázaný na enerozabezpecenost.
 
A ještě jedna zajímavá informace, která mi zrovna přišla, která má přímou souvztažnost s výše uvedeným postem o CBDC


KRACH BANK ‼️‼️‼️‼️‼️

Od minulého pátku 10. března zkolabovalo 71 amerických bank a 1400 bank po celém světě.

Rothschildovy banky (centrální banky), které se zhroutily:

▪️Banka Mexika ▪️Národní banka Moldavska ▪️Banka Mongolska ▪️Centrální banka Černé Hory ▪️Banka Maroka ▪️Banka Mozambiku ▪️Namibie ▪️Nepál ▪️Nizozemsko ▪️Banka Nizozemských Antil ▪️Nový Zéland ▪️Nikaragua ▪️Niger ▪️Nigérie ▪️Niger ▪️Nigérie ▪️ ▪️Omán ▪️Pákistán ▪️Papua Neuguinea ▪️Paraguay ▪️Peru ▪️Philip Kiefern ▪️Polsko ▪️Portugalsko ▪️Katar ▪️Rumunsko ▪️Rwanda ▪️San Marino ▪️Samoa Senegal ▪️Srbsko ▪️Seychely ▪️Sierra️Slovensko️Solo️Solo️mon Südafrikanische Zentralbank ▪️Španělsko ▪️Srí Lanka ▪️Súdán ▪️Surinam ▪️Svazijsko ▪️Švédsko ▪️Švýcarsko ▪️Tádžikistán ▪️Tanzanie ▪️Thajsko ▪️Togo ▪️Tonga ▪️Trinidad und Tobago ▪️Ukraönich️Určitý️Uniština️Uniština️Urština️Unitsko️ Federal Reserve , Federal Reserve Bank of New York ▪️Vanuatu ▪️Venezuela ▪️Vietnam ▪️Jemen ▪️Zambie ▪️Zimbabwe


Oficiální oznámení. Všechny centrální banky ve všech zemích světa byly vlastněny Rothschildy kromě Sýrie. Centrálním bankám zemí BRICS Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky se podařilo uniknout Rothschildovu petrodolaru a nezkrachují. Již přešli na svou měnu krytou zlatem. Až všechny centrální banky Rothschildů – každá národní banka v každé zemi na světě – zbankrotují, dojde ke globálnímu přecenění měny a bude zaveden zákon G_E_S_A_R_A.

Potraviny, vodu, peníze a základní věci - benzín, baterie, svíčky, baterky, léky je vhodné mít alespoň měsíc. Když zavřou banky, zavřou i bankomaty. S vašimi plastovými kartami nebude možné vybírat peníze. Až se zavřou banky, nebudou už otevřené ani obchody. Jen pár obchodů s potravinami v menších městech.

To samozřejmě vytvoří vlnu napokojů, které by mohly být brutálně potlačeny.

<iframe class="rumble" width="640" height="360" src="
Zdroj: https://rumble.com/embed/v2b7ze8/?pub=icb9r
" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Vyrábí se na Slovensku

Poté bude aktivován kvantový finanční systém.
 
Naposledy upravené:
Závěr je ten, že se tomu bohužel asi nevyhneme
Problém s vyššími technologiemi se řízením. Jestli se starším autem musím jet pomaleji a tudíž bezpečněji. Rychlé auto s všelijakými vychytávkami umožňuje jet rychleji a tak nehoda se stane při vyšších rychlostech a je smrtelnější.

Vyšší technologie vyžadují větší morálku a servis je potřeba mnohem lepší a důkladnější. Elity si myslí, že počítače za ně udělají všechnu řídící práci a oni jenom budou beztrestně krást a užívat si, to je smrtelný omyl lepší nástroj na řízení nutně neznamená zvýšení kvality řízení musí být i subjekt, který umí nástroj kvalifikovaně používat .
 
Naposledy upravené:
Tlačítkový ("nechytry") tel zvýší úroveň soukromí (sníží kontrolu), zároveň sníží užitnou hodnotu. Další zvýšení soukromí může být úplne odmítnutí mobilu, internetu atp. Nevím, zda je to cesta, podle mě ne. Ale nevnucuji to. Zlatý standard (nebo něco podobného) přináší obrovské výhody právě kvůli věrohodnemu krytí peněz, což omezí například inflaci (dle KSB je ale zcela nezamezi). Za mě se najde ale i vhodnější systém, který nebude mít nevýhody zlatého standardu. Viz systém na emisí peněz vázaný na enerozabezpecenost.
Energo soběstačnost by bylo dobré z konceptuálního hlediska, velm dobré, jenže by nesměly v tomto segmentu fungovat "future" - to je i dnešní problém Lipské burzy s energiemi. Mimo jiné navrácení zlatého standartu stálo život Kadáffiho, jenže to je také "fiat" výroba peněz. Tak trochu. Nemyslíš???
Na internetu je anonymní jen ten kdo tan nechodí.
Užitná hodnota telefonu je podle toho, k čemu ho člověk potřebuje. Pokud je jen na telefonování, pak není o čem, pokud chce dělat všechno i doma místo z PC z mobilu, musé počítat s tím, že jednou bude mít problém, až bude odpojen z Matrixu.
Měli jsme tady výpadek elektřiny v době trvání 36 hodin v roce 2010 po výbuchu v Mari a půlka národa se nemohla ani najíst a koupit dětem mléko. Velké obchody zavřely a jely trhy na plný pecky a malé krámky na rohu. Většina z nich ale dnes už neexistuje po Lockdownu zavřely.
 
Problém s vyššími technologiemi se řízením. Jestli ve starším autem musím jet pomaleji a tudíž bezpečněji. Rychlé auto s všelijakými vychytávkami umožňuje jet rychleji a tak nehoda se stane při vyšších rychlostech a je smrtelnější.

Vyšší technologie vyžadují větší morálku a servis je potřeba mnohem lepší a důkladnější. Elity si myslí, že počítače za ně udělají všechnu řídící práci a oni jenom budou beztrestně krást a užívat si, to je smrtelný omyl lepší nástroj na řízení nutně neznamená zvýšení kvality řízení musí být i subjekt, který umí nástroj kvalifikovaně používat .
Staré auto bez počítače však nejde zastavit na dálku a ani elektromagnetickým pulsem, což je velká výhoda. A rychlost, to je relativní, bratranec zahynul v 55km/hod. To je osud a tomu neunikneme.
 
Staré auto bez počítače však nejde zastavit na dálku a ani elektromagnetickým pulsem,
To je právě ta mnou uváděná bezpečnost, s jednodušší technologií nelze tolik manévrovat není tak propojená s dalšími technologiemi. Je mnohem těžší řídit sociální super systém s náročnějšími technologiemi - výroba, údržba, spotřeba, recyklace, to pak vyžaduje vzdělání obyvatel atd.

Proto elity sní o středověku, chtěli by si nějak odděleně uchovat vysoké technologie a sociální systém bez pokroku na úrovni středověku. Ale kdo jim pak ty technologie zachová v následnosti generací ? (viz. australský seriál vládci kouzel)

Poznámka:
Uvedl jsem nejjednodušší příklad s rychlostí a statisticky to platí (menší rychlost méně smrtelná nehoda).
 
Gianis Varoufákis to odhalil jasně jednou větou: "Euro nejsou peníze , ale dluhopisy a je to tak popsané dokonce v základních listinách ECB."
Vsetky FIAT peniaze su len dlhom a nicim inym. To nieje ziadne tajomstvo.
Dajme tomu, ze vsetko co popisujes sa zavedie, ludia dostanu vyplatu uz len v digitalnych ne-peniazoch, budu mat predpisanu spotrebu a vsetky mozne obmedzenia.
Moja otazka: Ako zareaguje cierny trh? Vykasle sa na tuto prilezitost alebo doda ponuku k dopytu? Lebo zase netvarme sa, ze ludia nebudu nadalej tuzit po drogach, kurvach, chlaste a podobne, toto nevymizne a ponuka tak isto. Na cierny trh sa akurat obratia davy ludi, ktori by ho inak nevyhladavali. A potom nic nezabrani ciernemu trhu zacat vydavat vlastnu hotovost. Vznikne nam tu paralelny system bez akejkolvek statnej kontroly a zaroven plne slobodny. Casom bude daleko vyhodnejsie fungovat uz len v tejto casti ekonomiky a plne digitalizovane ne-peniaze nebudu mat co obsluhovat.
 
Nehovoriac o politikoch, úplatkov, či organizovanom zlocine .....všetci títo majú svojich politikov. A ak nebude uchovana schopnosť penazi udržať hodnotu, tak ju budú ľudia vymieňať za barsco, co áno. Aj keby to mali byť dlžne upisy mafie, pokiaľ bude držať slovo.
Karlos: to s tými bankami je blbost, máš tam centrálne banky z eurozóny, krach by znamenal bud výstup z eurozóny alebo by si dnes nezaplatil. Navyše napr. Mexiko keby skrachovali, to by sa nedalo zamaskovať. Pretože krach centrálnej banky znamená obrovskú devalvaciu a neschopnosť zaplatiť za dovoz. To sa nedá zakryť
 
Kuličkové počítadlo má spoustu výhod, dále např pomocí logaritmického pravítka už spočítáte skoro všechno, co potřebujete. Na druhou stranu tato řešení mají své mouchy, i když jsou v podstatě dokonale bezpečná z hlediska moderní doby (nepotřebují elektřinu, hacker je bezmocný atp.). Pazourek taky nezrezivi. Bezpečnost tedy najdeme někde mezi středověkem, případně věkem páry, tam už ale rizika nějaká jsou.
Teď udělám KSB zkratku. Pokud bude mít většina lidí lidský typ psychiky, tak i většina rizik moderních technologií zmizí a tak morálkou, tak díky "lidskému" vývoji.
 
Zlatý standard je teoreticky dokonalý, bohužel domysleny do důsledku nemůže časem fungovat bez problémů
 
Totální digitalizace je formálně v pořádku
Formálně ano. V dnešní době totální digitalizace peněz nejen že není v pořádku, je dokonce škodlivá. Až jednou se lidská společnost stane skutečností, potom bude digitalizace peněz zbytečná a bezpředmětná, protože v takové společnosti již žádné peníze nebudou (nebude už platit princip má dáti - dal).
 
Vsetky FIAT peniaze su len dlhom a nicim inym. To nieje ziadne tajomstvo.
Dajme tomu, ze vsetko co popisujes sa zavedie, ludia dostanu vyplatu uz len v digitalnych ne-peniazoch, budu mat predpisanu spotrebu a vsetky mozne obmedzenia.
Moja otazka: Ako zareaguje cierny trh? Vykasle sa na tuto prilezitost alebo doda ponuku k dopytu? Lebo zase netvarme sa, ze ludia nebudu nadalej tuzit po drogach, kurvach, chlaste a podobne, toto nevymizne a ponuka tak isto. Na cierny trh sa akurat obratia davy ludi, ktori by ho inak nevyhladavali. A potom nic nezabrani ciernemu trhu zacat vydavat vlastnu hotovost. Vznikne nam tu paralelny system bez akejkolvek statnej kontroly a zaroven plne slobodny. Casom bude daleko vyhodnejsie fungovat uz len v tejto casti ekonomiky a plne digitalizovane ne-peniaze nebudu mat co obsluhovat.
Velmi zajímavá hypotéza, žiji sice v EU ale v zemi s ohromnou šedou ekonomikou. Nenazval bych to černým trhem, ale šedou ekonomikou proto, že třeba ani zaměstnace a ani zaměstnavatele nezajímá státní stránka věci, ale jejich osobní, takže 2/3 platu ofiko a 1/3 na černo, jistě rozumíš, stejné je to v mnoha službách, kde se rovou zeptá jestli chceš účet a pokud ne, máš to bez DPH a další finty. Jsou samozřejmě místa, kde to jinak než čistě nejde.
po drogach, kurvach, chlaste a podobne
to bude vše naopak podporováno všemi možným prostředky, už dneska lze prostitutce zaplat kartou, telefonem nebo PayPalem, ony s tím nemají žádný problém. Jedou to na drzovku už v inzerátu.

Jiné téma je vydávání hotovosti. To je celkem brutálně ošetřeno zákonem a jsou za to mastný palety dlouhých let. Jako řešení je možné však použít měnu jiného státu, který bankovky a mince oficiálně vydává, protože dnes už neexistuje paragraf s názvem "Devizové ohrožení republiky" (číslo si nepamatuji). V té době platilo, že po návratu z ciziny jsi povinen cizí měnu nabídnout k odkupu Státní bance (to ještě patřila státu) a oni Ti za to dali buď koruny a nebo bony (pokud jsi měl účet v zahraniční měně (důvod = pracovní pobyt v zahraničí).
 
Nehovoriac o politikoch, úplatkov, či organizovanom zlocine .....všetci títo majú svojich politikov. A ak nebude uchovana schopnosť penazi udržať hodnotu, tak ju budú ľudia vymieňať za barsco, co áno. Aj keby to mali byť dlžne upisy mafie, pokiaľ bude držať slovo.
Karlos: to s tými bankami je blbost, máš tam centrálne banky z eurozóny, krach by znamenal bud výstup z eurozóny alebo by si dnes nezaplatil. Navyše napr. Mexiko keby skrachovali, to by sa nedalo zamaskovať. Pretože krach centrálnej banky znamená obrovskú devalvaciu a neschopnosť zaplatiť za dovoz. To sa nedá zakryť
To byla citace jak shora uvedeno, nejsem stvořitel tohoto článku, je to převzato.
To, co se někomu zdá jako chyba, může být pro někoho jiného cíl. Vzhledem k tomu, že jsem v roce 2013 zažil "ostříhání vkladů" o 47,6% kdy vlastně zkrachovaly dvě banky Laiki Marfin Bank a Bank of Cyprus. Co následovalo? Jen stručně. Uzávěra všech bank na deset dní, omezení výběru z bankomatu na 40 Euro/den a kartu, nemožnost platit kartou, Centrální banka všechno odpojila, žádné převody. (Ilegálně 1776 fyzických a právnických osob odeslalo své peníze do zahraničí, se souhlasem vlády) Následně vypočítali finanční potřebu na záchranu a došli k těm 47,6%. Tuto částku prostě z účtu odečetly a pak otevřely banky. Následovalo období 400 Euro na týden/ kartu. Další krok, špatné dluhy převedly do Laiki Marfin Bank a dobré do Bank of Cyprus. Následně Laiki Marfin oficiálně zkrachovala a Bank of Cyprus funguje dodnes. Mimo to jsou lidé kteří ještě dnes čekají na pojištěnou částku 100 tisíc Euro, protože nic nedaly automaticky, musí se žádat. Pokud existuje zájem o bližší informace na toto téma rád odpovím, ale nechci plnit vlákno zbytečně.
Z uvedeného lze dovodit, že i pro národní banku není problém zkrachovat a tvářit se solventně a převádět na svém písečku číslíčka z jedné komerční banky do druhé aniž by lidé cokoliv poznali. Jinak se to bude chovat navenek - tady s Tebou souhlasím, protože servisování státního dluhu je jiná kapitola, která se také samozřejmě chová jinak.
 
Môžeš vymenovať aj nejaké príklady?
Příklady? Žádný kapsář ti neukradne peníze (platební karty se hůře zneužijí), žádné neztratíš, neutopis. Přesně víš kdy, za kolik jsi co koupil. Nezajímají tě bankomaty. Zmizí standardní bankovní lupiči, zkomplikuje se život šedé a černé ekonomice (pouliční prodej drog, jakýkoliv černý trh), je těžší dát úplatek, lepší přehled o financích, nižší transakční i celospolečenské náklady na správu hotovosti, nižší možnosti daňových úniků, falšování peněz zmizí atp. Pozor, netvrdím že nevýhody alespoň v společnosti podobné naší nepřevažují.
 
Příklady? Žádný kapsář ti neukradne peníze (platební karty se hůře zneužijí), žádné neztratíš, neutopis. Přesně víš kdy, za kolik jsi co koupil. Nezajímají tě bankomaty. Zmizí standardní bankovní lupiči, zkomplikuje se život šedé a černé ekonomice (pouliční prodej drog, jakýkoliv černý trh), je těžší dát úplatek, lepší přehled o financích, nižší transakční i celospolečenské náklady na správu hotovosti, nižší možnosti daňových úniků, falšování peněz zmizí atp. Pozor, netvrdím že nevýhody alespoň v společnosti podobné naší nepřevažují.
Tak i toto je pohled, avšak nikoliv konceptuální, tedy:
Přesně víš kdy, za kolik jsi co koupil
O tom ztratíš přehled během pár minut, zapomeneš, a pokud se nepodíváš na výpis, jsi ztracen.
nižší transakční i celospolečenské náklady
Nejsem si jist kolik se platí v Čechách, ale na Kypru je prodávající za každou transakci trestán částkou 2 Eura.
zkomplikuje se život šedé a černé ekonomice
Dnes už i prostitutky nabízí možnost platby kartou, PayPalem a jinými způsoby
Nemyslím si, že by to drogoví dealeři nedokázali praktikovat také, je to jen otázka času. A různé drogy a jiné prostředky k poškození lidí jsou systémem podporovány.

To jen v rychlosti při ranní kávě, ale bylo by toho více, má to mnoho negativních dopadů.
 
Jasné, nedělám ďáblovi advokáta, protožei je jasné, že negativa převažují. Jen tvrdím, že se tomu nejspíše nevyhneme. Ale možná jo, vše závisí na výsledku SVO. Opravdu vše, včetně elektomobility, LGBT, covidu, programu divadel atd. Hezký den
 
Naspäť
Top Bottom