Ekologická domácnosť

Vďaka za článok. Mne osobne potvrdzuje, že som spravil dobre s tým vysadením chleba. V minulosti som sa nevedel zbaviť lupín, už dlhší čas pritom pozorujem, že teraz to nie je problém. Nevedel som si to s ničím spojiť, no to obdobie, počas ktorého som vylúčil chleba a jem len tie placky, približne zodpovedá tomu, kedy ma tento problém prestal trápiť.
 
Dosť si ma tým praním zaujal, ja som za každú takúto srandu. Idem to skúsiť.
Inak ja už druhý rok periem v Sonett Laundry Liquid Color Mint & Lemon prací gél. Je to gél na báze mydiel z rastlinných olejov a cukrových tenzidov. To, že je to fakt bez chémie mi potvrdil hmyz, cez leto mi do sušiaceho prádla radi vletia chrobáky alebo osy a včely. Pekne voní, aviváž nie je treba.

Tak isto od tejto značky používam aj prípravok na umývanie riadu. Ja som velmi citlivý na pachy a keď niekto čo i len trochu zle vypláchne od klasického chemického prostriedku a ten zaschne a potom keď sa načapuje čístá voda zo studne, tak to hneď ucítim v ústach, hrozná chuť. Pri Sonettackom nič necítim.

Tu som našiel balíček aj z návodom:

Kľudne @Bratislav pošli link ak sa dá v nejako SK shope kúpiť všetko naraz za dobrú cenu, vidím, že aj na Alze to asi je. A bol by som vďačný keby vysvetlíš pomery miechania prípravkov a ako je to s čiernym prádlom? Ja nosím len čisto čierne a biele oblečenie aby som sa nemusel moc rozhodovať v tejto oblasti.
 
Kľudne @Bratislav pošli link ak sa dá v nejako SK shope kúpiť všetko naraz za dobrú cenu
Zdravim, ja si vsetko na ekologicke pranie obednavam od spolocnosti Fichema. Maju tam kolonku Ekologicke prani a cisteni a v tej maju mnou spominane produkty perkarbonat, TAED, ale aj mnozstvo inych. Po rozkliknuti na balenie daneho produktu tam maju aj dost podrobny popis a davkovanie. Farebne pradlo periem pomocou krystalickej sody, ktora zmakci vodu a struhaneho mydla, napr. kokosoveho. Hore na liste sa da vybrat mena CZK alebo Euro a posielaju aj na Slovensko. Okrem pripravkov na pranie maju v ponuke mnozstvo inych zaujimavych produktov.
 
Na tohle je u nás výborný internetový obchod kutilov.cz. Kupujeme tam i práškový vitamin C, propolis atd.
 
  • Súhlas
Reactions: Um
Ja propolis kupujem od miestneho včelára, aj včelie viečkovance. Vitamín C v DM, u neho som mal skôr problém, že pri normálnom pití mi ničil sklovinu, tak mi Jox poradil si ho dávať do tabliet a zapiť. A treba sa vyhnúť cukru ak sa ti má efektívne dostať do buniek, lebo má s ním rovnakú cestu a cukor ho vždy vyblokuje.
 
itamín C v DM, u neho som mal skôr problém, že pri normálnom pití mi ničil sklovinu
moze byt problem s prekyslenim aj tvorenim oblickovych kamenov - odporucam askorban sodny - pol lyzicky sody bikarbony zaliat 80 stupnovou vodou, schladit pod 40 a pridat lyzicku cecka alebo si davkovanie upravit, ale nie som velky privrzenec umelych vitaminov takze si toto davam len obcas ked uz citim ze potrebujem nakopnut, napr. smoothie z lesneho ovocia a petrzlenovej vnate da organizmu viac, v zahranici si pochvalovali vnutrozilne podavanie cecka, ked u nas doktori kantrili ludi v nemocniciach a ti sa dusili k smrti, tam po aplikacii aj chronicky chori ludia zvladli covid bez vacsich problemov.
 
Naspäť
Top Bottom