Kdy je stát suverénní?

A co Orbán, který může vést jakž takž pronárodní politiku? Obě země mají oficiálně pod 10 miliony obyvatel a prosadili si svoje, i když se značnými obtížemi. Jsou plně suverénní? Nejspíše ne, ale svou aktivitou si prosadili svoje a přiblížili se kousek blíž.
V tom jsou zakopané historické souvislosti, (zase uvedu Pjakina jako zdroj informace) Maďarsko jako historicky zformovaný stát potencionálně připravovaný na lídra V4, potažmo Mezimoří, má určité kompetence a řídicí know-how z dob Rakouska-Uherska. Rakousko se jako budoucí lídr zatím neprojevuje, je plné imigrantů různých národností a dalších problémů, budoucí roli má šanci uchopit Maďarsko a Orbán to zřejmě chápe, z nadnárodní úrovně je žádoucí, aby Maďarsko vykazovalo sklony k suverenitě. Ještě k Polsku, je sice největší z V4, ale bez řídicích zkušeností, dle posledního přeloženého Pjakina, kde popisuje, jak neskutečně těžké bylo vytvořit na polském území státnost a obecně dle častých vyjádření Pjakina k polské státnosti, Polsko směřuje k dalšímu dělení státu, i když záměr nadnárodního řízení byl k úloze Polska asi maličko velkorysejší. Nedělám si iluze, ty suverenity vidím s výjimkami jako vytvářené uměle, záleží na úloze státu a jak se úkolu stát dokáže zhostit, je to dočasná záležitost pro potřeby nadnárodního řízení, viz. popis vytváření Holandska jako pomocného centra koncentrace řízení v knize "Státní symboly a státní suverenita". Když už knihu zmiňuji, zajímavá je i část o státních hymnách a porovnání hymen např. zemí západní a východní Evropy, ty západní (a také Čínská) jsou bojovné a plné krve, ty výchoevropské zase tragicky poraženecké, až trapné. Francouzská hymna programuje strašnou budoucnost (nechápu, jak to mohou děti zpívat třeba ve škole), britská hymna je jak z včelího úlu, kde se opěvuje královna v každé větě, vrchol davoelitarismu. Naproti tomu všemu je zcela odlišná ruská hymna o spolupráci mezi bratrskými národy, hrdosti na vlast, mírové práci a obraně vlasti, ne o porážce a zabíjení nepřátel, žádné mrtvoly a krev. Rusové si v hymně programují krásnou budoucnost a je tam i zmínka o Božím řízení země, tedy zcela odlišná koncepce života se promítla i do hymny.
Na té fcb stránce z odkazu Thorna je 10mil. uvedeno jako počet nezbytný pro plnou funkci státu, tj. zajištění nezbytné hospodářské, technologické produkce apod. pro jeho bezpečné fungování, suverenitu nám od začátku přiklepli velmi omezenou, nebylo cílem vytvářet suverénní stát, spíše nějak obalit pražské okultní centrum a zajistit mu další bezpečnou existenci po rozpadu R-U. Ona i ta naše hymna mi připadá jako napsaná na tělo onomu převážně pražskému etniku, které není doma nikde a zároveň všude. Existuje zajímavý dokument o Brně "Moravský Manchester", kde je hezky vidět, jak se v Brně zrychleně budoval textilní průmysl za účelem zvýšení zdrojové stability budoucího Československa, lifrování technologií, know-how a kapitálu, jako při budování Holandska, případně sučasné Číny, jen v mnohem menším měřítku.
V důsledku platí, že demokracie je možná jen tehdy, když všem lidem, kteří o to projeví zájem, bude přístupná konceptuální moc. ... suverénní je ten stát, který toto dokáže zařídit.
Toto mi lahodí:), souhlasím, je třeba se stávat konceptuálně mocnými a takový stát zdola budovat.
 
Malá ukážka k tejto téme z aktuálnych udalostí, Róbert Fico dnes na stretnutí v Orbánom v Budapešti vyhlásil nasledovné:

V4 a spolupráca v rámci V4 bola úmyselne znefunkčnená, pretože je evidentné, že keď sú štyri krajiny pohromade, ktoré reprezentujú 65 miliónov obyvateľov v rámci EÚ, dokážu presadiť veci, ktoré normálne individuálne krajiny presadiť nevedia,“ povedal Fico. Schôdzka premiérov krajín V4 by podľa neho nemala byť len formálna, ale mali by sa na nej prerokovať témy, ktoré sú dôležité pre tieto štáty.
 
Konceptuální moc je autokratická (buď jí uplatňujete, nebo nějaké jiné podléháte).

V důsledku platí, že demokracie je možná jen tehdy, když všem lidem, kteří o to projeví zájem, bude přístupná konceptuální moc. ... suverénní je ten stát, který toto dokáže zařídit.
Stát je tedy suverénní, jestliže dokáže uplatňovat Plnou funkci řízení podle schématu Prediktor-Korektor, tj. dokáže plnit bod 3) stanovovat vlastní cíle rozvoje a bod 4) formulovat vlastní koncepce řízení dosahování těchto cílů.

1705988335966.png


Má někdo nějakou představu jak toho dosáhnout ??? (já se pokusím své pojetí zde sepsat)
 
Naposledy upravené:
Stát je tedy suverénní, jestliže dokáže uplatňovat Plnou funkci řízení podle schématu Prediktor-Korektor, tj. dokáže plnit bod 3) stanovovat vlastní cíle rozvoje a bod 4) formulovat vlastní koncepce řízení dosahování těchto cílů.

View attachment 2712


Má někdo nějakou představu jak toho dosáhnout ??? (já se pokusím své pojetí zde sepsat)
Tá otázka je veľmi podobná otázke: "Kedy je človek suverénny?"

Aj pri tejto otázke je krásne vidieť, že človek nežije vo vzduchoprázdne, ale v spoločenstve jemu podobných ľudí. Musí mať práva, ale aj povinnosti. T.j. žiť v súlade, a nie v rozpore, s univerzálnymi pravidlami.

A kedy je človek suverénny? (je to veľmi podobné slovu "slobodný"). Keď mu nič nebráni sa slobodne rozvíjať (nie však slobodne degradovať), pritom ale nenarúšať túto istú slobodu iným ľuďom. Ide o mieru.

Lenže to závisí od podmienok:
- V normálnych mierových podmienkach sa vždy dá nájsť konsenzus spolužitia, spolupráca, miera.
- V nenormálnych podmienkach, kde je otázka "buď ja alebo ty", "človek človeku vlkom", "víťaz berie všetko", "ber od života, čo ti ponúka", "parazituj, kým je z čoho" - sa konsenzus hľadať nedá, baránok s vlkom nebudú spolu tancovať. Tam je to o vykorenení neľudskej kultúry, v tom najhoršom prípade aj formou vojny (ak je situácia príliš kritická a všetky ostatné možnosti zlyhali, t.j. ide o holé prežitie kultúry ľudskosti)

Plná funkcia riadenia (PFR) je pomôcka na dosahovanie cieľov. A práve túžba žiť a rozvíjať sa ako človek, môže byť jedným zo základných cieľov, na dosiahnutie ktorých bude pomáhať PFR. To sú strategické ciele (tie hlavné, dlhodobé) - vektor strategických cieľov. Pri hľadaní plánu (koncepcie) ich realizovania môžu vznikať prechodné, taktické ciele (krátkodobé). Pre predstavu, je to niečo ako schodíky na ceste k strategickému cieľu. A môžem k nemu použiť schodisko č. 1 alebo č.2 alebo č. 3 alebo č. N. Každé z tých schodísk má nejaké plusy a mínusy, a niektoré dokonca k cieľu ani nevedú...

Riadiť podľa plnej funkcie riadenia (najmä používať prvé 4 etapy) znamená, že si sám určím cieľ, ktorý chcem riešiť, sám si analyzujem, čo je dobré a čo zlé, a najmä sám si vypracujem postup na dosiahnutie cieľa. Ide o to, že dnes nám ponúkajú množstvo "predžuvaných" vedomostí (4. etapa - t.j. návodov, ako niečo realizovať), ktoré nás ale môžu viesť do slepej uličky. V mnohých sférach života treba začať analyzovať problémy od Nuly, aby sme sa nestali obeťami nejakých náuk "pre klerkov" (pre otrokov a správcov kryptokolónie). Učia nás svoje pohľady, čo je dobré a čo zlé v ekonomike, v sociológii, fyzike, histórii a pod. Nie všetkému sa dá veriť. Všetko treba revidovať a preosiať sitom vlastnej racionálnej analýzy.

Čo sa týka schém riadenia, tak sú tri:
1. programová: Robím niečo podľa naučených inštrukcií a postupujem bez spätnej väzby. T.j. pracujem ako kôň s klaplami na ušiach. Idem podľa vlastného programu a nič iné nevnímam.
Toto je užitočné väčšinou v krízových situáciách, kde nie je čas na premýšľanie. Tam, kde je treba konať inštinktívne a veľmi rýchlo: Niečo na mňa padá, tak uskočím.
Má to zmysel buď vtedy, keď treba rýchlo zareagovať, alebo aj v normálnej situácii, keď som si stopercentne istý, že sa nestane nič nepredvídané, čo by môj zámer zmarilo.

2. programovo-adaptívna: to je riadenie so spätnou väzbou. Znamená to, že postupujem podľa vlastného programu, ale zároveň si aj všímam, čo sa okolo mňa deje, a prispôsobujem tomu svoje konanie.

3. schéma prediktor-korektor:
Tu si v prvom rade vysvetlime, čo je to prediktor-korektor. Povodne je to program, ktorý funguje tak, že sa učí predvídať. Prediktor aj korektor je ten istý program, nie sú to dva subjekty. Ten istý subjekt sa učí predvídať, a ak predvídal zle, tak svoje predikcie zdokonaľuje.
Napríklad idem po tráve, kde je veľa bordelu. Idem nebojácne a stúpam po všetkom možnom. - Zrazu stúpim na hrable, a tie mi dajú do čela. Z toho momentu mi je jasné, ako fungujú hrable spadnuté na zemi a dávam si na ne pozor. Môj systém predikcie bol korigovaný.
- Bojujem v športovom zápase so súperom. Dostávam na frak, lebo neviem predvídať súperove údery. Potom sa mi podarí si všimnúť, že vždy pred úderom sa môj súper pozrie očami na miesto, kam ma chce udrieť. A vďaka tomu som sa naužil predvídať jeho útok a včas ho zneškodniť. Moja slabá predikcia bola skorigovaná o nové poznatky. No môžem stretnúť súpera, ktorý také školácke chyby nerobí, že by sa pozeral kam chce udrieť, a na predvídanie takýchto úderov budem potrebovať ešte dokonalejšiu korekciu mojej metodiky predvídania-predikcie.
Táto tretia schéma sa od druhej schémy líši tým, že reaguje skôr, než sa niečo stane. Druhá schéma čaká na udalosť a až potom na ňu reaguje. A to môže viesť k prehre. Sú situácie, keď sa nesmie čakať na problém a potom ho riešiť, ale treba ho predvídať a vopred zneškodniť tendenciu.

Tretia schéma nie je o tom, že my (prediktor) urobíme nejaký krok, a nejaká dobrá duša (korektor) nás upozorní, že veci sa vyvíjajú inak a treba inak reagovať. Nie! Vysoko efektívny subjekt riadenia musí mať v sebe jak prediktora, tak aj korektora. Musí sa učiť zdokonaľovať svoje predikcie, správne odhadovať trendy, aby mohol úspešne riadiť. Pretože ako chcete riadiť niečo, čo je pre vás nepredvídateľné? Kým je niečo nepredvídateľné, tak to riadiť nedokážem. Ak správanie nejakého procesu alebo ľudí dokážem predvídať len málo, tak aj úspešnosť môjho riadenia bude nízka. Preto je nutné nie len byť prediktorom, ale naučiť sa aj korigovať svojho prediktora, zdokonaľovať svoju schopnosť predvídať... Ako? Pozorovaním procesov a objavovaním v nich opakujúcich sa zákonitostí! To je úplná alfa a omega riadenia... Bez schopnosti predvídať-predikovať sa riadiť nedá.

PS: Vďaka Jura za tú tabuľku. To som si ani nevšimol, že spočiatku mala PFR iba 6 etáp. To, že mala 7 etáp a najnovšie 8, o tom viem.

PS: Konceptuálna moc, podľa mňa, je skôr otázka psychológie človeka a skupín. Pretože je to o vôli niečo realizovať, nemať strach, nenechať sa ničím odradiť, mať pevnú vôľu a vytrvalosť.

PS: Koncepcia je produkt 4 etapy riadenia. Je to vlastne "realizačný plán", "plán uskutočnenia vektora cieľov". A konceptuálne mocný je len ten, kto svoje plány dokáže efektívne realizovať. A na realizáciu plánov sú potrebné jak riadiace znalosti (vrátane znalostí prostiedia, objektu) a nezlomná vôľa. Konceptuálne mocný je ten človek, ktorý dokáže realizovať aj tie najťažšie strategické úlohy, ako je zmena koncepcie štátu. Človek, ktorý sa neposerie pred úradmi a zákonmi, pred vydieračmi a agresormi, ale bude pracovať aj mimo zákon tak, aby dosiahol svoj strategický cieľ, ak zákony štátu sú nespravodlivé. A vôbec nie je podmienka, aby výsledok bol dosiahnutý už za jeho života. Môže to byť plán na viacero generácií, ale tak efektívne navrhnutý, že sa nerozpadne, že ho žiadna z generácií nezmarí...
 
Naposledy upravené:
Väčšina ľudí má strach pracovať nad rámec platného zákona. Nachádzať v ňom medzery a obchádzať ho. Videli sme to počas Kovidu. Každý kto sa posral z nariadení a našiel si vlastnú výhovorku, prečo sa musí dať testovať a očkovať, nie je konceptuálne mocná osoba, ale skôr to, čo sa v ruštine nazýva "ťerpila" (človek bez vôle, ktorý sa stáva obeťou systému a všelijakých agresorov. Slaboch, fackovací panák). A takíto ľudia bez vôle, ak im navyše chýba aj mravnosť, tak v prípade, že sa dostanú k moci, stávajú sa z nich najväčší tyrani. Ak mravnosť majú, tak sa na vysokom miestečku nestihnú ani ohriať, a hneď ich odtiaľ vykopnú.

Takže súčasťou konceptuálnej moci je aj odhodlanosť a vytrvalosť obchádzať zákon (podľa možností neviditeľne). Pretože žijeme v nespravodlivej, nemravnej koncepcii, ktorá sa chráni svojimi zákonmi. A zlé zákony treba obchádzať, nahlodávať. Zločinecké podsvetie to robí bežne, tí na to majú "gule", lenže v dôsledku ich nemravnosti využívajú túto vnútornú silu vôle na vlastnú nespravodlivosť.
My, ktorí chceme vybudovať spravodlivú spoločnosť, sme tiež nútení skryte obchádzať zákony, veď ako inak poraziť nespravodlivú koncepciu? A toto dokážu tiež len ľudia, ktorí sa neboja, ktorí majú "gule". Toto nedokáže žiadny slaboch. Jedna vec je kecať tu na fóre, keď neplánujeme konkrétnu činnosť. A druhá vec je, keď sa chystáme niečo reálne urobiť. Keď sa chystáme niečo reálne urobiť, tak to určite nebudeme písať sem všetkým na oči, ale skontaktujeme sa niektorí medzi sebou, vytvoríme konšpiračnú skupinku, a dohodneme sa čo chceme urobiť, čo si kto vezme na starosť, a zrealizujeme to. Týmto vytvoríme bunku podsvetia (tam, kde verejnosť nevidí), ktorá v podstate koná a jedná tajne (veľmi podobne, ako sa organizujú kriminálnici), lenže naše ciele sú smerom k vytvoreniu spravodlivej spoločnosti, k porazeniu biblickej koncepcie.

Niečo podobné som počul aj o Putinovi. On vytvoril sieť oligarchov (určitých, nie všetkých), ktorí ulievali peniaze bokom, pričom západ to videl, a myslel si že všetci kradnú, vrátane Putina. No oni tie peniaze ulievali na to, aby mohli rozvíjať štát, a vlievať tie peniaze tam, kde to infraštruktúra a hospodárstvo potrebovalo. Preto sa Západ v mnoho prerátal. Tiež konali ako mafiózi... (t.j. nelegálne, ale nie proti ľudom, ale v ich prospech).

A možno aj preto veľa ľudí reaguje negatívne proti tej analógii súbornosti s mafiou (rovnaký princíp organizovania, avšak nie mravnosti), pretože nevedia prekonať svojho vnútorného slabocha, ktorý sa bojí nainšťalovať si "gule" a konať skryte aj v rozpore so zákonom a bojovať tak za ľudí... Spoľahlivým samotestom pre každého bolo obdobie Kovidu. Pretože ak niekto tie "gule" má, a nie je útlocitný alebo neslovičkári, tak musí za tou analógiou vidieť aj zmysel, že súbornosť je tiež o nelegálnom konaní (pri boji s biblickou koncepciou a jej zákonmi), avšak nie o nemravných cieľoch a neľudských strojoch psychiky.
Nech si nikto nemýli súbornosť so slniečkárskym stádom, kde sa všetci na seba pekne usmievajú, veria v jedno učenie, ale inak sú jaloví konať.
 
Naposledy upravené:
A možno aj preto veľa ľudí reaguje negatívne proti tej analógii súbornosti s mafiou (rovnaký princíp organizovania, avšak nie mravnosti), pretože nevedia prekonať svojho vnútorného slabocha, ktorý sa bojí nainšťalovať si "gule" a konať skryte aj v rozpore so zákonom a bojovať tak za ľudí... Spoľahlivým samotestom pre každého bolo obdobie Kovidu. Pretože ak niekto tie "gule" má, a nie je útlocitný alebo neslovičkári, tak musí za tou analógiou vidieť aj zmysel, že súbornosť je tiež o nelegálnom konaní (pri boji s biblickou koncepciou a jej zákonmi), avšak nie o nemravných cieľoch a neľudských strojoch psychiky.
Nech si nikto nemýli súbornosť so slniečkárskym stádom, kde sa všetci na seba pekne usmievajú, veria v jedno učenie, ale inak sú jaloví konať.
Ale proč to označovat slovem mafie? Za první republiky bojovali lidé za svá práva a označovalo se to jako dělnické hnutí. Za 2.světové války lidé byli v odboji, tvořili tajné spolky, tajně si předávali informace, ale nikoho by nenapadlo mluvit o mafiozních strukturách. Bylo to odbojové hnutí.
 
Ale proč to označovat slovem mafie? Za první republiky bojovali lidé za svá práva a označovalo se to jako dělnické hnutí. Za 2.světové války lidé byli v odboji, tvořili tajné spolky, tajně si předávali informace, ale nikoho by nenapadlo mluvit o mafiozních strukturách. Bylo to odbojové hnutí.
Janka, a poznáš iný jednoslovný výraz, ktorým by sa dala označiť nelegálna organizovaná skupina, ktorá má záujem zmeniť spoločnosť podľa vlastných predstáv?

Veď my v KSB máme súbornosť, ale pre mnohých je to dosť nejasný pojem, preto ho musíme doplňať vysvetleniami a obrazmi, aby všetci pochopili, čo súbornosť je a čo nie je.

Súbornosť ťažko môžu vytvoriť ľudia bez vôle, ktorí nie sú ochotní položiť aj život, kariéru za svoje ciele.

A to prirovnanie s mafiou je dostatočne provokatívne k tomu, aby si ľudia uvedomili, že konceptuálne mocní ľudia musia mať "gule" ísť aj proti platným zákonom. Nesmú to byť slabosi. Len na rozdiel od mafie musia mať Ľudský režim psychiky a musia sa riadiť svedomím.

Súbornosť je zdravá hruška-plod, Mafia je nahnilá hruška-plod. Podobnosť tam je, ale rozdiel je v miere skazenosti.

1706017740716.png1706017833590.png

Ak ide o súbornosť (nelegálny spôsob organizácie + ľudia s ľudským režimom psychiky + diktatúra svedomia), tak to budeme nazývať súbornosť. Ak sa to zvrhne, kľudne to môžeme označiť za mafiu.

PS: "nelegálny spôsob organizácie" - to som nenapísal presne, malo to byť "organizovanie sa za účelom realizácie nelegálnych cieľov".

Súbornosť je cieľ. Mali by ju tvoriť len ľudia s človečím režimom psychiky a s diktatúrou svedomia. Ale je možné, že pri vytváraní nejakého odbojového hnutia tam sa vyskytnú aj nejakí démoni a zombi. A ťažko nazvať takúto skupinku súbornosťou, ak tam budú aj takí, ktorí budú poškodzovať dobré meno hnutia. Do určitej miery to bude mafia, ktorá sa snaží stať súbornosťou.

Takže cieľom nás všetkých je, že ak zakladáme nejaké "podpolné skupinky" aby sme sa transformovali z mafie do súbornosti.
 
Naposledy upravené:
Väčšina ľudí má strach pracovať nad rámec platného zákona. Nachádzať v ňom medzery a obchádzať ho. Videli sme to počas Kovidu. Každý kto sa posral z nariadení a našiel si vlastnú výhovorku, prečo sa musí dať testovať a očkovať, nie je konceptuálne mocná osoba, ale skôr to, čo sa v ruštine nazýva "ťerpila" (človek bez vôle, ktorý sa stáva obeťou systému a všelijakých agresorov. Slaboch, fackovací panák). A takíto ľudia bez vôle, ak im navyše chýba aj mravnosť, tak v prípade, že sa dostanú k moci, stávajú sa z nich najväčší tyrani. Ak mravnosť majú, tak sa na vysokom miestečku nestihnú ani ohriať, a hneď ich odtiaľ vykopnú.

Takže súčasťou konceptuálnej moci je aj odhodlanosť a vytrvalosť obchádzať zákon (podľa možností neviditeľne). Pretože žijeme v nespravodlivej, nemravnej koncepcii, ktorá sa chráni svojimi zákonmi. A zlé zákony treba obchádzať, nahlodávať. Zločinecké podsvetie to robí bežne, tí na to majú "gule", lenže v dôsledku ich nemravnosti využívajú túto vnútornú silu vôle na vlastnú nespravodlivosť.
My, ktorí chceme vybudovať spravodlivú spoločnosť, sme tiež nútení skryte obchádzať zákony, veď ako inak poraziť nespravodlivú koncepciu? A toto dokážu tiež len ľudia, ktorí sa neboja, ktorí majú "gule". Toto nedokáže žiadny slaboch. Jedna vec je kecať tu na fóre, keď neplánujeme konkrétnu činnosť. A druhá vec je, keď sa chystáme niečo reálne urobiť. Keď sa chystáme niečo reálne urobiť, tak to určite nebudeme písať sem všetkým na oči, ale skontaktujeme sa niektorí medzi sebou, vytvoríme konšpiračnú skupinku, a dohodneme sa čo chceme urobiť, čo si kto vezme na starosť, a zrealizujeme to. Týmto vytvoríme bunku podsvetia (tam, kde verejnosť nevidí), ktorá v podstate koná a jedná tajne (veľmi podobne, ako sa organizujú kriminálnici), lenže naše ciele sú smerom k vytvoreniu spravodlivej spoločnosti, k porazeniu biblickej koncepcie.

Niečo podobné som počul aj o Putinovi. On vytvoril sieť oligarchov (určitých, nie všetkých), ktorí ulievali peniaze bokom, pričom západ to videl, a myslel si že všetci kradnú, vrátane Putina. No oni tie peniaze ulievali na to, aby mohli rozvíjať štát, a vlievať tie peniaze tam, kde to infraštruktúra a hospodárstvo potrebovalo. Preto sa Západ v mnoho prerátal. Tiež konali ako mafiózi... (t.j. nelegálne, ale nie proti ľudom, ale v ich prospech).

A možno aj preto veľa ľudí reaguje negatívne proti tej analógii súbornosti s mafiou (rovnaký princíp organizovania, avšak nie mravnosti), pretože nevedia prekonať svojho vnútorného slabocha, ktorý sa bojí nainšťalovať si "gule" a konať skryte aj v rozpore so zákonom a bojovať tak za ľudí... Spoľahlivým samotestom pre každého bolo obdobie Kovidu. Pretože ak niekto tie "gule" má, a nie je útlocitný alebo neslovičkári, tak musí za tou analógiou vidieť aj zmysel, že súbornosť je tiež o nelegálnom konaní (pri boji s biblickou koncepciou a jej zákonmi), avšak nie o nemravných cieľoch a neľudských strojoch psychiky.
Nech si nikto nemýli súbornosť so slniečkárskym stádom, kde sa všetci na seba pekne usmievajú, veria v jedno učenie, ale inak sú jaloví konať.
Já se domnívám, že většina lidí má úplně normální, obyčejný strach, protože mafióznost struktur našeho "úspěšně" rozděleného státu nabyla obřích rozměrů. Po polistopadovém rozkradení státního majetku, nazvaném eufemisticky privatizace, se tu vytvořil takový paskvil, že státní aparát jedná úplně nepokrytě jako mafie a prostý občan nemá vůbec žádné odvolání. Kdo tu systematicky a organizovaně porušuje zákony, je státní aparát se všemi na něj navázanými strukturami. Úmyslné vraždění a mrzačení lidí vpichováním jedů pod záminkou smyšlené pandemie byla už jen třešnička na dortu.
Úplně by pro začátek stačilo, kdyby lidé začali požadovat striktní dodržování zákonů od státu. Není důvod nedostatečně právně zběhlé občany vystavovat riziku šikany a postihu totálně zkorumpované a mafiánské justice, potažno celého státního aparátu.
 
Už dávno som čítal nejaký článok o vzniku, tuším, sicílskej mafie, ktorá v prvopočiatkoch konala presne v tomto duchu a v podstate v duchu celého tvojho príspevku.
Význam pojmov a symbolov sa časom niekedy mení, a niekedy tá zmena zďaleka nie náhodná, lebo niekomu vyhovuje, niekto pretláča svoj výklad dejinných súvislostí. Stačí, ak si len pre príklad zoberieme taký pojem, ako "árijec" alebo význam svastiky. Ich význam v hlavách u väčšiny je taký aký je, po hitlerovskom Nemecku je svet iný, akým bol predtým (ale samozrejme viem, že pri pojmoch "árijec", "indoeurópan" sa tá zmena datuje ešte skôr, ale to teraz nechajme).

No, a tak je to aj s výrazom "mafia".

Formálne s najväčšou pravdepodobnosťou vlastne vyjadruje sicílsky patriotizmus, keďže sú silné indície, že slovo pocházda ešte zo stredoveku, keď Charles d´Anjou obsadil Sicíliu a miestne obyvateľstvo sa mu postavil na odpor - je viac-menej jedno, že dôvodom bolo skutočne násilie páchané francúzskym vojakom proti miestnej šľachtičke - to mohla byť už zo strany organizátorov povstania len zámienka alebo tá povestná posledná kvapka, viď. udalosti pod pojmom " „Vêpres siciliennes“ z roku 1282.

Sicílsky povstalci mali heslo: ".A Morte Ai Francesi, Indipendenza Anela", t.j. niečo ako "Smrť Francúzom, nezávislosť volá", voľným prekladom. No a M.A.F.I.A. je akronymom horeuvedeného hesla. To je výklad samotnej sicilskej mafie o vzniku svojho názvu respektíve je o tejto veci presvedčených veľa Sicílčanov. Celkom možné, že absolútne oprávnene.
A ako vidno, z tohto pohľadu tu slovo "mafia" nemá žiadny negatívny význam, ktorý sa k nemu vzťahuje dnes.

Inak, čo sa týka obsahovej stránky organizácie "mafia" na Sicílii, tá sa postupne vyvíjala a súvisí s cudzími okupáciami ostrova počas dlhých storočí. Centrálne vlády nikdy nevedeli získať nadvládu v odlahlejších, vnútrozemských častí ostrova, kam viedli kľukaté a niekedy nebezbečné cesty. Tam vládli miestny statkáry, oni boli zákonom na svojich latifundiach. Ale kľúčové je podľa mňa obdobie napoleonskych vojien respektíve roky po nich, kedy na ostrove boli prítomné britské vojská (1799 - 1815) a s ich prítomnosťou súvisela zavádzanie novej legislatívy - išlo v podstate o zmenu miestnych feudálnych pomerov na kapitalistické. S tým súviseli vlastnícke vzťahy k pôde a všeličo iné. No a rozpor medzi starými zvyklosťami a novými pravidlami, ktoré boli diktované Sicílii zo zahraničia, vlastne viedlo k posilneniu už aj tak existujúcich tendencií; štát tam nebol v stave privlastniť si právo a súvisiace represálie na 100 %. Dokonca ani ešte v tomto prípade sa nedá tvrdiť, že obraz je čierno-biely a že tí tupí Sicílčania boli v absolútnom nepráve z hľadiska morálneho - na začiatku nebol zločin, ale bránenie si svojich tradícií, svoj spôsob a organizáciu života. To, že sa neskôr z týchto štruktúr vyklul organizovaný zločin, je nesporné, ale to je už iná otázka.
 
Dokonca ani ešte v tomto prípade sa nedá tvrdiť, že obraz je čierno-biely a že tí tupí Sicílčania boli v absolútnom nepráve z hľadiska morálneho - na začiatku nebol zločin, ale bránenie si svojich tradícií, svoj spôsob a organizáciu života. To, že sa neskôr z týchto štruktúr vyklul organizovaný zločin, je nesporné, ale to je už iná otázka.
Presne tak,štvrtok som to sem písala , ale dalsia vec je že pred prvou talianskou republikou, ked bolo "neapolské a sicilske královstvo" oni boli bohatší a lepší vo všetkom, kde sa vzal tu sa vzal odrazu slobodomurar mazzinni ktorý bojoval za spojenie IT do jednej republiky, keď sa "im" to podarilo juh podporoval sever finančne v rozvoji, miláno bola oproti neapolu dedina, uplne ich vycicali....od 1950 to akože sever vracal v podobe cassa medziogiorno...a volali to (myslím ) podpora na rozvoj priemyslu .
 

Prílohy

  • Screenshot_2024-01-24-11-03-19-687_com.android.chrome.png
    Screenshot_2024-01-24-11-03-19-687_com.android.chrome.png
    195.1 KB · Zobrazenia: 3
Kdo tu systematicky a organizovaně porušuje zákony, je státní aparát se všemi na něj navázanými strukturami. Úmyslné vraždění a mrzačení lidí vpichováním jedů pod záminkou smyšlené pandemie byla už jen třešnička na dortu.
Súhlas, aj oni sú mafia. Prakticky každý kto obchádza zákon. Lenže títo sú amorálni.

Úplně by pro začátek stačilo, kdyby lidé začali požadovat striktní dodržování zákonů od státu.
Len ako to chceš dosiahnuť, ak z toho vynecháš ľudí? Myslíš, že kapre si vypustia rybník? Radikálna a stabilná zmena koncepcie nastane až vtedy, keď väčšina spoločnosti získa človečí režim psychiky. A k tomu je potrebné aj prekonať svoj strach.
Alebo myslíš, že ZSSR by vyhralo Veľkú Vlasteneckú, keby len Hitlerovi dávali nejaké ultimáta, vynechali by ľudí a nezačali s ním bojovať? A pritom podľa štatistík bolo na začiatku VV v Rusku veľmi veľa dezertérov a simulantov. Hrdinskou sa armáda stala až časom, keď sa v nej upevnil bojový duch.
 
Naposledy upravené:
Súhlas, aj oni sú mafia. Prakticky každý kto obchádza zákon. Lenže títo sú amorálni.


Len ako to chceš dosiahnuť, ak z toho vynecháš ľudí? Myslíš, že kapre si vypustia rybník? Radikálna a stabilná zmena koncepcie nastane až vtedy, keď väčšina spoločnosti získa človečí režim psychiky. A k tomu je potrebné aj prekonať svoj strach.
Alebo myslíš, že ZSSR by vyhralo Veľkú Vlasteneckú, keby len Hitlerovi dávali nejaké ultimáta, vynechali by ľudí a nezačali s ním bojovať? A pritom podľa štatistík bolo na začiatku VV v Rusku veľmi veľa dezertérov a simulantov. Hrdinskou sa armáda stala až časom, keď sa v nej upevnil bojový duch.
Chtěl jsem vyjádřit, že je kontraproduktivní jakkoliv spojovat KSB s mafií už právě jen z toho důvodu, že ta skutečná mafie, tvářící se jako administrativa "demokratického" státu a sama porušující veškeré zákony, včetně ústavy, to může použít jako záminku k šikanování svých odpůrců z pozice (státní) moci. Zrovna v posledních O-O byla opět vzpomenuta definice fašizmu, kterou neuškodí znovu zkopírovat:

"Fašismus je jednou z forem kultury společenského samořízení, možný pouze v davo-“elitární“ společnosti. Fašismus je jedním z projevů psychického trockismu.

Podstata fašismu jako takového, nehledě na to, jak ho pojmenujeme, jakými myšlenkami se maskuje a jakými způsoby uskutečňuje vládu ve společnosti, spočívá v aktivní podpoře davem (ze strany davu) tzv. "malých lidí" (indická nejnižší kasta, davo-elitárním slovníkem by se dalo říci "ti nejposlednější z davu", lůza), podle ideového přesvědčení jich samých (davu), SYSTÉMU ZNEUŽÍVÁNÍ Z POZICE MOCI "elitární" oligarchií, který:

- vydává nespravedlnost za naoko skutečnou (objektivní) pravdu a na tomto základu, pokřivuje chápání světa (světonázor) lidí, vší jemu podléhající mocí pěstuje (kultivuje) nespravedlnost ve společnosti, bráně lidem existovat (fungovat) v kvalitě člověka.

- pod různými záminkami vší jemu podléhající mocí potlačuje všechny a každého, kdo pochybuje o spravedlnosti samotné a o správnosti jejího uplatňování, stejně jako potlačuje i ty, které z toho byť jen podezřívá.


Dav je dle dle definice V.G.Bělinského – skupina lidí žijících podle tradic a dělajících závěry v souznění s autoritami (v definici A.S.Puškina – „lid žijící beze smyslu (bez cíle)“), jinými slovy dav – to je množina jedinců, žijících bez svědomí (nestydatě) a v podstatě bez přemýšlení – čili pod řízením jejího chování z vnějšku. A vůbec nezáleží na tom, zda se vládnoucí oligarchie představuje veřejně a s velkou slávou, povyšujíc se nad společností; buď se povyšuje podle zvyklosti nebo v nevědomé přebujelé pýše, veřejně vyjadřujíc pokoru a službu davu, nazývajíc ho národem; nebo jedná skrytě, utvrzujíc společnost o své, zdánlivé neexistenci a, v souladu s „neexistencí“, o své nečinnosti, v jejímž důsledku vše plyne zdánlivě „samo od sebe“, a ne záměrně podle scénářů konceptuálně vzdělaných (koncepci ovládajících) kurátorů oligarchie.

Tento popis-definice fašismu neobsahuje popis hrozivých a do očí bijících příznaků jeho aktuálního průběhu: symboliky, ideologie vyzývající k násilí a likvidaci těch, koho vládci fašismu vybrali pro roli nenapravitelného společenského zla; výzev k vytvoření politických stran s tvrdou disciplínou a systémem zastrašování, oddílů bojovníků atp.
O člověka nenávidící podstatě fašismu bylo, na základě lekce udělené všem germánským fašismem, řečeno po roce 1945 mnoho. V důsledku hrůz germánského fašismu 1933 - 1945, které se staly negativně kultovními, se na začátku uvedená definice někomu může zdát lehkovážnou, odtrženou od reálného života (abstraktní), a proto ne odpovídající úloze ochrany budoucnosti od hrozby fašismu. Ve skutečnosti je právě tato definice rovněž definicí podstaty fašismu, nikoliv definicí podle místa vzniku nebo podle specifik jeho utváření a projevů v životě společnosti, což ji právě kvalitativně odlišuje od většiny „definic“ ‚ fašismu‘ , uvedených ve slovnících a encyklopediích. Pochopení podstaty fašismu jako systému nenávidícího Člověka není možné bez pochopení podstaty člověka, tj. bez uvedení těch osobitostí (zvláštností), které odlišují jedince dosáhnuvšího kvality člověka od této kvality nedosáhnuvších, jako člověk vypadajících lidí; a rovněž bez uvedení těch osobitostí, které odlišují druh „Člověk rozumný“ ve všech jeho rasách, od živočišných druhů v biosféře Země. Jinými slovy, pokud v kultuře není ponětí o typech nastavení psychiky osobnosti, pak podstata fašismu jako systému nenávidícího Člověka zůstane nevyjasněna a společnost zůstane téměř bezbranná vůči hrozbě přerodu jejího životního stylu v ten či onen fašismus. Mimochodem, hrůzy přechodného období k stabilnímu v následnosti pokolení fašismu (různých jeho verzí) – to jsou hrůzy nastolování fašismu (možná, že v nějaké jeho nové mutaci), a ne hrůzy fašismu jako takového."
 
Chtěl jsem vyjádřit, že je kontraproduktivní jakkoliv spojovat KSB s mafií už právě jen z toho důvodu, že ta skutečná mafie, tvářící se jako administrativa "demokratického" státu a sama porušující veškeré zákony, včetně ústavy, to může použít jako záminku k šikanování svých odpůrců z pozice (státní) moci.
S tým súhlasím. Nikto v KSB by si nemal želať stať sa mafiou alebo zakladať mafie. Pretože mafie sú spolky bez svedomia. My potrebujeme zakladať súbornosť, to je našim cieľom. To sú spolky Človekov, pre ktorých je svedomie nad zákonom, a preto sa nespravodlivými zákonmi neriadia. Sú to hrdinovia, často nebojácní, ktorí nie sú ľahostajní a pomáhajú sebe aj ostatným. Prakticky svojimi činmi sa usilujú uzdraviť spoločnosť.
 
Myšlenky mění svět. Stát je suverénní, jestliže je suverénní v oblasti myšlenek.

Přemýšlel jste někdo nad seznamem oblastí, jejichž určitá osnova řešení (tj. koncepce) je potom tou nosnou koncepcí jenž vládne světu?

Moje zjištění (zatím bez správné kategorizace) - berte to jako počátek diskuse nad tématem:
  • Otázka smrti - pohřeb
    Ve zvířecí říši, ani do určitého vývoje lidstva pohřby neprobíhají - torzo lidského těla je ponecháno tam, kde spočine.
    Nějaká skupina ve snaze projevit úctu zemřelému začala torzo lidského těla ochraňovat před roztrháním divou zvěří. Jáma nestačí, divá zvěř umí tělo vyhrabat. Na těle tedy musí ležet kameny: Navršené kamenné mohyly, hroby/jámy s náhrobními kameny, spálení těla, pohřeb do vody (hinduisti, Vikingové), ...
    Objevila se myšlenka, ta byla natolik populární, že se typy pohřbů šíří nezadržitelně po světě a s tím probíhá i šíření souvisejících myšlenek. Samozřejmě "móda" je vrtkavá.
  • Otázka smrti - nesmrtelnost
    tu zajistí další generace = potomci a jejich snadnější život
    nebo nesmrtelná duše, jenž se bude dále vtělovat (související myšlenka - karma)
    dnešní boháči usilují o nesmrtelnost/prodloužení života těla - různé transplantace srdce, transfůze krve, adenochrom, ...
  • Otázka existence něčeho, co člověka přesahuje - Bůh/Stvořitel/HNŘ x Bozi bojující o přízeň lidí, protože čím více lidí věří ve společnou myšlenku, tím větší moc (např. schopnost přivolat déšť pomocí rituálu).
  • Otázka postarání se o staré a nemocné
    Způsoby léčení - šamanské zaříkávání/vykuřování pomocí přírodnin (viry jsou informace - ty zlé je třeba nějak zastavit, odpudit - akorát jim říkali zlí duchové), pomocí víry v nějakou svatou knihu/ideologii a z ní vyplývajících předepsaných postupů.
    Dnešní chemické lékařství dělá v podstatě to samé - snaží se zlé viry/informace zastavit/odpudit, akorát pomocí chemického léčiva a stojící na víře ve vědu a předepsanými postupy.
    Obecně úcta/neúcta k předchozím generacím - ať už žijícím či mrtvým (beru si od nich poučení a jaké nebo jsou na obtíž?)
  • Ekonomické vazby
  • Způsoby navazování vztahů mezi pohlavími - namlouvání + svatba
    Jaké jsou následně vztahy v rodině (matriarchát - patriarchát , tandemní spolupráce muž-žena).
  • Kdo vyučuje novou generaci a jak a co?
  • Kdo vypravuje příběhy a jaké?
Asi ten výčet není kompletní.

Mno a každá koncepce se potom staví k souboru těchto otázek různě. Je definována součtem jednotlivých dílčích koncepcí, které se pak objeví v nějaké "svaté knize", kde je popsána. Typicky Bible, Védy, ...

Čirou náhodou jsem teď koukal na korejský seriál z před 200 lety. V tehdejší dynastii se objevily spory ohledně pronikání ideologie Západu dovnitř kultury. V podstatě dnes již víme, že se tomuto pronikání myšlenek (kulturní spolupráce) neubránili a na konceptuální úrovni prohráli. Jejich tehdejší ideologie konfuciasmu nebyla schopná vysvětlit takové jevy jako je zatmění slunce a měsíce nebo vyléčit epidemie typu nešťovice. Ta odpověď = přitažlivější myšlenka/koncepce přišla se Západu spolu s vědou, západním lékařstvím .... a křesťanstvím .. a později ekonomickou závislostí.
Spolu se změněnými způsoby léčby a vědy přišla i konceptuální nadvláda Západu.

-----------------------------------------------------------------------------
Naše koncepce/národní myšlenka musí být přitažlivější při řešení souhrnu mnoha(lépe všech) výše vyjmenovaných i doposud nejmenovaných otázek, aby se mohla stát celosvětovou myšlenkou.

Dokud se léčíme v nemocnicích západního standardu, uzavíráme manželství podle západního standardu, nové vztahy hledáme v západních zábavních podnicích typu bary a diskotéky, dokud sledujeme pro západní televizi a nemáme vlastní příběhy, dokud není vyřešena otázka smrti a "nesmrtelnosti", .... nemůžeme být suverénním státem.
 
Naposledy upravené:
Obecně úcta/neúcta k předchozím generacím - ať už žijícím či mrtvým (beru si od nich poučení a jaké nebo jsou na obtíž?)
Staršie generácie sú vždy nositeľmi ustálenej tradície. Čo v ideálnom prípade by mal byť súhrn tých najlepších spoločenských stereotypov, ktoré sa osvedčili ako dobré, harmonické, prospievajúce rozvoju. (No môžu byť aj nositeľmi cudzej, vštepenej kultúry, ktorá nemusí byť prospešná a harmonická pre populáciu štátu).

Medzi starými a mladými sa vytvára umelá priepasť vtedy, keď niekto potrebuje zničiť starú kultúru. Starší sú prirodzenými autoritami v kultúre, ktorá si váži starších. A ak sa to agresorovi podarí pretnúť, a začať vplývať na mladých a neskúsených ľudí, môže im vštepiť inú kultúru, ktorá sa časom stane novou vlastnou kultúrou obyvateľstva štátu.
 
Príklad suverenity štátu je vypovedanie zmlúv, ktoré boli v minulosti prijaté vazalmi.
Prvá bola o darovaní krymu ukrajine ... neviem nájsť ten článok.
Druhá je napríklad toto
Z iniciatívy prezidenta Vladimira Putina si Rusko vrátilo ryby, ktoré 68 rokov konzumovali Briti, na svoj stôl, uviedol predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin. Informáciu priniesla agentúra Ria Novosti

Tiež dosť zaujímavé, že Rusko sa vôbec opováži na takéto kroky. Hovorí to len o tom, že západ padol, už nemá silu.
 
Naspäť
Top Bottom