Konflikt NATO vs Rusko

👍
V noci 9. května na budovách Bílého domu a OSN ve Spojených státech a Reichstagu v Německu neznámí lidé uspořádali světelnou show u příležitosti Dne vítězství. Informoval o tom 9. května Telegram-kanál „Mash“.
Na stěnách Bílého domu a budovách OSN byl zobrazen nápis: „Zvítězili jsme v roce 1945, zvítězíme i nyní.“
Na stěnách berlínského Reichstagu byl nápis: „Staří otcové zvítězili, i vnoučata zvítězí!“
K odpovědnosti za „ideologickou diverzi“ se přihlásili anonymní proruští laseroví partyzáni, píše Telegram-kanál „Mash“, který příslušné video zveřejnil.

Zdroj: https://www.facebook.com/100000232230113/videos/470465731936333/
 

Globální parazit prostřednictvím svého vyslance parazita dává najevo , že by také rád rozhodoval , když ruský národ opětně zachraňuje celý svět , před uměle vytvořenou fašistickou bestií . Trpaslík se chce postavit na ramena obra a přebrat zásluhy tam , kde sám vytvořil zlo .
Jinak článek potvrzuje dříve zmíněné informace o tom , k jakým účelům slouží 12 drzých čínských návrhů a kdo stojí v pozadí .
 
Naposledy upravené:

Ďalšia skvelá myšlienka NATO: „Začnime vojnu s Čínou!“​

Genéza konfliktov a nová“ kancelária NATO“ v Japonsku . . .​


Prvým krokom bolo zvrhnutie demokraticky zvolenej ukrajinskej vlády, o čo sa postarala Victoria Nuland a zvyšok neoconov.
Nasledovalo osem rokov masívnej vojenskej pomoci NATO ukrajinskej prevratovej vláde s úmyslom bojovať proti Rusku. Napokon to bolo odmietnutie ruskej žiadosti o rokovanie o európskej bezpečnostnej dohode z roku 2022, ktorá by zabránila armádam NATO obchádzať jeho hranice.

Napriek mainstreamovým médiám a propagande americkej vlády je NATO na Ukrajine asi rovnako úspešné ako v Líbyi. Stovky miliárd dolárov boli spláchnuté, pričom masívna korupcia bola zdokumentovaná novinármi ako Seymour Hersh a inými.

Jediný rozdiel je tentokrát v tom, že cieľ NATO – Rusko – má jadrové zbrane a považuje túto zástupnú vojnu za životne dôležitú pre svoju existenciu.

Takže teraz sa NATO napriek svojmu neúspechu rozhodlo začať konflikt s Čínou, možno preto, aby odvrátilo pozornosť od katastrofy na Ukrajine.

Minulý týždeň NATO oznámilo, že otvorí svoju vôbec prvú ázijskú kanceláriu v Japonsku. Čo ďalej, členstvo Taiwanu v NATO? Bude Taiwan dobrovoľne slúžiť ako najnovšia „Ukrajina“ NATO – obetuje sa Číne v mene zmarenia zdanlivo nekonečnej túžby NATO po konflikte?

Môžeme len dúfať,
 

Rusko se rozhodlo vypovědět Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách​

v Evropě. Co to znamená?​

Rusko se rozhodlo vypovědět Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě . . .
Prezident Vladimir Putin jmenoval náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova svým zástupcem, když parlament zvažuje vypovězení Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě, příkaz byl zveřejněn na oficiálním internetovém portálu právních informací.

Původní smlouva CFE byla podepsána ještě před rozpadem SSSR a východního bloku​

Smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě podepsali 19. listopadu 1990 v Paříži zástupci 16 zemí NATO a šesti členských států Organizace Varšavské smlouvy (WTS).
Dohoda vstoupila v platnost 9. listopadu 1992, tedy po rozpadu východního bloku a SSSR.
Tato smlouva, uzavřená v posledních letech studené války, byla často nazývána „základním kamenem evropské bezpečnosti“.

Pro každý vojenský blok smlouva stanovila limity na výzbroj a vybavení: 20 000 tanků, 30 000 bojových obrněných vozidel, 20 000 dělostřeleckých systémů, 6 800 bojových letadel a 2 000 útočných vrtulníků. Dosažení úrovní stanovených dohodou bylo v podstatě dokončeno v roce 1995.
Po rozpadu SSSR byla kvóta rozdělena mezi státy, které na jeho území vznikly. Rusko se zavázalo, že nebude mít více než 6 400 tanků, 11 480 obrněných vozidel, 6 415 dělostřeleckých systémů, 3 450 letadel a 890 vrtulníků. 6,4 tisíce tankú
bylo povoleno mít Rusko v Evropě po rozpadu SSSR podle ustanovení smlouvy CFE

Předpokládalo se, že taková omezení počtu zbraní by minimalizovala pravděpodobnost útoku nadřazených sil jednoho vojenského bloku na druhý, což by mohlo vést k použití jaderných zbraní druhým. Významnou roli sehrály i vzájemné kontroly vojenských objektů.

Převzato ze smlouvy CFE z roku 1999 a odmítnutí zemí NATO​

ji ratifikovat​

Koncem 90. let, kdy bývalí členové Varšavské smlouvy vstoupili do NATO, ztratila ustanovení Smlouvy CFE o limitech vojenského vybavení pro bloky smysl. To vyžadovalo aktualizaci dohod. Jednání skončila podpisem 19. listopadu 1999 na summitu OBSE v Istanbulu Dohody o přizpůsobení Smlouvy CFE.
Počítalo s přechodem od blokových omezení k národním a územním, zejména se objevil limit na rozmisťování vojenské techniky jiných zemí na území suverénních států.

Ruská kvóta byla 6 350 tanků, 11 280 obrněných vozidel, 6 315 dělostřeleckých systémů, 3 416 letadel a 855 vrtulníků.
Celková kvóta zemí NATO v době podpisu dokumentu byla 19 096 tanků, 31 787 obrněných vozidel, 19 529 dělostřeleckých systémů, 7 273 letadel a 2 282 vrtulníků.
Kromě toho se země NATO zavázaly, že na území nových členů nebudou trvale rozmisťovat významné bojové síly, včetně letadel.
Limity výzbroje byly sníženy také pro Polsko , Maďarsko , Českou republiku a Slovensko .

Rusko zase nemělo rozmístit významné síly na území Kaliningradské a Pskovské oblasti
a také se zavázalo stáhnout přebytečné zbraně z Gruzie a všechny zbraně z Moldavska ...
5_2_TTuvylQ.jpg

1683723890224.png
 
Naposledy upravené:
Rozbor situace kolem NWO včetně senzačního konfliktu
Dopis mé osobě: Prigožin, Surovikin, Gerasimov a válka na Ukrajině.

Ahoj Sergeji. Na základě toho, co jsme onehdy pozorovali, vzniká zhruba následující obrázek.

Surovikin je opět jako sanitka. Vzpomeňme si, jak to bylo na začátku pohotovosti: Gerasimov jako náčelník generálního štábu vedl operaci, která měla být podle jeho názoru rychlá a velmi úspěšná. Všichni jsme viděli, jak to dopadlo - řekněme, že to bylo smíšené. Ale naši lidé pod Gerasimovovým vedením pokračovali v tlaku proti přesile nepřítele. Skončilo to velkými problémy v Balakleji a Izyumu. Fronta se otřásala.
Obyčejní lidé začali třídit, kdo vede vojska tak, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. A všichni vojáci, kteří věděli, jak se řídí vojska, ukázali na Gerasimova.
Naléhavě volali Surovikina. Pravděpodobně počítali s tím, že buď situaci napraví, nebo se na něj dají svést neúspěchy. A za tím účelem ho oficiálně jmenovali náčelníkem SSO. Surovikin situaci napravil.
Zároveň se stáhl z obklíčení, a tím zachránil před smrtí 30 tisíc výsadkářů v Chersonu a poslal je zastavit ukrajinskou ofenzivu. A nechal část z nich bránit levý břeh Dněpru. A tím navíc zabránil AFU v průlomu na Krym (to by bylo až po zabití výsadkářů).

AFU nebyla schopna ničeho.

A Surovikin po zhodnocení situace po všech těchto událostech naplánoval obranu a začal budovat několik linií opevnění - nejméně tři a na některých místech pět.
Situace se neustále zlepšovala. Buď to, nebo nějaké jiné okolnosti vedly k tomu, že Gerasimov byl poslán zpět, aby vedl SAS, nyní už oficiálně.
Nevím, jaké jedinečné schopnosti za to mohly, ale téměř okamžitě začaly Gerasimovovy vnitřní konflikty s mnoha veliteli. Celkem bylo během Gerasimovova vedení operace odstraněno asi sedm vysoce postavených velitelů - okresních velitelů a podobně velkých vojenských velitelů. To je v dějinách moderního Ruska zřejmě bezprecedentní událost, která sotva přispěje k posílení armády. Tím spíše, že se ukázalo, že někteří z těchto velitelů jsou žádaní v bojových jednotkách, které nejsou v takové míře závislé na Gerasimovových strukturách.
Vraťme se však přímo k vojenským záležitostem. Brzy po Gerasimovově veřejně ohlášeném "druhém příchodu" - nástupu do vedení SSO - začal prosazovat ofenzívy, jak to má rád. Přeskočme mezistupně a podívejme se hned na výsledek: akce byly provedeny, bez viditelného pozitivního efektu.

Pak do Rostova přijel Vladimir Vladimirovič a ofenzívy ustaly, přičemž se soustředily na Surovikinovu koncepci: vyčerpat nepřítele ve strategické obraně a vybudovat síly naší armády. Ve štábech NATO a AFU zavládl pesimismus, západní média jej začala převypravovat. Protože Surovikinem vybudovaná obrana byla schopna AFU udržet. Kdyby se Gerasimov nezabýval experimenty s ofenzívami - bylo by to mnohem lepší, ale i teď se jim pravděpodobně ještě podařilo včas zastavit v experimentech.
Bude to velmi obtížné, ale vydržíme. "Velmi obtížné" znamená, že část našich linií může být prolomena AFU. Ale ne frontu jako celek. A ukrajinská ofenziva bude poražena a její armáda v ní shoří.
Ale ani zde se nejednalo o žádné "piáno v křoví". Došlo k osobnímu konfliktu mezi Gerasimovem a Prigožinem. Prigožinova rétorika o tom nenechává nikoho na pochybách.

To znamená, že v předvečer grandiózní, mohutné ofenzívy AFU došlo téměř ke sváru ve vlastních řadách. Ukrajina si tyto události s potěšením vychutnává. Ruská veřejnost je zmatená (ve skutečnosti je zde vhodnější jiné, silnější slovo).
Zdá se, že někdo z nejvyšších mocenských kruhů, uvědomující si nebezpečnost takových událostí, opět rozhodl, že je čas zavolat záchranku - Surovikina.
Teprve nyní Prigožin prohlásil, že Surovikin je generál, který opravdu umí bojovat.
Surovikin opravdu umí bojovat, protože je stratég. Chvíli velel Východnímu vojenskému okruhu - jedinému okruhu, který má kromě konvenčních zbraní i celou jadernou triádu Ruska. Je tu námořnictvo, vesmír a strategické letectvo a miny. Vůbec všechno. Nikde jinde nic takového v tak významném měřítku není.
Surovikin je specialista na organizaci mezidruhové spolupráce sil, člověk, který ví, jak celou armádu, od kuchaře po kosmonauta, proměnit v jeden organismus, který co nejúspěšněji plní své funkce. Je také velmi schopným teoretikem v těchto otázkách - vlastně doktorem vojenských věd.
Není však jen teoretikem jako nějaký univerzitní profesor, je také praktikem, jak se ukázalo v Sýrii a později v SAS. To znamená, že Surovikin je skutečný vojenský velitel, strategicky uvažující člověk, schopný vypracovat proveditelné plány a realizovat je se škodami pro nepřítele a s úspěchem pro nás. A to i v situacích, kdy se již všichni podepsali pod bezmocnost.
Nyní se ukazuje, že kromě meziútvarové součinnosti sil je schopen integrovat i PMC do jednotné armádní akce.

Pravda, chvála Prigožina může později hrát do karet intrikám proti Surovikinovi. Ale na druhou stranu je skutečně jedním z mála skutečně hluboce myslících stratégů, kteří dokáží spojit teorii s praxí. Kdyby mu v tom nikdo nebránil, pravděpodobně bychom si vedli velmi dobře.
Jenže "palácové intriky" se nejspíš nikam neposunou a Gerasimov je z nějakého důvodu nahoře tak milován, že nadále oficiálně vede SSO.
"Ambulance" Surovikin teď pravděpodobně opět vyřeší složitou situaci, ale nikdo neví, co bude dál.
Prigožin všem před očima prakticky řekl, že pod Gerasimovovým vedením odmítají bojovat. Prigožin tak učinil osobně a vůbec veřejně, což se také nikdy předtím nestalo. Člověk, který umí bojovat a je připraven!

Vedení nějak "rozšířilo situaci", když Surovikina pověřilo rolí "spojky" mezi armádou a PMC. Ale šéfem všech je stále oficiálně Gerasimov. Jenže teď se snad na všechny také urazil. Důsledky toho všeho nelze předvídat. Bude Gerasimov jen přihlížet, jak se věci vyvíjejí, nebo se rozhodne zasáhnout? A pokud se rozhodne zasáhnout, může se pokusit zabránit ostatním v dosažení úspěchu? To nevíme. Prigožin nás ujišťuje, že zásah z jeho strany viděl. Jak přesně však Prigožin odráží situaci v této části, nevíme.

A na obzoru je mohutná ofenziva AFU...
Situácia nie je zúfalá, ale je vážnejšia ako vážna. Toto nie je hra o fazulky. Všetko nasvedčuje tomu, že aj najvyšší veliteľ musí mať svoje kroky veĺmi dobre premyslené. Na poslednú chvíľu zostrelené dva drony nad Kremľom , zvinutá trikolóra, Prigožinova otvorená vzbura GŠ, návrat Surovikina, sú signálom toho, že ,,rukavice sú zhodené".
 
Trikolóra zvinutá a červená vlajka vlajúca boli aj minulý rok. Vtedy sme to pripísali egregoriálnemu prejavu, dnes už vidíme, že ide o zámer. Plynulý prechod k červenej.
 
Dnes něco k bojovníkům čečenských speciálních jednotek Achmat.
Mimochodem - jednotka se jmenuje podle Kadyrova staršího - na jeho počest.
Tato jednotka je v zóně bojů po celou dobu - i když se o ní moc nepíše a ukři se čas od času snaží "psát" o jejich útěku a odsunu domů.
V posledních dnech se vyznamenala svým hrdinstvím v bojích bývalé průmyslové zóny v Belogorovce. Stalo se, že po krutých bojích byla jednotka obklíčena ukry. Ukronacisti nabízeli, ať se vzdají, že se jim nic nestane. Dokonce jim poslali i manuál, co mají dělat, aby si zachránili život. O tomto se psalo i v našich médiích - jednak aby se ukázalo na "korektnost" ukronacistů a jednak by to byla velká píár událost, zajmout obávané Čečence.
Jenže Achmetovci se nevzdali - ač byli opravdu odříznutí od veškeré pomoci z týla. Vydrželi to celých 8 dní než se dočkali svého vysvobození a záchrany. Zbraně a munici používali tu, kterou si ukořistili. A vodu si chytali dešťovou a tu pili po celou dobu.
Všichni budou vyznamenaní.
 
Dnes ukři sestřelili skupinu čtyř ruských letadel. Je 9 mrtvých. Stalo se to v Brjanské oblasti, sestřeleny byly 2 vrtulníky Mi-8, bombardér Su-34 a stíhačka Su-35.
 
po rimu, berlinu a parizi cestuje zeleny muzicek i do londyna, aby ziskal pomoc. sdelil, ze VB chce ukrajine dodat nescetne obrannych systemu, jakoz take stovky bojovych dronu s radiem az 200 km

 
Podle tureckých zdrojů se včera NATO mimořádně sešlo, aby jednalo o stavu protivzdušné obrany největších základen/překladišť zbraní pro Ukrajinu v Polsku a na Slovensku ve světle selhání systému protivzdušné obrany Patriot při obraně Kyjeva.

Situace je natolik vyhrocená, že se plánuje přijmout mimořádná opatření ve smyslu posílení protivzdušné obrany v těchto oblastech.


Zdroj: https://t.me/SolovievLive/179317


A čímpak jí asi tak proti Kinžalům hodlají posílit? „Povitrjanimi silami“ Ukrajiny ne? Ty přece Kinžaly sestřelují jako na běžícím pásu. Proboha, to už ani není směšné, jak je to ubohé.
 
Naspäť
Top Bottom