Obrázky s hlbším skrytým zmyslom

........ riešením je jednak protitlak zdola, ale ten nevzniká len tak. Vzniká SEBA-ZMENOU.
Tlaky budou přibývat - např. Petr Fiala:
" ... stát tu není pro to, aby lidi vodil za ručičku .."
" ... lidé mají mít odpovědnost za svůj osud "


Pro:
- spolu_práci
- radost,
- zructnost,
-
budouctnost,
je podmínkou BEZPEČNOST
Všimněme si že např. finanční bezpečnost mají ze zákona neziskovky, sdělovací prostředky, a další skupiny. Takže tyhle mají to, co bylo hlavním pilířem v socialistické éře a nikoho to neirituje, že je to socialistické a ne tržně kapitalistické a ještě v tvrdé konkurenci.
To by se sesypal celý současný schizofrenní "tržní" systém v EU.
 
Naposledy upravené:
Tlaky budou přibývat - např. Petr Fiala:
" ... stát tu není pro to, aby lidi vodil za ručičku .."
" ... lidé mají mít odpovědnost za svůj osud "
Tlak je vytváraný na tých, ktorí nemajú víziu. Tí, ktorí majú víziu, vedia kam a ako rásť, vedia čo majú robiť, pretože tá vízia (ak je dostatočne všeobecná a krásna) ich vedie. Teda to, čo človek bez vízie pociťuje ako tlak, ten s víziou pociťuje ako iniciáciu. Ten prvý sa tomu bráni, bojí sa, že bude "rozpučený/prevalcovaný". Svoju energiu vyplytvá na reaktivitu. Kým ten druhý, ten hľadá spôsob, ako sa veci dajú robiť, hľadá cesty, vie, že každá vytrvalosť a úsilie smerujúce do jeho vízie bude oplatené úspechom. Svoju energiu nalieva do aktivity a používa naňho vytváraný tlak na dosiahnutie svojej vízie. To isté je princípom bojových umení. Ak budeš iba odrážať útoky, je len otázka času, kedy sa vyčerpáš a podľahneš. Pokiaľ však dokážeš útoky prijímať ako príležitosť hľadať slabé miesto protivníka, absorbovať ich a následne získanú z nich energiu nasmerovať proti nemu, je stratený. Vyčerpá sa on sám, a ty týmto disciplínovaným a tvorivým spôsobom dosiahneš svoj cieľ.
Pro:
- spolu_práci
- radost,
- zructnost,
-
budouctnost,
je podmínkou BEZPEČNOST
Ano, súhlasím. Ale bezpečnosť sa získava odhaľovaním potenciálneho nebezpečeného. Nie vyhýbaním sa mu/obranou pred ním. Ide znova o aktívny postoj. Kým je človek dieťa, bezpečnosť mu zabezpečujú rodičia. Keď dospieva, sám si ju musí vedieť zabezpečiť. Pričom bezpečnosť je súhrn rôznych druhov bezpečnosti: finančná, emočná, mentálna, pracovná ... Nedá sa čakať, že ti ju zabezpečí niekto zhora. Znova to stojí a padá na jednotlivcoch. Tí chápu koreň veci, rastú a sami svojím rastom vytvárajú prostredie pre rast aj ostatným. Čakať s načiahnutou rukou, kto mi čo dá je prístup žobrácky, je to slabosť plynúca z psychologickej úlohy obete, v ktorej sa ľudia často radi nachádzajú, pretože je to pohodlné.
 
Toto je dôležité chápať aj z hľadiska riadenia. Samozrejme, najskôr zo všetkého z pohľadu sebariadenia. Pretože všetci sme súčasťou stáda. A zmena nami želaným smerom môže vyrásť jedine zo sebazmeny. No je dôležité rozumieť tomuto obrázku aj z pohľadu naviazania na globálne riadenie. Všetci by sme chceli, aby tu bolo lepšie, ale pijeme ďalej, fajčíme ďalej, kukáme po idoloch ďalej, opakujeme tie isté naučené vzorce ďalej, nestaráme sa o svoju zem ďalej, každý deň hlasujeme ďalej svojimi nákupmi v obchodoch za to, aby sme boli bez suverenity, každý deň naplno využívame "výhody" digitálnej techniky a podporujeme jej ešte väčšiu kontrolu nad nami ... ? Jednoducho nemožno počítať s tým, že príde hore niekto, a direktívnym spôsobom niečo začne nariadzovať, a ostatní to budú plniť. Takto uvažujú iba patriasti a liberasti. Čo je fakticky číra forma fašizmu, len tak mimochodom. Všetko prebieha najlepším možným spôsobom s ohľadom na aktuálny stav mravnosti všetkých účastníkov supersystému. Z toho možno veľa vecí dedukovať, predpovedať akým spôsobom treba manévrovať, čo je reálne dosiahnuť okamžite a čo si vyžaduje dlhodobejší proces. Ak viem, že deklarovaná zmena sa zatiaľ "chce žiť" iba ústne, nemôžem čakať, že sa to zo dňa na deň zmení a osedlať si ilúziu. Teda môžem, ale výsledky tomu budú zodpovedať (viď posledne prípad Harabín).
 
Naposledy upravené:
Pod tou ochotou zmeniť sa chápem ako úplne prvé, stať sa aktívnym. Lebo aktivita stojí za všetkými zmysluplnými zmenami: či už seba, alebo prostredia. Je to o rozvíjaní vôle a cieľa-vedomosti (viem čo chcem). Mnoho ľudí väčšinou iba vie, čo nechce. Ale treba sa zamyslieť aj nad cieľmi a ceste k ním, naštartovať ich realizáciu vôľou. Dá sa začať aj drobnými vecami. Hlavný je ten prvý krok, vykročenie. A potom sa už len nezastavovať.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom