Komunitná spolupráca Pjakin a znalosti o Slovensku

by mali žiť v spoločnom útvare
O žiadnom spoločnom útvare s Maďarskom v dohľadnej dobe nikto z nás nikdy nepísal. Vždy to bolo len o úzkej spolupráci, a to aj napriek spoločnej cca 1 000- ročnej histórii.
Naproti tomu sa tu neustále volá po spoločnom štátnom česko-slovenskom útvare, pričom spoločná história je len nejakých 70 rokov vrátane 9 rokov v rámci Svätoplukovej Veľkej Maravy. Volá sa po obnove spoločného útvaru, ktorý vždy, keď nastali zmeny v okolí, keď padli vonkajšie garancie (Mníchov, zánik ZSSR), sa rozpadol. To znamená, že vnútorná súdržnosť, vnútorná rezonancia nebola.
Pritom spoluprácu Slovenska a Čiech z nás nikto neodmieta, avšak presadzujeme blokové usporiadanie (@Jox13 to jasne napísal) nie pragocentristický konglomerát.
Prečo okoliu tak vadí samostatné Slovensko a jeho snaha o suverenizáciu? Prečo sa vyzdvihuje česká, poľská, maďarská slávna história, len Slovákom a jeho okoliu sa vsugeruváva, že Slovensko žiadnu históriu nemalo, že vždy sme boli len pracovným dobytkom?
Vznikli zmiešané manželstvá a priateľstvá, ktoré rozdelením iba utrpeli.
To isté bolo aj po rozpade Uhorska. Zmiešané manželstvá vznikajú aj teraz, a tých medzi Maďarmi a Slovákmi vzniká veľmi veľa.
 
Prečo okoliu tak vadí samostatné Slovensko a jeho snaha o suverenizáciu? Prečo sa vyzdvihuje česká, poľská, maďarská slávna história, len Slovákom a jeho okoliu sa vsugeruváva, že Slovensko žiadnu históriu nemalo, že vždy sme boli len pracovným dobytkom?
Čekal jsem , kdy toto vyplave . To je ten důvod , proč se má ČR drobit na drobečky a Slovensko se má zasnoubit s Maďarskem , do přešťastného politického páru . Po tom , co byl obyvatel Horních Uher stejným dobytkem pro Uherské grofy , tak jako Čech pro Německou šlechtu .
Je to ten pocit ušlápnuté křivdy , že obyvatel Horních Uher neměl svoji dostatečnou historickou vážnost , kterou zřejmě už tentokrát ve svazku s Maďarskem získá .
Tak podobným sladkým slovem a slibem , byla budována třetí říše , kdy se v dojč oznamoval šťastný návrat Nordické čisté rasy , která celému Německému národu přinese jejich zasloužené štěstí a narovná všechny křivdy , kterých se na těchto nordických potomcích dopustila ta slovanská otrocká sebranka .
To skutečně nevidíte ty hrábě , na které si s rozběhem skáčete ? Nevidíte , že je na Vás uplatňovaný stejný trik , jaký národům přináší generační neštěstí ?
Až se EU fašistická říše rozpadne , tak se spojovat budeme a nebude to málo států a národů a to z důvodů Našeho přežití . A nevěřte tomu , že bude čas na tyto nacionální hříčky .
 
Můžete tu oprašovat dějiny, jak chcete
S nečím souhlasím a snažím se vše vidět co nejvíce plasticky a @Putinovec má rozhodně co říci na tomto fóru. Ale tohle ne a pomohu si Kuzmou Prutkovem:

Dějiny nejsou učitelé, ale i tak "trestají za jejich neznalost".

Fungují i velmi staré a zapomenuté egergory (doporučuji spisovatele Pracheta, který chápe egregory dokonale a na tom založil svoje fantasy, které není plytké dává pozornému čtenáři cenné informace - ovšem tak trochu opomíjí Boha je tam tak trochu spíše zamlčení). "Nic nemůže zmizet" a proto je velmi dobré navázat na ten správný egeregor a Velká Morava je to nejlepší - nepřímá vlastnost egregoru - jeho mravnost - je daná mravností zakladatelů a provozovatelů egregoru.
 
Naposledy upravené:
Gratulujem, kam sme sa dostali, takze nakoniec @Oracle 911 a @Popolvár vitajte, už nie ste len agenti putina, ale aj agenti orbána.

Pane, vlajku som si nevymyslel. Ta vlajka bola vlajkou Uhorska niekoľko storočí. A mal ju ako vlajku, pod ktorou bojoval aj Matúš Čák, Pán Hradu a mesta Trenčína, ako aj najdlhšie panujuci palatin Uhorska
Jo a poznáte státny znak Slovenskej republiky? Ak by ste zafarbik dvojkríž a trojvršie na zlato, nic viac netreba, mate tu vlajku. Lebo z Uhorskej vlajky vychadza ta moderná, Slovenská. Žiadna živánska, ako v znaku ČSSR, ktory sa snažil.vymazať uplne pamäť na Uhorsko.
Ja nic neponukam, okrem pohľadov. Bolí to, ta nenavist ku hnusnym madaronom, vsak?
A viete, ze obyvatelia Pannonie su geneticky R1a ako.my? A ze v smoleniciach je chranená ucebnica madarciny? A že sa pomadarčovalo tak, ze najskor sa v madarčine vychovávala šľachta a potom postupne storociami sa davali na určity urad naroky, aby bol v madarcine. Az prisla maďarizacia, kde sa v skolách za hovorenie v slovenčine, bilo trstenicou.
Ze to bola akcia GP na rozpad Uhorska,.lebo inak ako rozdelenim a oddelenim od.korenov, sa im to nepodarilo?
A viete, ze tu istu techmológiu, presne tu istú, pouzili na ukrajine v suvislosti s rusmi?
50 rokov menili jazyk a nasledne prisli s tym, ze len ukrajincina...
Povedomé? @MIG citoval Kalaja, ja som jeho knihi čítal, popisuje to, co mi hovorila prababka a co je vidiet teraz na Ukrajine..


A terZ tvrdite, ze sme boli dlho vo zväzku... 70 rokov je dlho? 3 generacie? Naozaj? necelé tri genercie. A kolko bolo.jednotne uhorsko? 1200 rokov? 1800 rokov? Kolko je to generacií?
Preto Slovensko, Madarsko, Rumunsko, sú si pribuznejšie v pristupe k životu tak, ako Cesi s Rakušákmi...
Ja vynadam, ze nerozumie? Viete ten pribeh z indie, ako Buddha sakiamuni prisiel do dediny, kde ho požiadali o pomoc, lebo tam mali slepca, kto ich presviedcal o tom, že svetlo neexistuje. A az potom, co ho buddhov lekar vyliecil a on videl. a ked uvidel, pochopil...
Ja a dalsi len mozeme hovorit,.ze nevidíte celok, pretoze ignorujete egregorialnu podstatu vesmiru a tiadenia ako takého. A to,.ze upozornenie a návod na riesenie beriete, ako vynadanie, holt, to je vasa moralka, nie moja. ak to vidite takto, zostanete preslapovat pri kufri a skriabac sa na zatylku, preco ten vlak este neprisiel.
Odpovedzte mi na moju otázku, ktorú som Vám položil. Ak ste ju nezaregistrovali tak ešte raz....Je nejaká diskuzia alebo dokonca fórum v Maďarsku, kde sa uvažuje o spolunažívaní Slovákov, Rumunov, Chorvátov a Maďarov v jednom celku na princípe Rovnosti medzi národmi? Ak áno, ukážte nám ju.
Ďakujem
 
Bratislava je tiez zidovske mesto, a na Slovensku su myslim pochovany dvaja z najvyznamnejsich zidov, Chatam Sofer - Mojsej Schreiber posobil na cele bratislavskeho rabinatu 33 rokov a zasvatil mnozstvo rabinov po celej europe. Nemozem ale suhlasit, ze by tento zidovsky riadiaci egregor mal taky vplyv ako hovori, prave naopak - Bratislava a Praha je centrom koncentracie biorobotov. Ludia co sa zdruzili a zacali prekladat prace KOB boli ovplyvneny slovanskym egregorom, slovanskou skumavou dusou ako funguje struktura sveta, na par rokov boli odkloneni levasovinou ale rychlo zistili ze tade cesta nevedie. V tomto zmysle sa da povedat nieco ine, Sun-Tzu povedal neboj sa stoviek bitiek ak poznas svojho nepriatela, slovanske narody celkovo maju so zidovstvom velmi bolestive skusenosti a aj tu vzdy bolo najviac pogromov. Identifikacia nepriatela ako bod PFR prebehla uz za sturovcov v istej miere, za marxistov boli loze de iure zakazane ale komunisticka strana bola de facto najvacsou z nich. Neviem ako pred 89.rokom, myslim ze v tom mali ucenci a spisovatelia vacsiu volnost ale po tom roku je v podstate mainstreamovo aj druhoprudovo zakazane skumat zidovstvo a podrobovat ho objektivnej kritike, vid nacista Magat ktory ale knihou zidokracia zatal do ziveho. Z krizy je nemozne vyjst pokial sa urcite percento ludi nezacne zaujimat o globalne riadenie cim sa automaticky dostane aj k nastroju menom rabinat a jeho programovaciemu modulu menom nadrabinat. Od nich zmenu ocakavat nemozno na zaklade hierarchickej struktury ktora bola vytvorena takmer do dokonalosti a kazdy odklon od ulohy ktora bola stanovena je rychlo potlacena alebo tvrdo potrestana, cim sa v tych ich hlavickach este viac presvedcia aki su skusani, trpitelski a vyvoleni. Ludstvo v podobe stalinizmu stratilo obrovsku prilezitost vysporiadania sa s tym, ci jemne alebo tvrdo a dnes stojime ani nie na startovacej rovine ale daleko vzadu a nedokazeme reagovat lebo su vo vsetkom o krok popredu. Putinizmus nie je stalinizmus a on nikdy nebude mat gule spravit cistky, kedze jeho moc vychadza nie z ludu ale z oligarchie, a hlavne tej obrezanej - Abramovic si stahuje nacistov z Azovstalu do Turecka a Putin ani len nepipne a to je len vrchol ladovca. Ale to uz som asi moc rypol do osieho hniezda pod prispevkom Pjakina a jeho fanusikov, ked ten za desat rokov nebol schopny podrobit Putina objektivnej kritike... pan Putin je mudry muz, ktory chyby nerobi... to je dufam lepsie
😃
preto sa ani nesnazia zlikvidovat Putina, lebo je predvidatelny a cervene ciary ktore zapad prekrocil nikdy neoplaca - v pripade Kursku je to este logicke kedze na to nemal moc, v pripade Nord Stream 2 mozme len hladat pjakinovske vyhovorky a pre zapad tym padom s jedlom rastie chut. a co globalna prestavba, Putin na cele Ruska vytvara priestor pre noveho hegemona Cinu, Rusko opat len doplaca kedze dolar nahradzuje juan, nie rubel, suroviny ktore prudili do europy prudia do Ciny a Indie este pod cenu za aku ich nakupovala europa. globalne zakulisie sa boji toho, ze by Putina nahradil niekto s rozhodnostou Stalina, ktory by z Ruska nikdy nerobil otlkanka.
 
Po tom , co byl obyvatel Horních Uher stejným dobytkem pro Uherské grofy , tak jako Čech pro Německou šlechtu .
Je to ten pocit ušlápnuté křivdy , že obyvatel Horních Uher neměl svoji dostatečnou historickou vážnost , kterou zřejmě už tentokrát ve svazku s Maďarskem získá .
Pane, za nazvanie mojho naroda dobytkom si vysluzite len jedno. V buducnosti verim, ze vam bude ten "dobytok" zachranovat zivot, aby ste pochopil, aky arogantny ste.

Po prvé Biele Uhorsko. Po druhé. Verim, ze ak Vám dám k nastudovaniu Grofa Jána Pálfyho, tak budete vyplakávat, že ale ved vynimka. Nie nebola to vynimka. Matúš Čák Trenciansky. Omodejovci, Ilesháziovci, neboli palatíni len tak pre niečo.


Ale niečo iné je zaujimavé. To, cím ste svoje vyvody ukončil. Takze nacionalizmus. Ja si pomozem niekym inym, ako @Atom a to sefom ekonomickej komisie brics.
Takže ak milujem svoju matku, mam nenavidiet cudzie? Nie. Lebo to je navionalizmus.
Lenze Vy tu prezumujete, ze nemam milovat svoj narod, ale spojenie a spajanie. NIE, NIE A WSTE RAZ NIE. Spojenie je vždy dobrovoľny zväzok. A ten môže fungivat len pri vzajomnom respekte oboch strán. Ak máme 1000 rocnu dejinnu súvislost jedneho naroda,.nezahadzujete ju! A s tym suvisi aj toto
Odpovedzte mi na moju otázku, ktorú som Vám položil. Ak ste ju nezaregistrovali tak ešte raz....Je nejaká diskuzia alebo dokonca fórum v Maďarsku, kde sa uvažuje o spolunažívaní Slovákov, Rumunov, Chorvátov a Maďarov v jednom celku na princípe Rovnosti medzi národmi? Ak áno, ukážte nám ju.
Ďakujem
Ukážte nam nejakú. Dajte nam nejaku. Urobte nejakú. Len urobte. ukazte, dajte...
Pan pocul o V4? Teda presadzovani zaujmov vsetkych rovnakym dielom? Spoločný postup?
tam sa spolupracuje velmi dobre s pánom orbanom, pan fico by vedel rozpravat.
Pockajte kdeze to boli nasi a maďarskí policajti na spoločnom strážení šengenskej hranice?
Toho dialógu je habadej. Teda bol az do caputovej a potom toho, ako sa volal edusha a ódera. Ti to torpédiluju aj s....Ano, s Fialom....
Ako pane? Nie su tieto informacie slovodne dostupné? Aha, dajte, ukážte...
 
Naposledy upravené:
Praha je centrom koncentracie biorobotov
To, že jsme s kabalou a její výrobou biorobotů v rozporu s tím naprostý souhlas. Slované to v krvi nemají a stále ví co je to svoboda a nezaměňují ji s penězi (praxe - mnoho lidí v mém okolí volí zaměstnaní podle jiných kriterií než výdělek - ne elity (jelita i elitní odbornící), ale obyčejní lidé). To nám, ale nebrání vše odpozorovat a naučit se.

Porovnání Stalina a Putina, ale nesedí. V době Stalina se "moc válela na ulicích" a lidé si vše mohli řešit samostatně a proto mohl dělat na čas samostatné kroky (ale i tím, že se šikovně maskoval Mraxismem - jakmile to GP došlo, následovala likvidace). Putin již řídí v plně globalizovaném světě a svoji pozici si udržuje, protože Rusko je hřebík na kterém drží lidstvo (GP úplně vše zpackal, moje hodnocení z lidského hlediska). Elity ho trpí ne proto, že jim hraje na ruku, ale protože jim nic jiného nezbývá. Stačí si poslechnout Putinovi projevy, to je bezstrukturní řízení a tím rozhodně oligarchům nenahravá.
 
Naposledy upravené:
Pane, za nazvanie mojho naroda dobytkom si vysluzite len jedno. V buducnosti verim, ze vam bude ten "dobytok" zachranovat zivot, aby ste pochopil, aky arogantny ste.

Po prvé Biele Uhorsko. Po druhé. Verim, ze ak Vám dám k nastudovaniu Grofa Jána Pálfyho, tak budete vyplakávat, že ale ved vynimka. Nie nebola to vynimka. Matúš Čák Trenciansky. Omodejovci, Ilesháziovci, neboli palatíni len tak pre niečo.


Ale niečo iné je zaujimavé. To, cím ste svoje vyvody ukončil. Takze nacionalizmus. Ja si pomozem niekym inym, ako @Atom a to sefom ekonomickej komisie brics.
Takže ak milujem svoju matku, mam nenavidiet cudzie? Nie. Lebo to je navionalizmus.
Lenze Vy tu prezumujete, ze nemam milovat svoj narod, ale spojenie a spajanie. NIE, NIE A WSTE RAZ NIE. Spojenie je vždy dobrovoľny zväzok. A ten môže fungivat len pri vzajomnom respekte oboch strán. Ak máme 1000 rocnu dejinnu súvislost jedneho naroda,.nezahadzujete ju! A s tym suvisi aj toto

Ukážte nam nejakú. Dajte nam nejaku. Urobte nejakú. Len urobte. ukazte, dajte...
Pan pocul o V4? Teda presadzovani zaujmov vsetkych rovnakym dielom? Spoločný postup?
tam sa spolupracuje velmi dobre s pánom orbanom, pan fico by vedel rozpravat.
Pockajte kdeze to boli nasi a maďarskí policajti na spoločnom strážení šengenskej hranice?
Toho dialógu je habadej. Teda bol az do caputovej a potom toho, ako sa volal edusha a ódera. Ti to torpédiluju aj s....Ano, s Fialom....
Ako pane? Nie su tieto informacie slovodne dostupné? Aha, dajte, ukážte...
Ďakujem za odpoveď,....a čo Orbánove výroky na adresu Ukrajiny, maďarská prezidentka v Rumunsku....Chorváti sa tiež ozvali.....čo toto má spoločné s V4?
V4 je výborný projekt, ale mnohé vyjadrenia Jobbiku ale aj Orbána samotného mňa osobne stále hodia nazad a potom začnem premýšľať, ako títo ľudia myslia úprimne so spoločným domom pre viaceré národy....?
 
Jsem Čechoslovák. Máma Češka, otec Slovák. A takových nás je. Polovinu zdejší debaty nechápu - zkusím to zesumarizovat. Češi a Slováci by neměli být v jednom státě, protože si jejich egregory odporují? Naopak, v rámci Velkomaďarska by bylo Slovákům lépe?
Putinovec mimochodem, Joxi, nenazýval "Tvůj" národ dobytkem. On správně poznamenal, že pro grófy byli Slováci dobytkem, stejně jako Češi pro Němce. Oni tehdy měli Slováci nějakou státnost? Nebo si o ně Maďaři otírali boty?
Československo dokázalo mnohem lépe čelit jak německému, tak maďarskému živlu. Nikoli to původní, ale poválečné určitě. Díky SSSR. Jen zmetci se mezi námi snažili vyvolávat spory. No, a nakonec se jim to podařilo. Myslíte, že konec Československa byl pro oba národy něčím pozitivním? Z respektovaného státu se staly dvě onuce, které svou státnost jen předstírají, a ani se jim to už příliš nedaří.
Já opravdu netuším, jak si někdo zde může myslet, že by Slovensku bylo lépe v rámci nějakého Velkouherska. Zpět k těm grófům a "dobytku"?
 
Putin je nepochybne vynikajuci strateg, co dokazal spravit z Ruska za 10-20 rokov je priam neuveritelne, ale s tym ako sa upevnovala moc Ruska sa rovnako upevnovala aj moc oligarchie a v tomto smere si myslim ze spravil minimum toho co mohol. Aka je to moc, ked mu klany diktuju koho menovat na celo centralnej banky, financii atd... v tomto ohlade je rovnakym zajatcom akym bol aj pred 20. rokmi, a elity si upevnuju pozicie miesto tych reci ako sa rozbiehaju kadrove vytahy. Spolupracovali na vzostupe Ruska, ale len v tom smere ked im z toho nieco kvaplo, tie 2/3 prezidentskych vynosov ktore neboli splnene hovoria za seba a davo-elitarizmus prekvita, Kadyrov ktory sa snad najviac ohana patriotizmom si za ministrov vymenuva svojich pribuznych a potom sa verchuska cuduje aka je podpora Vagnerovcov medzi ludmi ci uz to bolo zorganizovane tak ci onak, uz toho maju plne zuby ako to aj referovali vojnovi korespondenti Putinovi. za Stalina moc nelezala na ulici, mali ju v rukach zidia revolucionari ale on umoznil karierny rast aj neelitarom, preto dokazal vytvorit supervelmoc a pri globalnej prestavbe 1943/44 si diktoval vlastne podmienky. pri sucasnej prestavbe bojuje v podstate Rusko samotne proti celemu zapadu na vsetkych prioritach ale smotanu lize Cina, India a dalsie staty drziace sa bokom.
 
Naspäť
Top Bottom