Komunitná spolupráca Pjakin a znalosti o Slovensku

Dám vam otazku Jano. Viete, co bola.Cernobyľska katastrofa a katastrofa ponorky Kursk?
Prečitajte si knihu Majster a Margaréta, kde sa píše, ako M.A. Berlioz spadol pod električku a odrezalo mu hlavu.
Ako sa pred tym na koľajisku rozlial olej. A ako pred tým mal niekoľko možností pokračovať v rozhovore o Bohu a ak by temu rozvinuli, rozliaty olej by bol rozliatym olejom a nie poslednym krokom pred dekapitaciou redaktora.
Materialisticky ateista Berlioz nepočúval jazyk životnych udaloatí a šiel tak nespravne a mal taky vplyv, že vyčerpal mieru Božieho dopustenia a bol zobrany prec zo života.

To iste hrozí aj nám. Konkrétne Ľudstvu, ako celku. A prečo sa tieto katastrofy stali prave na uzemi ZSSR a vychodny blok zasiahli? Pretože sa musela táto cast sveta s potencialom vydat na cestu ako prvá, alebo zapálit svet vycerpanim Božieho dopustenia. Ďalší na rade bol región Ázie. A čo máme? BRICS, lebo lidri pochopili. Pomohli im vsetci, ktorí pochopili tiež. A potlačil do tpho Duch tychto narodov. Teda egregor tychto narodov...

Preco tak zosiroka? Ak chcete pochopiť celú paletu riadenia, pohnút sa dalej vo vlastnom rozvoji a hlavne širsom videni mozaiky, nezaobíde sa to bez tpho, aby ste začala vnimat jemnohmotne prejavy sveta okolo nás.
Obnovenie cesko-slovenska neprichadza do úvahy. v žiadnom prípade. Ako by to malo fungovať, ked 70% Slovenského národa nechce vojnu a má dobrý vztah ku Rusku, v Cechach sú to " ti rusáci".
Už len v tomto je diametralna odlišnosť, prave prameniaca z vplyvu "Prahy" a ich naratívu. Ale to si musí národ vyriešit sám.
Totižto toto sú tie dva rôzne egregory, ktoré boli nekompaktibilné ani za prvej ČSR, preto bola aj rozdelená na dvoje, lebo sa nedala riadit rovnako. A pokiaľ je prax kritériom pravdy, uz len vznik protektorátu na jednej a samostatneho štátu na strane druhej to potvrdzuje.
Zabudnite vy Jano na obnovenie Česko-Slovenska, k tomu nedôjde. Pride ku postupnému zjednocovaniu do blokov, no blok je na rpzdiel od konglomeratu, akymi su SŠA a EU, schopný udržiavať homogénne kultúrne danosti narodov a regionov pri preberaní najlepšieho z kultúr inych, nie prevalcovanie jednou kultúrou.
Aj Uhorsko svojho času fungovalo takto.


A preto je pri rozhodovaní vnímať jemnohmotnú informaciu z okolia a jazyk životnych udalostí na potvrdzovanie, alebo aktualizaciu cesty novym smerom, pokiaľ to JŽO potvrdí.
Odkazala ste nám, teda Oraclovi, Popolvarovi a Joxovi, aby sme prestali snivat o uhorskom banáte a zacali spajat matricne to, co nas v budicich rokoch ochrani...atd...

A co tqk zacat od seba. Ako hovoril Ďzallaj ed Din Muhammad Rúmí (alebo niekto iny, to je v podstate jedno): keď som bol chytrý, chcel som zmenit svet, teraz som múdry a menim seba.
Prečo? Lebo ked dostatok ľudí zmení seba (ako sa to stalo v ZSSR masovejsim pouzivanim technik skupiny 10003 na zlepsovanie vlastnosti Človeka) vznikli Ľudia, ktorí nasledne zacali meniť svet okolo seba, a ppstupne davat znalosti daleĵ a siršie, spoluns pokracovanim pripravy tych specialnych novych Ľudí.
A vznikla paralelne a na popud veľa ľudi, ktorí sa zmenili uz v dobach ZSSR, Koncepcia soc. bezpecnosti, ktora sa môže stat zakladom buducej koncepcie globalizacie napriklad ako ju popisal Jefremov v Hmlach z Andromedy....
To Vam Jano môže poradit Jox. Vnimajte jemne hmoty, aj tma pri tom vnimani žiari, uvidíte veci blízke, aj tie ukryte v casu diali
A ty věříš tomu , že tímto způsobem oslovíš dav ? Nedokážeš tím oslovit ani větší část těch , kteří od davu už odpadli , protože každý jedinec má svůj způsob nazírání , každý vidíme jen tu část pravdy , kterou dokážeme uchopit a každý pracujeme na té úrovni , kde se dokážeme pohybovat .
Z toho co už dlouhodobě protlačujete a co znovu i přes upozornění na možnou podporu Nám nepřátelskou matrici ozvučuješ , si dav i řada jednotlivců vybere to , co je jim vtlačované do mozků .
Kdo neskáče není Čech - Slovák ....
Touto formou vtlačení se do myslí lidí , byl úspěšně položen projekt , Banderovský majdan .
Čím víc budete hledat to , co Nás nespojuje , proč si v žádném případě nemůžeme rozumět , tím hlubší hrob NÁM všem vykopáváte .

Tuhle větu z článku Iščenka , jsem sem dával včera :
Na ukrajinských majdanech byly tisíce šmejdů, ale kdyby je nepodporovaly desetitisíce hlupáků “s dobráckými tvářemi”, majdany by nikdy nevyhrály.

Ty desetitisíce hlupáku s "dobrým úmyslem" vytváří především ten , kdo hledá důvody , proč to nejde .
A nástroj , jaký se už od dob stvoření světa , kdy ďábel stál za stromem a pokřikoval : Perte se a žerte se , používá , je stále ten stejný .
To Vy jste ti lepší a ti druzí , to je sebranka , s tou se nebavte .

A těm druhým našeptávají :
To Vy jste ti lepší a ti druzí , to je sebranka , s tou se nebavte .

To první , co nepřítel neopomněl udělat , po sametovém převratu , bylo rozdělení ČeskoSlovenska , dle směrnice rozděl a panuj .
Kupodivu , podle stejného manuálu , který použila Třetí říše .
 
To Vy jste ti lepší a ti druzí , to je sebranka , s tou se nebavte
Všimnite si jedno kolega, ako na fakty reagujete.
Toto je argument z topiek alebo.aktualit,.ked dôjdu argumenty, kričí sa Fasistaaaaa (netolerantny, progresíves, kotlebovec, putinov agent, stači nalepku zodvihnuť a.nalepit)
Bez chapania a vnimania wgregorov sa dalej nepohnete. To.je fakt. A so človeka s vnimanim noosfery spoznáte hned. Totiž dokaze písat filozoficke traktaty a predikcie,.ktore druhych dráždia. Bud tym, ze.im nerozumeju alebo tym, odkiaľ to ten clovek zistil...a stačí tak málo. chciet...

Dal som Vam hore knohu z Tordenu https://torden.sk/produkt/psi-vojny-zapad-a-vychod-historia-vojenskeho-vyuzivania-extrasenzoriky/
je to jedna z ciest. Alebo si naberte na youtube Ratnikova Borisa Konstantinoviča a skuste sa zapocúvať do jeho rozpravania. A mozno toto bude vasa cesta...
To horeuvedené odmietam, co ste napisal. taketo dary nedavame. Davame dary iné.
napriklad tento
 
Nie je to pravda, že sú to dva rôzne egregory. Drvivá väčšina obyčajných ľudí v Čechách a na Slovensku by prijala znovuvytvorenie Československa. Bolo nám spolu dobre. A väčšina Slovákov vníma maďarskú zahraničnú politiku čo sa "Veľkého Maďarska " týka ako zlú. To isté si určite myslia aj Rumuni aj Slovinci a aj Chorváti. Všetci majú ešte v pamäti násilné pomaďarčovanie.
 
Nie je to pravda, že sú to dva rôzne egregory.
Je to pravda, nedávno mi to potvrdila moja skúsenosť ( JZO ), mala som kamarátku, ktorá
pracovala a bývala na Slovensku ( mala české aj slovenské občianstvo, rodičia žili v Prahe ), potom si našla prácu v Prahe a tak sa jej rodičia presťahovali do rodič. domu kde bývala kamarátka a ona išla do domu v Prahe. Vplyvom zmeny a jej rodičov, som už nemohla s ňou byť.
Vysvetľovala som jej, že ich hnev len podporujú a živia ( mali veľmi zlé susedské vzťahy ) ale ma vôbec nepočúvali. Keď som sa dozverela že aj mňa začali ohovárať, priateľstvo veľmi rýchlo skončilo.
 
Je to pravda, nedávno mi to potvrdila moja skúsenosť ( JZO ), mala som kamarátku, ktorá
pracovala a bývala na Slovensku ( mala české aj slovenské občianstvo, rodičia žili v Prahe ), potom si našla prácu v Prahe a tak sa jej rodičia presťahovali do rodič. domu kde bývala kamarátka a ona išla do domu v Prahe. Vplyvom zmeny a jej rodičov, som už nemohla s ňou byť.
Vysvetľovala som jej, že ich hnev len podporujú a živia ( mali veľmi zlé susedské vzťahy ) ale ma vôbec nepočúvali. Keď som sa dozverela že aj mňa začali ohovárať, priateľstvo veľmi rýchlo skončilo.
Existují i egregory měst a další egregory, které mohly rodinu ovlivnit. To, že po nastěhování do Prahy se změnilo jejich chování nemusí vůbec souviset s tím, že přišli ze Slovenska do Čech..
 
O maďarizácii písal vo svojej knižke Karel Kálal, kde tými najhoršími maďarizátormi boli bohužiaľ často slováci, aby sa zapáčili svojim páničkom... Nehovorím, že všetci, to už bolo podľa ich vedomia a svedomia.
Kto zaviedol na Uhroch latinku? Žeby opäť slováci na 2.sneme Matice slovenskej:
"1864 Rozhodnutím 2. valného zhromaždenia Matica slovenská prijala pre tlač všetkých matičných publikácií a dokumentov štúrovskú normu spisovnej slovenčiny (podľa reformy Martina Hattalu) a ako písmo latinku." https://matica.sk/o-matici-slovenskej/historia-matice-slovenskej/
Veď dovtedy bol hlavný názov stanov a pečate v azbuke (pozri na stránke vyššie).
Kde sa nachádzajú knižky do roku 1864 písané inak ako latinkou? V archívoch v Budapešti, vo Viedni a vo Vatikáne? Napr. Cisár Jozef II ovládal bukvicu https://www.tartaria.sk/produkt/slovieni-jozefa-ii/
Záver: najhorší sú Judáši medzi nami, a snažme sa ich spoznať. A ako? Začnime pracovať každý na sebe a potom zistíme poľahky kto sú tí Judáši.
P.S. Jazyk poliakov a slovákov si boli veľmi blízke niečo ako nárečia, ale kodifikovaním slovenčiny a samozrejme aj poľštiny sa tieto jazyky vzájomne vzdialili.
Preto nerobme zmeny v živote unáhlene, palica má 2 konce, aj keď si myslíme, že toto riešenie je neprijateľné, nakoniec zistíme, že sme dostali loptičku na smeč.
Nie je to pravda, že sú to dva rôzne egregory. Drvivá väčšina obyčajných ľudí v Čechách a na Slovensku by prijala znovuvytvorenie Československa. Bolo nám spolu dobre. A väčšina Slovákov vníma maďarskú zahraničnú politiku čo sa "Veľkého Maďarska " týka ako zlú. To isté si určite myslia aj Rumuni aj Slovinci a aj Chorváti. Všetci majú ešte v pamäti násilné pomaďarčovanie.
 
Existují i egregory měst a další egregory, které mohly rodinu ovlivnit. To, že po nastěhování do Prahy se změnilo jejich chování nemusí vůbec souviset s tím, že přišli ze Slovenska do Čech..
Všímám si bedlivě tohoto zvráceného stavu psychiky .
Tam kde žiju , podporuju vše , co liberalismus , kolonialismus , kapitalismus , mus ...... obyvatelům přináší . A když podporovaný režim přinese takové podmínky , že to není k žití , přestěhuji se jinam a tam podporuji ty samé procesy . Nedávná minulost a současnost fašistického západu , je toho plná .
 
Všimnite si jedno kolega, ako na fakty reagujete.
Toto je argument z topiek alebo.aktualit,.ked dôjdu argumenty, kričí sa Fasistaaaaa (netolerantny, progresíves, kotlebovec, putinov agent, stači nalepku zodvihnuť a.nalepit)
Bez chapania a vnimania wgregorov sa dalej nepohnete. To.je fakt. A so človeka s vnimanim noosfery spoznáte hned. Totiž dokaze písat filozoficke traktaty a predikcie,.ktore druhych dráždia. Bud tym, ze.im nerozumeju alebo tym, odkiaľ to ten clovek zistil...a stačí tak málo. chciet...

Dal som Vam hore knohu z Tordenu https://torden.sk/produkt/psi-vojny-zapad-a-vychod-historia-vojenskeho-vyuzivania-extrasenzoriky/
je to jedna z ciest. Alebo si naberte na youtube Ratnikova Borisa Konstantinoviča a skuste sa zapocúvať do jeho rozpravania. A mozno toto bude vasa cesta...
To horeuvedené odmietam, co ste napisal. taketo dary nedavame. Davame dary iné.
napriklad tento
Mám moc rád když jedinci , kterým ostatní nekývají podle jejich představ , ty ostatní okamžitě začnou okřikovat , obviňovat z nenávisti a posléze tupit ve smyslu , když tomu nerozumíš , tak drž kušnu a šoupej nohama .
Vnucovaný názor bude vždy jen vnucovaný .
Já nikomu nic nevnucuji . Ale zpívat s davem podle manuálu nebudu .
 
Nie je to pravda, že sú to dva rôzne egregory
A viete to dokazať? Alebo len budete omieľat propagandu sns a ľsns?
Vyššie som dal.jasné dôkazy, ak by ste bol aspon trocha scestovaný a zaroven vnimal jemne rozdiely, tieto by ste potom vyhodnotil, zistil by ste, že su priepastne rozdiely v egregorialnom nastavení egregorov Čechov a Slovákov.
A to hovorim ako clovek žijúci skoro dekadu v Prahe a v zapadnych Čechách.
 
A viete, ze presne mne prisudzujete to, co
Mám moc rád když jedinci , kterým ostatní nekývají podle jejich představ , ty ostatní okamžitě začnou okřikovat , obviňovat z nenávisti a posléze tupit ve smyslu , když tomu nerozumíš , tak drž kušnu a šoupej nohama .
Vnucovaný názor bude vždy jen vnucovaný .
Já nikomu nic nevnucuji . Ale zpívat s davem podle manuálu nebudu .
sám robite kolega? Lebo presne to, co popisujete do puntíku robíte.
Ja sa vám snazím otvoriť inu rovinu, bez ktorej nepochopíte o com ti traja a mnohi dalsi tocia, ak mám parafrazovat vasu mluvu.

Ako chcete, bez pochopenia egregorialneho riadenia, riadiť? Pretože matrice buducich stavov sa zrealizujú len vtedy, ak su naplnené energetickým súzvukom dostatočného počtu jedincov. Aj kriticky malého počtu jedincov.
Ale toto najskor treba vnimat a studovať a nasledne aplikovat v praxi.
A pokiaľ toto cvicenie nie je robené,.holt, riadenie bude potom vždy mať chybovu odchylku.

Ako chcete riadiť Český a Moravsky a Sliezky narod mimo vplyvov Reichu na jednej strane, Rusákov na strane druhej, Rakušákov na strane tretej a Poláků na strane štvrtej, keď toto nebudete ovládať?
 
A viete to dokazať? Alebo len budete omieľat propagandu sns a ľsns?
Vyššie som dal.jasné dôkazy, ak by ste bol aspon trocha scestovaný a zaroven vnimal jemne rozdiely, tieto by ste potom vyhodnotil, zistil by ste, že su priepastne rozdiely v egregorialnom nastavení egregorov Čechov a Slovákov.
A to hovorim ako clovek žijúci skoro dekadu v Prahe a v zapadnych Čechách.
Žili sme v ČSR a potom v ČSSR veľa rokov. Nie všetko bolo ideálne, ale určite sme boli súčasťou úspešnej existencie dvoch bratských národov. Taká malá republika a čo všetko vo svete dokázala. Vznikli zmiešané manželstvá a priateľstvá, ktoré rozdelením iba utrpeli. Zatiaľ čo Vy nám tu ponúkate žiť s Maďarmi v jednom Uhorsku, aj vlajku už máte vymyslenú, ale každému, kto sa proti tomu ohradí, tak vynadáte že tomu nerozumie. atď.
Mňa by zaujímala skutočnosť, ako toto vnímajú Maďarskí občania, že by mali žiť v spoločnom útvare s Ukrajincami, Slovákmi, Chorvátmi, Rumunmi ako rovný s rovným. Nikde som sa zatiaľ nestretol s hnutím a myšlienkami takéhoto formátu spolunažívania v Maďarsku, iba tuto na fóre od Vás, Oracla a aj Popolvára. V Maďarsku sa ale veľa hovorí o "Veľkom Maďarsku"
Viete mi na toto odpovedať?
 
Žili sme v ČSR a potom v ČSSR veľa rokov. Nie všetko bolo ideálne, ale určite sme boli súčasťou úspešnej existencie dvoch bratských národov. Taká malá republika a čo všetko vo svete dokázala. Vznikli zmiešané manželstvá a priateľstvá, ktoré rozdelením iba utrpeli. Zatiaľ čo Vy nám tu ponúkate žiť s Maďarmi v jednom Uhorsku, aj vlajku už máte vymyslenú, ale každému, kto sa proti tomu ohradí, tak vynadáte že tomu nerozumie. atď.
Mňa by zaujímala skutočnosť, ako toto vnímajú Maďarskí občania, že by mali žiť v spoločnom útvare s Ukrajincami, Slovákmi, Chorvátmi, Rumunmi ako rovný s rovným. Nikde som sa zatiaľ nestretol s hnutím a myšlienkami takéhoto formátu spolunažívania v Maďarsku, iba tuto na fóre od Vás, Oracla a aj Popolvára. V Maďarsku sa ale veľa hovorí o "Veľkom Maďarsku"
Viete mi na toto odpovedať?
Gratulujem, kam sme sa dostali, takze nakoniec @Oracle 911 a @Popolvár vitajte, už nie ste len agenti putina, ale aj agenti orbána.

Pane, vlajku som si nevymyslel. Ta vlajka bola vlajkou Uhorska niekoľko storočí. A mal ju ako vlajku, pod ktorou bojoval aj Matúš Čák, Pán Hradu a mesta Trenčína, ako aj najdlhšie panujuci palatin Uhorska
Jo a poznáte státny znak Slovenskej republiky? Ak by ste zafarbik dvojkríž a trojvršie na zlato, nic viac netreba, mate tu vlajku. Lebo z Uhorskej vlajky vychadza ta moderná, Slovenská. Žiadna živánska, ako v znaku ČSSR, ktory sa snažil.vymazať uplne pamäť na Uhorsko.
Ja nic neponukam, okrem pohľadov. Bolí to, ta nenavist ku hnusnym madaronom, vsak?
A viete, ze obyvatelia Pannonie su geneticky R1a ako.my? A ze v smoleniciach je chranená ucebnica madarciny? A že sa pomadarčovalo tak, ze najskor sa v madarčine vychovávala šľachta a potom postupne storociami sa davali na určity urad naroky, aby bol v madarcine. Az prisla maďarizacia, kde sa v skolách za hovorenie v slovenčine, bilo trstenicou.
Ze to bola akcia GP na rozpad Uhorska,.lebo inak ako rozdelenim a oddelenim od.korenov, sa im to nepodarilo?
A viete, ze tu istu techmológiu, presne tu istú, pouzili na ukrajine v suvislosti s rusmi?
50 rokov menili jazyk a nasledne prisli s tym, ze len ukrajincina...
Povedomé? @MIG citoval Kalaja, ja som jeho knihi čítal, popisuje to, co mi hovorila prababka a co je vidiet teraz na Ukrajine..


A terZ tvrdite, ze sme boli dlho vo zväzku... 70 rokov je dlho? 3 generacie? Naozaj? necelé tri genercie. A kolko bolo.jednotne uhorsko? 1200 rokov? 1800 rokov? Kolko je to generacií?
Preto Slovensko, Madarsko, Rumunsko, sú si pribuznejšie v pristupe k životu tak, ako Cesi s Rakušákmi...
Ja vynadam, ze nerozumie? Viete ten pribeh z indie, ako Buddha sakiamuni prisiel do dediny, kde ho požiadali o pomoc, lebo tam mali slepca, kto ich presviedcal o tom, že svetlo neexistuje. A az potom, co ho buddhov lekar vyliecil a on videl. a ked uvidel, pochopil...
Ja a dalsi len mozeme hovorit,.ze nevidíte celok, pretoze ignorujete egregorialnu podstatu vesmiru a tiadenia ako takého. A to,.ze upozornenie a návod na riesenie beriete, ako vynadanie, holt, to je vasa moralka, nie moja. ak to vidite takto, zostanete preslapovat pri kufri a skriabac sa na zatylku, preco ten vlak este neprisiel.
 
Gratulujem, kam sme sa dostali, takze nakoniec @Oracle 911 a @Popolvár vitajte, už nie ste len agenti putina, ale aj agenti orbána.

Pane, vlajku som si nevymyslel. Ta vlajka bola vlajkou Uhorska niekoľko storočí. A mal ju ako vlajku, pod ktorou bojoval aj Matúš Čák, Pán Hradu a mesta Trenčína, ako aj najdlhšie panujuci palatin Uhorska
Jo a poznáte státny znak Slovenskej republiky? Ak by ste zafarbik dvojkríž a trojvršie na zlato, nic viac netreba, mate tu vlajku. Lebo z Uhorskej vlajky vychadza ta moderná, Slovenská. Žiadna živánska, ako v znaku ČSSR, ktory sa snažil.vymazať uplne pamäť na Uhorsko.
Ja nic neponukam, okrem pohľadov. Bolí to, ta nenavist ku hnusnym madaronom, vsak?
A viete, ze obyvatelia Pannonie su geneticky R1a ako.my? A ze v smoleniciach je chranená ucebnica madarciny? A že sa pomadarčovalo tak, ze najskor sa v madarčine vychovávala šľachta a potom postupne storociami sa davali na určity urad naroky, aby bol v madarcine. Az prisla maďarizacia, kde sa v skolách za hovorenie v slovenčine, bilo trstenicou.
Ze to bola akcia GP na rozpad Uhorska,.lebo inak ako rozdelenim a oddelenim od.korenov, sa im to nepodarilo?
A viete, ze tu istu techmológiu, presne tu istú, pouzili na ukrajine v suvislosti s rusmi?
50 rokov menili jazyk a nasledne prisli s tym, ze len ukrajincina...
Povedomé? @MIG citoval Kalaja, ja som jeho knihi čítal, popisuje to, co mi hovorila prababka a co je vidiet teraz na Ukrajine..


A terZ tvrdite, ze sme boli dlho vo zväzku... 70 rokov je dlho? 3 generacie? Naozaj? necelé tri genercie. A kolko bolo.jednotne uhorsko? 1200 rokov? 1800 rokov? Kolko je to generacií?
Preto Slovensko, Madarsko, Rumunsko, sú si pribuznejšie v pristupe k životu tak, ako Cesi s Rakušákmi...
Ja vynadam, ze nerozumie? Viete ten pribeh z indie, ako Buddha sakiamuni prisiel do dediny, kde ho požiadali o pomoc, lebo tam mali slepca, kto ich presviedcal o tom, že svetlo neexistuje. A az potom, co ho buddhov lekar vyliecil a on videl. a ked uvidel, pochopil...
Ja a dalsi len mozeme hovorit,.ze nevidíte celok, pretoze ignorujete egregorialnu podstatu vesmiru a tiadenia ako takého. A to,.ze upozornenie a návod na riesenie beriete, ako vynadanie, holt, to je vasa moralka, nie moja. ak to vidite takto, zostanete preslapovat pri kufri a skriabac sa na zatylku, preco ten vlak este neprisiel.
Takže to co možná platilo v historii a to ještě kdoví jak , protože víme prd , v jakém postavení žilo obyvatelstvo Uherska , platí i nyní ? Nebo platí i to , že se lidé na obou stranách vyvíjejí a že minulé recepty už nemusí být funkční ?
Na tu propagandu o tom , že spojení Našich obou národů trvalo příliš krátce , mám jednoduchou odpověď . Doba od rozluky je ještě kratší , takže je na co navazovat . Ale to zřejmě nechcete , Vám vyhovuje mnohem víc rozdělování .
 
To je moc pěkný příklad , od karatele ostatních . Zřejmě je to ta rovina , která má vše osvítit .
No , mě to opravdu leccos osvítilo .
Mám velice reálný pocit , že se bez takového manuálu dokážu obejít .
viete kto toto robi na slovensku. byvaly mainstream. Bohuzial slovo rusák je najviac sklonovane slovo od ceskych kolegov. Nie ruski, ale rusaci, ktorí prisli v 1968mom a prekazili prazske jaro a rozvoj ceska smerom ku zapadu...
Takže trocha ironie bolo v texte. Ale samozrejme ak sa hodi, naraz ani ironiu uz nevietw čítať, lebo tam bola vytka ako chcete riadit vztahy so susedmi a s vychodom a zapadom bez osvojenia si vlastnosti o.ktorych som pisal.
 
Naposledy upravené:
Priatelia nezabudajme, ze najhlavnejsou ulohou bude zmenit sucasnu otrokarsku koncepciu davo-elitarismu na koncepciu ludsku, kde vladne kooperacia a konsenzus. Pokial tu bude sucasna koncepcia s individualizmum, splhanim sa neschopnych po chrbtoch ostatnych na vrch pyramidy tak bude stale fungovat metoda rozdeluj a panuj. Takto dokazu zasiat rozkol aj do homogennej spolocnosti, nie to este medzi rozne narody. Tie nezhody, ktore sa tu spominaju su prave produktom tejto chybnej koncepcie. Ak zacnu ludia mysliet kolektivne nie individualne, budu verit, ze su si vsetci rovni, spolocnost zacne vychovavat ludi a najschopnejsi budu vytahovani hore tak sa mozu spojit aj nespojitelne narody. Armeni a Azerbandzanci na Nahornom karabachu si pocas ery ZSSR veselo spolunazivali vedla seba. Madari zijuci na Slovensku (starsie rocniky) si pochvaluju zivot pocas CSSR, ked si zili lepsie ako Madari v Madarsku a pod. Cize hlavna uloha je zmena koncepcie a potom sa mnozstvo problemov vyresi aj samo. Kto by po 2. SV povedal, ze ludia vo vychdnom bloku budu bezproblemovo spolunazivat s Nemcami z Vychodneho Nemecka. Umoznila to prave spolocna koncepcia rovnosti medzi ludmi a narodmi (vtedy v ramci marxismu).
 
A viete, ze obyvatelia Pannonie su geneticky R1a ako.my
Rod mojej svokry má korene siahajúce od Vých.Slovenska, Maďarska a Balkánu ( presne neviem okolie Srbska ). Podľa rozboru krvi ( dcéry jej brata ) zistili tie isté R1a skupiny v okolí Srbska.
 
Mladí Češi a Slováci při vyrůstání stále navazují mezi sebou přátelské i partnerské vztahy, online i offline. My jsme společně vytvářeli komunity, bavili se spolu, tvořili spolu a dosud tak činíme. Nyní spolu pracujeme, rozumíme si, páry spolu uzavírají manželství.

To je má zkušenost a pozorování ze života, a dosud to trvá. Mladí si to zařídili podle sebe a neposlouchali starší kvákat o tom, jak jsme jeden na druhého dopláceli. My jsme už ani nevyrůstali už v jednom státě, ale ve dvou. Nicméně jakoby rozdělení nenastalo. I když ve školách jsme se učili hlavně o Rakouské říši a o Československu nepadlo na konci devítky ani slovo, krom toho, že to byla zlá socialistická doba, tak i přesto jsme došli k tomu, že jsme stále pro sebe bratry a sestrami. A nikdo, ani naši rodiče nás k tomuhle nedovedli. Mnozí z nich totiž měli přejaté názory trhačů země. My jsme ale Československo zachovali v jiné podobě.

A lze podobné říct o Maďarech? Opět mám možnost s nimi hovořit a taky jsem hovořil. Je tu velká část, která Slováky neřeší(nebo se k tomu aspoň nevyjadřuje), ale existuje také nezanedbatelná část Maďarů, která považuje Slováky za zloděje jejich historie(pro některé horší než Rumuni). Podle nich historie Slovenska se vejde do jedné SMS a Slovák vznikl tak, že se Maďaři z Horních Uher naučili česky, a to ještě hodně blbě. Mnozí z nich došli k těmto názorům po absolvování předmětu historie na škole. Na Maďara, který by měl Slováky vyloženě nějak rád, na takového jsem ještě nenarazil. Maďaři si myslí, že oni byli hlavními pány celého Uherska a nikomu nepřiznávají žádný podíl. Zbytek byl jen plebs, který by jim měl být vděčný. Pokud se má Slovensko sbližovat s Maďarskem, tak si tohle Maďaři musí srovnat v hlavě. A to bude asi dlouhá práce.

Takže opravdu nerozumím po tomto srovnání, jak jsou naše egregory tak rozdílné, že bychom se nemohli znovu spojit, když se na lidské úrovni stále spojujeme. Vždyť pro Čecha i Slováka je v Česku a na Slovensku doma(takové to NAŠE) a teprve všechno okolo je pro nás zahraničí. Nikdo neřekne, že jede do zahraničí, když jede na Slovensko.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom