Polemika k téme Tiso a 1. Slovenský štát

Inak ešte mám potrebu vyjadriť sa k osudu Fínska:
-Utocna vojna s Finskom bola co?

Co se Finska tyče, tak si přečti toto:
Utáhlo prstenec blokády: před 80 lety Finsko vstoupilo do války proti SSSR

N. V. Starikov v knihe: Kto prinútil Hitlera napadnúť Stalina píše konkrétne k začiatku zimnej vojny toto:Snímka obrazovky z 2024-03-23 07-01-46.jpg

Snímka obrazovky z 2024-03-23 07-03-00.jpg
Preto mi prídu narážky a porovnávanie so Slovenským štátom nemiestne, šlo zo strany Ruska o obranu. Ak má niekto iný zdroj, ktorý môže významne zmeniť, či doplniť mozajku týkajúcu sa predvojnových Rusko-Fínskych vzťahov, sem s ňou.
 
Ucenie o vyvolenom zidovskom narode je najstarsia znama forme nacizmu.
Sme na strankach KSB predpokladam urcitu schopnost vnimania reality ked napisem, ze Slovensky stat vyviezol zo svojho uzemia nacistov aj s rodinami. Vsetci sme si rovni no niektori su si z nejakeho dovodu rovnejsi. Urcite si to niektori z Vas uz vsimli.
 
Ucenie o vyvolenom zidovskom narode je najstarsia znama forme nacizmu.
S týmto určite súhlasím.

Slovensky stat vyviezol zo svojho uzemia nacistov aj s rodinami.
S týmto súhlasiť nemôžem, pretože židovský nacizmus sa prejavuje hlavne na úrovni sionizmu. Tam je totálne zjavný. A sionisti (prevažne leviti) ako takí ostali v utajení a nedotknutí presne tak, ako sa to dialo pri každej poľovačky na Židov. Nechcem spadnúť do riešenia židovskej genocídy. Proti genocíde civilného obyvateľstva Slovanov je to neporovnateľné a tej si nikto nevšíma. No keď už sa o nej bavíme, i medzi Židmi boli ľudia obyčajní, nijak ideologicky nezodpovedajúci profilu sionistov, ktorí žili paraziticky na úkor celej spoločnosti. A týchto obyčajných nebolo málo. Nakoniec, nerozlišuje náhodou aj ksb 3 druhy "Žida"? Jevrej, Judej a to posledné mi vypadlo? Už si to nepamätám.
 
S týmto určite súhlasím.


S týmto súhlasiť nemôžem, pretože židovský nacizmus sa prejavuje hlavne na úrovni sionizmu. Tam je totálne zjavný. A sionisti (prevažne leviti) ako takí ostali v utajení a nedotknutí presne tak, ako sa to dialo pri každej poľovačky na Židov. Nechcem spadnúť do riešenia židovskej genocídy. Proti genocíde civilného obyvateľstva Slovanov je to neporovnateľné a tej si nikto nevšíma. No keď už sa o nej bavíme, i medzi Židmi boli ľudia obyčajní, nijak ideologicky nezodpovedajúci profilu sionistov, ktorí žili paraziticky na úkor celej spoločnosti. A týchto obyčajných nebolo málo. Nakoniec, nerozlišuje náhodou aj ksb 3 druhy "Žida"? Jevrej, Judej a to posledné mi vypadlo? Už si to nepamätám.
nacizmus je program v hlave, v pripade zidov vtlkani do hlav cez nabozenstvo ritualnu obriezku atd. Mnou zdielany MUDr. Hofman niekde napisal ze genocidy sa zidom prestanu diat, ak prijmu krista. Z urovne poznania doby ked to pan doktor pisal je to skvele konstatovanie. Skratka vyzyval na zmenu programu v tych hlavach.
 
Topiaci sa aj slamky chyta, ked potrebuju na demonizaciu rezimu citovat rabina.
Aky mravny problem v tom vidite? Nemali zidia dost casu v historii aby zahodili satanisticke knihy a prestali parazitovat? Takze starocne vykoristovanie je pre vas prijatelnejsie ako tvrde vysporiadanie sa s otrokarmi - to ze su len nastrojom neobstoji. Demonizuje niekto v Rusku predkov za protizidovske pogromy? A opakovali sa s pravidelnostou. Bol by svet horsim, keby na jeho povrchu nezostal stat jediny vyvoleny alebo by sa vyriesilo nemalo problemov? Ako a cez koho by dalej GP riadil procesy?
 
nacizmus je program v hlave, v pripade zidov vtlkani do hlav cez nabozenstvo ritualnu obriezku atd.
V tom máš určite pravdu. Je to silne lepkavá ideológia. Otázka však je, koľko Židov aj dnes sa stavia k svojej "viere" tak, ako sa stavajú k svojej viere tí, čo sa dnes označujú za kresťanov. Kresťanstvo je rovnako pomýlená ideológia, a nakoniec, tieto dve ideológie (kresťanská a židovská) sú dielom jedného autora. No to neznamená, že všetci ideologicky sa hlásiaci k niektorej z nich sú "posadnutí zlým duchom". Je kopu aj "vlažných". Čo ich to nijak moc nezaujíma. Chcú si žiť svoj život a dokážu v pohode vychádzať so svojimi susedmi moslimami, kresťanmi, ako to je v Rusku napríklad.
 
Nehovorím o generalite. Tá je jasná.
Pri preklade knihy "Od korporatívnosti pod rúškom ideí k subornosti v Božom kráľovstve" som v prvej prílohe narazil na tieto informácie, z ktorých som bol chvíľu vykoľajený, lebo som o tom nevedel. O tom sa skrátka moc nehovorí, lebo je to zahanbujúce. Ale je to, zdá sa historický fakt, keď sám VP ZSSR to nijako nespochybňuje a ešte to dáva do svojej knihy. Dám sem úryvok:





Celý text prílohy je tu: https://kob-forum.eu/2022/08/14/od-korporativnosti-k-subornosti-24/
Inak @jardob tu si otvoril taký celkom dosť biely kúsok mapy. Nemám v tomto smere žiadne širšie povedomie, viac menej som pripisoval prvotné neúspechy len zradcovskej časti generality. Píše o tom v knihe Bůh synergie Jiří Šifrín, kde a ako sa NEplnili príkazy J. V. Stalina ako aj to (je to známy fakt), že Stalin ani v tomto období nevládol nejakou "totálnou mocou" v ZSSR, čiže nemal priamo v rukách vtedy ešte obranu štátu. Čo sa mu často vyčíta "historikmi", že on 2 týždne bol v p*deli z toho, že Nemci porušili pakt Molotov-Ribbentrop a zaútočili nečakane na ZSSR, čím došlo k obrovským stratám prihraničných divízii ZSSR v prvých týždňoch a mesiacoch vojny, ako aj k strate veľkej časti letectva, pričom nezabúdajú dodávať, že Briti Stalina pred týmto varovali (fakt vtipné). Veci však boli "TROŠKU!!!" inak, a v súvislosti s tým môžem vidieť chýbajúci dielik mozajky len z hľadiska mojej úvahy. Uvažujem o tom, že keďže úder bol masívny, proti zajatým vojakom ZSSR bol použitý psychologický faktor, aby bol zlomený ich odpor hneď v zárodku. Čo sa nie všade podarilo (viď udalosti v Brestskej pevnosti napríklad). A potom je otázka, akú úlohu hrali v zajatých oddieloch ZSSR velitelia z ideologickej pozície a ako aj radoví vojaci volili záchranu života, než odpor.
 
Je to z diskusie o Vlasovovi
Hmm, Vlasov…
Obetovaný a následne zradený Žukovom… Následne už si len zachraňoval vlastnú kožu.
Aj preto nechcel zasahovať podporou do Pražského povstania, ale čo najrýchlejšie k západným spojencom, pretože vedel, že mu/im to v žiadnom prípade nepomôže. Žukov bol hviezdou…
 
Hmm, Vlasov…
Obetovaný a následne zradený Žukovom… Následne už si len zachraňoval vlastnú kožu.
Aj preto nechcel zasahovať podporou do Pražského povstania, ale čo najrýchlejšie k západným spojencom, pretože vedel, že mu/im to v žiadnom prípade nepomôže. Žukov bol hviezdou…
Vieš to nejak podložiť? Ohľadne neho už sme v diskusii vyslovili veľa dohadov, aj keď logických.
Inak, je tu kopa vecí otvorených naraz. Túto vec by som keď-tak, nechal na to vlákno z minula. Ak sa objaví relevantný materiál vhodný na posúdenie, nejaké nové informácie.
 
Inak @jardob tu si otvoril taký celkom dosť biely kúsok mapy. Nemám v tomto smere žiadne širšie povedomie, viac menej som pripisoval prvotné neúspechy len zradcovskej časti generality. Píše o tom v knihe Bůh synergie Jiří Šifrín, kde a ako sa NEplnili príkazy J. V. Stalina ako aj to (je to známy fakt), že Stalin ani v tomto období nevládol nejakou "totálnou mocou" v ZSSR, čiže nemal priamo v rukách vtedy ešte obranu štátu. Čo sa mu často vyčíta "historikmi", že on 2 týždne bol v p*deli z toho, že Nemci porušili pakt Molotov-Ribbentrop a zaútočili nečakane na ZSSR, čím došlo k obrovským stratám prihraničných divízii ZSSR v prvých týždňoch a mesiacoch vojny, ako aj k strate veľkej časti letectva, pričom nezabúdajú dodávať, že Briti Stalina pred týmto varovali (fakt vtipné). Veci však boli "TROŠKU!!!" inak, a v súvislosti s tým môžem vidieť chýbajúci dielik mozajky len z hľadiska mojej úvahy. Uvažujem o tom, že keďže úder bol masívny, proti zajatým vojakom ZSSR bol použitý psychologický faktor, aby bol zlomený ich odpor hneď v zárodku. Čo sa nie všade podarilo (viď udalosti v Brestskej pevnosti napríklad). A potom je otázka, akú úlohu hrali v zajatých oddieloch ZSSR velitelia z ideologickej pozície a ako aj radoví vojaci volili záchranu života, než odpor.
Ja o tom tiež neviem oveľa viac. Narazil som na tento údaj pri preklade jednej z KSB kníh. Je tam aj napísané, že dané údaje čerpali z Buninovej knihy (Bunin bol, ak sa nemýlim, kritik ZSSR, mierne povedané). Ale tieto údaje nespochybňujú, ale stavajú sa k nim ako k pravdivým. K tomu by sa, na doplnenie, mohol vyjadriť niekto zbehlejší v ruskej histórii.
K tej dezercii som niekde čítal, že ľudia (ktorí boli v rámci mobilizácie naverbovaní do armády) porovnávali obdobie svojich dedov, ktorí bojovali v 1. svetovej, kde sa nemecký generálny štáb k nim, ako väzňom choval mierne, a väčšina ruských zajatcov sa vrátila domov. Mysleli si, že takto sa vyhnú vojenskej službe aj v 2. svetovej vojne. Lenže Hitler a jeho armáda mali celkom inú morálku, než cisárske nemecké vojsko. Hitlerova armáda používala zajatcov ako spotrebný materiál. Potrebovali napríklad odmínovať nejakú trasu, tak tam nahnali ruských zajatcov, alebo civilov. Komu sa z takého pochodu nepodarilo včas utiecť do lesov (ak sa rozbehlo naraz viac zajatcov do rôznych smerov medzi stromy, tak nikto ich nepôjde naháňať), tak lietali dovzduchu v mínovom poli. Od tých, čo utiekli, sa rýchlo rozšírilo, že prístup nacistov k zajatcom je iný, a šanca na prežitie je malá.

Toto bolo opísané tiež v niektorej z KSB kníh.
 
Naposledy upravené:
Vieš to nejak podložiť? Ohľadne neho už sme v diskusii vyslovili veľa dohadov, aj keď logických.
Inak, je tu kopa vecí otvorených naraz. Túto vec by som keď-tak, nechal na to vlákno z minula. Ak sa objaví relevantný materiál vhodný na posúdenie, nejaké nové informácie.
Ak budem mať trochu viac času, tak toto vlákno upracem. Tému Slovenského štátu dám do samotného vlákna, a ostatné veci tiež, ak bude treba.
 
Pridám sem aj tento článok, je o koncentračnom tábore v Seredi. Opisuje to ten pán Hoffmann, Žid, ktorého otec konvertoval na katolícku vieru. Mimochodom jeho otec Alexander Hoffman bol prvý, kto objavil a začal používať penicilín. Ešte skôr než Fleming. Hofmann ho objavil ešte v roku 1916. Slovenský Žid zo Sniny (ich predkovia prišli pred 500 rokmi zo Španielska).
 
Pridám sem aj tento článok, je o koncentračnom tábore v Seredi. Opisuje to ten pán Hoffmann, Žid, ktorého otec konvertoval na katolícku vieru. Mimochodom jeho otec Alexander Hoffman bol prvý, kto objavil a začal používať penicilín. Ešte skôr než Fleming. Hofmann ho objavil ešte v roku 1916. Slovenský Žid zo Sniny (ich predkovia prišli pred 500 rokmi zo Španielska).
Ten článek jen potvrzuje to, že všechny "elity" se i v bouřlivých dobách rychle adaptují a nepřestávají navzájem spolupracovat. V tom je zakopaný pes.
Kdyby byly ony těmi prvními, kdo by nesl důsledky jejich řízení společnosti, tak by byl ráj na zemi.
Podle KSB limitně existují pouze dvě skupiny lidí v každé společnosti - skupina řídící a skupina tvůrčí (vytvářející, vyrábějící). Toto si musí lidé uvědomit spolu s faktem, že veškeré důsledky chybného řízení společnosti nese jen a pouze řídící skupina bez ohledu na to, jaká se pro rozptýlení pozornosti aktuálně hraje hra, s jakými herci a v na jakých základech postaveném divadle.
 
Naposledy upravené:
Súhlasím po to KSB rozdelenie.
Či už supersystém ako štát, mesto alebo menší systém ako firma. Časť zodpovednosti majú všetci. Ak politici otočia o 180 stupňov voči deklarovanému za čo boli zvolený a zatiahnu napríklad štát do vojny a občania sa nebúria a nevyvíjajú tlak na riadiaci korpus a tá vojna nastane, tak si to odnesú všetci. Väčšinou najmenej riadiaci korpus, pretože ten má viac informácii a dostáva ich ako prvé, takže sa prvý pripraví/zariadi podľa prevládajúcej psychiky.

Ak by si zvolili primátora a radu mesta, ktorá napríklad namiesto rekonštrukcie kanalizácie a čističky mala prioritu výstavbu cyklo-pruho, čoskoro by pocítil, alebo ucítil následky každý vo svojej domácnosti. Takže by mali vyvíjať tlak ak sa neplnia potreby a ciele obyvateľstva.

U firmy sa to dá ukázať na ľahkom príklade, ak som vo výrobe za strojom a jemu napr. tečie olej a ja si poviem, že to nie je môj problém ale majstra alebo údržbára (a ani jeden si toho nevšimne) tak sa môže stroj zadrieť a firma bude musieť obsluhu prepustiť, napríklad mňa.

Nemám preštudované všetko, len DVTR, tak neviem kde sa dochádza k takým tvrdeniam ale ja mám vypozorované vyššie spomenuté.

A logiku mi teda dáva, že to rozdelenie KSB je podľa schopností, či vie človek viac riadiť a organizovať prácu druhým a plánovať/predikovať alebo je viac schopný danú výrobu vytvárať. Takže to nie je rozdelenie zodpovednosti ale schopností. A až z toho vyplýva miera zodpovednosti.
 
a môj dedo (a to bol pri partizánoch) i babka zase na Tisa a Slovenskú republiku nepovedali jedno zlé slovo. Zato počas ČSSR odmietal stáť na čestných tribúnach, pretože nebol ochotný stáť na nich vedľa bývalých arizátorov, čo po vojne zrazu boli "veľkými partizánmi"
Naša obec je v centre Povstania a obaja moji starí rodičia a ďalší blízki príbuzní boli v odboji, ale Tisa mali radi. Celkovo Česi ťažko pochopia slovenskú náturu, aj keď sme si veľmi blízki, predsa len máme niekedy celkom odlišné zmýšľanie a názory. A ohľadne Beneša a 1.československej armády na Slovensku, ktorú tvorili iba slovenskí vojaci, mi to trochu pripomína Ukrajinu - Beneš tiež bojoval slovenskými rukami.
 
Rabína, který tu situaci zažil. Jinak mohu odpovědět v duchu: je to stejné jako dávat sem videa s Ďuricou - "kňazom a historikom, ktorý budoval Tisov kult".
oplati sa precitat ten rozhovor s rabim, dovolava sa tam lasky k blizkym. hm? z Tory. Problem je ze tato laska k blizkym konci u nezidov. Zidovi totiz nezid nie je blizky. Rabi nie je v ziadnom pripade nejaky nevzdelany clovek formuloval to presne.
V krestanskom prikazani sa hovori o laske k bliznemu, to jest k laske k tomu kto ti ublizuje. No mas ich milovat a oni Teba? Clovek ma pravo sa branit a nemusi milovat ludi co mu ublizuju. Pokial nie je slnieckar pripadne masochista.
 
  • Súhlas
Reactions: Um
Súhlasím po to KSB rozdelenie.
Nenapsal jsi, zda souhlasíš "po KSB rozdělení" včetně, nebo bez něj. Čili zda souhlasíš s limitním rozdělením společnosti podle KSB na dvě skupiny (řídící a tvůrčí), nebo zda s ním nesouhlasíš.
 
Naspäť
Top Bottom