Pôvodné učenie Ježiša

Popolvár

Člen
zo spomienok človeka, ktorý sa s Ježišom tej doby osobne poznal…

Nejdůležitější nosné myšlenky Ježíšova učení

Nejdůležitějšími nosnými myšlenkami, které Ježíš kázal, byly následující:
  1. Hledej v sobě to nejčistší a to přirozeně podporuj. Všeho ostatního se snaž co nejdříve zbavit.
  2. Zvířata, Planeta a ostatní bytosti jsou tvoji bratři a sestry. Tak se k nim i chovej. Chovej se k nim s úctou a nezneužívej jejich bezmoci pro své vlastní obohacení.
  3. Vnímej v druhých jak jejich zjevné vlastnosti, tak i to, co je v nich skryté. Podle toho s nimi jednej.
  4. Neubližuj sobě, ani druhým, po celý život hledej skutečnou pravdu a Světlo. Tak, abys mohl být jeho součástí.
  5. Jakékoli deformované postoje – touhy, neřesti je potřeba v sobě vymýtit, jedině tak pomůžeš k odstranění zla a neřestí ve světě.
  6. Pokud ti někdo ubližuje (nebo se chystá ti ublížit), hledej tu nejpřímější cestu ke své ochraně, takovou, aby byla dostatečná a přiměřená.
  7. Nebuď laxní k bezpráví, které je pácháno na tobě nebo na druhých bytostech (myšleno i na zvířatech). Pokud se druhého můžeš zastat, udělej to.
  8. Zklameš-li, dopustíš-li se chyby, co nejdříve ji odčiň – omluvou, pokorou, snahou o nápravu. Jedině tak můžeš dál kráčet bez dalších okovů, které sis sám nasadil.
  9. Vyhýbej se všemu, co tě nepřirozeně svazuje a omezuje tvoji duchovní či fyzickou svobodu.
  10. Sleduj duchovní náznaky, které dostáváš. Jsou-li světelné, dovedou tě k cíli nejpřímější cestou.
  11. Odhoď nedůvěru v sebe, starej se o sebe, jak nejlépe toho jsi schopný.
  12. Žil jsi už mnohokrát v jiných světech, v jiných životech. Tvůj současný život je tedy pouze jedním střípkem v rámci dlouhodobého vývoje tvé bytosti. Žij tedy tak, abys byl každým dnem čestnější, spravedlivější, přímější ve svém směřování ke Světlu, než tomu bylo v předchozích dnech, letech, životech.
  13. Jsi zde proto, abys odčinil (změnil, napravil) to, cos provedl v minulých životech. Žij tedy tak, abys s klidným svědomím a s radostí na sebe mohl každý den pohlédnout a pochválit se za své posuny, za svůj život.
  14. Přehnaná služba druhým nebo naopak sloužit jen sám sobě, ani jedno z toho není optimální. Nevede k vytyčenému cíli. Vede zcela jinam. Směrem, který pro vás není optimální.
  15. Vyvažujte své myšlenky, skutky i slova do skutečné harmonie – jedině tak najdete tu nejpřímější cestu ke Světlu.
  16. Předávej druhým své myšlenky, ale ponech jim právo, aby sami rozhodli, kterým směrem chtějí jít. Nenuť druhé, aby jednali, mysleli podle tebe, ač můžeš jít správnou cestou.
  17. Sleduj náznaky Přírody, je tvojí matkou, pomáhá ti a chrání tě v celém tvém životě.
  18. Ty sám máš v sobě možnost napojit se na vyšší duchovní pravdu. Kvalita takto přenesených informací závisí jen na celkové čistotě tvého života, tvých myšlenek, skutečných úmyslů, slov i činů.
  19. Odpouštěj sobě i druhým – pokud se snaží odčinit to, co učinili.
  20. Přehnaný blahobyt kazí duši i tělo.
  21. Starej se o své tělo i duši, nezanedbávej potřeby jednoho ani druhého. A tím jim dej možnost světelného vzestupu, možnost trvalého zdokonalování se.
  22. Vaším úkolem je jít příkladem ostatním, nikoli tlačit druhé ke změně.
  23. Nevhodná strava má za následek chátrání těla i duše. Příroda vám dává vše co ke kvalitnímu duchovnímu i fyzickému vývoji potřebujete.
  24. Nezabíjej druhé bytosti, zvířata ani kvůli vlastní obživě.
  25. Pravdomluvnost, čest, spravedlnost, upřímnost - jsou vaší ctností. Ty podporujte.
  26. Pracujte každý na svém díle (životním úkolu), všichni společně vybudujete lepší svět.
  27. Dokud ve vás bude uhnízděna marnotratnost, lež, podvod, kamufláž, lenost, úskoky, bude svět tonout v bažině těchto vlastností.
  28. Je a bude stále na čem pracovat, kam se posouvat.
  29. Na všechno musí být ta správná doba. Nic se nemá uspěchat, zbytečně urychlit.
  30. Konejte podle svého nejčistšího svědomí.
  31. Nenechte druhé, aby se na vás přiživovali.
  32. Nepřiživujte se na druhých.
  33. Hlavní otázkou je, co je pravda. Když půjdete správným směrem, vždycky se vám vyjeví.
  34. Není více cest k pravdě. K pravdě vede pouze jediná cesta, zde zmíněná.
  35. Žij v souladu s Přírodou a Planetou. Buď jejich součástí, nesnaž se od nich odtrhnout.
  36. Nauč se odpočívat po těžkém dni. Věnuj se sám sobě.
  37. Žena i muž jsou si rovni ve všech oblastech života. Navzájem se doplňují.
  38. Ničím přehnaně neplýtvej.
  39. Život je dar, podle toho k němu přistupuj.

Dnes lze tento souhrn myšlenek doplnit

K těmto myšlenkám lze z nynějšího pohledu doplnit:
  1. Najdi sobě vhodného druha/družku, spolu budete silnější a stabilnější. Vzájemně si můžete na cestě životem fyzicky i duchovně pomoci.
  2. Sexuální aktivity spojené s hlubokými čistými city ve správném světelném vztahu podporují vlastní vzestup, vyladění člověka.
  3. Pečuj o své čakry stejně dobře jako o své fyzické tělo.
  4. Tělo krm kvalitními energiemi z plodů a rostlin, tvé čakry čistými energiemi z Přírody, Slunce, vody a vzduchu. Pravidelně čisti své čakry vhodným cvičením.
  5. Rodina je základ společnosti. Vychovávej své děti v pravdě a čistotě podle světelných principů, tak aby i ony mohly nést v pravdě Světlo dál a výš.
  6. Kvalitní a přiměřený spánek je základem pro další den.

Původní Ježíšovy myšlenky byly revidovány, cenzurovány

Tyto myšlenky, které původně hlásal Ježíš, byly uloženy v tvých duchovních tělech. A to z toho důvodu, abyste se k nim mohli v příhodný čas dostat. V čase, kdy na to svět bude konečně připraven. Myšlenky, které hlásal Ježíš, byly postupem času pozměňovány a revidovány. Tak se ztratil jejich původní smysl. Skutečná čistá cesta vzestupu ve Světle byla odstavena. Lidé se vydali jiným směrem, protože naslouchali zatemněným duchovním silám, které neměly dostatečný duchovní nadhled. Které už dávno ztratily ponětí o tom, co ještě je a co již není světelná cesta.“
 
zámerne som ho nedával v príspevku vyššie, aby diskusia bola k myšlienkam, a nie k otázke dôveryhodnosti takého zdroja.
Sú to pravé, necenzurované zápisky autora “Tyto i jiné informace jsou uloženy v tvých duchovních tělech”
Neodmietnuť hneď takýto zdroj ako nedôveryhodný predpokladá uznanie reinkarnácie a možnosti spomenutia si na konkrétne udalosti z minulých životov. Avšak ani to nevylučuje možnosť podvrhu. Preto by som skôr smeroval diskusiu k myšlienkam a nie k otázke zdroja.
 
Zdroj? Zápisky pamětníka (pravé, necenzurované)? Nebo jen další podvrh (byť třeba dobře myšlený)?

"Dobrá zvěst Světu Ježíše Krista od učedníka Jana"

V útlé "e-knížce" VPSSSR "Súfismus a zednářství, v čem je rozdíl?"

Hodnocení: 100%
⭐⭐⭐⭐⭐
  • Odhalení súfismu jako čisté duchovní cesty v Islámu a zednářství jako špinavého nástroje GP
    • Vyjasnění rozdílů těchto vnitřních směrů v "Islámu" a "Křesťanství"
    • Srovnání klenotů Koránu se zhoubností Bible
  • Představení původního "Evangelia Světu Ježíše Krista od učedníka Jana"
    • a tím Ježíše jako "jazyčníka", což je stmelujícím jádrem jeho poselství (jako DVTŘ v KOB..)
      • proto se objevil u Židů a ne u Slovanů, kteří tím žili
        • mé další osobní dovození: Ježíš = (jazyčník = bůh synergie) = Stalin
71 stránek, 4 podobenství (z toho 3 báje dervišů), první tři s následným podrobným vysvětlením:
1. "Tři učitelé a poháněči mul", aneb není důležité, kdo mluví, ale co říká
2. "Dobrá zvěst Světu Ježíše Krista od učedníka Jana", aneb Bible vynechavá to zásadní: "Jazyčnictví", tzn. jazyk životních okolností (JŽO), co je to "jazyk a slovo", základ nejen slovanství..
3. "Když se mění vody", aneb jakou vodu, "živou, či mrtvou", si člověk vybere, takový má život?
4. "Vznětlivý člověk", ?

Vysvětlení víry Bohu pro všechny bezvěrce:
- Hmotaře
- lež č. 1 = materialistický ateismus (Bůh není)
- Duchaře - lež č. 2 = idealistický ateismus (Bůh je jen ten náš: náboženství, církve, sekty, hierarchie)
- Ostatní - lež č. 3 = agnostiky, deisty, skeptiky

x x x
Otázečky mám, prosím o, a děkuji za, odpovědi:
🙂
  • Proč je zatím jen ke stažení a nevyšla knižně? Nebo je součástí nějakého vydání?
  • V knize jsou časté odkazy např. "Sůfismus str. 124", jaká kniha se tím přesně myslí?
  • Bajku "Vznětlivý člověk" si neumím vysvětlit, pomůže mi někdo?
 
Naposledy upravené:
Jedna věc jsou myšlenky, proti tomu žádná....
ale ten zdroj... ta důvěryhodnost je přece zásadní!

Takže... prezentovat to jako myšlenky, proti kterým by se žádný člověk nepostavil a které jen ztěží odporují učení Krista, nebo prostě jen lidskosti, skvělé.

Ale jako zdroj uvádět ezo osobu, která tvrdí, že znala Krista osobně... jako sorry, ale to je duchařina.
Sú to pravé, necenzurované zápisky autora “Tyto i jiné informace jsou uloženy v tvých duchovních tělech”

A slečně věříme proč? Protože to říká?
zo spomienok človeka, ktorý sa s Ježišom tej doby osobne poznal…

Nejdůležitější nosné myšlenky Ježíšova učení

Nejdůležitějšími nosnými myšlenkami, které Ježíš kázal, byly následující:
Prezentováno jako fakt...
Možná by bylo lepší z celého vlákna odstranit Ježíše a věnovat se pouze těm myšlenkám. Také bych byl schopen sepsat podobný seznam a prohlásit, že mi to řekl sám Ježíš před 2000 lety. Je to KSB fórum, nebo ezoduchařina?
 
Naposledy upravené:
věnovat se pouze těm myšlenkám.
Tak prečo gro tvojho príspevku venuješ zdroju?
Prezentováno jako fakt...
uznávam, asi bolo lepšie to uviesť slovami: “zo spomienok človeka, ktorý sa vraj (podľa svojich pocitov) s Ježišom tej doby osobne poznal…
A slečně věříme proč? Protože to říká?
Už len to, že to primárne uviedla na fóre, ktorý niekto onálepkoval slovom “ezoducharina”, je dôvodom spochybňovania?

@Anjuška vyššie uviedol príspevok odkazujúci na
"Dobrá zvěst Světu Ježíše Krista od učedníka Jana"

V útlé knížečce VPSSSR "Súfismus a zednářství, v čem je rozdíl?"
Takéto načasovanie nie je náhodné.
Takže v čom sa zhodujú, v čom dopĺňajú, a v čom si odporujú “Dobrá zvesť…” a “Najdôležitejšie nosné myšlienky…”?
Pritom, @Jan , predpokladám, že si nielen pozrel názov zdroja ale aj prečítal celý článok a isto ti neunikli aj tieto slová:
cenné myšlenky jeho učení. Bylo potřeba je zachovat v co nejčistší podobě” - to jest, zachovať ich v esenciálnej podobe bez balastu.
 
Naposledy upravené:
Tak prečo gro tvojho príspevku venuješ zdroju?
Protože důvěryhodnost zdroje je důležitá. Řekla to slečna, hotovo, dvacet.
Už len to, že to primárne uviedla na fóre, ktorý niekto onálepkoval slovom “ezoducharina”, je dôvodom spochybňovania?
Nerozumím. Důkazem pravosti je tudíž fakt, že to uvedla na nějaké ezo stránce? Čili to berem jako fakt a věříme jí to.
V předchozích příspěvcích jsi psal, že jsi nechtěl uvádět zdroj, aby se diskutovalo o myšlenkách. V tom případě jsi měl vynechat axiom. Neuvádět to jako fakt, že to je zaručeně od člověka, kterému to řekl sám Kristus.
Co je Nová duchovní cesta? Z webu mi přijde, že to je klasický EZO byznys. Hromada krásných řečí, smíchaných s bláboly a vše má motivovat ke koupi knih "Jiřího Nováka"...
Jiří Novák také dal rozhovory časopisu "Ženská zóna" a webu společnosti Lifefood Czech Republic s.r.o.
Co tohle vše má společného s KSB a opět: Proč mám věřit, že si slečna "pravé" učení Krista vyslechla osobně (nebo skrze reinkarnaci....)? I když proti smyslu těch myšenek nelze říct nic negativního, nepůsobí dojmem, že by je takto "nadiktoval" sám Ježíš. Spíš si v redakci Duchovní cesty řekli, že sepíšou seznam nějakých obecných frází, šoupnou tam fotku slečny a napíšou, že jí to řekl osobně. Chcete vědět více? Tak si kupte knihu "Mise Ježíše Krista a její důsledky" od Jiřího Nováka. Budete lehčí o 290 Kč plus poštovné a balné a nic světoborného se zřejmě nedozvíte.
 
Naposledy upravené:
Pritom, @Jan , predpokladám, že si nielen pozrel názov zdroja ale aj prečítal celý článok a isto ti neunikli aj tieto slová:
cenné myšlenky jeho učení. Bylo potřeba je zachovat v co nejčistší podobě” - to jest, zachovať ich v esenciálnej podobe bez balastu.
Já nevím, jak jasněji to napsat. Jsou to obecné myšlenky, nebo víš jistě (popř proč to víš), že jde o "cenné myšlenky jeho učení". A jak jsi prosím zjistil, že toto je ta nečistší podoba?
 
Jsou to obecné myšlenky, nebo víš jistě (popř proč to víš), že jde o "cenné myšlenky jeho učení". A jak jsi prosím zjistil, že toto je ta nečistší podoba?
Skúsim to inak. Čo učil Ježiš, čo sú jeho myšlienky, ktoré priniesol ľudstvu, keďže spochybňuješ tie vyššie uvedené?
 
  • Bajku "Vznětlivý člověk" si nedokáži vysvětlit, pomůže mi někdo?

Tak jsem si to párkrát přečetl, nevím zda-li mi neschází nějaký kontext s Vodami.. Ale taktéž s tím nemohu hnout. Přečtu si to zítra až se probudím schválně jestli nedvědomí něco nehodí.
 
Naposledy upravené:
Skúsim to inak. Čo učil Ježiš, čo sú jeho myšlienky, ktoré priniesol ľudstvu, keďže spochybňuješ tie vyššie uvedené?
Já nezpochybňuji smysl myšlenek. Já zpochybňuji tvrzení, že přesně takto to osobně Ježíš nadiktoval paní z firmy "Nová duchovní cesta". Při četbě mých příspěvků to muselo být přece jasné.
Ty myšlenky jsou sice v souladu, ale působí jako genericky vytvořené redakcí Nové duchovní cesty.
Je Nová duchovní cesta tím zdrojem, který bychom zde měli propagovat? Nejde to bez ní a hlavně bez toho tvrzení, o němž se nediskutuje, protože je to pravda, že to OSOBNĚ řekl Ježíš výše zmíněné paní?
Nebo to je rafinovaná reklama toho webu? Já tomu nerozumím....
 
Naposledy upravené:
Je to KSB fórum, nebo ezoduchařina?
Aby jsme s vaničkou nevylili i dítě. Na ezo není vše špatně, naopak co se týká fungování těla a jeho energo-algoritmického zajištění je tam velmi mnoho užitečných a praktických poznatků. Poznatků je však mnoho a jsou poskládány kaleidoskopicky a je tam i mnoho diletantů a i šarlatánů, je potřeba se tím prokousat. Avšak "ezoterici" (myslím lidé, kteří k tomu inklinují ne ty co na tom vydělávají těch je menšina) jsou naši potencionální spojenci většinou mravní lidé, kteří nemají peníze na prvním místě. Bohužel v Ezo pro "dav" není nic o řízení SSS a jsou tam světonázorové pasti, to ano.

Sám jsem se tím vyléčil, už 25.let nechodím k doktoru, ale potřeboval jsem vyřešit zánět po vytržení zubu, kdy mi to stále protékal hnis a díra po zubu ani po sešití se nemohla zacelit. Zubař nasadil antibiotika, ale tělo již odvyklé na antibiotika se osypalo a dostal jsem horečku. Navrhl jsem doktorovi, že si to vyléčím alternativně (jiný druh antibiotik, na který třeba nebude alergická reakce jsem již nechtěl), řekl že to oficiálně nemůže, ale dal mi týden ať to zkusím - jedno sezení Reiki (léčení rukou respektivě biolopolem kolem ruky je to bezdotykové) a bylo po problému, zánět se rychle zahojil. Praxe kritérium pravdy.
Nerozumím. Důkazem pravosti je tudíž fakt, že to uvedla na nějaké ezo stránce? Čili to berem jako fakt a věříme jí to.
Ano důvěra je důležitá. Je toho ještě velmi mnoho co neumíme změřit a místa kde získat informace můžeme pouze prožitkem smysly (zde "vyššími smysly") a pak předat informace řečí, stejně tak to dělali proroci.

V tomhle se spoléhám na osobní kontakt přímou osobní zkušenost. Ptal car svého admirála: "Tak shořela ta loď (nešťastná náhoda) nebo ji zapálili (zlý úmysl)?" "Shořela Vaše Veličenstvo." odpověděl. Car natolik svému admirálu důvěřoval, že to uzavřel a dál nevyšetřoval.

Vyšší smysly (neznáme senzory na čtení informací z noosféry) existují, například ten člověk co měl úraz vrtulí na hlavě a pak si rozpomenul na indiánské zvyky a kulturu toho místa, kde se to stalo a archelogové jenom zírali, když dokázal určit k čemu byli předměty o jejich smyslu neměli ani ponětí.

Možná malou chybou bylo neuvést zdroj hned na začátku a trochu to naznačit. Nicméně na požádání byl zdroj uveden. Osobně se o zdroj nezajímám (nepoberu vše) a tak důvěryhodnost neřeším, a vše odvozuji od obsahu a ten mi sedí.

Nicméně je neustále potřeba se snažit rozlišovat a slepá důvěra není na místě a tak dík za tvé pochybnosti. Osobně možnost, že se v nějaké vizi setkala s nějakým otiskem informací po něčím životě nevylučuji a věřil bych jí až bych se s ní osobně setkal, teď používám presumpci neviny a snahu vidět v tom druhém to dobré (proč by lhala? a druhá věc by pak byla s kým nebo čím se to skutečně setkala).
 
Naposledy upravené:
Já zpochybňuji tvrzení, že přesně takto to osobně Ježíš nadiktoval paní z
Ale veď ani ona netvrdí, že jej to takto nadiktoval. Sú
Nejdůležitějšími nosnými myšlenkami, které Ježíš kázal,
preto som ti aj odpovedal, že
zachovať ich v esenciálnej podobe bez balastu.
A jak jsi prosím zjistil, že toto je ta nečistší podoba?
Prekladal som viaceré práce KSB (je v nich veľa z mienok o tom, čo Ježiš učil) a aj “Blahú zvesť Ježiša svetu od učeníka Jána” z ruštiny do slovenčiny. Preklad núti viac pracovať s konkrétnymi myšlienkami, zamýšľať sa nad nimi pri hľadaní adekvátnych slov pre preklad, než len to čítať v rodnom jazyku. Okrem toho ešte mnoho iných textov v súvislosti s Ježišom a jeho učením, vrátane Biblie a jej evanjelií i niektorých nekánonických evanjelií.
Je tu pomerne čerstvé vlákno o emóciach, kde som reagoval, že emócie sú spakovaná, koncentrovaná informácia.
A dnes po dlhom čase som zavítal na stránku www.nova… a ako prvé som rozklikol zmienený článok I.Zámočníkovej (Klikni na www.novaduchovnicesta.cz, nie na odkaz na článok a skús ho nájsť. Ja som ho rozklikol ako prvý. Keď si chcel zdroj, tak mi to dosť dlho zrvalo, kým som ho znova našiel). Ako som uviedol vyššie
Takéto načasovanie nie je náhodné.

Text ma zaujal, pretože tie myšlienky sú pre mňa stručné, jasné, esenciálne bez balastu, jak píšeš nejčistší.
 
Prekladal som viaceré práce KSB (je v nich veľa z mienok o tom, čo Ježiš učil) a aj “Blahú zvesť Ježiša svetu od učeníka Jána” z ruštiny do slovenčiny. Preklad núti viac pracovať s konkrétnymi myšlienkami, zamýšľať sa nad nimi pri hľadaní adekvátnych slov pre preklad, než len to čítať v rodnom jazyku. Okrem toho ešte mnoho iných textov v súvislosti s Ježišom a jeho učením, vrátane Biblie a jej evanjelií i niektorých nekánonických evanjelií.
Popolováre, já Ti to neberu, to, co děláš, má smysl. Možná kdybys to od začátku prezentoval tak, že jsi narazil na text, který souzní s tím, co jsi vlastní činností již objevil, neřeknu ani slovo. Mě šlo zejména o tu formu.
Nicméně pochybnosti o zdroji (jak říkal Atom, i některé EZO může být užitečné, i když já osobně se tomu spíše vyhýbám, protože celá "scéna" je zahlcena šarlatány), mě stále neopustily.

Mimochodem, třeba páter Ferda, byl ezoterik? Nemyslím si. I když by ho dnes zřejmě tak označili.
 
Možná kdybys to od začátku prezentoval tak
Zámerne som nedával zdroj, aby sme sa primárne venovali myšlienkam a nie zdroju. A keďže som to citoval, tak som skopírovaný text nijako neupravoval. Na každý pád som rád, že sme si to vyjasnili.
 
Protože důvěryhodnost zdroje je důležitá. Řekla to slečna, hotovo, dvacet.

Nerozumím. Důkazem pravosti je tudíž fakt, že to uvedla na nějaké ezo stránce? Čili to berem jako fakt a věříme jí to.
V předchozích příspěvcích jsi psal, že jsi nechtěl uvádět zdroj, aby se diskutovalo o myšlenkách. V tom případě jsi měl vynechat axiom. Neuvádět to jako fakt, že to je zaručeně od člověka, kterému to řekl sám Kristus.
Co je Nová duchovní cesta? Z webu mi přijde, že to je klasický EZO byznys. Hromada krásných řečí, smíchaných s bláboly a vše má motivovat ke koupi knih "Jiřího Nováka"...
Jiří Novák také dal rozhovory časopisu "Ženská zóna" a webu společnosti Lifefood Czech Republic s.r.o.
Co tohle vše má společného s KSB a opět: Proč mám věřit, že si slečna "pravé" učení Krista vyslechla osobně (nebo skrze reinkarnaci....)? I když proti smyslu těch myšenek nelze říct nic negativního, nepůsobí dojmem, že by je takto "nadiktoval" sám Ježíš. Spíš si v redakci Duchovní cesty řekli, že sepíšou seznam nějakých obecných frází, šoupnou tam fotku slečny a napíšou, že jí to řekl osobně. Chcete vědět více? Tak si kupte knihu "Mise Ježíše Krista a její důsledky" od Jiřího Nováka. Budete lehčí o 290 Kč plus poštovné a balné a nic světoborného se zřejmě nedozvíte.
Informace jsou všude kolem nás. Vůbec nezáleží na zdroji těchto informací. Každý má svou mozaiku a doplňuje si jí. Kdyby mi těch 39 pravidel řekl zfetovaný bezďák tak tomu dám stejnou váhu jako kdyby mi to řekl Ježíš osobně. Pokud ty informace budou zlepšovat kvalitu mého života tak je zařadím mezi věrohodné. Pro upřesnění, pro mne VěroHodné je na druhém místě v kvalitě informací. Na prvním místě jsou informace TAK TO PROSTĚ JE, skutečné pravdivé. Věrohodné informace se dají najít i na seznamu, ale člověk se fakticky nadře než najde alespoň něco.:LOL::LOL::LOL:
 
Informace jsou všude kolem nás. Vůbec nezáleží na zdroji těchto informací. Každý má svou mozaiku a doplňuje si jí. Kdyby mi těch 39 pravidel řekl zfetovaný bezďák tak tomu dám stejnou váhu jako kdyby mi to řekl Ježíš osobně. Pokud ty informace budou zlepšovat kvalitu mého života tak je zařadím mezi věrohodné. Pro upřesnění, pro mne VěroHodné je na druhém místě v kvalitě informací. Na prvním místě jsou informace TAK TO PROSTĚ JE, skutečné pravdivé. Věrohodné informace se dají najít i na seznamu, ale člověk se fakticky nadře než najde alespoň něco.:LOL::LOL::LOL:
Áno, ale to platí väčšinou pre ten typ informácii, ktoré je možné v živote nejako overiť: či fungujú, či pomáhajú...
Ale čo s takými informáciami, ktoré sú historického charakteru a dotyčný sa ich šírením snaží útočiť na 2. priorite. Zmeniť národu pohľad na svoju minulosť?! Zmeniť pohľad veriacich na svoje náboženstvo?!
Napr. Slovania boli divosi, ktorí nemali ani vlastné písmo... A podkladajú to dobovými tvrdeniami cirkevníkov (tých, pre ktorých boli slovania ideologickí nepriatelia).
Alebo rôzne druhy evanjelií, ktoré si protirečia...

Ako nezávislého jedinca ťa to nemusí zaujímať, veď niečo si z toho vyberieš. Ale z pohľadu spoločnosti je to útok na 2. priorite a spoločnosť tu musí spozornieť a reagovať. Tam už neplatí, že všetky informácie sú neškodné...
 
Áno, ale to platí väčšinou pre ten typ informácii, ktoré je možné v živote nejako overiť: či fungujú, či pomáhajú...
Ale čo s takými informáciami, ktoré sú historického charakteru a dotyčný sa ich šírením snaží útočiť na 2. priorite. Zmeniť národu pohľad na svoju minulosť?! Zmeniť pohľad veriacich na svoje náboženstvo?!
Napr. Slovania boli divosi, ktorí nemali ani vlastné písmo... A podkladajú to dobovými tvrdeniami cirkevníkov (tých, pre ktorých boli slovania ideologickí nepriatelia).
Alebo rôzne druhy evanjelií, ktoré si protirečia...

Ako nezávislého jedinca ťa to nemusí zaujímať, veď niečo si z toho vyberieš. Ale z pohľadu spoločnosti je to útok na 2. priorite a spoločnosť tu musí spozornieť a reagovať. Tam už neplatí, že všetky informácie sú neškodné...
Po přečtení knihy Jiné dějiny římského impéria, jsem do karantény dal všechno z historie. Jediné co zůstalo je to co jsem zažil a co mám od rodičů. Ve skutečnosti útok na 2. prioritě až tak nevadí, protože pro svův osobní vývoj to nepotřebuji a tím pádem ani ostatní lidé to nepotřebují. Samozřejmě je velmi dobré znát svou historii, tady fungují dva mechanizmy. Historii píše vítěz a Bez minulosti (historie) nemáme budocnost (myšleno tak, že jsme nuceni opakovat chyby minulé). Tady je potřeba najít kompromis co vše je důležité, aby se minimalizovaly chyby, které se už staly v minulosti a my je opětovně neopakovali. Je spíše důležité nastavit vztahy ve společnosti tak, aby se minimalizovalo porušování svobodné vůle každého člena společnosti.
 
Naposledy upravené:
Bajku "Vznětlivý člověk" si neumím vysvětlit, pomůže mi někdo?
Což takhle zkusit Izajáše?
  • Mé úmysly nejsou úmysly vaše a vaše cesty nejsou cesty moje, praví Hospodin.
  • Jako jsou nebesa vyšší než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše a úmysly mé úmysly vaše.
(Iz 55, 8-9)

Neboli v Božím plánu nebylo cholerika "umravnit" tak, aby jeho chování odpovídalo dobovým společenským pravidlům, nýbrž použít jeho vznětlivosti jako nástroje k naplnění "vyššího" cíle
 
Naposledy upravené:
Bajku "Vznětlivý člověk" si neumím vysvětlit, pomůže mi někdo?
Podle mne jde o neumělý pokus vysvětlit to, že když je člověk nedospělý (nenaučil se ovládat své emoce, duchovní dítě) tak může impulsivně jednat tak, že ve výsledku špatný čin (zastřelil člověka) byl nakonec dobrý, protože se jednalo o vraha.
Osobně si myslím, že se jedná o manipulaci s vědomím kdy je dotyčnému řečeno, že za určitých okolností i násilí může udělat neco dobrého, kdy ho programují tak, že mu řeknou, že kdyby byl ten člověk dobrý, tak by mu bůh zabránil vystřelit a když nezabránil výstřelu tak si to zasloužil (strom vykvetl). Vlastně mu tím říkají, že byl vznětlivý proto, aby až bude starší někoho zabil. Popírá se tím svobodná vůle.

Toto k tomu napsal kolektiv VP SSSR:
"Avšak proud „vod“ globálního historického procesu je předurčen Shora, a o jeho směřování proroci nejednou lidstvo informovali ve svých živých promluvách; a před slovem života těchto proroků se hierarchie uzavíraly za hradbou mrtvého písma vyjadřujícího svéhlavou a panovačnou ziskuchtivost pozemských vladařů; no a zkostnatělá většina bezmyšlenkovitě následovala hierarchie zasvěcení, přičemž si „rozumně“ říkala, že proroci sice mluví velice dobře, ale oni sami jsou přece jen „malí bezvýznamní lidé“ a „žít musí právě teď“ v těch okolnostech, které se zformovaly v jejich epoše. Dá se však nazvat tento způsob existence současné globální civilizace životem lidí?"

Za mne, zjednodušeně, tato bajka je čirou manipulací a programováním. Takhle by se člověk rozhodně nikdy neměl chovat.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom