Pôvodné učenie Ježiša

  • Bajku "Vznětlivý člověk" si neumím vysvětlit, pomůže mi někdo?
Tak jsem o tom dnes přemýšlel. No a napadlo mě tohle.

V kontextu celé knihy "Súfismus a zednářství, v čem je rozdíl?" je zdůrazněno, že mrtvé písmo
nedokáže udržet (zachytit živou řeč - životařečení). Tak mi to přijde jako taková závěrečná zkouška zda-li jste knihu správně pochopili.

Když súfí Mudrc dá živé poučení vznětlivému muži - je to na míru jemu (patrně si mistr dovede načíst jeho karmu nebo mu toto zprostředkuje Bůh) a proto si může dovolit tento ´´risk´´ který ve skutečnosti žádným riskem není, neboť zde mistr má nazřenu matrici věcí příštích a tak nějak (s Boží pomocí) hraje na jistotu.

A tedy my , čtenáři mrtvých liter ze kterých chceme vyčíst poučení to máme takové těžké. Neboť tam takové poučení již explicitně není. Bylo to jen konkrétní poučení, konkrétnímu vznětlivému muži, které jen v tu chvíli bylo živé a funkční. Není to všeobecný recept pro všechny - ty právě nikdy nefungují na 100% (chvála Bohu byla by to brzy nuda)

Tento příběh je podle mě poučný jen jako příklad nepřenositelnosti Živé řeči v mrtvém písmu.
A to je samo osobě velmi hezký příklad.
 
Naposledy upravené:
Takže v čom sa zhodujú, v čom dopĺňajú, a v čom si odporujú “Dobrá zvesť…” a “Najdôležitejšie nosné myšlienky…”?
Po přečtení "Súfizmus a zednářství" hodnotím "Nejdůležitější nosné myšlenky Ježíšova učení" následovně :
  • zlatá klícka zůstala, ale slavík uletěl ("slavíkem" myslím "Jazyk životních okolností, JŽO")
  • pro množství jednotlivých "stromů" se ztrácí představa celkového "lesa"
  • přepis Bible do současného jazyka, bez přidané hodnoty, nic víc
  • mrtvé poučky pro mrtvé, dogmata dogmatikům, esoterici esoterikům
  • i vhledy do minulosti jsou podmíněné mravnosti vhlížejících
  • přikázání nepřipravující na, a nezohledňující, všechny možné životní "náhody" (to umožňuje pouze naslouchání Jazyku životních okolností, kterým se mnou promlouvá můj Bůh)
"JŽO je DVTŘ Ježíšova poselství"
...
Tehdy se Anjuška posadil mezi ně a řekl: "Popravdě pravím vám: Nikdo nemůže být šťastný, jestliže nedodržuje Zákon". A ti druzí Mu odpovídali: „My všichni dodržujeme Popolvárovy zákony: to on nám dal zákon tak, jak je napsán v písmu "Nejdůležitější nosné myšlenky Ježíšova učení".
I odpověděl jim Anjuška: „Nehledejte Zákon ve vašem písmu. Neb Zákon, to je Život, zatímco písmo je mrtvé. Popravdě vám říkám: Popolvár nezískal své zákony od Boha v psané podobě, ale Živým Slovem.
Zákon, to je Slovo Života předané živým prorokem živým lidem. Ve všem jsoucím je zapsán Zákon. Najdete ho v trávě, ve stromě, v řece, v horách, v ptácích, v nebi, v rybách, v jezerech a mořích, ale zejména ho hledejte sami v sobě.
Neboť popravdě vám pravím: Vše jsoucí, ve kterém jest život, je Bohu blíže než písmo zbavené života. Bůh stvořil život a vše jsoucí takovým, že je Slovem věčného života a slouží člověku k Učení o Zákonech pravdivého Boha. Bůh nepsal Své Zákony na stránky knih, ale do vašich srdcí, do vašeho ducha.
Projevují se ve vašem dýchání, ve vaší krvi, ve vašich kostech, ve vaší kůži, ve vašich útrobách, ve vašich očích, ve vašich uších a v jakékoliv i té nejnepatrnější části vašeho těla. Jsou přítomny ve vzduchu, ve vodě, v zemi, v rostlinách, ve slunečních paprscích, v hlubinách i výškách. Všechny jsou adresovány vám, abyste mohli pochopit Slovo a Vůli živého Boha. Bohužel jste zavřeli své oči, abyste nic neviděli a zacpali jste si uši, abystenic neslyšeli. Popravdě pravím vám: Písmo je dílo lidských rukou, zatímco život a všechna jeho vtělení jsou dílem Božím. Proč neposloucháte Slova Boha zapsaná v Jeho výtvorech? A proč studujete písma, jejichž písmena jsou dílem lidských rukou a tudíž mrtvá?"

...​
...
"A teď díky přítomnosti Ducha Svatého našeho Otce Nebeského mluvím s vámi jazykem Života Boha Živého. Není ještě mezi vámi nikdo, kdo by dokázal pochopit všechno, co vám říkám. A ti, kteří vám vykládají písma, s vámi hovoří mrtvým jazykem lidí hledajících prostřednictvím lidí jejich nemocná a smrtelná těla.."
...
...
Z toho je možné pochopit, že Ježíš Kristus byl řečeno rusky "jazyčník" (язычник) (Člověk vnímající Jazyk životních okolností (JŽO) jako zásadního, všezahrnujícího, životního průvodce a rádce), a řečeno arabsky – súfí. V souladu s tím se v súfismu mnohokrát opakuje, přestože odůvodňováno je různě, tvrzení: «My známe podstatu kříže, zatímco Křesťané jen krucifix», Súfizmus str. 428. (a zase ten odkaz (!) a já nevím na co odkazuje (?), ach jo..)
 
Naposledy upravené:
aky zmysel ma vytahovat Jezisa, ktory ako vraj sam povedal - prisiel som len za stratenymi ovcami domu is ra el skeho... azda len v tom, ze dnes stale miliony slovanov su viac napojeni na zidovsky ako rodovy egregor. taketo body by si vedel v inom slovoslede vymysliet ktokolvek a v podstate kopiruju svetonazor starovekej vedickej kultury. ci sa treba ako ovca furt zakryvat autoritou? kostolni dogmatici by neuverili ani apokryfom, ze to ich myticky trpitelsky Jezis skutocne povedal.
 
Po přečtení knihy Jiné dějiny římského impéria, jsem do karantény dal všechno z historie. Jediné co zůstalo je to co jsem zažil a co mám od rodičů. Ve skutečnosti útok na 2. prioritě až tak nevadí, protože pro svův osobní vývoj to nepotřebuji a tím pádem ani ostatní lidé to nepotřebují. Samozřejmě je velmi dobré znát svou historii, tady fungují dva mechanizmy. Historii píše vítěz a Bez minulosti (historie) nemáme budocnost (myšleno tak, že jsme nuceni opakovat chyby minulé). Tady je potřeba najít kompromis co vše je důležité, aby se minimalizovaly chyby, které se už staly v minulosti a my je opětovně neopakovali. Je spíše důležité nastavit vztahy ve společnosti tak, aby se minimalizovalo porušování svobodné vůle každého člena společnosti.
To, že si začal brať historické informácie s odstupom, je podľa mňa správne (nie všetko sa dá overiť, a nie je metodologicky správne všetkému slepo veriť, lebo existujú aj obrovské falošné mozaiky, ktoré môžu pôsobiť dôveryhodne, no napriek tomu neodrážať historickú realitu).

Ale takýto prístup nemôžeš vnútiť celej populácii, k tomu musí dospieť každý sám. Zatiaľ ľudia veria množstvu historických mýtov. A sú náchylní veriť ďalším. A toto je ten problém, ktorý ten, kto riadi spoločnosť, nesmie nikdy podceniť. Preto ZÁLEŽÍ na historických informáciách, ktoré sa šíria spoločnosťou. Nemôžeme predsa len ľahostajne prihliadať tomu, ak sa niekto bude pokúšať naprogramovať našich občanov škodlivým historickým mýtom!

Prečo myslíš, že Rusom skrátili históriu na 1000 rokov, od krstenia Rusi? No predsa, aby Rusi videli základ svojej kultúry v kresťanskej cirkvi... Prečo dnes sa šíria rôzne verzie mýtov o Slovanstve? Aby aj tu sa slovanskí ľudia ešte viac rozdeľovali a hádali medzi sebou...

Chápeš? Ak nevieme zatiaľ dosiahnuť, aby ľudia brali historiu s rezervou, tak nesmieme nechať bez povšimnutia útoky na 2. priorite... Prečo myslíš že je táto priorita tak vysoko, tak mocná zbraň? lebo na nej nezáleží? Nie! Záleží!
Nebude tak dôležitá až vtedy, keď celá spoločnosť bude konceptuálne gramotná a chápať všetkých 6. priorít riadenia/zbraní... Kým nie je, tak musí byť chránená nami.
 
To, že si začal brať historické informácie s odstupom, je podľa mňa správne
Dobrú úvahu som o tom čítal.

Teraz máme konflik na ukrajine, konflikt v izrealy ... informácie, dezinformácie. Dneska, keď bežia tieto konflikty máme niekedy problém sa vyznať v tom čo je a čo nie je pravda. Samozrejme, čas osvetlí pravdu, pravdu vyplývajúcu z procesov.
Ale čo pravda napísaná na piapieri ako niekoho názor? Dneska máme problém veriť takej "pravde". Ako môžeme veriť historickým zdrojom starým niekoľko storočí, alebo biblii čo ma 2000 + rokov, keď sa nedá veriť zdroju čo je starý 2 dni? Nuž nedá sa veriť histórii vôbec.
 
Naspäť
Top Bottom