Správy z Číny

Rex

Člen
Situace mezi Čínou a Tchajwanem se zhoršuje.
Tchajwanská armáda poprvé vystřelila na bezpilotní letoun Čínské lidové osvobozenecké armády (PLA) poté, co se přiblížil ke Kinmenským ostrovům, uvedla tchajwanská ústřední tisková agentura s odvoláním na armádní velení obrany souostroví.
https://rusvesna.su/news/1661869146
Vypadá to, že USA mají na svědomí další ohnisko svárů ve světě. V Kosovu to také docela vře. Nevím, který z těch amíckých nadutců to řekl, ale Srby tím velmi urazil a rozezlil. Prý - "čas zapomenout, že Kosovo je Srbsko".
 
Možná jste narazili na dnešní zprávy, hovořící o puči v Číně. U nás třeba tu:
https://cnn.iprima.cz/cinsky-prezid...-se-siri-domnenky-o-vojenskem-prevratu-187158
Zprávy se šíří po sítích a mluví mj. o uvěznění Si, o převzetí moci jakýmsi generálem, o mnohakilometrových kolonách vojska, o uzavírání hranic a také o zrušených letech.
https://lenta.ru/news/2022/09/24/netperevorota/?utm_source=smi2agr
https://politikus.info/events/14691...i-arestovan-dlya-chego-nagnetayut-paniku.html

Není to pravda. Tedy - až na zrušené lety, i když jich není 6 tisíc, jak uvádějí sítě. Lety skutečně byly zrušené - ale ne kvůli puči, ale kvůli tajfunu, který velmi devastuje čínské území včetně Tchajwanu (silné zemětřesení).
V posledních dnech je Čína těžce zkoušená, mimochodem - i celá západní Evropa. Zde obrázky z Číny:

Zdroj: https://youtu.be/JD9jZHKMHSM
 
Vavilov zverejnil na svojom Telegrame:

„Invázia na Taiwan by bola tragédiou a strategickou katastrofou, z ktorej by sa USA už nespamätali“ – National Interest

Noviny ďalej píšu:

▪️Washington by sa mal pripraviť na možnosť dvoch frontov – simultánnych vojenských operácií na Ukrajine a v Taiwanskom prielive. USA nebudú schopné vyzbrojiť ukrajinskú aj taiwanskú armádu.

▪️Budúce uprednostňovanie zahraničnej politiky USA si bude vyžadovať ťažké rozhodnutia: Amerika a jej spojenci na Západe zažívajú nekontrolovateľnú infláciu, vysoké úrokové sadzby, hroziacu recesiu a rastúcu nezamestnanosť, takže je potrebné zachovať existujúcu úroveň vojenskej pomoci Ukrajine a zároveň podporovať obranu Taiwan sa ukáže ako náročná úloha.

▪️Bidenova administratíva pohrozila preventívnymi sankciami voči Číne v nádeji, že zabráni čínskej invázii na Taiwan. Tieto opatrenia však pravdepodobne nebudú fungovať, keďže sankcie nezabránili konfliktu na Ukrajine.

▪️Pokusy o úplnú izoláciu Číny od globálneho obchodného systému pravdepodobne zlyhajú a mohli by sa obrátiť proti hospodárskym vzťahom USA s tretími krajinami a oslabiť medzinárodnú podporu Taiwanu.

▪️Washington by mal preorientovať svoje globálne úsilie na odstrašenie Pekingu od invázie na Taiwan, pretože táto udalosť by vážne znížila globálny vplyv Ameriky a umožnila by Komunistickej strane získať ekonomickú a vojenskú prevahu v Ázii, ako aj zhruba polovicu svetového HDP.

▪️Amerika a jej partneri v indicko-pacifickom regióne by mali iniciovať dvojsmernú ekonomickú a vojenskú stratégiu na obmedzenie ambícií Číny a zabránenie invázii na Taiwan.

▪️USA potrebujú presmerovať zdroje do Indo-Pacifiku a vyzbrojiť Taiwan.

▪️Po nepriateľských akciách na Taiwane bude Čína schopná ovládnuť západný Pacifik a diktovať podmienky americkým spojencom, Južnej Kórei, Japonsku a Filipínam.

▪️S hegemóniou nad východnou Áziou Čína vytlačí americké spoločnosti z regiónu a fakticky ukončí tichomorský obchodný systém pod vedením USA. Svetový poriadok vedený Spojenými štátmi sa zrúti.

 
Čínský prezident Xi Jinping dnes odpoledne uspořádal dvoustrannou schůzku s americkým prezidentem Josephem Bidenem na indonéském Bali.
 

Prílohy

  • 315540112_5980112248700711_1131104023354011818_n.jpg
    315540112_5980112248700711_1131104023354011818_n.jpg
    42.8 KB · Zobrazenia: 2
Kratce po setkani Xi Jinpinga s Joe Bidenem (G20 Bali), se setkal Xi Jinping o weekendu s Camalou Harris na summitu Apec (Asijsko-pacificke hospodarske spolecenstvi) v Thajsku. zde
 
Naposledy upravené:
V čínskych mestách to vrie.

Zdroj: https://youtu.be/V0gYDASKwVo


Výpadky výroby mobilov Apple sa už počítajú na milióny. Pracovníkov Foxcom naháňali obuškami naspäť do práce. Tí si to rozdali s predákmi Foxcomu a aj s policajtami.

Ja mám skúsenosť, že už 10 dní sa mi nič neodoslalo z Aliexpressu.
 
Ja si tým nie som tak istý, v tom cieli môžeš mať pravdu, ale nemyslím si, že práve Foxcom je nástroj tohoto cieľu, to čo sa v ňom deje poškodzuje deep state. Vo videu je vysvetlené čo bolo spúšťačom nepokojov (ono bez tak stačilo málo, tam to už dlhšie vrelo kvôli politike zero covid).

Foxcom ale vyrába pre Apple, budú mať veľké predajné výpadky, práve na Vianočnú sezónu, ktorá už prebieha a tuším Apple je najhodnotnejšie firma v S&P 500, takže tam hrozí lavínový prepad akcií a štart strmého pádu búrz.
 
Sektor ELECTRIC CAR , Evergrande (ČÍNA) pozastavuje výrobu pre nedostatok objednávok....Spoločnosť pozastavila výrobu, pretože nie je dostatok nových objednávok na elektrické športovo-úžitkové vozidlo, uviedli ľudia, ktorí odmietli byť menovaní, pretože nemali oprávnenie hovoriť s médiami.

 
Čína je pripravená odstrániť dolár ako rezervnú menu

Dedollarizácia presiahla krajiny, na ktoré sa vzťahujú sankcie odrezané od používania dolára. Podľa komentátora Asia Times je Čína na čele tohto trendu, aj keď nie sú poskytnuté žiadne oficiálne dôkazy. Autor Peter Reagan píše: "Ak Čína vydá juan krytý zlatom, bude to pravdepodobne najlepší spôsob, ako okamžite a silne konkurovať doláru. Navyše by to bolo akési uznanie, ktoré zlato nedostalo už desaťročia. Verím, že prvý národ, ktorý vyhlási, že jeho mena je plne krytá zlatom, získa obrovské ekonomické výhody a prinúti akúkoľvek inú fiat menu na svete bojovať o relevantnosť.
 
Mám tu zprávu, která se Číny týká, ale jde o děje z Mongolska. Navíc jsou to děje nedostatečně prověřené, protože čínská média mlčí. Zprávu dávám pro zajímavost a sem, protože těch z Mongolska tu asi moc mít nebudeme. :)
Bude to obšírnější, takže pokud vás nezajímá omáčka, přeskočte níž.
Protože pochybuju, že jsou v dnešní společnosti nějaké informace o Mongolsku, tak jen nastíním základ. Všeobecná "povaha" mongolské ekonomiky tkví v tom, že ji tam za SSSR budovaly všechny státy RVHP - největší podíl měl SSSR. Mám velmi dobré informace z období socíku a myslím si, že ani po rozpadu SSSR se to nezměnilo.
Tenkrát tam vlastně všechno budovaly státy RVHP. Od geologického průzkumu až po stavby fabrik a infrastruktury. jenže - v Mongolsku to neskončilo jako obvykle postavením továrny a zacvičením místních. Nešlo to, protože Mongola do fabriky tenkrát nikdo nedostal. Oni mají v krvi svůj původní životní styl a tím je pastevectví. Takže - ze států RVHP tam museli zůstávat i dělníci, těžaři, geologové aj. Hodně jich bylo i z Československa, v Ulánu (= familiární název pro jediné město Ulánbátar) jsme měli svůj Československý dům (což bylo středisko pro ubytování, stravování i kulturu našich dělníků) a pracovali jsme hlavně při geologickém průzkumu nebo jako těžaři. Ta pracoviště byla od Ulánu dost vzdálená, takže si naši "užili spoustu dobrodružství" a do civilizace se vraceli někde po 6 týdnech tvrdé práce v šíré a nebezpečné mongolské stepi.
Nyní samotná zpráva:
V Mongolsku se těží uhlí a to se vyváží do Číny. A - samozřejmě - těžbu zabezpečují Číňané. A poslední dobou se přetřásají zprávy, že Čína údajně těží a vyváží víc, než oficiálně uvádí a platí. Má to dělat asi 6 mil tun. K tomu se přidávají zprávy další - o tom, že šlo o spiknutí úředníků na obou stranách, Čína ty své už potrestala (prý některé i popravila) a předala mongolské vládě seznamy viníků na jejich straně.
Zde video z Ulánu:

Zpráva by nepůsobila divně ani podezřele, protože takové případy se stávají. Kdyby nyní nevypukly v Ulánu nepokoje s cílem svrhnout vládu. A to za politické situace, kdy se již několik let drží v zemi jen jedna strana a to podobná jako za socíku = lidová sociální strana. Oponenti ze strany demokratické (naši známí proameričtí liberálové) nemají v zemi podporu a dá se říci, že do nedávna ani politickou moc. A strana, která politickou moc má, spolupracuje bez problémů se všemi zeměmi východní Asie - tj. i s Čínou a Ruskem.
A pročpak by "někdo" chtěl svrhnout vládu a vrátit politickou moc liberální klice v zemi jako je Mongolsko? Kvůli uhlí a podpoře Číny a popř. Ruska? Nene... stojí za tím zářijová dohoda o vybudování další větve plynovodu Síla Sibiře. Ta má totiž vést do Číny přes Mongolsko a Mongolsko bude nejen profitovat z tranzitních poplatků, ale bude mít také dostatek plynu i ropy pro svou spotřebu. A hlavně - Rusko by mělo další odbytiště pro své nerostné bohatství. To už "někomu" za pokusy o "mongolský majdan" stojí.
Zde zpráva ze září - o plánu na plynovod:
 
A pročpak by "někdo" chtěl svrhnout vládu a vrátit politickou moc liberální klice v zemi
Možnože to nie je o predaní moci liberálnej klike, ale o očiste Mongolska od domácich “komsomolcov”. Čína svoje územie čistí, a nie je v zàujme ani Ruska, ani Číny, aby sedela “komsomolská žaba na prameni” v Mongolsku, práve kvôli tomu plynovodu. Udalosti okolo Nord streamu I a II a plynovodov a ropovodov cez Ukrajinu sú, myslím si, dostatočným mementom na konanie v predstihu.
 
Možnože to nie je o predaní moci liberálnej klike, ale o očiste Mongolska od domácich “komsomolcov”.
Možné je všechno a těžko usuzovat ze zpráv, které se k nám dostanou. Moc jich není a také zdroje jsou většinou jen "sítě". Já svůj úsudek založila na informaci, že ty nepokoje by měly mít na triku právě liberalistické klany - a těžko s jejich účastí cosi "čistit".
 
Čína dokončila svoju časť plynovodu Sila Sibíra do Šanghaja
Má dĺžku 5 111 kilometrov.
Čína vytiahla plynovod Power of Sibír do konečného bodu príjmu plynu v Šanghaji,
uviedla ropná a plynárenská spoločnosť PipeChina.
Podľa tlačovej agentúry Sin-chua prechádza plynovod s celkovou dĺžkou 5 111 kilometrov deviatimi regiónmi na úrovni provincií. Bude dodávať plyn najmä do Pekingu a Šanghaja. Plynovod sa tiahne z Blagoveshchenska cez mesto Heihe, kde sa pripája k prepravnej sieti plynu China.As uvedenej v správe, do roku 2025 bude do Číny prostredníctvom Sibírskej elektrárne dodávaných 38 miliárd kubických metrov zemného plynu ročne. PipeChina verí, že plynovod "poskytne silný impulz pre energetickú bezpečnosť a kvalitatívny rozvoj východných oblastí Číny".
Predtým čitatelia Le Figaro predpovedali "smrť Európe" v dôsledku výstavby plynovodu SilaSiberia-2 do Číny.
 
Naposledy upravené:
Nikolaj Vavilov: Návštěva Si Ťin-pchinga v Saúdské Arábii je možná nejvýznamnější událostí roku 2022
Jakkoli se to čtenářům může zdát zvláštní, návštěva Si Ťin-pchinga v Saúdské Arábii je možná nejvýznamnější událostí roku 2022, spolu s olympijskými hrami v Pekingu a znovuzvolením Si Ťin-pchinga generálním tajemníkem na třetí funkční období: po celý rok kolovaly nepodložené fámy o přípravách na státní návštěvu Si Ťin-pchinga, která se má konat 7. prosince letošního roku.

"Největší diplomatická iniciativa v arabském světě." Ťin-pching dorazil do Saúdské Arábie​


Nikolaj Vavilov: Návšteva Si Ťin-pchinga v Saudskej Arábii: Čína naniesla úder na petrodolár

Zdroj: https://youtu.be/286xdvU2qus
 
Naposledy upravené:

Čas amerikánsko-saudskoarabskej aliancie je neodvolateľne minulosťou​

 
Naspäť
Top Bottom