Správy z Maďarska

Viktor Orbán nahral na smeč
a to je to podstatné.
Pozorne som si prečítal jak príspevky kolegov tu, tak na oracleblogu, pozorne vypočul Ficovu reakciu (ohradil sa ako prvý) a aj následnú reakciu Pelegriniho a prečítal aj tento Chmelárov status na fb: https://ksb-csr.net/threads/spravy-zo-slovenska.9/page-39#post-14415
Dajte si to všetko do súvisu, popremýšľajte o tom, a máte odpoveď, komu Viktor Orbán nahral na smeč. Nie je podstatné, či to spravil vedome, alebo to tak vypálilo - kúzlo nechceného, podstatné je to, že jedinou možnosťou pre nás ako obstáť, je suverénne a sebavedomé Slovensko, a to bez suverénneho a sebavedomého národa nie je možné. A jediným politikom, ktorý má politickú váhu do parlamentných volieb, a ktorý o suverenite nielen kecá, je momentálne R.Fico.
Takže, pán Viktor Orbán, ja Vám úprimne ďakujem za tak vynikajúcu nahrávku na smeč a verím, že ju slovenskí voliči ideálne spracujú a zasmečujú tým správnym smerom a definitívne pošlú do šatne všetky zradcovské protislovenské živly od prezidentského paláca až po miestne zastupiteľstvá.
 
K tomu PS: to v záujmoch liberálov nikdy nebolo...
Nemyslel som liberalne strany, tie su zvacsa nasadene na tandem liberalny-pseudopatrioticky. Myslel som beznych liberalnych volicov (nie buzerantov a inych extremistov), ktori nemaju radi Orbanovu politiku.

Alebo si myslis, ze ti bezni liberalni volici chucu odovzdat SR Orbanovi a jemu podobnym?

Ja si myslim, ze pre takych je Hlas sd a jeho prezentacia silného štátu optimalnou volbou...
 
a to je to podstatné.
Pozorne som si prečítal jak príspevky kolegov tu, tak na oracleblogu, pozorne vypočul Ficovu reakciu (ohradil sa ako prvý) a aj následnú reakciu Pelegriniho a prečítal aj tento Chmelárov status na fb: https://ksb-csr.net/threads/spravy-zo-slovenska.9/page-39#post-14415
Dajte si to všetko do súvisu, popremýšľajte o tom, a máte odpoveď, komu Viktor Orbán nahral na smeč. Nie je podstatné, či to spravil vedome, alebo to tak vypálilo - kúzlo nechceného, podstatné je to, že jedinou možnosťou pre nás ako obstáť, je suverénne a sebavedomé Slovensko, a to bez suverénneho a sebavedomého národa nie je možné. A jediným politikom, ktorý má politickú váhu do parlamentných volieb, a ktorý o suverenite nielen kecá, je momentálne R.Fico.
Takže, pán Viktor Orbán, ja Vám úprimne ďakujem za tak vynikajúcu nahrávku na smeč a verím, že ju slovenskí voliči ideálne spracujú a zasmečujú tým správnym smerom a definitívne pošlú do šatne všetky zradcovské protislovenské živly od prezidentského paláca až po miestne zastupiteľstvá.
Zkusím se na to podívat z jiného úhlu.
Pokud vím, Orbán mluvil k Maďarům žijícím na Slovensku. Proto je nepravděpodobné, že by to vyslovil nevědomě. Reakce se očekává od obou stran - od slovenských Maďarů a od Slováků, speciálně od slovenských patriotů. Proto to spíše vnímám jako Overtonovo okno. Podle reakce supersystému se zjistí v jaké fázi se nachází slovenská společnost/stát po proběhlém oslabování suverenity a podle toho se bude volit další postup ze strany velko-Maďarů podporovaných GP. Paměť davu je krátká - vliv na volby by to mohlo mít pouze v případě, pokud by se téma udržovalo živé v masmediálním prostoru až téměř do začátku voleb.
 
Podle reakce supersystému se zjistí v jaké fázi se nachází slovenská společnost/stát po proběhlém oslabování suverenity a podle toho se bude volit další postup ze strany velko-Maďarů podporovaných GP.
Tak.

A este doplnim "statnicke" vyhlasenie najvacsieho "patriota" v SR pana Pištu Hufnágela Uhríka.


ps: Nic viac som k Orbanovym slovam od Uhrika v rychlosti nenasiel...
 
Nic viac som k Orbanovym slovam od Uhrika v rychlosti nenasiel
Veľmi pekne ti za tento príspevok ďakujem, pretože aj keď Uhrík nič extra nepovedal, tak v diskusii pod jeho statusom sú závažné informácie: viacerí diskutujúci, ktorí maďarsky vedia, si vypočuli celý inkriminovaný prejav V.Orbána a tvrdia, že v jeho prejave nič také (odtrhnuté územie) nezaznelo. Tvrdia, že ohľadom Slovenska povedal, resp. kritizoval v podstate dve veci:
prvá: váhavosť Slovenska pri podpore postojov Poľska a Maďarska v rámci EÚ (t.j. podkopávanie sily a záujmov V4)
druhá: neschopnosť Maďarov na Slovensku sa zjednotiť a dostať sa do parlamentu.
Kto z politikov zareagoval ako prvý na Orbánov prejav v Rumunsku a “Slovensko ako odtrhnuté územie?” R.Fico alebo vláda?
Ak vláda, tak niet sa čomu čudovať, pretože lož a vyvolávanie vášní je ich zbraňou…
Ak R.Fico, tak nech si to vybaví s tým, ktorý mu túto lživú informáciu podsunul, pretože svoje ohradenie sa voči tomu, čo V.Orbán ani nevyslovil, adresoval priamo jemu. V Orbánových očiach teraz vyzerá ako idiot, takže je čas na ospravedlnenie.
 
viacerí diskutujúci, ktorí maďarsky vedia, si vypočuli celý inkriminovaný prejav V.Orbána a tvrdia, že v jeho prejave nič také (odtrhnuté územie) nezaznelo.
Problem je, ze nemame video s titulkami k Orbanovmu prejavu a spoliehat sa len na diskutujucich tiez nemusi byt ciste.

Nechce sa mi verit, zeby sa pomylil aj Fico, aj Pellegrini, aj neviem kto este. Skor to tiez moze byt, ze madari sa hraju na - ja nic, ja muzikant... a informacie pekne putuju...
 
Veľmi pekne ti za tento príspevok ďakujem, pretože aj keď Uhrík nič extra nepovedal, tak v diskusii pod jeho statusom sú závažné informácie: viacerí diskutujúci, ktorí maďarsky vedia, si vypočuli celý inkriminovaný prejav V.Orbána a tvrdia, že v jeho prejave nič také (odtrhnuté územie) nezaznelo. Tvrdia, že ohľadom Slovenska povedal, resp. kritizoval v podstate dve veci:
prvá: váhavosť Slovenska pri podpore postojov Poľska a Maďarska v rámci EÚ (t.j. podkopávanie sily a záujmov V4)
druhá: neschopnosť Maďarov na Slovensku sa zjednotiť a dostať sa do parlamentu.
Vypočul som to celé a toto ich tvrdenie je pravdivé.

Dodávam, že sa obul aj do tamojších protestujúcich, ktorí bránili prístupua rumunského prezidenta za to, že cez tamojšie ministerstvo dal Orbánovi demarš v ktorom zakázal niektoré témy a prikázal spôsob ako o niektorých témach (Orbán povedal, že Sedmohradsko nikdy nepovažovali za súčasť Rumunska)...
 
Podle Novinek to měl Orbán říci takto:
„Pokud chce někdo pracovat pro vlast na odtržených územích, na to je potřeba víc. Nemůžu říct, že kvůli Slovákům se nedokážeme zmobilizovat, i když jistě také oni dělají různé spekulace. To je však součást života,“ uvedl předseda maďarské vlády ve svém projevu.
 
Ja len, aby sme sa nenechali ucicikat, ked priebezna prax ukazuje aj na ine varianty "milych slov".
Chápem tvoje námietky, ale Orbán v tomto príhovore naozaj nič také, čo mu teraz pripisujú nepovedal.
Druhá vec je, že musíme sa pýtať, že prečo je aj alternatíva týmto klamlivým citátom plná. Qui bono?
 
Orbán v tomto príhovore naozaj nič také, čo mu teraz pripisujú nepovedal.
Dobre, dajme tomu, ze tak nepovedal a medialne informacne pole na oboch stranach jednej barikady(minci) je komplet o tom, ze to tak nejak povedal.

Moze to byt z kratkodobeho hladiska pre vyvolanie madarskej karty v predvolebnom obdobi a o prekryti socialnych tem (co je jednou z priorit liberalov) atd., ale(!) taktiez stale o tom istom, o teste zakulisia pre riesenie Madarsko-slovenskej alebo slovensko-Madarskej otazky...

Netreba zabudat ma toto, ked sa riesil rusky sputnik (vakciny) a pre usmernenie vplyvu ruskeho egregoru v SR sa pouzila Matovicom realizovana"pomoc" Madarska...
OPGktkuTURBXy9lZTRmYmRkZC1mZGQ4LTRiZDUtYmZhMC01YzE2MTQ1OTQzZDAuanBlZ5KVAwA2zQPAzQIclQLNB9AAwsM.jpg

A video. Rozumiet hovorenemu nie je potrebne.
https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-2/171229735_3064972117078930_4362003032317492619_n.mp4
 
Prejav maďarského premiéra sme zanalyzovali s exposlancom Národnej rady SR Györgyom Gyimesim, ktorý v septembrových parlamentných voľbách kandiduje za stranu Aliancia-Szövetség.
Výrok Viktora Orbána doslova zmobilizoval slovenskú politickú scénu bez ohľadu na to, či ide o liberálov alebo konzervatívcov. Na Slovensku vyvolalo pohoršenie slovné spojenie „odtrhnuté územia“, ktoré Orbán použil a označilo sa to ako iredentistická rétorika. Vidíte v tejto terminológii problém aj vy?


Som nešťastný z toho, že aj vy ste naskočili na túto rétoriku. On totiž nikdy o odtrhnutých územiach nehovoril, ale hovoril o odčlenených územiach. Je historickým faktom, že v roku 1920 dve tretiny územia vtedajšieho Maďarska boli odčlenené. Jedna tretina Maďarov ostala žiť zo dňa na deň v cudzích štátoch, mali sa začať učiť pre nich cudzie jazyky a mnohí z nich ostali občanmi bez akejkoľvek štátnej príslušnosti. Keď Orbán hovorí o týchto územiach, a o Maďaroch žijúcich na územiach, ktoré boli v roku 1920 odčlenené, tak nehovorí nič iné len historický fakt.
Rozumiem pohoršeniu Slovákov a plne ho chápem, pretože bez znalostí historického kontextu, a kontextu toho, v akom to povedal premiér Orbán, sa to môže zdať ako ofenzívne vo vzťahu k suverenite Slovenskej republiky. Ale môžem ubezpečiť každého, že to vôbec takto myslené nebolo. Bolo to myslené skôr tak, že politici na Slovensku maďarskej národnosti sa nevedia dostatočne zmobilizovať a nevedia zmobilizovať svojich voličov dostatočne na to, aby 450-tisíc občanov maďarskej národnosti malo svoje zastúpenie v parlamente. A v tomto má Orbán pravdu.

Orbán nikdy nepovedal, že Slovenská republika bola odtrhnutá či odčlenená od Maďarska. Hovoril o území, kde žijú Maďari, že niekedy to bolo územie Maďarska/Veľkého Maďarska/Rakúsko-Uhorska. V tomto zmysle Orbán nikdy neútočil na suverenitu Slovenska ani Rumunska, ani žiadnych iných nástupníckych štátov. Nehovoril o žiadnej iredente či o revízii územia. Hovoril a kritizoval maďarskú politickú reprezentáciu na Slovensku plným právom.

 
Orbán nikdy nepovedal, že Slovenská republika bola odtrhnutá či odčlenená od Maďarska. Hovoril o území, kde žijú Maďari, že niekedy to bolo územie Maďarska/Veľkého Maďarska/Rakúsko-Uhorska.
Gimeši, ked si clovek prdne a je jedno ci nahlas, alebo potichu, tak stale to bude smrdiet a veľkomaďarský smrad je casto pritomny vo vyhlaseniach roznych madarskych politikov, vratane Orbana.

To, ze sa to teraz zneuziva opicakmi z medii je u nas standard a nesmieme sa nechat zatiahnut do rozbitia vztahov s Madarmi, ale na druhej strane nesmieme zabudat a hlavne sledovat veľkomaďarské sliny tiahnuce sa v pozadi madarskej politiky.
 
ako to Orbán myslel vie iba samotný Orbán
Mam na to iny pohlad.

Da sa rozumiet aj zamyslanemu pozadiu za slovami a vnimavi ludia, dlhsie sledujuci politikov (a nie len) to mozu vidiet.

Slova su urcitou pomockou, ale to co je za slovami je smerodajne.

Ved predsa pekne slova mala a ma cela matovicovo-hegerovo-odorovo-capute zoskupenie a ludia skocili na tie prazdne slova, ale dufam, ze sa aspon v praxi pre tychto volicov ukazalo, co su zac a neskocia zas na ich mile slova...
 

Liberálne vlády a EÚ prevzali štafetu. George Soros sa sťahuje z Európy​


“Stroj sa otáča, tvorca odpočíva,” uvádza János Zila pre Magyar Nemzet o odchode Nadácie otvorenej spoločnosti Georgea Sorosa z Európy. Liberálne vlády a Európska únia medzitým prevzali jej úlohu, hlavne vo financovaní rozličných projektov

“Stroj sa otáča, tvorca odpočíva”

“V žiadnom prípade si netreba myslieť, že konzervatívnym silám spadol kameň zo srdca. Hoci sa zdá, že správa je pravdivá, keďže obsahuje viacero konkrétnych údajov o odchode. Na jednej strane odchod nie je úplný a na druhej strane sa v samotnom oznámení uvádza, že aktivity, ktoré predtým vykonávala Nadácia otvorenej spoločnosti, budú vykonávať iné subjekty. Citujúc slávny výrok Imre Madácha – stroj sa točí, tvorca odpočíva,” hovorí János Zila...
“Ľudia, ktorí boli predtým vyškolení s ich podporou a ktorí predstavujú ideológiu otvorenej spoločnosti v našej krajine a v celej Európe, tu zostávajú...
Dodáva, že Brusel a niektoré európske liberálne vlády v poslednom čase zohrávajú čoraz väčšiu úlohu pri financovaní tejto siete a ich účasť sa teraz môže zvýšiť, ale poslanie zostáva rovnaké...

Za rozhodnutím môže stáť Sorosov syn

George Soros v decembri odovzdal svojmu synovi kontrolu nad impériom v hodnote 25 miliárd dolárov...
“My Maďari máme s takýmito otázkami historické skúsenosti. Uveríme, až keď okupačné vojská skutočne opustia kontinent, až vtedy, keď z Európy a Maďarska odíde posledný Sorosov vojak. K tomu máme ešte ďaleko…”, píše v príspevku na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti.
 
Naspäť
Top Bottom