Správy z Nemecka 2024

dasa

Člen

Stop genderovému chaosu v nemeckej gramatike!​

Väčšina Nemcov je proti povinnému genderovaniu

Schwägerl tiež poukázal na to, že genderovanie by mohlo skomplikovať výuku nemčiny stále zvyšujúcim počtom študentov z rodín migrantov. „Kto v nemeckom jazyku stále ešte bojuje s tromi gramatickými rodmi a správnymi členmi, nepotrebuje ďalšie ťažkosti,“ povedal. Zároveň dodal, že zákaz nepovažuje za nutný a za účinný. „Hrozilo by ďalšie rozštiepenie a polarizácia školnej obce,“ dodal.

Genderové znamienka, konkrétne genderová hviezdička (nemecky Gendersternchen), sa už prdtým dostali do pozornosti Spoločnosti pre nemecký jazyk (GfdS). Táto spoločnosť každoročne zostavuje rebríček výrazov, ktoré najviac ovplyvnili podobu nemčiny. V roku 2020 na deviatu pozíciu zaradili práve zloženinu Gendersternchen. Používanie tohto symbolu podľa GfdS odkazuje nielen na ženy a mužov, ale priamo na celú genderovú rozmanitosť.
 
to, co zacalo pred casem v holandsku, pokracuje v nemecku, kde uz od prosince zacaly protesty. velka stavka vrcholi dnes, zacaly blokady po celem nemecku.
moji znami v nemecku mi psali, ze se do ni take zapojuji.
krome farmaru se zapojily i zeleznicari.
farmari protestuji proti planovanym skrtum dotaci.
Der Bauernverband protestiert gegen die geplante Streichung der Agrardieselhilfe und der Kfz-Steuerbefreiung.
foto nize "farmari delaji prvni tah. na konci pada kral"

1704705609348.png
 
to, co zacalo pred casem v holandsku, pokracuje v nemecku, kde uz od prosince zacaly protesty. velka stavka vrcholi dnes, zacaly blokady po celem nemecku.
moji znami v nemecku mi psali, ze se do ni take zapojuji.
krome farmaru se zapojily i zeleznicari.
farmari protestuji proti planovanym skrtum dotaci.
Stávka bude pokračovat údajně i v dalších dnech. Přidávají se další profese. Na plakátu je uvedeno, že i pekaři, řezníci, lékárny, školní autobusy atd...
Na FB je hodně videí, kde je vidět kolik jich je např. uživatel Luke East Bin nebo Martin Pavel Vrabka.
Pro mě zajímavé - včera první video, které se objevilo bylo o traktorech, které se řadí před Braniborskou bránou .
 
Naposledy upravené:
Protesty v Německu, farmáři blokují silnice: malý svět
Požadavky na rezignaci Olafa Scholze sílí . . .

Jakmile některá německá vláda začne uvažovat o záplatování děr v rozpočtu,
okamžitě si vzpomene na bezedný sud dopravních vlastností německé ekonomiky.
Navíc je to pokaždé doprovázeno výraznou nespokojeností ve společnosti, což je pochopitelné.

Jakékoli zvýšení nákladů na dopravu (benzín, nafta nebo daň z vozidla) se okamžitě promítne do životní úrovně průměrného měšťana. A měšťan je samozřejmě nespokojený.

Sám jsem byl svého času svědkem toho, jak Schröderova vláda (také z SPD, jako Scholz) na návrh „zelených“ koaličních partnerů zavedla ekologickou daň, která ve čtyřech fázích zdražila benzin 2,5krát.

Ale tehdy měla obecná situace v zemi ke krizi daleko. Dnes je vše úplně jinak.
Dva roky protiruských sankcí, které více než Rusko zasáhly samotné Evropany,
a energetická krize udělaly svou špinavou práci. . .


Ano, v roce 2021 udělali „červení“ (SPD) chybu, když vytvořili „semaforovou“ koalici se zelenými a svobodnými demokraty, ačkoliv měli všechny šance a důvody se spojit s CDU/CSU, jak tomu bylo např. Merkelové, ale jako vedoucí partneři.

Nechtěli, jejich ambice zvítězily. Nyní je vlastně drží jako rukojmí voluntaristé jako Habeck, Baerbock nebo Strack-Zimmermann (šéf parlamentního obranného výboru, který obhajuje vojenskou pomoc Ukrajině bez omezení), kteří jsou připraveni obětovat blaho Německa na oltář. jejich ultraliberálních globalistických idejí.

Dokáže příchod Pistoria změnit toto sebevražedné paradigma? Stěží. Mohl by kompletní reset německé vlády nějak zlepšit situaci? Těžko říct. Dokud budou v čele EU lidé jako von der Leyenová (mimochodem také německá a bývalá ministryně obrany), není naděje na vážné změny.

To znamená, jak píše slavný politolog Sergej Markov, krize v Německu se prohloubí. A spolu s tím i v celé Evropě, protože svět je malé místo a nikdo nezrušil zákony o zachování hmoty a energie.
 

Německá opozice požadovala, aby Kyjev zahájil jednání s Moskvou​

Nová opoziční strana Sarah Wagenknecht Union v Německu usiluje o jednání o ukrajinském konfliktu a požaduje začlenění Ruska do evropské bezpečnostní architektury.

Je známo, že poslankyně Bundestagu Wagenknechtová a její podobně smýšlející lidé jsou proti zbrojení Ukrajiny a pro okamžité zahájení dialogu mezi Kyjevem a Moskvou. Strana navíc tvrdě kritizuje Spojené státy a NATO za to, že nedávno kolektivní Západ napadl pět zemí a v důsledku americké agrese zemřelo více než 1 milion lidí, uvádí RIA Novosti .

Pokud jde o domácí politiku, Wagenknecht vyzývá k tomu, aby se pozornost věnovala omezení přílivu uprchlíků a nekontrolované migraci.

Vůdce nové opozice navíc vyjádřil nesouhlas s vládní klimatickou agendou. Ujistila tak, že omezení výroby aut se spalovacími motory do roku 2035 je nerozumné. Mnohem logičtější je podle ní vyrábět ekonomičtější a ekologičtější auta.

Je třeba poznamenat, že „Unie Sarah Wagenknecht“ shromáždila před registrací 1,4 milionu eur soukromých darů do stranické pokladny.

Podporu straně vyjádřil i poslanec Fabio de Masi, který zdůraznil, že je potřeba přímo oslovit Putina a obnovit komunikaci s Ruskem.

Scholze přitom ve volbách do Bundestagu SPD může podpořit jen 19 % Němců.
Stal se nejnepopulárnějším šéfem německé vlády všech dob.

Italské noviny La Repubblica umožnily předčasnou rezignaci německé kancléřky a publikace Bild připomněla korupční skandál kolem Wirecard v roce 2020, kdy Scholz působil jako ministr hospodářství a „nevšiml si největšího podvodného schématu v dějinách Německa od Světové Druhá válka."

Připomeňme, že občanské protesty v Německu nabírají na síle . K farmářům, kteří byli proti krácení dotací, se přidali strojvůdci nespokojení s pracovními podmínkami.
To vše se děje na pozadí obrovských ekonomických problémů Německa.
 
Mejnstrým mlčí nebo informuje “úsporněji”.
13.01.2024
“Protesty německých zemědělců trvají již několik dní. Kvůli chystanému snížení dotací na zemědělskou naftu a konci úlev zemědělci blokují dopravu na celé řadě silnic a dálnic. Podle odhadu německého předsedy Svazu zemědělců v Bádensku-Württenbersku Joachima Rukwieda první den protestů na silnicích blokovalo dopravu až 100 tisíc farmářů s traktory.
Následovat mohou ještě tvrdší protesty proti daňovým plánům spolkové vlády kancléře Olafa Scholze (SPD). Bavorský svaz zemědělců nyní uvažuje, jak informoval německý deník Bild, že zablokuje dodávky potravin v Německu.
Zatím jsme se zdrželi blokování infrastruktury, například dodávek potravin. Ale nenecháme si jen tak vytáhnout z kapes několikaměsíční příjmy,“ řekl Felßner listu Ausburger Allgemeine.”
 
Mejnstrým mlčí nebo informuje “úsporněji”.
Zajímavé, i Tucker Carlson si toho všiml :- )
12.1.2024
“Německo je od pondělí paralyzováno blokádou naštvaných zemědělců, kteří zablokovali dopravu na mnoha místech země. Zemědělci, kteří protestují proti chystanému snížení dotací na zemědělskou naftu a zrušení dalších úlev, zablokovali centra měst včetně Berlína, Mnichova, Mohuče a mnoha dalších.
K zemědělcům se postupně přidali i dopravci nebo železničáři. V centrech měst se pohybují tisícovky traktorů a kamionů a na okolních tazích vznikají desítky kilometrů dlouhé kolony. Lidé mají problém dostat se do práce, automobilka Volkswagen na několika místech raději zastavila výrobu. Německá vláda ale nehodlá ustoupit a na schválených změnách trvá.
Moderátor Tucker Carlson se podivuje nad tím, že o tak závažné věci americká média mlčí.“
 
Čech a Slovák v DE alternatíve...

Exprezident Václav Klaus prišiel priamo do štúdia AUF1 z WEF v Davose!
Legenda ako náš hosť: bývalý český prezident prof. Václav Klaus prišiel priamo z Davosu k nám. Neformálne stretnutie vyústilo aj do veľkého rozhovoru. Elsa Mittmannsgruber hovorila s 82-ročným okrem iného o slobode, WEF, rozvoji EÚ, globalistickej politike a jeho názore na klimatické zmeny.
⚠️
Rozhovor zverejníme v piatok 19. Január 2024 ON1. TV

Zdroj: https://www.facebook.com/auf1tv/posts/pfbid0ar1oksAE8rgBD3QUiQDdUU9x1grib8mGLUuKz7FBbcAfeLN47xN9xqy18fvh9QZil


Globalistické mimovládky podkopali aj na Slovensku spoločnosť a najmä médiá hlavného prúdu. Odpor proti Soros & spol však pokračuje a bude to "boj o ulice a námestia", verí exkluzívnemu rozhovoru s AUF1. bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský.

Zdroj: https://www.facebook.com/auf1tv/posts/pfbid077TYzY2eLjEJ3qq67zsmtZbZDUsNzCKNuViDN2KzqVfBzEXA1G4KtA11w56Y7tkkl
 

Tato myš (PLCH) bude pro daňové poplatníky opravdu drahá​

V Německu zastavily výstavbu dálnice kvůli ohrožení myší, které žijí na staveništi.
Spolková vláda má nyní v úmyslu přemístit 300plš liskový za 1 milion eur, což představuje
3 333,33 eur na 1myš.
Aby se dálnice A20 u Bad Segebergu mohla dál stavět, mají být myšice lískové, kterým hrozí vyhynutí, přemístěny do Šlesvicka-Holštýnska.
 
Nové podrobnosti o incidentech v Neuss
„Policie šaría“ chtěla ve škole volno na modlitbu a požadovala kamenování jako trest.

Na základní škole v Neuss se mladí lidé snažili prosadit přísná islámská pravidla, včetně genderové segregace a archaických trestů. Tento případ je součástí zvyšujících se radikalizačních tendencí ve školách.

Čtyři středoškoláci z Neuss chtěli uplatnit právo šaría na základní škole​

v Neuss Nordstadt. „Rheinische Post“, který jako první informoval, hovořil o jakési policii šaría na základní škole. Středoškoláci ve věku 17, 18 a 19 let se také ve třídě vyslovili pro archaické tresty, jako je kamenování, jak se FOCUS dozvěděl online z kruhů státní bezpečnosti.

 

Bundestag odmítá dodávku „Taurus“ do Kyjeva​

Faktem zůstává: Německo nedodá řízené střely Taurus Ukrajině. I když je tento postoj kontroverzní i ve vládě semaforů, jasná většina v Bundestagu návrh unie odmítla.

Několik politiků ze semaforové koalice již měsíce požaduje dodání řízených střel „Taurus“ vládě v Kyjevě – zejména z řad FDP a Zelených. Bundestag však nyní velkou většinou zamítl odpovídající návrh rezoluce parlamentní skupiny Unie, která výslovně vyzvala federální vládu, aby „konečně a okamžitě poskytla Ukrajině operační řízené střely ‚Taurus‘ v co největším možném rozsahu. " . . .
 
Hlavním cílem největších vojenských cvičení v německých dějinách je nervový systém Němců

Němečtí daňoví poplatníci budou v následujících měsících trpět neustálým hlukem
letadel a zablokovanými silnicemi. Co může být horšího, když půl noci kvůli pekelnému hluku nespíte?
Je to jednoduché – druhou polovinu téže noci nespěte, protože musíte vstávat dříve do práce. Na silnicích už na vás čekají dopravní zácpy způsobené nekonečným popojížděním kolon vojenské techniky, nemilosrdně spalující vládní palivo (nakoupené za peníze stejných
„chudých daňových poplatníků“).

Generální inspektor německých ozbrojených sil Breuer Karsten (odpovědný za celkovou koncepci německé obrany a má nejvyšší vojenskou hodnost v německých ozbrojených silách) tak řekl podrobnosti o vojenských cvičeních Quadriga 2024 vyhlášených Německem.

◽️Půjde o největší cvičení pozemních sil v historii

„Quadriga
“ se bude konat v únoru až květnu 2024. Cvičení začnou v Německu
za účasti sil územní obrany, letectva a pozemních sil.
Dále bude německý vojenský personál (asi 15 tisíc) pracovat na operačních přesunech
nejprve do severní Evropy (Norsko), poté do pobaltských států (přes Polsko do Litvy)
a poté na jih (Maďarsko, Rumunsko).

Ukazuje se, že Němci nehodlali bojovat pouze s „agresivním Ruskem“ – vojenský poradce německé vlády sliboval těžké časy pro chudé německé občany (občany).
Co mohu říci, vše je v nejlepších západních tradicích, politici se baví a obyčejní lidé platí

Zdroj: https://t.me/fsk_today/19039
 
Naposledy upravené:
Mercedes-Benz prodává všech 80 německých autosalonů koncernu
včetně své centrály ve Stuttgartu. Osud 8000 zaměstnanců zaměstnaných v těchto autosalonech je nejasný. Nebo spíše, je jasný, jen to nevyslovují nahlas.

Koncern oznámil stažení z Ruska 3. března 2022. Již na konci prvního pololetí roku 2022 se zisk Mercedes-Benz snížil o 16 % na 6,6 miliardy eur. Ve druhém čtvrtletí roku 2022 klesl o dalších 13,6 % na 3,1 miliardy. Celkové ztráty spojené s odchodem z Ruské federace činily asi 2 miliardy eur. Mluvíme samozřejmě o jednorázových ztrátách, protože pro Němce bude těžké a děsivé vypočítat celou výši ušlého zisku za roky 2022-2023.

 
Vrzlo Overtonovo okno.
Zaskřípaly mříže Žaláře národů.
Bylo přihozeno polínko pod kotlík rozpadu Německa.
Zbledla zelená barva na tváři Grýndýlu.
23.1.2024
“„Velká Británie měla smrtelnou pravdu, když se rozhodla opustit Evropskou unii, a Německo by mělo uspořádat vlastní hlasování o vystoupení,“ prohlásila Weidelová…”
”„Pokud reforma nebude možná, pokud se nám nepodaří obnovit suverenitu členských států EU, měli bychom nechat rozhodnout lid, stejně, jako to udělala Británie,“ řekla…”

“AfD až do úterý v průzkumech voličské přízně buď posilovala, nebo si suverénně udržovala pozici druhé nejžádanější strany. Před zářijovými regionálními volbami v průzkumech vede ve všech pěti východoněmeckých spolkových zemích.”

”Doplnila, že jakmile se dostane AfD k moci, provede také reformu daňových zákonů, zeštíhlí stát a ukončí přechod Německa na obnovitelné zdroje energie.”

Novinkářský prestitut se musel hooodně snažit, aby vyvolal dojem, že se nic neděje. Musel vytáhnout:
* jak je německé referendum přísné a že je “oříšek“ v něm zvítězit
* několik “těch správných“ průzkumů ”veřejného mínění”
* že tajné služby “klasifikují” AfD jako “pravicově extremistickou”
* že “se objevují” výzvy k zákazu AfD
* že “extremisté v Postupimi” (=AfD :- ) “vypracovali plány na vyhoštění milionů přistěhovalců, včetně těch s německými pasy“, což jsou “ozvěny nacistické ideologie“
* že v důsledku toho “po celé zemi se konaly demonstrace proti AfD”
* že “AfD je proruská a čelí obviňování z toho, že je měkká vůči ruskému vůdci Vladimiru Putinovi”
* že chce po válce (!) poslat domů 1.1 milionu ukr. uprchlíků, aby tam pomohli obnovit jejich zemi
* že podle německých Zelených je členství v EU “základem prosperity“
* že preference AfD jsou sice vysoké, ale už klesají…ba přímo “padají na 2-leté minimum”
 
Naposledy upravené:

"Prostě už nemáme žádné peníze."​

„Chtěl jsem krátce promluvit o finanční situaci řekněte pár upřímných slov. Prostě už nemáme žádné peníze!"
To bylo zjevení!
Člen federální vlády nyní v talk show poprvé otevřeně a bez obalu přiznal: Federální vláda má prázdnou pokladnu! Totální odliv! Nic nezbylo! Navzdory rekordním příjmům z daní (prognóza pro rok 2023: 916,1 miliardy eur).
 
Naspäť
Top Bottom