Správy z Ruska

dusan

Člen
Jen malá technická k překladu, z úcty k Blokovi:
«Для вас — века, для нас — единый час»
«Pro vás - staletí, pro nás - jediná hodina»
To je konceptuálna moc. Konceptuálna moc je časotvorná.
Preto putin povedal, že cieľ operácie je denacifikácia a demilitarizáci. Ale nepovedal dokedy.
 
Naposledy upravené:

Buran

Člen
To podstatné Buran napsal. Dám sem část přepisu rozhovoru, ale přeskládanou jinak, než on chronologicky hovořil:
Dominique de Villepin v rozhovoru pro rádio FranceInter mluví o nebezpečnosti situace, v níž se nyní protiruská koalice nachází. Pro ni by porážka Ukrajiny znamenala i její vlastní katastrofu.

"Z globálního hlediska můžeme konstatovat, že Rusko se stalo vůdcem v boji "druhého světa" proti Západu. V tom Rusové uspěli. Jejich strategie získat na svou stranu celý nezápadní svět funguje. Měli bychom tento trend sledovat, ale my ignorujeme samotný fenomén ruského vlivu a zavíráme před ním oči.

Rusko má nyní podporu velké části světa, s níž se mu podařilo neutralizovat dopady hospodářských sankcí.

Říkáme, že Rusové připravují ofenzívu, která může výrazně změnit rovnováhu ve prospěch Ruska. Ale Rusko ani nepotřebuje rozhodující vítězství na Ukrajině, stačí mu zmrazit situaci na frontě.

My však potřebujeme, aby Ukrajinci frontu nejen udrželi, ale aby zaútočili. Musíme co nejrychleji změnit poměr sil ve válce. Protože čas pracuje proti nám, proti Ukrajině, proti Evropě, proti Spojeným státům, které jsou odvráceny od svého hlavního cíle - Číny.

Nesmíme dělat ústupky. Jsme chyceni do ideologické pasti. Jsme v nerovném postavení vůči Rusku. Západní imperialismus ve světě vyvolává jen odpor a Rusko mohou následovat další země "Jihu", BRICS.

A pokaždé, když jezdím po světě, mi říkají: "Ale George Bushe a Tonyho Blaira nedáte k mezinárodnímu soudu!". Říkají mi: "Jste posedlí válkou v Rusku, ale co jste udělali pro Etiopii, Súdán, Jemen?".

"A co vidíme teď? Sbližování Ruska a Číny. Spojenectví těchto dvou zemí by znamenalo nesmírně hluboký převrat a změnilo by světový řád.

Obrat Ruska směrem k Číně, k Asii, v posledních letech francouzskou diplomacii velmi znepokojuje. Američané, kteří Rusko zahrnují do své strategie boje proti asijskému gigantu, jsou tímto obratem také velmi znepokojeni .

Dodávky čínských zbraní Rusku by dramaticky změnily rovnováhu sil ve světě. Takové rozhodnutí by zvýšilo riziko vzniku nových front. Nyní čelíme perspektivě fronty kolem Íránu a poté kolem Jihočínského moře. Objevila by se další rizika, která by mohla zásadně změnit poměr sil ve světě, protože Američané a možná i Evropané by se museli zabývat dalšími oblastmi vojenských operací...".

Nastal čas pro diplomacii. Evropa však v tomto směru nic nedělá, ale musíme objíždět svět a dávat najevo svůj pohled na konflikt.

Diplomacie by měla být využita ke změně poměru sil ve světě, který dnes není v náš prospěch. Kdo dnes jezdí do Afriky? Ruský ministr zahraničí Lavrov. Během jedné cesty navštíví 10 afrických zemí. A je tam přijímán s velkými poctami. A jezdit tam musíme my a přesvědčovat o naší pravdě Ale to se neděje!

Francie musí jednat tak, aby byla u jednacího stolu ve výhodné pozici. Na rozdíl od evropských sousedů Ruska vnímá Francie Rusko jako globální velmoc a my si nemůžeme zakazovat, abychom s Ruskem v budoucnu udržovali vztahy. A kromě toho se musíme snažit najít s Ruskem rovnováhu ve světě, jemuž dominují dvě mocnosti: Spojené státy a Čína. A pro evropskou diplomacii je důležité, aby v mezinárodních vztazích vytvořila trojúhelník.
Celkově je to velký posun v pohledu, který znamená stará Evropa:
1. Respektuje Rusko jako velmoc.
2. Evropě (na rozdíl od USA) nezbývá než zasednout k jednacímu stolu. Musí se osamostatnit ve svém rozhodování, začít hájit svou existenci.
3. Pokud zasedne (bude pracovat s diplomacií), má-li to mít nějaké výsledky, nezbývá než vytvořit konkurenční nabídku k ruské (a čínské) alternativně = velmi složité podmínky. Západu dnes nikdo nevěří. Čím chce druhou stranu přesvědčit? Spolupráce musí být výhodná oboustranně.
4. Úspěch Ruska bude motivovat Čínu (zájem má GP a také je pod tlakem času), aby se více zapojila do budování architektury nového uspořádání světa.
 
Rusko VODCA POVSTANIA (nie vodca vstáva !!!!!!). Čas pracuje proti západu

Россия - лидер восстания: время работает против Запада​

dasa, nebolo by možno od veci, keby ste si po skopírovaní textu preloženého google-prekladačom ten text prečítali, potom by Vám nevychádzali chybné preklady alebo niekedy až nelogizmy ... prepáčte za upozornenie, ale toto sa vyskytuje v každom Vašom príspevku.
 

dasa

Člen
V Indii vystoupil Sergej Lavrov na politologické konferenci „Dialog Raisina“
Sergej Lavrov:
Už se nebudeme spoléhat na žádné partnery na Západě. Nedovolíme jim, aby vyhodili potrubí do povětří. Mimochodem, požádali jsme o vyšetřování. Byla okamžitě zamítnuta. Američané to označili za absurdní. A když Seymour Hersh publikoval své odhalení, viděli jste reakci Evropanů a Američanů. Německo se ocitlo v ponižující pozici – z fyzického, morálního hlediska a ze všech hledisek. Vše, co se děje, se dělá pro to, aby se z Evropy stal druhořadý americký hráč,
aby se odstranila konkurenční výhoda Evropy a aby se přerušilo ekonomické spojení mezi Ruskem a EU. Je to zřejmé. . .
 

Lin

Člen
Stalo se ve čtvrtek, snad jsem to nikde nepřehlédla.
Ruské území v Brjanské oblasti bylo napadeno záškodníky.
Ozbrojenci, jejichž totožnost již byla odhalena z jejich propagačního videa, vstoupili z UA do RF. Stříleli na civilisti, hodili pár bomb, podle některých zpráv bomby i nastražili v místech, kde lidé chodí. Toto provedli ve dvou vesnicích - Ljubečaně a Sušany. Po akci natočili ještě video na mobil a to poslali na sítě.
Hodně nechutné je, že mj. stříleli i na osobní auto Lada Niva, které v té době právě odváželo tři školáky z vesnice do školy (v jiném místě). Řidiče zastřelili, uniknout nestačil. Desetiletí školáci se z auta i přes střelbu dostali, jeden chlapec jménem Feďa byl střelen do zad. Přesto pomohl svým spolužačkám a dostali se až do jedné z chalup, kde se skryli. Feďa je vážně raněný, už je po operaci a dokonce se dneska již vzbudil. Zajímavost: jeho dva starší bratři bojují na Donbase.
Na místo brzy přijela pohraniční stráž a jestli jsem dobře pochopila, měla je vytlačit zpět na ukrajinské území, asi živé = podařilo se jim zmizet.
Jak se to mohlo stát?
Hranice je sice hlídaná, stavy pohraničníků posílené a stráž pravidelně objíždí hranici. ta je ještě i pod kamerami, tvoří ji i zoraný pás s indikátorem pohybu. Zatím to vypadá tak, že z Ukrajinské strany byly kamery na krátký čas vypnuté pomocí dronu - a právě v ten čas teroristická skupina přejela. Drony se totiž ukazovaly kolem kamer a hranice již delší čas.
A co je hodně blbé je to, že teroristická skupina sice má zázemí na Ukrajině, ale jsou to Rusové, kteří nenávidí Putina a jeho systém.
Skupina si říká Ruský doborovolnický sbor a hlásí se k "bílému hnutí". Je pod přímou kontrolou Zelenského a ministerstva obrany, financovaná je stejně, jako ukrovojáci a rovněž prošli výcvikem. Podle dostupných údajů už mají za sebou několik špionážních a diverzních akcí na území Donbasu.
V Rusku to okomentovali, že skupina jsou novodobí vlasovci a jdou teroristickou cestou vraždění civilistů podle Basajeva. A jejich vrchním velitele je zelé...

 

Lin

Člen
Zde mám ještě doplnění, které vyšlo nyní:
Feďa dokonce dívkám z auta pomáhal a spolu běželi do lesa. Děti se neskryly v chalupě, ale lesem se dostaly k silnici a zastavily první auto s žádostí o pomoc.
Ti teroristé se skutečně dostali živí na území UA. S jistotou byli identifikováni nejméně dva. Jeden je dokonce petrohradský herec, který si zahrál v ruských seriálech. Druhý je dlouholetý a kovaný nacik. Nyní jsou prověřovaní jejich příbuzní, žijící v Rusku.
A další zpráva nyní říká, že u mezinárodního letiště v Brjansku bylo slyšet dva velmi silné výbuchy. Nepíše se, oč šlo.
 
Naposledy upravené:

Putinovec

Člen
Zde mám ještě doplnění, které vyšlo nyní:
Feďa dokonce dívkám z auta pomáhal a spolu běželi do lesa. Děti se neskryly v chalupě, ale lesem se dostaly k silnici a zastavily první auto s žádostí o pomoc.
Ti teroristé se skutečně dostali živí na území UA. S jistotou byli identifikováni nejméně dva. Jeden je dokonce petrohradský herec, který si zahrál v ruských seriálech. Druhý je dlouholetý a kovaný nacik. Nyní jsou prověřovaní jejich příbuzní, žijící v Rusku.
A další zpráva nyní říká, že u mezinárodního letiště v Brjansku bylo slyšet dva velmi silné výbuchy. Nepíše se, oč šlo.
To bude šlupka , až rozvědka zjistí místo jejich pobytu a dopadne tam raketa .
To ostatní teroristy prudce zchladí .
 

dasa

Člen
G20 Indie
"Trapné sledovat": Síť se smála rozdílu v přijetí Lavrova a
Burbockové v Indii

View attachment 1606223719915.2239.mp4

 
Naposledy upravené:
G20 Indie
"Trapné sledovat": Síť se smála rozdílu v přijetí Lavrova a
Burbockové v Indii

View attachment 960

Tak tomuhle se smáli :))
A u nás titulky ( Novinky, Ides) - Lavrovově lži se v Indii vysmáli....apod. ( nechce se mi sem dávat odkazy - v pohodě najde bratr gúgl pokud má někdo zájem)
 

dasa

Člen
Indie potvrdila bezúspešnost "zrušení" ruské kultury
Pamětní výstava byla otevřena na Mezinárodním knižním veletrhu v Dillí
V Indii pokračuje ve své práci Mezinárodní knižní veletrh, který se koná v hlavním městě
Novém Dillí. Byla zahájena současně se schůzkou vedoucích představitelů
ministerstev zahraničí členských zemí G20, která se konala v indickém hlavním městě.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se zúčastnil vernisáže pamětní výstavy věnované shodnosti světonázoru a vzájemnému vlivu ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého a indického politika a veřejného činitele Mahátmy Gándhího.
Výstava byla otevřena ve zdech komplexu, kde se koná knižní veletrh.
Ceremoniál zahájil indický šerpa na summitu G20 Amitabh Kant. Dříve hovořil o klíčové roli Ruska v G20. . .
Dříve ruský velvyslanec v Indii Denis Alipov v rozhovoru s KP
potvrdil posílení a rozvoj rusko-indických vztahů, společné zájmy našich zájmů
Tolstoj v Dillí
wr-750.webp
 

dasa

Člen
Ruské ministerstvo zahraničných vecí vymenovalo 11 krajín, ktoré sa môžu stať bezvízovými pre Rusov
Štátny tajomník - námestník ministra zahraničných vecí Jevgenij Ivanov povedal, že hovoríme o Bahrajne, Ománe, Saudskej Arábii, Bahamách, Barbadose, Haiti, Zambii, Kuvajte, Malajzii, Mexiku, Trinidade a Tobagu
 

JanaK

Člen
Článek ještě z pátku

V Moskvě zavraždili jednoho z tvůrců ruské vakcíny Sputnik​


V Moskvě byl ve čtvrtek zavražděn vedoucí výzkumný pracovník Gamalejova epidemiologického ústavu Andrej Botikov, který vyvinul ruskou proticovidovou vakcínu Sputnik V. Ruští vyšetřovatelé tvrdí, že pachatele zadrželi. Informovala o tom v pátek agentura TASS s odvoláním na policejní zdroj.
 
V Moskvě byl ve čtvrtek zavražděn vedoucí výzkumný pracovník Gamalejova epidemiologického ústavu Andrej Botikov, který vyvinul ruskou proticovidovou vakcínu Sputnik V.
Tady počítám, že by to mohla být řeč životních okolností.
Na Ruských webech lze nalézt informace, že se to stalo v jeho bytě, že byl homosexuální a s příslušným pracovníkem se nepohodl na ceně. Uškrcen opaskem (задушили ремнем).
Viz např. tento článek
Pro úplnost dodávám, že nevím, jak moc je spolehlivý zdroj news.ru.
Na druhou stranu, tuto informaci lze nalézt na více místech, pokud hledáme "андрей ботиков", a všude, kde jsem se díval, píšou +/- to samé.
 
Naposledy upravené:

dasa

Člen
Lavrov: Posilňovanie väzieb s islamskými krajinami je prioritou ruskej zahraničnej politiky
 
Moc pěkný článek o Stalinovi. Je asi z roku 2017 a vhodný ke svátku MDŽ 8. března. Je v ruštině a zřejmě přeložený do angličtiny. Takže se dá šířit, kdo máte kam.

 

dasa

Člen

Setkání s předsedou představenstva Sberbank Hermanem Grefem​

google překladač
Vladimir Putin měl pracovní schůzku s prezidentem Sberbank a předsedou představenstva Hermanem Grefem. Byla projednána aktuální činnost společnosti, a to i v podmínkách vnějšího tlaku.
S prezidentem a předsedou představenstva Sberbank German Gref.
S prezidentem a předsedou představenstva Sberbank Herman Gref.

Vladimir Putin: Germane Oskaroviči, jsme v neustálém kontaktu, ale samozřejmě bych se rád zeptal na nejnovější údaje o výsledcích práce Sberbank.

Než začneme konverzaci, rád bych poznamenal a dělám to s potěšením: navzdory známým značným potížím a problémům, které vyvstaly v důsledku známých událostí a potíží, které se pro nás snažili a stále snaží vytvořit v různých oblastech, včetně finančních, nicméně díky profesionálnímu jednání naší bankovní komunity, vládních agentur, úsilí centrální banky jako celku, to chci zdůraznit, celkově se nám všechny tyto potíže podařilo překonat.

Chci vám poděkovat, celému vašemu týmu. Sber si tímto těžkým obdobím nejen prošel, ale prakticky naplno obnovil svou práci: pracuje se ziskem, stabilně, rytmicky – a to je také jeden ze znaků stability našeho finančního systému. Sberbank je jedním z lídrů, jedním ze základních základů tohoto systému, a to, že funguje tak stabilně, je velmi dobrým ukazatelem.

A samozřejmě by nebylo štěstí, ale pomohlo neštěstí: vždyť je to mocný krok k další suverenizaci, ke zvýšení naší ekonomické a finanční suverenity, to je velmi důležité. Je důležité, aby ekonomika a klienti banky pochopili, že se Sberbank cítí stabilně. To je dobrý signál pro celou ekonomiku a pro velký počet občanů, kteří jsou zákazníky bank.

Vím, že velmi tvrdě pracujete na zlepšování služeb zákazníkům, zavádění nových technologií, a to vše má významný vliv. Dle mého názoru – myslím, že o tom budete hovořit odborněji – včetně dříve realizovaných řešení pomohlo toto těžké období překonat.

H.Gref : Vladimíre Vladimiroviči, mnohokrát děkuji za vaše hodnocení.

Měli jsme skutečně velmi těžké období, nepřerušili jsme naše aktivity nejen na jediný den - ani na minutu, a to i přes bezprecedentní útoky: jsme nejnapadanějším subjektem v zemi a nikdy jsme nepřerušili narazit – pokud jde o složitost a sílu.

Dokud se nám však daří být absolutně stabilní, poučili jsme se i z těchto útoků, stáváme se zkušenějšími. Zlepšujeme naše modely ochrany a doufám, že budeme schopni poskytovat občanům a našim firmám kompletní služby i v těch nejtěžších situacích.

Naše finanční stabilita, Vladimíre Vladimiroviči, už jste to řekl: výsledky jsou takové,
že jsme ukončili období ztrátovosti. Protože to bylo samozřejmě velmi těžké období:
vytvořili jsme velkou ztrátu kvůli tomu, že jsme přišli téměř o všechna zahraniční aktiva, kromě zemí SNS. A samozřejmě zavedení sankcí SDN vůči nám vedlo k tomu, že jsme přišli jak o možnost operovat na burzách, tak o možnost operovat s jakoukoliv měnou – jak v dolarech,
tak v eurech.

Proto jsme za uplynulé období plně vytvořili rezervy na všechny existující problémy.
Začínáme fungovat jako obvykle a o naší udržitelnosti by nemělo být pochyb – ukážeme naše finanční výsledky. Se svolením centrální banky jsme začali zveřejňovat naše finanční výsledky, protože chceme všem ukázat, že ve skutečnosti jsou všechny naše problémy minulostí.

Zajistili jsme fungování banky ve ztížených podmínkách – v příhraničních oblastech. Cestoval jsem po našich příhraničních oblastech a naši zaměstnanci nadále pracují ve velmi těžkých podmínkách. Nejúžasnější na tom je, že ani jeden z nich neopustil svůj post. Jsme jedinou podpůrnou bankou pro obyvatelstvo v těchto regionech, v těchto malých městech v regionech Belgorod, Kursk, Voroněž - je prostě nemožné si představit, že nebudeme poskytovat finanční služby. Proto tam poskytujeme a budeme poskytovat celou škálu finančních služeb.

A v tomto smyslu máte naprostou pravdu, že základy, které jsme vytvořili vybudováním vlastní platformy na základě našich řešení, vedly k tomu, že obecně odchod všech prodejců z trhu neovlivnil naši činnost v žádném cesta. 80 procent všech našich řešení je založeno na IT produktech plně vyvinutých v bance a během roku 2023 již budeme využívat vlastních přes 90 procent služeb.

Vladimir Putin: Pravděpodobně máte více IT specialistů než finančních specialistů. Jaká je tam vaše populace?

H.Gref: V současné době v bance pracuje 38 000 inženýrů. Jedná se o největší IT strukturu
v zemi. Když došlo ke speciální vojenské operaci, provedli jsme bezprecedentní program snižování nákladů. A ve skutečnosti to všechno mělo své účinky.

Proto se cítíme sebevědomě – s podporou centrální banky. Centrální banka v tomto období poskytla bankovnímu sektoru bezprecedentní podporu, bylo to včasné a nezbytné. Velmi úzce jsme spolupracovali s vládou, vláda také okamžitě učinila všechna potřebná rozhodnutí. A věřím, že díky takto sehrané práci jsme toto období překonali s maximálním efektem.

Vladimir Putin: Velmi dobře. Gratulujeme.
 
Top Bottom