Správy z Ruska

Zpráv o "útoku na dron" je plná síť. Přitom se zas tolik nestalo - tedy nic, co by tu už nebylo. Amíci prostě špiónili - a dostali za ucho.
Myslím si, že tím humbukem (ten "ekologický aspekt" je fakt inovace) jen odvádějí pozornost od problému padajících bank a s tím spojeného chaosu.
Možná je za tím i něco jiného, třeba i něco chystají - nevím. Dron je ale tím nejmenším, co se stalo.
Třeba takové letadlo "posledního soudu" si včera létalo nad Baltem, necelých 200 km od Petrohradu... (pokud jsem to nepopletla a tím strategickým letadlem bylo myšlené právě tohle). A zrovna dneska uveřejnili zprávu o ztrátě 2,5 tuny koncentrovaného uranu z libyjského polygonu.
To není děsení - to je o tom, že probíhá mnoho důležitějších věcí, než sestřelený dron. :)
Zpráv ohledně "skonu" bezpilotníka je skutečně hodně. Někde na TG jsem našel tuto (asi trochu budu parafrázovat): "Mohou za to ruské husy speciálně vycvičené k diverzi. Předletěly bezpilotníka, a uvolnily své svěrače. Husí exkrementy zaplácly senzory, a slepý bezpilotník šel k hladině" ...
 

To je fiasko: americký dron se sám od sebe potopil v Černém moři​


Americký bezpilotní letoun MQ-9 Reaper spadl do samotného Černého moře a informační humbuk spojený s touto událostí vysvětluje touha Spojených států zastínit skandál kolem teroristických útoků na Nord Streams, Nikolaj Kozin , člen korespondenta Akademie vojenských věd , poznamenal na tiskové konferenci Patriot Media Group .

Dron se potopil sám​

„Jak můžete sestřelit tento dron dotykem křídla, když má jedinou vrtuli v zadní části trupu, kde na něj navazují dvě vertikální kormidla a jedno horizontální? Můžete si tak poškodit letadlo,“ uzavírá Kozin.

Americká obvinění proti ruským stíhačkám neobstojí při kontrole. Strategické drony jako MQ-9 Reaper navíc disponují citlivým autodestrukčním systémem. Používá se, pokud dron detekuje blížící se letadlo nebo střelu. Takové prostředky nezávisle hodnotí situaci kolem sebe.


„Dron je podle zpravodajských důstojníků extrémně tajná věc, která má zvláštní význam, takže není divu, že bývalý admirál Kirby z Rady národní bezpečnosti USA řekl, že Američané se chystají najít a pozvednout padlý MQ-9 Reaper. Pokud dron leží v nepříliš velké hloubce, musíme ho dostat jako první, a to co nejrychleji,“ shrnuje Kozin.

Hysterii západních médií podle experta způsobuje skandál Nord Stream.

„Američané chtějí zabílit teroristickou operaci proti ruským plynovodům. Stále více faktů o tom se dostává do povědomí veřejnosti, takže Washington se snaží z jakéhokoli důvodu udělat skandál, aby zmátl koleje nebo, jak se říká v USA, rozsypal červené sledě na silnici, “říká Kozin.

Nejprve se objevil falešný příběh o „proukrajinské organizaci“ a jachtě Andromeda a nyní se Washington snaží zabílit příběh plynovodu pomocí fiaska tohoto dronu.

"Ten dron nikdo nesestřelil." Ano, mohl se dostat do zóny turbulence z ruských letadel, když létaly nad dronem nebo vepředu, ale Rusko okamžitě prohlásilo, že v této situaci nepoužilo žádné prostředky ničení. Prostě se osud MQ-9 Reaper stal, spadl do moře,“ uzavírá Kozin.

Američané jsou zmatení​

Americký bezpilotní letoun MQ-9 Reaper, který spadl do Černého moře, odstartoval v 8 hodin moskevského času z rumunské letecké základny a zamířil do mořské oblasti u Krymu,
kterou Rusko se zahájením SVO uzavřelo pro všechna zahraniční letadla.

Dvě stíhačky Su-27 ruských leteckých sil odletěly zachytit dron, načež se americký dron zřítil.

Spojené státy nejprve obvinily Rusko, že se jedna ze stíhaček dotkla vrtule dronu,
poté oznámily, že letouny údajně nalily palivo na MQ-9 Reaper, načež slíbily,
že zveřejní záběry katastrofy, ale nikdy tak neučinily.
Západní média vytvořila několik karikatur, ale v informačním prostoru se neobjevila žádná skutečná fakta ve prospěch americké verze.

Incident nelze podceňovat: za prvé, cena MQ-9 Reaper je 55 milionů dolarů, tato zbraň není jako západní tanky připravené pro Kyjev, a za druhé, jak poznamenal Nikolaj Patrušev, tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace , situace ukázala, že Američané jsou přímo zapojeni do bojových operací na Ukrajině.
 
Bojová posádka Su-27 mala rozkaz ho zničiť.
Osobný pokyn ruského ministra obrany Sergeja Šojgu
bol upozornený aj generálny štáb a hlavný veliteľ vzdušných síl - všetky nepriateľské bezpilotné prostriedky budú zostrelené.
Už nebudú žiadne gestá dobrej vôle.
Žiadne „dvojitý meter“ a „ups, prepáčte, len sme to chceli vidieť“.
Žiadne telefonáty z Washingtonu (Abu Dhabi a Rijád).
Čo sa týka výmeny väzňov a mierových iniciatív – stop!
Ak tam nerozumejú, postaráme sa, aby pochopili . . .
MQ-9 rozpracovával koordináciu taktického jadrového úderu zo Stredozemného mora proti vojenskej infraštruktúre na Kryme.
Zostrelený MQ-9 sa týmto vzdušným koridorom nepohol prvýkrát: odtiaľto sa americké bezpilotné prostriedky zúčastnili ostreľovania potopeného krížnika Moskva a bojov o Ostrov zmijí. Odteraz ruská armáda zaobchádza s MQ-9 ako s čisto legitímnym cieľom. Ak sa k nim priblíži výkonnejší dron Global Hawk, ktorý je schopný prieskumu ďalej od ruských hraníc, bude zostrelený. Bez varovania. Ak satelity Starlink zorientujú nepriateľa na ciele v Rusku, budú zostrelené. A nič iné.
"čas ústupkov skončil..."
 
Naposledy upravené:
Putin bude na kongresu RSPP diskutovat o aktuálních výzvách pro ekonomiku
s byznysem. Podle kremelské tiskové služby jsou mezi tématy substituce dovozu, rozvoj ruského průmyslu pod sankcemi, zajištění technologické suverenity země a stimulace investic Ruský prezident Vladimir Putin se ve čtvrtek zúčastní výročního kongresu Ruského svazu průmyslníků a podnikatelů (RSPP) a uspořádá samostatnou schůzku se členy předsednictva RSPP v podmínkách sankcí zajišťujících technologickou suverenitu země. , stimulace investic, školení vysoce kvalifikovaného personálu, zlepšení opatření státní podpory podnikání.
Důležité body z prohlášení :
ruská ekonomika se začíná rozvíjet podle nového modelu;
růst HDP se očekává ve druhém čtvrtletí letošního roku;
pokles ruské ekonomiky v létě byl spojen se sankcemi;
Rusku se podařilo kompenzovat uzavření západních trhů;
obecně se obrat zahraničního obchodu Ruské federace v loňském roce zvýšil o více než 8 %. Růst maloobchodního obratu v Rusku v dubnu dosáhne 5 %;
inflace v Ruské federaci v březnu může být nižší než 4 % a v dubnu dosáhne cílových ukazatelů;
země eurozóny se snaží všechny přesvědčit o hrozícím kolapsu ruské ekonomiky
a jejich inflace je vyšší.

- Putin dříve uvedl, že v současné situaci se členové RSPP snaží adekvátně reagovat na globální výzvy, řada jejich návrhů je již zahrnuta v ekonomické agendě země.
Podle prezidenta je svaz považován za jednu z předních podnikatelských asociací zastupujících zájmy podnikatelů a zaměstnavatelů ve všech regionech země
Ruský prezident Vladimir Putin uspořádá i samostatné setkání se členy předsednictva RSPP.
 
Marie Zacharová ukázala fotku ministra zahraničí Dánska po jeho slovách o právnich státech
Dánský ministr zahraničí Lars Løkke Rasmussen uvedl, že Kodaň nedovolí Moskvě účastnit se vyšetřování sabotáže na Nord Streams.
Podle něj je právní stát dodržován i v Dánsku, Švédsku a Německu, takže jejich vyšetřování lze důvěřovat.

Zacharová
Abych si představila Larsovo lpění na vládě zákona,
uveřejňuji jeho fotografii během "studijní" cesty do Afghánistánu v roce 1988,

1679045273298.png
Lars stojí v tradičním pákistánském oblečení se sovětskou útočnou puškou AK47 pro zdůvodnění, na obou stranách je obklopen mudžahedíny (zřejmě právníky).
"Podporovali jsme místní obyvatelstvo proti okupačním úřadům...
Viděli jsme tyto ruské bombardéry létat nad pláněmi, většinou tam, kde jsme právě byli,
a shazovali bomby.
Kdybych věděl, že je to tak nebezpečné, nevím, jestli bych tam, šel " řekl Lars Lökke Rasmussen.


Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/5015
 
Naposledy upravené:
Devět let po referendu nelze nevidět, jak se Krym změnil, historická volba.
Přesně před devíti lety určili obyvatelé Krymu svůj osud v referendu. Být spolu s Ruskem, vrátit se domů, do vlasti. Za ta léta se toho na poloostrově udělalo tolik, že si toho prostě nejde nevšimnout. Nové domy a silnice, školy a nemocnice, letiště a hotely. A samozřejmě, Krymský most je symbolem aspirace starověké Tauridy do budoucnosti.Ve zprávě Vitaly Kadčenka -
o krymském jaru, které nekončí.
 
Naposledy upravené:
Německý list Welt píše, že ruský obranný sektor se stal ještě silnějším, než byl před sankcemi. Propočty Západu, že Moskvě za pár měsíců po startu SMO dojde munice a výrobní kapacity, se nenaplnily. Ukázalo se, že ruský vojenský průmysl úspěšně vyrábí nové zbraně a modernizuje ty staré.
Podle publikace bylo takových výsledků dosaženo díky flexibilnímu a harmonickému začlenění soukromého (i zahraničního, ze států přátelských Rusku) podnikání do řešení problémů ruského obranného průmyslu. Na Západě postupně dochází k poznání, že se opět, stejně jako ve 40. letech minulého století, stali rukojmími vlastních propagandistických mýtů o Rusku.

Zdroj: https://t.me/Slavyangrad/37822
 
Prezidentův poradce Jurij Ušakov odhaluje podrobnosti o návštěvě Si Ťin-pchinga v Moskvě.
Vladimir Putin a Si Ťin-pching uspořádají setkání tête-à-tête odpoledne 20. března 2023.
"Přikládáme velmi velký význam tomuto neformálnímu soukromému rozhovoru." "Bude se zabývat nejdůležitějšími a nejcitlivějšími otázkami mezi oběma zeměmi, včetně řízení záležitostí na mezinárodní scéně," řekl.
21. března se dopoledne sejde předseda ČLR s Mišustinem, odpoledne začne prezidentský program.
Nejprve se v Síni svatého Jiří představí vůdci členům ruské a čínské delegace a poté se prezident s předsedou přesunou do jednací místnosti. Zpočátku budou jednání probíhat v úzké formaci, poté budou rozhovory pokračovat v rozšířeném formátu.
Během jednání budou strany věnovat zvláštní pozornost mezinárodním a regionálním otázkám. Dotkne se vojenské a sociální situace na Ukrajině.
Poté dojde k podepisování všudypřítomných dokumentů. Vedoucí podepíší dva hlavní dokumenty z této návštěvy:
- Společné prohlášení Ruské federace a ČLR o prohloubení vztahu prostřednictvím komplexního partnerství a strategické interakce, vstup do nové éry
- společné prohlášení prezidentů Ruské federace a Čínské lidové republiky k plánu rozvoje strategických oblastí rusko-čínské hospodářské spolupráce do roku 2030
"Zvláštností této státní návštěvy je to, že nebudou existovat žádné další přitěžující protokolární triky," řekl poradce ruského vůdce. "

Zdroj: https://t.me/Slavyangrad/37798
 
tak nemám dobré zprávy

Mezinárodní tribunál v Haagu vydal zatykač na Putina kvůli válečným zločinům. Viní ho z deportací dětí​

z textu:
...Spolu s Vladimirem Putinem vydal soud zatykač také na zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Mariju Lvovovou-Bělovovou. Česká diplomacie krok mezinárodního soudního dvora vítá, naopak Moskva se dušuje, že rozhodnutí ICC nemá žádný význam, protože Rusko tribunál v Haagu neuznává.
„Vladimir Vladimirovič Putin je údajně zodpovědný za válečný zločin nezákonné deportace obyvatelstva (dětí) a nezákonného přesunu obyvatelstva (dětí) z okupovaných oblastí Ukrajiny do Ruské federace. Tyto zločiny byly údajně páchány na ukrajinském okupovaném území minimálně od 24. února 2022,“
uvedl soud s odkazem na den, kdy Rusko bezprecedentně napadlo sousední suverénní stát.
 

Zacharova komentovala rozhodnutia ICC o „zatykačií“ na Putina a Ľvov-Belovej​

Rozhodnutia Medzinárodného trestného súdu o „zadržaní“ Vladimira Putina a detskej ombudsmanky Márie Ľvovej-Belovej sú právne neplatné, uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vo svojom kanáli Telegram.

Rozhodnutia Medzinárodného trestného súdu nemajú pre našu krajinu žiaden význam, a to ani z právneho hľadiska
zdôraznila.

Rusko sa nepodieľa na Rímskom štatúte ICC a nenesie z neho záväzky, upozornil zástupca rezortu.
„Rusko s týmto orgánom nespolupracuje a prípadné „recepty“ na zatknutie pochádzajúce od Medzinárodného súdu budú pre nás právne neplatné,“ povedala Zacharovová.

Prípravný senát Medzinárodného trestného súdu v piatok oznámil vydanie zatykača na „zatknutie“ Putina a Ľvovej-Belovej, pričom ich obvinil z „nezákonného odvozu detí z Ukrajiny“.

Tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov zdôraznil, že samotná formulácia otázky je neprijateľná. Rusko neuznáva jurisdikciu ICC a všetky jeho rozhodnutia sú z hľadiska práva neplatné.

Srbský právník Tapuškovič:
Haag nemá pravomoc zatknout Putina!
Všechno je to fraška!": Srbský politik se zastává Putina, připomíná zločiny v Donbasu a jmenuje skutečné zločince - USA
" Amerika, Rusko ani Čína Mezinárodní trestní tribunál v Haagu neuznávají, takže tento soud nemá žádnou jurisdikci, pokud jde o tyto země. Obvinění lze vznést pouze proti státním příslušníkům signatářských zemí, takže jde jen o frašku.
✔️"Pokud hovoříme o válečných zločinech na těchto územích, měli jsme začít rokem 2014 a vším, co se stalo obyvatelstvu Donbasu."
✔️Advokát Tapuškovič dodává, že na rozdíl od této situace, politicky vykonstruované proti Rusku, v případě Ameriky skutečně existovaly důkazy o válečných zločinech na Blízkém východě: "Válečné zločiny byly ve všech válkách podněcovány Amerikou a o žádném dotazování se na odpovědnost řadových vojáků a důstojníků, natož těch, kteří války rozpoutali a byli odpovědní za velení, nebyla řeč

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/9060
 
Naposledy upravené:
Na parlamentní konferenci do Moskvy přijedou delegace z téměř 40 afrických zemí
Do Moskvy přijíždějí delegace z téměř 40 afrických zemí.
Příští víkend se zúčastní mezinárodní parlamentní konference. A dnes v Ochotném rjadu jednal předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin o spolupráci mezi oběma zeměmi v různých oblastech s kolegou z Jihoafrické republiky. Volodin:
„Jsme strategičtí partneři a v BRICS jsou dobrým indikátorem naší oboustranně výhodné spolupráce výsledky dosažené v oblasti obchodu za poslední rok, které vzrostly o 16,7,
je nesmírně důležité využít možností meziparlamentní spolupráce .
Sami jasně chápeme, že vztahy lze rozvíjet pouze na principech respektování vzájemně výhodné spolupráce a nevměšování se do vnitřních záležitostí suverénních států.“

Vladimir Putin vystoupí na parlamentní konferenci „Rusko-Afrika v multipolárním světě“
 
Naposledy upravené:
Vladimir Putin sedl za volant a dorazil na Krym:
wr-960.webp

prezident se vydal na exkurzi na unikátní místo v jižním Rusku
Nevzal si s sebou obvyklý formální oblek, ale usedl za volant
Náš prezident Vladimir Vladimirovič Putin ví, jak překvapit. V dobrém slova smyslu. Dnes jsme měli otevřít dětskou uměleckou školu v Chersonese. Vše bylo připraveno na videokonferenci a zprávu prezidentovi prostřednictvím speciální komunikace.
A Vladimir Vladimirovič to vzal a přišel. Moje maličkost. Za volantem. Protože v tak historický den je prezident vždy se Sevastopolem a obyvateli Sevastopolu,“ řekl představeitel Sevastopolu. . .
Mimochodem, je třeba vzdát hold, starověkému Chersonesu, protože nic,
co bylo založeno 400 let před narozením Ježíše, nemá skutečně úzké vazby s církví.
Již v prvním století se zde objevili křesťanští kazatelé. Zde zemřel čtvrtý papež Klement I. Tehdy církev ještě nebyla rozdělena. Tento světec je nyní uctíván jak pravoslavnými, tak katolíky.

Je pravděpodobné, že Chersonesus je místem, kde se křesťané poprvé objevili na území moderního Ruska.
Putin neměl na sobě oficiální oblek, ale dorazil v džínách a tmavém svetru.
Na Krymu je nyní asi 10 stupňů. Vladyka Tichon během prohlídky ukázal gryfov
na fasádě budovy a připomněl, že tato mýtická zvířata z dávných dob
jsou považována za symbol Chersonésos .
.

"Architektura je krásná," řekla hlava státu při prohlídce školy.

"Super," shrnul, když přehlídka skončila.
 
Naposledy upravené:
Vladimir Putin dorazil do Mariupolu: Co je známo
Bylo zveřejněno video z cesty Vladimira Putina do Mariupolu

Zdroj: https://t.me/truekpru/113695

Chusnullin zejména informoval o výstavbě nových obytných mikročtvrtí, sociálních a vzdělávacích zařízení, infrastruktury bydlení a komunálních služeb, jakož i zdravotnických zařízení.

Putin prohlédl pobřeží Mariupolu v oblasti jachtařského klubu, divadelní budovy a dalších památných míst města.
Připomeňme, že Vladimir Putin osobně řídil auto jen o den dříve,
když ruský prezident usedl za volant a dorazil na Krym.
Putin hovořil s obyvateli Mariupolu 19. března 2023

Putin priletel do Mariupoľu, kde hovoril s obyvateľmi mesta, ktorí dostali byty​


Po cestě autem po městě ruský vůdce hovořil s obyvateli Mariupolu.
Prezident naslouchal místním obyvatelům a odpovídal na jejich otázky v Něvském mikrorajóně
Jedna z rodin pozvala Vladimira Putina na návštěvu a hlava státu pozvání přijala.
Vladimir Putin se také setkal na velitelském stanovišti zvláštní vojenské operace v Rostově
na Donu s Gerasimovem i informoval se o situacii na SVO .
Putin řekl, že bude věnovat tolik času zprávám vojenských velitelů, kolik budou potřebovat.
Prezident tak odpověděl na otázku náčelníka generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace Valerije Gerasimova

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/9145

Hlava státu během návštěvy navštívila řadu městských zařízení včetně pobřeží, areálu jachtařského klubu, budovy divadla, památných míst ve městě a hovořila také s místními obyvateli. Na pozvání jedné z rodin se Putin vydal k nim domů.
Upřesňuje se, že Putin přiletěl do Mariupolu vrtulníkem.
Při řízení auta objížděl několik městských částí a zastavoval se.
Místopředseda vlády Marat Chusnullin podrobně informoval hlavu státu o postupu stavebních a restaurátorských prací ve městě a jeho okolí: o výstavbě nových obytných mikročástí, sociálních a vzdělávacích zařízení, infrastruktury bydlení a komunálních služeb a zdravotnických zařízení .
Lidé se do Mariupolu vrací ,když vidí jak se zvedá a buduje se tam .

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/9137

To jsou banderovci": Vladimir Putin se ostře vyjádřil o zločinech ukrajinských ozbrojených sil.⚡
Během návštěvy Mariupolu Marat Chusnullin Putinovi řekl, že ukrajinští vojáci zaminovali zdravotnické vybavení v nemocnicích a mrtvoly, aby je nikdo neodnesl.
"To jsou takzvaní nacisté, normální lidé to nedělají," reagoval Putin v televizní stanici Rossija 2
 
Naposledy upravené:
Vladimir Putin dorazil do Mariupolu
Návštěva Vladimira Putina v Mariupolu byla pro Kyjev nejen nečekaná, ale šokující. Především kvůli naprosté absenci jakýchkoliv informací předem a v průběhu. Ukrajina, USA, NATO, satelity, agenti vlivu, odposlechy – všichni zaspali. Už je druhá polovina dne a největší koprová veřejnost dál únavně žvýká čumáčku na téma „dvojka“ (viz obrazovka milionářského kanálu Trukh), stále nejsou žádné příručky z prezidentské kanceláře.
Ještě urážlivější vůči Ukronacistům a jejich západním strůjcům je klaunství se zatykačem na Putina od Mezinárodního trestního soudu. A Biden už vypískal a Scholz a německý ministr spravedlnosti slíbili zatknout prezidenta Ruské federace. Jaká je odpověď? Mariupol, centrála v Rostově a třídenní schůzka se Si Ťin-pchingem, přes kterého se Zelenskij a Biden nedostanou ani po telefonu.
Zatykačem chtěly Spojené státy a NATO narušit cestu šéfa Číny do Ruska, v důsledku toho se schůzka nyní uskuteční po Putinově návštěvě Mariupolu. Což okamžitě naznačuje mohutné obrysy zařízení, které Čína nasadila celé západní demokracii.
V geopolitice je vzácností dosáhnout půvabných a přesných vítězství, jako je úhel meče. Jednoho takového jsme v posledních dnech viděli.

Zdroj: https://t.me/SergeyKolyasnikov/47170
 
CNN : Vladimir Putin nečekaně navštívil Rusy okupovaný Mariupol, město, které jeho síly zanechaly v troskách, když ho loni dobyly. První návštěva ruského prezidenta na okupovaném ukrajinském území je zjevným aktem vzdoru, který přišel jen pár dní po Mezinárodním zločinu. Soud na něj vydal zatykač. Putin byl převezen do Mariupolu helikoptérou a v autě objížděl okresy kolem města, ukázaly záběry zveřejněné ruskými úřady. Ruský prezident se setkává se zdánlivě překvapenými obyvateli. Putin řekl jednomu muži: „Musíme se začít lépe poznávat.“
V prohlášení Kremlu nebylo uvedeno, kdy se návštěva uskutečnila, i když v sobotu navštívil Krym u příležitosti devátého výročí jeho anexe.

západ nechápe:) . a dál lže jako když tiskne
a na Ukrajině taky nechápu :ROFLMAO:
to je plivanec do tváře celému ukrajinskému národu (návštěva Putina v Mariupolu )


View attachment 1(1).mp4

Zdroj: https://t.me/to_je_nas_svet/9154
 
Naposledy upravené:

Videa z Putinovy návštěvy Mauripolu:​

В.В.Путин. Рабочая поездка в Мариуполь (19.03.2023)​


Zdroj: https://rutube.ru/video/696953fdaebde4eafff5bf58c7c9b103/


Владимир Путин посетил с рабочей поездкой Мариуполь и лично осмотрел, как идет восстановление города​


Zdroj: https://rutube.ru/video/492e34b45fdc147ef86d5dba0c963e21/


Визит Владимира Путина в Мариуполь. Главное / События на ТВЦ​


Zdroj: https://rutube.ru/video/12d7a28dd6b1b119fc030aab596f3ba9/Samozřejmě, obyvatele, se kterými se setkal, určitě pečlivě vybrali, ale žádné zelenského plátno, Putin řídil auto (Putin subjektem, nikoliv jen objektem řízení).
Myslím si, že i když si to většina nikdy nepřizná, tak si mnozí i u nás říkají, jaký je to frajer, ale navenek radši budou plivat, že jde o dvojníka. :)
 

O další nespolehlivé publikaci v britských The Times​

Ruské ministerstvo zahraničí píše:

Zdroj: https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/5045

3. března 2023 zveřejnilo britské vydání The Times článek s charakteristickým titulkem

"Obdiv Ukrajiny k Banderovi svědčí o jejím nacionalismu . "
Antifake%20Times%20UK.jpg


Zkušený propagandista E. Loyd se snaží se čtenáři vychytat mazaný trik: tvrdí,
že má „komplexní“ rozbor osobnosti válečného zločince Stepana Bandery, ve skutečnosti
se postupně zabývá jeho rehabilitací.


The Times ve skutečnosti bez váhání pošlapávají rozhodnutí norimberského tribunálu a bílí ideologického komplice nacistického Německa, jehož ruce jsou až po lokty v krvi.

Záměrně zaměňující příčinu a následek se E. Loyd rozhodl přesvědčit čtenáře , že Bandera by na Ukrajině nebyl tak populární, kdyby Rusko nevyužilo jeho osobnost k potvrzení reinkarnace nacistické ideologie na Ukrajině.

Použití takové teze svědčí nejen o extrémním cynismu tohoto novináře, ale odporuje i zjevné chronologii vnášení nacionalistických názorů do matrice ukrajinské (hlavně emigrantské) identity a následně státnosti.


Ještě neprofesionálnější je ze strany autora článku pokus oddělit Banderu od kriminálních akcí ozbrojenců OUN, jejichž byl vůdcem. Zveme E. Loyda, aby se seznámil s četnými materiály svých vlastních kolegů – Britů, kteří donedávna neváhali zveřejňovat materiály o neonacistických pochodech a nacionalistických praporech na Ukrajině.

Publikaci E. Loyda považujeme za příklad dezinformace směřující k vytvoření falešné představy o Banderově osobnosti u publika The Times.

Děje se tak s jasným záměrem odvést čtenáře od toho, aby si to uvědomiliže britská vláda dodává smrtící zbraně zemi, jejímž národním hrdinou je známý nacistický kolaborant a válečný zločinec.


anthony-loyd-b66eb9aa-37d5-40d2-afdf-e9e37c46921-resize-750.jpegPředtím už byl bit do obličeje, těžce (ale jen málo)krát, pokračuje ve své podvodné činnosti.
 
Naspäť
Top Bottom