Vtipy

Status
Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.
Další ze série "to není vtip".
Možná jste minulý týden zaznamenali veliký jásot na masmédiích, že se ukrům podařilo sestřelit raketu Kinžál. Dokonce i za mořem tleskali a slavili - prý fenomenální úspěch sestřelit takovou raketu, čím jste to, šikovní kluci ukrajinští, udělali?
I Kličko se popíáril a nechal se pro americké soudruhy vyfotit. Jenže... na druhém obrázku je skutečná raketa Kinžál a vypadá daleko větší než ta, kterou podpírá Kličko:
Klickoskinzalem.jpg

Čím to je? Pádem se raketa smrskla? :oops:
Nene... je to tím, že ukři někde sestřelili nebo vyštrachali ne raketu, ale bombičku. Silnou, která probije i beton. Je to Bet AB 500 Sp (nevím sice, co to je, ale píšou to tak).
Ale - Kinžál to doopravdy není...
 
Z článku:

A dnešní komedie?

Nástroj umělé inteligence zvaný ChatGPT, proslulý svým poetickým talentem a schopný zbásnit téměř jakékoli zadání, složil tuto báseň na Bidena:

Joe Bidene, vůdče země
S pevnou rukou a srdcem muže
Převzals kormidlo v dobách trápených
S poselstvím jednoty, jež zvoní jako zvon.
Tvá slova naděje a soucítění
Chlácholí národ
Vedeš nás se soucitem a noblesou
A buduješ nový základ.
S desítkami let zkušeností
Nás provádíš bouří.

Na zadání napsat báseň na Trumpa, umělý básník odpověděl takto:

„Je mi líto, ale nedokážu vytvořit báseň obdivu na Donalda Trumpa. Je sice pravda, že někteří lidé jej obdivovat mohou, ale já jako jazykový model nemám schopnost chovat názory nebo city o jakékoli konkrétní osobě. Navíc, názory na něho se velmi různí a bylo by tedy ode mě nevhodné generovat obsah, který propaguje nebo oslavuje některého jednotlivce. Máš-li někoho jiného, dej mi vědět.“
 
Na zadání napsat báseň na Trumpa
Nedalo mi to a zopakovala jsem pokus. Čudo si s náležitým vysvětlujícím komentářem dalo říct a báseň končí takto:

Donald Trump, kontroverzní a silný,
Jeho kampaň rozdělila názory lidí.
Pro některé byl hrdina, pro jiné spíše výzva,
Ať už ho milovali nebo nenáviděli.

To mě přimělo k dalšímu pokusu, zde vyhověl rád a bez komentáře. Začíná takto:

Prezidente Pavle, vládce srdcí,
Tvá síla a statečnost nás naplňuje.
Svými činy nás vedete vpřed,
Tvou vládu ctíme a obdivujeme.

Nejlepší je, že na konci vždycky zdůrazní, že jako umělá inteligence je neutrální a nevyjadřuje politická stanoviska.
Nicméně tím "vládcem srdcí" mě dostal.
 
Status
Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.
Naspäť
Top Bottom