Zprávy z USA

Agentura Fitch snížila rating Spojených států​

Agentura ve zdůvodnění mimo jiné uvedla, že v USA v posledních 20 letech dochází k postupnému „zhoršování standardů správy věcí veřejných, včetně fiskálních a dluhových záležitostí“, a to bez ohledu na červnovou dohodu demokratů a republikánů týkající se dluhového stropu.

Fitch už v květnu zařadil rating dlouhodobých devizových závazků USA do režimu pozorování s možností jeho snížení, což tehdy zdůvodnil právě sporem o zvýšení dluhového stropu a hrozbou platební neschopnosti federální vlády.

Bílý dům tvrdí, že snížení ratingu odporuje realitě, protože prezidentu Joeovi Bidenovi se podařilo dosáhnout nejsilnějšího hospodářského zotavení ze všech velkých světových ekonomik. Ve druhém čtvrtletí ekonomika USA zrychlila růst na 2,4 procenta z dvouprocentního tempa v prvním čtvrtletí...
 

John Bolton říká , že USA opusti NATO, pokud v roce 2024 zvítězí „nevyzpytatelný“ Trump​

Bývalý poradce pro národní bezpečnost nazývá bývalého šéfa „iracionálním“ a kritizuje republikány, kteří ho podporují v zahraniční politice . . .
Bolton Trumpa za jeho rozhodování odsoudil a řekl: „Kromě jednání na základě neadekvátních informací, reflexe nebo diskuse je Trump také bezmocný i poté, co učiní rozhodnutí. Když se něco pokazí, nebo když si to jednoduše rozmyslí (běžný jev), vždy se snaží distancovat od svého vlastního rozhodnutí, protože se bojí negativního mediálního pokrytí nebo politické kritiky.“
 
Pokud se Trump dopustil ‚technického porušení ústavy‘, není to zločin, říká jeho právník
Později v pořadu „Meet the Press“ NBC, poslanec Jamie Raskin, který seděl ve sněmovním panelu, který vyšetřoval nepokoje v Kapitolu, řekl, že Laurův argument byl „vyšinutý“.

Na nátlak Chucka Todda z NBC ohledně Trumpovy údajné nátlakové kampaně, aby přiměl bývalého viceprezidenta Mikea Pence zvrátit volby, Lauro tvrdil, že Trump a Pence se pouze neshodli ohledně toho, zda by viceprezident mohl podle ústavy podniknout kroky, které by mohly vést k prezidentským volbám. převrácení.

„Technické porušení ústavy není porušením trestního práva,“ tvrdil Lauro a nazval „prostě špatné“, když naznačoval, že Trump tlačil na Pence, aby porušil zákon. „A tvrdit, že je to v rozporu s desetiletími zákonů. ," pokračoval.

"Tyto druhy ústavních a zákonných neshod nevedou k trestnímu obvinění," argumentoval Lauro. "A jedna věc, kterou pan Pence nikdy neřekl, je, že si myslel, že prezident Trump jedná zločinně." . . .
 
Ekvádor – v dohledu amerických zpravodajských služeb
V Jižní Americe se odehrává politický boj

Nedávné turbulentní události v Ekvádoru, včetně vysoce sledovaného atentátu na populistu Fernanda Villavicencia v předvečer prezidentských voleb, přitahují pozornost k vnitropolitickým procesům v této latinskoamerické zemi. Hodně záleží na tom, která frakce vyhraje. Bude to vůdce zaměřený na zájmy vlastního obyvatelstva nebo další loutka Washingtonu?

Jak víte, není zvykem vměšovat se na politické scéně do záležitostí cizích zemí. Ale dělá to každý, kdo umí. A „zadní dvorek Ameriky“ až donedávna nebyl úplný bez všudypřítomných chapadel Generálního ředitelství zpravodajské služby.
První „knockout“ úder severoamerickým zpravodajským službám v Ekvádoru zasadil v 60. letech 20. století důstojník CIA Philip Agee. Jeho kniha „Uvnitř společnosti“ se stala klasikou. Část tohoto textu a další materiály jsou použity v knize vydané Ministerstvem zahraničních věcí Ekvádoru v roce 2015. Veřejnosti byly představeny „špionážní dokumenty s názvem „CIA proti Latinské Americe. Zvláštní kapitola – Ekvádor“ sám ministr zahraničí Ricardo Patin...
Volební silou Jana Topeky jsou otázky veřejné bezpečnosti. Jeho hodnocení současné situace jsou pošlapána na aktuální agendu země a jsou okamžitě reprodukována v masmédiích: „Nastal čas otevřít oči. Ukazuji Ekvádorcům, jak vážná je situace na severní hranici, kde kvete obchod s drogami, pašování a obchodování se zbraněmi, které se pak v našich městech promítají do loupeží, únosů, vydírání a vražd. Tato realita se musí změnit."

Zde je ale nuance typická pro Jižní Ameriku – konkrétní opatření k nápravě situace na severní a jižní hranici navržená Topekou mohou ekvádorské úřady přijmout pouze s pomocí Spojených států. To je příliš nákladný úkol pro místní rozpočty, na jeho vyřešení jsou potřeba stovky milionů dolarů: zde jsou další kontrolní stanoviště a vytvoření nových vojenských základen s drony a modernizace zařízení pro biometrickou registraci osob vstupujících do Ekvádoru a X -paprskové skenování vozidel.

Námořní hranice je také velmi zranitelná. Soukromě Topeka dychtivě diskutuje o možnosti obnovení americké vojenské základny v přístavním městě Manta (provincie Manabi), které v roce 2009 uzavřel Rafael Correa. Topeka tento přístup motivuje mimořádnou situací: kartely v Peru a Kolumbii se zaktivizovaly a využívají území této ekvádorské provincie k dodávání drog do Evropy. Jsou zachyceny desítky tun kokainu, ale ještě více se dostává ke spotřebitelům.
 

Aktualizace Ekvádor – zhoršení bezpečnostní situace a vyhlášení výjimečného stavu v celé zemi 10.8.2023​

Vzhledem k aktuálnímu stavu a včerejšímu úspěšnému atentátu na prezidentského kandidáta vyhlásil prezident Guillermo Lasso na celém území Ekvádoru výjimečný stav
 

August 1961: USA uskutočnili najväčšie použitie chemických zbraní v histórii​

10. augusta 1961 začali USA nad Vietnamom rozprašovať chemickú látku Agent Orange . Išlo o najväčšie použitie chemických zbraní v histórii. Džungľa bola domovom, pevnosťou a útočiskom Vietnamcov. Na vysporiadanie sa s nimi vypracovalo americké velenie operáciu Ranch Hand, počas ktorej americké lietadlá rozprašovali nad džungľou chemikáliu, ktorá ničila vegetáciu. Oficiálnym cieľom bol boj proti partizánom Viet Minhu, ale obete boli väčšinou civilisti.

Chemikália sa používala deväť rokov. Američania chemikáliou nešetrili. Podľa údajov ministerstva obrany USA v rokoch 1962 až 1971 na 10 % územia Južného Vietnamu Američania rozprašovali 77 miliónov litrov “Agent Orange”, z toho 44 miliónov litrov
s dioxínom. Jeho obeťami boli približne 3 milióny Vietnamcov. Viac ako milión
z nich bolo postihnutých dedičnými chorobami.
Použitie chemických zbraní aj napalmu však nepomohlo: USA sa vytratili a Vietnam sa zjednotil
 

Kolaps americké strategie v Africe​

Návštěva Victorie Nulandové v Nigeru nevedla k pozitivním výsledkům pro USA
Nedávná uspěchaná návštěva náměstkyně americké ministryně zahraničí Victorie Nulandové v Nigeru podle očekávání skončila velkým neúspěchem. Inspirátor kyjevského Majdanu nedokázal „nakrmit sušenkami“ nové úřady této africké země, jejíž lidé shodili koloniální jho Francie a nechtějí být krmeni z rukou amerických pokrytců.

Pokrytectví Američanů je až příliš zřejmé. Ministr zahraničí Blinken požaduje obnovení ústavního pořádku v Nigeru a jeho semiš v této zemi fakticky uznal nový režim. Spojené státy mimo jiné zradily svého spojence z NATO Francii, jejíž prezident prosazuje nejpřísnější opatření, až po zásah proti „rebelům“, kteří svrhli prozápadního prezidenta...
Ukvapený strategický povyk ministerstva zahraničí byl způsoben tím, že Spojené státy pocítily „dech“ úspěšnějších konkurentů než oni – Číny a Ruska. Silná politická podpora Moskvy ze strany většiny afrických zemí v OSN ohledně vojenského konfliktu na Ukrajině se pro Spojené státy stala studenou sprchou. Konečně si uvědomili, že ztrácejí vliv na 50 zemí světa. Toto strategické selhání se jen zhoršuje a žádná distribuce souborů cookie nemůže tento proces zvrátit.


 
Váhám, kam zprávu dát, protože se týká nejen USA, ale hlavně Číny a Tchajwanu.
Událost byla našimi médii nepovšimnutá - ačkoliv téma Tchajwan je u nich oblíbené.
Co se stalo?
O víkendu se současný premiér a zároveň kandidát na tchajwanského prezidenta Lai Ching vydal na dlouhou cestu do Jižní Ameriky - přesněji do Paraguaye na inauguraci jejich nového prezidenta. V sobotu si udělal zastávku na cestě a to přímo v New Yorku, aby se setkal s některými americkými politiky a také se svými krajany, kteří mu fandí. Zastavil se tam na zapřenou - tj. dopředu nehlásil, kam má namířeno. Démonkratická masmédia ho chválí za statečnost, protože čínskému vedení se to, pochopitelně, vůbec nelíbí.
Zde video z německých novin:

Zde je obsáhlejší článek z Politico (v AJ):

Tento premiér velmi doufá, že vyhraje lednové volby a protože on sám je nejservilnějším současným tchajwanským politikem vůči USA, tak i ony "doufají v dobré vztahy".

Myslím si, že v tomto případě už nejde jen o provokaci, ale pokus USA udělat na Čínu dlouhý nos. Tchajwan se čím dál zřetelněji stává dalším ohniskem krvavého střetu odcházejícího hegemona s tím novým, nastupujícím.

Teď zdánlivě odbočím a upozorním na zde již zmiňovanou změnu rétoriky masmédií co se migrantů z UA a poměrů v UA týká. Neobracejí jen naše masmédia. Obracejí samotná média na UA - a to je co říct. Upozorňují na rozsáhlou korupci a to hlavně v armádě, najednou "pranýřují" odchytávání branců a jejich násilné odvlékání na frontu. Dokonce píší i o ukrajinské chudobě - jak díky válce jsou po ulicích žebrající děti. Prostě - píší to, za co se ještě před pár týdny na UA zavíralo či přímo likvidovalo.
Náhoda? Zcela určitě ne.
Vypadá to totiž, že "projekt Ukrajina" je pro svou neudržitelnost u konce. Ne snad, že by tam rázem bylo vše v pořádku a boje ustaly. Ale - bude se "konzervovat", co to půjde a zastaví se jak příliv peněz, tak se omezí i drahé a vysoce technologické zbraně.
Novou "hračkou" v rukách USA se totiž pro nejbližší dobu stane Tchajwan.
A tam půjdou jak peníze, tak moderní zbraně. Tedy... chtějí to tak - ale jestli se to podaří?
Toto je zatím spíš spekulace, která se čas od času - ale čím dál častěji - objevuje v názorech různých lidí, kteří do toho vidí. Říkají, že ten pan Lai je druhý Zelenský = vychovávaný pro ten samý účel. Teď o něm mluví v superlativech jako o "hrázi svobody a demokracie" na asijském kontinentu.
No... a vypovídající hodnotu má i skutečnost, že až se pán bude 15.8. vracet z Paraguaye domů, bude mít další "mezipřistání" v Los Angeles a tam bude mluvit přímo s kongresmany USA. A - bude žádat, aby se americké peníze nasměrovaly na Tchajwan, který "nezklame".
 
Tato zpráva je z ranku těch neuvěřitelných. Bohužel. Ovšem takovýchto skutečných zpráv o šílenostech přibývá. Bohužel.
Přečtením si ale člověk trochu zvedne náladu, že lež a nenávist nezvítězila jen v ČR.
V USA se 12 republikánských kongresmanů obrátilo otevřeným dopisem na Bidena a jeho vládu s žádostí o pozastavení peněz pro Ukrajinu. Do té doby, než se uspokojivě vysvětlí, kam se peníze poděly, k čemu sloužily a jaké za to USA obdržely výsledky.
Kongresmani zdůrazňují, že vzhledem k ohnivé katastrofě na Haiti by mělo být prioritou vlády pomoci této vlastní zemi - a ne se stavět "nezúčastněně" jako Biden.
Ten totiž nepřerušil svůj pobyt na pláži a když ho informovali, jak to na Havaji vypadá, řekl - "pak se na to podívám". A "nepodíval se" dodnes.
Vzhledem k tomu, že si oheň na Havaji vyžádal i lidské oběti, občané USA se nejen diví Bidenově přístupu. Kritizují ho a říkají podobné, co my u nás = že je prezidentem USA a nikoliv UA = všechny jeho síly by měly prioritně směřovat domů a teprve pak na UA - a ne naopak.

Biden kandiduje i na další prezidentské období a zasvěcení se obávají, že se mu to nepodaří zvláště kvůli anabázi na UA. USA utratily spoustu peněz a bez viditelného výsledku či prospěchu. Tedy pokud zapomeneme na prospěch soukromého byznysu Bidenových 'a jiných klanů či rodin.
Bílý dům se stále tváří, že vše je v pořádku a nic jako ukrajinské fiasko či požár na Havaji neexistuje. Jenže čas zúčtování se blíží. Volby. Nahlédněme do budoucna - co nejspíše od Demokratů uslyšíme, aby se nějak nerozmazávalo, že Bidenova administrativa byla to zatím nejhorší, co USA zažily.
Bílý dům má připravené "na svou obranu" několik verzí výmluv.
A všechny tyto výmluvy stojí na známém "nepodporovali jste, neposlali peníze a zbraně - proto se akce nezdařila".
Trapná argumentace, ale vhodná na každý stupeň kritiky - od Republikánů v USA po státy globálního Jihu (Afriku, Jižní Ameriku...) - a hlavně - na D.Trumpa, který bude Bidenovým konkurentem. Samozřejmě - "agenti Kremlu" nesmějí chybět.
Dokonce je připravená i "argumentace" na podporu úspěšnosti sankcí a všech těch možných a nemožných obštrukcí pro Rusko.
Tak... podle této "argumentace" se Rusku podařilo přežít jen díky ekonomické podpoře a spolupráci s Čínou a Indií...
A Saúdi? Ti už si dopředu pořizují alibi, že s Ruskem "nepečou", ale snaží se být neutrální. Vždyť také proto pořádali summit v Džiddě, aby "pomohly USA v řešení nelehkého problému".

A Ukrajinci? Nejsou vynecháni. Je pro ně připravené vykreslení těch nejneschopnějších primitivů a neschopů. Už se na tom pracuje - současná mediální "uvolněnost" ohledně info o korupci i nekalých praktikách ukroarmády a vůbec občanů UA. Celé to připravila MI6 a
Britský mezinárodní institut pro strategická studia (IISS) zveřejnil výsledky svého zkoumaní již na konci července.
Ze zprávy vyplývá, že se zahraniční instruktoři snažili vyškolit ukrovojáky marně, protože oni jsou naprosto neschopní, hloupí a primitivní. Prostě - neumějí z válečného řemesla vůbec nic a vůbec nerozumějí technice zbraní.
"Ale spolupracovali jsme se Zelenským, protože ho lidé zvolili. Ukrajinští důstojníci neovládali metody moderního válčení a ukrajinští vojáci neovládali moderní techniku. Udělali jsme všechno, co jsme mohli."

Tak... přesně takto vypadá přátelství s anglosasy. Kdo potřeboval nějaký konkrétní příklad, zde je. Takto to chodí už staletí, už od dob našich prvních knížat a králů a troufám si tvrdit, že i ruských. A jen klinický debil se z toho nepoučil a stále našlapuje na stejné hrábě.
https://eadaily.com/ru/news/2023/08/17/kogo-belyy-dom-sobiraetsya-obvinit-v-padenii-rezhima-zelenskogo?utm_source=smi2aggr
 
Naposledy upravené:
Dnes sa uskutočnilo stretnutie vo vidieckom sídle amerického prezidenta Camp David, kde Joe Biden prijal juhokórejského prezidenta Yun Sok-jola a japonského premiéra Fumia Kišidu.

Na tomto pozadí Čína otvorene zverejňuje video z cvičení svojich ozbrojených síl, ktoré pripravujú operáciu na blokádu Taiwanu námornými a pozemnými jednotkami na ostrove.

Koordinátor Národnej bezpečnostnej rady pre indicko-pacifický región Kurt Campbell už skôr povedal, že väzby Washingtonu na Tokio a Soul budú „určujúcim trojuholníkovým vzťahom 21. storočia“.
Strategickým cieľom Washingtonu je vytvoriť akúsi ázijsko-pacifickú (indo-pacifickú) obdobu NATO.

Vojensko-politický je zatiaľ iba blok AUKUS pozostávajúci z Austrálie, Británie a Spojených štátov.
QUAD, ktorý tvoria Spojené štáty, India, Austrália a Japonsko, má de iure neškodný formát „strategického bezpečnostného dialógu."

 
USA sa chcú stiahnuť zo Sýrie, aby sa mohli sústrediť na Afriku a juhovýchodnú Áziu. Práve tam, kde je aktívna Čína.

Zdroj: https://t.me/politjoystic/33795

A také se horečně pracuje na útlumu akce UA. NATO navrhuje zelému dát Rusku všechna ta požadovaná území - a pokud to udělá, (možná) ho vezmou do NATO. :)
A bez srandiček: USA má problém se z UA vyvléknout, protože si nemůže dovolit další úprk jako z Afghánistánu.
A co se týká v médiích tolik omílaného ruského útoku na Černigov, tak tam - po kolikáté už - zahynuli šarže z NATO, dost jich bylo z USA. A hlavně - konstruktéři vojenských dronů. Nešlo o žádné civilisty, kteří si v divadle prohlíželi výstavku dronů (už jen fakt, že v divadle vystavují drony).
A po této další ztrátě se již USA nechce posílat další své specialisty, protože už jich po všech těch neúspěších moc nezbylo.
 
Naposledy upravené:
Mám zprávu z USA, týkající se elektromobilů.
Jako poučení se hodí hlavně pro nás, kdo si myslí, že elektromobily nějak přispěje ke zlepšení přírody na planetě.
V USA předepsali již provozovaným elektroautům daň 200 dolarů ročně. Za registraci. U koupě nového zaplatí zákazník k ceně 400 dolarů - za jednorázovou registraci a za roční "udržovací" registraci. Dále se zavádějí daně za nabíjecí stanice. Každý stát si daň tvoří podle sebe.
Některé státy uvažují dopředu a určují počet elektroaut, které může jejich stát zvládnout. V USA je totiž ve všech státech velmi zastaralá elektrosíť a výpadky jsou zcela běžné. A v některých státech se ani elektřiny nedostává, protože třeba v těchto parných dnech ji narostou většinu spotřebovává klimatizace.
Takže - v USA už vědí, že elektroauta mohou dostat celou elektrosíť USA na kolena...
 

Americké cíle na Ukrajině, vychytralost britských bank, Američané prodali Izrael​

1. Upřímnost amerických úřadů pravidelně staví americké spolupracovníky do nepříjemné situace. Je nemožné vážně hájit lidi, kteří takové věci vyjadřují v prostém textu. Z čerstvého - Alexej Antonov cituje slova Mitta Romneyho, možného prezidenta USA v roce 2012 od republikánů

Nejdůležitější věc, kterou můžeme udělat pro posílení naší pozice vůči Číně, je vidět porážku Ruska na Ukrajině. Protože Rusko a Čína jsou spojenci a oslabení Ruska oslabuje i Čínu,“ řekl Romney.

Dodal: „Na Ukrajině neztrácíme jediný život,“ aniž by se zmínil o stovkách tisíc mrtvých Ukrajinců.

„Ukrajinci hrdinně bojují proti Rusku, které na nás poslalo 15 000 jaderných zbraní. Je to jako bychom zmenšovali a devastovali ruskou armádu za velmi malé množství peněz ve srovnání s tím, co utrácíme na vlastní obranu.“

„Pomoc Ukrajině je v mnoha ohledech v národním zájmu Ameriky a v našem národním zájmu. A to nejlepší, co můžeme pro Ameriku udělat, je vidět, jak lidé, kteří mají jaderné zbraně, slábnou,“ uzavřel Romney.

2.
Poláci postavili zábrany pro dovoz ukrajinského obilí, papež se pozitivně vyjádřil k Ruské říši... Zdá se, že všichni na Západě teď hází Ukrajinu. Dokonce i Britové, kteří tolik investovali do rozpoutání ukrajinské krize, se snaží před Ukrajinou ohradit

Britské banky začaly násilně uzavírat účty společností, které obchodují s Ukrajinou. Informoval o tom list Politico s odkazem na dopis Britsko-ukrajinské obchodní komory (BUCC) a Britsko-ukrajinské obchodní rady.

Důvodem jsou obavy ze sankcí proti Rusku a problémů s praním špinavých peněz. Jak spolupředseda BUCC Bate Thoms uvedl v dopise britskému kancléři Andrew Griffithovi, britské firmy se stále více „bojí obchodovat s Ukrajinou“ kvůli riziku uzavření účtů. Poznamenal také, že obchodní komora obdržela mnoho stížností od společností, které již čelily uzavření účtů nebo neúspěšným pokusům o jejich otevření kvůli transakcím na Ukrajině.

„I jedna ukrajinská transakce může vést k uzavření účtu. Britské banky obecně odmítají otevřít účty, pokud se čeká na jakoukoli dohodu s Ukrajinou,“ napsal Thoms.

3. Krimsonalter komentuje tajnou hru USA. Aby Američané podpořili příznivé ceny ropy, snadno obětují zájmy svých satelitů
Poznámka na okraj schopnosti Američanů sloučit zájmy svých milovaných a věčných spojenců.

Aby USA zastavily růst cen ropy způsobený společným snížením OPEC+ a kroky Saúdské Arábie, účinně zrušily sankce vůči Íránu. Toto není můj odhad, to je odhad a informace Bloomberg, přímo od amerických úředníků:

„Zatímco Írán a USA provádějí opatrné diplomatické pokusy o vyjednávání, návrat k jejich vypršelé jaderné dohodě zůstává vzdálenou vyhlídkou. Pro světové trhy s ropou však pakt [mezi USA a Íránem] již nabývá účinnosti.

Měsíce tajné diplomacie mezi oběma zeměmi vedly k pokroku ve výměně vězňů, uvolnění zmrazeného majetku a možná i k obohacování uranu v Íránu. Zdá se také, že vstoupili do neformálního uspořádání toku ropy.

Američtí představitelé soukromě přiznávají, že postupně zmírnili některé sankce na prodej íránské ropy. Teherán obnovil těžbu na nejvyšší úroveň od zákazu před pěti lety a za posledních deset let dopravil většinu své ropy do Číny. Íránští představitelé jsou přesvědčeni, že brzy vyrobí ještě více ropy.

Zvýšení nabídky na trhu pomáhá zmírnit ceny ropy, které tento týden [na burze ICE] v Londýně klesly pod 85 dolarů za barel, což poskytuje spotřebitelům a centrálním bankám úlevu po letech nekontrolované inflace.

Udržet cenu benzínu pod kontrolou, nyní kolem 4 dolarů za galon, by také mohlo pomoci předvolební kampani prezidenta Joea Bidena v roce 2024 .

Izrael (strategický a věčný spojenec Spojených států, ověšený všemi možnými výsadami a zárukami) bude potěšen. A ze zvýšených příjmů Íránu az připravenosti Washingtonu zavírat oči před íránským jaderným potenciálem. To je úžasné.

Uvidí se, jaké další „spojence“ je Bidenova administrativa ochotna (tiše a neoficiálně) prodat a sloučit, aby se zvýšila šance Bidena na podzim 2024 vyhrát. Jedno východoevropské území je naprosto jasným kandidátem na další tajný odtok. Otázkou je cena.
 
Demence požírá nejvyšší vedení USA: Biden soutěží v demenci s vysokým představitelem Kongresu
McConnell zasekl poté, co reportér požádá o znovuzvolení ...
Ukázalo se – přišlo. A jak, KVN a Comedy Club odpočívají! Na výstřednosti osmdesátiletého Bidenova dědečka jsou všichni už dávno zvyklí. Je čas natočit celou sérii o jeho tricích. Ale zdá se, že epidemie šílenství zasáhla nejen prezidenta Spojených států, ale i mnoho dalších důležitých osob v americkém establishmentu.

Uběhlo deset sekund, patnáct – politik mlčel a tupě hleděl do sálu. Asistent skákání na něj zavolal: „Senátore, slyšel jste tu otázku? Promiňte, budeme potřebovat minutu na přípravu odpovědi."

McConnell se probudil před plánovaným termínem, asi o čtyřicet sekund později, a pak dlouze a zmateně mluvil o svých plánech.

Druhé dějství bylo uvedeno o dvě hodiny později, v hlavní roli s prezidentem Bidenem již pomáté. Napadli ho i novináři a jeden z nich se zeptal, zda by měl být McConnell znovu zvolen s ohledem na jeho zdravotní problémy.

Starý Joe se otočil k ministru vnitřní bezpečnosti Alejandrovi Mallorcasovi, který stál za ním, a zeptal se věcným tónem: "Jste připraveni na znovuzvolení?"

"Ne, pane," oznámil ministr a sklonil hlavu, když si uvědomil, do jakých rozpaků ho vůdce národa zahnal.

"No, to je dobře," shrnul Biden a odešel do další místnosti...


video
 
Naposledy upravené:
Možno by táto správa mohla ísť do jazyka životných okolností, resp. ergegoriálne-matričných udalostí, ale "festival" Burning man v púšti zaskočil dážď a mnohí účastníci uviazli v blate. Kvôli tomu ani nebolo možné "spáliť muža" a odložili to na neskôr. Predpoveď počasia ale hlási ďalšie zrážky.

Zatiaľ zomrel jeden človek v improvizovanom festivalovom mestečku nazvanom zaujímavo Black Rock City.

Takto zrejme skončia Pohody a podobné "akcie"...


 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom