Zvrácené ideologie

Telegónia je všeobecne veľmi zaujímavý jav, ktorý skúmam už nejaký čas.
Zaujímavé, že si spojil obmedzenie schopnosti matky porodiť dieťa prirodzenou cestou práve s telegóniou - a beriem tvoje doplnenie, že toto zďaleka nemusí súvisieť práve s ňou v každom prípade. Chápem to.

Ale ak venuješ väčšiu pozornosť tejto téme, mohol by si uviesť aj ďalšie príklady javov, ktoré podľa tvojich súčasných poznatkov taktiež môžu súvisieť práve s telegóniou, prosím? Myslím na tie veci, na ktoré si prišiel vyslovene ty a nie sú uvedené ani v "hrubých knihách"? Alebo si sa o nich prípadne dozvedel z iných zdrojov, určite existuje aj ďalšia zaujímavá literatúra v tomto smere.

Dopredu ďakujem.
 
si spojil obmedzenie schopnosti matky porodiť dieťa prirodzenou cestou práve s telegóniou
Spojil, pretože tam je príčinno-následná súvislosť. Pôrodu sa totiž nezúčastňuje len matka sama. Zúčastňuje sa ho aj otec (a keď sa ho nezúčastňuje, chýba tam = má/môže to mať negatívny dopad), zúčastňuje sa ho aj samotné dieťa. A keď to je mimo domáce prostredie, zúčastňujú sa ho aj "cudzí ľudia" (doktori, sestry), s ktorými matka neprichádzala do styku prakticky za celú dobu tehotenstva vôbec. Pričom každý z nich je nositeľom určitého biopoľa, ktoré nejak vníma matka a tiež dieťa. Ale to už som odbočil. Rovnako ako počatie, tak aj tehotenstvo a jeho vyvrcholenie pôrod, je všetko súslednosť príčin a následkov, ktoré nemôžu byť jeden od druhého oddelené, pretože jeden druhý podmieňujú.

mohol by si uviesť aj ďalšie príklady javov, ktoré podľa tvojich súčasných poznatkov taktiež môžu súvisieť práve s telegóniou, prosím?
Napríklad zdravotné problémy. Typickým je napríklad skolióza (a teraz znova! netvrdím, že skolióza je výhradne negatívny efekt telegónie). Detaily by som si musel znova dohľadať, no keď to napíšem veľmi veľmi zjednodušene a laicky, princíp je približne taký, že sa v človeku "pobili" (navzájom nesúhlasia) pri jeho splodení medzi sebou dva rôzne reťazce DNK od dvoch chlapov (ženský organizmus uchováva informáciu o minulých partneroch), a následne v organizme nového človeka vzniká disharmónia priamo vo fyzickej rovine a na konkrétnom orgáne. A tento princíp sa dotýka prakticky hociktorého orgánu nového tela. A dotýka sa aj toho, aké psychické sklony nadobudne nový človek. Typicky to všetci vzťahujeme len na ženy, ale úplne rovnakou mierou sa efekt telegónie týka aj mužov a ich správania. Ak napríklad chlap v minulosti "vymietol každý dostupný komín", môžu jeho deti mať psychické sklony žien, ktoré ich biologická matka nemá/nikdy nemala. Depresie, psychopatia, rozdvojenie/poruchy osobnosti ...
 
Ja som ale nehovoril, že to je vždy zviazané s telegóniou. Nemusí to tak byť, pretože to často súvisí aj s inými danosťami (psychickými blokmi dajme tomu? prípadne vôľou pretlačiť si pôrod doma? .. faktorov je každopádne viac).
Ale keď už mám rozoberať faktor telegónia v tomto smere skúsim to čo najstručnejšie. Pokiaľ má žena/muž za sebou X partnerov, z ktorými si "vymieňal telá" (odovzdával svoj/prijímal ich obraz ducha), nevyhnutne to bude súvisieť s tým, kto bude budúci potomok, z ktorých rodov (zmeska X rodičov - minulých partnerov každého z rodičov, a pozor! telegónia sa môže prejavovať aj z úrovne predkov), a keďže každý z X rodičov sa nejakým spôsobom podpísal, môže to mať priamy vplyv nielen na to, či je žena schopná rodiť prirodzenou cestou, ale aj na to, či dieťa má silu dostať sa prirodzenou cestou na tento svet. Schopnosti/psychika detí, ktorých rodičia striedali partnerov v minulosti ako ponožky, častokrát trpia náborom rôznych ťažkých blokov a telá rôznymi zdravotnými postihnutiami (alebo možno lepšie povedať "anomáliami", často neviditeľnými na prvý pohľad), pretože ich psychika (duch) i telo sú zmesou nie dvoch ľudí, ktorí tvoria nového človeka z lásky, ale X ľudí, ktorí uspokojujú svoje telesné potreby pričom dieťa je pre nich len "postranný efekt".
Telegónia je všeobecne veľmi zaujímavý jav, ktorý skúmam už nejaký čas. Ale ako ku všetkému, i k tomuto existuje kľúč. Nie je to niečo "neopraviteľné".

A ešte sa chcem spýtať k tomuto:

Alebo skôr možno dodať, že doktori často presvedčia ženu/rodičov, že to je lepšie vzhľadom na hroziace/možné komplikácie (vystrašia). Im nezáleží na tom, ako sa dieťa narodí. Robia to ako mäsiari, vnímajú to ako svoju prácu. Kus mäsa na stole, treba ho spracovať. Keď im príde riešiť komplikácie pri pôrode, môžu byť braní na zodpovednosť a tomu sa mnohí snažia vyhnúť za každú cenu, tak radšej odporučia niečo, čo je "jednoduchšie" (z ich pohľadu samozrejme). Preto zdôrazňujem, že nie vždy pôrod musí súvisieť s negatívnymi efektami telegónie.
manželka chcela rodiť prirodzene, niekoľko dní prenášala, pôrod potom vyvolávali a nič, až to prišlo do takého štádia, že bolo ohrozené aj dieťa aj ona. Vtedy sa pôrodník rozhodol pre cisársky rez, ja dodám, že konečne, lebo už som sa na to trápenie nemohol pozerať. V rovnaký deň tam bolo ďalších 6-7 cisárskych. U manželky telegóniu vylučujem, u ostatných neviem. Samozrejme tých príčin môže byť viac, u každej ženy môže byť iná. Ak by som to mal popísať technicky, potom u každej ženy s cisárskym rezom môže ísť o tzv náhodnú chybu. ALE ten trend tam je jasný a ak tam je trend, potom nevyhnutne musí prísť otázka - kedy ten trend začal? A ak ide o trend, potom to už nie je náhodná chyba, ale systematická. Možno to vo veľkom pretláčajú lekári (prečo?), možno to vo veľkom pretláčajú matky (prečo?), možno telegónia (ako dôsledok nižšej mravnosti), možno zmena v základných školách po zmene režimu, keď sa deti počas doby strávenej v škole oveľa menej hýbu, čo má vplyv na pôrodné cesty (viď základy sociológie 5), možno súbor týchto príčin spolu. Každopádne by sa mal nad tým zamyslieť niekto kompetentný.
 
manželka chcela rodiť prirodzene, niekoľko dní prenášala, pôrod potom vyvolávali a nič, až to prišlo do takého štádia, že bolo ohrozené aj dieťa aj ona. Vtedy sa pôrodník rozhodol pre cisársky rez, ja dodám, že konečne, lebo už som sa na to trápenie nemohol pozerať. V rovnaký deň tam bolo ďalších 6-7 cisárskych. U manželky telegóniu vylučujem, u ostatných neviem. Samozrejme tých príčin môže byť viac, u každej ženy môže byť iná. ...
Důvodů k císařskému řezu může být mnoho a spojuje se více rovin. Jsou porodnice, které mají větší % císařských řezů a naopak menší % takových zákroků. Jsou ženy, které císařský řez vyžadují z různých nepříliš vhodných důvodů - mají dojem, že takový porod je snažší, méně bolestný (opak je pravdou), má méně komplikací (což také neplatí). Jistě jsou lékaři, kteří se takovým ženám snaží vyhovět.
Těhotenství trvá 10 lunárních měsíců, 40 týdnů. Dříve vás po tomto termínu nechal lékař v klidu týden přenášet, dal dítěti čas. Dnes Vás od 38 týdne stresuje, že už je čas a ženu tím stresuje a připravuje o klid, tak potřebný ke spuštění porodu.

V minulé době, byl císařský řez výjimka, dnes je častější. Dříve se třeba i dvojčata rodila přirozeně, dnes to bývá běžný důvod k císařskému řezu.
Dále je to věk prvorodiček, tím že se věk posouvá, rizika komplikací rostou. Málo platné, tělo ženy je na takový výkon ideálně připraveno do cca 25 roku, žena je v plné fyzické i psychické síle. Pokud dříve žena rodila i ve vyšším věku, nešlo o její první porod a byla už zkušenější.

Pak je tu dnešní trend mužů u porodu. Vím, že vyvolám vlnu nevole, ale porod je ženská záležitost, pro ženu je ideální být v tu chvíli obklopená ženskou energií. Ideální by bylo zkušenými ženami z rodu, které mají samy "odrozeno". Muž přináší v tu chvíli do intimního prostoru ženy testosteron, který procesu nepomáhá. Žena v tu chvíli potřebuje "jinovou", ženskou energii, která celý porodní proces ulehčuje a posouvá.
Za mne by muž měl být někde poblíž, aby zajišťoval celému procesu bezpečí a poté převzal jako první do rukou svého potomka. Jde vždy o intimní a individuální záležitost daného páru, takže každý to může vnímat jinak.
Při porodu přichází okamžiky, kdy žena může znejistět a tápe, zda to co se děje, je ještě v pořádku. Tady muž nemůže pomoci a situaci vyhodnotit, protože sám nikdy takovým procesem neprošel a teorie je v tu chvíli k ničemu.

Dále jsou tu rodové otisky, dříve byly ztráty u porodů časté. Žena rodila mnohokrát během svého života. Standard bylo 7 - 15 dětí a mnoho z dětí našich prarodičů a praprarodičů nepřežilo porod, nebo čas krátce po něm. Často přicházela o život i samotná rodička.
Tyto bolestivé otisky se v rodě neztratí, i když se onich neví. V těle a podvědomí je má zapsané každá žena a mohou tvořit překážku v momentě, kdy žena porodem, ale i těhotenstvím a početím sama prochází.
Porod byl vždy i střet se smrtí. Jde o transformační proces, který nelze předvídat a je vždy jedinečný. Jde na mezní mobilizaci ženského těla. Aby žena vše dobře zvládla, je třeba, aby byla dobře napojená na ženskou energii ve svém rodě. To znamená mít dobrý vztah s mámou a vnitřní respekt k ženám v našem rodu, které už si předáním života prošly a jejich zkušenost může "neviditelným " způsobem rodičku posílit.
Ať už porod proběhne jakkoliv, pro ženu znamená inicializaci a stvrzení jejího ženství.
 
Naposledy upravené:
manželka chcela rodiť prirodzene, niekoľko dní prenášala, pôrod potom vyvolávali a nič, až to prišlo do takého štádia, že bolo ohrozené aj dieťa aj ona. Vtedy sa pôrodník rozhodol pre cisársky rez, ja dodám, že konečne, lebo už som sa na to trápenie nemohol pozerať. V rovnaký deň tam bolo ďalších 6-7 cisárskych. U manželky telegóniu vylučujem, u ostatných neviem. Samozrejme tých príčin môže byť viac, u každej ženy môže byť iná. Ak by som to mal popísať technicky, potom u každej ženy s cisárskym rezom môže ísť o tzv náhodnú chybu. ALE ten trend tam je jasný a ak tam je trend, potom nevyhnutne musí prísť otázka - kedy ten trend začal? A ak ide o trend, potom to už nie je náhodná chyba, ale systematická. Možno to vo veľkom pretláčajú lekári (prečo?), možno to vo veľkom pretláčajú matky (prečo?), možno telegónia (ako dôsledok nižšej mravnosti), možno zmena v základných školách po zmene režimu, keď sa deti počas doby strávenej v škole oveľa menej hýbu, čo má vplyv na pôrodné cesty (viď základy sociológie 5), možno súbor týchto príčin spolu. Každopádne by sa mal nad tým zamyslieť niekto kompetentný.
V krátkosti ešte dodám, že môže ísť aj o podvedomý psychologický blok. Napríklad strach z bolesti pri pôrode, alebo stratu dieťaťa a veľa veľa ďalších vecí. Na vedomej úrovni si to nevšímaš, nevieš o tom, no hlboko v podvedomí to napríklad môže spôsobiť aj to, že tvoje vedomie si vyberie klasický pôrod, ale na úrovni podvedomia je táto cesta zablokovaná (až do rozviazania podvedomého vzorca/strachu). Ale prirodzene, nemusí to byť zrovna prípad tvojej manželky. Tie príčiny si tam na konci svojho príspevku veľmi dobre vymenoval. Aj nedostatok fyzického pohybu je v dnešných časoch (keď sa sedí za PC, playkom, smartfónom atď.) faktor, ktorý môže mať a má na toto všetko vplyv. Okrem toho, ako som spomínal, doktori to pretláčajú niektorí hlavne preto, že z ich pohľadu je to menej komplikované ako klasický pôrod a okrem toho, aby som im furt len niečo nevyčítal, doktorov je nedostatok, t. j. čas, ktorý môžu venovať jednotlivým pôrodom sa tým automaticky skracuje.
No a k tomu ešte, že niekto kompetentný by sa mal nad tým zamyslieť, tak ak si mal na mysli riešiť to zhora v systéme, tak rovno zabudni. Systém to nepotrebuje a je tak destabilizovaný, že len hasí už horiaci oheň. Jediní kompetentní sme my. Ľudia pri vedomí. Musíme to žiť. Venovať tomu svoje životy. Inak to zmeniť nepôjde.
 
Vím, že vyvolám vlnu nevole, ale porod je ženská záležitost, pro ženu je ideální být v tu chvíli obklopená ženskou energií. Ideální by bylo zkušenými ženami z rodu, které mají samy "odrozeno". Muž přináší v tu chvíli do intimního prostoru ženy testosteron, který procesu nepomáhá. Žena v tu chvíli potřebuje "jinovou", ženskou energii, která celý porodní proces ulehčuje a posouvá.
Neviem akú vlnu nevôle čakáš za tieto riadky a od koho, no odo mňa isto žiadna nevôľa nebude. V prvom rade treba rozlišovať medzi mužom a mužom. Pretože sa jednoznačne nestotožňujem s tým, že žena má byť v spoločnosti iných žien. Ak to vyžaduje, je to práve prejavom toho, že sama má málo onej jinovej, tebou spomínanej, energie, t. j. už tento nedostatok je hlavnou prekážkou uvoľnenia sa, svojho tela a tým aj prirodzeného priebehu pôrodu. Traumaticky môže pôsobiť na ženu muž, ktorý je rozrušený viac ako ona. T. j. znova disharmónia. Mal som za to, že sa bavíme o tom, ako to má byť "správne" = harmonicky. Ako si písala nižšie, pôrod je výhradne vec daného páru, prípadne pre to, že nežijeme v ideále a harmónii ešte vec toho, komu to oni dvaja dovolia - ich rodičia, babica, doktor/ka atď - v tomto prípade to dieťa cíti, a neprežíva stres z prítomnosti cudzích NEŽELANÝCH osôb. Inak je muž rovnako dôležitý pri pozývaní dieťaťa k "narodeniu sa" (i ono samo pociťuje otcovu energiu vytváraného bezpečia mimo materského organizmu a želá si narodiť sa - už je to vtedy plne autonómny tvor s určitým druhom vôle) a k ochrane rodičky pred tým, aby ju niekto stresoval (ako si správne spomenula - doktori napríklad). Žena, ktorá žije harmonicky so svojím mužom, je s ním preto, že v ňom vidí svojho ochrancu. Vtedy sa môže uvoľniť (nebyť v kŕči) a telo energiu z uvoľnených svalov presunie do miest, kde ju najviac treba pre vytlačenie dieťaťa skrze pôrodné cesty na svet. Ostatne, niečo z toho si spomenula tu:
Za mne by muž měl být někde poblíž, aby zajišťoval celému procesu bezpečí a poté převzal jako první do rukou svého potomka. Jde vždy o intimní a individuální záležitost daného páru, takže každý to může vnímat jinak.
To čo som napísal vyššie som napísal preto, že mám dojem, že si rolu muža výrazne umenšila (tou poznámkou o prepotrebnej jinovej energii). Rola muža "sa zabudla" počas vekov. Tak, ako každá harmonická vec na svete je rovnováhou jinu a jangu, pôrod by mal byť už dupľom, pretože dieťa necítiace hneď od začiatku otcovskú ochrancovskú a podpornú energiu, už pri narodení (ale aj pred), môže získať do svojho podvedomia silný blok z nedostatku, pričom spätne aj v dospelosti ťažko bude zisťovať "čo to vlastne je, čo mu chýba".
 
Vím, že vyvolám vlnu nevole, ale porod je ženská záležitost, pro ženu je ideální být v tu chvíli obklopená ženskou energií. Ideální by bylo zkušenými ženami z rodu, které mají samy "odrozeno".
Naprostý souhlas. Tradice v naší kultuře přece byla taková, že u porodu byla porodní bába, otec k němu nemohl. Otec u porodu je pouhým výstřelkem módy, žádná tradice. Ničemu nepomůže.
 
To čo som napísal vyššie som napísal preto, že mám dojem, že si rolu muža výrazne umenšila (tou poznámkou o prepotrebnej jinovej energii). Rola muža "sa zabudla" počas vekov. Tak, ako každá harmonická vec na svete je rovnováhou jinu a jangu, pôrod by mal byť už dupľom, pretože dieťa necítiace hneď od začiatku otcovskú ochrancovskú a podpornú energiu, už pri narodení (ale aj pred), môže získať do svojho podvedomia silný blok z nedostatku, pričom spätne aj v dospelosti ťažko bude zisťovať "čo to vlastne je, čo mu chýba".
Tak já začnu s tím, na čem se určitě shodneme. A to je, že pro dítě jsou zasádní a důležití od začátku oba rodiče. Dále se shodneme na tom, že v ideálním případě by se partneři našli Vědomě, dítě počali/pozvali Vědomě (tím nemyslím plánované rodičovství) a poté matka přirozeně porodí. Kolik takových případů známe?

Přichází chvíle porodu a tady se rozcházíme, protože mé přesvědčení je, že pro chvíli spuštění porodu a proces rození je zásadní role matky a 100% důležitá role otce jako ochránce tohoto procesu, ale pro mne ideálně trochu z povzdálí. Na rodičích je, aby si vyhodnotili, jak velké to povzdálí bude.
Pokud se vrátíme do minulých dob, kdy se rodilo doma, tak když to bylo jen trochu možné, zavolala se zkušená porodní bába, k ruce byly ženy v rodině a muž byl ten, který pro bábu došel a hlídal za dveřmi chalupy/síně, aby mu bába (když vše dobře dopadlo) vložila do rukou čerstvého potomka.
Za mě muž při porodu nemůže příliš pomoci a to i v případě, že zachová klid. Ano, dovedu si představit, že muž nepřekáží a jeho přítomnost dává rodičce pocit zastání. Ale také si dovedu představit mnoho situací, kdy mužská energie porod zbrzdí.
Když odhlédneme od porodu, tak každý proces proběhne snáze, pokud ho "kontrolují" zkušení lidé. Často je v KSB dáván příklad, kdy se dítě učí složité matematice a snáze a najednou lehce mu to jde, když si vedle něj sedne dospělý, který je v této disciplíně zkušený a má jí zvládnutou.
Stejné je to u porodu, je dobré, aby v blízkosti ženy byla jiná žena, ke které má důvěru a která už má odrozeno a xx pomáhala při porodu. Ta žena tam ani nemusí příliš zasahovat, už její přítomnost a klid celému procesu prospívá. Ideálně v dnešní době by to mohla být třeba dula, která budoucí maminku provází celým těhotenstvím a poté jí pomůže i u porodu.
Muž v tu chvíli netuší, co vše může nastat a je pro něj velmi náročné dívat se na syrový proces rození a nemít možnost ho milované partnerce ulehčit. Muž je zvyklý řešit úkol tím, že koná. Ale porod se dá dobře projít tak, že žena nekoná, ale poddá se...procesu, kontrakcím, s důvěrou ve své dítě, v sebe, ve své tělo. Je nesmysl názor, že jen žena která má málo ženské energie, potřebuje jiné ženy u porodu, aby jí tu energii doplnily.
Věřím že jsou ženy, které si někde v klidu sami porodí, nevím, zda je to vaše vlastní zkušenost a nevylučuji ji. Ale za sebe ideál vnímám jinak a v mých očích to sílu ženy nesnižuje.

Už jsem tu kdysi psala, že dítě které se rodí, je v tu chvíli a ještě i delší dobu po narození v naprostém spojení s matkou a vnímá ji jako jednotu se sebou. Je to přirozené, v matčině těle zrálo, bude jím ještě dlouho krmeno a pomalu se začne časem oddělovat. To že fixace na matku je větší, neznamená, že v tento čas je role a přítomnost otce nedůležitá. Naopak, je velmi důležitá, aby vytvořil bezpečí pro zranitelnou rodičku s miminkem. Muž by měl zajistit prostředí, ochranu, pomoc (společně i s širší rodinou), aby se rodička zotavila a byla v psychické pohodě pro budoucí péči o dítě.

A ještě ty "neželané osoby" u porodu. To je nepříjemná věc. Sama jsem před rokem a půl byla u porodu dcery, porod byl celkem překotný, přirozený. Nechaly nás o samotě, v klidu a kontrolovat ji chodila mladinká, citlivá porodní asistentka, která nijak nevadila.
Ano, na můj vkus na úplný závěr se u porodu objeví u rodičky příliš mnoho lidí. Tady v té fázi je určitě velký potenciál ke zlepšení. Je nádherné, když tatínek převezme malinkého potomka a donese ho vyčerpané mamince k přisátí.
 
Naposledy upravené:
Tak já začnu s tím, na čem se určitě shodneme. A to je, že pro dítě jsou zasádní a důležití od začátku oba rodiče. Dále se shodneme na tom, že v ideálním případě by se partneři našli Vědomě, dítě počali/pozvali Vědomě (tím nemyslím plánované rodičovství) a poté matka přirozeně porodí. Kolik takových případů známe?

Přichází chvíle porodu a tady se rozcházíme, protože mé přesvědčení je, že pro chvíli spuštění porodu a proces rození je zásadní role matky a 100% důležitá role otce jako ochránce tohoto procesu, ale pro mne ideálně trochu z povzdálí. Na rodičích je, aby si vyhodnotili, jak velké to povzdálí bude.
Pokud se vrátíme do minulých dob, kdy se rodilo doma, tak když to bylo jen trochu možné, zavolala se zkušená porodní bába, k ruce byly ženy v rodině a muž byl ten, který pro bábu došel a hlídal za dveřmi chalupy/síně, aby mu bába (když vše dobře dopadlo) vložila do rukou čerstvého potomka.
Za mě muž při porodu nemůže příliš pomoci a to i v případě, že zachová klid. Ano, dovedu si představit, že muž nepřekáží a jeho přítomnost dává rodičce pocit zastání. Ale také si dovedu představit mnoho situací, kdy mužská energie porod zbrzdí.
Když odhlédneme od porodu, tak každý proces proběhne snáze, pokud ho "kontrolují" zkušení lidé. Často je v KSB dáván příklad, kdy se dítě učí složité matematice a snáze a najednou lehce mu to jde, když si vedle něj sedne dospělý, který je v této disciplíně zkušený a má jí zvládnutou.
Stejné je to u porodu, je dobré, aby v blízkosti ženy byla jiná žena, ke které má důvěru a která už má odrozeno a xx pomáhala při porodu. Ta žena tam ani nemusí příliš zasahovat, už její přítomnost a klid celému procesu prospívá. Ideálně v dnešní době by to mohla být třeba dula, která budoucí maminku provází celým těhotenstvím a poté jí pomůže i u porodu.
Muž v tu chvíli netuší, co vše může nastat a je pro něj velmi náročné dívat se na syrový proces rození a nemít možnost ho milované partnerce ulehčit. Muž je zvyklý řešit úkol tím, že koná. Ale porod se dá dobře projít tak, že žena nekoná, ale poddá se...procesu, kontrakcím, s důvěrou ve své dítě, v sebe, ve své tělo. Je nesmysl názor, že jen žena která má málo ženské energie, potřebuje jiné ženy u porodu, aby jí tu energii doplnily.
Věřím že jsou ženy, které si někde v klidu sami porodí, nevím, zda je to vaše vlastní zkušenost a nevylučuji ji. Ale za sebe ideál vnímám jinak a v mých očích to sílu ženy nesnižuje.

Už jsem tu kdysi psala, že dítě které se rodí, je v tu chvíli a ještě i delší dobu po narození v naprostém spojení s matkou a vnímá ji jako jednotu se sebou. Je to přirozené, v matčině těle zrálo, bude jím ještě dlouho krmeno a pomalu se začne časem oddělovat. To že fixace na matku je větší, neznamená, že v tento čas je role a přítomnost otce nedůležitá. Naopak, je velmi důležitá, aby vytvořil bezpečí pro zranitelnou rodičku s miminkem. Muž by měl zajistit prostředí, ochranu, pomoc (společně i s širší rodinou), aby se rodička zotavila a byla v psychické pohodě pro budoucí péči o dítě.

A ještě ty "neželané osoby" u porodu. To je nepříjemná věc. Sama jsem před rokem a půl byla u porodu dcery, porod byl celkem překotný, přirozený. Nechaly nás o samotě, v klidu a kontrolovat ji chodila mladinká, citlivá porodní asistentka, která nijak nevadila.
Ano, na můj vkus na úplný závěr se u porodu objeví u rodičky příliš mnoho lidí. Tady v té fázi je určitě velký potenciál ke zlepšení. Je nádherné, když tatínek převezme malinkého potomka a donese ho vyčerpané mamince k přisátí.
Vychádzaš z toho, ako sa rodilo už o úpadkovom štádiu vývoja ľudstva (až po dnes). Oddelenie novorodenca od otca pritom začalo už týmto spôsobom (jeho nepripusteniu k účasti na pôrode). Ďalej sa v histórii ľudstva dajú vysledovať tieto veci:
- rodenie s pôrodnou babicou, (aby nedajbože muž niečo akože nepototo ...)
- rodenie detí v nemocniciach, (aby nedajbože neskazila nič ani rodička a nech má zodpovednosť radšej doktor)
Je dostatočne vidno to "zbavenie sa zodpovednosti"? Ktoré prebiehalo salámovou metódou? Na účet: "ženy to vedia lepšie"/"odborník to vie lepšie"? V prvom prípade zodpovednosť leží na pleciach rodičky a babice. Muž je vylúčený. V druhom prípade už neleží ani na pleciach rodičky, ale rovno na pleciach doktora, ktorý predsa najlepšie vie, veď je predsa "odborník" - prečože nám to tu vlastne stúpa počet cisárskych rezov asi?.
Inak, mierne odbočím, niekde som čítal, že v akýchsi "lazaretoch/nemocniciach" rodili svoje deti v minulosti iba otrokyne. A to preto, že boli mimo dosahu otcov detí a dieťa sa po narodení od matky odnímalo. Čo sa tým sledovalo? Prerušenie kontaktu dieťaťa s matkou a OTCOM! vlastne založilo do psychiky jemné kliny/bloky, prostredníctvom ktorých boli deti otrokov ľahko ovládateľné a vychovávané v úlohe otrokov po celý svoj ďalší život.
Často je v KSB dáván příklad, kdy se dítě učí složité matematice a snáze a najednou lehce mu to jde, když si vedle něj sedne dospělý, který je v této disciplíně zkušený a má jí zvládnutou.
S týmto by som si nepomáhal čo sa týka danej témy. Pretože ja ti tu postavím protirečenie vo forme jedného z druhov sociálnej idiocie, a to je: "viera v autority". Autority a odborníci vlastne v histórii ľudstva vznikali práve preto, že človek sa vzdal svojej vlstnej zodpovednosti v ich prospech (aby náhodou niečo nepokazil). Namiesto toho, aby sa vzdelal a spravil veci sám (och áno, i to sa v KSB dáva za príklad), radšej sa spravil "neschopným" a nechal to na odborníka/autoritu. Podobne je to i dnes. Proces rozkladu rodiny je tak dlhodobý, že uvidieť ho v celej jeho komplexnosti nie každý zmôže. T. j. nesúhlasím s tebou v tom, že "to treba nechať na skúsenejších". To je reaktívny postoj, vezúci sa v pohodlnej jinovej pasivite, skrze ktorý nám tu istú dobu vládol matriarchát. Nasledoval ho patriarchát. Ani jedno nebolo harmonické, oba to boli extrémy. Preto naopak. Treba sa vzdelať, treba prekročiť svoju komfortnú zónu a naučiť sa k veciam pristupovať aktívne, t. j. konkrétne v tejto oblasti je na mužoch, aby prevzali znova úlohu RODIČA! (ešte aj v tom slove sa to jasne hovorí). Ak sú to RODIČIA, a rodičom je aj muž, znamená to, že má dieťa PORODIŤ vedno s rodičkou. Inak je to len "prísediaci za dverami" a nie rodič. Bohužiaľ, či sa to komu páči, alebo nie, mnoho zo súčasných "rodičov" sú len "prísediaci".
Muž v tu chvíli netuší, co vše může nastat a je pro něj velmi náročné dívat se na syrový proces rození a nemít možnost ho milované partnerce ulehčit.
Pre "mužov"-padavky, ktoré tu boli vychovávané posledných 30 rokov, čo vyhodnotia pohľad na krv okamžitým odpadnutím, to tak naozaj je. Skutočný muž prešiel iniciáciou, prijíma smrť ako súčasť kolobehu. Svoju i druhých. Naši predkovia mali po 5 - 10 detí a mnohé z nich zomreli aj počas pôrodu, alebo aj v neskoršom veku. Zato však bol náš genofond zdravý v súlade s univerzálnym zákonom prežitia silného/životaschopného. Do súčasného zdravotníckeho marazmu sme sa dostali vylúčením "smrti z kruhu" = zachraňovaním života za každú cenu. Tento proces je hlboko psychologický a vezie sa s nami prakticky u od čias, kedy z mužov začali robiť babrákov, ktorí nedokážu porodiť vlastné deti, alebo im "naväzovať" potichu myšlienku, že to nie je mužská úloha.
Kolik takových případů známe?
Dnes kvôli vyššiespomínanému, ich je minimum. A to máme teraz iba sanovať prípady vyrobené antiľudskou koncepciou života človeka? Tak sa situácia nenapráva. Tak sa len donekonečna obsluhuje daná koncepcia. Práve vedomý prístup je správna cesta k náprave situácie. Nemôžeme ju ignorovať, pretože tu budeme mať nový matriarchát. Patriarchát už končí, prakticky skončil. Muži sú slabí, a ženy sú vedomejšie, mnohé "nosia trenírky". Myslím v psychologickej oblasti. Keďže mnohí muži postrádajú víziu, ženy ich nenasledujú. Nasledujú svoje vlastné preferencie, ktorým sa muži podriaďujú skrze pohlavný pud. Viď život v bytoch (ale nielen! ... aby sa to nebralo ako dogma, toto už začína byť dobre viditeľné i na dedine a v domoch, ostatne, od toho, v akej klietke bývaš, to zas až tak nezáleží, ale chcel som poukázať skôr na to, že chlap nemá víziu, a tak ani nemôže existovať harmónia medzi ním a ženou = základ problémov). Chlap bez svojho priestoru na tvorenie, iba obsluhuje potreby ženy.

Muž je zvyklý řešit úkol tím, že koná.
Toto mi trochu zaváňa nerozlišovaním. Pochabec/neznalý/nevedomý koná bez rozmyslu. Nie je to muž, je to ešte chlapec. Čo ostatne dosť dobre zodpovedá dnešku. Pretože dnes práve mnoho chlapcov a dievčeniec, tváriacich sa ako dospelí, majú deti. Pritom sú to deti, ktoré majú deti. To potom súhlasím s tým, čo si napísala. Ale zameň "muž" na "chlapec" v svojom výroku. Muž rozlišuje čo koná, a ako to vykoná, aké budú následky. Toto všetko sa deje v mžiku. Zrelý muž vie, že aj nekonanie je konanie. Vie, kedy nechať veci samovoľne plynúť, a kedy im pomôcť. To sa ale nenaučí pri cigarete/poháriku, za PC, smartfónom, ani pri "vymetaní komínov" (a už dupľom nie vyhodený za dverami v pozícii prípadného babráka).
Je nesmysl názor, že jen žena která má málo ženské energie, potřebuje jiné ženy u porodu, aby jí tu energii doplnily.
Nie je to nezmysel. Píšem o dnešných "dievčatách", ktoré rodia. V minulosti dievčatá prechádzali taktiež iniciáciou, ale inou, ako muži. Dnes dievčatá neprechádzajú žiadnou iniciáciou na ženy. Je to rovnaký úpadkový proces ako u chlapcov. Preto potrebujú v svojej blízkosti dostatok jinovej energie vo forme inej ženy. V minulosti sa rodilo len doma. A babica zďaleka nemohla stíhať všetky pôrody (nič iné by nerobila, len rodila iné deti, a čo keď bola nemocná/rodila zrovna ona? Koľko tých babíc v občine existovalo?). Táto funkcia ostatne v minulosti nebola taká častá, ako doktori dnes. Myšlienka, že u každého pôrodu bola babica miesto otca, je mylná. Bežne doma pomáhali rodiť deti ich otcovia, prípadne sa často diali aj prípady, kedy žena porodila dieťa sama, a dokonca aj pri práci na poli napríklad. A nebol s tým nijaký problém. Obraz, že u každého pôrodu boli s rodičkou ženy, je nám podsúvaný hlavne skrze filmové spracovania. A znova pripomínam, že tu bežne vyštuchnú chlapa za dvere "aby neprekážal". Rozklad rodiny a nástup matriarchátu je tu úplne badateľný a postupuje ako gangréna. Nie je to chyba žien. Je to práve z dôvodu, že muži/mužstvo sú v zmätku a chýba nám vízia, chýba nám prestať byť chlapcami a začať byť ozajstnými mužmi.

Všetko, čo som chcel povedať, som povedal. Kto chce skúmať, skúma, premýšľa pátra. Záverom však dodávam, že aj dieťa, aj keď je to živý tvor - človek, je vlastne výTVORom svojich TVORcov/sTVORiteľov = RODičov. Vie si tu niekto predstaviť stav, že sochár sa pred dokončením sochy vzdá svojho tvorenia a zavolá iného "skúsenejšieho" sochára, aby na soche niečo nepokazil? Alebo maliar zavolá iného "skúsenejšieho" maliara, aby obraz domaľoval on, aby to bolo správne? Alebo krajčírka zavolá inú "skúsenejšiu" krajčírku, aby dokončila jej vlastné šaty, ktoré si sama navrhla? Alebo kuchárka zavolá inú "skúsenejšiu" kuchárku, aby dovarila obed, ktorý tá začala? Asi ani nie. No a prečo sa považujeme za "blbých" spraviť to, čo dokážu aj zvieratá v prírode, a to dokonca samotné, bez prečítania jedinej knižky? Nechce to veľa. Len si obliec trenírky a uchopiť znova svoju vlastnú zodpovednosť.
 
Naposledy upravené:
A prečo sa im dnes "nechce" von prirodzenou cestou/prečo matky nemôžu prirodzenou cestou rodiť? Nenadväzuje to náhodou tak trošku na to, o čom hovorím hore (telegónia)?
Tých príčin môže byť samozrejme viac, ale ja si všímam jeden trend...
Všimni si, čo dnes diktuje mladým móda... Móda ukazuje modelky, ktoré sú vychrdlé na kosť, úzke bedrá ako bedrá dieťaťa... Toto je dnes vzor. Podľa tohto vzoru fičia mladí pri výbera sexuálneho partnera.

Problém je v tom, že úzke bedrá nie sú vhodné na rodenie. Dieťa pri pôrode musí prejsť cez ten kruhový otvor v bedrovej kosti, ktorí vidíte nižšie na obrázku:
1712954780539.png

Ak je ten otvor príliš úzky, tak dieťa sa prirodzenou cestou dostať von nedokáže, je treba cisársky rez.
Lenže dnes je módny trend vyberať si štíhle dievčatá s úzkymi bokmi a malou riťkou. A všetci viete ako funguje prirodzený výber v prírode?! Ak si z množiny vyberáme len jedincov s určitými parametrami a týmto ďalej umožňujeme množiť sa, tak tieto parametre sa geneticky upevňujú. Je to svojho druhu šľachtenie ľudskej populácie. V ďalších generáciách sa potom objavuje stale viac a viac štíhlych jedincov s úzkou panvou...

A nastávajú problémy s rodením. Čoraz častejšie sa používa cisársky rez. Ale koľko detí môže žena porodiť cisárskym rezom? Bežné sú dve. Tri sa už považuje za riziko (nie je bezpečné toľkokrát rozrezávať tú istú ranu a potom ju zašívať). A toto je cesta k zníženiu rodivosti detí...

A potom je tu aj určitá pohodlnosť. Už som počul od niektorých žien aj také názory, že "dám si to cisárskym, nebudem tlačiť ako nejaká cigánka..."

Mladí ľudia by sa mali zrieknuť toho falošného módneho vzoru dievčat vychudnutých na kosť s malou úzkou riťkou. Toto je overtonova cesta k vyhynutiu populácie. Treba hľadieť na to, aby žena mala normálne boky vhodné na rodenie.
 
Vychádzaš z toho, ako sa rodilo už o úpadkovom štádiu vývoja ľudstva (až po dnes). Oddelenie novorodenca od otca pritom začalo už týmto spôsobom (jeho nepripusteniu k účasti na pôrode). Ďalej sa v histórii ľudstva dajú vysledovať tieto veci:
- rodenie s pôrodnou babicou, (aby nedajbože muž niečo akože nepototo ...)
- rodenie detí v nemocniciach, (aby nedajbože neskazila nič ani rodička a nech má zodpovednosť radšej doktor)
Je dostatočne vidno to "zbavenie sa zodpovednosti"? Ktoré prebiehalo salámovou metódou? Na účet: "ženy to vedia lepšie"/"odborník to vie lepšie"? V prvom prípade zodpovednosť leží na pleciach rodičky a babice. Muž je vylúčený. V druhom prípade už neleží ani na pleciach rodičky, ale rovno na pleciach doktora, ktorý predsa najlepšie vie, veď je predsa "odborník" - prečože nám to tu vlastne stúpa počet cisárskych rezov asi?.
Inak, mierne odbočím, niekde som čítal, že v akýchsi "lazaretoch/nemocniciach" rodili svoje deti v minulosti iba otrokyne. A to preto, že boli mimo dosahu otcov detí a dieťa sa po narodení od matky odnímalo. Čo sa tým sledovalo? Prerušenie kontaktu dieťaťa s matkou a OTCOM! vlastne založilo do psychiky jemné kliny/bloky, prostredníctvom ktorých boli deti otrokov ľahko ovládateľné a vychovávané v úlohe otrokov po celý svoj ďalší život.

S týmto by som si nepomáhal čo sa týka danej témy. Pretože ja ti tu postavím protirečenie vo forme jedného z druhov sociálnej idiocie, a to je: "viera v autority". Autority a odborníci vlastne v histórii ľudstva vznikali práve preto, že človek sa vzdal svojej vlstnej zodpovednosti v ich prospech (aby náhodou niečo nepokazil). Namiesto toho, aby sa vzdelal a spravil veci sám (och áno, i to sa v KSB dáva za príklad), radšej sa spravil "neschopným" a nechal to na odborníka/autoritu. Podobne je to i dnes. Proces rozkladu rodiny je tak dlhodobý, že uvidieť ho v celej jeho komplexnosti nie každý zmôže. T. j. nesúhlasím s tebou v tom, že "to treba nechať na skúsenejších". To je reaktívny postoj, vezúci sa v pohodlnej jinovej pasivite, skrze ktorý nám tu istú dobu vládol matriarchát. Nasledoval ho patriarchát. Ani jedno nebolo harmonické, oba to boli extrémy. Preto naopak. Treba sa vzdelať, treba prekročiť svoju komfortnú zónu a naučiť sa k veciam pristupovať aktívne, t. j. konkrétne v tejto oblasti je na mužoch, aby prevzali znova úlohu RODIČA! (ešte aj v tom slove sa to jasne hovorí). Ak sú to RODIČIA, a rodičom je aj muž, znamená to, že má dieťa PORODIŤ vedno s rodičkou. Inak je to len "prísediaci za dverami" a nie rodič. Bohužiaľ, či sa to komu páči, alebo nie, mnoho zo súčasných "rodičov" sú len "prísediaci".

Pre "mužov"-padavky, ktoré tu boli vychovávané posledných 30 rokov, čo vyhodnotia pohľad na krv okamžitým odpadnutím, to tak naozaj je. Skutočný muž prešiel iniciáciou, prijíma smrť ako súčasť kolobehu. Svoju i druhých. Naši predkovia mali po 5 - 10 detí a mnohé z nich zomreli aj počas pôrodu, alebo aj v neskoršom veku. Zato však bol náš genofond zdravý v súlade s univerzálnym zákonom prežitia silného/životaschopného. Do súčasného zdravotníckeho marazmu sme sa dostali vylúčením "smrti z kruhu" = zachraňovaním života za každú cenu. Tento proces je hlboko psychologický a vezie sa s nami prakticky u od čias, kedy z mužov začali robiť babrákov, ktorí nedokážu porodiť vlastné deti, alebo im "naväzovať" potichu myšlienku, že to nie je mužská úloha.

Dnes kvôli vyššiespomínanému, ich je minimum. A to máme teraz iba sanovať prípady vyrobené antiľudskou koncepciou života človeka? Tak sa situácia nenapráva. Tak sa len donekonečna obsluhuje daná koncepcia. Práve vedomý prístup je správna cesta k náprave situácie. Nemôžeme ju ignorovať, pretože tu budeme mať nový matriarchát. Patriarchát už končí, prakticky skončil. Muži sú slabí, a ženy sú vedomejšie, mnohé "nosia trenírky". Myslím v psychologickej oblasti. Keďže mnohí muži postrádajú víziu, ženy ich nenasledujú. Nasledujú svoje vlastné preferencie, ktorým sa muži podriaďujú skrze pohlavný pud. Viď život v bytoch (ale nielen! ... aby sa to nebralo ako dogma, toto už začína byť dobre viditeľné i na dedine a v domoch, ostatne, od toho, v akej klietke bývaš, to zas až tak nezáleží, ale chcel som poukázať skôr na to, že chlap nemá víziu, a tak ani nemôže existovať harmónia medzi ním a ženou = základ problémov). Chlap bez svojho priestoru na tvorenie, iba obsluhuje potreby ženy.


Toto mi trochu zaváňa nerozlišovaním. Pochabec/neznalý/nevedomý koná bez rozmyslu. Nie je to muž, je to ešte chlapec. Čo ostatne dosť dobre zodpovedá dnešku. Pretože dnes práve mnoho chlapcov a dievčeniec, tváriacich sa ako dospelí, majú deti. Pritom sú to deti, ktoré majú deti. To potom súhlasím s tým, čo si napísala. Ale zameň "muž" na "chlapec" v svojom výroku. Muž rozlišuje čo koná, a ako to vykoná, aké budú následky. Toto všetko sa deje v mžiku. Zrelý muž vie, že aj nekonanie je konanie. Vie, kedy nechať veci samovoľne plynúť, a kedy im pomôcť. To sa ale nenaučí pri cigarete/poháriku, za PC, smartfónom, ani pri "vymetaní komínov" (a už dupľom nie vyhodený za dverami v pozícii prípadného babráka).

Nie je to nezmysel. Píšem o dnešných "dievčatách", ktoré rodia. V minulosti dievčatá prechádzali taktiež iniciáciou, ale inou, ako muži. Dnes dievčatá neprechádzajú žiadnou iniciáciou na ženy. Je to rovnaký úpadkový proces ako u chlapcov. Preto potrebujú v svojej blízkosti dostatok jinovej energie vo forme inej ženy. V minulosti sa rodilo len doma. A babica zďaleka nemohla stíhať všetky pôrody (nič iné by nerobila, len rodila iné deti, a čo keď bola nemocná/rodila zrovna ona? Koľko tých babíc v občine existovalo?). Táto funkcia ostatne v minulosti nebola taká častá, ako doktori dnes. Myšlienka, že u každého pôrodu bola babica miesto otca, je mylná. Bežne doma pomáhali rodiť deti ich otcovia, prípadne sa často diali aj prípady, kedy žena porodila dieťa sama, a dokonca aj pri práci na poli napríklad. A nebol s tým nijaký problém. Obraz, že u každého pôrodu boli s rodičkou ženy, je nám podsúvaný hlavne skrze filmové spracovania. A znova pripomínam, že tu bežne vyštuchnú chlapa za dvere "aby neprekážal". Rozklad rodiny a nástup matriarchátu je tu úplne badateľný a postupuje ako gangréna. Nie je to chyba žien. Je to práve z dôvodu, že muži/mužstvo sú v zmätku a chýba nám vízia, chýba nám prestať byť chlapcami a začať byť ozajstnými mužmi.

Všetko, čo som chcel povedať, som povedal. Kto chce skúmať, skúma, premýšľa pátra. Záverom však dodávam, že aj dieťa, aj keď je to živý tvor - človek, je vlastne výTVORom svojich TVORcov/sTVORiteľov = RODičov. Vie si tu niekto predstaviť stav, že sochár sa pred dokončením sochy vzdá svojho tvorenia a zavolá iného "skúsenejšieho" sochára, aby na soche niečo nepokazil? Alebo maliar zavolá iného "skúsenejšieho" maliara, aby obraz domaľoval on, aby to bolo správne? Alebo krajčírka zavolá inú "skúsenejšiu" krajčírku, aby dokončila jej vlastné šaty, ktoré si sama navrhla? Alebo kuchárka zavolá inú "skúsenejšiu" kuchárku, aby dovarila obed, ktorý tá začala? Asi ani nie. No a prečo sa považujeme za "blbých" spraviť to, čo dokážu aj zvieratá v prírode, a to dokonca samotné, bez prečítania jedinej knižky? Nechce to veľa. Len si obliec trenírky a uchopiť znova svoju vlastnú zodpovednosť.
Len otázku. Vieš o nejakej starovekej kultúre, kde by bolo tradíciou, aby muž bol pri pôrode vedľa rodičky?
(pýtam sa preto, lebo sám hovoríš, že dnes žijeme v dobe úpadku, čo predpokladá, že v minulosti museli byť veci ešte v normále. Preto sa pýtam, či máš znalosť o takej minulej tradícii zo starých dobrých čias...)
 
Vieš o nejakej starovekej kultúre, kde by bolo tradíciou, aby muž bol pri pôrode vedľa rodičky?
Védická kultúra. Všeobecne u Slovanov celkovo. A konkrétne na Rusi sa tento predúpadkový správny model dochoval najdlhšie, kým sa z Ríma šíril "nemocničný pôrod" spolu s ideológiou kresťanstva vybivšou násilným pokresťančením (mečom a ohňom) väčšnu starších z rodov, ktorí boli nositeľmi poznania pre mladšie generácie. Myslím, že ešte aj dnes v rodinách starovercov izolovaných v širokých ruských priestoroch, tento postup zachovávajú.
 
Tých príčin môže byť samozrejme viac, ale ja si všímam jeden trend...
Všimni si, čo dnes diktuje mladým móda... Móda ukazuje modelky, ktoré sú vychrdlé na kosť, úzke bedrá ako bedrá dieťaťa... Toto je dnes vzor. Podľa tohto vzoru fičia mladí pri výbera sexuálneho partnera.

Problém je v tom, že úzke bedrá nie sú vhodné na rodenie. Dieťa pri pôrode musí prejsť cez ten kruhový otvor v bedrovej kosti, ktorí vidíte nižšie na obrázku:
View attachment 3211

Ak je ten otvor príliš úzky, tak dieťa sa prirodzenou cestou dostať von nedokáže, je treba cisársky rez.
Lenže dnes je módny trend vyberať si štíhle dievčatá s úzkymi bokmi a malou riťkou. A všetci viete ako funguje prirodzený výber v prírode?! Ak si z množiny vyberáme len jedincov s určitými parametrami a týmto ďalej umožňujeme množiť sa, tak tieto parametre sa geneticky upevňujú. Je to svojho druhu šľachtenie ľudskej populácie. V ďalších generáciách sa potom objavuje stale viac a viac štíhlych jedincov s úzkou panvou...

A nastávajú problémy s rodením. Čoraz častejšie sa používa cisársky rez. Ale koľko detí môže žena porodiť cisárskym rezom? Bežné sú dve. Tri sa už považuje za riziko (nie je bezpečné toľkokrát rozrezávať tú istú ranu a potom ju zašívať). A toto je cesta k zníženiu rodivosti detí...

A potom je tu aj určitá pohodlnosť. Už som počul od niektorých žien aj také názory, že "dám si to cisárskym, nebudem tlačiť ako nejaká cigánka..."

Mladí ľudia by sa mali zrieknuť toho falošného módneho vzoru dievčat vychudnutých na kosť s malou úzkou riťkou. Toto je overtonova cesta k vyhynutiu populácie. Treba hľadieť na to, aby žena mala normálne boky vhodné na rodenie.
Správne. A formovanie tela závisí prevažne od toho, aká energia formuje jeho nositeľa. Mnoho žien prebýva nie v dievčenskej, ale v chlapčenskej energii už odmalička. Nosia miesto sukní nohavice, ktoré im nielen strihom, ale často aj opaskami sťahujú boky namiesto toho, aby im sukne obopínali pás a bokom ponechávali voľnosť, aby sa mohli voľne prirodzene v puberte rozšíriť a rozvinúť ako treba. Sme teda opäť pri hĺbkovej psychológii a jemnosti - prakticky nebadanosti koreňa spusteného procesu depopulácie. Psyché totiž v tele riadi aj chémiu hormónov, a kým progesterón s estrogénom dávajú dievčatám rozvinúť aj naplno vonkajšie telesné ženské znaky (široké boky, užší pás, poprsie), tie, ktoré sú odmalička z rôznych dôvodov v mužskej energii kvôli nižším hladinám uvedených hormónov a vyššej hladine testosterónu práve tieto typické ženské znaky tela rozvinú len obmedzene. Prispieva k tomu aj spôsob života, emancipácia a porovnávanie sa s mužmi = tzv. "rovnoprávnosť" (lepšie povedané rovnakosť). Ďalej k tomu všetkému prispieva napríklad alkohol, predovšetkým pivo, ktoré z mužov prostredníctvom fytoestrogénu robí zženštilých panáčikov a u žien naopak, potláča prirodzené pôsobenie ich vlastného estrogénu. A samozrejme keď už sme pri stavbe tela, tak aj vykonávaná práca - pohyb, ktorý spomínal @Vlad i mir
 
Naposledy upravené:
Tých príčin môže byť samozrejme viac, ale ja si všímam jeden trend...
Všimni si, čo dnes diktuje mladým móda... Móda ukazuje modelky, ktoré sú vychrdlé na kosť, úzke bedrá ako bedrá dieťaťa... Toto je dnes vzor. Podľa tohto vzoru fičia mladí pri výbera sexuálneho partnera.

Problém je v tom, že úzke bedrá nie sú vhodné na rodenie. Dieťa pri pôrode musí prejsť cez ten kruhový otvor v bedrovej kosti, ktorí vidíte nižšie na obrázku:
View attachment 3211

Ak je ten otvor príliš úzky, tak dieťa sa prirodzenou cestou dostať von nedokáže, je treba cisársky rez.
Lenže dnes je módny trend vyberať si štíhle dievčatá s úzkymi bokmi a malou riťkou. A všetci viete ako funguje prirodzený výber v prírode?! Ak si z množiny vyberáme len jedincov s určitými parametrami a týmto ďalej umožňujeme množiť sa, tak tieto parametre sa geneticky upevňujú. Je to svojho druhu šľachtenie ľudskej populácie. V ďalších generáciách sa potom objavuje stale viac a viac štíhlych jedincov s úzkou panvou...

A nastávajú problémy s rodením. Čoraz častejšie sa používa cisársky rez. Ale koľko detí môže žena porodiť cisárskym rezom? Bežné sú dve. Tri sa už považuje za riziko (nie je bezpečné toľkokrát rozrezávať tú istú ranu a potom ju zašívať). A toto je cesta k zníženiu rodivosti detí...

A potom je tu aj určitá pohodlnosť. Už som počul od niektorých žien aj také názory, že "dám si to cisárskym, nebudem tlačiť ako nejaká cigánka..."

Mladí ľudia by sa mali zrieknuť toho falošného módneho vzoru dievčat vychudnutých na kosť s malou úzkou riťkou. Toto je overtonova cesta k vyhynutiu populácie. Treba hľadieť na to, aby žena mala normálne boky vhodné na rodenie.

Tu ta opravím, kostry sú len 2, muzská a zenská
,Ta zenská je prisposobena práve pôrodu, tu chybu nehladaj.na nete je milion videi ktore ti vysvetlia ako funguje zenská panva, aj zena ako prútik je nastavená porodit potomka.ak niekto tvrdi ze pre uzku panvu neporodila= blbost
 

Prílohy

  • IMG_20240413_141040.jpg
    IMG_20240413_141040.jpg
    102.4 KB · Zobrazenia: 8
  • IMG_20240413_141000.jpg
    IMG_20240413_141000.jpg
    118.5 KB · Zobrazenia: 8
  • IMG_20240317_134621.jpg
    IMG_20240317_134621.jpg
    98.6 KB · Zobrazenia: 8
  • IMG_20240413_141040.jpg
    IMG_20240413_141040.jpg
    102.4 KB · Zobrazenia: 8
Zaklady sociologie 3
Podíváme-li se do dějin, tak zjistíme, že v minulosti lidé, kteří sehodně zabývali psaním, pracovali ve stoje za psacími pulty, a neseděliza psacími stoly (například A. S. Puškin, N. V. Gogol, N. A. Někrasov,K. Marx).Důvod takového upřednostňování psacích pultů byl jednoduchý:statické pózy, které člověk zaujímá za psacím stolem, vyvolávají napětív některých svalech, což vede k celkové intoxikaci organizmu odpadními produkty; v důsledku trvalého napětí svalů ve statickýchpolohách vsedě za stolem dochází k narušování krevního oběhuv oblastech ramenního pletence, krční oblasti páteře a hlavy; dalšískupiny svalů jsou naopak neustále uvolněny nebo stísněny, takžedochází k narušení krevního oběhu v oblasti pánve (důsledkem jeprostata, hemoroidy, chronické zácpy a jejich následky, velký podílgynekologických nemocí), krevního oběhu v nohách (obzvláště jestližeokraj židle tlačí na zadní stranu stehen, což může vést až k zánětu žil);všude je narušováno svalové napětí (při jeho snížení docházíautomaticky k srdeční nedostatečnosti, neboť do 40% práce připumpování krve v organizmu vykonávají kosterní svaly; a kromě toho jepři chronickém nedostatku potřebného svalového napětí možnénestandardní ukládání tuku, pod jehož vlivem se potom vzájemnápoloha orgánů odchyluje od anatomického ideálu, což vede k narušeníbiopolní fyziologie organismu a vyvolává různorodé somatické nemoci,včetně tak těžkých jako je cukrovka; a při nežádoucím zvýšenísvalového napětí zase zúžení cév a růst krevního tlaku). Nicméně psacípulty se v základních, středních ani na vysokých školách neujaly. Odkonce 19. století sedí žáci v ruských školách v lavicích. «Autorem lavice byl «Erisman1, významný ruský hygienikdevatenáctého století, jehož jméno nese řada institucí. (…)V práci Vliv školy na vznik krátkozrakosti (1870) poukázal na růstpočtu krátkozrakých dětí a navýšení stupně krátkozrakosti mezi žákyv míře jejich přibližování se ke konci studia. Když odhalil příčiny tohotojevu, vypracoval F. F. Erisman opatření předcházející vznikukrátkozrakosti a hygienické požadavky na osvětlení školních tříd. A bylto také on, kdo navrhnul konstrukci lavice, která následně získalanázev „Erismanova lavice“. Stanovil hlavní požadavky na konstrukcilavice a její rozměry. Erisman výsledky těchto svých výzkumů shrnulv projektu takzvané vzorové školní třídy.»2Lavice je svého druhu kompromisem mezi psacím pultem aobyčejným stolem: na jedné straně je její zavedení v zájmu učitele, kterýje v tomto historicky zformovaném systému vyučování aktivní stranou ažák tou pasivní, takže jakýkoliv „pohyb“ ve třídě je pro učitele protisystémovou rušivou překážkou a na druhé straně je i v zájmumladších žáků, kteří nedokázali stát za psacím pultem celých 45 minut,po které trvala školní hodina. Lavice byly tedy standardním vybavenímtříd v ruské tradici vzdělávacího systému po dlouhou dobu.Avšak v SSSRv období od roku1965 do roku 1970lavice zmizely zeškol: byly nahrazenystoly a židličkami.To si žádávysvětlení. Laviceměly čtyři typovérozměry, a početlavic každéhotakového typového rozměru ve všech školách odpovídal statistickémurozdělení žáků do všech tříd podle výšky. Proto všichni (možnás výjimkou těch nejvyšších a nejmenších) seděli při hodinách v lavicích,které odpovídaly jejich výšce. Lavice byla konstruována tak, aby bylonepohodlné sedět v lavici shrbeně s nosem zabodnutým do sešitu;pohodlnější bylo sedět se vzpřímenými zády. Střed opěradla se nacházelve výši pasu. Sklon pracovního povrchu zajišťoval při správnémosvětlení a shodě rozměrů lavice s výškou žáka nízkou zátěž pro oči.Jak je vidět z fotografií výše, byla část sklopeného pracovníhopovrchu lavice nebo celý sklopený povrch upevněn panty, takže ho bylomožné odklopit, aby mohl žák při odpovědi učiteli vstát (jak bylozvykem), a aby se za ní dalo bez potíží posadit. Při odklopení částipracovního povrchu se také otevíral přístup k poličce, na které mělaležet školní brašna, nebo balíček sešitů, učebnic se žákovskou knížkou adalšími školními potřebami. Pod poličkou bylo ještě další příčné prkno(které je částečně vidět na dolní levé fotce, kde je vidět za bočnicí adobře je vidět na pravé dolní fotce), o které si žák mohl opřít nohy, cožtaké bránilo tomu, aby se hrbil. I když byl pracovní povrch lavicesklopený kvůli menšímu zatěžování očí při čtení a psaní, byla tam ivodorovná část, kde byly otvory pro umístění sklenic s inkoustem (vdobě, kdy se ještě nepsalo plnicími pery) a žlábek, kam bylo možnéukládat pera a tužky, aby se neskutálely. Celkově se jednalo o celkemergonomickou konstrukci vypracovanou svědomitým člověkem, kterýpronikl do podstaty problému, jak uchovat zdraví žáků při jejich pobytu ve škole. I když bezesporu z hlediska ergonomiky tato lavice nedosahujekvalit psacího pultu vyrobeného v souladu s výškou a fyziologickýmiosobitostmi člověka.Po likvidaci těchto lavic1 měly pracovní stoly ve třídách ve svévětšině jeden typový rozměr bez ohledu na výšku žáků, s horizontálnímpovrchem a židlí, která mohla být umístěna v jakékoliv vzdálenosti odstolu. Ve výsledku nebylo pro většinu žáků pohodlné sedět při čtení apsaní se vzpřímenými zády a malé děti se často hrudní kostí opíraly ookraj stolu. A důsledkem je, že po jedenácti letech strávených ve školemá málokterý absolvent správné držení těla. Skoliózy, lordózy a dalšíněkdy velice závažná zakřivení páteře a deformace hrudního koše sestaly statistickou normou. Zakřivení páteře vedou k celému spektrunemocí známých medicíně, a především ke zhoršení krevního oběhumozku, což, mírně řečeno, neprospívá výkonnosti žáků, jejichpsychickému zdraví ani nepřispívá k intelektuální plnohodnotnostidospívajících.Kromě toho, když potom po pětačtyřicetiminutové hodině veškolách začíná přestávka, musí se děti prostě nějak protáhnout: to jeobjektivní fyziologická potřeba. Začínají běhat po škole a školníadministrativa bojuje s jejich honičkami a všemožnými druhypohybových her a lezením po všem, na co jim stačí fantazie. Neboťtaková aktivita dětí vytváří předpoklady pro vznik úrazů (za kteréodpovídá škola) a zvedá prach, takže je potom zdraví ohroženo takév důsledku zvýšené prašnosti vzduchu, neboť v prachových částečkáchje mnoho bakterií a virů a samotné prachové částice také dýchacímcestám neprospívají, když se do nich dostanou.Zřídkavé hodiny tělocviku (navíc vedené nekvalifikovanými učiteli2,od kterých je osvobozeno řádově 30% žáků) nemohou vykompenzovat škodu, kterou tělesnému vývoji dětí (a díky němu – zprostředkovaně –také jejich biopolnímu a psychickému vývoji) uštědřují ostatnívyučovací hodiny, vynucená nepohyblivost a školní bufety (neboprodejní automaty). A navýšení počtu hodin tělocviku (dokonce anikaždodenních) také nemůže nic napravit, neboť jsou orientovány navýběr kandidátů do sociálně škodlivého „vysoce výkonnostního sportu“a ne na vyřešení specifických problémů tělesného rozvoje každéhodítěte, což by vyžadovalo lékařsky a psychologicky podloženýindividuální program tělesné výchovy pro každého žáka.Když se dítě vrací ze školy domů, tak ve většině případů je to„doma“ byt, ve kterém je gauč a televize, kromě toho teď často počítača internet. A jestliže tyto věci nemá doma, tak je mají jeho spolužáci aděti v sousedství, které může navštěvovat. Hustota zástavby je vevětšině měst taková, že přírodní prostředí a jeho biocenózy jsou proškoláka nedostupné. Sportovní kroužky v postsovětských časech buďvůbec chybí, nebo jsou placené a natolik drahé, že si to většina rodičůnemůže dovolit. Přitom je většina z nich skutečně nebezpečná, neboťjsou orientovány na další výběr kandidátů pro „vysoce výkonnostnísport“. Pivo, kuřivo, nízkoalkoholické a „energetické“ nápoje (vševyjmenované jsou více či méně silné psychotropní látky, už vůbecnemluvě o biochemické kastraci dospívajících pravidelně pijících pivo)jsou naopak mládeži dostupné. A než jdou děti druhý den do školy, taksi musí navíc udělat domácí úkoly, a ne každý má doma speciálněvyčleněné ergonomicky správné pracovní místo, kde by si školák mohldělat úkoly, aniž by tak ohrožoval své zdraví.Ve výsledku tedy škola nedostatkem pohybu a hypodynamií, kterýmse v ní školák nemá jak vyhnout v důsledku specifické organizaceučebního procesu a architekturní vybavenosti škol a tříd, narušuje apotlačuje genetický program růstu organismu a vývoje jeho struktur.Následkem je, že jak chlapci, tak i dívky mají po skončení školyproblémy spojené s nedostatečnou vyvinutostí organismu a poruchami vjeho struktuře: a jmenovitě i problémy reprodukčních systémů, cožzhoršuje zdravotní ukazatele dalších pokolení, stabilitu rodin apod.Dochází to už tak daleko, že již mladí chlapci začínají mít problémys prostatou a dívky zase onkologické problémy s dělohou, nemluvě ovšem ostatním ve spektru somatických (tělesných) onemocnění, kterýmiv důsledku hypodynamie obdarovává současná všeobecná základní škola prakticky všechny a to v množství spíše větším než malém1. A vevýsledku je psychika dětí – pod tlakem zvráceného vzdělávacíhosystému – také mrzačena. Vzhledem k tomu, že při individuálním vývoji(ve vývoji těla, biopole a psychiky jako informačně-algoritmickéhosystému) musí všechno probíhat v pravý čas, nemůže být škodapřinášená školou zdraví a individuálnímu vývoji dětí následněodstraněna ani kompenzována
 
Naposledy upravené moderátorom:
Naspäť
Top Bottom