Alkohol

Ferry

Člen
Hneď 2 zaujímavé články o alkohole.

Holandsko spustilo sociálnu reklamu odsudzujúcu rodičov, ktorí pijú alkohol​


Situácia s degradáciou mužov – nakoniec celého národa, pomocou alkoholu, fajčeniu, narkotík…​


Prvý článok je o antipropagande alkoholu. Myšlienka zaujímavá, len aby to neskočilo ako v USA v minulom storočí, kedy najprv spravili antipropagandu na alkohol a potom sa na tom niekto pekne nabalil, lebo hneď na to začal prekvitať čierny obchod s alkoholom. Skôr by som šiel cestou oboznámenia sa s alkoholom od školského veku. Vysvetliť deťom čo to je, prečo to pijú určitý ľudia. Aký ma vplyv na organizmus. Ako sa v spoločnosti vyhnúť požívaniu alkoholu. Ako alkohol správne používať na medicínske účely. Proste postaviť v spoločnosti alkohol na svoje miesto.
Druhý článok hovorí o tom aké množsvo mužov podlieha alkoholu. Minule som tak čítal jeden príbeh, ktorého hlavnou myšlienkou bolo "Za každým alkoholikom hľadaj ženu". Buď matku, ktorá nedokázala milovať svojho syna, alebo ženu, ktorá považuje svojho muža za majetok. Muž šťastný v rodine nemá dôvod sa skláňať k alkoholizmu.

Tiež mi nedá nespomenúť ako som si začal všímať "nenápadnú konzumáciu alkoholu vo filmoch". Keď sa hlavnej postave niečo nedarí, tak hneď sa dá na alkohol. ALE PREČO? Veď mne keď sa niečo nedarí, tak si dám vonku prechádzku na pár kilometorv, alebo idem do lesa behať, alebo niekde vypadnem. V živote ma nenapadlo sa opiť, lebo sa mi nedarí. Ale vo filme to je podsunuté ako návod mladým na riešenie životných problémov. A pritom vôbec vo filme nemusela byť ta scénka, kde sa hlavná postava opije pod obraz boží. Podobne aj s fajčením. To nemôže začať policajt niečo vyšetrovať bez toho aby si nezapálil? A to ako? Veď u nás nie je norma fajčiť. Proste tupé programovanie podvedomia. Nabudúce aj vy si skúste všímať také veci. Proste niekedy vôbec do scény napasuje aby hlavná postava popíjala alebo fajčila ale na silu to tam natlačia, lebo im korporát vyrábajúci nakotiká zaplatil.
 
Hneď 2 zaujímavé články o alkohole.

Holandsko spustilo sociálnu reklamu odsudzujúcu rodičov, ktorí pijú alkohol​


Situácia s degradáciou mužov – nakoniec celého národa, pomocou alkoholu, fajčeniu, narkotík…​


Prvý článok je o antipropagande alkoholu. Myšlienka zaujímavá, len aby to neskočilo ako v USA v minulom storočí, kedy najprv spravili antipropagandu na alkohol a potom sa na tom niekto pekne nabalil, lebo hneď na to začal prekvitať čierny obchod s alkoholom. Skôr by som šiel cestou oboznámenia sa s alkoholom od školského veku. Vysvetliť deťom čo to je, prečo to pijú určitý ľudia. Aký ma vplyv na organizmus. Ako sa v spoločnosti vyhnúť požívaniu alkoholu. Ako alkohol správne používať na medicínske účely. Proste postaviť v spoločnosti alkohol na svoje miesto.
Druhý článok hovorí o tom aké množsvo mužov podlieha alkoholu. Minule som tak čítal jeden príbeh, ktorého hlavnou myšlienkou bolo "Za každým alkoholikom hľadaj ženu". Buď matku, ktorá nedokázala milovať svojho syna, alebo ženu, ktorá považuje svojho muža za majetok. Muž šťastný v rodine nemá dôvod sa skláňať k alkoholizmu.

Tiež mi nedá nespomenúť ako som si začal všímať "nenápadnú konzumáciu alkoholu vo filmoch". Keď sa hlavnej postave niečo nedarí, tak hneď sa dá na alkohol. ALE PREČO? Veď mne keď sa niečo nedarí, tak si dám vonku prechádzku na pár kilometorv, alebo idem do lesa behať, alebo niekde vypadnem. V živote ma nenapadlo sa opiť, lebo sa mi nedarí. Ale vo filme to je podsunuté ako návod mladým na riešenie životných problémov. A pritom vôbec vo filme nemusela byť ta scénka, kde sa hlavná postava opije pod obraz boží. Podobne aj s fajčením. To nemôže začať policajt niečo vyšetrovať bez toho aby si nezapálil? A to ako? Veď u nás nie je norma fajčiť. Proste tupé programovanie podvedomia. Nabudúce aj vy si skúste všímať také veci. Proste niekedy vôbec do scény napasuje aby hlavná postava popíjala alebo fajčila ale na silu to tam natlačia, lebo im korporát vyrábajúci nakotiká zaplatil.
Ferry, v USA nemali iba antireklamu ale prohibíciu, teda zákaz, preto sa rozmohol čierny obchod. Osvetová kampaň je práveže dobrá, zadáva nové trendy v spoločnosti a môže sa ujať najmä u mladých ľudí. Veď ak na ľudí funguje reklama, potom musí fungovať aj antireklama. Najmä ak je kvalitne spravená. A samozrejme, že treba robiť osvetu už od základnej školy. Vysvetlovať a motivovať k nepitiu.
Okrem toho by bolo skvelé, keby deti motivovali, aby sa stali skutočnými elitami (nie "elitami"), t.j. vzormi vo všetkom dobrom, čo vedie k Človečine, k rozvoju osobnosti a spoločnosti. Potrebujeme detské pozitívne vzory, ktoré budú nasledovaniahodné.
 

Žilinka rázne zakročil v prípade Dušana Dědečka​


Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje uložený trest 15 rokov väzenia pre vodiča Dušana D. z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody na bratislavskej zastávke Zochova za neprimerane nízky. Krajskému prokurátorovi v Bratislave vydal pokyn, aby proti štvrtkovému (8. 6.) rozsudku Mestského súdu Bratislava I podal odvolanie v neprospech obžalovaného pre nesprávnosť výroku o treste.
“Uložený trest odňatia slobody považujem za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. V neposlednom rade nezabezpečuje ani generálnu prevenciu, výchovný vplyv, teda odradenie iných od páchania obdobných trestných činov,” uviedol Žilinka.


Ako prvé som pomyslel - 15 rokov to je dosť. Ale potom som si našiel kto to je ten Dedeček a ono to je jElitár. Takže Žilinka nenavrhol zvýšiť trest len tak hocijakému semrákovi opilcovi, ale elitárovi, ktorý si myslel, že už môže všetko.
Tiež ma zaujalo, že Žilinka spomenul Výchovný vplyv. To som už dlho nevidel na Slovenskej scéne. Žilinka má zato u mňa pár bodov naviac.

2. októbra 2022 krátko po 22:24 pod vplyvom alkoholu spôsobil[4] v Bratislave-Starom Meste dopravnú nehodu

2 októbra 2022 po 22:24 - samé pekné čísla. Náhoda alebo varovanie pre slovenké jElitá?
 
Naposledy upravené:
Nechcem byť uštipačný, ale v inom , okatom prípade usmrtenia chodca na prechode našim slávnym Lipšteinom “sa nedalo “ z rozsudkom nič robiťˇ. Zatiaľ nepoznám pohnútky , alebo príčiny , prečo sa to niekde urobiť dá a inde zas nie., alebo to bola nejaká obojstranná dohoda?
 
prečo sa to niekde urobiť dá a inde zas nie., alebo to bola nejaká obojstranná dohoda?
Ak uvážime, že GP je nástroj globálneho plánovača, môžeme vidieť, že Plánovač sice prehodí elity davu, ale chce naďalej pokračovať v likvidácii štátov a národov, a zachovať si tak moc. Preto Žilinka nereaguje na kauzy likvidujuce našu svojbytnosť, nezávislosť, ani na porušovanie Ústavy potentátmi v najvyšších funkciách.
 
Buď matku, ktorá nedokázala milovať svojho syna
Odbočím, ale nemáš pravdu. V matke to nie je. Teda len do tej miery, že sa syn od nej neodseparoval. V útlom veku je prirodzene pripnutý na matku, ale následne ho má otec voviesť do vonkajšieho sveta. Vtedy sa vie syn odseparovať od matky, ak má kam ísť. Buď zostane zaseknutý vo vzduchopeázdne alebo silno nafixovaný na matku. Ale zlyhal tu v prvom rade otec, ktorý buď nebol doma alebo sa venoval všetkému inému, len nie synovi. Resp. sa mu venoval nesprávnym spôsobom (ponižovanie, porovnávanie, nesprávne hecovanie k vyšším výkonom, projekciou vlastných ambícii a pod.)

Žijeme krízu neodseparovaných mužov a krízu otcovstva.
 
„Za menej ako tri roky „suchého zákona“ nastalo v spoločnosti značné zlepšenie. Počet zatknutých osôb sa znížil 3,5-krát, a to aj za tuláctvo, hoci podmienky vykorisťovania a nezamestnanosti zostali rovnaké.
Vo Philadelphii bolo po 9 mesiacoch prázdnych niekoľko väzníc a 1100 ciel a počet väzňov sa znížil z 2000 na 474, t.j. 4,2 krát.
1. apríla 1923 zostalo vo väznici v Chicagu 600 z 25 000 väzňov. Zločinnosť v USA klesla o 70 %.....
 
Žijeme krízu neodseparovaných mužov a krízu otcovstva.
no toto je systemovo nastavene. Kolko matiek dnes vyuziva zauzivane, ze deti pri rozvode (dovody rozvodu su vzdy na debatu, ale tzv emancipacia ako vieme bola zbran burajuca zauzivane stereotypy a teda aj rozdelenie roli tak, aby v prvej casti zena sformovala vnutorny a potom muz vobkajsi svet dietata) pripadaju matke a matky si na sudoch hodne casto bojuju o to, aby pretali styk dietata s otcom, alebo ho obmedzili.


Aj ked au nezhody akekolvek velke, v zaujme dietata a svojich vnukov musia dospeli vydrzat spolu a viest dieta. to je ich povinnost voci vnukom a dalsim generaciam, pretoze tieto formuju prave budovanim vnutorneho a vonkajsieho sveta a pohladu dietata na tento svet
Kuratori biblicke koncepcie takto presne urobili:
- bezstrukturne influenceri ukazuju zenam la dolce vita. Nasledne vy mate vsetky prava, muzi vas utlacaju. Toxicka maskulinita a stereotypy su to, proti comu bojujte. Nevychovavajte na to su jasle skolka, skola.
Plus samozrejme nastavenie "materskych" a "rodicovskych" prispevkov od statu tak aby bolo horeuvedene mozne...
- Bezstrukturne a pomocou otrav ako je alkoholovy jed, specialne pivo, travia mužov, davajú zžensrilé priklady ako to najlepšie, co existuje a samozrejme napr. vo Švédsku ak chce chlap chrapat so ženou a ta pocas styku , alebo po ňom povie, ze s tym celkom nesuhlasila (retorika Mária Koliková, či mario kolik) považuje sa to za znásilnenie a chlap ide do basy.
- na vychode v azii zasa anime a ocakávania "spoločnosti", že muž sa upracuje a potom spí po ceste domov, na vztahy sex a rpdonu malo casu. Anime preprogramovavaju spolu s pocotacovymi hrami mladez na ky-Borgov, zaujem o telo a sex ide do úzadia, o rodinu duplom.

Samozrejme vsade existuje zdrave jadro, ale kazda cast planety ma od kutatorov nastavenu inu degeneračnu metodu riadenia.....
 
Odbočím, ale nemáš pravdu. V matke to nie je. Teda len do tej miery, že sa syn od nej neodseparoval. V útlom veku je prirodzene pripnutý na matku, ale následne ho má otec voviesť do vonkajšieho sveta. Vtedy sa vie syn odseparovať od matky, ak má kam ísť. Buď zostane zaseknutý vo vzduchopeázdne alebo silno nafixovaný na matku. Ale zlyhal tu v prvom rade otec, ktorý buď nebol doma alebo sa venoval všetkému inému, len nie synovi. Resp. sa mu venoval nesprávnym spôsobom (ponižovanie, porovnávanie, nesprávne hecovanie k vyšším výkonom, projekciou vlastných ambícii a pod.)

Žijeme krízu neodseparovaných mužov a krízu otcovstva.
Souhlasím s Dášou, jde o krizi rodiny, společnosti - nejen mužů. Každé dítě potřebuje dobrý příklad a každé dítě prospívá ze vzájemné lásky rodičů, když chybí láska, tak ji může nahradit vzájemný respekt. Nejsem ale zastánce, aby se držel nefunkční vztah za každou cenu, ale souhlasím, že v současné době se manželství rozpadají zbytečně při prvních potížích. I po rozpadu vztahu rodičů je třeba dítěti zachovat laskavou mámu, která respektuje otce dětí a pevného tátu, který respektuje matku svých dětí.
 
Přidám svůj názor a to nejen na alkohol, ale jakoukoliv drogu.
Proč po nich lidé sahají? Protože jim mění vnímání reality. Ta vypadá lehčí a lepší, v určitých případech také droga vyvolá jakési "zapomnění" na žitou realitu.
Takže z toho vyplývá, že poživači drog jsou ve svých žitých realitách nespokojení až nešťastní. Hledají únik a zapomnění. Jednou z hlavních příčin je to, že svou životní realitu neumějí řešit.
Zpočátku je droga rozptýlením a dobrodružstvím - později už potřebou navyklého těla. A je pro každého jedince velmi nebezpečné se pouštět na tento tenký drogový led, protože každý jedinec reaguje jinak a má jinde hranice "potřeby" - tj. závislosti těla. Třeba marjána, o které i "odborníci" rádi mluví jako o neškodné droze, má na svědomí mnoho závažných psychických poruch včetně schizofrenie a včetně "běžné" deprese a sebevražd.
Uzavřu: já bych za alkoholismem a jiným užíváním drog viděla nespokojenost lidí s realitou života. Neumějí si v životě najít své místo, neznají svou hodnotu, neumějí se prosadit a často ani bránit životním situacím. Nemají kořeny a "vlají ve vzduchoprázdnu", neschopní se někoho nebo něčeho chytit.
Ještě přidám rčení mé mámy, která tvrdila, že každý má na světě nějakou svou drogu. A běda tomu, kdo ji najde.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=FzEgqhMpk5c
 
Naposledy upravené:
Neumějí si v životě najít své místo, neznají svou hodnotu, neumějí se prosadit a často ani bránit životním situacím. Nemají kořeny a "vlají ve vzduchoprázdnu", neschopní se někoho nebo něčeho chytit.
Vidím to stejně, je to proto, že společnost nenašla (tedy my jsme nenašli) pro ně místo. Rodíme se do neznáma, vše si zrozená bytost nedokáže zajistit, potřebuje převzít informace od občiny, kde jsou a jaké další možnosti rozvoje. Pouze nakrmit nestačí, ale naučit "hladového chytat ryby". A navíc nejenom chlebem je člověk živ, je živ i plněním nějakých úkolů. Nelze žít ve vzduchoprázdnu jak správně píše @Lin (a že je živ člověk Slovem Božím s tím nesouhlasím takové biblické, modlení pro modlení, modlím se abych obstál, abych dobře zvládl to za co jsem převzal odpovědnost).

každý má na světě nějakou svou drogu. A běda tomu, kdo ji najde.
To začnu používat, dokonalé :)
 
Naposledy upravené:
Tiez pridam svoj nazor na alkohol. Nie kazdy popija lebo nezvlada zivotne situacie, desi ich realita, su nespokojni ci nestastni a pod. Niektori napr. aj ja som popijal s mierou (neozieral sa) lebo mi to dodavalo sily pri praci, ukludnovalo ma to, mal som lepsiu naladu, lepsie som spal. Podobne niektori robosi na stavbach takto popijaju cely den popri praci. Lahsie im zbehne narocna a spinava praca, rozsiruje to cievy a rozpusta svalovicu po tazkej praci, nestazuju sa tolko, pospevuju si, druzia sa pri tom. Co som na sebe sokujuco az nedavno pozoroval bolo, ze alkohol oslabuje volu cloveka.
Aj v mensich davkach (cca 3 deci kvalitnej slivovice za cely den) to pomalicky znizuje cloveku volu - robi to z cloveka zviera. Oslabuje to aj svedomie a intuiciu. Postupne sa clovek prestava zaujimat najpr o vyssie ciele, prestava citat mudre knihy, zacne mu to byt jedno co sa vo svete deje, zacne viacej vylehavat pri TV, pozerat somariny na mobile, neskor zanedbavat deti, rodinu aj seba atd. Po case je z cloveka ciste zviera, ktore uz riesi len svoje potreby a pudy. Nespominam tu ostatne skodlive vplyvy na ludske zdravie, ktore sa pri konzumacii v mensom mnozstve az tak neprejavuju, ale ked som si uvedomil to pomalicke oslabovanie vole tak som s tym nadobro prestal. Vobec ma to ani nelaka. Vsetci v mojom okoli sa z toho cuduju, ale clovek bez vole (alebo so slabou volou) sa len bezmocne prizera ako je unasany osudom vacsinou inym smerom ako si sam zela. Stava sa z neho plantkton bezmocne unasany prudmi ako Odyseus nevedmo kam. Z toho potom mozu pramenit zle zivotne rozhodnutia, nakopenie neriesenych problemov, zdesenie z reality, nespokojnost, nestastie, ktori sa mnohi snazia riesit prave alkoholom a mame zacarovany kruh, z ktoreho je tazke vyskocit.
 
Naposledy upravené:
lebo mi to dodavalo sily pri praci, ukludnovalo ma to, mal som lepsiu naladu, lepsie som spal.

Lahsie im zbehne narocna a spinava praca, rozsiruje to cievy a rozpusta svalovicu po tazkej praci, nestazuju sa tolko, pospevuju si, druzia sa pri tom. Co som na sebe sokujuco az nedavno pozoroval bolo, ze alkohol oslabuje volu cloveka.
Otázka, ako je to fyziologicky možné?
Alkohol totiž:
- zotiera vrstvu tuku na povrchu červenych krviniek, čím ich poškodzuje
- afinita buniek potom vytvára zhluky buniek, vznikajú trombózy
- trombózy nasledne upchavajú vstup krvi do neuronov a tkanív orgánov po celom tele
- neurony odumieraju a je porušované tkanivo v cievach
- tkanivo sa láta lipoproteínom alfa, ktory vyzerá, ako cholesterol
- peceň sa preťažuje a jej metabolizmus cukru (ktorym alkohol je) ju poskodzuje, keďže ho vo forme tuku skladuje vo svojich bunkách a nastava cirhoza pečene.

Mikrotrombóza v mozgu sa volá mŕtvica
Mikrotromboza v sedci sa volá infarkt

Alkohol rozširuje cievy a tým sa vypúšťa teplo z orgánov (silná reakcia tela na tento.jed). No po rozšírení prichadza silny spazmus ciev.

Jeden pohar cerveného vína na druhy deň znamená vyčiúranie cca 7000 neuronov z mozgu. Ten proces zahnivania odumreteho tkaniva a nasledneho vylucovania sa volá kocovina.

Centrum odmien na ten istý vysledok odmeny, potrebuje stale vyššiu dózu alkoholoveho jedu.
A samozrejme jedno z prvych centier, ktoré alkoholovy jed vyraďuje, je centrum miery. Spolu s horeuvedenou info je jasny mechanizmus bludneho kruhu alkoholoveho narkomana.
A samozrejme pivo = fytoestrogen, dalsie poskodzovanie tela muza aj zeny extremnym mnozstvom zenskeho hormonu....Inak alkoholovy jed sa detoxikuje cca 3 tyzdne, teda 21 dni, kto pije aj medzi rym, nikdy nie je 100% ako triezvy clovek.
Preto chirurgovia s tymto sprsvanim zabudaju v "triezvom stave" teda otraveni po par dnoch, nastroje v pacientovi a v pondelky a utorky byva vela nehod. lebo ludoa su stale otraveni alkoholovym jedom ale predpoklqdaju, ze su uz fit.

a mozem pokracovat do dlho
pekny den
 
Naposledy upravené:
Také se připojím:
Pokud žena užívá pivo, potlačuje se u ní systém výroby vlastního hormonu. Žena se poté stává mužnější, hranatější, hrubne jí hlas... Pokud pije pivo muž, dochází u něho také ke změnám, ozývají se ženské hormony, zaoblí se figura, naroste břicho, prsa - nejen prsa, ale rozvíjí se i mléčné žlázy!
1 dcl vodky, sklenička šampaňského tj. 2- 2,5 dcl 12% alkoholu, nebo 0,5 l piva 6% alkoholu po takové dávce je potřeba cca doba tří let, než se obnoví intelektuální škoda. Mozek těch, kteří pravidelně pijí, třeba jen „lehké“ alkoholické nápoje a to ani ne do opití, je hřbitovem alkoholem zabitých neuronů.
Některá náboženství, etnika a okultně-magické školy ví o těchto tragických účincích a vyžadují od svých následovníků striktní abstinenci. Vražedné je doporučení pití s mírou.

Adolf Hitler na dobytých územích propagoval jasnou politickou doktrínu: „Slovany je třeba převést na posunkový jazyk. Keine Hygiene. Nur Wodka und Tabak (žádná hygiena, pouze vodku a tabák)“. Věděl, že to mu pomůže vyřídit nenáviděné Slovany za jedno pokolení.
 
nastroje v pacientovi a v pondelky a utorky byva vela nehod. lebo ludoa su stale otraveni alkoholovym jedom ale predpoklqdaju, ze su uz fit.
niekde som zachytil ze americke letectvo vykonavalo cvicenia/provokacie na hraniciach ZSSR casto po velkych sviatkoch, ked boli velitelia od najnizsich po najvyssich otupeni vodkou.
 
Nevidel som to nikde spomenute tak to uvediem ja. Ak to odradi aspon jedneho cloveka od pitia alkoholu tak budem rad.
Alkohol ovplyvnuje travenie. Nie len, ze vam vypali crevnu mikrofloru, o tom sa uz napisalo dost, ale alkohol zrychluje aj proces travenia. Preto si niekto po jedle dopraje panaka na pretravenie. Odkedy som prestal uplne pit, jem len polovicu toho co predtym. Teraz mi uplne staci najest sa za cely den len raz do sytosti a aj porcia jedla mi staci mensia. Je to logicke: alkohol drazdi zaludok, ktory produkuje viac traviacich stiav, podobne drazdi aj creva, ktore sa pohybuju rychlejsie a clovek je skor hladny. Aj ten pocit hladu je bez konzumacie alkoholu iny. Predtym to bol hrozny pocit vlcieho hladu hraniciaci az s bolestou a clovek rychlo hladal nieco co do seba hodi. Teraz je ten pocit hladu len taky jemny, naznaceny, ze jedlo sa stravilo a potom aj ten rychlo odoznie bez potreby do seba hodit nieco nezdrave. Ak chcete niekto drzat dietu tak ako prvy krok vam odporucam uplne prestat pit alkohol. Posili vam to jednak volu vydrzat to a jednak vam to ulahci proces, lebo nebudete potrebovat tolko vela a tak casto jest. Ta zmena travenia nie je zo dna na den, funguje tam zotrvacnost a cely proces sa vyladi az po nejakom case.
 
Naposledy upravené:
Odkedy som prestal uplne pit, jem len polovicu toho co predtym.
Moze byt. Ja som mal na prechodny cas opacnu skusenost. Po skoncovani s cigaretami a o dva roky nato s alkoholom som zacal vnimat chut jedla intenzivnejsie. A prejavilo sa to vacsim jedenim.
Teraz to vnimam ale tak, ze psychika vtedy este nebola nastavena lepsie a pri stresoch sa namiesto cigariet/alkoholu upierala na chutiace jedlo.
To je mozno aj riesenim zavislosti: neprestavat s nejakou drogou len kvoli jej skodlivym ucinkom, ale najst psychicky dovod, preco ju clovek potrebuje a na tom pracovat.
 
To je mozno aj riesenim zavislosti: neprestavat s nejakou drogou len kvoli jej skodlivym ucinkom, ale najst psychicky dovod, preco ju clovek potrebuje a na tom pracovat.
Vnímám to takto, že zaměřením pozornosti se jevy posilují. Pozornost je však potřeba někam zaměřit - nelze viset ve vzduchu. Droga vyplňuje tuto prázdnotu. Při napojení na něco smysluplného, co nás "chytne" začne pozornost téci tam (příklad jsou vztahy pokud se tam nenajde vyšší smysl a není kam růst vzájemná pozornost se začne vytrácet - což většina řeší novým vztahem, kde je vše nové a pozornost tam teče - častým opakováním, ale novost zmizí úplně, tudy cesta nevede).

Proto doporučuji zaměřit a upnout pozornost na nějaký nový smysl, než bojovat s pozorností, která ze setrvačnosti směřuje k droze, která přináší alespoň krátkodobou úlevu a zapomenutí. Když nás něco opravdu oslovuje, tak zapomínáme i jíst (jak pozorujeme třeba u dětí, když se zaberou do hraní a matky je pak musí nutit se najíst). Nižší málo morální cíle se brzo vyčerpají, nemají podporu zhora chybí jim ten "vyšší" smysl, který bytost motivuje.

Jistě bez silné vůle je těžké odolat droze, ale nalezením osobního smyslu může dojít k velké motivaci vůli posílit.
 
To je mozno aj riesenim zavislosti: neprestavat s nejakou drogou len kvoli jej skodlivym ucinkom, ale najst psychicky dovod, preco ju clovek potrebuje a na tom pracovat.
Doslova, človek musí sám sebe vyargumentovať potrebu užívať drogu.
Droga ma uvoľnuje - ale to robí aj teplý kúpeľ.
Droga ma robí viac spoločenským - ale to predsa vie človek byť aj bez použitia drogy.
Droga mi odbúrava stress a nekontrolované myšlienky - ale to sa dá spraviť keď si človek na 15 minút denne ľahne, zatvori oči a nič nevníma. Vtedy všetok stress odputuje.
Droga mi pomáha s prekonaním xxx - ale to nie droga prekonáva prekážku, to robíš ty a to je tvoja motivácia.
Droga mi spôsobuje výpadky pamäte a tráviace ťažkosti ....
Droga mi narúša proces spracúvavanie informácii najemenej na 2 dni (alkohol)
..... .....
A tak by mal človek dospieť k záveru, že tú drogu nepotrebuje. Keď človek presvedčí psychiku tak už má vyhraté. Telo sa len prispôsobi. Najlepšie si takú argumentáciu robiť nahlas, aby mozog začal spätne cez uši počúvať argumenty, aby ich nemohol len tak zahodiť ako myšlienky prišlé odnikiaľ.
 
Naspäť
Top Bottom