BRICS + ŠOS (Šanghajská organizace spolupráce)

Sjednocení BRICS posílí vliv rozvojových zemí na mezinárodní scéně
Sergej Lavrov: "Svět se rychle mění. Státy Asie, Afriky a Latinské Ameriky rychle
posilují své ekonomické pozice, projevují ochotu a připravenost hájit suverénní národní zájmy
a hrát rovnocennou roli v globálních procesech.
Urychluje se vytváření spravedlivějšího polycentrického světového řádu.
Pryč je unipolární řád, který se snaží zvýhodnit jednu zemi nebo úzkou skupinu zemí vnucováním určitých pravidel a norem, jež jsou diktovány sobeckými zájmy a neberou v úvahu základní principy, na nichž stojí mezinárodní právo. Stále jsou rozšířeny projevy hegemonismu ... Západ se prostřednictvím sankcí a finančního vydírání vytrvale snaží ovlivňovat volbu ekonomického modelu ...
Takové neokoloniální způsoby a praktiky mají velmi negativní dopad na komunikaci mezi státy

Lavrov řekl, že všichni ministři zahraničí BRICS v Kapském Městě potřebují porovnat postoje
k interní agendě Pětice, především v aspektech, které se týkají „přístupu k rozšiřování našeho sdružení“.

Indický ministr zahraničí Subrahmanyam Jaishankar ve svých uvítacích poznámkách zdůraznil, že je třeba, aby se na schůzce vyřešilo několik kritických otázek na schůzce, a vyzval shromáždění, aby pracovalo v duchu rovnosti a vzájemného respektu BRICS k dosažení potřebného konsenzu.
Od 1. června do 2. června se v Kapském Městě koná setkání ministrů zahraničí (FM) zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika).
 

BRICS vyzve USA: Na programe dňa je zavedenie spoločnej meny​

Krajiny BRICS požiadali odborníkov z investičnej účelovej banky, aby poskytli návod,
ako by mohla fungovať potenciálna nová spoločná mena.
 

„Osa sedmi“ jako doplněk k SCO​

Nově vznikající „osa 5 plus 2“ bude mít vlastní mechanismy a projekce, které se liší od Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO) nebo iniciativy Pásmo a cesta a společenství Euroasijské hospodářské unie...
Je docela dobře možné, že v době, kdy se ŠOS po vstupu Indie do uskupení stávala stále více „abstraktní“ a začala bezcílně kličkovat, Čína, středoasijské státy a Rusko cítily potřebu vytvořit ve společném prostoru účinnější mechanismy a plány, které by dodaly spolupráci novou kvalitu a v případě potřeby ŠOS doplnily...

Je jisté, že před summitem v Xi'anu s
e hlavy středoasijských zemí na tuto událost pečlivě připravovaly a předložily významný balíček návrhů. Tak se nyní po zhruba dvacetiletém zpoždění způsobeném sporem o vyměření šířky kolejí chystá zahájení výstavby vysoce strategické železnice Čína-Kyrgyzstán-Uzbekistán, která spojí Sin-ťiang a Střední Asii s Afghánistánem, Pákistánem a Íránem!
Není překvapením, že kromě regionální bezpečnosti byla na summitu v Xi'anu největší pozornost věnována otázce konektivity, která zahrnuje zlepšení dopravní infrastruktury na trasách Čína-Střední Asie a Čína-Evropa přes Střední Asii a zvýšení kapacity hraničních přechodů, což má za cíl vytvořit podmínky pro zvýšení nákladní a osobní dopravy.
Pozitivním faktorem je prohlubující se zapojení Kazachstánu do iniciativy Pásmo a stezka (BRI). Čína a Kazachstán účinně realizují seznam 52 investičních projektů BRI v celkové hodnotě více než 21 miliard dolarů, které zahrnují dopravu a logistiku, průmysl a zemědělství, energetiku, cestovní ruch a další oblasti. Dva ze šesti koridorů BRI procházejí Kazachstánem a spojují Čínu s Evropou, respektive s Íránem a západní Asií. Tyto koridory BRI jsou důležité pro většinu středoasijských ekonomik, pro které Čína nabízí nejbližší námořní přístav. To z Kazachstánu činí potenciální centrum pro přístup do Střední Asie.
Na summitu v Xi'anu byl rovněž zdůrazněn význam zahájení výstavby kazašsko-čínské železnice Ajaguz – Tacheng a zazněla výzva k urychlené výstavbě čtvrté linie turkmensko-čínského plynovodu. V oblasti Tachengu se nachází mnoho druhů nerostných surovin a velké zásoby – uhlí, žula, zlato, měď, železná ruda a další nerostné suroviny v oblasti, kterou prochází budovaná železnice.
Na okraj summitu v Xi'anu se čínský prezident Si Ťin-pching setkal s každým z pěti vedoucích představitelů středoasijského regionu. V předvečer summitu v Xi'anu čínská média označila Střední Asii za „bránu“ pro projekt Pásmo a cesta, který Xi původně představil z Kazachstánu v roce 2013. V informační sféře se v souvislosti s Pásmem a stezkou objevilo mnoho strašení ze strany USA a Indie, ale nezdá se, že by to mělo vliv na středoasijské státy. Je symbolické, že Peking převzal iniciativu uspořádat první čínsko-středoasijský summit v den 10. výročí iniciativy Pásmo a stezka.
Stejně tak Čína doufá v propojení Pákistánu a Afghánistán
u s infrastrukturními projekty BRI ve střední Asii. Jako první krok se Čína a Pákistán nedávno dohodly na rozšíření čínsko-pákistánského hospodářského koridoru do Afghánistánu. To byl hlavní úspěch ministerské schůzky Pákistán-Afghánistán-Čína, která se konala 5. května v Islámábádu, čtrnáct dní před summitem Čína-Střední Asie v Xi'anu. Je zcela zřejmé, že dynamika čínsko-středoasijského formátu nebude optimální, pokud Čína rovněž nezdvojnásobí svou angažovanost ve vztahu k vládě Talibanu v Kábulu.
 

Lavrov si vyslúžil potlesk za odpoveď veľvyslancovi USA v Južnej Afrike, aby sa nemiešal do záležitostí iných​

V Kapskom Meste sa konalo stretnutie “Priateľov BRICS”, ktoré bolo uzavreté pre novinárov a na ktorom sa zúčastnili ministri zahraničných vecí 12 krajín globálneho Juhu, ktoré si želali vstúpiť do skupiny (Argentína, Bangladéš, Komory, Kuba, Demokratická republika Kongo, Egypt, Gabon, Indonézia, Irán, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Venezuela). Na stretnutí sa diskutovalo o vyhliadkach na vytvorenie jednotnej meny BRICS, o používaní miestnych mien v obchode, o otázkach energetickej bezpečnosti, posilnení kontroly zbrojenia a negatívnom vplyve sankcií na svetové hospodárstvo. Lavrov si vyslúžil veľký potlesk za svoju odpoveď veľvyslancovi USA v Južnej Afrike, aby sa nevmiešaval do záležitostí iných…

Svet sa nám pretvára pred očami a je dôležité nielen pochopiť, kam bude smerovať nová “železná opona”, ale aj urobiť všetko pre to, aby neodrezala tú časť sveta, ktorá je unavená z toho, že sa pozerá na Washington. Nové “prerozdelenie” sa dotýka globálnych záujmov Západu a opäť nám pripomína, že Rusko by sa malo mať na pozore a posilniť väzby s novým okruhom partnerov mimo kolektívneho Západu.
 

Brity pronásleduje summit BRICS v Jižní Africe,​

vyvíjejí tlak na politiky této země a doslova požadují zatčení Putina​


Mám podezření, že účelem cesty tohoto novináře do Jižní Afriky bylo právě prozkoumání půdy a morální tlak na úřady, protože nepoložil jen otázku, aby dostal odpověď a šel dál, ale snažil se argumentovat, hanba a dokázat, že jsou povinni to udělat , a připomenout zvěrstva Ruska a posvátnost mezinárodního práva, které mimochodem samotní Britové a celý Západ již dlouho používají jako táhlo, které do .. , zkrátka kam se to podělo.

Je nepravděpodobné, že by se tento novinář, obyvatelé a úřady Velké Británie zajímali o ekonomickou situaci v nějaké vzdálené africké zemi, stěží je znepokojuje špatný život černých domorodců, hlavním problémem pro ně je nyní odvolání prezidenta Rusko od moci a hledají pro to jakoukoli cestu .

A takto na jeho otázku a následný tlak oba tito politici odpověděli.

Malema dal jasně najevo, že pokud se jeho strana dostane k moci, a to je vzhledem ke složité ekonomické situaci v Jižní Africe v zásadě reálné, bude nejen pokračovat ve spolupráci s Ruskem, ale je také připraven poskytnout vojenské podporu , protože Putin nyní vede boj proti americkému imperialismu a sleduje antiimperialistickou agendu, která říká, že dominance USA a jejích spojenců musí být za každou cenu podkopána.

Anglický novinář Stephen John Sackur:
Steven Sackur
: Řekl jste zcela jasně, že „vyzbrojím Vladimira Putina“. Víte, že Mezinárodní trestní soud chce, aby byl Putin obviněn z válečných zločinů.

Julius Malema : Měli byste začít s Tonym Blairem! Musíte začít s Georgem Bushem! Měli byste se obrátit na Baracka Obamu! A pak se případ může dostat k Putinovi. Tony Blair připustil, že se mýlili ohledně Saddáma Husajna do té míry, že se za útok omluvil, že? Nikdy jsi nevyzval k jeho zatčení!

Poté už Stephenovi stačilo změnit téma rozhovoru – uvědomil si, že Západ, pokud by se tento politik dostal k moci v JAR, nejenže nevyhraje, ale ještě více prohraje, protože tato země se pustí do socialistického a autoritativní cesta rozvoje a došlo by k užší spolupráci s Ruskem a Čínou.

Mnohem zajímavější byl ale jeho rozhovor se šéfem vládnoucí strany v Jihoafrické republice, která tam tvoří vládu.

A takto přivedl Fikile Mbalulu ke stejné otázce a jakou odpověď dostal:

Stephen Sackur : Jižní Afrika je smluvním členem Mezinárodního trestního soudu. Pokud sem Putin dorazí v srpnu podle plánu, vaše vláda bude povinna ho zatknout. Myslíte si jako šéf ANC, že by ho vaše vláda měla a zatkne?

Fikile Mbalulu: Podle ANC budeme chtít, aby tu byl prezident Putin i zítra: „Přijeďte do naší země, rádi vás přivítáme!“.

Steven Sakur: Dokážeš to: "Vítejte tady právě teď Vladimir Putin"? Jde o muže, který je mezinárodně vyšetřován pro válečné zločiny.

Pak došlo k typickému mlácení troufalého novináře.

Fikile Mbalulu: Byli bychom rádi, kdyby sem přišel jako nedílná součást našich životů, ale víme, že ICC nás v tomto ohledu omezuje. Putin je hlavou státu. A co, hlava státu může být jen tak zatčena kdekoliv? Kolik zločinů vaše země spáchala v Iráku? Kolik zločinů spáchali všichni ostatní v Iráku a Afghánistánu? Už jste je zatkli? Ne!

Vyvoláváte spoustu hluku ohledně konfliktu, ale nedokážete jej vyřešit. Kde jsou zbraně hromadného ničení? Tony Blair šel do Iráku a řekl, že existují zbraně hromadného ničení. Viděli jste někoho ve Spojeném království a Británii, kdo by byl proti? V Iráku a Afghánistánu zemřelo více než milion lidí a neexistují žádné zbraně hromadného ničení.

Toto emocionální mlácení Stephena rychle zchladilo, okamžitě utichl a svůj projev obrátil k jinému tématu – vrátil se do ekonomiky.

Pointa je, že hlavní jihoafričtí politici chtějí, aby Putin přišel, a nehodlají se podřídit rozhodnutí ICC.

Odváží si ho ale jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa pozvat na summit?

Otázka zůstává stále otevřená. Nedávno šéf jihoafrického ministerstva zahraničí Naledi Pandor řekl, že pozvánka byla zaslána všem šéfům zemí BRICS včetně Putina (což znamená, že bude mít diplomatickou imunitu).

Později však opět přišli informace, že jihoafrické úřady studují právní možnosti řešení otázky návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina na summitu BRICS v Johannesburgu a konečné rozhodnutí oznámí prezident republiky Cyril Ramaphosa. .

Čekání na toto rozhodnutí. Je velmi zajímavé, zda se Jižní Afrika odváží a otevřeně půjde proti Západu.

Setkání hlav zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika)
se bude konat v JAR ve dnech 22. – 24. srpna.
 
Naposledy upravené:

Zacharová reagovala na Macronovu žádost o návštěvu summitu BRICS​

„Bylo by pěkné, kdyby řekli, proč se chtějí [účastnit summitu BRICS]. Zda chtějí znovu navázat nějaký kontakt, aby ukázali činnost Paříže, nebo je to nějaký trojský kůň - to si řeknou sami. Myslím, že především ti, kteří budou delegováni, by měli vystoupit v Elysejském paláci,“ komentoval Macronovu touhu zástupce.
 
Naposledy upravené:
L'Opinion: Macron požádal o účast na srpnovém summitu BRICS
Makrón si bude hrát na špeha. Takový malý "eurokoník z Tróje". :)
Toto rozhodnutí není vůbec překvapivé a dokonce ani tato osoba. Však Makrón se snaží vypadat jako kámoš úplně každého - od Putina přes zelébabula až po čínského Si.
Summit BRICS bude opravdu důležitý co do témat, která se tam budou řešit. Nejde ani tak o žádosti dalších a dalších zemí vstoupit do tohoto hospodářského uskupení. Jde o ta témata a o to, na čem se dohodnou a jaká bude jejich další koncepce řízení organizace.
A právě toto jsou důležité informace, které se musí atlantský konglomerát nutně dozvědět - a nemá od koho.
Toto chování můžeme sledovat již delší dobu.
Po každém summitu "východního bloku", kde ten atlantský nebyl a žádného špeha tam neměl, se vydává do pořadatelské země nějaký ten euroatlantský "lídr" a doufá, že dostane všechny informace, které žádá. A jelikož už v Číně nepustili Uršulu už pomalu ani do hotelu - natož na jednání summitu - Makrón si svou přítomnost jistí dopředu!
Protože - na každém summitu jsou jednání uzavřená (neveřejná) a před médii neprezentovaná. A Makrón doufá, že on bude součástí takovéto užší skupiny a bude mít tedy přístup i na uzavřená jednání.
Makrón je jen špeh, který si touží vylepšit pozice ve svém domovském "klubu" a to tím, že jim přinese životně důležité informace.
No a že jsou pro atlantský "klub" veledůležité - o tom není pochyb.
Já osobně vnímám Makróna jako jedovatého slizkého hada - a to po celou dobu jeho působení.

A zprávička jako bonus k Makrónovi:
Minulý týden nevybíravě řval na íránského prezidenta Raisiho a to kvůli Rusku. Přesně v napoleónském stylu jednání s kolonií přikazoval, že Írán prostě nesmí s Ruskem spolupracovat, nesmí s ním jednat, obchodovat - a už vůbec mu nesmí dodávat své drony. Jinak - sankce!
(Írán má také podepsanou nějakou smlouvu s Ruskem na dodání zbraní - z Ruska).
A íránský prezident zachoval chladnou hlavu, poučil Makróna, že Írán opravdu není francouzskou kolonií a tak může obchodovat, s kým uzná za vhodné. Připomněl Makrónovi, že se sankcemi to bude mít asi těžké, protože na Írán už jich je uvaleno tolik, že těžko najít nějaké další. A dále maličkatému Napoleónovi připomněl, že on a jeho kámoši v Bruselu slíbili Íránu už před několika lety uvolnění stávajících sankcí - a stále k tomu nedošlo.
 
Naposledy upravené:

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Macron je nevhodný jako host na summitu BRICS​

Moskva považuje francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za nevhodného hosta na summitu BRICS v Jihoafrické republice, tato pozice byla přenesena na hostitelskou zemi, řekl ve čtvrtek náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

„Je jasné, že vůdce státu, který provádí tak nepřátelskou a pro nás nepřijatelnou politiku, je tak zdůrazněn a přesvědčen, že Rusko musí být aktivně mezinárodně izolováno, sdílí linii celé NATO způsobující takzvanou strategickou porážku. na nás je takový vůdce nevhodný jako host BRICS,“ řekl novinářům v Soči.
Tento náš přístup neskrýváme, řekli jsme o tom kolegům z JAR a doufáme, že náš pohled bude plně zohledněn," zdůraznil náměstek ministra.

Rjabkov poznamenal, že „určit okruh pozvaných je věcí hostitelské země“.
"Hostitelská strana rozhoduje o tom, koho přijme, v jakém formátu. Ale neméně důležité je, aby pozvánce předcházely konzultace všech účastníků BRICS," řekl náměstek ministra.

Dodal, že „kritéria pro expanzi BRICS byla již nějakou dobu diskutována a kandidáti na vstup do sdružení musí dodržovat politiku, která vylučuje použití jednostranných sankcí vůči jakémukoli z aktivních členů sdružení“.

"Je jasné, že Francie toto kritérium nesplňuje, i když nebylo plně dohodnuto, sleduje zcela opačnou linii," zdůraznil Rjabkov.
 

Globálne prerozdelenie svetového poriadku — rozšírenie BRICS povedie k nezvratným následkom​

Na pozadí eskalácie ukrajinskej krízy západné krajiny naďalej strácajú svoj vplyv na medzinárodnej scéne. Vážna geopolitická kríza, sformovaná na pozadí protiruských provokácií USA, Veľkej Británie a krajín Európskej únie, hrala do karát medzištátnemu združeniu BRICS.
 
BRICS je připraven přejít na tržní jednotnou měnu
Země BRICS plánují zavedení nové obchodní měny, která bude kryta zlatem.
Diskuse o nové měně by měla proběhnout na nadcházejícím zasedání BRICS

Unie Brazílie, Ruska, Indie, Číny, Jižní Afriky (BRICS) je připravena po srpnovém summitu přejít na jednotnou měnu. SSSR a Evropská unie již takové zkušenosti mají, řekl finanční konzultant Michail Beljajev telegramu Vzglyad Vostok:

„V minulém století socialistické země vytvořily Radu vzájemné hospodářské pomoci (RVHP), o jejíž zkušenosti se pak Evropská unie opírala při zavádění jednotné měny – eura. Existují tři zásady:

Prvním je vytvoření jediného emisního centra. Například na základě BRICS Development Bank s představenstvem, kde bude mít každá země určitý počet hlasů v závislosti na příspěvku. Koordinačním orgánem se stane banka.

Druhým je stanovení cenového mechanismu pro novou měnu, do které bude možné směňovat národní měny. S největší pravděpodobností to budou digitální peníze pro vzájemný obchod, ale v první fázi musí být kryty zlatem. Protože zlato je velmi silné psychologické aktivum.

Zatřetí potřebujeme směnárnu, kde každý účastník bude moci prodávat nadnárodní měnu, aby to nedopadlo jako s Indií: prodáváme jim ropu za rupie, ale skoro nic od nich nekupujeme. Musíme být schopni prodat výsledný převis peněz těm, kteří je potřebují. Obchod v zemích BRICS tak bude vyrovnaný.

-dnes se ještě používá 88% dolarů při obchodování v medzinárodních transakcií
Jak uvádí francouzská publikace Les Echos, vytvoření jednotné měny BRICS by mohlo urychlit dedolarizaci. Podle autorů publikace na to má spolek všechny šance.

Článek poukazuje na to, že země BRICS, která zahrnuje Brazílii, Rusko, Indii, Čínu
a Jižní Afriku, tvoří přes 40 % světové populace, zhruba čtvrtinu světového HDP
a 18 % veškerého celosvětového obchodu.
Podle publikace to stačí k tomu, abychom měli „peněžní ambice zaměřené na ochranu multipolárního světa, který již nebude ovládán americkou mocí“.

Zároveň je dnes 58 % světových devizových rezerv prezentováno v dolarech. Vytvoření alternativní měny bude pro Ruskou federaci obzvláště cenné na pozadí amerických sankcí uvalených na ni.
 
Naposledy upravené:
Rusko – Afrika: o vyhlídkách na posílení obchodních a ekonomických vazeb
Směrem k druhému fóru v Petrohradu
V říjnu 2019 se v Soči konalo první Rusko-Africké fórum, na kterém se sešli představitelé několika desítek států a znamenalo kvalitativně novou etapu v historii interakce mezi Ruskou federací a africkým kontinentem. Podle některých předpovědí bude několik příštích desetiletí ve znamení demografické „ofenzivy“ černého kontinentu: k hlavnímu růstu populace dojde v 10 zemích, z nichž 6 je afrických. Podle odborníků z Institutu pro africká studia Ruské akademie věd bude do roku 2030 objem domácí spotřeby zemí kontinentu činit 2,2 bilionu amerických dolarů (v roce 2017 - 920 miliard amerických dolarů).
1690365073227.png
Společný obchod mezi Ruskem a africkými zeměmi, jejichž trhy se v mnoha ohledech organicky doplňují, se vyznačuje nerealizovaným exportním potenciálem (NEP).

Rozšíření ruského politického a ekonomického vlivu na africkém kontinentu západními a některými ruskými autory je spojeno především s Wagnerovou skupinou. Tajemství jejích úspěšných akcí v Mali, Burkině Faso, Středoafrické republice a oblasti Sahelu jako celku spojují západní analytici s některými specifickými rysy místních elit, které se všichni vnější hráči snaží využít ve svůj prospěch.

Ani sankční tlak Západu, který se prudce zvýšil po zahájení NWO a jehož cílem bylo co nejvíce zablokovat veškeré vazby mezi africkými zeměmi a Ruskem, nemohl zabránit zejména dohodám o spolupráci v oblasti vojenského výcviku a výměny informací, které Moskva podepsala s Madagaskarem a Kamerunem.

Od počátku roku 2000, se zřejmou heterogenitou různých makroregionů Afriky, nerovnoměrným demografickým a zdrojovým potenciálem různých států, vážený průměr ekonomických ukazatelů ukazuje trend k progresivnímu růstu. V předpandemickém období rostl HDP kontinentu v průměru o 5 % ročně, HDP na obyvatele se od roku 2000 zvýšil o 30 %, objem obchodu se zvýšil v průměru o 10 %, zatímco objem přitahovaných zahraničních investice od roku 2000 vzrostly o 5% jednou...
Rozšiřování politického a ekonomického vlivu Ruska na africkém kontinentu západními a některými ruskými autory je spojeno především s Wagnerovou skupinou. Tajemství jeho úspěšných akcí v Mali, Burkině Faso, Středoafrické republice, v celém regionu Sahel, západní analytici spojují s některými specifiky tamních elit, které se snaží využít všechny externí hráče ve svůj prospěch. Aktivity soukromých vojenských společností (včetně těch, které mají zajistit politické i fyzické přežití toho či onoho místního vůdce) otevírají cestu do Afriky velkým státním i soukromým státním společnostem. Pouze pro roky 2017-2019. Rusko uzavřelo s africkými zeměmi 19 dohod o rozvoji zahraničně-obchodních vztahů a ani západní sankční tlak, který prudce zesílil po zahájení NWO s cílem co nejvíce blokovat všechny vazby mezi africkými zeměmi a Ruskem, nemohl zabránit zejména dohodám o spolupráci v oblasti vojenského výcviku, personálu a výměny informací, které Moskva podepisuje s Madagaskarem a Kamerunem. Súdánské úřady zároveň pod zjevným tlakem Spojených států „zpomalují“ finalizaci dohod o využití Port Sudan u Rudého moře jako základny pro ruskou flotilu
na dobu 25 let. Let, mírně řečeno, obtížná situace v Libyi, kde Turecko, nemůže být bez pochyb, že „boj o Afriku“ bude v příštích letech jen většíí.

Změní se tento boj v „boje bez pravidel“, nebo se zúčastněné strany ještě podaří dojít ke společnému zájmu? Není pochyb o tom, že USA a jejich satelity budou nadále jednat dravými koloniálními metodami. A proto, doufejme, nadcházející rusko-africký summit nejen nastíní způsoby a konkrétní formáty a mechanismy společných akcí, ale přispěje i k větší koordinaci akcí v africkém směru nezápadních hráčů – členů ŠOS i BRICS.
 
Naposledy upravené:
Jižní Afrika očekává tektonický posun ve světovém řádu po summitu BRICS

Podle jihoafrického velvyslance v BRICS Anila Suklala bude oznámení o rozšíření organizace, které je plánováno na nadcházejícím summitu v Johannesburgu ve dnech 22. až 24. srpna, znamenat významné změny ve světovém řádu.

Podle diplomata jsou v tuto chvíli k účasti na summitu pozváni zástupci 71 států a „půjde o největší nedávné setkání zemí globálního Jihu, které se sejdou, aby projednaly současné globální problémy“.
Státy, které předložili své přání připojit se k BRICS:
🇩🇿 Alžírsko
🇦🇷 Argentina
🇧🇩 Bangladéš
🇧🇭 Bahrajn
🇻🇪 Venezuela
🇬🇳 Guinea
🇬🇷 Řecko
🇪🇬 Egypt
🇮🇩 Indonésie
🇮🇷 Írán
🇲🇽 Mexiko
🇳🇬 Nigérie
🇦🇪 SAE
🇹🇯 Tádžikistán
🇹🇭 Thajsko
🇹🇳 Tunisko
🇹🇷 Turecko
🇸🇾 Sýrie
🇸🇦 Saúdská Arábie
🇪🇹 Etiopie
 

Rjabkov řekl, že ve dnech 7. až 8. srpna navštíví Teherán, aby projednal JCPOA a íránskou práci s BRICS​

Náměstek ministra zahraničí Íránu pro ekonomickou diplomacii označil
za příležitosti Islámské republiky vhodné pro rozvoj vztahů s BRICS i přes tvrdé jednostranné sankce Západu.

Konference o vztazích mezi Íránem a BRICS se konala v Centru politických a mezinárodních studií Ministerstva zahraničních věcí Islámské republiky za přítomnosti představitelů zahraniční politiky a skupiny zahraničních velvyslanců v Teheránu.

„Skupina BRICS je jedním z cílových partnerů Íránu a potenciál nashromážděný mezi členy BRICS umožnil zemím skupiny obsadit vysokou pozici v mezinárodním společenství,“ M. Safari.
 
Ve Vladivostoku bude nastolena otázka integrace EAEU a BRICS

Ve dnech 10. až 13. září se ve Vladivostoku v rámci Východního ekonomického fóra sejdou zástupci členských zemí EAEU a BRICS. Podle ruské strany se bude diskutovat o otázce integrace obou sdružení.

Kromě Ruska je pro rozšíření BRICS i Čína. Proti je, jak mnozí předpokládají, Indie po jednání premiéra Narendry Modiho s Joe Bidenem a také, s výhradami, Brazílie. Jižní Afrika zaujímá neutrální postoj. O vstup do BRICS požádalo 23 zemí
EAEU zahrnuje Rusko, Arménii, Bělorusko, Kazachstán a Kyrgyzstán.
1691667764207.png

Zdroj: https://t.me/vzoreast/1931
 
Členstvo Iránu v BRICS pomôže oživiť a reformovať túto inštitúciu
Pred časom sa hovorilo o tom, že francúzsky prezident E. Macron sa chce zúčastniť na samite BRICS, ale nemenej zaujímavá, a v skutočnosti oveľa zaujímavejšia, je skutočnosť, že iránsky prezident E. Raisi sa plánuje zúčastniť na samite tejto organizácie
 

Prílohy

  • Členstvo Iránu v BRICS pomôže oživiť a reformovať túto inštitúciu.pdf
    827.2 KB · Zobrazenia: 2
  • Súhlas
Reactions: Lin
Naspäť
Top Bottom