Bútľavá vŕba

PS: Ján, prosím ťa, nechaj tú diskusiu na nás s Taurusom. Ak to teraz zasypeš faktickými poznámkami, tá diskusia sa zvrhne natoľko, že bude treba zamknúť vlákno a to by bola škoda.
S Taurusom to zvládame pokojne.
Jako nechat diskusi na velkých klucích jako jsi Ty a Uherská skupina? A "zahrnout faktickými poznámkami", to je nežádoucí? Nebo mám štěkat jako uherská skupina, do níž se neobuješ?
To byla má poslední "faktická" poznámka v tomto vláknu. Původně jsem se držel zpět, protože mi celá diskuse připadala neuvěřitelná, ale volné působení některých diskutujících bez korekce už mi nedalo. Jak psal Fero, tady nejde o KSB. Taurus má opravdu svatou trpělivost (ale na druhou stranu, skvěle vystihne podstatu a všem nabídne spoustu faktů, díky :) )
 
Jardob, ja to vidím inak....Ty, Ľudo, Jox, Oracle od samého začiatku ešte na Leva nete ste jedna skupinka s vlastným poslaním. Používate na svoje ciele KOB , ale prepáč, vy nie ste KOB áci. Obhajujete tu Veľké Uhorsko, vravíte že s Čechmi sa už nedá, kvôli egregorom, pražským klanom a ja neviem čo ešte.....ale národy alebo ľud Čiech a Slovenska má na toto iný názor, nezabúdaj na to a ĽUD rozhoduje čo bude a nie vy.
Ak si to myslíš, čo už. Ale ak mám povedať za seba, tak ja tu žiadne veľké uhorsko nepropagujem, ani nehovorím, že s Čechmi sa to nedá. Práve naopak. Musíme spolupracovať, len som dospel k názoru, že lepšie to bude vo forme bloku štátov, než sa vracať do spoločného štátu. To je všetko. Veľké Uhorsko tu spomínal asi len Jox a Ori. U ostatných som to nepostrehol.

Okolo Hoxa pracovalo viacero ľudí, ktorí sa poznáme už dlhšie. Bolo treba prekladať články a knihy, tak sme boli stále v kontakte. Preto sa poznáme. Spojila nás aktivita. Joxa som spoznal až oveľa neskôr.
Fero, keby nebolo Ľuda, tak možno ani žiadna KSB komunita na Slovensku a v Čechách by neexistovala. Ľudo a popolvár boli úplne prví, ktorí ho začali propagovať. Ešte pred levanetom, pred zvedavcom.
 
A ze preco sa tak lahko po starocia pretlaca Rozdeluj a panuj... alebo su niektore nicky vytvorene len na to aby pri burlivejsich diskusiach spustili revoluciu ako zidi?...
 
Jako nechat diskusi na velkých klucích jako jsi Ty a Uherská skupina? A "zahrnout faktickými poznámkami", to je nežádoucí? Nebo mám štěkat jako uherská skupina, do níž se neobuješ?
To byla má poslední "faktická" poznámka v tomto vláknu. Původně jsem se držel zpět, protože mi celá diskuse připadala neuvěřitelná, ale volné působení některých diskutujících bez korekce už mi nedalo. Jak psal Fero, tady nejde o KSB. Taurus má opravdu svatou trpělivost (ale na druhou stranu, skvěle vystihne podstatu a všem nabídne spoustu faktů, díky :) )
Prosím ťa, prestaň vnášať do tejto diskusie nezdravé emócie! Prečo tu ľudí urážaš nálepkami? Aká "uherská skupina"?
Taurus je naozaj skvelý v tom, že trpezlivo diskutuje a snaží sa prispievať faktami. Má tu aj dobrých oponentov, ktorí tiež pridávajú fakty, doplňajú alebo vyvracajú. Práve preto toto vlákno má šancu sa k niečomu aj dopracovať.
Ak by tu boli len vášne a utvrdzovanie sa vo svojich dogmatických presvedčeniach, tak by sme sa nikdy nikam nedopracovali. Nikam neposunuli v poznaní. Nikdy by sme sa nedozvedeli, či sa v niečom mýlime alebo máme pravdu.
Ja som ťa len poprosil, aby si sa zdržal vášní, aby si toto vlákno udržalo čistý faktologický charakter, šancu sa niekam dopracovať. A nie, aby to tu rozbili vášnivci.
 
Těch joxů je na tomto fóru vícero. A rozhodně to nejsou všichni Slováci, pouze někteří. Zvláštní je, že s joxovštinou se setkávám pouze na tomto fóru. Stýkám se s jinými Slováky, kteří s KSB nemají vůbec nic společného, ale nikdy jsem od nich neslyšel to co od Joxe a spol.
Záleží čo chápeš pod Joxom a Joxovštinou. Ja som mal u Joxa problém iba s jeho výbušnosťou a netaktným spôsobom, akým dával najavo nesúhlas s inými ľuďmi. S obsahom jeho príspevkov, nie.
Ale ty pod Joxovštinou asi chápeš zmienky na národnostnú tému Slovákov a Čechov. Všetky historické veci sa dajú vyriešiť aj s chladnou hlavou. Ale to je pre výbušných ľudí nereálne.
Dosť ma tieto reakcie prekvapujú, pretože Jox už na forum nechodí. Ľudo tiež nie. Tí starí KSBáci čo tu zostali sú mierni. Dokonca aj Ori sa ovláda. Takže jediné, čo vám môže vadiť, sú len názory ľudí, nie forma ich vyjadrovania. Prepáčte, ale fórum je predsa na to, aby sa na ňom diskutovalo o rôznych veciach, a riešili nejasnosti. Nie iba to, aby sme sa všetci utvrdzovali v rovnakej viere a presvedčení. Veď týmto sa tu učíme pracovať v tandemovom a polytandemovom princípe práce. A ďalšie užitočné veci.
 
Naposledy upravené:
A ďalšie užitočné veci.
Užitočné je aj pracovať práve s tými emóciami. Pracovať s nimi. Nie ich potláčať. To si vyžaduje ustúpiť z osobnej roviny a spraviť vhľad do seba. Príliš ľahké to teda nie je. Ale je to cesta k harmónii aj medzi nami a v národe celkovo, bez toho to nepôjde.
 
Užitočné je aj pracovať práve s tými emóciami. Pracovať s nimi. Nie ich potláčať. To si vyžaduje ustúpiť z osobnej roviny a spraviť vhľad do seba. Príliš ľahké to teda nie je. Ale je to cesta k harmónii aj medzi nami a v národe celkovo, bez toho to nepôjde.
Ja osobne s emóciami nemám problém. Povahou som skôr flegmatik. Ale tiež ma občas niečo nadvihne zo stoličky. Ale najprv to rozdýcham, popremýšľam nad tým, čo chcem povedať, a až potom píšem.
 
Ja osobne s emóciami nemám problém. Povahou som skôr flegmatik. Ale tiež ma občas niečo nadvihne zo stoličky. Ale najprv to rozdýcham, popremýšľam nad tým, čo chcem povedať, a až potom píšem.
Keď už si otvoril spoveď :), ja som bol teda pekne prchký a ešte v niektorých veciach stále som. S lunou v raku sa jednoducho hlbokému prežívaniu emócií nemáš možnosť vyhnúť. No s RUŠkou a tak celkovo s prácou s emóciami sa mi podarilo rozviazať mnohé uzly z minulosti, takže ma už kopu vecí, čo ma predtým vedeli vytiahnuť z 0 na 100 za pol sekundy, vôbec nerozrušuje. A celé je to o tom, nemusieť zaťažovať svoje emocionálne telo prežívaním zbytočností vzniknutých v minulosti pri nejakom druhu vyhodnotení vonkajších podnetov, ktoré ti pak život prostredníctvom JŽO pravidelne predhadzuje - konfrontuje ťa s nimi, aby si to vyriešil a žil spokojne. Niektorí ľudia si nesú so sebou veľmi ťažké mechy podvedomých tráum spojených s emóciami, ktoré sa potom podpisujú na ich zdravotnej kondícii, nedovoľujú im žiť šťastne a hlavne odoberajú energiu, ktorú môžeš zmysluplne venovať do úplne iných vecí, napríklad na realizáciu svojej životnej misie.
 
Naposledy upravené:
Keď už si otvoril spoveď :), ja som bol teda pekne prchký a ešte v niektorých veciach stále som. S lunou v raku sa jednoducho hlbokému prežívaniu emócií nemáš možnosť vyhnúť. No s RUŠkou a tak celkovo s prácou s emóciami sa mi podarilo rozviazať mnohé uzly z minulosti, takže ma už kopu vecí, čo ma predtým vedeli vytiahnuť z 0 na 100 za pol sekundy, vôbec nerozrušuje. A celé je to o tom, nemusieť zaťažovať svoje emocionálne telo prežívaním zbytočností vzniknutých v minulosti pri nejakom druhu vyhodnotení vonkajších podnetov, ktoré ti pak život prostredníctvom JŽO pravidelne predhadzuje - konfrontuje ťa s nimi, aby si to vyriešil a žil spokojne. Niektorí ľudia si nesú so sebou veľmi ťažké mechy podvedomých tráum spojených s emóciami, ktoré sa potom podpisujú na ich zdravotnej kondícii, nedovoľujú im žiť šťastne a hlavne odoberajú energiu, ktorú môžeš zmysluplne venovať do úplne iných vecí, napríklad na realizáciu svojej životnej misie.
Ak ti to pomohlo k tak veľkej zmene, potom na tej metóde RUŠ asi niečo bude.
 
Naspäť
Top Bottom