Důvěra, jak rychle ji lze ztratit. Bude možné ji ještě někdy získat?

Autor: m9rek (Kob-forum.eu | RSS odber)

Bývalá německá kancléřka Angela Merkelová pro deník Die Zeit v podstatě prohlásila, že Západ Ruskou federaci opět podvedl, když řekla, že Minské dohody měly jediný cíl: vyhrát Ukrajině drahocenný čas, aby se mohla připravit na válku proti Rusku. Po slibech o nerozšiřování NATO na východ v 90. letech, je to tedy další rána v již tak napjaté atmosféře mezi Západem a Východem, a nejenom. Srbský prezident Alexander Vučič k vyjádření Merkelové řekl následující: „Prohlášení bývalé německé kancléřky Angely Merkelové a bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, že se Kyjev ani Západ nechystaly plnit Minské dohody, dramaticky mění obraz událostí a vyvolává otázku důvěry. Toto prohlášení Merkelové zásadně mění situaci, ve všech smyslech, především v politickém, a pro mě je to jasný signál, komu nelze věřit. Zde vyvstává otázka, kolik toho my, tací malý, můžeme vydržet, pokud se oni odvážili hrát si s někým takovým, kdo je mnohem silnější než my, a podváděli a lhali Ruské federaci, aby využili čas k vyzbrojení se a přípravě velké porážky Ruska.“ Ještě ten samý den se začala zhoršovat situace na severu Kosova, zvýšilo se napětí příjezdem kosovského specnazu na území obývané Srby a zabráním vodní přehrady, která toto území zásobuje pitnou vodou.

Pojďme se společně podívat na slova jednoho z nejvlivnějších evropských politiků 21. století o Minských dohodách:

5. března 2015: „Pokud budou Minské dohody vážně porušeny, jsou evropští vůdci a Evropská komise připraveni vypracovat a uvalit nové sankce (proti RF).“

20. října 2016: „Diskutovali jsme o pracovním postupu, který je mnohostranný a který je třeba brát v úvahu při práci na tématech, jako je bezpečnost a politický proces. To by mělo pokračovat v rámci cestovní mapy pro různé kroky souboru opatření k provádění Minských dohod. A to je pokrok.“

18. února 2017: „Minsk (Minské dohody) je vše, co máme. Bohužel nemohu říci, že všechny body Minských dohod byly splněny. Je nutné zavést dlouhodobý režim příměří. Můj názor je, že bychom neměli vyhazovat to jediné, co máme.“

17. března 2017: „Velmi mě potěšilo, že americká administrativa a prezident osobně jsou oddáni Minskému procesu. Musíme najít řešení tohoto problému. Musíme najít bezpečné řešení pro Ukrajinu, a po vyjasnění současné situace by se měly zlepšit i vztahy s Ruskem. Minské dohody jsou dobrým základem, ale bohužel jsme zatím nedosáhli procesu, který jsme očekávali. V nadcházejících měsících však budeme na této problematice společně s našimi odborníky dále pracovat.“

20. května 2017: „Otázka bezpečnosti, jak ji prezentují Minské dohody, je předpokladem dalšího pokroku v politickém procesu.“

2. září 2017: „V oblasti bezpečnostní politiky v Evropě musíme udělat vše pro to, abychom naše kontakty opět zlepšili. To zahrnuje i provádění Minských dohod. Pokud se to podaří, získáme výchozí bod pro ještě intenzivnější dialog.“

10. dubna 2018: „Diskutovali jsme o situaci, která vzniká v souvislosti s plněním Minských dohod. Navzdory složitosti situace nesmíme polevit v úsilí, protože tu mluvíme především o lidech. Německo a Francie budou i nadále spolupracovat s Ukrajinou a Ruskem na nalezení východiska z této situace.“

18. srpna 2018: „Musíme se snažit najít řešení. To se týká především otázky Ukrajiny. Pracujeme na tom už poměrně dlouho. Základem jsou a zůstávají Minské dohody. I když je třeba konstatovat, že zatím nemáme stabilní příměří.“

1. listopadu 2018: „Pokud dojde k pokroku, můžeme tyto sankce zmírnit. Bohužel situace je nyní taková, že Minské dohody nejsou dodržovány. Pokud se něco udělá, je to jen o milimetr dopředu a hned zase zpátky. Německo bude prosazovat pokračování těchto sankcí (proti RF).“

10. prosince 2019: „Je zde otázka, zda je tento dokument zkamenělý, nebo jej lze měnit. Koneckonců existují určité návrhy prezidenta Zelenského na jeho změnu…. Doufáme, že tento dokument bude opět flexibilní a bude znovu oživen.“

A přišel 7. prosinec 2022 a VŠE JE JINAK!

Podle mínění Merkelové, pokud by nebyly uzavřeny Minské dohody, Rusko by mohlo obsadit ukrajinské území a NATO tehdy nemělo tolik příležitostí, jak tomu zabránit. Směšně tedy vypadá výrok genseka NATO Stoltenberga, pronesený o dva dny později: „Tato válka se může stát rozsáhlou, z níž vznikne obrovský konflikt mezi NATO a Ruskem… Pracujeme každý den na tom, abychom se tomu vyhnuli.“ Pouze další lež. NATO už tedy podle slov Merkelové s Ruskem bojuje. Zatím pouze „rukama ukrajinců“.

Samozřejmě se k výroku Merkelové vyjádřili i ruští představitelé. Prezident Vladimír Putin uvedl: „Abych byl upřímný, bylo to pro mě naprosto nečekané. Je to zklamání. … To, co nyní zaznělo, vypovídá o tom, že jsme s ohledem na zahájení speciální vojenské operace postupovali správně. Proč? Protože, jak se ukazuje, nikdo nehodlal všechny tyto Minské dohody plnit. …. Smyslem bylo pouze napumpovat Ukrajinu zbraněmi a připravit ji na bojové akce. … Zjevně jsme se zorientovali příliš pozdě, abych byl upřímný. Možná jsme s tím vším měli začít dříve. Prostě jsme počítali s tím, že se v rámci těchto mírových Minských dohod dokážeme přece jen dohodnout. Co na to říci? To nyní samozřejmě vyvolává otázku důvěry. Ta důvěra už je i tak samozřejmě téměř na nule, ale po prohlášeních tohoto druhu samozřejmě vyvstává otázka důvěry. Jak se teď můžeme na něčem dohodnout a s kým je vůbec možné se dohodnout, kde vzít záruky? Ale stejně v konečném důsledku budeme muset jednat. Mnohokrát jsem řekl, že jsme k jednání připraveni, jsme jim otevřeni. Ale nutí nás to samozřejmě přemýšlet o tom, s kým máme co do činění.“

Předseda státní Dumy Vjačeslav Volodin prohlásil: „Po přiznání Merkelové nesou Německo a Francie (jako západní garanti Minských dohod) morální a materiální odpovědnost za dění na Ukrajině. Budou muset zaplatit obyvatelům Donbasu odškodné za osm let trvající genocidu a škody. Obyvatelé Evropy musí vědět, komu vděčí za své problémy: nedostatek tepla, elektřiny, obrovskou inflaci a zavírání podniků.“

Společnost Sovereign Economy uvedla, že reparace by měly zahrnovat jak náhradu za pokles HDP, tak hodnotu zničeného majetku. Analýza předválečné ekonomiky Donbasu ukazuje, že region za devět let utrpěl výpadek HDP ve výši 126 miliard dolarů. Škody za zničený civilní majetek se odhaduji na 30 miliard dolarů.

Mezitím se k výroku Merkelové vyjádřili i v jiných částech světa. Čínský Global Times píše: „Přiznání bývalé německé kancléřky Angely Merkelové o skutečných záměrech Západu ohledně Minských dohod odhalilo jeho pokrytectví vůči Rusku. Merkelová svými slovy strhla masku přátelství, kterou Evropa a USA v posledních letech nosily.“ Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache: „Merkelová o skutečných cílech Minských dohod děsí a podkopává důvěru v evropskou politiku.“

Zdroj článku...
 
Tak se stal Putin premiérem a později prezidentam.
Byl to kandidát liberastů. Největší podporu měl v Moskvě a Leningradě. Až v dalších volbách se od něho začali někteří liberasti odklánět.
V literatuře je jen jedna postava, která dokázala takto oklamat "Pána zla" - Severus Snape v Harry Potterovi.
Poopravím to - Putin se stal prezidentem po Jelcinovi hned (s působností od 31.12.99). Tím premiérem byl až mnohem později.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=vTsqy18Mbvs

Jinak souhlasím - včetně postavy Snape. Ano - Putin byl anglosasy vnímán jako "jejich slouha" - prostě jen další Jelcin či Havel. Svědčí o tom jeho účast na jakési charitativní akci, uprostřed hereckých hvězd zábavného průmyslu. Možná od něj čekali i opileckou tancovačku jako od Jelcina...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Hl0TBYFB08M


A nyní obecně:
Ano, liberálové ho milovali, byl to přece "žák" Sobčaka a znal celou petrohradskou "smetánku". Tedy - měl přehled, věděl, co se děje a jak se to děje. Také i to, co se dít bude. A myslím si, že právě toto mu liberálové nemůžou zapomenout. Že je všechny přechytračil pomocí jejich vlastních "metod".
Putin pro mě znamená živý důkaz pořekadla "mezi vlky nemůže jít beránek" (protože by ho rozervali na kusy). A dodnes se musím smát, jak se v oněch dobách v masmédiích přetřásalo, jaký je to oligarcha, jak stejně jako ruští mafiáni "rozkrádá rozpočet". Rusko je ztracenou zemí s nejhorší korupcí - tak se psalo při přetřásání tehdejších finančních skandálů s "odkláněním" státních peněz. Jenže - zatímco u nás se "odkloněné" peníze nikdy nenajdou a nikdo není potrestaný, za Putina se našly. Sice později - ale našly. Tyto "odkloněné" peníze se totiž nepřesouvaly do soukromých kapes, ale na účet armády. To znamená - byla za ně budovaná armáda a to tak, že ani Duma o tom nevěděla. Prostě tajně, pod nosem všech liberálů jak doma, tak ve světě.
 
Poopravím to - Putin se stal prezidentem po Jelcinovi hned (s působností od 31.12.99). Tím premiérem byl až mnohem později.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=vTsqy18Mbvs

Jinak souhlasím - včetně postavy Snape. Ano - Putin byl anglosasy vnímán jako "jejich slouha" - prostě jen další Jelcin či Havel. Svědčí o tom jeho účast na jakési charitativní akci, uprostřed hereckých hvězd zábavného průmyslu. Možná od něj čekali i opileckou tancovačku jako od Jelcina...

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Hl0TBYFB08M


A nyní obecně:
Ano, liberálové ho milovali, byl to přece "žák" Sobčaka a znal celou petrohradskou "smetánku". Tedy - měl přehled, věděl, co se děje a jak se to děje. Také i to, co se dít bude. A myslím si, že právě toto mu liberálové nemůžou zapomenout. Že je všechny přechytračil pomocí jejich vlastních "metod".
Putin pro mě znamená živý důkaz pořekadla "mezi vlky nemůže jít beránek" (protože by ho rozervali na kusy). A dodnes se musím smát, jak se v oněch dobách v masmédiích přetřásalo, jaký je to oligarcha, jak stejně jako ruští mafiáni "rozkrádá rozpočet". Rusko je ztracenou zemí s nejhorší korupcí - tak se psalo při přetřásání tehdejších finančních skandálů s "odkláněním" státních peněz. Jenže - zatímco u nás se "odkloněné" peníze nikdy nenajdou a nikdo není potrestaný, za Putina se našly. Sice později - ale našly. Tyto "odkloněné" peníze se totiž nepřesouvaly do soukromých kapes, ale na účet armády. To znamená - byla za ně budovaná armáda a to tak, že ani Duma o tom nevěděla. Prostě tajně, pod nosem všech liberálů jak doma, tak ve světě.

Tá kariéra v KGB a neskôr šéfa FSB mu veľmi prospela, lebo bolo až neuveriteľné, ako sa mu to celé podarilo utajiť. U muselo to trvať dlho, veď treba rátať aj s nejakým vývojom a výskumom, výrobov prototypov, testovaním, a neskôr sériovou výrobou; vojaci sa museli zaškoliť na nový typ výzbroje, a to tiež trvá minimálne rok. Dokonca aj na ministerstve obrany, kde bol Serďukov, to zvonka pôsobilo dojmom, že tam prebieha korupcia a peniaze tečú preč.
To znamená, že do tohto tajného projektu bolo zapojených dosť veľa ľudí, a je zázrak, že informácie nepresiakli na Západ, že nikoho nenapadlo robiť satelitnú rozviedku, či Rusi niečo nevyvíjajú. Celé to muselo byť veľmi kvalitne zorganizované. Také niečo mohlo vyjsť len z hlavy rozviedčíka s ekonomickým a právnickým vzdelaním. Niekto, kto nemal výcvik KGB, by len sotva dokázal zorganizovať projekt v tak utajenom režime.
 
Dokonca aj na ministerstve obrany, kde bol Serďukov, to zvonka pôsobilo dojmom, že tam prebieha korupcia a peniaze tečú preč.
To znamená, že do tohto tajného projektu bolo zapojených dosť veľa ľudí, a je zázrak, že informácie nepresiakli na Západ, že nikoho nenapadlo robiť satelitnú rozviedku, či Rusi niečo nevyvíjajú. Celé to muselo byť veľmi kvalitne zorganizované. Také niečo mohlo vyjsť len z hlavy rozviedčíka s ekonomickým a právnickým vzdelaním. Niekto, kto nemal výcvik KGB, by len sotva dokázal zorganizovať projekt v tak utajenom režime.
Mě vždy bavili ty konspirační teorie některých prozápadních liberastů na toto téma (ta korupce prý tekla do majetku Putina a on tak byl bohatší než nejbohatší lidi světa s majetkem 150 miliard US dolarů). Jsem se jim vždy vysmíval, jakože od kdy jsou konspirační teorie povolené. A pokud by to byla pravda, tak jen používá stejné metody vyvedení majetku v utajení jako Rotschildi, ale ty už to dělají několik století ... a pak by musela platit konspirační teorie. že z 60 bilionů majetku světa Rotschildi stejnými metodami vlastní 15 bilionů. To je vždy na chvíli uzemnilo.

P.S. @Lin Putin byl opravdu nejprve cca půl roku premiér v roce 1999, později zastupující prezident za odspoupivšiho Jelcina a teprve poté zvolený prezident....
 
Ještě k připravenosti Ruska na válku s NATO:
Všem ponorkám, schopným nést jaderné rakety vyrobeným ještě v dobách SSSR končila životnost kolem roku 2012. Ještě v letech 2003-5 nebyla plánována žádná jejich obnova.
Za této situace byla Mnichovská řeč Putina 2007 opravu řeč vši, která zařvala.
Plány na stavbu ponorek (pokud se nemýlím) byly zveřejněny cca až v roce 2008 a 2009-11 Rusko stavělo 2-3 jaderné ponorky ročně (zatímco USA jen jednu za dva roky, zato pravidelně již mnohá desetiletí (ty nejstarší se potom vyřazují).... ale původně se přeci nepočítalo ani s jednou novou ponorkou v Rusku a starým končila životnost)
Dálkové strategické bombardéry TU-160 (také součást jaderné triády).
SSSR původně počítal v provozu se 100 kusy.
Rusko provozuje jen 16 ks těchto bombardérů (a možná několik vhodných k náhradě v hangáru). Čas od času má některý z nich havárii či poruchu.
Výrobní a opravárenská linka byla odstavena v roce 1994. Její obnovení nebylo jednoduché. Povedlo se až v roce 2015.
"Program reprodukce letounů Tu-160 v modernizované podobě Tu-160M byl zahájen rozhodnutím ruského prezidenta Vladimira Putina v roce 2015. Za tímto účelem byla v krátké době kompletně digitalizována konstrukční dokumentace letounu Tu-160M, byla obnovena technologie vakuového svařování titanových výrobků, obnovena výroba leteckých drakových jednotek a spolupráce vyspělých průmyslových podniků v oblasti metalurgie, konstrukce letadel, strojírenství a přístrojové techniky.!"
https://www.armyweb.cz/clanek/dalsi-modernizovany-tu-160m
Postupně jsou modernizovány ty stávající na verzi TU-160M
a staví se nové, ještě o chlup modernější (např. motory s delším doletem) TU-160M2 První byl vyroben v roce 2018.
Tolik k připravenosti Ruska na válku s NATO v době Minských dohod 2014-15
------------------------------------------------------------------------------
NATO v uvedené době zlikvidovalo 1/2 svých skladových zásob munice, která se jim nyní nedostává.
Zavřelo či omezilo mnohé ze svých zbrojních továren - chybí jim odborníci i suroviny na jejich opětovné uvedení do provozu.
-----------------------------------------------------------------------------
Takže vyjádření Merkelové o tom, že za těch 8 let potřebovalo NATO jako oddych k vyzbrojení Ukrajiny je tak jen částečně pravdivé ... ten oddych totiž NATO nevyužilo jen k ozbrojení Ukrajiny, ale hlavně k odzbrojení sebe sama, zatímco Rusko v dané době prokazatelně obnovilo mnohé výroby, díky čemuž modernizovalo svůj zbraňový potenciál.
Tuto lež (resp. velmi významný posun významu) tak Merkelová v dané souvislosti vhodila pro hurá patriotickou opozici Putina - kterou zde reprezentuje nick Vlasta, aby ta měla munici k tomu útočit na Putina.
 
navyse Rusko vyuzilo ten cas k ekonomickemu posilneniu. Malokto si pamata, ale Rusko v 2014 bolo existencne zavisle od dovozu potravin, malo obrovske investicie v americkom vlasnom dlhu, nemali vlastnu spolocnost pre platobne karty, vylucenie zo SWIFTu by bolo v tom case pre nich smrtelne. Takisto nemali plynovod do Ciny a flotila trajektov bola tiez mala. Nemali podporu Indie a Ciny, nemali vyvinute nove zbrane, armada nemala defacto ziadne vojenske skusenosti (to prislo az po Syrii). V tom case by sankcie, ktore na nich uvalil Zapad teraz, boli pravdepodobne smrtelne
 
Naspäť
Top Bottom