Funkční období prezidenta Petra Pavla

…hovoří, jako běžný reportér, který má v pozadí "rámus ulice" s všelijakými zvuky a další rušení skokovým zoomováním obrazu…
…vedle sebe nebo za sebou nemá ani naši státní vlajku…
Ech, tyto věci jsem nedocenil.
Nepříjemné je, že můžeme přidávat další postřehy tohoto typu (bez nároku na úplnost výčtu):
i. vzpomeňme logo/symboliku, kterou používal PePa během prezidentské kampaně: hlava lva podobná jeho vlastnímu obličeji; navíc: podobný styl grafiky, jako nový - dnes díky Hadamczikovi naštěstí už bývalý - nenárodní znak na dresech našich ledních hokejistů (hokej ~ národní sport)
ii. vzpomeňme na snahu “otevřít diskusi” o přesunu Českých Korunovačních klenotů do (!) muzea (mimochodem: takto už to údajně je v malobritánii)
iii. vzpomeňme na kecy o “otevření“ Pražského hradu ”lidem”
iv. vzpomeňme na “diskusi”, jestli a kde bude/nebude PePa bydlet na Hradě
v. na Hradě cca 18.12.2023 byla otevřena “kavárna” (jestli rovnou neříct “pražská kavárna”) Starbucks:
”Kavárenský (americký - pozn. Počtář) řetězec Starbucks přistoupil po fázi obléhání k regulérnímu vpádu do prostor Pražského hradu. Dosud měl svou restauraci na dohled sídlu českého prezidenta, nyní jednu ale otevřel přímo v areálu za katedrálou sv. Víta. … Restaurace Starbucks se >rozléhá< na 302 metrech čtverečních a dovnitř se vejde 54 hostů, dalších 72 míst nabídne letní zahrádka s výhledem na Jelení příkop…” (ó, jak byl vtipný pisálek; žel, nemohu se smát; 302 ~ 5 ~ (sociální) magie; 54 ~ 9 ~ ukončování; 72 ~ 9)
a “…okomentoval příchod Starbucks Marek Stříteský z Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze” (pokud se nepletu, šéfem/proboštem Metropolitní kapituly je havloid Mons. Mgr. Václav Malý
https://www.kapitula.cz/canons )

Počítám, že běží pokus o “odposvátnění” Pražského hradu, jako součást pokusu o demontáž naší státnosti, zatím na úrovni symbolů. Připomínám, že PePa tlačil euro - místo >koruny<.
Naštěstí, jsou zde i proti-procesy: viz Lojza Hadamczik a návrat státního znaku na dresy a viz že včera naši hokejisté do 20-ti let porazili Kanadu 3:2 (~ 5) ve čtvrtfinále pomocí gólu, který >padl 11 sekund< před koncem zápasu.
2.1.2024
 
Naposledy upravené:
Starbucks v cestine (chybi obrazky loga), ale jinak zajimave cteni
Starbucks v nemcine vc. obrazku loga a popisu
je spolecnost se sidlem v Seattle, stat Washington, USA
Black Rock vlastni 6,6% spolecnosti.
Sirena je logem spolecnosti, s lety se obraz Sireny nekolikrat menil.
V řecké mytologii je siréna (starořecky Σειρήν Seirēn) většinou ženská, dvouocasa, někdy vousatá mýtická bytost (původně kříženec člověka a ptáka, později také člověka a ryby), která láká projíždějící námořníky svým svůdným zpěvem, aby je zabila.
 
Starbucks v cestine (chybi obrazky loga), ale jinak zajimave cteni
cituji z wiki
"Název
Společnost nese své jméno po Starbuckovi, prvním důstojníkovi lodi Pequod kapitána Achaba v románu Bílá velryba, a také po těžebním táboře z přelomu století, který se nacházel pod Mount Rainier a jmenoval se Starbo. Podle knihy Howarda Schultze však nebylo jméno převzato tak, jak by lidé očekávali. Gordonu Bowkerovi se líbilo jméno Pequod, které patřilo jedné lodi z románu, a jeho společník Terry Heckler reagoval tak, že nikdo přece nebude pít šálek kávy s tak podivným jménem a vymyslel jméno Starbo. Smíchání těchto dvou nápadu později vyústilo v název Starbucks, jelikož Starbuck byl prvním důstojníkem právě na lodi Pequod."
Zajímavá legenda.

Pokud ze "Starbucks" oddělíme "gramatické s", máme star-buck.
Star = hvězda
Buck = (slangově) dolar nebo samec, jelen, kozel, frajer

Pokud se týká loga, má zajímavý vývoj v čase: pojmenoval bych to jako "vzrůstání fokusu/zaměření se"...
Otázka je, že fokus na co.
Z loga také plyne, že už je to hodně dávno, co pro ně bylo důležité, že je jejich kafé "fresh" (čerstvé)... Vlastně ani o to kafé už jim asi tolik nejde...
To poslední logo by klidně mohla mít prodejna dámských plavek nebo kadeřnictví...
 
zajímavý vývoj v čase: pojmenoval bych to jako "vzrůstání fokusu/zaměření se"...
Otázka je, že fokus na co.
Buck = (slangově) dolar nebo samec, jelen, kozel, frajer
Přikláním se k Buck = samci kozla
David Bowie ve videu Blackstar má hvězdu (Nibiru) se samcem kozlem? na 9 minutě záznamu (YouTube), který je obdobou obrazu kozla, který tancoval lídrům západní regionální civilizace při obřadním rituálu u Gotthardského tunelu, kterému se "pochechtávali" lídři východní regionální a ruské civilizace.
-
Lze vysledovat, že kdejaká vyšší (pokud chce být vyšší) korporace západní regionální civilizace je povinna se vymezit, se označkovat = přijmout znamení, že přináleží stádu toho, kdo leze jednou za 1000 let z propasti a fokus je směr-vektor cílů, fokus lze zjemnit, ostřit, cílit, pracovat s detaily...
Podivuhodný příklon západní regionální civilizace. Někde jsem vyčetl že populační degradace = hedonismus - požitkářství (tedy opak rozvoje) má v kolektivní psychice periodu 1000 let. Takže jednou za 1000 let musí jakoby vylízt, aby obrátil periodu cyklu vývoje na Zemi.
 

Friday Edition: Prezident Petr Pavel a jeho euro překvapení ...​

Fiala následně odmítl jakoukoliv změnu politiky a Pavel se k tomu pak už nevrátil.

Miloš Zeman zřejmě otázku eura nastolil jako odměnu Rusnokovi za to, že byl v letech 2013-2014 ochoten sloužit jako jeho premiér. Pavlovy úmysly jsou méně jasné. Možná chtěl pouze pomoci svým korporátním sponzorům. Možná se chtěl vyhnout tématu Ukrajiny a Gazy a rozhodl se tak otevřít další ožehavé téma k odlákání pozornosti. Anebo možná chce skutečně urychlit integraci do Evropské unie, stejně jako se o to pokusil v říjnu loňského roku, když na College of Europe v belgických Bruggách vyzval k debatě o tom, zda by se členské státy EU měly v klíčových oblastech vzdát práva veta. Ani to však nikam nevedlo. Pavel popřel, že by tehdy malé země vyzýval ke vzdání se práva veta, chtěl na toto téma pouze zavést diskuzi.

Pavel ve svém novoročním projevu věnoval jeden odstavec kritice Miloše Zemana, aniž by vyslovil jeho jméno. „Loni v březnu jsem díky vaší důvěře přišel na Pražský hrad a převzal jsem úřad, který byl uzavřený do sebe a uzavřený před lidmi. Rezignoval na potřeby občanů, na vize a plány. Od té chvíle pracuji na tom, aby se to změnilo.“

Obraz Hradu se mu rozhodně změnit podařilo,
částečně i jmenováním kandidátů do Ústavního soudu. Už podruhé otevřel dveře k tomu, aby hrál větší roli v záležitostech EU,
ovšem zatím bez konkrétních výsledků.

Jeho poradce Petr Kolář 21. prosince v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že existuje reálná šance, že Donald Trump bude zvolen americkým prezidentem, a že Pavel by měl převzít vůdčí roli při mobilizaci našich spojenců. Evropa se podle Koláře bude muset mnohem více starat nejen sama o sebe, ale i o své okolí.

Cíl je to odvážný. Brzy uvidíme, zda Pavlovo euro překvapení bylo krokem tímto směrem a zároveň výchozím bodem pro novou prezidentskou vizi.
 
Tak to jsou počty, které se mi líbí...
Poprvé:
6.3.2023
Podruhé:
23.1.2024
Pokud se nemýlím, tak podobné hlášky začala Čaputová provozovat cca 1 rok před koncem svého mandátu.
Ale PePa ji trumfnul: začal už po cca 1. roce svého mandátu.
Jen tak dál :- )
 
"Už se perou, už se perou, já jsem říkala od začátku, že si ty čumáky rozbijou."
25.1.2024
Tento článeček je ještě "kulantní".
(Dodatek: později byl článek aktualizován a začal se více podobat na ten níže linkovaný.)

Ale tady už si servítky neberou:
25.1.2024
A na co dojela Vohralíková?
Přítel po boku se necítil dobře po jejím boku.

"Podle zdrojů Seznam Zpráv Petr Kolář řekl Vohralíkové do očí, že je „největším zklamáním jeho života“. Vadilo mu, že se začala ve funkci opevňovat a čím dál více mu komplikovala přístup k prezidentu Pavlovi.
Definitivně Koláře rozlítilo, jaké veřejné ponížení mu nedávno nachystala. Petr Kolář se s prezidentskou kanceláří nejprve domluvil, že bude lepší, když si jako poradce hlavy státu udělá bezpečnostní prověrku u NBÚ. Třeba proto, aby se mohl dostat i k utajovaným dokumentům. Začal si kvůli tomu chystat podklady. Jana Vohrálíková však najednou přišla s tím, že Kolář prý žádnou prověrku potřebovat nebude.
Proč, to se dozvěděl o měsíc později: Vohralíková totiž Koláře, prezidentova klíčového „přítele po boku“, přesunula od Nového roku mezi ostatní externí poradce. Zároveň mu odebrala vstupní kartičku do hradní kanceláře a vyškrtla ho z pravidelných pondělních porad. Z prezidentova kalendáře postupně zmizely i další schůzky s Kolářem. Vše ještě doprovodila slovy, že se tím fungování alespoň „pročistí“."
(Cože?
Opravdu to je ze SeznamŽupmy?
:- )

Nástupce kancléřky Vohralíkové je více než "důstojný": bývalý generální ředitel T-Mobile nejdříve v SR, pak v ČR, nynější ředitel proslaveného "Aspen Institutu".
 
Naposledy upravené:
Drivejsi zpravy
21.12.2023
Změny v týmu Pavla: Kolář už nebude mít smlouvu s Hradem. A končí šéf poradců Richter

Ve smluvní spolupráci s Hradem nebudou od ledna na vlastní žádost pokračovat šéf poradců Tomáš Richter nebo bývalý diplomat Petr Kolář. Druhý jmenovaný ale zůstane v expertním zahraničně-politickém panelu. V tiskové zprávě to dnes oznámil odbor komunikace Hradu. Kolář dříve v pořadu Hráči na Blesk.cz uvedl, že prezidentovi radí za 1000 korun měsíčně.
 
Naposledy upravené moderátorom:
"Už se perou, už se perou, já jsem říkala od začátku, že si ty čumáky rozbijou."
25.1.2024
Tento článeček je ještě "kulantní".
(Dodatek: později byl článek aktualizován a začal se více podobat na ten níže linkovaný.)

Ale tady už si servítky neberou:
25.1.2024
A na co dojela Vohralíková?
Přítel po boku se necítil dobře po jejím boku.

"Podle zdrojů Seznam Zpráv Petr Kolář řekl Vohralíkové do očí, že je „největším zklamáním jeho života“. Vadilo mu, že se začala ve funkci opevňovat a čím dál více mu komplikovala přístup k prezidentu Pavlovi.
Definitivně Koláře rozlítilo, jaké veřejné ponížení mu nedávno nachystala. Petr Kolář se s prezidentskou kanceláří nejprve domluvil, že bude lepší, když si jako poradce hlavy státu udělá bezpečnostní prověrku u NBÚ. Třeba proto, aby se mohl dostat i k utajovaným dokumentům. Začal si kvůli tomu chystat podklady. Jana Vohrálíková však najednou přišla s tím, že Kolář prý žádnou prověrku potřebovat nebude.
Proč, to se dozvěděl o měsíc později: Vohralíková totiž Koláře, prezidentova klíčového „přítele po boku“, přesunula od Nového roku mezi ostatní externí poradce. Zároveň mu odebrala vstupní kartičku do hradní kanceláře a vyškrtla ho z pravidelných pondělních porad. Z prezidentova kalendáře postupně zmizely i další schůzky s Kolářem. Vše ještě doprovodila slovy, že se tím fungování alespoň „pročistí“."
(Cože?
Opravdu to je ze SeznamŽupmy?
:- )

Nástupce kancléřky Vohralíkové je více než "důstojný": bývalý generální ředitel T-Mobile nejdříve v SR, pak v ČR, nynější ředitel proslaveného "Aspen Institutu".
Zbavil se jí Kolář přes Pavla nebo jen posloužila a hnahradili ji vhodnější loutkou ?!
Chtělo by to zjistit, kdo tahá za který provázek ...
 
Už zítra prezidentovi Petru Pavlovi (62) skončí týdenní dovolená!
Tu podle Lidových novin tráví ve Španělsku, kde testuje motorky. Hrad ale stále odmítá potvrdit, zda je prezident skutečně v zahraničí. A odkazuje se na bezpečnost.
„Z bezpečnostních důvodů nebudeme sdělovat, kde ji tráví,“ uvedla pro Blesk už v úterý Pfeiferová. A i včera přes blížící se konec Pavlova oddychu odmítla sdělit více informací. Podle informací z médií pak prezident tráví dovolenou bez manželky Evy (59), ale pouze s ochrankou.

 
Naposledy upravené:
Český prezident Petr Pavel dnes zaháil návštěvu Lucemburska, kde ho čekají zejména politická jednání. Setká se s velkovévodou Henrim, premiérem Lucem Friedenem, předsedou Sněmovny Claudem Wiselerem nebo s Xavierem Bettelem, bývalým předsedou vlády a nyní vicepremiérem, ministrem zahraničních věcí a zahraničního obchodu a ministrem pro rozvojovou spolupráci a humanitární záležitosti. První dáma Eva Pavlová si před cestoou do Luceburska užívala na lyžích ve Vysokých Tatrách.
 
Český prezident Petr Pavel dnes zaháil návštěvu Lucemburska, kde ho čekají zejména politická jednání. Setká se s velkovévodou Henrim, premiérem Lucem Friedenem, předsedou Sněmovny Claudem Wiselerem nebo s Xavierem Bettelem, bývalým předsedou vlády a nyní vicepremiérem, ministrem zahraničních věcí a zahraničního obchodu a ministrem pro rozvojovou spolupráci a humanitární záležitosti. První dáma Eva Pavlová si před cestoou do Luceburska užívala na lyžích ve Vysokých Tatrách.
Přišel čas na zrušení Benešových dekretů ?!
 
Z čeho vycházíš?
Nejsou to Lucemburkové, kteří požadují navrácení majetků, které právě kvůli nim ztratili ?
A proč by tam jinak jel ? Munička tam není. Důležité obchodní ani diplomatické vztahy s nimi nemáme ...
 
Jo, to jsem si spletl. Díky za opravu.

Proč tam potom jede ?!
Pretože je iniciatívny .....
Česká republika sa Pavlovou iniciatívou postavila do čela podpory vojny na Ukrajine.
"České republice se v zásobování Ukrajiny municí podařilo něco, co dokonce ani Evropská unie nedokázala. Tak německá veřejnoprávní stanice ZDF ve své reportáži hodnotí českou snahu zajistit v zemích mimo Evropskou unii 800 tisíc kusů dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu. Podle expertů je na nákup potřeba vyčlenit asi 1,5 miliardy dolarů (pozn. 35 miliard korún). Podle Pavla při hledání financí Česko spolupracuje s Dánskem, Nizozemskem a Kanadou". Připojit se hodlá i Francie.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cesko-evropska-unie-ukrajina.A240229_094608_zahranicni_mul
". https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cesko-evropska-unie-ukrajina.A240229_094608_zahranicni_mul
Česká "hlava" předpokládá, že se Lucembursko připojí do české iniciativy na zajištění dodávek munice pro Ukrajinu v zemích mimo Evropskou unii. Český plán na dodávky munice Pavel v polovině února představil na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Řekl, že Česko v mimounijních státech lokalizovalo pět set tisíc kusů dělostřelecké munice ve standardní ráži NATO a dalších tři sta tisíc kusů v sovětské ráži. Pavel v Mnichově také uvedl, že pokud Praha získá u spojenců peníze na nákup těchto nábojů, dokáže je na Ukrajinu dodat v řádu týdnů.
„Vnímáme tyto tři země, Benelux, jako jednu entitu. Takže automaticky asi je očekávání, že se Lucembursko připojí, případně trumfne své dva partnery,“ poznamenal Pavel. Belgie už oznámila, že iniciativu podpoří částkou dvou set milionů eur (přes pět miliard korun), Nizozemsko přislíbilo polovinu.
Země, ze kterých munice zajištěná Českem pochází, nebyly zveřejněny, neboť si to z různých důvodů nepřejí. Podle Lipavského by to měla být Jižní Korea, JAR a mluví se o Turecku jako o zprostředkovateli.

Výběr z programu státní návštěvy prezidenta za doprovodu podnikatelské mise v Lucemburském velkovévodství:
- setkání s představiteli vlády a PS Lucemburského velkovévodství
- položení květů u pomníku Jana Palacha
- krypta katedrály Notre-Dame (vzpomínky na společnou historii Česka a Lucemburska starou 700 let zaznívaly během čtvrtka velmi často. Pavel proto navštívil hrobku Jana Lucemburského).
- European Satellite Company (SES) s prohlídkou Satellite Operations Centre (SOC)
- návštěva NATO Support and Procurement Agency (NSPA), setkání s českými zaměstnanci NATO Support and Procurement Agency
- návštěva European School Luxembourg II
- návštěva Soudního dvora Evropské unie, jednání se zástupci Soudního dvora Evropské unie, setkání s českými zaměstnanci Soudního dvora Evropské unie
- zahájení business fóra v Lucemburské hospodářské komoře (Hospodářská komora ČR pověřena organizací doprovodné podnikatelské mise. Mise je zaměřena především na problematiku kybernetické bezpečnosti a vesmírných technologií, eventuálně na další obory IT související s obranou a bezpečností).

Odkazů o přátelství s Českou republikou se uvádí hned několik.
Prvně - oficiální partnerství, které je navázáno mezi Prahou a Lucemburkem.
Další zajímavostí je náměstí Jana Palacha, které se nachází nedaleko Place d’Armes. V neposlední řadě asi nejsilnější propojení navázal Jan Lucemburský, který si vzal za manželku Elišku Přemyslovnu a stal se českým králem. Hrabě Lucemburský, otec Karla IV., proslul svou památnou větou o tom, že český král z boje neutíká. Jemu samotnému se však bitva vymstila, když zemřel v bitvě u Kresčaku. Podrobnosti na: https://www.radynacestu.cz/magazin/katedrala-notre-dame/
Městečko Crécy leží v severní Francii v departementu Somme poblíž města Abbeville. Známe je však spíše pod českým označením Kresčak. Dne 26. srpna 1346 se v jeho blízkosti odehrála krutá bitva mezi anglickým a francouzským vojskem, v níž na straně Francouzů bojovali i čeští rytíři, vedení králem Janem Lucemburským. Po boku svého otce bojoval také jeho prvorozený syn Karel, v té době již zvolený římský král. Bitva u Kresčaku proběhla na samém začátku „stoleté války“, kterou spolu vedly Francie a Anglie. A protože rod Lucemburků byl úzce spřízněn s francouzským vládnoucím rodem Valois, který v té době na trůnu reprezentoval Filip VI., pokládal Jan Lucemburský za svoji povinnost přispěchat francouzskému příbuznému na pomoc v boji proti anglickým útočníkům. Jak velký význam spojeneckým svazkům s Francií přikládal, dokazuje skutečnost, že krátce předtím – 11. července 1346 – byl jeho syn Karel zvolen římským králem a chystala se jeho slavnostní korunovace. Zdálo se, že Francouzi mají vítězství jisté. Zatímco Angličanů bylo zhruba 20 000, Francouzi a jejich spojenci prý měli až 50 000 ozbrojenců. Přesto bitva skončila anglickým vítězstvím. Mezi těmi, kteří nalezli na bojišti smrt, byl i český král Jan Lucemburský, v té době již zcela slepý. To mu však nezabránilo, aby se boje se vší prudkostí zúčastnil. Je znám jeho proslulý výrok z tohoto dne: „Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal!“

Ako král momentálne z boja utekať asi nemože, ale bývalému generálovi sa to ľahko može stať, keď je zas ako predstaviteĺ českého štátu iniciatívny s nesprávnymi partnermi na nesprávnom mieste.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom