Funkční období prezidenta Petra Pavla

Friday Edition: Pošetilost práva veta
Britský časopis The Economist minulý týden napsal, že právo veta zemí Evropské unie musí být omezeno.
V 36členné unii se možná některé (menší) země budou muset vzdát práva komisaře. Spornější, ale nutnou změnou by bylo, aby se více rozhodnutí přijímalo kvalifikovanou většinou, přičemž velké země by měly větší váhu než ty malé. V současné době musí být důležité oblasti politiky - včetně zahraniční politiky, hospodářských sankcí, policejních záležitostí a daní - odsouhlaseny jednomyslně všemi 27 členskými státy. Francie a Německo si přejí, aby více oblastí nemohla vetovat jedna či dvě nepoddajné země. Mnoho malých zemí se však domnívá, že takové právo veta zachovává jejich suverenitu. A velká část střední Evropy již nyní nedůvěřuje rozhodnutím, která byla koncipována v Paříži a Berlíně a která by jim byla vnucována.
The Economist dospěl k závěru, že „po rozšíření EU na 36 zemí by bylo pošetilé umožnit vládě jedné země vetovat kolektivní počiny, jako je tomu nyní v případě zahraničních věcí a daní“.
 
PROJEKT DAS NEUE EUROPA PRÁVĚ VZKŘÍŠEN! Prezident Pavel na College of Europe v Bruggách a po boku globalčiků Federicy Mogherini a Hermana Van Rompuye vyzval k omezení práva veta při hlasování v orgánech EU!

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kprsX60HVb8&t=3848s
 
občas je dobré prečitat aj článok od VK
Ale ano, i já čtu jeho výtvory. Ale jak psal Počtář, není to příklad hodný doporučení bez upozornění na ďáblovy detaily. A ty se skrývají v interpretaci dějů a procesů. "Pan VK" zaháčkuje a pak své stádečko odvádí pro "něj" potřebným směrem.
 
občas je dobré prečitat aj článok od VK, a ja viem čo dávam. Takže Dakujem za upozornenie
@dasa s Aeronetom poprosím naozaj diétne, pretože ho máme v pravidlách fóra zakázaný. Ak je článok naozaj dobrý (čo sa tiež môže stať) tak treba k nemu dať komentár, čo je podľa teba v ňom dobré, že si tu zaslúži byť. To isté aj "Michal a Petr" a niektoré stránky.
 
První dáma Pavlová těžkopádně reagovala na otázku v panelové diskusi v Kyjevě. Nedokázala vypotit ani v češtině pár souvislých vět v kontextu.
Člověk by měl i pochopení, kdyby bývalá politručka (která jistě má určitou zkušenost s přednesem) nekritizovala předchozí první dámu, že nebyla vidět ani slyšet.
V tisku proběhla pouze chvála na elegantnost první dámy. Takový přešlap by Ivaně Zemanové nikdo neodpustil.

Stačí pustit od 3,56 min.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=KaSDKeuuMRw
 
P-rezidentu republiky Petru Pavlovi zní sympaticky mimosoudní vyrovnání s rodem, který byl zadobře s Hitlerem. Takové jednání hlavy státu s lichtenštejnským knížetem je možné interpretovat jako velezradu.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=HS_Jz6nm8q0& 
P-rezidentu republiky Petru Pavlovi zní sympaticky mimosoudní vyrovnání s rodem, který byl zadobře s Hitlerem. Takové jednání hlavy státu s lichtenštejnským knížetem je možné interpretovat jako velezradu.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=HS_Jz6nm8q0&
Nevěřím, že tento vlastizrádce doslouží svůj mandát. Je to opravdu takový bulík, kterého si každý povodí? Nebo nemá žádné svědomí a vlast pro něho opravdu vůbec nic neznamená?
Je to hanba.
 
První dáma Pavlová těžkopádně reagovala na otázku v panelové diskusi v Kyjevě.
Cože?
Ta Bobošíková je ještě škodolibější než já!
Co to je za nápis na úvodní fotce toho videa?
Prý ”Čistá duše”.
To jako myslí tohle?
Nebo dokonce tohle?
:- )
 
Cože?
Ta Bobošíková je ještě škodolibější než já!
Co to je za nápis na úvodní fotce toho videa?
Prý ”Čistá duše”.
To jako myslí tohle?
Nebo dokonce tohle?
:- )
Upřímně, já když se na záběry dívám, já nevidím zrudnutí, třesoucí ruce, ale spíš udivení ve smyslu: "Ono nestačí, že tu sedím v hezké halence a sluší mi to? Jako opravdu se čeká, že mám mluvit?"
Přijde mi to, že paní prezidentová si zvykla, že je na ozdobu - s tím jí dobře pomáhají a to stačí. Vzhledem k tomu, že byl k dispozici tlumočník, myslím, že říci pár normálních, lidských vět bez přípravy nebyl až tak heroický výkon i pro třeba neošlehaného řečníka.
Možná by se mohla poučit od Ivany Zemanové a mohla by bez humbuku v tichosti dělat charitu. Doporučuji ideálně v Čechách.
 
P-rezident České republiky Petr Pavel měl podle zdroje Novinek několik dní zvažovat o zrušení páteční návštěvy slovenského premiéra Roberta Fica. Zdroj ověřit nelze.
Bylo by pěkné pana prezidenta Fica přivítat vlídněji alespoň od občanů naší země.

 
Dovolte mi vyjádřit mé hluboké pohoršení, že jsem na tomto fóru nikde nenašel odkaz na první novoroční projev pana p-rezidenta Pepy.
Takže mi nezbývá, než abych tuto trestuhodnou zpozdilost napravil.
01.01.2024
A proč je potřeba to napravit?
Protože tam zazněly zajímavé věci.
A protože ještě zajímavější věci tam nezazněly ;- )
i. v úvodu pronesl větu "Nemohu začít jinak než u toho, co nás postihlo před 11 dny. "
ii. tlačil Euro (a když se moc tlačí, bývá z toho... však víte, co se děje na WC :- )
iii. chyběla Ukrajina

Text projevu je zde

Video projevu zde
Přijde mi, že pozadí za Pepou bylo falešné (což by bylo i symbolické), resp. že to byla tzv. "zadní projekce". Tj. že nestál venku, ale že to bylo ala Zelenský nedávno u cedule při vjezdu do Avdějevky (skoro, jako kdyby mu na pozadí pustili Kreml :- ).
Místem, které měl Pepa za zády, normálně prochází zástupy turistů, ale budiž, mohli to uzavřít.
Horší ale je, že jako pozadí střídali sérii "bližších" a "vzdálenějších" zoomů. Sledujme výši ramen Pepy v porovnání se zábradlím balkónu ve výši prvního patra. Opravdu je možné, aby bylo toto zábradlí jednou pod úrovní jeho ramene a podruhé vysoko nad úrovní ramene? Přitom vzdálenost temene Pepovy hlavy od horního okraje obrazu byla konstantní.
Ale třeba mi někdo vysvětlí, že to je normální...
Stejně jsem ale měl chvílemi pocit, jako by Pepa levitoval ve vzduchu...
Samozřejmě četl ze čtecího zařízení, to proto, že díky tomu mohl mít lepší oční kontakt s publikem :- )
 
Naposledy upravené:
K "Pepově" projevu měli dnes mí kolegové v práci postřeh, jako by byl sestříhaný, aby projev byl přesně podle metronomu - časově plynulý, jako když pravidelně "kape voda".
Má totiž ve zvyku mezi slova vkládat mumlavé mručení, aby vyplnil prázdné pomlky, čímž mi připomíná Pitkina od Ivana Mládka.
Zajímavé pojeti státnického aktu, kdy oproti dříve zaužívané praxi, kde se čte v klidné místnosti u stolu s pevně nastavenou optikou kamery a třeba psaného textu na listu papíru, tak zde v úvodu znělka pro velevýznamný státnický projev a pak hovoří, jako běžný reportér, který má v pozadí "rámus ulice" s všelijakými zvuky a další rušení skokovým zoomováním obrazu.
Asi by to bylo moc uměle inteligentní = nepřirozené, kdyby se nedodala zvuková kulisa a mluvící obrázek neposkakoval dopředu a dozadu.
I tak si budeme muset do takových celebritních výstupů pro davy, započítávat schopnosti rozvíjející se (v něčí prospěch/ jiné v neprospěch) počítačové numerické konstrukty tzv. umělou inteligenci.
 
Naposledy upravené:
Je tu ještě jedna věc, které jsem si třeba já osobně ( na fotkách - projev jsem nedala) nevšimla. Vzhledem k tomu pozadí mě vůbec nenapadlo, že vedle sebe nebo za sebou nemá ani naši státní vlajku. ( včera na to někdo upozornil na FB - byly tam fotky všech polistopadových prezidentů a všichni měli při novoročních projevech u sebe buď státní vlajku nebo alespoň vánoční ozdoby v národních barvách apod.).
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom