Funkční období prezidenta Petra Pavla

Petr Pavel v rozhovoru s francouzským Le Monde
z textu:
... je z dlouhodobého hlediska pro dodávky stíhaček Ukrajině, a vyjádřil přesvědčení, že Česko nemůže sehrávat roli mostu mezi Západem a Východem. Pavel byl také dotázán na "proruské a pročínské postoje" dvojice svých předchůdců v úřadu, tedy Václava Klause a Miloše Zemana. Oba podle něj sdíleli myšlenku být mostem mezi Západem a Východem, kterou ovšem Pavel má za "velmi zvláštní ambici". Žádná pozice veprostřed podle něj neexistuje a Česko si musí uvědomit, do jakého světa patří, a sice do světa demokracií, nikoli světa autoritářských režimů různého stupně.
...Na otázku o zemích Visegrádu, mezi nimiž má Maďarsko zásadně odlišné názory na podporu Ukrajiny a vztahy s Ruskem, Pavel řekl, že bude nutné zahájit velmi vážnou debatu o budoucnosti uskupení. Zároveň ale uvedl, že je mnohem snazší se nějakého rámce zbavit, než ho znovu vybudovat. "Ani maďarské vedení tu není navždy. Dříve, nebo později dojde ke změně," podotkl na adresu maďarského premiéra Viktora Orbána.


Ach jo.
Tady zřejmě i ten článek v Le Monde.
 
Naposledy upravené:
Teď jsou na vrcholu.
A z vrcholu vede už jenom 1 cesta.
:- )
Kromě toho: čas pracuje pro nás a oni nemají čas.
A kdopak to na “smrtelné“ posteli řekl: “Zeit gewonnen, alles gewonnen.”?
 
@Mrakoplas - ad "vláda prezidenta":
Dneska jsem poslouchala rozhovor, kde z vládních figur (ani nevím, jak se jmenovali) vypadlo, že už dopředu určili Pavlovi "úkoly". On prostě nebude jezdit po cizích zemích za cizími hlavami států a připravovat půdu např. pro výhodnou spolupráci či ekonomické výhody - on se bude stýkat s pohlaváry NATO a jinými vojenskými figurami a bude sjednávat "strategii a bezpečnost".
 
on se bude stýkat s pohlaváry NATO a jinými vojenskými figurami a bude sjednávat "strategii a bezpečnost".
Takže imitačně provokační činnost (nic jiného jsem nečekal) maskující snahu izolovat Evropu od Ruska a okolního světa. Na vedení boje proti Rusku je především potřeba silná ekonomika, která utáhne zbrojení. V.V.Pjakin uvádí, že kolektivní západ potřebuje 3.roky, aby se znovu vyzbrojil a obnovil vojensko průmyslový komplex, osobně říkám, že ani 100.let by jim nestačilo v jakém jsou rozkladu.

Trocha ironie a karikatry, ale ne úplně daleko od pravdy:
Všechno co mají poráží malá soukromá armáda (wagnerovci), která má ještě kouli na noze s nezabezpečených týlem (nedodání munice), kdy většina z vyššího velení je vlastizrádná, ale ani tak není kolektivní západ schopen čelit porážce.
 
Naposledy upravené:
Na inauguraci jsem se nedívala, na to jsem neměla nervy, ale přečetla jsem si nějaké články a zaujalo mě, že :
- prezidentu Petru Pavlovi v kapli sv. Václava při ekumenické modlitbě ve svatovítské katedrále požehnali reprezentanti katolické a evangelické církve i vrchní zemský rabín.
- v úvodu obřadu měl projev pražský arcibiskup Jan Graubner. „V této posvátné chvíli si společně uvědomujeme velikost zodpovědnosti nejen před voliči a současníky, ale i před dějinami a samotným Bohem. Uvědomujeme si složitost mezinárodní situace a i náročnost úkolů v naší společnosti, protože mnohá rozhodnutí či opomenutí ovlivňují nejen přítomnost, ale i budoucnost.“
Úryvek z bible přečetl vrchní zemský rabín a poté pražský arcibiskup pronesl modlitbu za vlast. Předseda ERC uvedl modlitbu Páně a následně všichni tři společně pronesli modlitbu, jíž požehnali novému prezidentovi.
- V nové části katedrály následně Česká filharmonie a Pražský filharmonický sbor provedly vedle státní hymny tři symbolická díla - Meditaci na staročeský chorál Svatý Václave od Josefa Suka, část z oratoria Svatá Ludmila od Antonína Dvořáka a Te Deum téhož skladatele. Česká filharmonie skladbu Te Deum hraje jen výjimečně. V září 2009 Te Deum dirigoval také Jakub Hrůša ve Španělském sále Pražského hradu při státní návštěvě papeže Benedikta XVI. V květnu 2016 skladba zazněla v podání prvního českého orchestru pod taktovkou Jiřího Bělohlávka ve svatovítské katedrále u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.
----
Te deum se hrála při návštěvě papeže.
Vidím tam symbolické ozvučení, kdo bude přebírat řízení nad Pavlem.

Pro srovnání při inauguraci Zemana v r. 2018:
Obřad v katedrále zahájil Duka. Připomněl osobnost svatého Václava. Zemanovi požehnal a požádal ho, aby dodržoval právní stát. Poté společně odříkali otčenáš a následně zazněl svatováclavský chorál. Místo prezidenta na oltář položila tři květiny prezidentova dcera Kateřina.
 
Naposledy upravené:
Vidím tam symbolické ozvučení, kdo bude přebírat řízení nad Pavlem.
Kostýmek paní podplukovnice:
967105.jpg

Pěkně ladící obleček přihlížejícího pána vlevo je biskupská klerika:
1678435960586.jpeg
Celá v barvě kostýmku je klerika monsignorská:
1678436530474.jpeg
 
Proč mi Graubner evokuje slovo "grabit"?
Taky jsem se nedívala, nečetla - to zjišťuju až teď, ale ani moc nemusím, ono to na mě padá ze sítí samo. Hlavně fotky z Hradu na mě udělaly fakt "dojem"...kavárenský... Zas máme z Hradu hampejz...
 
Nevím, zda to nemám dát spíše do rubriky "to není vtip".... ;)

Rozvědka. Pavel přiznal, co celou kampaň obcházel. Historik žádá omluvu​

z textu:
„Byl jsem členem Zpravodajské správy Generálního štábu,“ píše nově inaugurovaný prezident ČR Petr Pavel ve svém oficiálním životopise zveřejněném na webových stránkách Pražského hradu. Během volební kampaně však označení za bývalého komunistického rozvědčíka odmítal a historika Petra Blažka kvůli tomu dokonce obviňoval ze lži. Ten nyní žádá omluvu.

Sluníčkům to ale bude jedno. Jim nejde o mravnost, o pravdu, o stát. Jim jde o jejich moc. Ať je tam kdo je tam. Jinak předpokládám, že pokud se to bude více rozmazávat, tak že to zdůvodní něco ve smyslu ....ano, byl tam, ale on už tenkrát pracoval na rozkladu komunistického režimu..jen zevnitř ;)
 
Naposledy upravené:
Sluníčkům to ale bude jedno.
Kdyby jenom "sluníčkářům". V podstatě celému davu, na to spoléhají, že davu jde pouze o koryto (zde ve smyslu nakrmení ne nadměrného hrabání). Spoléhají, že dav se o pravdu rvát nebude a jejich predikce je správná. Ovšem potíže jim nastávají z jiné strany, čím ty koryta naplnit, aby se dav přeci jenom trochu o pravdu nezačal zajímat, když teče do bot začíná být pravda v kurzu.
 
Naposledy upravené:

Pavel v Berlíně: Píšeme novou kapitolu evropských dějin a Německo může sehrát rozhodující roli​

Začínáme psát novou kapitolu evropských dějin a Německo může sehrát rozhodující roli, řekl v úterý při setkání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem v Berlíně jeho český protějšek Petr Pavel. Steinmeier poděkoval Česku za to, že na Slovensku vede mnohonárodní bojové uskupení NATO. Oba se shodli, že Česko a Německo jsou v Evropské unii i v NATO jednotní.

„V úřadě nejste ještě ani dva týdny, a už jste tu na návštěvě. To ukazuje, jak úzké je naše partnerství. Naše země spojuje hluboké přátelství, naše vztahy jsou mnohostranné. Úzké spojení chceme opečovávat,“ zdůraznil německý prezident.

Steinmeier s Pavlem mluvili především o ruské agresi na Ukrajině. Shodli se, že po boku Ukrajiny budou stát i nadále. „Začínáme psát tak trochu novou kapitolu evropských dějin a Německo může sehrát rozhodující roli,“ upozornil Pavel.

Na Slovensko, do Polska a do Německa prý tak brzy po inauguraci jel, protože chtěl ujistit spojence, že „naše úvazky v NATO jsou zcela nezpochybnitelné“. „Ctíme naše závazky nejen v rámci NATO, ale i EU, zdůraznil český prezident.

------
Více viz článek.
Ještě mi připadá "zajímavá" fotogalerie v článku - mé "dojmy" níže.
Fotka č. 1 (viz níže) - popis fotky: Prezident Petr Pavel v rámci své třetí zahraniční cesty navštívil Berlín. V 9 hodin se setkal se spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeirem na zámku Bellevue. Na snímku prezidentské páry. Foto Stanislava Benešová, Právo.

ZZGY.jpeg


Snímek na mě působí, jako kdyby "Pávek + 1" stáli v pozoru, zatímco protistrana tam stojí s rukama sevřenýma před sebou (sevření ČR). Nadto se mi zdá, že pouze Steinmeir se dívá do objektivu. Ostatní hledí přímo před sebe (že by Pávek dostal rozkaz "přímo hleď")?

Fotka č. 2 (viz níže) - popis fotky: Uvítací přehlídka na Pavlovu počest. Foto Stanislava Benešová, Právo.
9kbk.jpeg


Jako kdyby Pávek hrdě pochodoval "před svýma".

Fotka č. 4 (viz níže) - popis fotky: Ceremoniál s vojenskými poctami konaný při příležitosti návštěvy prezidenta republiky. Foto Stanislava Benešová, Právo.
PIQc.jpeg


Německý prezident je schovaný za Pávkem, tj. jako kdyby tam německý prezident ani nebyl. Symbolika: Německo se schovává za ČR, ať ČR kope do Ruska a Číny, atd. na náš (německý) neviditelný(schovaný) příkaz a my (Německo) budeme neviděni v pozadí...

Fotka č. 10 (viz níže) - popis fotky: Ceremoniál s vojenskými poctami konaný při příležitosti návštěvy prezidenta republiky. Foto Stanislava Benešová, Právo.
cbIR.jpeg


Pošlapání Pávka (funkce prezidenta ČR), utření si do něho bot.
 
Naposledy upravené:
Prezident Pavel vyměnil Škodu Superb za luxusní limuzínu BMW a to přesto, že může mladoboleslavské firmě říci o půjčení jejího vozu, jako to udělali jeho dva předchůdci.
Dle jeho mluvčí tak navazuje na prezidentskou tradici. Jaká tradice - BMW využíval pouze V. Havel.
Je hloupé, že nedokáže vyhodnotit symboliku a je evidentní, že za české zájmy tento muž kopat nebude.

 
Naspäť
Top Bottom