Hĺbková psychológia človeka z hľadiska prác Carla Gustava Junga

Dík @Celovek, že jsi našel článek o starobylém příběhu o Petrovi a Fevronii. Zde jsou dvě fotky památníku, který mě zaujal:
Памятник Петру и Февронии 1
Памятник Петру и Февронии 2
1711405046973.jpeg
Tento památník jsem na fotce viděl první a dokonale vyjadřuje vzájemnou spolupráci a podporu muže a ženy při plavbě v korytě Božího záměru (je tam i to pole tvořené jimi oběma). Ostatní další památníky jsou takové víc "říznuté" po biblicku (však se pravoslavný kněz při odhalení tohoto památníku tvářil tak nějak všelijak, asi do podvědomí bušila jiná spravedlivější koncepce, kterou tato socha vyjadřuje).
 
Naposledy upravené:
Dík @Celovek, že jsi našel článek o starobylém příběhu o Petrovi a Fevronii. Zde jsou dvě fotky památníku, který mě zaujal:
Памятник Петру и Февронии 1
Памятник Петру и Февронии 2
View attachment 3118
Tento památník jsem na fotce viděl první a dokonale vyjadřuje vzájemnou spolupráci a podporu muže a ženy při plavbě v korytě Božího záměru (je tam i to pole tvořené jimi oběma). Ostatní další památníky jsou takové víc "říznuté" po biblicku (však se pravoslavný kněz při odhalení tohoto památníku tvářil tak nějak všelijak, asi do podvědomí bušila jiná spravedlivější koncepce, kterou tato socha vyjadřuje).
Ano, takto vyzerá ideál. Ale stvoriť medzi partnermi takúto harmóniu, znamená vedieť ju najprv svoriť v sebe samom. Ľudia väčšinou žijú reaktívnym spôsobom života. Miesto toho, aby žili aktívnym. Z toho plynie, že pak poväčšinu svojho života venujú pozornosť tomu, ako "v zrkadle chytiť svoj vlastný obraz", čož je dosť komické, keby to nebolo tragické. No a práve na to to máme hlbinnú psychológiu, pretože zatiaľ je ťažko iným spôsobom človeku vysvetliť, čo vlastne robí keď ...
 

Pjér la Šé'z / Puer aeternus & Puela aeterna (Věčný chlapec a Věčná slečna)​



Zdroj: https://youtu.be/neErcQQwrdU


Poznámka:
Vpred za vývojom je nutné ísť po ceste praktického idealizmu.
Idea = myšlienka
Prax = funkčnosť
Prax je kritériom pravdy.
Dostávame sa tu do rovnakej problematiky ako v prípade rozdielu medzi povedaným a vykonaným. Akú váhu má slovo niekoho, kto nekoná/nevie vykonať čo povedal? Naopak, čin toho, kto niečo vykonal aj bez slov, má váhu vždy. A preto vzťah:
Idea vs. Prax = Slovo vs. Čin
... je totožný.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom