K imitačně-provokační činnosti

Ale rýchla reč vypína rozmýšľanie, podvedomie sa stáva nechráneným, a cez vhodné zaobalené inštrukcie núti človeka k určitým názorom a určitému správaniu. V tomto je rýchla reč nebezpečná/zneužiteľná. No toto nie je jediná technika skrytej hypnózy.

Ještě jsem si všiml jednoho "doplňujícího" faktoru k rychlořeči:
"Na videu je to doplněno i v rámci vizuální složky poměrně rychlým střídáním "fyzikálních" schémat, náčrtků (Zaznobin by mohl říct "скорокартинки" ) apod"
 
A ještě dodatek:
Hned v úvodu tohoto videa, kde hostem moderátora je "elektroinženýr Ing." Rudolf "Ruda" Vávra, zazní informace, že je to inženýr s 30-ti (slovy: třiceti) letou praxí!
Nemožné!
To je dělení nulou...
Nemohu počítat, že ten člověk má vysokoškolský diplom.
(Abych byl objektivní, toto tvrdím na základě mého předchozího příspěvku v tomto vlákně, příspěvek se týkal záznamu z SVCS. Výše linkované video z TyTrubky jsem neviděl, neshromáždil jsem k tomu dostatečnou míru masochismu :- )
Já bych tak kategorický a přísný asi nebyl. O třicetileté praxi mluví moderátor, host ho v čase cca 1:15 opravuje, že se třicet let věnuje počítačům a že vyrostl na Atari. Slovní projev je Waterloo, ale v důsledku polistopadového inkluzívního školství bude ještě daleko hůř. Vysokoškolský diplom má dneska kde kdo a nesvědčí vůbec o ničem. Důležité je to, co umí, a to jsem z dvacetiminutového rozhovoru nepoznal.
Jinak jsem "trochu toho masochismu" v sobě našel a podíval se na tohle video:

Zdroj: https://rumble.com/vmgl2h-lidsk-e-genetick-materil-chromozmov-genertor-peter-garyaev.html

Hodnotit ho nebudu, protože jsem pravdivost vyřčeného neověřoval, ani jsem nečetl žádnou jeho knihu.
Ale co je vlastně hlavním důvodem této reakce , je zarážející podobnost v "shovívavě-přezíravém" hodnocení v těchto článcích na Wikipedii:
 
V jiném disksním vlákně použil Jardob takovýto příklad:
Prestav si, že by sa KSB začal venovať pán Vedúci Kolotoča z Aeronetu. Alebo Petr Cvalín.
Tato asociace vůbec není náhodná.
Figurka Petr Cvalín (nevím jestli pořád, ale kdysi člen okresního výboru KSČM v Domažlicích).

Kdo si myslí, že ho dehonestuji nálepkou "figurka", tak si může vygúglit jeho účet "CvalinPetr" na socsíti X (známe dřív jako tvitr ;- ) a poslechnout si pár videí, kde tato mluvící hlava procítěně recituje.
(Je třeba ovšem si všímat i očí, řeči těla a zvuku hlasu.)

Dají se najít i jeho "články" na PL, např. tento:
07.04.2015

Publikoval 43 článků na aero**tu, v letech 2015 - 2018.
Ty články jsou na poměry vzducho-netu dosti "podměrečné" (většinu bych se nebál rovnou označit za kratičké) a dosti dietní/suché.
Zájemce může posoudit zde: seznam článku Petra Cvalína na vzducho-netu.

Jeden z článečků bych přece vyzvedl. Je zde totiž popsáno, jakým způsobem se Cvalín dostal na společnou fotku se Zemanem, kterou se tak rád chlubí - aneb nordická lest Petra Cvalína.
Na fotce je - spolu s dalšími lidmi - u kulatého stolu spolu s MZ, dokonce sedí "vedle něho".
Z článku cituji: "Náš redakční spolupracovník a autor Petr Cvalín se již 28.5.2015 tohoto roku setkal na Pražském hradě s prezidentem republiky Milošem Zemanem, kam byli pozváni přispěvatelé prezidentova nadačního fondu na snižování dluhu ČR."
 
Já bych tak kategorický a přísný asi nebyl.
Počítám, že jsi nečetl můj příspěvek celý.
Část toho, co jsem napsal, jsou názory, které si každý může zkonfrontovat se svými vlastními - ovšem až po poslechu toho mnou linkovaného pořadu SVCS.
Část toho, co jsem napsal, jsou z mého příspěvku ověřitelná fakta (např. tvrzení o anonymitě, tvrzení o spojení Vávry s určitými weby atd.).
No a uvádím příklad, kdy jsem ho konkrétně nachytal, když blábolil "kvantová slova".
Takže nechápu, jaký je důvod k benevolenci či nepřísnosti ohledně Vávry, když vše nasvědčuje tomu, že je to něčí maňásek, který zneužívá toho, že většina lidí nemá konkrétní znalosti. Navíc je vidět, že na tuto činnost ani nemá...
O třicetileté praxi mluví moderátor, host ho v čase cca 1:15 opravuje, že se třicet let věnuje počítačům a že vyrostl na Atari.
Ano, Vávra opravuje moderátora tak, aby byl potvrzen dojem, že Vávra je odborník s 30-ti letou praxí. Nejen že se neohradí, když moderátor při jeho představování hlásí o jeho praxi, ale když moderátor položí otázku, tak ještě 1x zopakuje, že "...30 let dělám jako počítače a na Atari jsem vyrostl, takový ty osmibitový...".
Tento "elektroinženýr" nezná ani Ohmův zákon, protože kdyby ho znal, bylo by mu jasné, že mu ty kvantové kecy každý nesežere... Ale to je mu úplně jedno, on papouškuje, co mu nachystali, že má odkecat.
Ano, existuje Ing. Rudolf Vávra, ale to je dopravní inženýr z ČVUT
Naopak, "náš" Vávra je napojený na provokatérku Janu "novinářku" Peterkovou viz tvitr zde.
Slovní projev je Waterloo, ale v důsledku polistopadového inkluzívního školství bude ještě daleko hůř.
Vávra má vyholenou hlavu, aby nešlo rozpoznat jeho věk. Ale.
Inkluze byla v ČR zavedena v roce 2005
Takže, pokud by byl Vávra absolventem inkluzivního školství, tak by v nejlepším případě nastoupil do 1. třídy v roce 2005. Pak 9 let ZŠ, 4 roky SŠ a 4 roky VŠ. Takže by dostudoval a titul Ing. získal nejdříve v roce 2022. A kde je ta dlouholetá praxe? Takže buď není absolventem inkluzivního školství a nebo je, ale pak nemá VŠ ani praxi.
Důležité je to, co umí, a to jsem z dvacetiminutového rozhovoru nepoznal.
To je škoda, protože to z mého příspěvku poznat jde. Příklad jsem uvedl. Umí "velký špatný".
Jinak jsem "trochu toho masochismu" v sobě našel a podíval se na tohle video:
O masochismu jsem mluvil v souvislosti s Vávrovými veřejnými projevy.
Opakuji, že
Závěrem chci říct, že se tímto nevyjadřuji ani k vlnové genetice, ani k možnosti ovlivňování DNA pomocí zvukových vibrací/slov nebo pomocí elmag záření, ani k souvisloti 5G a koronaviru.
No a nakonec
Ale co je vlastně hlavním důvodem této reakce , je zarážející podobnost v "shovívavě-přezíravém" hodnocení v těchto článcích na Wikipedii:
To jako že jsem byl pasován za stejně "shovívavě-přezíravého" jako wikipedisté?
Tak to se musím ohradit proti slovu "shovívavě".
Nejsem k Vávrovi shovívavý, páč počítám, že je to - mimo jiné - břídil. Takže tam mělo být spíše "přehnaně tvrdý". Tvrdý jsem, nikoliv však přehnaně, dostal o co si koleduje.
Obecná poznámka:
Pozor na pečeti - jsou nemilosrdné.
A ještě jedno přísloví:
Bez následků nikdy nevstoupíš n-krát do stejné algoritmiky.
 
Počítám, že jsi nečetl můj příspěvek celý.
Část toho, co jsem napsal, jsou názory, které si každý může zkonfrontovat se svými vlastními - ovšem až po poslechu toho mnou linkovaného pořadu SVCS.
Část toho, co jsem napsal, jsou z mého příspěvku ověřitelná fakta (např. tvrzení o anonymitě, tvrzení o spojení Vávry s určitými weby atd.).
No a uvádím příklad, kdy jsem ho konkrétně nachytal, když blábolil "kvantová slova".
Takže nechápu, jaký je důvod k benevolenci či nepřísnosti ohledně Vávry, když vše nasvědčuje tomu, že je to něčí maňásek, který zneužívá toho, že většina lidí nemá konkrétní znalosti. Navíc je vidět, že na tuto činnost ani nemá...

Ano, Vávra opravuje moderátora tak, aby byl potvrzen dojem, že Vávra je odborník s 30-ti letou praxí. Nejen že se neohradí, když moderátor při jeho představování hlásí o jeho praxi, ale když moderátor položí otázku, tak ještě 1x zopakuje, že "...30 let dělám jako počítače a na Atari jsem vyrostl, takový ty osmibitový...".
Tento "elektroinženýr" nezná ani Ohmův zákon, protože kdyby ho znal, bylo by mu jasné, že mu ty kvantové kecy každý nesežere... Ale to je mu úplně jedno, on papouškuje, co mu nachystali, že má odkecat.
Ano, existuje Ing. Rudolf Vávra, ale to je dopravní inženýr z ČVUT
Naopak, "náš" Vávra je napojený na provokatérku Janu "novinářku" Peterkovou viz tvitr zde.

Vávra má vyholenou hlavu, aby nešlo rozpoznat jeho věk. Ale.
Inkluze byla v ČR zavedena v roce 2005
Takže, pokud by byl Vávra absolventem inkluzivního školství, tak by v nejlepším případě nastoupil do 1. třídy v roce 2005. Pak 9 let ZŠ, 4 roky SŠ a 4 roky VŠ. Takže by dostudoval a titul Ing. získal nejdříve v roce 2022. A kde je ta dlouholetá praxe? Takže buď není absolventem inkluzivního školství a nebo je, ale pak nemá VŠ ani praxi.

To je škoda, protože to z mého příspěvku poznat jde. Příklad jsem uvedl. Umí "velký špatný".

O masochismu jsem mluvil v souvislosti s Vávrovými veřejnými projevy.
Opakuji, že

No a nakonec

To jako že jsem byl pasován za stejně "shovívavě-přezíravého" jako wikipedisté?
Tak to se musím ohradit proti slovu "shovívavě".
Nejsem k Vávrovi shovívavý, páč počítám, že je to - mimo jiné - břídil. Takže tam mělo být spíše "přehnaně tvrdý". Tvrdý jsem, nikoliv však přehnaně, dostal o co si koleduje.
Závidím ti tvou prozíravost a neomylnost. Jen jsem příspěvkem chtěl vyjádřit, že to, že někdo má problém se veřejně vyjadřovat ještě nemusí znamenat, že je hloupý.
Na druhou stranu většina těch, jejichž vystupování je suverénní a projev oslnivý, většinou po pár kontrolních otázkách začnou koktat, stáčet řeč jinam nebo rovnou útočit.
Netvrdím, že je to génius, ale na druhou stranu si netroufnu tvrdit, že je hloupý, toť vše.
 
Figurka Petr Cvalín
Ano, potvrzuji, že je to figurka, taková bizarní. Bez urážky. S ním jsem měl tu čest mluvit jen jednou, asi před 15 lety, tehdy se učil automechanikem. Potom jsem ho potkal ještě dvakrát nebo třikrát, ale jen jsme se pozdravili. Protože svět je malý, jedna paní, která zná jeho rodinu, vypověděla, že Petr tehdy pracoval jako dělník v keramičce a jeho máma ho tam musela vozit, jinak by prý do práce nechodil. No a stejná paní se stejně jako já velmi divila, že člověk jeho mdlého intelektu vůbec dokáže vyplodit články, které mají hlavu a patu - bylo to v době před prezidentskými volbami, kdy kandidoval Miloš Zeman do druhého období a Petr ho podporoval na Parlamentních listech. Závěr je možný jediný: Ty smysluplné články psal někdo jiný a Petr jim propůjčil svoji tvář. Po volbách jeho aktivita ustala - Zeman byl zvolen a další články na jeho podporu nebyly třeba. Lze jen spekulovat, zda za to i dostal nějakou korunu, ale je také možné, že jemu stačily jen ty chvíle "slávy". Zajímavé je, že lidem jeho typu nechybí sebevědomí, které ještě roste s tím, když se ocitnou vedle nějaké známé osobnosti.
 
V jiném vlákně jsem psal:
ii. policisté >nijak< ani nekomentují (natož aby to zatrhli) natáčení celého incidentu ze strany RaptorTV; a nejde o natáčení z dálky, ale z bezprostřední blízkosti
iii. pro koho pracuje RaptorTV a Žarko ”Raptor” Jovanovič už bylo diskutováno na předchozích fórech, teď se mi k tomu nechce dělat odbočku
A objevila se žádost, abych tu odbočku učinil.
Prosím.

 
…před prezidentskými volbami, kdy kandidoval Miloš Zeman do druhého období a Petr ho podporoval na Parlamentních listech. Závěr je možný jediný: Ty smysluplné články psal někdo jiný a Petr jim propůjčil svoji tvář. Po volbách jeho aktivita ustala - Zeman byl zvolen a další články na jeho podporu nebyly třeba.
To skoro vyznívá, jako kdyby Cvalínova podpora pro Zemana měla za cíl zvýšit pravděpodobnost volby MZ prezidentem.
S tím nemohu počítat. Počítám s tím, že cílem byl opak.
Když to přeženu, tak to je stejná šablona/účinek jako kdyby autorství pro Zemana podpůrných článků přisuzovali Josefu Vyskočilovi (Pepek Vyskoč), jakožto bílému koni.
 
Naposledy upravené:
To skoro vyznívá, jako kdyby Cvalínova podpora pro Zemana měla za cíl zvýšit pravděpodobnost volby MZ prezidentem.
S tím nemohu počítat. Počítám s tím, že cílem byl opak.
Když to přeženu, tak to je stejná šablona/účinek jako kdyby autorství pro Zemana podpůrných článků přisuzovali Josefu Vyskočilovi (Pepek Vyskoč), jakožto bílému koni.
Těžko říci, zda cílem bylo poškodit MZ a nepovedlo se nebo byl cíl opačný a povedlo se. Můj názor je ten, že MZ měl nízkou podporu u mladších voličů, tak lidé v jeho štábu využili tváře Cvalína k publikaci článků, které napsal někdo jiný. To, jaký skutečně je, většina lidí netušila.
 
…tak lidé v jeho štábu využili tváře Cvalína k publikaci článků…
Těžko nebo lehko?
A kdyby vzali prvního člověka, kterého by potkali před barákem, byli by na tom líp.
Ale oni nee, hledají hledají, až vynaleznou Cvalína, co je uveden jako autor u 43 služebních miničlánečků pro vzducho-net.
Zítko asi neměl čas…
(A to se ještě nebavíme o úrovni těch článků.)
(Nebo snad není vidět rozdíl mezi Cvalínem a Vidlákem?)
 
A kdyby vzali prvního člověka, kterého by potkali před barákem
Praxe mi říká, že je to často ta nejlepší a nejchytřejší volba, pokud iniciátor chce zůstat skryt. Úspěšný zločinec musí skrýt motiv.
 
Naposledy upravené:
Vzhledem k tomu, že se zde na fóru občas objevují odkazy na Martina Kollera, počítám, že je užitečné připomenout o něm některé informace.
Protože u mne je jewrej Martin Koller v karanténě.
MK pracoval pro vojenskou kontrarozvědku, krycí jméno “Tank”.
Zde je rozhovor MK pro DVTV, kde obojí MK potvrzuje, hned v prvních pár minutách videa:
A jak známo, do tajných služeb (řádů a jiných tajných organizací) lze vstoupit “po dvou”, ale vystoupit pouze “na štítě”.
Jsou zde důvodné pochybnosti, jestli je příslušníkem toho ze 2 pražských jewrejských křídel, o kterém by šlo připustit, že je naším aspoň situačním spojencem.

Linkuji některé další příspěvky, které lze k tomuto tématu připočítat.
Týkají se konfliktu mezi redaktorem “Svobodného rádia” panem Kapalem a MK a také “nepochopitelného” útoku MK na SPD, kvůli údajně “nevlasteneckému” hlasování ve Sněmovně.
Mezi Martinem Kollerem a Vladimírem Kapalem, jakožto hostem a moderátorem jednoho z nejsledovanějších pravidelných pořadů Svobodného rádia, došlo k rozkolu.
A to tak, že MK v živém vysílání, v reakci na korektní až uctivý - i když opakovaný - požadavek pana Kapala, aby ho jako moderátora jednou taky nechal doříct (lehce oponentní) myšlenku, tak MK řekl něco jako “nashledanou” a típl skype uprostřed pořadu a tím po letech ukončil nejen veškerou spolupráci, ale i komunikaci.

Starej Kapal miluje SPD i Tomia. Čímž mu odpouštím, že občas dává (počítám, že nevědomky) prostor i imitačním projektům, které nejsou (zatím) tak do očí bijící (třeba má rád i Kobzu).
Ke cti panu Kapalovi slouží, že se dokázal vypořádat s tím nejhorším:
i. s “panem” VK, kterého dočasně zdědil, když se SR odštěpilo od SVCS; jakmile se vzducho-net poprvé (a bylo to před volbami) zákeřně/falešně opřel do SPD, byl konec, vypral ho nemilosrně; no a Hlávka ho vzal zpět na SVCS a dodnes se nad VK rozplývá…
ii. s Martinem Kollerem to měl jednoduší: když s Kollerem jednou Kapal začal v pořadu (dosti uctivě, ale pevně) polemizovat, Kollerovi bouchly saze, zavěsil hovor a už se tam neukázal (to bylo tenkrát, když Koller sprostě šil do SPD, protože se ve sněmovně převážně “jenom” zdrželi hlasování, když se hlasovalo v předem rozhodnutém hlasování o vstupu Finska a Švédska do NATO)
 
Vzhledem k tomu, že se zde na fóru občas objevují odkazy na Martina Kollera, počítám, že je užitečné připomenout o něm některé informace.
Protože u mne je jewrej Martin Koller v karanténě.
MK pracoval pro vojenskou kontrarozvědku, krycí jméno “Tank”.
Zde je rozhovor MK pro DVTV, kde obojí MK potvrzuje, hned v prvních pár minutách videa:
A jak známo, do tajných služeb (řádů a jiných tajných organizací) lze vstoupit “po dvou”, ale vystoupit pouze “na štítě”.
Jsou zde důvodné pochybnosti, jestli je příslušníkem toho ze 2 pražských jewrejských křídel, o kterém by šlo připustit, že je naším aspoň situačním spojencem.

Linkuji některé další příspěvky, které lze k tomuto tématu připočítat.
Týkají se konfliktu mezi redaktorem “Svobodného rádia” panem Kapalem a MK a také “nepochopitelného” útoku MK na SPD, kvůli údajně “nevlasteneckému” hlasování ve Sněmovně.
On asi ten tolik diskutovaný výrok V.V.Pjakina, že "Praha je okultním centrem světového Židovstva" vůbec není od věci ...
 
Na blogu Oracle911 vyšel dne 29.12.2023 článek a v komentáři pod článkem jeden z nicků doporučoval (a linkoval) článek z webu Matrix-2001.cz.
A tím mne vyprovokoval k tomu, abych z mentálního šuplíku vytáhl své "Opus Magnum".
Perlu mezi mými počítacími kuličkami.
Zlatý zářez na rámu mého počítadla.
Jaroslav Chvátal.
Nekorunovaný král české (možná mohu napsat i česko-slovenské) esoteriky a mág v klobouku.
Mistr improvizace a zvukový znalec všech odborných slov.
Mistr nekonečně dlouhých vyprávění s nízkou hustotou informace.
Jenom Korejec a Jarda Chvátal může říct Japonci, že je líný.
Ten, který "neomylně" a přesvědčivě dokáže odpovědět "z hlavy" na každou otázku, včetně nečekaných otázek v živém vysílání.
Ten, který dokáže číst z obrazovky počítače a přitom vyvolat dojem, že vzpomíná a hovoří z paměti.
Ten, proti němuž je úhoř suchá dubová hůl.
Držitel rychlostního rekordu ve vyhledávání gúglem a na wikipedii.
Jsou okamžiky, kdy tajnosnubně hovoří o jakési (cituji doslova) “autoritě”, která mu dodává “data” nebo které se (občas) musí na něco zeptat. Ale jen občas, páč Jarda zná skoro všechny odpovědi… :- )
Sleduji JCH tak dlouho, že bych o něm mohl napsat když ne diplomovou, tak zcela jistě bakalářskou práci. Je to můj suverénně nejdéle prováděný výpočet a tedy mu vděčím za mnohé...
Na celé věci mne trošku mrzí pouze to, že jsem tohle velké dílo završil nikoliv díky neporazitelné čistotě mých výpočtů, ale že jsem to "hrubou silou", zcela sprostě a navíc s velkým štěstím, "vyseděl" :- )
Ale jinak to nešlo, JCH byl prostě neprůstřelný! Takže nezbylo, než čekat na starý dobrý samoodpis. A ten jednoho krásného dne přišel. Totiž jeho kurátoři se dostali do situace, kdy jim nezbylo, než používat všechny své prostředky.
A donutili JCH udělat něco, co by sám o sobě NIKDY neudělal.

Den "D" nastal 19.12.2022. Tehdy JCH ve svém dlouholetém každotýdenním pondělním pořadu na SVCS, *necelý měsíc* před dvoukolovými prezidentskými volbami v ČR, které se konaly v intervalu od 13. do 28.1.2023, tvrdil, že před 15-ti až 17-ti lety *předpověděl* příchod vtělení archandělky Michaely, což se dle něj naplnilo v roce 2022 a ona kandiduje (jako jediná žena) na prezidentku ČR.
Čímž přímo podpořil zvolení Danuše “Danushe” Nerudové!
A taky ji označil za křížence Anunnaki Elohim. (s čímž bych i souhlasil :- )
A řekl, že dotyčná archandělka má i “duchovní poslání” a taky ji srovnal s Johnem F. Kennedym! A dokonce se proti moderátorovi Hlávkovi ohradil, když ji Hlávka označil za “českou Čaputovou”. Chvátal řekl, že to nee, že to je narativ.
Tlačil to *více než* 25 minut v 130-ti minutovém pořadu!
Pavlíkovi Hlávkovi spadla brada a kouřilo se mu z uší…

A to nemluvím o tzv. TV Gaia, která nás vyloženě táhne na anglosaskou stranu a které tady v ČR a SR Chvátalův Matrix-2001 dělá vozidlo. Páč normálně by si tady usa TV Gaia nikdo neplatil. Ale Chvátalův Matrix si spoustu lidí platí: roční předplatné 2490 Kč/ 102 éček.

Nevěříte? Tak si poslechněte záznam od času 45:00 do 01:10:00, link na pořad je zde
https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-12-19-j-chvatal_327_predvanocni-paralaxa/
Budiž světlo.

Poznámka pod čarou:
Je dobré si všimnout, že kromě Nerudové zmiňuje JCH v tom výše vymezeném úryvku pořadu ještě 2 “pomocná” témata:
i. tzv. “surfování na energetické vlně” - činnost, kterou dle JCH dokážou provádět lidé, kterým se dostalo “speciální výchovy”
ii. prezentuje svoji definici rozdílu mezi Annunaki Nefilim a Annunaki Elohim (což dělá dost často) - ale tentokrát řekl i něco navíc; uvedl, že rozdíly v průběhu evoluce civilizací jsou způsobeny rozdílem v typu centrální hvězdy dané sluneční soustavy (“standardní hvězda“ typu Slunce vs tzv. “difuzní hvězda”) (pojem “difuzní hvězda” jsem nikde nenašel, ani v Češtině, ani v angličtině; našel jsem však pojem “micronova”; JCH definuje “difuzní hvězdu”, jakožto hvězdu, která periodicky prochází stavem mikronovy)
 
Který výpočet je lepší, než vlastní?
Ten, který udělá někdo za vás!
Děkuji, Vidláku.
Ladislav “Láďa” Vrabel. (dřív byl v mediích používán i pravopis “Vrábel”)
24.01.2024 22:00
Pro všechny, které minuly moje texty o Vrabelovi:
Důvod 2: není Vrabel jako Vrábel - anebo je?
To by ještě nemusel >nutně< být ten hlavní problém.
Ještě jednou k Ladislavu Vrábelovi.
V jednom mohu být “lepší“ než Vidlák.
Já - na rozdíl od Vidláka - mohu na plnou hubu říct, že počítám s tím, že Ladislav Vrabel je imitačně-provokační projekt.
Vidlákovi tedy nezbývá, než aby chodil kolem horké kaše: “Kamkoliv totiž Láďa Vrabel šlápl, tam tráva dodnes neroste a jen naprostý blázen a sebevrah by s ním šel do jakéhokoliv holportu.”.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom