Liečenie tela

V minulosti sa mi stávalo, že ma bolelo zápästie a krčná chbtica. Predsa len celý deň sediet za počítačom, to nemôže byť zdravé. Jeden kolega sa dodnes sťažuje, že má problémy s krčnou chrbticou. Iný kolega si kúpil podložku pod zápästie, aby mal vyššie ruku a aby sa mu nerobil karpálny tunel, ktorý bolí.
O kŕčnej chrbtici som raz čítal zaujímavý opis. V krátkosti, okolo kosti chýba sval (je príliš malý) a pri veľkom namáhaní chrbtice, šľachy tak silno stisnú nervy ku kostiam, že vás to začne bolieť. Je to akoby ochrana pred zlomením kosti. Organizmus začne tlačiť na nerv, človek prestane vykonávať úkon, ktorý by poškodil telo. Nerv posiela do mozgu správu - prestaň to robiť, lebo to bolí. Potom musí ísť človek na masáže, kde mu problematické miesto masírujú, uvolnia sa šľachy, uvolnia sa svaly (ak tam nejaké sú). Šľachy, svaly, prestanú tlačiť na nervy a človek môže znova vykonávať úkon - civieť na monitor.
Dá sa tomu predchgádzať rôzne. Zmenou stoličky, zmenou výšky sedenia. Zmenou vzdialenosti monitora. Podľa mňa je najlepšie trénovať telo. Pravidelne namáhať problamtickú oblasť aby sa nikdy nestala stuhnutou - aby netlačila na nervy. Tak robím kliky. Každý alebo každý druhý deň. 40 klikov po 3 opakovania. 120 klikov - to už nejaký ten sval vypestuje, aj šľachy sa precvičia. Kŕčna chrbtica ma nebolí.
Ku karpálnemu tunelu veľa písať netreba. Podľa mňa podstata karpálneho tunelu je podobná tomu problému s krčnou chrbticou - absencia svalstva na dlani a začína sa tlačiť na nervy v oblasti dlane. Jedni to riešia operáciou. Iní rôznymi podložkami pod zápästie. Ale ja mám problém so zápästím aj keď režem 20 metrákov dreva na cirkulárke. Jednoducho na taký úkon musí byť zápästie silné. Tak tie už spomínané kliky veľmi dobre naťahujú a posilujú svaly v oblasti dlane a zápästia. Jednou ranou riešim probém so zápästím aj s chrbticou. Koľko málo stačí - nebyť lenivý a aspoň raz denne sa hýbať.
Ďalší problém čo som mal v poslednom čase bolo rameno. Nejako som zle spal na ramene a ma začalo bolieť pri pohybe dozadu. Nie stále, ale len pri špecifickom pohybe. Bolesť pretrvávala už asi druhý týždeň. Najako som jej nevenoval pozornosť.
Keď som sa pozrel do zrkadla, tak som videl totálne ochabnuté svaly na bruchu. Čo by na také brucho povedala nejaká žena? Asi by len povedala "Slabota". Tak som si povedal, že si dám 20 brušákov. Nech sa tie svaly na bruchu kus oživia. Ľahol som si na zem, nohy zaprel do stoličky, idem spojiť za hlavou pravú a ľavú ruku a tu obrovská bolesť v ramene. A ja na to - čo to čo to? Veď v minulosti som ten problém nemal. Tak to vyzerá že v ramene budú nejaké zaseknuté svaly / šľachy. Tak pekne som spravil 20 brušákov. Potom po malej prestávke ďalších 20. Bolesť v ramene bola už menšia. Na ďalší deň som očakával svalovku na bruchu. Svalovka sa nedostavila. Stále som cítil bolesť v ramene pri obliekaní svetra podobne. Ale! Už to bola menšia bolesť. Tak som si ešte aj v ďalší deň dal 40 brušákov. Rameno už bolelo o polovičku menej. V ďalší deň sa už dostavila svalovka na bruchu. Len čo som sa vystrel, tak akoby mi rebro trhali. Tak to vyzerá, keď sa vytvoria svaly tam, kde v živote neboli. Svaly nepoužívaním atrofujú. Najviac ma potešilo, že zmizla bolesť v ramene.
Na to aby som sa zbavil bolesti v ramene som potreboval 160 brušákov, lebo pri nich sa ruky dávajú za hlavu a práve to mi pekne odblokovalo rameno. Samozrejme aj svaly na bruchu začali držať nejaký tvar.

Záver - aj pomocou domáceho cvičenia vie človek na sebe opraviť problémy pohybového ústrojenstva. A to dokonca bez lekárov, bez drahých masáží, bez tabletiek na tlmenie bolesti. Bez obstrekov do svalu a podobných sprostostí.
Ako starí lekári hovorili - Človek by mal raz týždenne precvičiť každý sval tela. Môžem potvrdiť. Pritom jeden cvik ako napríklad klikovanie, precvičuje dosť veľa svalov.
1710663601036.png
 
Otec je bez vakcíny, vek 56r.
Velmi silny extrakt naozaj dobry: vyskusal som od roznych firiem cagu, ale toto stoji zato. A od mycomedicy zase reishi a coriolus.
Popripade kombinovat s reishi aj coriolus od firmy mycomedica.cz.
Poradna:

Na oboch strankach sa vies obratit na ludi v kontakte s radou v akych davkach uzivat. Jasne ze ak sa rozhodnes pre vsetky tri huby tak v nejakych rozumnych davkach, najst stred, kedze na kazdej stranke ti daju odporucanie pre danu hubu.
 
Naposledy upravené:
Alkalicka kyselka Bilinka
Nespojujte si mylně pojem „kyselka” s kyselostí
jde o tradiční název pro pramen přirozeně perlivý účinkem směsi plynů rozpustných ve vodě, jejichž hlavní část tvoří oxid (dříve kysličník) uhličitý.
Tvoří se v masivu severozápadních Čech v hloubce 120 až 180 metrů pod zemí, a to na poměrně malém území, v puklinovém systému širokém několik metrů. Kyselka vzniká reakcí mezi podzemní vodou a vulkanickými horninami za přítomnosti oxidu uhličitého hlubinného původu.

Bílinská kyselka má příznivé účinky na celé spektrum chorob

Bílinská kyselka má velmi pozitivní vliv na funkci vnitřních orgánů a působí příznivě proti jejich onemocněním. Vhodná je zejména na trávicí ústrojí – vynikající účinek má proti překyselení žaludku, refluxní chorobě, dysfunkci slinivky břišní, jater nebo žlučníku. Omezuje také nepříjemné pálení žáhy po konzumaci těžkých pokrmů, vína a kávy. Dále je vhodné ji využívat při problémech s vylučovacím ústrojím a u některých metabolických onemocnění.
Mimo to je i jedním z přírodních pramenů vhodných na inhalování, které se doporučuje jako doplněk léčby respiračních chorob. Jak potvrdilo mnoho studií, dokáže šetrným způsobem odstraňovat otok sliznic dýchacích cest (ucpaný nos) a zároveň pomáhat s rozpouštěním hlenu v průduškách.
Viz text shora.
 
V minulosti sa mi stávalo, že ma bolelo zápästie a krčná chbtica. Predsa len celý deň sediet za počítačom, to nemôže byť zdravé. Jeden kolega sa dodnes sťažuje, že má problémy s krčnou chrbticou. Iný kolega si kúpil podložku pod zápästie, aby mal vyššie ruku a aby sa mu nerobil karpálny tunel, ktorý bolí.
O kŕčnej chrbtici som raz čítal zaujímavý opis. V krátkosti, okolo kosti chýba sval (je príliš malý) a pri veľkom namáhaní chrbtice, šľachy tak silno stisnú nervy ku kostiam, že vás to začne bolieť. Je to akoby ochrana pred zlomením kosti. Organizmus začne tlačiť na nerv, človek prestane vykonávať úkon, ktorý by poškodil telo. Nerv posiela do mozgu správu - prestaň to robiť, lebo to bolí. Potom musí ísť človek na masáže, kde mu problematické miesto masírujú, uvolnia sa šľachy, uvolnia sa svaly (ak tam nejaké sú). Šľachy, svaly, prestanú tlačiť na nervy a človek môže znova vykonávať úkon - civieť na monitor.
Dá sa tomu predchgádzať rôzne. Zmenou stoličky, zmenou výšky sedenia. Zmenou vzdialenosti monitora. Podľa mňa je najlepšie trénovať telo. Pravidelne namáhať problamtickú oblasť aby sa nikdy nestala stuhnutou - aby netlačila na nervy. Tak robím kliky. Každý alebo každý druhý deň. 40 klikov po 3 opakovania. 120 klikov - to už nejaký ten sval vypestuje, aj šľachy sa precvičia. Kŕčna chrbtica ma nebolí.
Ku karpálnemu tunelu veľa písať netreba. Podľa mňa podstata karpálneho tunelu je podobná tomu problému s krčnou chrbticou - absencia svalstva na dlani a začína sa tlačiť na nervy v oblasti dlane. Jedni to riešia operáciou. Iní rôznymi podložkami pod zápästie. Ale ja mám problém so zápästím aj keď režem 20 metrákov dreva na cirkulárke. Jednoducho na taký úkon musí byť zápästie silné. Tak tie už spomínané kliky veľmi dobre naťahujú a posilujú svaly v oblasti dlane a zápästia. Jednou ranou riešim probém so zápästím aj s chrbticou. Koľko málo stačí - nebyť lenivý a aspoň raz denne sa hýbať.
Ďalší problém čo som mal v poslednom čase bolo rameno. Nejako som zle spal na ramene a ma začalo bolieť pri pohybe dozadu. Nie stále, ale len pri špecifickom pohybe. Bolesť pretrvávala už asi druhý týždeň. Najako som jej nevenoval pozornosť.
Keď som sa pozrel do zrkadla, tak som videl totálne ochabnuté svaly na bruchu. Čo by na také brucho povedala nejaká žena? Asi by len povedala "Slabota". Tak som si povedal, že si dám 20 brušákov. Nech sa tie svaly na bruchu kus oživia. Ľahol som si na zem, nohy zaprel do stoličky, idem spojiť za hlavou pravú a ľavú ruku a tu obrovská bolesť v ramene. A ja na to - čo to čo to? Veď v minulosti som ten problém nemal. Tak to vyzerá že v ramene budú nejaké zaseknuté svaly / šľachy. Tak pekne som spravil 20 brušákov. Potom po malej prestávke ďalších 20. Bolesť v ramene bola už menšia. Na ďalší deň som očakával svalovku na bruchu. Svalovka sa nedostavila. Stále som cítil bolesť v ramene pri obliekaní svetra podobne. Ale! Už to bola menšia bolesť. Tak som si ešte aj v ďalší deň dal 40 brušákov. Rameno už bolelo o polovičku menej. V ďalší deň sa už dostavila svalovka na bruchu. Len čo som sa vystrel, tak akoby mi rebro trhali. Tak to vyzerá, keď sa vytvoria svaly tam, kde v živote neboli. Svaly nepoužívaním atrofujú. Najviac ma potešilo, že zmizla bolesť v ramene.
Na to aby som sa zbavil bolesti v ramene som potreboval 160 brušákov, lebo pri nich sa ruky dávajú za hlavu a práve to mi pekne odblokovalo rameno. Samozrejme aj svaly na bruchu začali držať nejaký tvar.

Záver - aj pomocou domáceho cvičenia vie človek na sebe opraviť problémy pohybového ústrojenstva. A to dokonca bez lekárov, bez drahých masáží, bez tabletiek na tlmenie bolesti. Bez obstrekov do svalu a podobných sprostostí.
Ako starí lekári hovorili - Človek by mal raz týždenne precvičiť každý sval tela. Môžem potvrdiť. Pritom jeden cvik ako napríklad klikovanie, precvičuje dosť veľa svalov.
View attachment 3041
Inak nezabudni, keď cvičíš svaly na jednej strane tela, tak treba posilniť aj svaly na opačnej strane tela. Ak brucho, tak aj chrbát. Ak byceps, tak aj triceps atď. Aby bolo rovnovážne napätie na tú istú kosť alebo chrbticu.
 
Inak nezabudni, keď cvičíš svaly na jednej strane tela, tak treba posilniť aj svaly na opačnej strane tela. Ak brucho, tak aj chrbát. Ak byceps, tak aj triceps atď. Aby bolo rovnovážne napätie na tú istú kosť alebo chrbticu.
tzv antagonistov
 
V minulosti sa mi stávalo, že ma bolelo zápästie a krčná chbtica. Predsa len celý deň sediet za počítačom, to nemôže byť zdravé. Jeden kolega sa dodnes sťažuje, že má problémy s krčnou chrbticou. Iný kolega si kúpil podložku pod zápästie, aby mal vyššie ruku a aby sa mu nerobil karpálny tunel, ktorý bolí.
O kŕčnej chrbtici som raz čítal zaujímavý opis. V krátkosti, okolo kosti chýba sval (je príliš malý) a pri veľkom namáhaní chrbtice, šľachy tak silno stisnú nervy ku kostiam, že vás to začne bolieť. Je to akoby ochrana pred zlomením kosti. Organizmus začne tlačiť na nerv, človek prestane vykonávať úkon, ktorý by poškodil telo. Nerv posiela do mozgu správu - prestaň to robiť, lebo to bolí. Potom musí ísť človek na masáže, kde mu problematické miesto masírujú, uvolnia sa šľachy, uvolnia sa svaly (ak tam nejaké sú). Šľachy, svaly, prestanú tlačiť na nervy a človek môže znova vykonávať úkon - civieť na monitor.
Dá sa tomu predchgádzať rôzne. Zmenou stoličky, zmenou výšky sedenia. Zmenou vzdialenosti monitora. Podľa mňa je najlepšie trénovať telo. Pravidelne namáhať problamtickú oblasť aby sa nikdy nestala stuhnutou - aby netlačila na nervy. Tak robím kliky. Každý alebo každý druhý deň. 40 klikov po 3 opakovania. 120 klikov - to už nejaký ten sval vypestuje, aj šľachy sa precvičia. Kŕčna chrbtica ma nebolí.
Ku karpálnemu tunelu veľa písať netreba. Podľa mňa podstata karpálneho tunelu je podobná tomu problému s krčnou chrbticou - absencia svalstva na dlani a začína sa tlačiť na nervy v oblasti dlane. Jedni to riešia operáciou. Iní rôznymi podložkami pod zápästie. Ale ja mám problém so zápästím aj keď režem 20 metrákov dreva na cirkulárke. Jednoducho na taký úkon musí byť zápästie silné. Tak tie už spomínané kliky veľmi dobre naťahujú a posilujú svaly v oblasti dlane a zápästia. Jednou ranou riešim probém so zápästím aj s chrbticou. Koľko málo stačí - nebyť lenivý a aspoň raz denne sa hýbať.
Ďalší problém čo som mal v poslednom čase bolo rameno. Nejako som zle spal na ramene a ma začalo bolieť pri pohybe dozadu. Nie stále, ale len pri špecifickom pohybe. Bolesť pretrvávala už asi druhý týždeň. Najako som jej nevenoval pozornosť.
Keď som sa pozrel do zrkadla, tak som videl totálne ochabnuté svaly na bruchu. Čo by na také brucho povedala nejaká žena? Asi by len povedala "Slabota". Tak som si povedal, že si dám 20 brušákov. Nech sa tie svaly na bruchu kus oživia. Ľahol som si na zem, nohy zaprel do stoličky, idem spojiť za hlavou pravú a ľavú ruku a tu obrovská bolesť v ramene. A ja na to - čo to čo to? Veď v minulosti som ten problém nemal. Tak to vyzerá že v ramene budú nejaké zaseknuté svaly / šľachy. Tak pekne som spravil 20 brušákov. Potom po malej prestávke ďalších 20. Bolesť v ramene bola už menšia. Na ďalší deň som očakával svalovku na bruchu. Svalovka sa nedostavila. Stále som cítil bolesť v ramene pri obliekaní svetra podobne. Ale! Už to bola menšia bolesť. Tak som si ešte aj v ďalší deň dal 40 brušákov. Rameno už bolelo o polovičku menej. V ďalší deň sa už dostavila svalovka na bruchu. Len čo som sa vystrel, tak akoby mi rebro trhali. Tak to vyzerá, keď sa vytvoria svaly tam, kde v živote neboli. Svaly nepoužívaním atrofujú. Najviac ma potešilo, že zmizla bolesť v ramene.
Na to aby som sa zbavil bolesti v ramene som potreboval 160 brušákov, lebo pri nich sa ruky dávajú za hlavu a práve to mi pekne odblokovalo rameno. Samozrejme aj svaly na bruchu začali držať nejaký tvar.

Záver - aj pomocou domáceho cvičenia vie človek na sebe opraviť problémy pohybového ústrojenstva. A to dokonca bez lekárov, bez drahých masáží, bez tabletiek na tlmenie bolesti. Bez obstrekov do svalu a podobných sprostostí.
Ako starí lekári hovorili - Človek by mal raz týždenne precvičiť každý sval tela. Môžem potvrdiť. Pritom jeden cvik ako napríklad klikovanie, precvičuje dosť veľa svalov.
View attachment 3041
Na YT som pred časom natrafila na rusky kanál, akademikov Kartavenko - zaoberajú sa reflexnou terapiou pri rôznych zdravotných problémoch - možno to niekomu pomôže, je to s titulkami, ale dá sa pochopiť aj bez
- tu je video na krčnú chrbticu - mne tieto cviky pomohli uvoľniť stuhnutý krk


Zdroj: https://youtu.be/LzHXtZjkFek?si=Em_JD208aszd4kPf
 
V minulosti sa mi stávalo, že ma bolelo zápästie a krčná chbtica.
Na práci s počítačem vřele doporučuji tzv. "vertikální myš"

Odstraní bolesti karpálního tunelu a je lepší než podložka pod zápěstí. Používám již cca 5 let, ruka nebolí - před tím s klasickou myší občas pravá bolela tak, že jsem musel zkoušet pracovat levou. Opravdu dobrá věc..



V minulosti sa mi stávalo, že ma bolelo zápästie a krčná chbtica.
 
@Ferry
Čo popisuješ, je v zásade správne, ale musím ťa doplniť. Rok trénujem s trénerom (60+), ktorý sa vyzná do anatómie a cvičí práve s takýmito pokrútenými ľuďmi a skoliózami. Dáva mi cviky tak, aby nepreťažovali krčnú chrbticu. Navyše mi cviky vždy obmieňa. Nemôžes robiť rok tie isté brušáky a kliky, telo si rýchlo zvykne a žiaden progres.
Najviac mi dáva cvikov na tzv. core, teda rôzne planky, niektoré cviky sú s rotáciou a ako povedali predo mno, vždy rieši aj antagonistov. Laik to nemá šancu zacvičiť sám a môže si uhnať ďalší problém. Napríklad sa ti môže zdať, že robíš iný cvik, ale pritom zaťažuješ rovnaké svaly. Prvé mesiace len chodil za mnou s bakulou a prikladal mi ju na chrbát, nech sa narovnám.

Treba mať na pamäti aj fakt, že svalu trvá 90 dní, aby zareagoval a začal rásť. Lenže šlache okolo 280 dní. Tak sa stáva, že človek má pocit, že si môže nakladať viac váhy pri cvičení až si urve šlachu.

Až teraz po roku mám akú takú predstavu, ako to funguje a môže začať serióznejší tréning.

K tomu celému pripočítaj dýchanie (kniha Dych tu už bola spomínaná).

Prajem Ti zdravia a dúfam, že som ťa príliš neschladil v tvojom entuziazme.
 
Naposledy upravené:
Treba mať na pamäti aj fakt, že svalu trvá 90 dní, aby zareagoval a začal rásť. Lenže šlache okolo 280 dní. Tak sa stáva, že človek má pocit, že si môže nakladať viac váhy pri cvičení až si urve šlachu.

Až teraz po roku mám akú takú predstavu, ako to funguje a môže začať serióznejší tréning.
To môžem potvrdiť, keď som pred rokmi, v mladosti začínal so silovým športom, prvý rok mi tréner nedovolil ísť na činky. Cvičil som len s vlastnou váhou a jestvuje veľa možností a spôsobov, ako si vypracovať/pripraviť telo na záťaž s činkami. Dnešní mladí "športovci" "kulturisti" nemajú trpezlivosť, hneď chcú mať svaly ako Schwarzeneger a pchajú sa najrôznejšími látkami, ktoré sa za našich čias považovali za doping ....
 
Treba mať na pamäti aj fakt, že svalu trvá 90 dní, aby zareagoval a začal rásť. Lenže šlache okolo 280 dní. Tak sa stáva, že človek má pocit, že si môže nakladať viac váhy pri cvičení až si urve šlachu.
Presne toto hovoril Alexander Zass, slachovy system ma o mnoho sirsi potencial ako svalovy, preto so svojou postavou a bez dnesnych modernych doplnkov a starostlivosti dokazal dvihat vahy(kone a pod.)o ktorych mozu dnesni sportovci len snivat, lebo cely ich trening je len o muskulaturnych cvikoch, strongmeni su o nieco efektivnejsi lebo maju viac disciplin ako len dvihat mrtve zelezo, kalistenika v ramci ovladania svojho tela bez tazkych vah je idealne cvicenie pre kazdeho, zhyby, kliky, drepy, rozne cviky na stred tela(zdroj sily ci uz z fyzickeho alebo energetickeho hladiska - ziva, chi a pod.)v roznych variaciach su dostatocne na udrzanie formy celeho tela, o progrese sa vela hovori ale vekom ide potencial zakonite dole a treba cvicit viac na udrzanie svaloveho tonusu - schvalne nepisem hmoty lebo tymto pozlatkom su opantani vsetci ti potetovani hmotari - materialisti v posilovniach, im ide len o vyzor a velkost, co im po tom ze im das spravit nejaky jogovy cvik a su tak ztuhnuti a nepohyblivy ze ho nie su schopni vykonat. Fyzicke cvicenie je prospesne, ale ked chce byt clovek funkcny aj po 70ke, 80ke mal by cvicit ako cinski majstri, jogini resp.najst si mieru medzi fyzickou aktivitou, mentalnou pracou a dychovou pracou, energetickymi cvikmi typu tai chi, chi kung a cvikmi na uvolnenie, natiahnutie ako joga. Bojove umenia su vsestranne, vychodne by som nedoporucoval lebo tam funguje silny kastovny system kde ti ako novacikovi nepovedia know how takze aj ked mas vyssi potencial tak si ho nedokazes osvojit lebo narok na dalsiu informaciu mas az po desiatich rokoch cvicenia... zalezi to samozrejme na ucitelovi, pokial on tym presiel a chce od toho usetrit svojich ziakov tak vsetka cest ale vacsinou su v tom elitarskom egregore chyteni, ked ja som si to oddrel tak aj ostatni - snad ma niekto v znalostiach nepredbehne za 7 rokov ked ja drem 30... ale samozrejme len dlhorocne skusenosti robia majstra majstrom, vacsinou to netrva menej ako 15-20 rokov a v tom je rozdiel od siloveho cvicenia alebo bojovych sportov, tie si clovek osvoji v plnej miere za 2-3 roky a potom uz len driluje naucene techniky a zvysuje vahy. Na Slovensku aj Cesku funguju skoly Systemy, ktora vychadza zo starovekeho stylu boja starych slovanov, miesto technik sa dba na intuitivny pohyb bez napati a plytvania energie, predkovia bojovali casto proti presile a preto nemohli bojovat neefektivne, kazdy pohyb je presny a adekvatny - ziadne poskakovanie ako v boxe, to by vojak v boji dlho nevydrzal. 4 principy Systemy su dychanie, pohyb, uvolnenie a spravny postoj(nevytvarat napatia v tele). Zdravotny aspekt sa prejavi v priebehu tyzdnov, bojovy v priebehu rokov ak je clovek zvyknuty na silovu a svalovu pracu a musi prebudovat vsetky vzorce pohybu.
 
Prosím Vás, neviete mi poradiť na zdravotný problém tkzv. Skákavý prst ??? Moja žena má s tým veľký problém ???
Ďakujem !!!
 
Prosím Vás, neviete mi poradiť na zdravotný problém tkzv. Skákavý prst ??? Moja žena má s tým veľký problém ???
Ďakujem !!!
Chce to hlavně dlouhodobější klid ruky. Pokud pracuje s pc, vyměnit si myš, aby ji ovládala druhá ruka. Zohlednit klidný řežim i třeba při práci na zahradě a domácích pracích.
Na YT lze nají dost rehabibilatačních cvičení. Nejsou náročná a lze je provázet xx denně. Celkově jde ale o běh na delší trať.

Nám se v rodině osvědčila masáž dlaně, prstu i jeho okolí tímto:
 
Chce to hlavně dlouhodobější klid ruky. Pokud pracuje s pc, vyměnit si myš, aby ji ovládala druhá ruka. Zohlednit klidný řežim i třeba při práci na zahradě a domácích pracích.
Na YT lze nají dost rehabibilatačních cvičení. Nejsou náročná a lze je provázet xx denně. Celkově jde ale o běh na delší trať.

Nám se v rodině osvědčila masáž dlaně, prstu i jeho okolí tímto:
Ďakujem veľmi pekne Daniela.
 
Naspäť
Top Bottom