Mediálny monitor

Ale to, že začali oživovať týchto dvoch nehovorí nič dobré.
Práve naopak - dobré to je, pretože to signalizuje ich kádrovú vykradnutosť, keď musia siahať po takýchto sprofanovaných a nenávidených ľuďoch. Mladých nemajú a starí im budú tiež na "dve veci".
My rezervy máme, existuje množstvo ľudí, ktorí by riadili dobre, len sú znechutení politikou a nechcú do nej vstúpiť. Naopak oni ľudí nemajú, pretože došli na hranicu božieho dopustenia.
 
Nikoho nemožno hádzať do jedného vreca. Tak aj v Štandarde sa dá občas nájsť niečo podnetné.

Palko porovnal nafuknutý problém jednej Tisovej ulice s množstvom ukrajinských pamätníkov banderovcom a vrahom, čo je pre Európu pohodička liberálna, hotová sloboda prejavu.

 
je to evidentne, ze tahaju tychto dvoch naspat a zasa im robia PR. Uvidime kolko ludi sa na to chyti, pretoze je pomerne dost ludi, ktori stale veria, ze pravicove kecy su pravda. Prave jednym z rozdielom medzi Slovinskom a Slovenskom bol Klausovsko-Miklosovsky tandem pri transformacii. V CSFR sa zdevalvovala mena, zlikvidovali sa tym padom fabriky, ktore predtym fungovali na uverovani od bank, nasledne sa oddlzili banky a predali za hubicku. Vysledok, stat predal statne podniky inym statom s ich statnymi podnikmi alebo za nejake drobne nadnarodnym korporaciam a teraz ked udrel covid, vsetci zacali kricat, ze stat daj peniaze. Odkial ich ma vziat, nikto neriesil. Slovinsko islo pomalsou cestou, ziadna devalvacia meny nenastala, velke podniky sa udrzali, doslo k pomalej transformacii. Sica v 2008 mali velku krizu, ale inak sa prekonava kriza, ked je priemerny plat 700 eur a inak, ked je 250.
 
je to evidentne, ze tahaju tychto dvoch naspat a zasa im robia PR.
Ťahajú ich naspäť, pretože chytajú voličov vo veku, v ktorom nezažili ich bačovanie. Teda mládež. Na tú sa zameriavajú vo veľkom aj progresívci, profesorka sociológie českej akadémie vysvetlila, prečo im to aj funguje... (video tu už bolo).
 
Takže tento rok majú Rusíni smolu. Doteraz 6.1. vždy priniesli reportáž o Rusínoch a Rusnákoch ako slávia pravoslávne Vianoce. Tento rok mali prednosť Ukrajinci. O Rusínoch na verejnoprávnej televízii ani zmienka.

Pekne sa vyfarbujú, reagujú len ad hoc na udalosti.
 
Slovinsko islo pomalsou cestou, ziadna devalvacia meny nenastala, velke podniky sa udrzali, doslo k pomalej transformacii. Sica v 2008 mali velku krizu, ale inak sa prekonava kriza, ked je priemerny plat 700 eur a inak, ked je 250.
@JankaS , mohla by si prosím napísať trochu podrobnejšie, ako to v Slovinsku prebiehalo? Predpokladám, že aj tam privatizovali, či nie?
 
Poviem pravdu, moc si to nepamätám, ja som citala v 2008 nejaký odborný článok, o ktorý sa opieram. Princíp bol, že nedevalvovali menu a teda nepredávali sa majetky za lacno. Nesli sokovou terapiou. A preto im prežila KRKA (výrobca liekov), Gorenje, tuším aj veľký výrobcovia nábytku. Vždy mali vyššie platy, ako zvyšok strednej Európy práve vďaka tomu. V 2008 mali veľkú bankovú krízu sle ako som uviedla, inak sa znáša kriza s lakťom 300 eur a inak 700.
 

“Dlhodobo avizovaný projekt televízie JOJ – seriál IVETA – bol hneď od úvodu kampane prezentovaný a spájaný (zrejme účelovo) aj s mestom Trebišov, odkiaľ pochádza hlavná protagonistka, pričom už od prvej časti sa snaží navodiť jeho „skutočný“ obraz. I keď si uvedomujem, že umelecké stvárnenie je autorským vyjadrením vlastného pohľadu, je zvláštne, že ho autor nesituuje do oblasti, kde našiel inšpiráciu (miesto odkiaľ pochádza jeho niekdajšia partnerka) alebo do tzv. anonymného mesta (obce), ako tomu bolo v prípade populárneho seriálu Horná Dolná,” uvádza Čižmár v úvode otvoreného listu. A pokračuje:

“Plne rozumiem tzv. prvoplánovým autorom a režisérom, že dnes už nie je doba, kedy máme zaujať, osloviť a potešiť svoje publikum inteligentným humorom. Avšak použiť hulvátstvo niektorých vyjadrení a vulgarizmov, zámerné prekresľovanie reality až dehonestáciu niektorých sociálnych skupín obyvateľstva (alkoholizmus školákov, zosmiešňovanie náboženského života, „jednoduchosť a prízemnosť“ vyjadrovania „tu žijúcich“ ľudí) spojenú so zosmiešňovaním kvality života na „východe“ na dosiahnutie humorného efektu je v skutočnosti len ukážkou totálneho úpadku kvality niektorých televíznych programov. Je zaujímavé, že na vykreslenie „autenticity“ prostredia sa využilo účinkovanie hercov, ktorých vyjadrovanie má poriadne ďaleko od tunajšieho nárečia a na predstavenie mesta sekvencia 3-4 zámerne vybratých krátkych záberov v úvodnej znelke. Ako sa hovorí „proti gustu žiaden dišputát“, ale znehodnotiť prácu a život mnohých tu žijúcich obyvateľov a ich predkov svojským podaním seriálu (predovšetkým prezentáciou obyvateľov a prostredia, v ktorom žijú) hraničí s ich hanobením a vytvára veľmi negatívny obraz, čo je v dnešnej dobe, kedy sa citlivo posudzuje akékoľvek vyjadrenie na verejnosti, v školách či médiách na adresu rôznych skupín obyvateľstva, krajne neprípustné.

Krátko , TV hnoj, pardón, ospravedlňujem sa, TV JOJ, vytvorila akýsi TV seriál. Kampaň si poriadne zaplatili, keďže TV nepozerám a aj tak o nej viem. V youtube reklamu na ten seriál Iveta od JOJ davájú už dlho a nedá sa preskočiť na smart TV! Aj z tej krátkej upútavky som pochopil, že tento projekt má za cieľ zase zhovadiť slováka maximálne ako sa to dá. Veď farma nestačila, tak nový hnoj vymysleli. Ale tento krát sa niekto do toho oprel. Trebišovčanom sa to nepáči. Som zvedavý ako to bude ďalej pokračovať. Lebo tento krát, to zrejme TV JOJ prehnala. Áno vieme, že TV má z ľudí vychovať tupú masu, lenže v poznámkach na papieri od GP bolo napísané, že to musia robiť pomaly a nenápadne. Ale TV joj zrejme poznámky nečítala. A tak prepálila kvalitne.
 
Naposledy upravené:
Dostali sa mi do rúk rakúske noviny Kronen Zeitung. Je to niečo podobné ako náš Nový čas a predsa iné. Tu je krátky výcuc, aké témy riešia:

- Rakúske železnice ÖBB meškajú (na toto sa už sťažujú aj presní Nemci).
- Vo Viedni štrajkovali škôlky - majú málo peňazí aj personálu (presne ako u nás).
- Rakúsko odmieta pristahovaleckú vlnu a bude vetovať vstup Bulharska do Schengenu. Teda len potiaľ, pokým sa v spolkovej krajine Dolné Rakúsko nebudú konať voľby, ktoré môžu zmeniť karty.
- Aj Rakúšanom chýbajú lieky a situácia sa naďalej zhoršuje.
- Podnikateľ a exminister financii Androsch hovorí, že Rakúsko začína zaostávať v rozvoji, univerzity nemajú na kúrenie ani neprodukujú dostatočne vzdelaných odborníkov. O vysokej cene práce aj energií ani nehovoriac.
- Medziročne ubudlo v Rakúsku rozvodov v mestách o 5.9%.
- Nejaký viedenský poslanec lietal po svete za štátne peniaze.
- Aktivisti, ktorí sa najnovšie lepia k ceste na priechodoch pre chodcov ohlásili, že budú pokračovať v blokádach.
- Noviny kritizujú stretnutie v Davose ako kázanie vody a pitie vína.
- Noviny venujú dve svoje strany listom a ohlasom čitateľov (u nás už skôr rarita).

Tak takto si žijú v Rakúsku 🇦🇹

Ako vidno, tam ešte dávajú priestor čitateľom. Rovnako som minule počúval Kosuth Radio 🇭🇺, kde mali zahranično-politickú reláciu a ľudia sa mali vyjadrovať k tomu, čo sa deje vonku. Bol som prekvapený úrovňou príspevkov, žiadne hulvátatvo, používanie "vyššieho" jazyka a pod. Az potom debatovali s nejakým expertom.
 
Naposledy upravené:
Krátko , TV hnoj, pardón, ospravedlňujem sa, TV JOJ, vytvorila akýsi TV seriál.
Tak za tímhle stojí pražská (jewrejská) kavárna, konkrétně Kolečko a Hřebejk.

Kolečko a Prušinovský stojí i za protičeským odpadem/seriálem “Most!”.
 
Hit roka - nová relácia RTVS, kde predstavujú postupne každý rok samostatnosti SR. Videl som 2 časti a je to v podstate do kultúrnej vložky zaodeté politické táranie našej "kultúrnej" elity. Nesmie chýbať Leško, Studenková,... Podtitul by sa mohol volať "kopnite si do Mečiara" a bude sa asi meniť na "kopnite si do Fica", ešte totiž dávali len rok 1998. Krásne defilé prívržencov tohto režimu.
 
Tiež to registrujem. Plus obnovili sériu Fetiše socializmu, ktoré pokračujú Fetišmi republiky. Tam to bude ešte viac namierené proti Mečiarovi.
 
za RTVS, existujú prosím niekde hodnoverné čísla, akú vôbec ich relácie majú sledovanosť?
pozerá to vôbec niekto? :)
 
Niečo sa deje - v Štandarde dali priestor Ficovi na veľký rozhovor - pýtali sa šéfredaktor Daniška a Dad Daniš (zaujímavá podobnosť mien).

 
Takže Američania (Markíza) aktívne pracujú na tom, aby bratstvo medzi národom slovenským a českým skončilo.
Zaútočili na české TV stanice, Orange ich už vylúčil z vysielania. Uvidíme, čo ostatní operátori.

 
Ahojte, spustil som svoj tg kanál t.me/akodalej, kde budem uverejňovať svoje krátke pohľady na niektoré správy, skutočnosti a procesy, maximálne v počte 1 za deň. Nestíham vždy reagovať na všetky zaujímavé články a komentáre a kým sa k tomu dostanem, tak je neskoro a diskusia je už ďaleko. Cieľom kanála je dopĺňať tento web a nastoľovať niektoré otázky, pri ktorých by sa mohol čitateľ zamyslieť a konať podľa vedomostí a svedomia.
Ak je toto považované ako reklama a porušujem tým podmienky fóra, vymažem to.
 
Naposledy upravené:
Ahojte, spustil som svoj tg kanál
Přečetl jsem si článek hodnotím velmi kladně, ale navrhuji to nějak začlenit i sem. Třeba založit sekci Analytika od studenta Vladimíra a kopírovat i tam. To student je, kvůli odlišení od "věhlasných" analytiků Pjakin, Saker, Panarin ...

Je to primárně z pozic KSB, to se mi velmi líbilo - projev Putina optikou podle priorit. Klidně dát do sekce "KSB a DVTR" pokud budou další články v tomto duchu.
 
Naspäť
Top Bottom