Nastal čas o Šamanovi pohovořit...

@Ferry Náhledový obrázek vypadá jako obrácená matrice filmu Rocky IV.
Ve videu je ale, z mého pohledu, jeden skok od extrému do extrému.
Zatímco kultura "child free". tzn. bezdětnosti je bezstrukturně řízená genocida, tak ve videu ukazovaný "ideál" 16 dětí by během jednoho století mnohonásobně znásobil populaci, což nepovažuji za ideál.
Populační exploze by se musela časem zastavit a pak by najednou bylo příliš mnoho starších lidí, o které už by se neměl kdo starat.
Ledaže...by lidé žili tak, že i z dnešního pohledu "senioři" by byli v lepší formě, než dnešní průměrní dvacátníci nebo třicátníci.

Ezoterická pozvánka na konci, nu, za mě další imitačně-provokační projekt.
 
ideál" 16 dětí by během jednoho století mnohonásobně znásobil populaci, což nepovažuji za ideál
Záleží od cieľa. Ak chceš udržať otroctvo tak potrebuješ maximálne 2 deti v rodine. Ak chceš obývať aj iné oblasti tak 4 deti. Ak chceš obývať iné ľuďmi neobývané kontinenty tak 8 detí. Ak chceš pracovať na vesmírnych programoch zaľudnenia iných planét tak aj 16 detí je málo.
Tiež nikto nehovorí, že z tých 16 detí bude mať každý rodinu a potomstvo.

Projekt osaznanie sledujem dlho. Samozrejme neschvaľujem všetko čo tam hovoria. Ale majú tam niektoré veľmi dobré myšlienky a postrehy, ktoré sa inde nájsť nedajú. Pomocou DVTR sa dajú šikovne vyhodnotiť, použiť ich dobré myšlienky.
 
V tom videu zaznalo kopu správnych myšlienok, ale s tými 16 deťmi prestrelili. O tom, že je to extrém, nemá zmysel ani debatovať. V minulosti ľudia rodili veľa detí z celkom iných dôvodov. Medicína bola na nízkej úrovni, úmrtnosť novorodencov a detí bola vysoká. Ľudí kosili aj pravidelné epidémie. Bolo potrebné porodiť viac detí, aby sa kompenzovalo riziko úmrtnosti a zabezpečilo zachovanie rodu.
Napríklad Mária Terezia ako panovníčka mala najlepšie dostupnú lekársku starostlivosť tej doby, a napriek tomu jej zomrelo 6 detí zo 16 pred dovršením dospelosti. Čo potom mali robiť obyčajní bežní ľudia, ktorí nemali peniaze na doktorov. A z čias Pasteura vieme, ako veľa novorodičiek zomieralo preto, lebo lekári nepoužívali dezinfekciu, a po praxi v márniciach pracovali s rodičkami kde ich infikovali smrteľnými bacilmi.

Tie úmrtia na kiahne boli v rôznych rokoch, nejedná sa o tú istú epidémiu.

Karol Jozef - 16r zomrel na kiahne
Maria Jozefa - 16r zomrela na kiahne
Mária Johana - 12r zomrela na kiahne
Mária Alžbeta - zomrela ako trojročná
Mária Karolína - zomrela ako ročná
Mária Karolína - mrtvo narodené dieťa
 
V tom videu zaznalo kopu správnych myšlienok, ale s tými 16 deťmi prestrelili. O tom, že je to extrém, nemá zmysel ani debatovať. V minulosti ľudia rodili veľa detí z celkom iných dôvodov. Medicína bola na nízkej úrovni, úmrtnosť novorodencov a detí bola vysoká. Ľudí kosili aj pravidelné epidémie. Bolo potrebné porodiť viac detí, aby sa kompenzovalo riziko úmrtnosti a zabezpečilo zachovanie rodu.
Můj táta se narodil v roce 1933 . Žil v rodině , kde si vdova s dětmi , vzala vdovce s dětmi , takže asi třináct lidí . Asi proto , že , jak říkal , každým rokem byla ve sklepě dětská rakvička . Jinak vím o tom , že táta měl jednu sestru .
Tak asi taková byla úmrtnost .
 
Nehovoriac o to, ze dieťa potrebuje pozornosť rodiča a keď ich je viac, tak o ňu musí bojovať. Iste, existuje medzi nimi súrodenecké puto, ale aj tak. Mama 16 deti im tak môže zabezpečiť jedlo, oblečenie, poriadok, nie co im trápi dušičku
 
No tak ten Šaman to je pekná pecka.
Na první poslech jako by Šaman v některých písních oslavoval lásku k ženě, což je nekonečně omleté téma západního zábavního průmyslu současnosti útočící na rozmnožovací pudy nezralých, ale přitom zpívá o hodnotách věčných, jako je pravda, všeobjímající láska, lidství, poznání, apod. Jeho písně jsou tedy srozumitelné různým lidem, každému podle míry jejich mravnosti, rozvíjí její vnímání, nezastavuje je na té nejnižší úrovni.
 
Naposledy upravené:
Nová písnička od Jaroslava se jmenuje prostě - Zpověď.
Dronov je opět autorem hudby i textu. Píše, že je to jeho osobní dialog s Bohem.
Když rozkliknete informace, je tam ruský i anglický text.
PS: Pro mě osobně je ta písnička vyjádřením "tématu letošního roku" = pokorná modlitba.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=nLh9WlHp13U

viete prosím, niekto, prečo sa v (ruských) modlitbách nepoužíva slovo 'prosím'?
len 'Daj mne'... mi to trochu príde ako príkaz...
 
viete prosím, niekto, prečo sa v (ruských) modlitbách nepoužíva slovo 'prosím'?
len 'Daj mne'... mi to trochu príde ako príkaz...
Nevím to. Ale odhaduji, že v Ruštině bude mít slovo “дай” posunutý jeden z významů, směrem k významu >ve stylu< “dovol ať” nebo “dovol mi”, viz zde

Konečně i v Češtině existuje přání “Pozdrav pánbůh!” (používá se, když někdo kýchne) a na něj se odpovídá “>Dejž< to pánbůh!”.
 
viete prosím, niekto, prečo sa v (ruských) modlitbách nepoužíva slovo 'prosím'?
len 'Daj mne'... mi to trochu príde ako príkaz...
Čo som sa tak špŕtal v modlitbách, podvedomí a podobne, tak stále som sa stretával s tým, že sa používa rozkazovací spôsob.
Prosiť môžeš iného človeka, zviera ...
Ak veríš v boha, boh je akoby entita mimo teba, nejaký báčik na obláčiku, jahve, alah, šéf v práci alebo podobná vymyslená entita tak toho prosíš, pretože nie je na tebe, či sa tvoja prosba splní alebo nie.
Ak veríš bohu, ktorý je v tebe, tak toho nemusíš prosiť, ten ťa stále počúva, ten vie čo chceš, len mu stačí povedať.
Modlitba je podobná. Modlitba je nástroj formovania svojho podvedomia. Napríklad také fajčenie u človeka uvedomelého vyviera len z podvedomia. Človek si už uvedomil, že fajčiť je zlé, že to škodí, ale podvedomie stále dáva nutkanie niečo držať v ruke, ísť vonku si pofajčiť. Často krát to nemá ani nič spoločné s fajčením. Je to zlozvyk. A práve takéto zlozvyky sa neutralizujú práve modlitbou. V tej modlitbe neprosíš sám seba aby si prestal fajčiť, neprosíš jahveho na obláčiku aby ťa čarovným prútikom zbavil zlozvyku. Ty musíš rozkázať svoju podvedomiu, aby viac negenerovalo nutkanie ísť vonu na vzduch a tráviť tam čas. Aby viac podvedomie nespúšťalo program zlozvyku. Preto sa aj používa rozkazovací spôsob - ty rozkazuješ povedomiu aby zmenilo program. Ty ho neprosíš, podvedomie nie je nič mimo teba, je v tebe. Len ty máš možnosť ho meniť, smerovať.
Teraz som aj čítal sidorove bájky a ten tam opisoval ako sa vnášajú vlastné programy do povedomia. Recept je prostý - najprv sa určitá formula zanesie do podvedomia a potom začne automaticky pracovať. Takto to robia napríklad reklamy v TV a po internetoch. Nevnímaš reklamu, ale aj tak tvoje podvedomie odkiaľsi vie, že v kauflande je lacnejší chlieb. Podvedomie vníma toho oveľa viac.
Ako vnášať do podvedomia vlastné programy? Najprv si človek ľahne na posteľ. Uvoľní sa, každý jeden sval. Potom si predstaví svietiacu guľu, ktorá akoby letí v udalostiach. Človek si začne predstavovať udalosti z minulosti. Mali by to byť udalosti, ktoré boli niečím špecifické. Napríklad si spomenie ako ráno pozeral na východ slnka. Dá tomu obrazu číslo 5. Potom si spomenie na večer predošlého dňa kedy pozeral krásny film. Tomu obrazu dá číslo 4 ... takto ide až po číslo 0 - predstava peknej pesničky počutej 3 dni dozadu (
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=SWkHInPxMME&list=RDSWkHInPxMME&start_radio=1
).
Ak už je na nule, tak sa jeho svetelná guľa nachádza dostatočne hlboko v podvedomí. Teraz môže človek zadať príkaz podvedomiu, to malé zrnko informácie, ktorá má zemeniť niečo v jeho živote. Napríklad - "Už viac sa nebojíš kovid teroru", "Daj mi silu čeliť biorobotom", "Daj mi múdrosť pomáhať ostatným" "Vac ťa bude baviť čítať ako pozerať TV". Treba si dávať pozor aký príkaz dáva človek podvedomiu. Napríklad ak má človek krivé zuby a dá podvedomiu príkaz "Oprav mi zuby" tak to môže znamenať, že telo spustí proces kazenia zubov, aby tie boli vytrhané a aby namiesto nich mohli narásť nové pekné rovné zuby. Podvedomie / telo doslova počúvlo príkaz, ktorý mu vedomie, človek dal. Chyba bola v človeku, že si neuvedomil ako funguje ľudské telo a že pokrivené poblombované zuby telo samotné nedokáže napraviť, lebo plomba je cudzí elemnt v zube a tak telo sa radšej zubu zbaví a naštartuje proces rastu zubu nového. Po tom čo sme do podvedomia dali príkaz na zmenu, treba sa vrátiť s našou virtuálnou svietiacou guľou späť do prítomnosti. Človek si predstavuje tie isté obrazy od 0 - pekná pesnička po 5. Takže si znova načíta obraz, emóciu pesničky pre číslo 0.... Pri čísle 4 vyjaví obraz pekného filmu a pri čísle 5 si predstaví obraz východu slnka a emócie, ktoré pritom prežíval. Takto náš príkaz ostáva hlboko v podvedomí a tam začne pracovať. Podvedomie neprosíme aby sa zmenilo, mi mu dávame príkaz. Preto podľa mňa sa v modlitbách nepoužíva slovo prosím.
 
Čo som sa tak špŕtal v modlitbách, podvedomí a podobne, tak stále som sa stretával s tým, že sa používa rozkazovací spôsob.
Prosiť môžeš iného človeka, zviera ...
Ak veríš v boha, boh je akoby entita mimo teba, nejaký báčik na obláčiku, jahve, alah, šéf v práci alebo podobná vymyslená entita tak toho prosíš, pretože nie je na tebe, či sa tvoja prosba splní alebo nie.
Ak veríš bohu, ktorý je v tebe, tak toho nemusíš prosiť, ten ťa stále počúva, ten vie čo chceš, len mu stačí povedať.
Neviem, ako je to v rustine a ohladom toho samana sa nejdem vyjadrovat, ale (v slovencine) rozkazovat budem zvieratam a ludom, urcite nie Bohu.

Podla mna si mylis a davas dokopy jasne rozhodne oslovenie Boha s rozkazovanim Bohu. Da sa oslovit Boha aj slovom daj, ale pri prosbovom naladeni, ktore musi byt vo vnutri cloveka uplne jasne. Tomu vsetkemu urcite pomaha slovo *prosim* podstatne viac a stavia cloveka do pozicie pokory smerom k Bohu, inac sa moze stat, ze pri nevhodnom pokornom naladeni (co moze sposobit samostatne pouzivanie slova daj), sa automaticky svojim rozkazovacim sposobom obracias k satanizmu a pracuje uz iny egregor.

A práve takéto zlozvyky sa neutralizujú práve modlitbou. V tej modlitbe neprosíš sám seba aby si prestal fajčiť, neprosíš jahveho na obláčiku aby ťa čarovným prútikom zbavil zlozvyku. Ty musíš rozkázať svoju podvedomiu, aby viac negenerovalo nutkanie ísť vonu na vzduch a tráviť tam čas. Aby viac podvedomie nespúšťalo program zlozvyku. Preto sa aj používa rozkazovací spôsob - ty rozkazuješ povedomiu aby zmenilo program.
Pri kazdom probleme sa treba obraciat k Bohu, to si ma clovek zautomatizovat a nie rozkazovat svojmu podvedomiu. To su podla mna len ulicky ja-centrizmu.
 
viete prosím, niekto, prečo sa v (ruských) modlitbách nepoužíva slovo 'prosím'?
len 'Daj mne'... mi to trochu príde ako príkaz...
Pokusím se - ale bez záruky. V modlitbách nejsem kovaná.
První věc je překlad toho slova. Jak píše Počtář, významů je víc - u nás je to jen "dej". Otevřela jsem svůj starobylý slovník kvůli těm významům - a že jich je tady "jen" šest. :)
Pro naše účely vybírám "umožni mi, nech mě abych, dovol mi". A to je jen jeden význam z těch šesti...
Třeba ve spojení "daj mně dojti" se dá česky přeložit nejen jako "nech mě dojít", ale taky jako "kéž bych došla". Není to rozkaz, ale přání.
A co jsem si všimla, tak v modlitbách se vyskytuje velmi často tento tvar i v češtině - a nejde o rozkaz, ale o přání. Třeba "chléb náš vezdejší dejž nám dnes" taky není neuctivé požadování, ale prosba ve významu "kéž". A našla jsem si na netu (prý modlitba za jídlo):
Dej svůj chléb těm, kteří ho nemají a svůj pokoj každému srdci.
Určitě to není rozkaz. :)
 
Naposledy upravené:
"Pomôž si človeče a aj Boh ti pomôže." Boh ti môže našepkať čo je na tebe zle, ale zmeniť sa, rozkázať sám sebe, už musíš ty sám. Boh to za teba nespraví.
Tak, ako to myslim ja, tak to sa vobec nevylucuje.

Asi treba hľadať rovnováhu medzi tým, aby aj na Boha človek cez deň myslel, a bol pritom dostatočne samostatný a iniciatívny.
Podla mna je chybou hladat rovnovahu medzi obracanim sa k Bohu a svojou cinnostou. Boh musi byt pre cloveka stale na prvom mieste. To ani nie je o poradi priorit. Boh nemoze byt ani na prvom mieste. Boh je pre cloveka neoddelitelnou sucastou jeho zivota.

Aby som to upresnil, tak Boh je nevnucujucou sa (nepoukazuhem na neprijemne JŽO) sucastou zivota cloveka. Tu nejde o to, ze clovek musi s Bohom neustale slovami rozpravat. To si moze nechat na volnejsi cas, ale uz len myslienka na Boha (pri spravne vytvorenom obraze Boha) mravne ladi cloveka a predurcuje vhodnejsie riesenia roznych zivotnych uloh. Castym nenutenym slobodnym obracanim sa k Bohu, ci uz slovami, myslienkami, alebo len pomyslenim na Neho si clovek vytvara automatizmy, cize stabilnejsie naladenie sa k Bohu a zivot cloveka, jeho samostatna cinnost (pomoz si clovece...) je rozne popretkavana intuitivnymi vhladmi a laskou k Bohu.

Tak, ako clovek moze jasne prosit o pomoc, tak moze aj jasne Bohu dakovat. Slobodnym pristupom (obracanim sa) k Bohu sa postupne zo slov smerovanch k Bohu vtvaraju myslienkove balicky trvajuce stotinu sekundy (obrazne povedane). Nieco ako telepatia, ale nie v ezo pojati. Obracnie sa k Bohu je lahke, nenutene, nezatazujuce, neobmedzujuce, proste prirodzene.

Slobodne osobne obracanie sa k Bohu netreba nicim vyvazovat, ale treba na tom pracovat, aby sa to stalo prirodzenou sucastou zivota cloveka, tak ako jeho dychanie.
 
ďakujem vám všetkým za podnetné odpovede :)
pri modlitbe, kde sa človek obracia k Bohu, budem teda ruské "дай" vnímať v rovine úctivej prosby,

a pri programovaní seba - svojho podvedomia - je ozaj na mieste rozkazovací spôsob v prítomnom čase, napr. 'Som zdravý!' alebo 'Mám zdravé zuby!' :)

sme sa trochu odklonili od témy o šamanovi :)
 
ďakujem vám všetkým za podnetné odpovede :)
pri modlitbe, kde sa človek obracia k Bohu, budem teda ruské "дай" vnímať v rovine úctivej prosby,

a pri programovaní seba - svojho podvedomia - je ozaj na mieste rozkazovací spôsob v prítomnom čase, napr. 'Som zdravý!' alebo 'Mám zdravé zuby!' :)

sme sa trochu odklonili od témy o šamanovi :)
Ale Jaroslav hned v první větě písně skutečně prosí: "Dej, poprosil já u Boha, dej mi, ..".
Opravdu se v ruských motlitbách neprosí? Máš v tom přehled, mohu znát znění té nejoblíbenější?
:)
 
Naposledy upravené:
Máš o tom přehled, mohu znát znění té nejoblíbenější ?
prehľad určite nemám, ale niektoré - čo sa mi páčia - môžem sem dať, sú z knihy od Monostona :)
Господи, отведи от меня вражью силу, избавь от лукавых людей и духов.
Да установится внутри меня светлая тишина и мудрый покой. (prvá kniha, str. 325)

Господь мой мудрый, дай ума душе моей, чтобы она безошибочно могла понять, где добро, а где зло. (prvá kniha, str. 464)

Милый Господь, дай мне возможность благодарить Тебя за каждый светлый миг моего бытия на Земле.
Устреми на меня луч Свой ободряющий и дай мне понять, что Ты меня не оставил, даже когда мне трудно.
Пройду испитание и великой цели достигну - соединюсь со Светом Твоим. (druhá kniha, str. 381)

Отче, открой очи души моей. (druhá kniha, str. 428)

kým som sa nezačítal do tejto knihy, tak som nepoznal žiadnu ruskú modlitbu, a keďže ide o dosť kontroverzný zdroj, tak bude samozrejme na mieste otázka, či aj iné knihy (sväté texty) v ruštine majú podobný štýl písania modlitby,
v tejto knihe je modlitieb celkom dosť a keď verím (čo verím), že to napísal ozaj Boh Monoston, tak o to zaujímavejšie je pre mňa, že Sám tam nedáva to slovko 'prosím', no pomohli ste mi pochopiť, že v danom kontexte to treba predkladať skôr 'dovoľ mi' - úctivo podané modliacim sa :)

druhá vec, čo ma v súvislosti s modlitbou zaujíma, prečo sa končí slovom 'Аминь'?
v SK 'Amen' - a to som niekde čítal, že to nejako súvisí s AMON-RA...

viete niekto prosím, v akom význame je to ruské 'Аминь'?
je to niečo ako v emailovej komunikácii tlačítko 'Odoslať'? :)
 
Naspäť
Top Bottom