Ocakavany rozhovor s Putinom

Mě zaujala jiná věc, bylo to někde v úvodu rozhovoru. V.V. Putin si rozepnul hodinky, položil je na stolek a promnul si obkroužením zápěstí.
Doplnim:
- V.V. Putin nosi hodinky na prave ruce, s tim je znamy, ty sundal a polozil na stul
- T. Carlson mel hodinky v dobe rozhovoru take na prave ruce a i je na prave ruce bezne nosi jako V.V. Putin
 
Nepočítal jsem s tím, že se Rajchl až tak moc “odváže”…
12.02.2024
“„Ti lidé nechápou, že to není o hodné Ukrajině a zlém Rusku, ale že je to všechno jen o Spojených státech. Ukrajina je loutková země Ameriky, Zelenskyj je na kokainu a je placen USA, on je jenom loutka a tomu dáváme peníze a všem těm jeho oligarchům. Takže tam dáváte peníze, to vy máte krev na svých rukou. Rusko je totiž připraveno o míru jednat a my jsme pro to, aby se to začalo konečně vyjednávat. Protože Západ Rusko neporazí, zkoušel to Napoleon, Hitler, teď Biden, ale Rusko nepadne, tak pojďme konečně k jednacímu stolu a na to by měl apelovat každý zodpovědný politik,“ dodal Rajchl.”
 
Nepočítal jsem s tím, že se Rajchl až tak moc “odváže”…
On ale podle mě počítá dobře. Mimoparlamentní opozici lze zhruba rozdělit na tu část, jejímž údělem je rozmělňovat a rozbíjet (viz projekt Volný), a část určenou k možnému skutečnému volebnímu úspěchu (viz právě Rajchl). Ta musí pokrýt "díru na (volebním) trhu", a pokud s ohledem na určenou roli nemůže jít do levicových témat (kde je díra jak Brno), musí se trefit někam do prostoru mezi Babiše a Okamuru, tj. být o něco tvrdší než Babiš (překonat ho v důrazu na vlastenectví + jednání o míru) a současně o něco měkčí než Okamura (vyhýbavý postoj k budoucnosti našeho členství v EU a NATO, nezpochybňování role RF jakožto agresora). To je přesně to místo, kde právě je.
Kromě toho se podle mě zřejmě ještě vynoří nějaká levicová alternativa, pokud nedojde k nějaké výraznější aktivizaci KSČM, což patrně nedojde, protože nejsou lidi - charismatický Skála má svázané ruce a Konečné přes všechnu snahu tato klíčová vlastnost chybí.
 
Ako taký "štát" môže pohltiť nové územie, keď nedokáže sám existovať?
Poliaci nemajú na to, aby absorbovali Halič.
Nuž v princípe máš pravdu, ale zabúdaš na nadutosť poľských akože elít a rozbehnuté sociálne procesy s veľkou zotrvačnosťou. Ono totiž Poliaci plánovali zabrať Halič minimálne od 2014 a na to sa aj systematicky pripravovali v priebehu posledných rokov a čakajú na štartovný výstrel.
Čo sa týka rozdelenie Poľska, tak scenár je podľa mňa jasný:
Ruské žrecstvo sa dohodlo so starou nemeckou šľachtou (ktorá je podľa mňa pokrvne príbuzná so starými slovanskými náčelníkmi). A podľa mňa dohoda je taká, že západné Poľsko síce získajú Nemci, ale tá časť bude voči Rusku prinajmenšom neutrálna krajina, ktorá bude tvoriť most na transfer technológií a surovín, a delenie sa začne po tom, čo Poľsko zabralo Halič. A keď sa pozrieš na politickú scénu Poľska presne na to vidíš prípravu.
 
Čo sa týka rozdelenie Poľska, tak scenár je podľa mňa jasný:
Ruské žrecstvo sa dohodlo so starou nemeckou šľachtou (ktorá je podľa mňa pokrvne príbuzná so starými slovanskými náčelníkmi). A podľa mňa dohoda je taká, že západné Poľsko síce získajú Nemci, ale tá časť bude voči Rusku prinajmenšom neutrálna krajina, ktorá bude tvoriť most na transfer technológií a surovín, a delenie sa začne po tom, čo Poľsko zabralo Halič. A keď sa pozrieš na politickú scénu Poľska presne na to vidíš prípravu.
Ono môže nastať domino efekt: Poľsko si pričlení Západnú Ukrajinu a následne sa rozpadne po nejakej, relatívne krátkej dobe. Nemecko si pričlení Západné Poľsko a následne sa samo rozpadne. Nemecké územia tiež prešli určitým historickým vývojom a rozdiely sú tam stále prítomné, fungujú aj tam rôzne egregory. Rozdiely nie sú zďaleka len medzi bývalým NDR a NSR, ale z tohto hľadiska je úplne niečo iné aj napríklad Severné Porýnie - Vestfálsko a Bavorsko. Taký Düsseldorf a Regensburg majú úplne inú atmosféru dodnes.

Samozrejme, podobné rozdiely existujú aj v iných európskych krajinách, len narážam na to, že popri Poľsku možno druhým najhorúcejším kanditátom na rozpad je Nemecko. Problémy aj tam sa budú v blízkej budúcnosti len vstupňovať.
 
Nepočítal jsem s tím, že se Rajchl až tak moc “odváže”…
Rajch se po raketovém nástupu (kdy měl podle mého soudu vnější podporu) začal (po hádce a rozkolu uvnitř PRO) ztrácet z veřejného prostoru. Jde o pokus o návrat na stránky alternativy možná i mainstreamu? Nechci tvrdit, že se otočil o 180°, ale o 90°určitě (původně Rusko a Putina kritizoval, takže je to příklon blíže k hlasu lidu)
On ale podle mě počítá dobře. Mimoparlamentní opozici lze zhruba rozdělit na tu část, jejímž údělem je rozmělňovat a rozbíjet (viz projekt Volný), a část určenou k možnému skutečnému volebnímu úspěchu (viz právě Rajchl). Ta musí pokrýt "díru na (volebním) trhu", a pokud s ohledem na určenou roli nemůže jít do levicových témat (kde je díra jak Brno), musí se trefit někam do prostoru mezi Babiše a Okamuru, tj. být o něco tvrdší než Babiš (překonat ho v důrazu na vlastenectví + jednání o míru) a současně o něco měkčí než Okamura (vyhýbavý postoj k budoucnosti našeho členství v EU a NATO, nezpochybňování role RF jakožto agresora). To je přesně to místo, kde právě je.
Kromě toho se podle mě zřejmě ještě vynoří nějaká levicová alternativa, pokud nedojde k nějaké výraznější aktivizaci KSČM, což patrně nedojde, protože nejsou lidi - charismatický Skála má svázané ruce a Konečné přes všechnu snahu tato klíčová vlastnost chybí.
A bude tam kam míří dostatek hlasů, aby ho posunuly do sněmovny? V tomto prostoru je zrovna veliká konkurence. Hlasy národně orientovaných podnikatelů a živnostníků se pokusí urvat preVít, a jak se budeme blížit k volbám proběhne asi i transformace v ODS. Nějaká část jsa poučena bude volit Babiše a Okamuru. Jak má pojištěno, aby hlasy které získá nepropadly?

Všechno bych mu odpustil, kdybych mohl věřit, že jde o sjednotitele rozdrobovaných pro_národních sil (pro_národní nahrazuje momentálně to vakuum nalevo, protože teď už nejde jen o ždímání zaměstnanců, ale i o likvidaci živnostníků a nezávislých národních firem). Rajchl měl/možná má potenciál sjednocovat (nejen on). Uvidíme. Ale zatím se všichni včetně něho starají jen sami o sebe, nikdo skutečně o národ, to je ten problém, takhle ničeho nedosáhnou ani pro_sebe. Takhle hrozí, že se sjednocená fašistická fronta bude znovu Spolu smát.

Kdo se například z pro_národních sil přidá k plánované stávce zemědělců? Nebo se musí všichni odprezentovat sami, a když to není o nich, tak je to nezajímá?
 
Ono môže nastať domino efekt: Poľsko si pričlení Západnú Ukrajinu a následne sa rozpadne po nejakej, relatívne krátkej dobe. Nemecko si pričlení Západné Poľsko a následne sa samo rozpadne.
Môže byť, ale procesy rozpadu prebiehajú skôr paralelne...
 
Ono môže nastať domino efekt: Poľsko si pričlení Západnú Ukrajinu a následne sa rozpadne po nejakej, relatívne krátkej dobe. Nemecko si pričlení Západné Poľsko a následne sa samo rozpadne. Nemecké územia tiež prešli určitým historickým vývojom a rozdiely sú tam stále prítomné, fungujú aj tam rôzne egregory. Rozdiely nie sú zďaleka len medzi bývalým NDR a NSR, ale z tohto hľadiska je úplne niečo iné aj napríklad Severné Porýnie - Vestfálsko a Bavorsko. Taký Düsseldorf a Regensburg majú úplne inú atmosféru dodnes.

Samozrejme, podobné rozdiely existujú aj v iných európskych krajinách, len narážam na to, že popri Poľsku možno druhým najhorúcejším kanditátom na rozpad je Nemecko. Problémy aj tam sa budú v blízkej budúcnosti len vstupňovať.
Rozpad je v zájmu a podporován Deepstate a Londýnem. A to jak v případě PL, tak i Německa. Ideální podmínky na rozeštvávání a vyvolání války v Evropě. Tím chci říct, že to není v našem většinovém ekonomickém ani bezpečnostním zájmu (celoevropském). Naopak náš zájem je minimalizovat škody, otočit politiku ke spolupráci v Evropě a ke spolupráci s Ruska. Jedině ono může být bezpečnostním garantem. Hlavním úkolem je zbavit se všech loutek a poskoků ve vládách, ve vedení EU. Putin je znovu varoval, ale jsou hluší a slepí.
 
Naopak náš zájem je minimalizovat škody, otočit politiku ke spolupráci v Evropě a ke spolupráci s Ruska. Jedině ono může být bezpečnostním garantem.
Je to jednoznačne tak a preto je zarážajúca tá dlhodobo trvajúca tuposť poľských elít, ktorí túto samozrejmosť nechápu alebo nechcú pochopiť. Z pohľadu poľskej štátnosti je to pre nich tragédia. Kto má za priateľov anglosasov, tí už nepriateľa ani nepotrebujú, dopadnú zle. Viď na príklade aj Ukrajiny.
 
Kromě toho se podle mě zřejmě ještě vynoří nějaká levicová alternativa…
Pozor, odbočujeme od tématu vlákna.
V rámci spektra subjektů, u kterých počítám, že mají jinou roli, než ničit stát a jsou volebně perspektivní, mi to zatím vychází takto: vlastenecká/konzervativní levice = SPD, střed = ANO, vlastenecká/konzervativní pravice = PRO.
Pokud bych se měl držet poněkud už vybledlého pravo-levého paradigmatu.

Konečné jsem nikdy nepřišel “na chuť” :- )
Už jen to, jak se snaží být vizuálně čím dál krásnější a oblékat se “mlaději” mi nesedí.
Připomíná mi ženskou/levicovou variantu Macha…
Kterého jsem v určité době považoval za nadějného a skončilo to jeho zvolením euro-poslancem a vyvanutím strany Svobodných, kterou zakládal. Nyní se "pravicový" Mach ocitl v "levicovém" SPD a znovu usiluje o euro-poslance. Což znamená, že jinam, než do SPD, jít nemohl. A SPD si zase nemůže až tak vybírat, koho nominuje do eu-voleb, Okamura už byl snad dost poučen případem agenta Hynka Blaška.
(což je první případ výskytu šablony “bělovlasý generál”:- )
Skála žel neuhlídal míru a nechal se odsoudit. A potom jsem si začal všímat, že se občas objevuje vedle lidí, u kterých si “nejsem jistý”… A je možná otázka, co bylo dřív a co potom, případně co bylo příčina a co následek…
 
Rajch se po raketovém nástupu (kdy měl podle mého soudu vnější podporu) začal (po hádce a rozkolu uvnitř PRO) ztrácet z veřejného prostoru. Jde o pokus o návrat na stránky alternativy možná i mainstreamu? Nechci tvrdit, že se otočil o 180°, ale o 90°určitě (původně Rusko a Putina kritizoval, takže je to příklon blíže k hlasu lidu)
Souhlas, otočku tam vidím, ostatně proto jsem psal, že se "odvázal" víc, než jsem čekal :- )
Akorát moje interpretace "hádky a rozkolu uvnitř PRO" je tato:
* první plán: hádka a rozkol
* druhý plán: očištění se od imitačně-provokačního "ložiska" (analogie s SPD - likvidace moravskoslezské krajské organizace projekta Volného)
 
S Rajchlem a PRO bych byl opatrnější. On pouze vidí, že s protiruskou rétorikou (kterou až dosud neopustil) mezi elektorátem, v němž loví, moc nepochodí, tak vlivem odezvy na rozhovor začal trochu, zdánlivě, jinou písničku. Přes "náhlý" obrat je to nadále imitačně-provokační projekt namířený proti SPD.
Nejjasnějším signálem o zaměření PRO budiž jejich 1. místopředseda Vacek, původem z Koruny České.
Medailonek:
 
Naposledy upravené:
Přes "náhlý" obrat je to nadále imitačně-provokační projekt namířený proti SPD.
nesouhlasím. SPD spolupracuje s Trikolorou . Maji i spolupráci.
Jenže pražská trikolóra je slabá a málo aktivní . Takže hodně pražských podporovatelů z Trikolóry prešlo k PRO
 
Ludia prepadli naivnej predstave, ze ludia ako Carlson a klany za nimi su priatelmi slovanov a Ruska... oni len pochopili, ze z nadnarodnej urovne bol spusteny projekt rozkladu a rozpadu zapadnej spolocnosti a snazia sa to zvratit, v tej slabej pozicii v akej sa nachadzaju su nuteni hladat spojencov aj u nepriatelov, ale len co by boli pri sile tak sa obnovia doktriny zo 60. 70.rokoch na likvidaciu Ruska... tych doktrin ktore nakoniec pohltili samotny zapad - podporovat tie najnizsie ludske pudy a nekulturu.
 
Takže hodně pražských podporovatelů z Trikolóry prešlo k PRO
No právě. Zde nejde o pravo-levo, ale o pro-národní a vlastenecké síly. PRO odčerpává potenciál SPD a ti, kteří se nechají nachytat, narazí na tohle:
A jeho názory. Stačí trochu googlit a bude se vám chtít zvracet.
 
S Rajchlem a PRO bych byl opatrnější. On pouze vidí...
... Přes "náhlý" obrat je to nadále imitačně-provokační projekt namířený proti SPD.
Ano, vidí. Vidí, že se mění informační pole, že si může více dovolit a reaguje/využívá toho.
Ta jeho dosavadní "protiruská" rétorika byla, ale byla dosti umírněná až "salónní"...

Vždycky, když někoho označím na imitačně-provokační projekt, dávám k tomu dříve či později mnohem delší komentář, často obsáhlý rozbor, podložený indiciemi a zdroji.
Toto Ti chybí.
A proč by se imitačně-provokační projekt zbavoval imitačně-provokačního projektu Petra "zdravotní sestra" Rédová?
Nejjasnějším signálem o zaměření PRO budiž jejich 1. místopředseda Vacek, původem z Koruny České.
K Petru Vackovi se nevyjadřuji, nemám ho propočítaného. A i kdyby Vacek nakrásně byl imitačně-provokační projekt, nelze na základě toho odepsat celé PRO!
Popravdě - čistě pocitově - musím přiznat, že mi Vacek také úplně nesedí. Ale zatím si nedovolím nad ním lámat hůl, chybí mi informace. A už vůbec nelze odepsat celé PRO pomocí jediného možná-Vacka.
To bychom mohli rovnou odepsat i SPD proto, že tam byl projekt Volný (a jiní) a byl docela vysoko...
To, že v PRO proběhla čistka, ještě neznamená, že nutně muselo být vše vyčištěno.
Abych nezapomněl, připomínám vazbu "Zeman - Vidlák - Rajchl".
 
Naposledy upravené:
A jeho názory. Stačí trochu googlit a bude se vám chtít zvracet.
Zvracet? A není to moc silné tvrzení?
Něco jsem pogúglil. Co jsem četl, tak ano, jsou tam věci, se kterými nesouhlasím, ale že bych vyloženě blil, to tedy, velebnosti, prosím nee.
Jestli nějaké blicí linky o právníkovi Petrovi Vackovi (politikovi) máš, sem s nimi.
Takže opakuji.
Vždycky, když někoho označím na imitačně-provokační projekt, dávám k tomu dříve či později mnohem delší komentář, často obsáhlý rozbor, podložený indiciemi a zdroji.
Toto Ti chybí.

A tady ta Rajchlovská odbočka od tématu, nebyla úplně šťastná, mrzí mě, že jsem to zahájil.
Na moji omluvu musím říct, že ten můj první příspěvek k tématu vlákna byl o tom, jak Rajchl reaguje na rozhovor Putin-Calrson.
 
Vždycky, když někoho označím na imitačně-provokační projekt, dávám k tomu dříve či později mnohem delší komentář
Rajchla jsem podporoval během kovidu, když se profiloval jako bojovník proti opatřením. Později jsem ale zbystřil - šlo spíše o celou řadu střípků a většinou nikoli po přečtení nějakého článku, ale po vyslechutí nějaké debaty nebo projevu, kdy si člověk tolik nehlídá, co napíše, nepřemýšlí, jak to či ono formulovat.
Tehdy byl v Trikolóře a po neúspěšné kandidatuře na předsedu si založil PRO - první budíček. Tříštění hlasů.
Co se rozkolu týče, například vyhazov Rédové mohl mít i jiné pozadí, třeba přehnané ambice jedné dámy.
Vacek. Na tom zvracení trvám, možná opět bez goolení. Protože opět šlo o nějakou debatu a teď si pochopitelně nevzpomenu s kým, kde a kdy. To jsem byl úplně hyn - a opět, je to situace, kdy člověk mluví, reaguje a nemá čas to nějak "redigovat". To už červené kontrolky svítily o závod a teprve poté jsem vlastně pátral, kdo je Vacek.
S Volným
To bychom mohli rovnou odepsat i SPD proto, že tam byl projekt Volný (a jiní) a byl docela vysoko...
To je rozdíl. Projekt Volný byl hlasitý, boural. Vždy s podporou aeronetu v zádech. Vacek je nenápadný, tichý, moc se o něm nemluví. Považuji ho za šedou eminenci strany. Pokud by to PRO myslelo vážně, tak by se kromě lidí jako Rédová muselo zbavit právě Vacka.

Čili, zatím mi PRO vychází jako IPP, kdy bylo nutné zachytit protestní a vlastenecké hlasy tak, aby ubralo potenciál SPD.
Ale připouštím, že bych v budoucnu mohl poupravit názor. Jen málokdy se mi ale stane, že na základě nějakého dlouhodobějšího pozorování někoho špatně odhadnu, nicméně to nevylučuji. Možná i kvůli:
připomínám vazbu "Zeman - Vidlák - Rajchl".

Ale i tak - spíše půjde o tlak okolností, který (PRO) přinutí se přizpůsobit, než o nějaké prozření a dobré úmysly. Pokud by měl Rajchl dobré úmysly, bude se snažit spojit všechny pronárodní síly. Podívejte se, co jsme dostali, když se spojily ty protinárodní. Nebylo by vhodné je v tomto napodobit?
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom