PMC Wagner


Vyzera to, ze som sa mozno v Prigozinovi mylil, ale myslim si, ze v plane zakulisia bolo (je a bude) pseudopatrioticka verzia formovania spolocnosti.

Ono je dnes jednoduche poukazat na liberalnych zapredancov a na nich staviat prospesne plany alebo taktiez opacne, zneuzit toto cistenie spolocnosti pre ine ciele.

Proste globalne zakulisie sa casto skryva za dobre veci a jednou z nich podla mna bolo pmc wagner. Je nebezpecne, aby sukromne vojenske zoskupenia ziskavali velku moc, preto touto akciou sa riesilo viacero cielov. Prigozinom sa riesil urcity tunelovy scenar, kde na povrchu bol hon na 5.kolonu ale malo to aj ine ciele.

napr.:
- odstranenie, pripadne identifikovanie 5.kolony
- kontrola stavu spolocnosti k riadeniu Putina
- usmernenie sukromnych, alebo cudzich vojenskych zoskupeni vo vztahu k Rusku
- vojenske preskupenie sil vo vztahu k Ukrajine
- stabilizacia a povzdvihnutie statnych vojenskych struktur bez drobenia na nasi-vasi
- presunutim wagnerovcoch do Bieloruska je Putin (ako stale) v pozicii rozhodcu a dozoru pri roznych situaciach (napr. ako Kadyrove vojsko?).
- mozno ze aj aj cistenie PMC wagner (rozni adepti na vyssie vojenske velenie v PMC)
atd.

No uvidime dalej. Je to fakt velmi zaujimava akcia a som zvedavi, co bude prinasat.
 
Dneska chci jen upozornit na pár věcí, o kterých si myslím, že je neberete v potaz ve svých prognózách o Wagnerovcích, Šojgu a všech těch událostech posledních dní.
Myslím si, že na sítích se v tyto dny objevilo tolik pitomostí, že se na jednu stranu nedivím. Dneska je fakt těžké se v tom nějak vyznat.
V první řadě - Minský azyl nebude jen tak jednoduchý a kdoví, jestli k němu dojde!
Všechny řeči o tom, že tam Prigožin už je a - podle jiných - i s celým orchestrem - to jsou ničím neověření síťové řeči.
Pravda je ta, že baťka tam sice připravuje nějaký útulek pro muzikanty, ale ne pro víc, jak 5-8 tisíc. Což je hodně málo - muzikantů je mnohem víc...
Druhá a velmi podstatná věc je ta, že se mu tam okamžitě vzbouřila opozice a vyzývá k protestům. Wagnery tam nechtějí a Prigožina už vůbec ne, je to - podle nich - zločinec. Tichanovská už řečnila.
A opozice je financovaná a vedená kým? A pro toho "někoho" jsou Wagneři jako osina v zadku, takže v jejich zájmu je a bude vytlačit je z Evropy kamsi do širých plání, nejlépe afrických...
Další a hodně podstatnou skupinou, která Wagnery na svém území nechce, je samotná běloruská armáda. A to už není sranda.
A baťka zas tak pevně v sedle nesedí, aby si to všechno mohl dovolit ignorovat.

Tyto zprávy se objevovaly okamžitě po Lukašenkově slibu . Tedy spíše po mediálních vyjádřeních, že se tam Wagneři jako přesunou.
Já nevím, jak vy, ale já jsem oficiální pozvání Wagnerů do Běloruska nezaznamenala. Možná je - a uteklo mi, nevím.
Myslím, že Putin ve svém prohlášení něco takového řekl - ale v Bělorusku nemají nic vyřešené. Radí se až dneska a jsou to docela těžká jednání = co vlastně s tím, zda muzikanty přijmout nebo ne, kolik a na jak dlouho...
Až budou nějaké výsledky rozhovorů, budu o tom informovat.

Zatím je vše v běhu, ale ani pro Prigožina, ani pro muzikanty, to nevypadá zrovna dobře. Ne tedy trestně (z Prigožina už také sundali to trestní stíhání), ale neví se, co s nimi. Buď budou odzbrojeni a rozejdou se domů, nebo podepíšou kontrakt s MO RF, nebo malé části dovolí přesun do Běloruska - ale na přechodnou dobu. Odtud se budou přesouvat na nějakou misi do světa.
 
Naposledy upravené:
Dneska chci jen upozornit na pár věcí, o kterých si myslím, že je neberete v potaz ve svých prognózách o Wagnerovcích, Šojgu a všech těch událostech posledních dní.
Myslím si, že na sítích se v tyto dny objevilo tolik pitomostí, že se na jednu stranu nedivím. Dneska je fakt těžké se v tom nějak vyznat.
V první řadě - Minský azyl nebude jen tak jednoduchý a kdoví, jestli k němu dojde!
Všechny řeči o tom, že tam Prigožin už je a - podle jiných - i s celým orchestrem - to jsou ničím neověření síťové řeči.
Pravda je ta, že baťka tam sice připravuje nějaký útulek pro muzikanty, ale ne pro víc, jak 5-8 tisíc. Což je hodně málo - muzikantů je mnohem víc...
Druhá a velmi podstatná věc je ta, že se mu tam okamžitě vzbouřila opozice a vyzývá k protestům. Wagnery tam nechtějí a Prigožina už vůbec ne, je to - podle nich - zločinec. Tichanovská už řečnila.
A opozice je financovaná a vedená kým? A pro toho "někoho" jsou Wagneři jako osina v zadku, takže v jejich zájmu je a bude vytlačit je z Evropy kamsi do širých plání, nejlépe afrických...
Další a hodně podstatnou skupinou, která Wagnery na svém území nechce, je samotná běloruská armáda. A to už není sranda.
A baťka zas tak pevně v sedle nesedí, aby si to všechno mohl dovolit ignorovat.

Tyto zprávy se objevovaly okamžitě po Lukašenkově slibu . Tedy spíše po mediálních vyjádřeních, že se tam Wagneři jako přesunou.
Já nevím, jak vy, ale já jsem oficiální pozvání Wagnerů do Běloruska nezaznamenala. Možná je - a uteklo mi, nevím.
Myslím, že Putin ve svém prohlášení něco takového řekl - ale v Bělorusku nemají nic vyřešené. Radí se až dneska a jsou to docela těžká jednání = co vlastně s tím, zda muzikanty přijmout nebo ne, kolik a na jak dlouho...
Až budou nějaké výsledky rozhovorů, budu o tom informovat.

Zatím je vše v běhu, ale ani pro Prigožina, ani pro muzikanty, to nevypadá zrovna dobře. Ne tedy trestně (z Prigožina už také sundali to trestní stíhání), ale neví se, co s nimi. Buď budou odzbrojeni a rozejdou se domů, nebo podepíšou kontrakt s MO RF, nebo malé části dovolí přesun do Běloruska - ale na přechodnou dobu. Odtud se budou přesouvat na nějakou misi do světa.
Zde je to z jiné strany pohledu .

 
Aky obrazec vam sa vam vyjavuje pri pohlade na kopec (skalnatu cast), na ktoru Sojgu s tym druhym pozeraju?

Zdroj: https://m.youtube.com/shorts/qHl7heaNPas

Skusim maly nastrel:
Na zaciatku videa vidno cez okno kamenistu cast kopca. Prava strana kopca vyzera ako ciastocne ponorena macacia hlava (a zbytok zahrabane telo), kde vidno jej hornu cast a to usi a oci (bez pysku) = pocujeme, vidime, mlcime...

Nasledne Šojgu vchadza do vojenskeho objektu cez znacku Z v kosostvorci (kosostvorec = kriz)+ (hore=zvysla ciara, zboku= vodorovna ciara)
 
Zde je to z jiné strany pohledu .
Nezdá se mi to jako jiný pohled. Mám hodně shodný pohled s Iščenkem. Jen... v závěru se trochu rozcházíme. :)
Ale to je naprosto normální, protože vidět do "ruských scénářů" patří k nejobtížnějšímu na světě a neumějí to ani členové západních rozvědek.
Nebudu vnášet další domněnky. Jen vypíchnu, co je jasné = že to byla akce na svržení státní moci v Rusku - prezidenta nevyjímaje. A hloupé je, že Prigožin o té vysoké hře neměl ani páru a doufal ve vyřešení osobních sporů a ublížení.
Přidám také jednu moc zajímavou "věc", která také o mnohem vypovídá:
Strelkov (Girkin) a celá ta parta kolem něj měli jednu hlavní starost = vyhlášení válečného stavu Putinem. I nyní to točí na Putinově "slabosti a neschopnosti", protože - podle nich - zavedl Rusko do smrtelného nebezpečí a nehodlá v tom nic dělat.
 
Pjakin správně konstatoval, že převrat se mohl uskutečnit pouze pod vlasteneckými hesly. Komu jinému je věřit, než Prigožinovi?
Ale otázkou pro mě stále zůstává, jestli v tom měl Prigožin a velení Wagnera roli, nebo dvouroli. Zřejmě se to čekalo. Co když se "nechal" oslovit, "nechal" vyprovokovat, ale následný průběh a vyústění převratu už nešel podle not podněcovatelů?
Putin vlastně ve svých projevech vše řekl... Wagnerovci byli zneužiti zrádci (aniž by jmenoval Prigožina). Možná se o jeho případné dvouroli ZATÍM z dobrých důvodů nemluví, což Pjakin možná velmi dobře ví.
Vyloučit, že se Prigožin nechal vyprovokovat ale nelze... Šojgu s Gerasimovem pro to udělali maximum a pokud skutečně nechápe řízení, mohl na to skočit. Vemte si - máte armádu. Ta oficiální vás neustále decimuje, zaminuje vám cesty, pak na vás přímo zaútočí... a v tu chvíli se ozvou "vlastenci" z moskevských kanceláří....
Každopádně, převrat nevyšel, společnost se konsolidovala a všichni byli nuceni vyznat věrnost Putinovi.
 
Ale otázkou pro mě stále zůstává, jestli v tom měl Prigožin a velení Wagnera roli, nebo dvouroli.
Já si myslím, že dvouroli, jen to zatím nemáme "vědět" a proto se o tom nemluví.
Utkin není žádné "Béčko" a vojáci poslouchají své velitele a ten ty kolony vedl. Neumím si představit, že by tomu velel Prigožin.
 
Naposledy upravené:
Já jen doufám, že skutečně nebude zapomenuto, co bylo tím spouštěčem, ať už byla role Prigožina jakákoli.
A to ZRADA Šojgu a Gerasimova. Šojgu bohužel dále smrdí ve funkci (otázkou ale je, s jakým manévrovacím prostorem), po Gerasimovi není stopy.... až mě napadlo, jestli se nenecházel v jednom ze sestřelených strojů.
Putin sice mluvil o armádě jako celku, která zabránila puči, ale spousta lidí si armádu ztotožní právě s jejím velením. Abychom se ještě nedočetli, že ti dva zrádci jsou vlastně hrdinové.

Ale jak Putin nejmenoval Prigožina jako zrádce, tak nejmenoval Šojgu jako zachránce. To dává slušnou naději, že jeho "zásluhy" nebudou zapomenuty a hlavně: že budou potrestány.

P.S. Myslíte, že tajní mají nahraný obsah telefonátu s "nejdůvěryhodnějším" partnerem NATO? :)
 
Mám tu pár upřesnění - kvůli tvorbě vlastních obrázků.
Jak jsem již psala, dneska se hodně jednalo a taky dost mluvilo. Hlavně baťka dost vyprávěl.

O Wagnerech:
Prigožin
během dopoledne přiletěl do Běloruska speciálním firemním letadlem a zatím přijme azyl hostitele (= takže až dnes - ne včera nebo předevčírem).
Wagneři jsou stále ve svých táborech a začali ministerstvu obrany připravovat předání své techniky.

Takže Wagneři zatím zůstávají tam, kde byli = v Rusku, poblíž zóny bojů - kdesi v Luganské oblasti.
Lukašenko dneska mluvil hodně a potvrdil, že nic nového pro Wagnerovce se nebuduje a že má zájem hlavně o zkušené velitele a bojovníky, kteří prošli mnoha boji a mají velké bojové zkušenosti. Budou prý školit běloruské vojáky a předávat jim zkušenosti.
Ale pozor - budou tam v postavení emigrantů!
Co bude se všemi Wagnery se neví ani dneska.
Obecně se dá říct, že baťkova řeč byla hlavně uklidňující a zdůvodňující - pro vlastní obyvatelstvo. Prigožin si - prý - uvědomuje svůj velký omyl a chybu a po rozmluvě s baťkou už ani nepožaduje výměnu Šojgu a Gerasimova. Byl prý velmi rozezlený a myslel si, že pochodem na Moskvu si vydobude spravedlnost.
Baťka také uvedl dvě jména - těch, kteří zprostředkovali spojení s Prigožinem. Bortnikov a Jevkurov.
Nakonec baťka povyprávěl, že Putin byl rozhodnutý vydat rozkaz k likvidaci Wagnerů. Uprosil ho, ať to nedělá. Baťka je ale dost velký mluvka.:)
Pro mne je rozhodující ne baťkovo vyprávění, ale prohlášení rozvědky, že šlo o cizí zpravodajskou "hru".
Jako další zajímavou informaci uvádím, že společnost, vlastnící Wagnera, byla financovaná státem. Za rok 86 miliard rublů na zakázkách s jídlem.

Zdroj: https://t.me/RVvoenkor/48260
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom