PMC Wagner

PMC "Wagner" přijel do Běloruska trénovat místní armádu​

"Běloruský Gayun" je v konvoji nejméně 60 vozidel, včetně pickupů,
velkých nákladních aut a autobusů pro přepravu osob.

Kolonu doprovázela dopravní policie Běloruské republiky. V 8 hodin ráno pokračovala v pohybu směrem na Osipovichi. Je zde polní tábor, do kterého již dorazila část žoldnéřů Wagnerových.

„Ministerstvo obrany dostává mnoho požadavků na další systém společného výcviku ozbrojených sil a bojovníků PMC Wagner. Hlásíme, že mezi vojenským oddělením a vedením společnosti byl vypracován plán do budoucna, který zajišťuje výměnu zkušeností mezi jednotkami různých složek ozbrojených sil,“ potvrdilo vojenské oddělení země...
Dasa, prepáčte, ale Vaše copy+past preklady z google prekladača sa nikedy nedajú čítať, nelogické zvraty atď. úplne znižujú hodnotu "krátkeho zhrnutia" o čom je ten pripojený článok. To je fakt také ťažké aspoň v rýchlosti to prebehnúť zrakom pred uverejnením ? Tak napr. " "Běloruský Gayun je v konvoji" celkom mení zmysel napísaného, má tam byť "Podľa monitorovacej skupiny "Bieloruský Gajun" ...
 
Já vidím spíše hrozbu v onom pokoutném vytváření napětí ve společnosti skrze zcela očividnou a určitými kruhy osvětlovanou zradu formou absolutní nečinnosti a hluchotě k jakékoliv kritice.
Přesně. Oni se oklepali a znovu vylezli z nor a škodí. A začínám mít pocit, že ty čistky v armádě mají za cíl vyvolat tentokrát armádní vzpouru...
Jak psal Popolvár, většina lidí se v řízení nevyznajá a mohli by se začít ptát, proč s tím Putin nic nedělá. A v tu chvíli by vystoupil Medvěděv... Na druhou stranu, věřím, že Putin ví, co dělá a kdy to dělat, je to ale tanec na ostří nože.
Mimochodem, budoucí čistky... v čem by Putinovi mohly v očích Západu ještě uškodit? Nota bene, když nepochybně existují důkazy nejen o zradě, ale o rozsáhlé ekonomické kriminalitě? Podle mě není možné to nechat vyhnít a nechat je běhat po Rusku. Naposledy to skončilo pučem, vraždou Stalina, Berji a převzetím moci Benderovci a trockisty. Musí nastat katarze. Snad si to lidé vynutí sami.
 

Zdroj: https://t.me/selskyrozum/48651


Telegram-odkaz kde Danilov tvrdí, že akce s Prigožinem byla Putinovou speciální operací na zatčení generálů (nejsem ruštinář a jsem odkázan na překlad pod videem). Proč mám tomu problém věřit? (Kromě toho, že to tvrdí Danilov, že.) Potvrzuje to můj názor, že probíhá snaha začistit v info-prostoru skutečnou podstatu toho co se stalo s Prigožinem. Kvůli tomu byly rozvinuty 2 směry - "Wagnerovci jsou zrádci" a druhý "je to převrat mazaného Putina". Aby konkrétní metody dosažení stavu, kdy řízený objekt (tedy Prigožin) v míře svého chápání myslí, že pracuje na sebe a v míře svého nepochopení pracuje na ty, kteří chápou více. Tedy je tu snaha zahladit smysl toho "puče", aby nebylo vidět jak probíhalo vytváření informačního prostředí okolo Wagnerovců, jak jim byly konkrétně strojeny schválnosti a špinavosti, aby se Wagnerovcům a Prigožinovi takříkajíc "vařila krev" a jak potom byli využiti pro něco, co si oni sami mysleli, že je v zájmu Ruska, i když nebylo. To, že ten puč nakonec nevyústil ve válku v Rusku a zároveň se nepodařilo, i přes mediální manipulace, zničit Wagnerovcům pověst a odepsat je jako nástroj globální politiky Ruska, je již konkrétní práce Putina aj.
 
Naposledy upravené:
Vraj tam bol aj Prigožin
Ať už tam byl, nebo nebyl, jde o teroristický útok na území Ruska proti MPC Wagner. Prý tam mohl být i Utkin... tohle by nebylo možné bez účasti FSB...

A trochu nesouhlasím, trockisti nebyli vymýceni, oni pracovali a po odstranění Stalina a Berji se s chutí pustili do díla, jehož následky sledujeme v přímém přenosu.
 
Prosím vás, a je to už tutovka?
Niekde som zbadal toto. Je to koment z HS, neviem sa tam dostať.

no tu je ďalší zdroj:
https://t.me/c/1704331933/1... Jevgenija Prigozhina pri leteckom nešťastí nebola potvrdená - jeho osud nie je známy

Všetky správy o jeho smrti sú momentálne predčasné. Informácie o jeho smrti, ako aj o smrti veliteľa skupiny Wagner, Dmitrija Utkina, sa momentálne nedajú overiť.
 
Naposledy upravené:
Prosím vás, a je to už tutovka?
Tutovka to zatím není. Píšou, že Prigožinovo jméno je na seznamu cestujících. Zatím nalezli 8 těl (z deseti).
A zde zpráva agentury pro leteckou dopravu:
Speciálně vytvořená komise začala vyšetřovat okolnosti a příčiny incidentu s letounem Embraer-135 (EBM-135BJ).
Letadlo patřilo společnosti LLC MNT-Aero, která se specializuje na obchodní přepravu.
Letadlo uskutečnilo let na trase Moskva - Petrohrad, na palubě bylo 7 cestujících a 3 členové posádky.
Komise začala shromažďovat faktografické materiály o výcviku posádek, technickém stavu letounu, meteorologické situaci na trase letu, práci dispečerských služeb a pozemním rádiovém vybavení.


Jinak - stránky, ze kterých čerpám, jsou spolehlivé.
 
A trochu nesouhlasím, trockisti nebyli vymýceni
Byli vymýceni částečně, ne ve smyslu vymýceni všichni psychičtí trockisté, ale vymýcená skupina kolem Trockého včetně vlivu třetí "židovské" internacionáli a nastalo období prosperity, z kterého žijeme dodnes.
 
Naposledy upravené:
Prý našli i tělo Utkina a zasedá rada velitelů Wagnera
Musí mít nějakého ještě neodkrytého zrádce nebo je to složitější hra, každopádně procesy probíhají převídatelným způsobem, že budou likvidovat protivníky otevřeněji a otevřeněji jak se bude blížit jejich konec (zrádců uvnitř Ruska a tím i konec kolektivního západu). Indicie: Jinak tento zákeřný úder odpovídá zoufalému strachu z protiofensivy.
 
Naposledy upravené:
No, tak zatím to vypadá, že došlo na zahlazování stop. Ten převrat jsem chápal tak, že Wagnerovci byli zneužiti k zahájení občanské války a velký patriot Prigožin, který však nechápal jak to s ním "sehráli", do toho Wagnerovce navezl. On sám přitom zachovával spojení na ty organizátory, kteří prevrat zamýšlely jako rozbušku pro občanskou válku. Po tom "převratu" pak byla osoba Prigožin v podstatě chodící mrtvola. Bylo nezbytné jej odstranit, aby byla přerušena spojnice k organizátorům. A zatím to vypadá, že se tak i stalo.

Je třeba se také zmínit o formě provedení. Ta totiž byla podle mě záměrně okatá, aby se hned ukázalo, ze šlo o sabotáž. Navíc se objevily i informace, že letouny byl sestřelen protivzdušnou obranou. Vše má ukázat, že se jedná o likvidaci Prigožina ministerstvem obrany. Aby se více vyhrotila vnitřní situace v Rusku. Vytváří se informační prostředí vseobecné zrady ve státě (zrada objektivně existuje, ale je s ní pracovano v info-prostředí tak, aby poštvali lidi a vojsko k silovemu řešení té zrady). Pracují na tom sami ruští pindosi, kteří se domnívají, že jim konkrétně se nic nestatne. Cílem je destabilizovat frontu a státní řízení za účelem likvidace Putina a bezodvetného jaderného úderu na Rus. Bohužel všechny strany se snaží situaci vyhysterizovat do, pro Rusko, negativního formátu. Je třeba si totiž uvědomit, že pokud nebude otázka elit a zrady ve státním řízení úspěšně řešena, lidé ji začnou řešit odspodu. A první kdo začne otázku "rešit" budou účastníci SVO a to na 6. prioritě. Právě dostali mocný impuls.

Alespoň takto se mi to jeví. Napadla mě i myšlenka, že by se jednalo o fingování ze strany putinových lidí, aby se naopak Prigožin zachoval jako ta spojnice. Ale nejeví se mi to zatím pravděpodobné, neboť s Prigožinem tam zahynulo mnohem víc lidí, včetně Utkina. Tito lidé by všichni při fingování smrti byli mimo dění a nemohli by se uplatňovat v řízení, aby lest nebyla prolomena.

Ale nezapomínejme, ze Putin a ruské statní řízení (vlastenecké), nespalo a viděli, jak byl převrat proveden. Mám takové tušení, že to skončí pro organizátory atentátu s jinými výsledky, než jaké čekaly.
 
Už se v médiích objevuje očekávaná věc a to ta, že Pirozina nechal sestřelit Putin. Nebo téměř jistě.
to je presne ono. Každý ruku na srdce - čo tá správa vyvolala u každého z nás? emócie. Lenže komunita ľudí okolo ksb to dokáže vstrebať a začať uvažovať. Kdežto väčšina ľudí stále ide na emočnej vlne, ktorá potom dokáže narobiť divy. Toto chce podľa mňa niekto zneužiť.
Ak by to bolo na Putinov príkaz, tak čo by z toho mal? jedine tak problémy u občanov, u vojakov, v afrike,...a takto okato by to predsa neurobil - počas zasadania BRICS, počas osláv v Kursku, presne na 2 mesiace odo dňa jeho "vzbury" a ešte pomocou PVO.
Mimochodom, ak by to malo byť zostrelené pomocou PVO, tak niekto predsa vydal príkaz na zostrel civilného lietadla, či? Takže by mali byť exemplárne potrestaní. No a zo záberov, ktoré som videl teda vôbec nie je jasné, že to zostrelila PVO S-400. Myslím, že to lietadlo by bolo na cimpr campr po zásahu.
Takže netreba sa ponáhľať s verziami kto to bol, ale sledovať čo sa bude diať, ako budú riadené procesy.
 
Takže netreba sa ponáhľať s verziami kto to bol, ale sledovať čo sa bude diať, ako budú riadené procesy.
Máš absolútnu pravdu. Je tu toľko podivností, že aj keby boli naozaj (Utkin aj s Prigožinom) mŕtvi, je nutné počkať na výsledky vyšetrovania. Už to, že "leteli" spolu vyvoláva silné pochybnosti o momentálne vytvárajúcom sa informačnom poli nielen vo fejkstrime, ale aj v "alternatíve". (Teraz som dočítal Svatoša https://cz24.news/kdo-a-proc-zabil-...opakoval-zivotni-osud-albrechta-z-waldstejna/ a môžem povedať, že po poslednom jeho odstavci mi už ťažko niekto vyhovorí, že to nie je ... no, to len tak na okraj, nie že by som chcel niekoho obviňovať zo zlých úmyslov.)
Ja osobne si radšej počkám na vyjadrenie od Pjakina. Predsa len (pevne verím) bude mať dôveryhodnejšie zdroje, a hlavne, jeho analytické závery majú (pre mňa) hlavu a pätu.

Trochu ma "upokojil" koment Dráčika. Ak by niekoho zaujímal, tu je link http://duvikoncept.com/2023/08/24/prigozin-a-utkin-by-do-lietadla-spolu-nesadli/
(Nie, že by priamo poprel ich smrť, ale aspoň mi umožnil "prežrieť horkú slinu" a vrátiť naspäť chladnejšiu myseľ.)
 
Naspäť
Top Bottom