PMC Wagner

V tomto článku tg Незыгарь zo dňa 22.8. komentujú posledné verejné vystúpenie Prigožina - video natočené v jednej z afrických krajín.

S odvolaním na zdroje sa v článku konštatuje, že hlavným účelom videa bolo demonštrovať jednak Prigožinov rozchod s agendou ŠVO a jednak jeho pripravenosť získať odpustenie na "africkom fronte" a dokázať svoju užitočnosť v nových podmienkach tj. schopnosť zúčastniť sa na roznych politických procesoch vrátane Nigeru, kde je situácia stále napatá.

"Odkaz videa teda spočíva v tom, že Prigožin by teraz nemal byť spájaný s ŠVO, ale s africkým frontom a Bieloruskom, s vedením ktorého spolupracuje."

V závere sa ešte konštatuje, že Prigožin síce často navštevuje Petrohrad a nemá žiadne obmedzenia fyzického pohybu, ale je tu podmienka, že nebude liezť do vnútorných záležitostí a bude sa dištancovať od ŠVO ... z čoho plynie záver (podľa autora článku), že od neho aktuálne nemožno očakávať žiadne nekonvenčné kroky.


Zdroj: https://t.me/russica2/53401
 
Jsem trochu na pochybách ohledně celé situace. Trochu mi nesedí, že by si dva z klíčových lidí wagnera sedli do jednoho letadla (zvláště v této divoké době). A prý v té době bylo ve vzduchu ještě druhé Prigožinovo letadlo, které se bezprostředně po události vrátilo zpět na letiště. Co když to bylo takové to bouchnutí do křoví?
 
Jsem moc zvědavý, co na Pirozina řekne Pjakin. Za mě konspirační teorie, že je to komplot Kremlu (fingovaná smrt) nemusí být mimo mimo, ale spíš bych řekl, že v letadle byl a tam zemřel. Kluk jeden ušatej, prostě nedal si říct a nedal a myslel si, že je nejchytřejší. Věděl toho o spiklencích příliš a jeho odstranění mu zavře pusu + šance na to to hodit na Putina. Příliš mnoho výhod najednou pro podpindosy.
 
Tak že by se už pomaličku začalo vytvářet infopole? ...https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-ruskych-sitich-se-siri-zvesti-ze-byl-prigozin-po-padu-letounu-spatren-v-mali-40441635#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
 
Tak že by se už pomaličku začalo vytvářet infopole? ...https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-na-ruskych-sitich-se-siri-zvesti-ze-byl-prigozin-po-padu-letounu-spatren-v-mali-40441635#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Je důležité nezapomínat na to, že velice vadil i Francii a USA, resp. vadila možná (nebo skoro jistá) účast jeho skupiny v Nigeru, kde by pomáhal v boji proti kolonizátorům. Čili jeho snaha o případné zabití může mít důvody i mimo Rusko!
 
Šílená zpráva:
V Tverské oblasti se zřítilo letadlo, patřící Prigožinovi.
Prvá myšlienka, ktorá mi prišla na um: Prigožin tam nebol.
Prvá myšlienka zvykne byť pravdivá (ak nie je emočne podfarbená). Ako čítam v ďalších komentároch, zvažuje sa aj táto verzia.
(Týždeň som bol mimo internet a správy)
 
Zatiaľ nevieme reálne povedať ako to je a čo sa vlastne stalo. Pripájam informáciu, že už raz tak Prigožin umrel v 2019 kdesi v Kongu v Afrike a po troch dňoch sa ukázal živý a zdravý.
 
Je důležité nezapomínat na to, že velice vadil i Francii a USA
Prygožin je majitel (ale je tam ještě vrstva majitelů majitelů) a mluvící hlava nebo vývěska a ne plánovač globálních kroků (tomu radí), v něčem je trochu jako Musk (vývěska CIA). Ničit toho, kdo drží vývěsku je při strukturním řízení neúčelné (někdo další zvedne prapor). Takže je to spíše bez-strukturní řízení k oslabení morálky protivníka a posílení svoji. Jiné škody to nenadělá, vedené operace se nepřeruší, protože by nezbyl již nikdo, kdo by mohl řídit. V Rusku zvlášť, to u západních armád, když padl vůdce (a nebyl po ruce nějaký připravený náhradník), bitva byla prohraná, to je davo-itelitarismus v plné kráse, kdežto ruskou armádu nestačí povalit, ta se musí porazit většinou do posleního pěšáka (viz. pevnost Brest).
Prvá myšlienka, ktorá mi prišla na um: Prigožin tam nebol.
Pokud se podíváme na "mafiánské filmy", tak hrdina často volí, aby po něm nešli, předstíranou smrt (za mě dobré řešení na mnoho situací).
 
Zatiaľ nevieme reálne povedať ako to je a čo sa vlastne stalo.
Na mě to s odstupem dvou dnů dělá dojem opětovného pokusu o státní převrat. Oni nejsou tak vynalézaví, tak to zkusili opět přes Wagnerovce. Souvisí s tím i budované infopole, jak se ho Putin zbavil, dokonce i někteří "alternativci" to připoštějí jako možnost. A na Západě to hnojomety předkládají jako fakt.
Takže asi počítali s tím, že se po vraždě velení Wagnerovci vydají na Moskvu. A nebudou mít čas na Afriku, na SVO....
Ale nevylučuji ani to, že o tom Prigožin věděl a v letadle neseděl ani on, ani Utkin. Jak zde už zaznělo, je extrémně nepravděpodobné, že by za situace, kdy po něm jdou ze všech stran, nastoupil do jednoho letadla s další klíčovou figurou. To je naprostý základ, jedním letadlem nelétá ani vedení firem, ani nejvyšší státníci.
Třeba se najednou objeví například v Nigeru...
Ale ať v letadle byl, nebo nebyl, tak organizátoři teroristického aktu nezamýšleli nic jiného, než převrat a zničení PCM Wagner. A zase nic...
 
Na mě to s odstupem dvou dnů dělá dojem opětovného pokusu o státní převrat.
Řekl bych spíše, že některé cizí tajné služby i místní v Rusku vytváří tlak se snahou o státní převrat (bez strukturní řízení), k strukturním krokům se nedostali (a nedostanou). Chtějí nějaký chaos, kde by mohli skrytě provést strukturní kroky.

Ještě jak chápu činnost tajných služeb: Jsou to šachy, kdy na figurky je vidět a jsou mezi nimi nějaké vzájemné vtahy a každý nový tah nějakým hráčem je okamžitě vidět. Těžší je pak rychle domyslet kam ten krok povede a o jaké dílčí cíle subjekt usiluje.

Příklad: Byl nějaký velitel za Stalina a ten vyhlásil dokud tady budu Stalinovi se nic nestane. Jak za to mohl ručit? Protože byl v místě, kde nelze tahy subjektů schovat (to lze před veřejností, protože taková je koncepce a tak to elity hrají). A praxe to potvrdila, Stalin zemřel až po jeho smrti, takže ho museli nejdříve odstranit, aby jim v tom nezabránil.
 
Naposledy upravené:
Kdo zabil Prigožina? Verze toho, co se stalo a kdo z toho mohl mít prospěch - v novém rozhovoru se Sergejem Peresleginem.
Já nemohu říci, že bych tuto konkrétní událost očekával, pro mě to bylo krajně nečekané a velmi nepříjemné, ale po zničení Luny-25 jsem očekával něco podobného, co se stalo.
✔️Existuje starý zákon prognostiky, je to dost mystické, ale funguje to - párové události. Měl jsem pocit, že po zničení Luny-25, které se zdá být relativně drobnou a s frontovou událostí přímo nesouvisející, ale přesto těžkou strategickou porážkou, má dojít k druhé události stejného typu přesně podle zákona párování. K této druhé události došlo doslova během dvou dnů, 48 hodin.
Vzhledem k tomu, že se jedná o druhou dvojitou událost, druhou strategickou porážku Ruska v krátké době, pak samozřejmě neexistují žádné možnosti pro nahodilost této události obecně, a to ani v úvahu. To rozhodně není náhoda. Náhodou mám na mysli nepředvídané problémy ve vzduchu, nějaké selhání zařízení, předčasnou lidskou chybu. Když mluvíme o systému hodnocení leteckých neštěstí, obvykle mám jeden za povětrnostní podmínky, dva za vnější nelegální dopad a pak jsou to technické chyby, lidské chyby a tak dále. Tak tohle je přesně bod dva, nelegální vliv, tedy zhruba řečeno přímá vražda. - dále viz odkazy
------------------------------------------------------------------------
Konečně poslední věc a právě to, co se mi zdá nejpravděpodobnější, protože tamní situace, komu prospívá, prostě křičí, tohle je Francie. Tuto hypotézu považuji za nejpravděpodobnější. To neznamená, že všechno ostatní je nemožné, ale u Francie vidíme nejjasnější motiv a u Francie vidíme odpověď na otázku, proč dnes a ne jindy a proč v Rusku a ne v Africe. Prigožin předevčírem poskytl rozhovor z Afriky o své připravenosti vést nepřátelské akce. Hovořili jsme o tom, že události z 24. června jsou skvělým důvodem k přesídlení Wagnerova PMC z ruského území, kde by neměla sídlit soukromá vojenská společnost, a hovořili jsme o tom, že Bělorusko je důležitým tranzitním bodem, odkud má PMC dopad. na všechny účastníky konfliktu, počínaje Ukrajinou a konče Litvou, ale tento bod je tranzitním bodem, protože v tomto okamžiku je pro Rusko důležitý boj o Afriku. Připomeňme si situaci kolem Nigeru a jeho spojenců, kteří jsou mnohem slabší než jejich protivníci, ale přítomnost Wagnerových PMC tam může situaci kategoricky změnit, což Francouzi velmi dobře chápou.
//t.me/sociosoft/1279
//t.me/sociosoft/1280
//t.me/sociosoft/1281

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=1gWhYk_Ghyo
 
dovoľte jednu poznámku, ku všetkym analýzam, kto a pre koho vyhodné, atď.
Nebudem hovoriť o tom kto, ale vezmem diskusiu na 1 prioritu zovš. prostr. riadenia.

Ktorá zo svetových koncepcií má v sebe zabíjanie (ľudí, kultúr, jazykov) a nesie demonický typ psychiky vo svojom zaklade?
A ktorá koncepcia vonsvojom zaklade nesie typ psychiky Človeka, ohlásený v Davose pred 3 rokmi?


vďaka za pozornosť
 
Ak vychádzam z Prygožinových slov, riadenie v Rusku prevzali jewreji. Nebolo by to prvykrát pri zlomových udalostiach v Rusku (200 let pospolu).
 
Tých možností je samozrejme veľa. Ja som stále nevylúčil ani možnosť, že Prigožinova a Utkinova smrť bola iba fingovaná, aby mohli rozbehnúť nejaký iný tajný projekt. Wagner je až príliš medializovaný v posledných mesiacoch, a to nie je moc dobré na tajné misie.

Ak by obaja naozaj zomreli, tak nájsť nového veliteľa nie je až také ťažké. Udajne ním bude "Lotos". No druhá vec je, odkiaľ nabrať financovanie. Prigožin mal na starosti práve financovanie grupy, bol skvelý biznismen, s peniazmi to vedel. Kto by sa postaral o finančnú stránku Wagnera, a obzvlášť teraz, keď je pod drobnohľadom všetkých médií?
 
Naspäť
Top Bottom