Připravuje GP pro svět jediné náboženství - Islám, Budhismus, ... ???

Ad. pôvodnej otázke @Jura ohľadom jednotného svetového náboženstva: ak by došlo k plnému zavŕšeniu globalizàcie aj po obsahovej stránke podľa pôvodného plánu GP, teda k celosvetovému zotročeniu ľudstva a jednotne premiešanej multi-kulti celosvetovej “rase” pracujúceho dobytka, tak by sa dalo hovoriť aj o potrebe celosvetového náboženstva, resp. celosvetových náboženstiev, ktoré by však nezohľadñovali teritoriálne členenie, ale hierarchický status. Pre pastvu - vrstvu pracujúceho dobytka by boli spočiatku určené náboženské smery budhizmu, kresťanstva, islamu, hinduizmu, z ktorých by postupne vznikol náboženský multi-kulti “guláš” - duchovná (p)otrava, ktorej hlavnou črtou a ideou je zmierenie sa s postavením pracujúceho dobytka a nàdej na posmrtnú odmenu. Pre pastierov - dozorcov, pohoničov by bola určená tajnými službami prepracovaná dianetika, teda scientológia, ktorej príkladom na Slovensku je A.Kiska - vypočítavý človek bez citu a svedomia.
No, pôvodný plán je pasé, a pozemská civilizàcia nevyhnutne smeruje k skutočnej duchovnej evolúcii človeka - k Človeku.
A čo sa týka v tomto smere terajších náboženstiev? Toho, čo ešte nedospel do stavu hľadať napr. v budhizme cestu dharmy, v kresťanstve pôvodné Ježišovo učenie Krista a pod. v ostatných nàboženstvách, i v judaizme, toho ešte bude potrebné nejaký ten čas pásť. Inak by zblúdilé ovečky mohli zablúdiť do košiara napr. satanistov.
Za každým terajším náboženstvom stojí pôvodná snaha jeho učiteľa sprostredkovať svojim súčasníkom učenie o ceste skutočnej duchovnej evolúcie. Nastal čas, aby náboženskí hierarchovia začali kráčať v šľapajách svojich prvotných Učiteľov.
 
Mimochodem Scientologie a all**ra také nejsou náboženství v užším slova smyslu
Proto jsem zde použil slovo ideologie, která může zahrnovat i mraksismus. Připomínám ideologie tvořená GP je "hezká obálka" "škaredých" koncepcí. Samotnému slovo náboženství přisuzuji spíše kladný význam jde o vytvoření nějakého vztahu k Bohu jak v osobní rovině, tak ve společnosti. Ideologie může Boha zahrnout nebo vynechat.
 
Nastal čas, aby náboženskí hierarchovia začali kráčať v šľapajách svojich prvotných Učiteľov.
A keď to neurobia, tak ich to zomelie v pre ne mimoriadne krvavom mlynčeku na mäso, pretože dostali varovania zhora včas a ak neposlúchnu krásne slovo zhora, tak ich dostanú do ruký tí zdola...
 
Existuje naboženstvo, ktoré nemá "sväté knihy?" Asi nie .... a kto napísal tie sväté knihy? Ako nadobúdol pisateľ svätých kníh rádovo vyššie poznatky ako okolití ľudia? Môže jednotlivec sám v spoločnosti dospieť k rádovo vyššiemu poznaniu?
Z týchto otázok vyplýva, že náboženstvo je stále vytvorené človekom na objdnávku niekoho. Náboženstvo nikdy neobsahuje informácie úrovne toho čo náboženstvo založil. Stále obsahuje informácie o level alebo pár levelov jednoduchšie, pokrivené. Prišiel ježiš na planétu aby založil kresťanstvo? To isto nie ... ani v biblii sa nikde nepíše, že Ježiš chcel založiť klub fanatikov.
Ak by náboženstvo obsahovalo plné znienie poznatkov, informácií, istiny, tak to už by nebolo náboženstvo ale veda o poznaní sveta. Niečo ako dnešná akademická veda alebo také niečo ... proste vzdelávacia inštitúcia, vzdelávací agregor, ako je ksb-csr.net

K budhizmu, tiež som bol prekvapený ako jeden youtuber, čo chodil po chrámoch niekde v indii, bagladéši, poukazoval na to, že všade tam boli porozbíjané staré hinduistické, lemurijské sochy, zariadenia a na podstavce tam umiestňovali sochu budhu. Bolo jasne vidno, že socha na tom podstavci krivo stála, nepasovala tam, ale to ich netrápilo, hlavná vec, že pri vstupe do chrámu, zrejme lemuríjskeho, sedela socha budhu - samozrejme s pokladničkou :D Alebo ak bola socha príliš veľká, tak ju proste onálepkovali menom "Veľký budha".

Ešte doplnok k náboženstvám .... "Zlí moslimovia rešpektujú Krista ako proroka. Ale dobrí kresťania mohameda nenávidia, tak ako nenávidia všetko okolo seba." Prečo aj falošní kresťania nerešpektujú mohameda? No .... lebo ich náboženstvo učí, že trpieť treba :D
Tiež zaujímavý je boj Kadyrova na ukrajine .... vyhlásil svätú vojnu proti západu. Tak to vzerá, že naozaj len budhizmus a islam ešte majú aký taký počet ovečiek. Kresťanstvo sa rozpadlo totálne. Hinduizmus sa snaží GP ničiť, lebo je postavený na védach, čo je pre GP nebezpečné. Hinduistické chrámy transformujú na budhistické.
Naozaj som prekvapený, kolko kaleidoskopu nachadzam v tychto prispevkoch.
Ferry,preco sa nabozenstvám hovori egregoriálne v literatúre KSB? Je to preto, že je to napĺňanie nejakého (nejakých) typu egregoru, ktorý potom spätnou väzbou svoje baterky ovláda na urovni podvedomého spravania sa.
Argumentácia jeden jutuber videl je taká osta, ako argumentácia, ale v telke davali, ze moslimskí fundamentalisti v Sýrii založili Islamaky chalifát, preto islám je nastrojom gp, niciacim chrámy inych nabozenstiev, hlavne koptskych krestanov...

V podstate o ceste Dharmy neviete nielen nič, ale.ani nechcete vedieť. Ak áno, začal by ate zakopávať o informacie a prestal šíriť toto, čo sírite.
Cesta Dharmy má veľa bohov, demonov, aj hladnyvh duchov. A potom ma zoznam osvietenych duší, ktorí nad tento svet vyleteli. A má zoznam tych, ktorí putujú na vyššej eneegetickej urovni. To všetko má.
No stále jento koncepcia života, v ktorom, keď vsetko negatívne odstránite, čo ostane cloveku? Je to základná energia vesmíru. Niekto ju nazyva Láska, iny Guru, iny Tao, iný Boh, stále je to to isté vyjadrené inak...
 
Mimochodem Scientologie a all**ra také nejsou náboženství v užším slova smyslu, přesto si myslím, že se o nich (a stejně tak o Budhismu) dá mluvit jako o náboženství v širším slova smyslu (mají podobný způsob vlivu na společnost) ... protože neznám vhodnější termín.
zasa je to o neporozumeni tym egregorom, co ich Jox tak donekonecna omiela. Dam otazku inak. Vieme, preco existuje slovo pôvodni kresťania a preco ich vykresluju ako mucednikov, ktorych naháňali v rime a nasledne ničili tym najohavnejšim mučením?

Pokiaľ si precitame Evanielium podľa Ježiša Krista, hokt jeho ucednici (nie tie blbosti prepisane do Biblie) dokazali lieciť na diaľku, uzdravovat dotykom a dokonca volať mrtvych späť k životu.
A to všwtko sa da aj teraz.

No holt tu je sabáka zakopaný. 1000 rokov makania na egregore urobilo z tej myšlienky kontrolny bod 1 mld ľudí.
Sračky typu scientologia a to-allet-atra súsračky s veľmi slabým egregoriálnym nádychom. Pretože su urobené už amatérskym spôsobom. Taknisto ako sracky typu SPDR Rod, Pokladnica, ktorá rozposiela udajne informacie, ze oni sú ako jediní vlastnici majetku CSSR, ZSSR a priľahlych vesmirov atď....
Niekto si osvojil, resp. niekto dostal za ulohu, cast egregorialnych ovečiek odviest do noveho košiara a vyskušat, či sa to ujme. A čo sa neujme sa vyhlási za sektu a zakáže. a co sa ujme, bude naplnane...


Chalani jento naozaj smutne, že hanite Budhizmus pre Vás, pre mňa cestu Dharmy lebo tam su tieto technológie pristupne volne. Ziaden majster, ziadne zasvätenie. Len požiadaš a svet Ti ľahne ku nohám...
Problem je s rozlísenim. Musíš pochopiť, co máš poziadať. A to je kameň úrazu.
 
zasa je to o neporozumeni tym egregorom, co ich Jox tak donekonecna omiela. Dam otazku inak. Vieme, preco existuje slovo pôvodni kresťania a preco ich vykresluju ako mucednikov, ktorych naháňali v rime a nasledne ničili tym najohavnejšim mučením?

Pokiaľ si precitame Evanielium podľa Ježiša Krista, hokt jeho ucednici (nie tie blbosti prepisane do Biblie) dokazali lieciť na diaľku, uzdravovat dotykom a dokonca volať mrtvych späť k životu.
A to všwtko sa da aj teraz.

No holt tu je sabáka zakopaný. 1000 rokov makania na egregore urobilo z tej myšlienky kontrolny bod 1 mld ľudí.
Sračky typu scientologia a to-allet-atra súsračky s veľmi slabým egregoriálnym nádychom. Pretože su urobené už amatérskym spôsobom. Taknisto ako sracky typu SPDR Rod, Pokladnica, ktorá rozposiela udajne informacie, ze oni sú ako jediní vlastnici majetku CSSR, ZSSR a priľahlych vesmirov atď....
Niekto si osvojil, resp. niekto dostal za ulohu, cast egregorialnych ovečiek odviest do noveho košiara a vyskušat, či sa to ujme. A čo sa neujme sa vyhlási za sektu a zakáže. a co sa ujme, bude naplnane...


Chalani jento naozaj smutne, že hanite Budhizmus pre Vás, pre mňa cestu Dharmy lebo tam su tieto technológie pristupne volne. Ziaden majster, ziadne zasvätenie. Len požiadaš a svet Ti ľahne ku nohám...
Problem je s rozlísenim. Musíš pochopiť, co máš poziadať. A to je kameň úrazu.
Všimni si Joxi svojí reakce . Stejnou jakou má každý věřící , pokud mu sáhnou na Jeho svatou víru .
Nemáš pocit , že sám sebe zacykluješ ? Cesta do pekla je pěkně dlážděná .
V klidu si připomeň reakce pfajzr fanatiků , žijících očekávanou dávkou a visících na čtecím zařízení nány z NOVY .
Kdokoliv jim řekl nesvatou pravdu o šmejd opichu , ten si podle nich zasloužil sprovodit ze světa , ve jménu několikaměsíční víry v pitomost .
 
Proto jsem zde použil slovo ideologie, která může zahrnovat i mraksismus. Připomínám ideologie tvořená GP je "hezká obálka" "škaredých" koncepcí. Samotnému slovo náboženství přisuzuji spíše kladný význam jde o vytvoření nějakého vztahu k Bohu jak v osobní rovině, tak ve společnosti. Ideologie může Boha zahrnout nebo vynechat.
Suhlasim s tymto nazorom a je dobre na to mysliet, aj ked pri beznej slovnej vymene je vo vseobecnosti zauzivane slovo *nabozenstvo*. Nevidm vobec problem v pouzivani slova *nabozenstvo* pri popise svetovych nabozenstiev a pri popise roznych inych dejov je mozno vhodnejsie slovo ideologia (nie nutne), proste aby sa slovo *nabozenstvo* (zbozny, pobozny, nabozny, atd.) nestalo negativne, lebo clovek (a spolocnost) ma predsa smerovat svoj zivot v Bozom zamere, v jednoduchosti povedane k Bohu.

Ono kazdy clovek funguje v nejakom egregorialnom naladeni, co je uplne prirodzene, lebo tak, ako ma tu clovek svoje fyzicke telo, tak je sucastou aj egregorialnych poli (noosfery). Egregorialne polia mozu byt (v jednoduchosti povedane) jak pozitivne, tak aj negativne, v presnejsom vyjadreni su bud plynuce (dominantne) v Bozom zamere, alebo v Bozom dopusteni.

Egregorialne pole je sucastou Zeme a mozeme ho rozdelit od najmensieho (z pohladu objemu, nie kvality a sily) biopola cloveka, cez rodinny egregor, az po narodny, nadnarodny a celoplanetarny. Surody celoplanetarny sa fakticky este len tvori (bol niekedy?) a je sucastou procesu globalizacie. To, aku kvalitu ma egregor, k akej kvalite smeruje, zodpoveda kazdy clovek a kazdy by mal vedome usilovat o to (na podnet plynucich objektivnych Bozich vyziev, tj. Miery), aby tvoril egregor ducha svätého, ako sa nazyva v nabozenstve, cize egregor (kulturu) Bozieho zameru.
 
Všimni si Joxi svojí reakce . Stejnou jakou má každý věřící , pokud mu sáhnou na Jeho svatou víru .
Nemáš pocit , že sám sebe zacykluješ ? Cesta do pekla je pěkně dlážděná .
V klidu si připomeň reakce pfajzr fanatiků , žijících očekávanou dávkou a visících na čtecím zařízení nány z NOVY .
Kdokoliv jim řekl nesvatou pravdu o šmejd opichu , ten si podle nich zasloužil sprovodit ze světa , ve jménu několikaměsíční víry v pitomost .
Na rozdiel od tohto utoku pane, ja argumentujem. Takže ked ide uplne mylny nazor nankoncepciu, tak, ako chodia mylné veci o KSB, co môže a v atomovom pripade (pisalno tom skôr) bolo spôsobené hodne satanistami vnutri, ktori si prisvojili nazov "budhizmus" a regulujem to reguláciou obrazov, tak reagujem ako veriaci?
Tlieskam. Co viete o koncepcii Cesty Dharmy? Podte o tom diskutovat. Za ad hominem vam dam len fuj. Nic viac.
Alebo tiez budete tvrdit, ze je to naboženstvo? A viem, ze Jura to skorigoval potom, ale aj skorigoval, aj nie.
Pani, je tu koncepcia vs nabozenstvo, teda ideologia (idol=vzor), kde sa ide podla vzoru. Preto nabozenstva egregorialne su tretia nie prva priorita ZPR....
Kde prva je koncepcia videnia sveta...

A toto su stale moje argumenty. Vy pane ste sa mi len obrazne vysral pod prispevok, na hrube vrece, hruba zaplata a verim, ze sa potom citite lepsie. Ale jsem mu to nandal, fanatikovi. Však?
Na buduce skuste uviest aspon jeden argument. Budte zdravy
 
Na rozdiel od tohto utoku pane, ja argumentujem. Takže ked ide uplne mylny nazor nankoncepciu, tak, ako chodia mylné veci o KSB, co môže a v atomovom pripade (pisalno tom skôr) bolo spôsobené hodne satanistami vnutri, ktori si prisvojili nazov "budhizmus" a regulujem to reguláciou obrazov, tak reagujem ako veriaci?
Tlieskam. Co viete o koncepcii Cesty Dharmy? Podte o tom diskutovat. Za ad hominem vam dam len fuj. Nic viac.
Alebo tiez budete tvrdit, ze je to naboženstvo? A viem, ze Jura to skorigoval potom, ale aj skorigoval, aj nie.
Pani, je tu koncepcia vs nabozenstvo, teda ideologia (idol=vzor), kde sa ide podla vzoru. Preto nabozenstva egregorialne su tretia nie prva priorita ZPR....
Kde prva je koncepcia videnia sveta...

A toto su stale moje argumenty. Vy pane ste sa mi len obrazne vysral pod prispevok, na hrube vrece, hruba zaplata a verim, ze sa potom citite lepsie. Ale jsem mu to nandal, fanatikovi. Však?
Na buduce skuste uviest aspon jeden argument. Budte zdravy
Mě je jedno jakou víru v cosi , si kdo zvolí . To je jeho věc a občas někdy i vlastní rozhodnutí .
Co nemám rád je fanatismus , ohledně jakékoliv víry .
Pokud kdokoliv začne okřikovat ostatní ve smyslu , že JEHO víře nerozumí a nechápou , protože pouze ON je schopen tuto víru chápat a vidět její zdařilý konec , tak se jedná o úzce zaměřené zacyklené myšlení , ne nepodobné naprogramování biorobota .
Pokud se někdo při diskuzi o prosazovaných ideologiích vhodných pro ovládání davu , zmiňuje o existujících vírách , které se používají k ovlivňování smýšlení jinak naprosto samostatných bytostí , samostatných v tom , že nepotřebují žádného prostředníka , který jim bude levně zprostředkovávat napojení na stvořitele MIM , pak okřikování ostatních diskutujících ohledně svatosti mnou preferované víry , je projevem fanatismu .
 
Mě je jedno jakou víru v cosi , si kdo zvolí . To je jeho věc a občas někdy i vlastní rozhodnutí .
Co nemám rád je fanatismus , ohledně jakékoliv víry .
Pokud kdokoliv začne okřikovat ostatní ve smyslu , že JEHO víře nerozumí a nechápou , protože pouze ON je schopen tuto víru chápat a vidět její zdařilý konec , tak se jedná o úzce zaměřené zacyklené myšlení , ne nepodobné naprogramování biorobota .
Pokud se někdo při diskuzi o prosazovaných ideologiích vhodných pro ovládání davu , zmiňuje o existujících vírách , které se používají k ovlivňování smýšlení jinak naprosto samostatných bytostí , samostatných v tom , že nepotřebují žádného prostředníka , který jim bude levně zprostředkovávat napojení na stvořitele MIM , pak okřikování ostatních diskutujících ohledně svatosti mnou preferované víry , je projevem fanatismu .
a zasa osobny útok. Gratulujem. Aka argumentscia? Nula. Co nepacia sa motylie básne? Alebo je to len o tom, ze ide o vseobecnu nenavist ku vsetkemu, co nezapada?
 
a zasa osobny útok. Gratulujem. Aka argumentscia? Nula. Co nepacia sa motylie básne? Alebo je to len o tom, ze ide o vseobecnu nenavist ku vsetkemu, co nezapada?
První jarní den , jsem šel do lesa . U potoka jsem našel rozkvetlý podběl . Za potokem jsem viděl modře rozkvetlé květiny . Dal jsem si tu práci , že jsem přelezl rozmáčený povrch v této celoročně podmáčené půdě a přeskočil jsem potok . Zde jsem zjistil , že už rozkvetl jaterník trojlaločný . Okvětní lístky mají barvu modrásků , pestík je o odstín tmavší a na každém je na konci lehoučká bílá skvrnka , které tvoří uzavřený kruh . Celkově byl každý tento kvítek , který je křehký jako dech novorozence , opravdovým zázrakem přírody . Dlouhé minuty jsem přecházel od květu ke květu a obdivoval jsem se po období smrti - zimy , tomuto zázraku stvoření .
Cítil jsem přitom kolem sebe přítomnost stvořitele . Jeho část byla v každém drobném kvítku .
My nepotřebujeme ohlupovat nové človíčky , nějakou vírou v cokoliv .
Ideální stav je ten , kdy človíček začne chápat , že stromy kolem něho jsou živé bytosti , které komunikují s okolním světem svým jazykem .
Že ptačí koncerty , které jsou právě na jaře nejhlasitější , jsou velebnou symfonií stvoření .
Že každá kapka studánkové vody , je vodou živou , vodou života .

Když tohle človíček bude chápat , tak se třeba podívá sám na sebe a uvědomí si , že i on je součástí tohoto zázraku a že i v něm , tak jako ve všem okolo něho , je část Stvořitele .

A potom si uvědomí , že nepotřebuje žádného telefonistu , který by mu  levně zprostředkoval spojení se Stvořitelem .
K čemu by mu to bylo , když to spojení v sobě a okolo sebe stále má ?

Abych nezapomněl , ano , je to další osobní útok , je to ta nenávist , toho nechápajícího přízemního hlupáka , nechtějícího pochopit velikost toho dobra , které se snažíš kladivem ostatním zatlouct do hlav .
A je to ještě ....... Zde to jistě doplníš sám , talent jsi k tomu již prokázal .
 
Děkuji všem za odpovědi. Některé odpovědi na mé otázky jsem mezi řádky dostal.
Např. to, že teorie o plánu Iluminátů ohledně NWO na celosvětovou vládu, kde se ten svět měl řídit pomocí jednoho univerzálního náboženství je nejspíše záměrně vedoucí ke zmatení mysli - ostatně jako celá ta podvržená teorie o Iluminátech.
V analýzách VP SSSR tak těch náboženství je jmenováno více - v každém globálním i lokálním centru mohou být rozdílná s rozdílnými úkoly.
Zdá se ale, že VP SSSR ani Pjakin některá náboženství (v širším slova smyslu) opomíjí ve svých analýzách - alespoň nikdo nejmenoval knihu, kde by se rozebíraly plány GP na jím preferovaný směr pro centrum koncentrace řízení v jiho-východní Asii. To mi chybí.
Něco ve smyslu jak je popsán Islám ... zlý Islám (ISIL podporovaný ze Saudské Arábie a Turecka) "hodný" Islám (Irán) ... a snaha expanzí nejprve zlého a pak hodného Islámu přispět ke zkrocení/ořezání nezřízeného konzumu v Západní Evropě.
 
Děkuji všem za odpovědi. Některé odpovědi na mé otázky jsem mezi řádky dostal.
Např. to, že teorie o plánu Iluminátů ohledně NWO na celosvětovou vládu, kde se ten svět měl řídit pomocí jednoho univerzálního náboženství je nejspíše záměrně vedoucí ke zmatení mysli - ostatně jako celá ta podvržená teorie o Iluminátech.
V analýzách VP SSSR tak těch náboženství je jmenováno více - v každém globálním i lokálním centru mohou být rozdílná s rozdílnými úkoly.
Zdá se ale, že VP SSSR ani Pjakin některá náboženství (v širším slova smyslu) opomíjí ve svých analýzách - alespoň nikdo nejmenoval knihu, kde by se rozebíraly plány GP na jím preferovaný směr pro centrum koncentrace řízení v jiho-východní Asii. To mi chybí.
Něco ve smyslu jak je popsán Islám ... zlý Islám (ISIL podporovaný ze Saudské Arábie a Turecka) "hodný" Islám (Irán) ... a snaha expanzí nejprve zlého a pak hodného Islámu přispět ke zkrocení/ořezání nezřízeného konzumu v Západní Evropě.
Mám takový pocit , že částečné rozebrání různých podstrkovaných náboženských směrů a jejich možnosti vzhledem k pravděvěrnosti , jsou v Mrtvé vodě .
Nejucelenějším náboženstvím vyšel korán , což vedlo opakovaně k útokům na KSB , coby skrytého vyznávání islámu .
 
Východní věrouky (je to lepší název než náboženství ???) tam však rozebírají jen letmo. Cca v tom smyslu, že věrouky soustřeďující se na osvobození jednotlivce od karmy se až tak nezabývají řízením společnosti, a proto si je GP dokázal v konečném důsledku podřídit své vůli.
 
Mapa světa s vyznačením jednotlivých náboženství:
religious+atlas.gif

Všude, kde se na Zemi pohybuje člověk, je nějaká zavádějící nabídka zprostředkovatelů Boha. Osobně je považuji všechny za ideologie (3. priorita ZPŘ) zabalující davo-elitářskou kocepci (1. priorita ZPŘ) do různých zdánlivě lákavých hávů.
Zatímco původní učení od jejich tvůrců se pokoušelo davo-"elitářskou" koncepci vykořenit a pracovalo na úrovni konceptuálně-metodologické (1. priorita ZPŘ), jeho odraz v ideologické úrovni (3. priorita ZPŘ) byl postupně "historicky" překrucován, aby naopak davo-"elitářskou" koncepci chránil.
Podle ovoce poznáte je. Všechny náboženské ideologie měly během svého tisíciletého trvání dost času ukázat svou prospěšnost svým stoupencům. Výsledek je měřítkem pravdy.
Koncepce obecné bezpečnosti pracuje také na úrovni konceptuálně-metodologické (1. priorita ZPŘ). Po výše popsaných zkušenostech její soulad s jejím odrazem v úrovni ideologické (3. priorita ZPŘ) musí být neustále střežen a lze považovat za možné nebezpečí jakékoliv strukturované činnosti pod jejím názvem vedené, jako zakládání politických stran, církví, organizací, apod. S výjimkou těch případů, kdy se jich chopí nějaký zručný "Koba", toho nezastaví nic..

Na této mapě je ČR naznačena jako jedna z mála zemí světa bez stoupenců zprostředkovatelů Boha. Pozastavením myši nad každou Zemí se objeví zastoupení jednotlivých náboženských živností.
 
Naposledy upravené:
Východní věrouky (je to lepší název než náboženství ???) tam však rozebírají jen letmo. Cca v tom smyslu, že věrouky soustřeďující se na osvobození jednotlivce od karmy se až tak nezabývají řízením společnosti, a proto si je GP dokázal v konečném důsledku podřídit své vůli.
V Mrtvé vodě jsou témata většinově bodově zmíněna , zřejmě se počítalo s tím , že se čtenář bude samostatně informovat a témata rozvíjet .
Nicméně , alespoň z mého pohledu je zde vyloženo jazyčnictví , coby přirozený způsob komunikace se Stvořitelem , kde si každý jednotlivě a plně svobodný , hledá svůj způsob vnímání a spojení .
Ptal jsi se , co za podstrčenou víru chce GP použít na další oblbování oveček .
Předpokládám , že to sám neví , ale snaží se udržovat různá polínka v ohni a číhá na svoji příležitost , být nadále "apoštolem" všech hluchých , slepých a nevnímajících .
Jenže to v situaci , kdy jednotlivé uskupení zemí , budou prosazovat svoji historicky vzešlou a přijatou koncepci , bude znamenat šavlový tanec .
Ta doba , kdy bylo možné ohněm a mečem protlačovat libovolně dlouho protilidskou Biblickou koncepci , při konfortním dostatku času , je pryč .
 
Naposledy upravené:
Este raz to zopakujem. Cesta Dharmy nie je náBožEnstvo. Ak áno, peoaím o identifikáciu, ku akému Bohu sa modlia rituály?
Cesta Dharmy, teda cesta poznania, ako je nesprofanovaný názov je o tej ceste. A cesta poznania, čo je nazov, z ktoreho vyplýva aj apriori zámer, je o zdokonaľovani samého seba a osvetľovania tmy okolo seba tak, aby toto svetielko zapalilo svetlá v iných.
Preto technogénna civilizacia profanuje tuto cestu nazvom Buddhizmus, aby bola tato cesta oznacená nalepkou egregorialneho nabozenstva, aby sa zakryl fakt, že Cesta Dharmy pracuje s egregormi a tieto poznania su verejne dostupné ľuďom.
Preto tieto diskusie su pre mňa smutnym mementom toho, ze nie je vidieť rozlíšenie. Pretoze ľudia aj tu, by prave mali skumat ine technológie tak, ako to r9bili Petrov so Zaznobinom a autorskym kolektivom. Pre nich kožno ľahsie, keďže v Ruskej civilizacii je aj Sanga, teda komunita ľudí na ceste poznania, zastupena v egregore.

Toť vsjo
Jaká je podle vás definice náboženství? Upozorňuji, že náboženství nejsou pouze teistická (víra v boha/y), to je kulturně omezené vnímání náboženství. Jsou i náboženství neteistická. Je to mimochodem jedno ze základních členění náboženství - 1. Teistická náboženství, 2. Neteistická náboženství.
 
Jaká je podle vás definice náboženství? Upozorňuji, že náboženství nejsou pouze teistická (víra v boha/y), to je kulturně omezené vnímání náboženství. Jsou i náboženství neteistická. Je to mimochodem jedno ze základních členění náboženství - 1. Teistická náboženství, 2. Neteistická náboženství.
Ja neviem, kolko krat sa mam opakovať, aby ste to pochopili. Existujú len egregorialne nábozenstvá.
Teda naBoženstva, ktoré imitujú Boha a davajú moznost "komunikácie" a spásy, cez prostredníka. No je to napájanie sa na egregor, ktorý je vytvorený....

Čo este chcete vysvetľovať tym teosticke neteistické... V prvom a poslednom rade uz slovo na-bož-enstvo je z koreniny na - božie - podobenstvo, teda už tu je uzatvorené upozornenie.
Ak sa smer nehra na Boha cez egregory, vzdy je to modlenie sa do egregora (Mamon molochovho dolara, Rôzne lgbtiqxyz blbosti) všetko sú to egregory stvorené na napajanie sa más.
A chlapci moji krasny, to je pre tych, ktorí tu hadžete precitanymi a toľko odiskutovanymi frazami, ideológia je egregorialne riadenie koncepcie a dlhodobej myslienky.

A teraz si položte otazku.
Dal som tézu a môj nazor, ze cesta Dharmy je koncepcia. Zacali okamzite osobne utoky a plkanie o ideologiach
Tak doplním: Je to koncepcia riadenia sveta pomocou vstupenia človeka do stavu, v ktorom je jeho dusa pripravena na to, prijať Boha, teda zakladnu energiu. Pretože to je stav, kedy cely človek začne rezonovať na frekvenciach totoznych s frekvenciou Božej iskry v kazdom Človeku...

Nikto z tejto koncepcie sa na Boha nehrá. Ale dokažu pracovat s egregormi a pracovať s využívanim tychto technológií. Biogennych texhnológií.
Chlapci zlatí, kazdy z Vás, co tu plkali a nadavali, rozoberali, čomu nerozumiete, pretoze nechcete, reagujete tak, ako tí, ktorí nadavajú našim komunitám do "konceptualov" "kob-ákov" a to len preto, že koncepciu nečítali a nechcu jej rozumieť.

Co Vás páni odlišuje od Ogara valacha? to je otazka na @Putinovec a dalsich? Vyjma @Atom , ktory mal realne zlu skusenost s imitatormi-provokatermi hovoriacimi si budhisti, a s ktorým sme si to, ako dospelí dokazali vysvetlit a vypočut si aj druhu stranu sukromne, za co som mu vdačny.

KSB ma naučilo veľa. Pomedzi iné veci ma naučila kriticky sa stavať ku dodanym informaciam a ísť do reálnosti, kde prax je kriteriom pravdy, nie napisané texty ale prerozpravane ucenia. Co je mimochodom zakladom ucenia cesty Dharmy. Na nic sa neviazať, vsetko stále preverovat. A tento pristup aplikujem doteraz.

Odporučam vám, prečitať si tento článok, možno vám viac pride pochopenie toho, prečo je cesta Dharmy prave koncepcia...


a prečo sú práve najviac aktivni v tejto krajine a inych okolo tohto kraľovstva? Pretože kraľovstvo demonov a hladnych duchov, aj peklá (nie jedno) nie su abstraktné idey. Su to realne svety na nasej planéte....

A teraz, ked ste precitali az sem dajte si otázku. Čo je lepšie.
Отрицать или созидать?
 
Naposledy upravené:
naBoženstva
To je otázka stanovení terminologie. Mám pod náboženství přiřazen jiný význam ve smyslu církve falešné umělé předstíraní náboženství a skutečné opravdové upřimné náboženství "jdoucí ze srdce". Jinak jsem se zatím tím termínem nezabýval pouze tak nějak z toho jak to kdo používá u mě je náboženství a církve zcela rozdílný pojem. NaBoženství čtu co orientace na Boha.

Podíval jsem se tedy do wiki:
Moderní evropský pojem náboženství (lat. religio) nemá ekvivalent v řečtině, v hebrejštině ani v dalších jazycích ...

Takže aha je to religie, pak ano pokud přijmeme tuto definici, kde náboženství=religie co synonymu (myslím, že v češtině to tak mezi obyvatelstvem plně není, ale postupně k tomu směřuje) tak pak ano.

Ano pak můžeme mluvit o egregoriální podstatě náboženství, wiki dává ten popis:
Každé náboženství má společné rituály nebo bohoslužby, určité představy o světě a místě člověka v něm a většina náboženství vyžaduje i určitou morálku. Většina náboženství se chápe jako vztah k osobnímu Bohu nebo božstvům, na nichž člověk závisí a k nimž se obrací s díkem a s prosbou o ochranu. Výkon bohoslužebných obřadů je často vázán na určitá posvátná místa (obětiště, chrámy) a časy (svátky), svěřen zvláště vybraným nebo pověřeným osobám, kněžím, a některá náboženství se společensky organizují jako církve.

Jenže to nezohledňuje Boží jiskru, která je u kořene egregoru (mimoto vše je složeno z egergorů je to tak trochu tautologie), kterou tam vložili zakladatelé (Jesua, Budha a další), i když to degraduje a je překrucováno, tak zdroj zůstává v pořádku, proto to drží a je ve společnosti dlouhá staletí má to podporu ze shora z vyšší inteligence od HNR, jinak by se to dávno rozpadlo.

Ani GP si nemůže vytvořit religii na míru je nucen použít a kroutit větve, které vzniknou přirozeně.
 
Naposledy upravené:
Připravuji nějaký článek a potřebuji si ujasnit, jaké jsou plány GP (případně jiných hráčů) ohledně rolí jednotlivých náboženství.
Než jsem se setkal s KSB, tak jsem četl články na alternativě. Pokud si dobře vzpomínám, tak tehdy populární Ilumináti měli pro svět plánovat jednotné náboženství. Před 11.září 2001 byl většinový názor autorů článků, že tím preferovaným náboženstvím od Iluminátů bude Budhismus a menšinový názor byl, že to bude Islám. Po 11.září 2001 téměř všichni viděli důsledky - tj. vzestup Islámu. Aspirace Budhismu na tuto roli v důsledku prakticky umlkla.
VP SSSR v mnoha dílech zmiňuje roli v plánech GP prakticky jen u Islámu, V.V. Pjakinovi jiná otázka než na Islám nebyla položena (alespoň si na ní nevzpomínám) - takže taky mluví jen o Islámu.
VP SSSR samozřejmě jednu knihu věnoval rozboru plánované úlohy u Scientologie, ale ta otázka je specifická v mnohém jen pro použití v řízení Západní civilizace, možná dokonce jen USA (před a hlavně asi po jejím kolapsu).
Pjakin poměrně často zmiňuje ukončení projektu židovstva (finální holocaust) a jejich možné nahrazení Arménskou křesťanskou církví. Knihu VP SSSR, kde by to bylo rozebráno jsem nenašel.
VP SSSR ještě rozebírá roli křesťanských církví (k tomu pár knih existuje, ale nemám je moc nastudované - každopádně role křesťanství se spíše bude umenšovat, protože centrum koncetrace řízení Švýcarsko-Vatikán se převádí do Iránu, tj. na Islám).
Ale jestli mě paměť neklame, tak není žádná kniha věnována rozboru východních náboženských nauk (zejména Budhismu) a jejich plánované roli v plánech GP.
Otázka Islámu je použitelná jen pro plánované centrum koncentrace řízení Irán ... a jeho plány na řízení Evropy, kdy Islám je jedním z možných nástrojů na určité "puštění žilou" Evropě.
Není však příliš použitelná pro centrum koncentrace řízení - Jiho-východní Asie. Pro šíření vlivu JV Asie by byl právě vhodnější ten Budhismus.
Je to někde zpracováno a jen mi to uniklo??? Jaké jsou vaše názory?
Ahoj, Jura,
pripojujem sa trochu s oneskorením.
Tak trochu sme sa o týchto veciach už bavili, môžem to zopakovať aj pre ostatných. Cieľom globalistov je dostať celý svet pod svoju neobmedzenú kontrolu, kde už nebudú možnosti vymaniť sa ani pre štáty ani pre jednotlivcov. O toto im ide. Zatiaľ tam našťastie nie sme.

Vytváranie veľkých ríší, veľmocí, to bolo nutné počas samotnej globalizácie, pretože väčšie a vyspelejšie ríše a veľmoci ľahšie pohlcovali tie menšie. Niekde stačila vojenská sila, inde nie, inde bolo treba bojovať na vyšších prioritách. No všade boli súbežne používané aj náboženstvá špeciálne navrhnuté aby podmanené národy udržovali v krotkosti (to robili všetky náboženstvá určené pre otrokov. Nie náboženstvá pre pánov-dozorcov otrokov). Tie pomáhali stabilizovať supersystém.

Lenže aj v týchto ríšach sa rodili ľudia, vrátane "elít", ktorí začali vidieť do taniera globalistom a začali sa im miešať do globálnej politiky. Práve preto životnosť žiadneho impéria nebola príliš dlhá... V minulosti tisícročia, neskôr storočia.

A to je presne aj ten dôvod, prečo sa globalisti snažia rozdrobiť Rusko, USA, a v budúcnosti aj Čínu. Je to pre nich príliš veľké riziko, že sa im začnú miešať do globálnej politiky a zmaria jeho plány na NWO. Obzvlášť dnes, keď sociálny čas beží neúprosne rýchlo vďaka pokročilím informačným technológiám a technologickému pokroku. USA sa už miešajú brutálne do globálnej politiky. Rusko tiež, podľa inej koncepcie. Čína len jemne.

Ilumináti boli iba jedným z nástrojov GP. Jeho zakladateľ Adam Weishaupt založil tento rád v roku 1776 a dá sa povedať, že oni sa zaoberali koncepciou završenia globalizácie. Bol zakladateľom prvej komunistickej internacionály (ešte pred Marxom). Tu dám úryvok z jednej knihy o činnosti Weishaupta a spol.

Weishaupt v snahe naverbovať viac kresťanov začal tvrdiť, že Ježiš Kristus mal „tajnú doktrínu“, ktorá nebola ohlásená priamo, ale vidno ju pri pozornom čítaní Evanjelií „medzi riadkami“. Jej podstata spočíva v zrušení náboženstva a jeho nahradení rozumom: „ … keď sa nakoniec Rozum stane náboženstvom všetkých ľudí, tak problém bude vyriešený“. Stať sa členom tajnej spoločnosti, ktorej pravým zakladateľom bol Kristus, bolo lákavé dokonca aj pre samotných služobníkov cirkvi! „Monarchie a národy zmiznú… jediným zákonom pre človeka sa stane rozum“. Z toho pramení aj cieľ ich činnosti: zničenie náboženstiev, monarchií, všetkých vlád, a vytvorenie svetovej vlády nad celým ľudstvom. Pritom „cieľ svätí prostriedky“ (vzbury, revolúcie atď.).

Jakobíni, hlavný pilier Veľkej francúzskej revolúcie v r. 1789, boli tajným systémom iluminátov. Výsledok? Kráľ Ľudovít XVI (slobodomurár) bol popravený, veľká časť aristokracie bola počas teroru zlikvidovaná. November 1793: „ … v chráme Notre Dame sa zišla veľká masa ľudí, aby sa poklonila Bohyni Rozumu, ktorú stvárňovala herečka … stojaca na oltári obnažená…“ V roku 1800 bola vytvorená centrálna banka, ako súkromná akciová spoločnosť (jedna z hlavných úloh každej revolúcie).

Ak sa globalistom podarí završiť ich globalizáciu, tak budú potrebovať stabilitu supersystému, budú musieť ľuďom ponúknuť nejaký pseudokomunistický systém, aby sa nebúrili ale boli relatívne spokojní. Dnes o podobnom pseudokomunizme píše Švab, a testujú to aj v Číne. Lenže aj Čína bude musieť byť niekedy v budúcnosti podľa plánov globalistov rozkúskovaná na menšie kúsky s tým, že ostane akési globálne (nadnárodné) centrum riadenia tejto časti planéty. Národné cítenie je niečo, proti čomu GP bojuje a to platí aj pre Čínu. V tejto časti sveta určite budú aj naďalej existovať budhizmus a védy. Oboje ľudí pacifikuje a robí ich krotkými, zmierenými (minimálne tá svetská sprofanovaná verzia budhizmu a véd, ktorú praktikuje väčšina).
V druhej časti sveta by mal dominovať Islam. Prečo Islam? Treba si uvedomiť, že niektoré náboženstvá sú ako nástroj vhodné na dobývanie, a iné na stabilizovanie podmaneného územia. Úžera slúžila na skupovanie a podmaňovanie celého sveta na 4. priorite. Špeciálne na tento účel bolo vytvorené židovstvo riadené mocným egregorom. Po zavŕšení globalizácie bude treba tento nástroj zlikvidovať, lebo židovi úžeru z hlavy nedostaneš, sú posadnutý svojim egregorom. Preto pre nich GP chystá finálny holokaust. Ale až po završení globalizácie. Kresťanstvo je tiež rizikové, lebo je napojené na židovský starý zákon a schvaľuje úžeru (tú treba vykoreniť všade tam, kde dominoval biblický systém). Preto aj kresťanské odnože budú pravdepodobne upozaďované, a zrejme ich všetky nakoniec prebije Islam. Najprv militantný a potom mierový. Tá militantnosť Islamu nie je priamo v Koráne, ale je to v tom, ako im to interpretujú ich náboženskí vodcovia. Človekovia šíria človečinu, démoni démončinu. Wahabismus je hlavne o totálnej jednoduchosti, militantnosť doň pridávajú rôzni démonickí vodcovia. T.j. Islam môže byť taký, ako naprogramujú vodcov jeho odnoží (ak dokázali mierumilovnému kresťanstvu vštepiť krvilačné križiacke idey, tak je možné všetko). Ale to najdôležitejšie čím sa líši Islám od všetkých ostatných abrahámskych náboženstiev, je to, že karhá a zakazuje úžeru a považuje ju za jeden z najväčších hriechov. A to je zámer pre globalizovaný svet, kde GP potrebuje stabilitu.
Myslím si, že aj v Novej Amerike (po transformácii USA), kde budú dominovať čierni, sa rozšíri Islam práve cez nich. Druhá vec je, ako GP vyrieši strednú a Južnú Ameriku, ktoré sú kresťanské. Pravdepodobne cez vojny, ako zvyčajne, a nechá to územie Islamu a Kalifátu.

Je jasné, že v každom náboženstve sa dá nájsť nejaké to zdravé jadro, zrnká pravdy. To je aj v judaizme, aj v kresťanstve, aj v Islame. No keď ich berieme ako celok, ako sa masovo používajú na dav, tak sa jedná o nástroje GP na 3. priorite. Špeciálne, ak sa v nich podáva niečo v praxi neoveriteľné: "podoby posmrtného života", "nebo", "peklo", "Božia vôľa". Takto sa dá veľmi ľahko ľuďmi manipulovať, ak im poviete, že toto a toto od vás Boh chce! (Naozaj?) A je to fér, ak si to človek nemá šancu v živote overiť?! Preto KSB apeluje na rozvíjanie metodologickej mysle a na tom, aby neuviazol v nejakom náboženstve alebo filozofii, aby mal osobný vzťah s Bohom, aby nič síce nevylučoval a nepopieral (teoreticky je možné všetko), ale držal sa len toho, čo je možno si v praxi overiť (prax je kritérium pravdy). Len tak sa dá spoľahlivo vyhnúť manipuláciám voči svojej osobe.
Preto aj učenie o Karme je len možnou ale neoveriteľnou v praxi teóriou, a preto nie je dôvod brať to ako vierohodný fakt. A takto to je s mnohými vecami.
 
Naposledy upravené:
Naspäť
Top Bottom