Pripravuje sa na Slovensku mobilizácia?

My sme vymenili pôvodné žiarovky 40W za LED 8W, jedna stála asi 2€, teoretický pokles spotreby osvetlenia o 80 percent.
Nemusela by to byť zlá myšlienka. Aj keď si myslím, že najväčší žrút elektrickej energie bude výťah. Ten má troj fázový motor v kilowatoch (das 5).
 
Historie nás velmi dostatečně srozumitelně učí , čemu tyto smečky bestií rozumějí .
Laskavé slovo to není .
Pokud skutečně někdo věří tomu , že potomci gaunerů vyvolávajících světové války a likvidujících národy jako hnízdo hmyzu , budou brát ohled na jakýsi směšný cár papíru , sepsaný dle zákonů určených k ovládání plebsu , tak začínám pochybovat o tom . že dotyčný chápe , oč se zde jedná .
Bestiím ujíždí vlak . Národy se bouří a obyvatelé západních koncentráků hlasitě a otevřeně mluví o tom , že fandí Rusku a přejí si za prezidenta Putina .
To vše , přes nekončící propagandu , pro ně znamená prohru .
A vy přesto předpokládáte , že budou brát ohledy na Naše mínění ?
Budou , ale teprve tehdy , až se budou bát .
Poslať ten papier treba, ale spoliehať sa na to by bola hlúposť.
Poslať to treba preto, lebo treba využiť všetky mierové prostriedky, a aj preto, lebo keď objekt mlčí, tak subjekt si myslí, že si môže dovoliť čokoľvek. To je ako to čo hovoril Pjakin, že ak Rusko nereaguje na Západné provokácie, tak Západ si myslí, že mu prejde jadrový útok na Rusko bez odvety. Ono, ak by Západu prdlo v bedne, tak zaútočí na Rusko, aj keď sa Rusko bude správať sebavedomo a netolerovať provokácie, tým si nikto nemôže byť stopercentne istý, ale treba urobiť všetko preto, aby agresor vedel, že jeho cieľ sa bude brániť. A tak aj my... Poslanie odopretí brannej povinnosti je jedným z takýchto krokov. Nedá sa na to spoľahnúť, ale urobiť to treba.
Čo sa týka Staněka, on má svoj názor. Ja mám trochu iný. On opisuje tie najhoršie možné scenáre, a mňa zaujíma taktika, ako ním predchádzať.
 
Naposledy upravené:
Poslať ten papier treba, ale spoliehať sa na to by bola hlúposť.
Poslať to treba preto, lebo treba využiť všetky mierové prostriedky, a aj preto, lebo keď objekt mlčí, tak subjekt si myslí, že si môže dovoliť čokoľvek. To je ako to čo hovoril Pjakin, že ak Rusko nereaguje na Západné provokácie, tak Západ si myslí, že mu prejde jadrový útok na Rusko bez odvety. Ono, ak by Západu prdlo v bedne, tak zaútočí na Rusko, aj keď sa Rusko bude správať sebavedomo a netolerovať provokácie, tým si nikto nemôže byť stopercentne istý, ale treba urobiť všetko preto, aby agresor vedel, že jeho cieľ sa bude brániť. A tak aj my... Poslanie odopretí brannej povinnosti je jedným z takýchto krokov. Nedá sa na to spoľahnúť, ale urobiť to treba.
Čo sa týka Staněka, on má svoj názor. Ja mám trochu iný. On opisuje tie najhoršie možné scenáre, a mňa zaujíma taktika, ako ním predchádzať.
Ano , jak říká Jox , je to činnost na první světonázorové prioritě . Bylo by chybou ji zanedbat .
Ale je třeba bojovat i na ostatních prioritách a především být připraven k boji , na všech šesti prioritách .
Koneckonců , vzorem je zde činnost SSSR . Jak by dopadla Velká vlastenecká válka , pokud by se soustředil , jen na první prioritu ?
A to co říká pan Staněk , má svůj smysl . Malovat možný vývoj na růžovo , znamená zůstat v bezvědomí . A to je přesně to , co bestie potřebují . Bezbranné , nebránící se oběti .
 
Ano , jak říká Jox , je to činnost na první světonázorové prioritě . Bylo by chybou ji zanedbat .
Ale je třeba bojovat i na ostatních prioritách a především být připraven k boji , na všech šesti prioritách .
Koneckonců , vzorem je zde činnost SSSR . Jak by dopadla Velká vlastenecká válka , pokud by se soustředil , jen na první prioritu ?
A to co říká pan Staněk , má svůj smysl . Malovat možný vývoj na růžovo , znamená zůstat v bezvědomí . A to je přesně to , co bestie potřebují . Bezbranné , nebránící se oběti .
Ale oni sa sustredili na 1 prioritu v ZSSR. To a len to dalo možnost narodiť sa Zaznobinovi, Uglovovi, Ždanovovi, Putinovi a kopcu dalších. Lebo to je egregorialna odpoveď, keď zHora porodila myš(lienku). Len myš(lienka) mávla kridelkami a začala ovplyvňovať bionosiče. Von Klauswvitz to nehovoril ako axiómu ale ako upozornenie. Vojna je predĺženie politiky inými prostriedkami. A preto treba podporit lokálne, globálne procesy a bojovať tam kde jeden stojí.
Kurňa, povedal by Peter Stanĕk, ste slepí, čo sa deje na globálnej urovni, ako bojuje močiar a jeho močiarnici?
A globálne zakulisie nechce zhoriet v jadrovej katastrofe ani byt splachnuté radioaktívnou vlnou.....Kurňa
 

Na podanie vyhlásenia o odopretí mimoriadnej vojenskej služby máte už len týždeň! 20/01/2023​

Odoprieť vojenskú službu je teraz možné prvýkrát po 3 rokoch​

Ako všetci vieme, počas mesiaca január v rokoch 2021 a 2022 bol vyhlásený núdzový stav kvôli pandémii, a teda toto vyhlásenie nebolo možné podať. Po 3 rokoch je teraz prvýkrát opäť doba, kedy to urobiť možné je a táto príležitosť sa nemusí znova dlho opakovať.

To platí špeciálne vzhľadom k aktuálnej situácii s energetickou krízou, neukončenou pandémiou (stále je mimoriadna situácia), infláciou či angažovanosťou Slovenska vo vojne na Ukrajine neustálymi dodávkami zbraní.

Preto každý, kto má výhrady k službe v armáde, by mal túto príležitosť využiť. Ďalšiu šancu budete mať až o rok a aj to len vtedy, ak vláda opäť nevyhlási núdzový stav, či nebodaj vážnejší stav. Pričom aj v priebehu roka sa toho môže veľa zmeniť.

No a to je celé.

Stiahnite si vzor tlačiva alebo si v počítači napíšte vlastné podľa vzoru​

Vzory nájdete v článku:
 
Už mám papier. 🙂
View attachment 649
Takto to vyzerá.
Namiesto samopalu spájkovačka :)
Ďakujem vám všetkým za užitočné InFormácie. :)
Dobrodej, prosím ťa, ten potvrdzujúci papier, čo ti došiel si si žiadal alebo ti to poslali automaticky, prípadne si poslal dve kópie s tým aby ti jednu potvrdili? Zachytil som viacero alternatív ako na to. Budem ti vďačný za rady ako si to spravil.
 
Podával som osobne na podatelni okresného úradu 2 tlačivá s overenými podpismi. Jedno si nechali, druhé mi oštempľovali pečiatkou aby som mal pre istotu doma dôkaz, že som to podával. V podstate stačí podať len jedno tlačivo. A v podstate to stačí poslať len poštou. Ale osobne je osobne, a mať doma orazenú kópiu je najistejšie. Do 30 dní musí okresný úrad poslať vyjadrenie. Mne to domov prišlo už po 13 dňoch.
 
Dobrodej, prosím ťa, ten potvrdzujúci papier, čo ti došiel si si žiadal alebo ti to poslali automaticky, prípadne si poslal dve kópie s tým aby ti jednu potvrdili? Zachytil som viacero alternatív ako na to. Budem ti vďačný za rady ako si to spravil.

Odniesol som to 11.1. osobne na odbor obrany, zazvonil som a pani otvorila pancierové dvere, vzala si obe tlačivá a za cca 2mim mi jedno priniesla, dole "prevzala, dátum a podpis - bez pečiatky", len povedala, že mi príde rozhodnutie poštou, milo sa usmiala a zavrela. Do týždňa som mal odpoveď.

Pri overovaní podpisov som si dal ešte overiť aj tlačivo na odmietnutie darovania orgánov.
 
Jen pro připomenutí toho , že tyto situace se řešili v minulosti už mnohokrát , u mnoha národů a budoucích válečných obětí .

„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ — Ernest Hemingway

Zdroj: https://citaty.net/autori/ernest-hemingway/citaty-o-valce/

Ona musí být možnost , jak války ukončit a jednou z nich je i možnost , kdy obyvatelé dané země řeknou hlasité NE !
 
Naposledy upravené:
Moderátor Michal Albert sa bude zhovárať s Pavlom Markom /pplk. vo výslužbe, bývalým vojenským vyslancom SR v Srbsku a niekdajším prezidentom Únie Vojnových veteránov/ okrem iného aj o tom, či má význam podať do konca tohto mesiaca vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby a vyhnúť sa tak prípadnej mobilizáci

 
Naposledy upravené:
BIELY KRUH
Jednoduchá dobrovoľná ľudová nepolitická a nezisková iniciatíva.

ZÁMER
Zámerom je zviditeľniť mierumilovnosť veľkej časti slovenského ľudu a takýmto nenásilným spôsobom apelovať na štátnych predstaviteľov, aby sa Slovenská republika dištancovala od akejkoľvek podpory akéhokoľvek vojenského konfliktu a nezúčastňovala sa ho.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE
Každý jednotlivec slovenského národa, ktorý je v súlade s týmto zámerom a odmieta vojnu, môže ho podporiť tým, že použije symbol bieleho kruhu (v ktorom biela farba symbolizuje čistotu a kruhový tvar jednotu).

Ideálny spôsob použitia je nosenie bieleho kruhu (ľubovoľného materiálu a ľubovoľných rozmerov) na oblečení na dobre viditeľnom mieste. Taktiež je možné umiestňovať biele kruhy na rôzne predmety v osobnom vlastníctve ako aj vo virtuálnom priestore, v medziach zákona a slušnosti.

Je dôležité, aby túžba slovenského národa po mieri bola vidieť doslova na každom kroku a každý deň. Aby prestala byť prehliadaná, bagatelizovaná, nevypočutá, prekrucovaná a akokoľvek inak popieraná. Aby bola podporená zrakovým vnemom, aby sa mierumilovní jednotlivci ľudu navzájom uzreli a dlhodobo cítili, že zďaleka nie sú sami.

Iniciatíva samotná a informácie o nej sa šíria od človeka k človeku. V prvom rade na osobnej úrovni. Povedzte svojim priateľom a známym o tejto možnosti, naučte sa týchto zopár potrebných informácií, alebo si ich vytlačte a odovzdajte ďalej. Virtuálny priestor iniciatíva využíva ako podporu, ale nestojí na ňom. Aj bez neho a mimo neho je živá a viditeľná.

Iniciatíva je výlučne dielom ľudu, nestojí za ňou žiadny investor ani darca, ani žiadna organizácia, ani žiadny vodca. Dôveruje v ducha národa a činorodosť jednotlivcov, ktorými je tvorený. Ľudia zapojení do tejto iniciatívy odmietajú čakať na to, že mier im zabezpečí niekto iný, spoliehajú sa sami na seba a nie na zástupcov.

Táto iniciatíva odmieta, aby si na nej niekto robil finančný zisk, preto odporúča vystrihnúť si biely kruh z papiera alebo kúsku látky. Takýmto jednoduchým tvorivým počinom tiež dáva človek najavo, že je pre mier ochotný aspoň niečo málo urobiť.

Iniciatíva taktiež odmieta jej zneužitie na politické účely, zviditeľňovanie a vyzdvihovanie jednotlivcov, alebo iný druh profitu jednotlivcov, či jednotlivých organizácií a hnutí. Profitovať by z nej mal ľud ako celok, ktorý je tvorený veľkým počtom jednotlivcov bez ohľadu na ich politickú príslušnosť, spoločenské postavenie, funkciu v akýkoľvek organizáciách, či štátnych orgánoch.

Prostota a jasnosť zámeru iniciatívy Biely kruh vytvára možnosť zjednotenia širokého spektra hnutí a rôznych lídrov, môže byť dobrým ukazovateľom toho, komu leží na srdci blaho národa a komu skrytý osobný prospech.

Zakladatelia iniciatívy Biely kruh, 28.1.2023
 

Prílohy

  • FB_IMG_1674923959260.jpg
    FB_IMG_1674923959260.jpg
    4.5 KB · Zobrazenia: 10
Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tejto Organizačnej téme. Skvelá práca!!!

Nezabúdajte, aj na druhú časť , ak sa chcete stať človekom, prihláste sa o svoje telo, ktoré Vám v roku 2004 odobral "veľký" Mikuláš Dzurinda a v roku 2006 niekto pošepkal (rád by som vedel kto to bol) Robertovi Ficovi, aby umožnil odvolanie na neodvolateľné (že telo po smrti patrí štátu!!!):
aktuálny článok, prosím dočítajte dokonca a vypíšte tlačivá za celú rodinku (aj malé deti).
 
Poslanie odopretí brannej povinnosti je jedným z takýchto krokov. Nedá sa na to spoľahnúť, ale urobiť to treba.
Ked som ten papier (3 dni pred uzavierkou) overoval u notarky, tak sa stala zaujimava vec. Nevedela sa prihlasit do systemu, pravdepodobne kvoli pretazeniu. Mozno aj nie, ale mohlo to byt sposobene prave mnozstvom overovanych podpisov prave na tento papier. Povedala, ze sa to dialo len posledne dni v poobednych hodinach, ked k nej prichadzalo denne 30 ludi presne s tymto papierom. Vyzera to tak, ze tych podani bolo naozaj vela, takze misia poskytnut informaciu z bodu A do bodu B bola splnena.
 
Dnes 11.1.2023 vláda SR prerokováva pripravený návrh
zvýšenia mobilizačnej pripravenosti záloh a rozšírenie aktívnych záloh,
ktorý bol vyhotovený minulý rok a zaevidovaný 28.11.2022
Dnes je na IV k tomu debata... zákon je v parlamente v druhom čítaní...

Screenshot_2023-02-13-16-32-09-895~3.jpeg
Rozoberajú aj odpoveď Hegera Uhrikovi na rokovaní výboru pre európske záležitosti k otázke mimoriadnej mobilizacie a poslanie našich vojakov na Ukrajinu

hosť JUDr.Miroslav Kamenský.

Relácia z archivu https://www.infovojna.bz/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-1322023?m=1
 
Naposledy upravené:
Povedala, ze sa to dialo len posledne dni v poobednych hodinach, ked k nej prichadzalo denne 30 ludi presne s tymto papierom.
Celkom by ma zaujimalo, ci tolkym ludom, co sme podali ten papier, ci nam pridu aj vyrozumenia. Zatial neviem o nikom z okolia, co by dostal "odpoved". Viem len o ojedinelych pripadoch z netu.
 
Celkom by ma zaujimalo, ci tolkym ludom, co sme podali ten papier, ci nam pridu aj vyrozumenia. Zatial neviem o nikom z okolia, co by dostal "odpoved". Viem len o ojedinelych pripadoch z netu.
Ja si myslím, že prídu vyrozumenia, len to bude trochu trvať. Na oddeleniach krízového riadenia a pod. je "2 a pol človeka" a ak prišlo nejakej tetuške vybaviť a preskúmať niekoľko tisíc žiadostí tak má o zábavu postarané.
 
Rekordných viac ako 40-tisíc Slovákov poslalo miestnym úradom oznámenie, že v prípade mobilizácie nechcú bojovať so zbraňou. Vyplýva to z vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Nade v diskusnom programe Rádia Expres. Podľa ministra ide o výsledok zneužívania vojny na Ukrajine časťou slovenskej opozície.
"Ak by došlo na situáciu, ktorú nikto neplánuje, na mobilizáciu, tak rovnako je ten človek mobilizovaný, ale nedostane zbraň do ruky, ale pôjde kopať zákopy alebo pôjde do nemocníc," povedal Naď.

 
Rekordných viac ako 40-tisíc Slovákov poslalo miestnym úradom oznámenie, že v prípade mobilizácie nechcú bojovať so zbraňou. Vyplýva to z vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Nade v diskusnom programe Rádia Expres. Podľa ministra ide o výsledok zneužívania vojny na Ukrajine časťou slovenskej opozície.
"Ak by došlo na situáciu, ktorú nikto neplánuje, na mobilizáciu, tak rovnako je ten človek mobilizovaný, ale nedostane zbraň do ruky, ale pôjde kopať zákopy alebo pôjde do nemocníc," povedal Naď.

Už len to, že nás bolo oficiálne viac než 40 000 je sila. Ktovie koľko je to v skutočnosti a koľkí to podali zle a nič im neprišlo z úradu. Je to až taká sila, že "pán minister" sa k tomu musel vyjadriť na tlačovke. Pekne sme mu do toho hodili vidly. Tak sa to robí do psej matere!
 
Naspäť
Top Bottom