Pripravuje sa na Slovensku mobilizácia?

Dobrodej

Člen
Mám info od jedného známeho, bývalého prof. vojaka. Vraj dostal echo od svojej známej vysoko postalenej vojačky. Vraj sa štát v tichosti pripravuje na mobilizáciu. Neviete niekto niečo?
 
Taká mobilizácie vyžaduje isté prípravy. Zabezpečenie priestorov kde budú mobilizovaní zhromaždovaní, logistické centrum, dôstojníci ktorý ti budú riadiť, posilnenie pošty, uniformy, výstroj, obslužný personál, strava ubytovanie, sociálne zariadenia. To je iba to najnutnejšie. Taká mobilizácia nie je jednoduchá. Tí ktorí majú za sebou PVS majú okolo štyridsať. Mladšie ročníky sú bezcenné, nemajú ani najzakladneši výcvik. Môžu o tom kecať, plánovať to no tým ktorí majú aký taký výcvik sa budú báť dať zbraň do rúk, tým vo veku medzi 18r až 35r ju tiež nedajú väčšina z nich by aj tak nevedela čo s ňou. Výcvik by trval príliš dlho. Odoslanie bez výcviku by vyvolalo vzbury. Tak som zvedavý či majú toľko odvahy alebo sú až tak hlúpy.
 
Je možné, že mobilizovať sa v prvej vlne plánuje tých niekoľko stoviek prof. vojakov čo vlani húfne dalo výpovede s dôvodu nesúhlasu s rusofóbnym vojnovým smerovaním štátu. Mobilizácí sa vraj ešte dá vyhnúť odoslaním nejakého tlačiva do konca Januára. Myslím, že v druhej vlne by už mali nasledovať všetci, ktorý ešte stihli absolvovať ZVS.
 
V ČR vypustili již v prosinci balónek o dobrovolných odvodech:

 
Trochu si zaspekuluju. ČR se chystá podepsat dohodu o "obraně" s USA právě v době, kdy se to nu Ukrajině pomalu blíží k závěru. Obyvatelstvo vystrašené možností mobilizace ještě rádo přijme cizí vojsko (základny) na svém území pod záminkou ochrany.
Práce bude málo a dobrý žold ve službě pindosí armády se bude zdát řešením lidí v tíživé sociální situaci. Další práce bude ve speciální výrobě. Nábor mezi bezperspektivními mladými a jejich příprava se dá očekávat.
Jediné co nás může zachránit, je rychlý rozpad obra na hliněných nohách, který se ocitne bez zdrojů výživy. Dokud mají oddaní slouhové krytí z fašinktonu bude těžké s tím pohnout.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/...&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
 
Ukrajinci už docházejí . Poláci umírají v takovém množství , že už se vylhaný obraz , musíme bojovat až do vítězného konce , mění na názor : Tak na to zapomeňte . Ať si tam jde ten , kdo válku podporuje .
Takže logicky se chce sáhnout hned vedle . Slovensko , Česká republika , Rumunsko .
Nepochybujte o tom , že protektorátní loutky , jsou připravené rozkaz vyplnit .
Stačí si vzpomenout na ten křik , že jsme ve válce , po dopadu ukro rakety do Polska .
Evidentně to bylo připravené a z obav jaderné války , zase stopnuté . Ale ten, kdo dostal úkol vřeštět musíme bojovat , ten svůj úkol vyplnil .
Dále zde máme výcvik , "prý" ukro vojáků naším armádním sborem písní a tanců . Vážně někdo věří tomu , že ty etablované skupiny banderovců po tisíci kusech , zde nejsou připravované coby výkonné složky během válečného stavu ?
Pokud k tomu dojde , tak si předem připravují kárné donucovací jednotky .
A pokud to zkusí , tak mohou počítat s občanskou válkou .
 
Je tu ešte jeden uhol pohľadu ohľadom mobilizácie: to, že sa ukrajinský front zrúti je len otázkou času. A vtedy tu budeme mať prechod banderovcov II. Čo to spôsobilo naposledy vieme. Takže je tu aj otázka ochrany hraníc.
To odopretie mimoriadného výkonu služby treba poslať pre prípad vojnychtivosti našich politĺkov. V prípade ochrany vlasti je ho vždy možné vziať späť.
 
Mám info od jedného známeho, bývalého prof. vojaka. Vraj dostal echo od svojej známej vysoko postalenej vojačky. Vraj sa štát v tichosti pripravuje na mobilizáciu. Neviete niekto niečo?
Inak, ak by to bola pravda, potom táto banda nepripustí predčasné voľby za žiadnu cenu ani v septembri. Fico by pravdepodobne nešiel do vyhlásenia mobilizácie, ak by to vyhral.

Je to inak logické, ak si všímame reakcie iných západných krajín. V Poľsku to už skúsili. Nemecko sa tiež pripravuje na vojnu. Česko a Slovensko pri týchto vládach nebudú výnimkou. To môžu byť plány tejto časti západu, v ktorej sa nachádzame...
 
Odporučil by som buď s návratkou o doručení, alebo ešte lepšie osobné doručenie proti podpisu a razítku na kópii. Na "pošte" sa už všeličo postrácalo.
Aké razítko na kópii? Som úradný laik, skús prosím priblížiť celý proces ak by som to chcel vybaviť osobne.
 
Ono to obecně není vůbec jednoduché. Kdo by nahradil lidi v různých odvětvích? Já chápu, že vzhledem k likvidaci našeho hospodářství je to více proveditelné než jindy, ale ne uplně. V dnešní době hodně lidí podniká, jsou to lidé nepostradatelní v chodu firem. Zároveň už nyní chybí pracovníci v různých zásadních oborech.
@Rogislavič Je někde k dispozici platný formulář i pro ČR? A jak to funguje při změně zákona?
( co vím, u nás hlásila Bojechtivá, že ho chtějí měnit).
 
Aké razítko....
neberiem Ti ilúzie ,ale nejaký zdrap papiera Ťa nezachráni...

Nápis na pekle znie: Vy, čo vstupujete, zanechajte všetky nádeje.
..popri klamstve, úžere, smilstve, nevere, kupliartsve aj ľahostajnosť a zbabelosť.
čo žili hore bez hany i chvály / čo proti Bohu nešli do zápasu, no ani s ním, lež sami stáli stranou./
 
Aké razítko na kópii? Som úradný laik, skús prosím priblížiť celý proces ak by som to chcel vybaviť osobne.
1672819519690.png
Razítko môže vyzerať nejak takto. Písomnosť sa odovzdá zodpovebnemu pracovníkovi - veľké úrady majú na to zriadenú celú kanceláriu pri vchode do úradu - "Podateľňa" a jej kópia sa nechá potvrdiť. Tým odosieľateľ získa ťažko-vyvrátiteľný dôkaz o tom, že táto konkrétna písomnosť bola adresátovi doručená a nedošlo napr. k omylu pri vkladaní písomností do obálok. Aj s týmto zásahom HNR do diania som sa už viackrát stretol.
Súkromná osoba samozrejme potvrdzuje prevziatie písomnosti napr. vlastnorucne napísanym textom: Prevzal, dňa: ..... PODPIS - bez razítka.
Vizerá to tak, že asi na školách dnes nie je predmet napr. "Administrativne minimum". Nás ešte učili na hodinách Slovenského jazyka vypĺňať zloženky, korešpondenčné lístky, ...
Veľa šťastia!
 
@Rogislavič Je někde k dispozici platný formulář i pro ČR?
Neviem ako sa v tejto oblasti líšia právne systémy našich krajín po 30 rokoch, ale verím tomu, že HNR ti pri cistote tvojho zámeru (trebárs prostredníctvom googlu) nájde odpoveď. Alebo si priamo naštudovať príslušný zákon. O takúto vedomosť už ťa nik neoberie.
 
View attachment 515
Razítko môže vyzerať nejak takto. Písomnosť sa odovzdá zodpovebnemu pracovníkovi - veľké úrady majú na to zriadenú celú kanceláriu pri vchode do úradu - "Podateľňa" a jej kópia sa nechá potvrdiť. Tým odosieľateľ získa ťažko-vyvrátiteľný dôkaz o tom, že táto konkrétna písomnosť bola adresátovi doručená a nedošlo napr. k omylu pri vkladaní písomností do obálok. Aj s týmto zásahom HNR do diania som sa už viackrát stretol.
Súkromná osoba samozrejme potvrdzuje prevziatie písomnosti napr. vlastnorucne napísanym textom: Prevzal, dňa: ..... PODPIS - bez razítka.
Vizerá to tak, že asi na školách dnes nie je predmet napr. "Administrativne minimum". Nás ešte učili na hodinách Slovenského jazyka vypĺňať zloženky, korešpondenčné lístky, ...
Veľa šťastia!
Tak ja úradné dokumenty, notárky si overiť viem... len asi len raz v živote som osobne odovzdával daňové priznanie a už si nepamätám či mi dali potvrdenie, akurát zistili, že mám OP po splatnosti. :p Inak za mňa všetko rieši účtovníčka ktorú si platím.

Väčšinou som práve posielal doporučene, ale toto by som radšej riešil osobne, preto sa pýtam na ten proces na podateľni, pretože nemám skúsenosť.

Inak vďaka.
 
Vytlačil som si tlačivo v dvoch kópiách, dal overiť podpisy a na podateľni okresného úradu ma odpálkovali.
Pretože to treba podať na okresný úrad v sídle kraja!
Táto informácia nikde na internete nie je!
Ja som to chcel podať na okresnom úrade v Leviciach, ale musím to podať/poslať na okresný úrad v Nitre, odbor - ochrana štátu.
Takže všetko odznova, nové tlačivo, znova overiť podpis, ale tento krát to asi budem posielať poštou. Nechce sa mi tak ďaleko do Nitry trepať.
IMG_20230104_163339.jpg
Takže tak. Snáď táto informácia niekomu pomôže. ;)
 
Naspäť
Top Bottom